שיחת משתמש:עמד/ארכיון 1

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:28, 7 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה על קבלת הפנים למרות שעוד לא עשיתי כלום, אבל למה אתה לא שם תבנית {{בה}}? עמיאל - שיחה 10:34, 7 במאי 2020 (UTC)
ברוך הבא. אפשר לשים את התבנית בצורה כזו שנשאר בדף קוד המקור שלה, להרגשה אישית יותר. אבל אם אתה כבר בקיא ב"עניינים", למה אתה כותב שאלות בתוך כותרת, ואז לא כותב כלום בגוף ההודעה, ולא חותם? קריצה. מיד אסדר את עריכתך שם ואשתדל לענות. יום טוב, ושוב - ברוך הבא! אוצר האוצר (שיחה) 11:01, 7 במאי 2020 (UTC)
אני לא משתמש בה, כי כשאני קיבלתי אותה באתרי ויקי אחרים היא עשתה לי תחושה 'אוטומטית', אני באמת מקבל את פניך בברכת "ברוכים הבאים" לבבית ואשמח לסייע לך להתאקלם ולהשתלב בקהילה ה"אוצרית". סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:10, 7 במאי 2020 (UTC)
יתכן שאתה צודק. בקשר לשאלתך אוצר האוצר, כל השאלות שם היו כתובות בכותרות ולא היו שם חתימות, חוץ מזה שה"עניינים" שידועים לי, הם שרק בדפי שיחה צריך לחתום, לא? עמיאל - שיחה 10:34, 7 במאי 2020 (UTC)
אתה בסדר, אין כמוך. הכל טוב. אוצר האוצר (שיחה) 11:27, 7 במאי 2020 (UTC)

קטגוריות כפולות[edit]

אני חושב שהסיבה לכפילות היא שבהתחלה הוזנו הקטגוריות ידנית, אחר כך הם הוטמעו אוטומטית בתוך {{תבנית|ניווט כללי תחתון}} אבל כיון שאין בעיה אמיתית בכפילות, זה נשאר עד שיבואו צדיקים כמוך ויתקנו את זה :) מי אדיר (שיחה) 11:36, 7 במאי 2020 (UTC)

חובת השמירה[edit]

שלום וברוך הבא, אני רואה שהעלית טקסט עם תבניות מאתר אחר, מרשה לעצמי לשאול האם זה מסודר מבחינת זכויות יוצרים? בדרך כלל הרישיון של ויקיטקסט אינו מתאים כאן, אלא אם אתה יצרת את תכנים שם (וגם במקרה כזה, שבו מותר לך לעשות מה שאתה רוצה עם הטקסט המקורי אם הוא לא נערך גם בידי אחרים, לא מן הראוי להשאיר פה בהיסטוריית הגרסאות "טביעות רגליים" של ויקיטקסט). תודה על כל תרומותיך וברוך הבא לשורותינו המתעבות והולכות. כל כח שמצטרף מעודד ומדרבן את כולם, ובשם ה' נעשה ונצליח. אויצרניק (שיחה) 19:13, 7 במאי 2020 (UTC)

אכן אני העלתי את הטקסט שם (גם שם אני תחת השם עמד). מיד אשנה את התבניות. פשוט לא היה לי פנאי לכך. אבל אתה רוצה לבקש ממפעיל למחוק גם את הגרסאות הראשונות? עמיאל - שיחה 21:15, 7 במאי 2020 (UTC)
אויצרניק, החלפתי את כל התבניות בתבנית {{ציטוטון}} שיצרתי היום. עמיאל - שיחה 21:43, 7 במאי 2020 (UTC)

צל"ש[edit]

אולי הצל"ש המהיר ביותר. לא יאומן איך שביום אחד הצלחת לגרום למערכת להתחיל אף הוא להזיז עניינים בכל מה שקשור לקטגוריות. זאת מלבד עצם עבודת הקודש שלך לעשות קצת סדר בארון (דודה שלי מסדרת את הספרים של בעלה לפי צבעים...). פשוט לראות ולהתפעל. מי אדיר (שיחה) 08:09, 8 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה מי אדיר, אני מקווה שהצל"ש לא מוגזם, ולא היו לי שם כמה פשלות (מתן שמות לא מתאימים לקטגוריה וכד'). אני פשוט פעיל גם באתרי ויקי אחרים ושמה יש הרבה יותר סדר (לא בכולם, למשל בסידור של ויקיטקסט המצב איום לדעתי). לא הגיוני שדווקא באתר הזה ישרור בלגן. עמיאל - שיחה 08:27, 8 במאי 2020 (UTC)
מי אדיר, תודה על ההערה... היא הייתה במקום. למעשה תכננתי כבר זמן מה לעשות את זה, אבל בהחלט כיף יותר לעבוד "ביחד". הסדר הוא מפתח חשוב ליעילות, גם עבור לומדים שמגיעים מבחוץ, וגם עבור עורכי האוצר עצמם שיודעים להתנייד היטב ממקום למקום ולקשר נכון לאיפה שצריך לקשר.
לגבי פאשלות, מתן שמות בעייתי או קטגוריות כפולות. אין מנוס מזה. עבדך הנאמן ועוד מספר חברים לא-מבוטל ממי שהיו פה בתקופת ההקמה לפני שנתיים, הם חברי ויקיפדיה העברית, חלקם גם בהווה, והם יודעים היטב שגם שם למרות שישנם כמה משתמשים שרוב פעילותם מתמקדת בקטגוריות, מדי פעם חייבים לעשות 'מתקפת איכות' כמו שזה נקרא שם, ו"להפציץ". מקטרגים המון דפים לפי כל מיני סיווגים שיכולים לעלות על דעת המשתמש בעתיד, ואז ממקמים אותן נכון בעץ הקטגוריות. זה דבר חשוב מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:43, 8 במאי 2020 (UTC)
בקשר למתן שם לקטגוריות, אני מניח ששמתם לב שיצרתי קטגוריות לדפים עם התחילית "אוצר". השמות שנתתי היו על בסיס הקטגוריות הקיימות כבר קטגוריה:אוצר - מידע כללי, וקטגוריה:אוצר - קהילה. האם צריך לשנות את הקטגוריות האלה לקטגוריה:אוצר: מידע כללי כמו בשאר הקטגוריות באוצר, או שזה בכוונה? עמיאל - שיחה 09:25, 8 במאי 2020 (UTC)

אינדקס הרא"ש[edit]

שים לב שבזכות האינדקס שיצרת, שמתי לב לסימן שנשמט בעת העלאת פסקי הרא"ש בידי מהדורה קמא, וקיימנו מצות "השבת אבידה לבעליה". תזכה למצוות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:32, 9 במאי 2020 (UTC)

שכוייח, שמתי לב שהיה קישור אדום אחד באינדקס. אם כבר מדברים על הרא"ש, שיניתי את שם הספר לפסקי הרא"ש, כי אני רוצה שהדף רא"ש יהיה דף כללי הכולל את כל חיבורי הרא"ש (כמו הרשב"א), כולל שו"ת הרא"ש. הבעיה היא שעכשיו צריך לשנות את כל אלפי דפי המשנה של הדף הזה. האם אפשר לעשות את זה בבת אחת על ידי איזה גאדג'ט כלשהו (או על ידי בוט אם יש כאן מישהו שיודע להפעיל בוט)? עמיאל - שיחה 21:43, 9 במאי 2020 (UTC)
טוב ששינית את השער הכללי, אבל לא צריך לשנות את כל אלפי דפי המשנה. במקומות שלהם טוב שיהיה השם הקצר במבנה רא"ש/משהו... זה יקל על העורכים שמקשרים לשם. המקרה הנדיר יותר הוא פירוש הרא"ש/משהו... ושם אנחנו נאלצים לעשות את ההבחנה הזו.
עוד דבר, אל תטריח את עצמך עם ההחלפה הזו, זה אולי חוסך זמן שרת, אבל הזמן שלך שווה הרבה יותר. שבוע טוב ולילה טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:15, 9 במאי 2020 (UTC)
הבעיה היא שבגלל תבנית הניווט העליון שבדפי המשנה, הם מקשרים לדף רא"ש במקום לדף פסקי הרא"ש, וברגע שאמחוק את ההפניה הם יקשרו לדף הלא נכון. עמיאל - שיחה 22:25, 9 במאי 2020 (UTC)
זו בעיה שנמצא לה פתרון מתישהו, בינתיים לא כ"כ נורא שיגיעו לדף "פירושונים" שיהיה במקום ההפניה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:54, 9 במאי 2020 (UTC)

הפרשיות[edit]

אהבת את העיצוב שנתתי, אני רואה. תודה לך! אברהם ברוכוביץ (שיחה) 17:35, 10 במאי 2020 (UTC)

אין בעד מה, עיצוב מעולה! עמיאל - שיחה 17:37, 10 במאי 2020 (UTC)

תבנית:ציטוטון בתוך טקסט רציף[edit]

שלום לך, זה נורא מפריע לי בעין, אתמול זה היה בלי Bold והיה יותר נסבל. אנא עצב את זה איכשהו, למען הקוראים. קשה מאד לקרוא טקסט כשהגופן מחליף פאזה כל מילה-שתים. ותודה גדולה על כל הנפלאות שאתה מחולל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:44, 11 במאי 2020 (UTC)

מה מפריע? ההדגשה? עמיאל - שיחה 15:07, 11 במאי 2020 (UTC)
סליחה על ההתערבות. אולי ישנה אפשרות ליצור תבנית שתחול על העיצוב, כך שרק מי שיבקש להציג את העיצובים יקבל אותם, ואילו שאר המשתמשים יוכלו לקרוא את הטקטס בלי כל עיצוב. כי מצד אחד העיצוב לפעמים מאד נעים ונחמד לעין, מצד שני כשמישהו רוצה להעתיק תוכן או לערוך את הספר וכדומה הוא מעדיף לקבל את הטקסט הגולמי, וכן יש שבלימודם לא אוהבים את כל העיצוב (ובפרט שעיצוב הוא בדרך כלל טעם אישי). מי אדיר (שיחה) 15:10, 11 במאי 2020 (UTC)
אכן, ההדגשה בעיקר. ככלל, אני בעד שימוש בציטוטונים במשורה, בדרך כלל לא בטקסט הספר עצמו.
מי אדיר, בדרך כלל סקריפטים עושים דברים כאלה, למשל דפי css אישיים של משתמשים. זו שכבה נוספת ומכבידה. אתה יכול ליצור למשל את הדף משתמש:מי אדיר/:Common.css, ושם "ללמד" את המערכת איך להתייחס לטקסטים שונים. (גם אם אתה לא הולך ליצור את הדף, נסה להיכנס אליו ומיד תראה שהוא "מתנהג" אחרת מדפים רגילים). תוכלו להתרשם מדפים כאלה בוויקיפדיות בשפות שונות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:18, 11 במאי 2020 (UTC)
ביטלתי את ההדגשה, אבל כעת אין יותר מדי משמעות לתבנית הזאת, היא די דומה ל{{ממ}}. עמיאל - שיחה 16:26, 11 במאי 2020 (UTC)

המעצב[edit]

עיצוב דף כד הקמח, לא פחות ממושלם. שא ברכה. ש"ס יידן (שיחה) 22:35, 12 במאי 2020 (UTC)

לא המצאתי כלום, זה היה על בסיס שו"ת הרא"ש. עמיאל - שיחה 22:36, 12 במאי 2020 (UTC)
אז שפו למערכת, למרות ששדרגת את זה מאד. ש"ס יידן (שיחה) 21:17, 17 במאי 2020 (UTC)

היילייטס[edit]

למה התייאשת? זה דבר טוב מאד ומומלץ. עוזר לזהות פאשלות בתבניות ובדפים שבהם תבניות פגומות. מהדורה קמא (שיחה) 21:06, 17 במאי 2020 (UTC)

אתה מתכוון לזה? זה אולי עוזר, אבל זה מבלבל ומפריע! עמיאל - שיחה 21:11, 17 במאי 2020 (UTC)
אכן לזה, אפשר לכבות את זה לפני הקלדה משמעותית, ולשוב ולהפעיל כשרוצים ליצור תבנית, או להגיה / לבצע בקרה טכנית. מהדורה קמא (שיחה) 23:13, 18 במאי 2020 (UTC)

יראים[edit]

תודה על העזרה הערב, כיף לעבוד יחד.

שים לב לעריכתי זו, באופן כללי ה'סטנדרט' הוא שכאשר מחליפים את שפת המקור של המחבר (למשל: מהמבנה דף כ"ג ע"א, למבנה כג.), בודקים את המקור אם הוא מדויק. אם אין לנו כח לבדוק, משאירים את הטקסט המקורי כמו שהוא, ומקשרים כרגיל. כדי אם יתברר פעם שיש טעות, נוכל לנסות להבין ממה שהוא כתב, מה השתבש. במקרה הנוכחי, כנראה המקלידים שגו וכתבו לא במקום כא, אבל גם הוא שגה כשציין לעמוד א, הציטוט המובא שם הוא בעמוד ב. תיקנתי כמובן. לילה טוב, איש יקר. מהדורה קמא (שיחה) 23:12, 18 במאי 2020 (UTC)

אני רואה עכשיו שאתה חוזר לישיבה, זה נפלא, הקהילה שלנו בנויה על אברכים ובני ישיבות, שיונקים כל העת 'מן המקור'. זו הסיבה שההשפעה שלנו על הטקסטים שברובם הוקלדו בצורה טכנית (סריקה והמרה והגהה) ולא תמיד על ידי יושבי בתי המדרש בעצמם, מתמקדת בתוכן, בדיוקו, ובהגשתו בצורה שתועיל ללומדים עצמם. ולא בפירוטכניקה של הנפשות וגימיקים חזותיים (כל אלו אולי עוד יבואו, אבל לא זה ייעוד האוצר). מחכים לך בכל עת פנאי. ושוב, תודה על העזרה אתמול. מהדורה קמא (שיחה) 07:38, 19 במאי 2020 (UTC)

ברוכים השבים[edit]

פחדתי להשאיר הודעה... אני שמח לראות ששבת לבקר. מי אדיר (שיחה) 22:36, 25 במאי 2020 (UTC)

זה כנראה יהיה ביקור מאד קצר, שבוע הבא הביקור יהיה ארוך יותר אולי. עמיאל - שיחה 22:48, 25 במאי 2020 (UTC)
מחכים לך תמיד :) מי אדיר (שיחה) 23:03, 25 במאי 2020 (UTC)

מדרש רבה[edit]

בעקבות עריכתך האחרונה. אם אני זוכר נכון את מהלך העניינים. אז בהתחלה אכן קישרו למדרש רבה/בראשית וכו' אבל בסוף זה שונה על ידי מערכת ל'בראשית רבה' 'שמות רבה' וכו' כנראה בגלל הבעיה שזה יצר בעקבות השתוות הסקטורים הבאים לפרשני התורה. כיתבתי אותו לכאן נקווה שיגיב בהקדם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:32, 26 במאי 2020 (UTC)

(התנגשות. נכתב במקור בפסקה הקודמת)

מצטרף לברכות. לגבי מדרש רבה, אני לא זוכר איפה נפלה ההחלטה אבל דובר בשעתו להשתמש במבנה בראשית רבה/שם הפרשתא/אות כדי לא להיאלץ להתמודד בתבניות הניווט השונות עם הפרמטר "בראשית" "שמות" וכן הלאה שמשותפים לספרים על התורה. אבל אם אכן מערכת יצליח להגשים את התכנית שלו עם הוראות עיצוב וסרגל נפרדות לכל ספר, אז אם אני מבין נכון אפשר יהיה לסדר גם את זה ולחזור למבנה האינטואיטיבי שהצעת אתה: מדרש רבה/שם הספר/שם הפרשתא/אות. זה יסדר גם את הספרים שמסודרים לפי פרשות וכעת מופיעים במבנה שם הספר/פרשת שםהפרשה. אני צודק, מערכת? מהדורה קמא (שיחה) 12:34, 26 במאי 2020 (UTC)

ברוכים השבים[edit]

ברוכים השבים! כמובן התכוונתי להעביר לארכיון רק את חג השבועות. השאר היה בטעות. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:57, 2 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה על כל פעילותך ועל קבלת הפנים. בעז"ה אשאר כאן עד סוף השבוע. עמיאל - שיחה 15:58, 2 ביוני 2020 (UTC)
מצויין! אם יהיה לך זמן לעבוד על שו"ת הרא"ש. צריך להשלים את האינדקס, ליצור דף לכל כלל ובדפים הפנימיים להוסיף את התווית "לא לכלול" ולערוך כמו שתוכל לראות בדוגמא כאן ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:11, 2 ביוני 2020 (UTC)
מצטרף לברכות! אל תתאמץ עם הקטע של הקודם/הבא, אני מנסה לגבש פתרון מקומי לכל ספר, ואולי זה יפתור את הבעיה (או יאפשר להכניס את זה כפרמטר באותה תבנית). אם לא אצליח ואתייאש, אכתוב לך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:10, 3 ביוני 2020 (UTC)

פירוש המשניות לרמב"ם[edit]

לגבי פירוש המשניות להרמב"ם, מעניין שמהדורה קמא לא ידע שזה קיים שם בנחלת הכלל, על כל פנים בספרים כאלה אתה יכול לבקש ממנו או בדף אוצר:בקשת ספרים וזה יעלה חיש מהרה. ועוד הערה לגבי הכותרות שם, עדיפה הכותרת הסתמית א,ב,ג ולא משנה א, משנה ב, משנה ג - זאת כדי לאפשר לקשר לשם, למשנה ספציפית, מדפים אחרים בקלות בצורה פירוש המשנה לרמב"ם/ברכות/א#ג, במקום מה שצריך עכשיו לכתוב פירוש המשנה לרמב"ם/ברכות/א#משנה ג. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:29, 3 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! בוצע בוצע. עמיאל - שיחה 23:34, 3 ביוני 2020 (UTC)

Cat-a-lot[edit]

בענין אחר, התוסף הנ"ל לא עובד גם אצלך? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:01, 4 ביוני 2020 (UTC)

אכן כן, רציתי לפנות אליך ושכחתי. עמיאל - שיחה 12:03, 4 ביוני 2020 (UTC)
שובר את הראש מה נדפק שם, ה' יעזור. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:46, 4 ביוני 2020 (UTC)

הדמיה של עץ הקטגוריות[edit]

שלום, יצרתי הדמיה של עץ הקטגוריות שתעזור בעת תכנון והוספת קטגוריות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:10, 4 ביוני 2020 (UTC)

שו"ת הרא"ש/יב/ב[edit]

מה שינית שם? (משהו שצריך לשנות בכל הדפים, או ספציפית שם?) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:40, 4 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר, משהו חשוב מאד שדיברנו עליו כבר ולא הובהר מספיק: לא לקטלג את הדפים מהסוג הזה לקטגוריה:שו"ת הרא"ש. וגם {{ניווט כללי עליון}}. עמיאל - שיחה 16:59, 4 ביוני 2020 (UTC)
וכן, זה בכל הדפים... עמיאל - שיחה 17:02, 4 ביוני 2020 (UTC)
וגם להשתדל שלא יהיו המון אנטרים... בקיצור, בתחתית כל דף להוסיף את הטקסט הבא (לא צריך קטגוריה כי התבנית בעצמה משייכת לקטגוריה המתאימה):
<noinclude>
{{שולי הגליון}}
{{פורסם בנחלת הכלל}} 
{{ניווט כללי תחתון}}
</noinclude>

עמיאל - שיחה 17:02, 4 ביוני 2020 (UTC)

תוכל להסתכל רגע כאן (בדף הקטגוריה). למה אתה לא רוצה שיהיו פה את כל הדפים הפנימיים? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:41, 4 ביוני 2020 (UTC)
אם יהיה לך זמן להוציא את כל הדפים הפנימיים מקטגורית שו"ת הרא"ש זה יכול לעזור. כעת אני הולך לשיעור דף יומי אז לא אספיק. ערב טוב! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:59, 4 ביוני 2020 (UTC)
אטפל בזה בעז"ה. לאט לאט. היעד: שיהיה בקטגוריה רק הדף שו"ת הרא"ש! עמיאל - שיחה 19:06, 4 ביוני 2020 (UTC)

שו"ת הרא"ש[edit]

נראה שרק אנחנו עובדים על זה, אז כרגע מה שצריך לעשות זה בתחתית כל דף להוסיף את <noinclude> {{שולי הגליון}} {{פורסם בנחלת הכלל}} {{ניווט כללי תחתון}} </noinclude> כמו שאמרת. עשינו בינתיים עד כלל כ'. אם יהיה לך זמן להמשיך זה יהיה מצויין. ישר כח! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:06, 4 ביוני 2020 (UTC)

שכחתי שגם בראש כל דף להוסיף
<noinclude>{{ניווט כללי עליון}}</noinclude>

(התנגשות)

דבר אחרון: להדגיש תחילת כל פסקה. שכוייח עצום! עמיאל - שיחה 17:12, 4 ביוני 2020 (UTC)
לא. למעלה צריך משהו אחר. משום מה אני לא מצליח להביא את הדוגמא, אבל תוכל לראות אותה כאן. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:29, 4 ביוני 2020 (UTC)
צודק, ישר כח! התעצלתי כשלא כתבתי את זה. עמיאל - שיחה 17:36, 4 ביוני 2020 (UTC)
זה מאד טכני ומעצבן. הלוואי שיצרו איזה בוט שיכול לעשות את זה לבד בלי לייגע אותנו. עמיאל - שיחה 17:44, 4 ביוני 2020 (UTC)
נכון, כל הפרוייקט של שו"ת הרא"ש הוא טכני. אין מה לעשות. מכתב גם את מהדורה קמא בנושא. באופן כללי, גם הוספת הניווט התחתון מייגעת (כאלף דפים שבהם צריך לעשות את אותה עריכה) אבל אין מה לעשות. תמיד יש עבודות טכניות ו"במקום שאין אנשים השתדל להיות איש". בעיקרון זה לא מסובך, זה רק מעייף. אולי תנסה לעשות כל פעם "העתק הדבק" מכלל ג' ולעשות חיפוש חיפוש והחלפה. אם אתה רוצה, יותר פשוט לעשות את הניווט התחתון כי בו לא צריך לשנות כלום. בכל מקרה ישר כח! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:49, 4 ביוני 2020 (UTC)
אני אעבור מחדש על כל הסימנים מסימן א' על מנת ליצור תבנית אחידה בכולם. ואעשה את זה בשתי נגלות: קודם את כל הניווט התחתון ואח"כ את כל הניווט העליון המסובך יותר. הניווט התחתון היה יותר חשוב לי מלכתחילה משום שהוא קריטי לקטרוג נכון. עמיאל - שיחה 18:03, 4 ביוני 2020 (UTC)
בקשר לכפתור העריכה, בחלק מהמקומות הוא בגופן דוד ובחלק בגופן רגיל. מה עדיף? עמיאל - שיחה 18:06, 4 ביוני 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

המצב בינתיים: עברתי על כללים א - ג למעלה ולמטה, והוספתי קצת מ"מ. נשאר רק להחליט על הגופן של הכפתור. ועל כלל ד' עברתי למטה. עכשיו אעבור על הכללים הבאים, ורק למטה. עמיאל - שיחה 18:57, 4 ביוני 2020 (UTC)

לא אספיק להגיע לזה היום. למה אתה שם ניווט כללי ולא את מה שיש בדף ג? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:05, 4 ביוני 2020 (UTC)
ניווט כללי יותר פשוט להניח בלי להעתיק טקסט מסויים. אח"כ אעתיק את הטקסט מדף ג' ואעבור מחדש על הכל. זה יצריך עריכה כפולה בכל דף, אבל ככה יותר נוח לי. עמיאל - שיחה 19:07, 4 ביוני 2020 (UTC)
בשמחה, ישר כח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:08, 4 ביוני 2020 (UTC)
אני בעד להניח למעלה רק את התבנית ניווט כללי עליון כמו שעשיתי עד עכשיו. שאר הדברים שמהוספת נמצאים ב{{שו"ת הרא"ש}} ובעז"ה יהיו ב{{ניווט כללי עליון}} בעצמה (ראה שיחת תבנית:ניווט כללי עליון). אם זה יהיה ככה יהיה לנו הרבה יותר קל. עמיאל - שיחה 13:38, 5 ביוני 2020 (UTC)
ישראל קלר, תראה קיצור שגיליתי: בראש כל דף ניתן להניח את הטקסט הבא, והתוכנה תבין לבד מה צריך לכתוב, ככה אפשר להעתיק את הטקסט להרבה דפים ואין צורך להקליד בכל דף את שם הכלל והסימן:
<noinclude>{{הועלה אוטומטית}}{{ניווט כללי עליון}} '''שו"ת הרא"ש כלל {{ס:סק2}} - סימן {{ס:סק3}}'''</noinclude>
עמיאל - שיחה 21:02, 7 ביוני 2020 (UTC)
יש לנו תבניות קיצור בשביל זה: {{סק1}}, {{סק2}}, {{סק3}}, {{סק4}} (כל אחת מייצגת סקטור אחד מימין לשמאל). כדי לגרום להן להישמר בצורה המקורית, מניחים אותן בצורה {{ס:סק2}} למשל, אני משתמש בהן הרבה כשאני יוצר את ההפניות במחברת מנחם. מהדורה קמא (שיחה) 21:57, 7 ביוני 2020 (UTC)
עמד, איפה צריך לשים את זה? עכשיו אני מניח את {{שו"ת הרא"ש}} בדפי הכללים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:41, 8 ביוני 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לא כדאי להניח את התבנית בכל הדפים לפני שמניחים בדפי המשנה את תגי ה<noinclude> המתאימים, שים לב שבכל דפי הכללים שיצרת יש המון תבניות {{הועלה אוטומטית}} ו{{ניווט כללי תחתון}}, לכן לפני זה כדאי להניח בראש כל דף מדפי הסימנים (שו"ת הרא"ש/לח/א ודומיו) את הטקסט הבא:

<noinclude>{{הועלה אוטומטית}}{{ניווט כללי עליון}} '''שו"ת הרא"ש כלל {{ס:סק2}} - סימן {{ס:סק3}}'''</noinclude> 

ובתחתית כל דף את הטקסט הבא:

<noinclude>{{שולי הגליון}}{{פורסם בנחלת הכלל}} {{ניווט כללי תחתון}}</noinclude>

בברכה, עמיאל - שיחה 08:14, 8 ביוני 2020 (UTC)

נראה לי שזה עדיף מכלום. בכל מקרה כשיש לי זמן אני מוסיף את התבניות. מה זה {{שו"ת הרא"ש|נבדק}}? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:47, 8 ביוני 2020 (UTC)
זה מסיר את התבנית "הועלה אוטומטית" מראש הדף. אני מניח את זה בדפי כללים שבכל הסימנים שלהם הוסרה התבנית "הועלה אוטומטית" (לאחר שנבדקו טכנית מול ספר מודפס). עמיאל - שיחה 15:52, 8 ביוני 2020 (UTC)
בסדר, הפסקתי. אולי נבקש ממהדורה קמא שיעשה את זה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:48, 8 ביוני 2020 (UTC)
מה הוא יעשה? עמיאל - שיחה 16:49, 8 ביוני 2020 (UTC)

תודה על התודות[edit]

משום מה העוגנים לא עובדים, יש שם קישורים "לעיל אות ה"א" וכדומה שהיו אמורים להוביל לאותיות ההם וזה לא עובד.

בעיה נוספת שלא פתרתי: כשיהיה שער הציון על האותיות, המספור אמנם יהיה נפרד, בכל דף, כמו במקור. אבל הקישורים של "שהצ" כאן הם באותו עמוד אז יהיו כפולים, משולשים ומרובעים. "נשבור את הראש", שבת שלום. אוצר האוצר (שיחה) 17:28, 4 ביוני 2020 (UTC)

משנה ברורה/אורח חיים/משנת סופרים#ה. למה לא עובד? לי זה עובד מצויין. על שער הציון גם אני חשבתי, אבל דייה לצרה בשעתה בנתיים. עמיאל - שיחה 17:30, 4 ביוני 2020 (UTC)

ישר כח עצום![edit]

ישר כח עצום על כל העריכות היום! לא יכלתי להודות לך על כולם, אבל תראה את ההודעה הזאת כהודאה על כל העריכות. אשמח אם מחר בבוקר תודיע לי מה הספקת כדי שתוכל לערוך. שוב ישר כח!. דרך אגב, תסתכל בגרסאות הקודמות בדף המשתמש שלך ותראה מה דעתך. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:15, 4 ביוני 2020 (UTC)

אני מניח שראית את מה שכתבתי בדף של הפרויקט. בקשר לדף המשתמש בינתיים שיחזרתי - אבל זה מרגיש לי גאווה לכתוב שערכתי כזה הרבה עריכות כשלא עשיתי בהם כמעט כלום (הדבקת תבנית מסוימת והדגשת מילים). עמיאל - שיחה 06:37, 5 ביוני 2020 (UTC)
מה דעתך על התבנית {{בחור ישיבה}}? עמיאל - שיחה 08:12, 5 ביוני 2020 (UTC)
- הועבר לדף שיחת תבנית:בחור ישיבה

2000 עריכות[edit]

מזל טוב עצום! אתה תורם לאוצר רבות. תודה רבה על כל העזרה בשו"ת הרא"ש ובהצלחה בחזרה לשגרה שבוע הבא. תזכה להגדיל תורה ולהאדירה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:02, 5 ביוני 2020 (UTC)

אני לא בטוח שאני חוזר לישיבה שבוע הבא. היה אצלנו חולה קורונה וכו'. עמיאל - שיחה 14:04, 5 ביוני 2020 (UTC)
כל עוד אתה נמצא זה מצוייןקריצה -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:09, 6 ביוני 2020 (UTC)

תבנית שו"ת הרא"ש[edit]

אנא ראה את התנאי שהוספתי שם כעת, והעתק/הדבק/התאם אותו ליתר הסימנים בהתחלה. מהדורה קמא (שיחה) 09:56, 7 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! אשמח לקבל הסבר כיצד משתמשים בו, אבל למה הוספת אותו רק לחלק מהסימנים? צריך אותו כמעט בכולם, כיוון שיש כללים שגם חלק מהסימנים הראשונים בהם חסרים. עמיאל - שיחה 09:59, 7 ביוני 2020 (UTC)
כי לא היה לי כח, השארתי לך כאמור להדביק אותו לי"ד הראשונים.
ההסבר פשוט, התנאי אומר: אם הדף הזה קיים, הצג את.... שים לב מה משתנה משורה לשורה (מספר הסימן) ואז העתק/הדבק ותקן את מספר הסימן. אם מסתבך לך, כתוב לי ואעשה בעצמי, זה יהיה לך פשוט לדעתי. מהדורה קמא (שיחה) 10:01, 7 ביוני 2020 (UTC)
למה יש עכשיו רווח ענק לפני התבנית {{שולי הגליון}}? עמיאל - שיחה 10:16, 7 ביוני 2020 (UTC)
כי התנאי לא מסיר את מעבר השורה, אסדר זאת בקלות, רק תשלים את התנאי לכל הסימנים האפשריים, ואחר כך נטפל בבעיה העיצובית הזו. מקובל? מהדורה קמא (שיחה) 10:23, 7 ביוני 2020 (UTC)
השלמתי. עמיאל - שיחה 10:25, 7 ביוני 2020 (UTC)

חיי אדם[edit]

אני רוצה לבצע כמה תיקונים, בעז"ה מחר, אז בינתיים תתעלם מהדפים שיצרתי עכשיו. תודה מראש ולילה טוב. מהדורה קמא (שיחה) 23:06, 7 ביוני 2020 (UTC)

אין בעיה. יש מספיק דברים לעשות. לילה טוב. עמיאל - שיחה 23:07, 7 ביוני 2020 (UTC)

בית מאיר-צלעות הבית[edit]

איך קוראים לספר? צלעות הבית? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:40, 8 ביוני 2020 (UTC)

זה הכותרת, אז כנראה שזה גם השם... עמיאל - שיחה 17:43, 8 ביוני 2020 (UTC)
אז מה משמעות בית מאיר? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:59, 8 ביוני 2020 (UTC)
ישראל קלר, ההסבר שמצאתי בויקיפדיה הוא, ש"צלעות הבית" הוא קונטרס שנדפס בסוף ספר "בית מאיר". עמיאל - שיחה 00:00, 9 ביוני 2020 (UTC)

מעשה רקח[edit]

בפעם הבאה, במקום העתקה ידנית, תוכל לבקש באוצ:במ שמישהו יעביר תוך כדי דריסה, כך תישמר היסטוריית הגרסאות המקורית בצורה נורמלית ורק ההפניה המיותרת תיעלם. מהדורה קמא (שיחה) 07:31, 9 ביוני 2020 (UTC)

דף חדש[edit]

יצרתי דף חדש, בטח הוא צריך קטגוריה כלשהי, אני לא יודע איך לקרוא לה, ואתה בטוח מבין בזה יותר ממני. מצולות ים (שיחה) 14:14, 11 ביוני 2020 (UTC)

מצולות ים, בוצע בוצע. עמיאל - שיחה 10:13, 19 ביוני 2020 (UTC)

ברוכים השבים[edit]

לכמה זמן אתה איתנו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:19, 19 ביוני 2020 (UTC)

לא הרבה. כנראה עד בין הזמנים כמעט ולא אהיה פה. עמיאל - שיחה 10:19, 19 ביוני 2020 (UTC)
בכל מקרה כדאי לשנות בינתיים את דף המשתמש שלך.
ועוד שאלה, לגבי הAWB, תוכל להסביר בקצרה איך אתה משתמש בו (אחרי שנכנסים ובוחרים את האוצר ואת שם המשתמש, מה צריך לבחור?)
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:22, 19 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריות[edit]

בבקשה כשתגמור תכתוב לי מה עשית כדי שאדע מה להשלים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:07, 20 ביוני 2020 (UTC)

מה אתה מתכוון? עמיאל - שיחה 20:07, 20 ביוני 2020 (UTC)
לא משנה -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:08, 20 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריות 'מיותרות'[edit]

עמד, אני לא בטוח שאלו קטגוריות מיותרות. ה'טריק' של מערכת עם קטגוריות באמצעות תבנית ניווט כללי תחתון הוא נחמד, אבל האם לא עדיף שיהיו לנו 'פיזית' קטגוריות בדפים? זה לא יוצר כפילות, ואם כן לכאורה זה עדיף. מה אתה חושב? מהדורה קמא (שיחה) 07:48, 21 ביוני 2020 (UTC)

מהדורה קמא, מכיוון שהרבה זמן כבר לא הייתי פה, אשמח אם תזכיר לי במה מדובר. עמיאל - שיחה 10:03, 3 ביולי 2020 (UTC)
ראיתי כנראה שאתה מסיר קטגוריות מאיזה דף - כשהם לא סותרות לקטגוריה שנוצרת מתבנית הניווט, היא לא מפריעה לכלום. מהדורה קמא (שיחה) 16:47, 5 ביולי 2020 (UTC)

פסקי הרא"ש[edit]

טיפלתי בתבנית הניווט העליונה שלהם, כעת היא יודעת להציג את הדף הקודם והבא, לא להציג את הדף הקודם בסימן א', ולהציג את הדף הקודם גם כשצריך לשם כך לעבור לפרק הבא. בעתיד כשיהיו לנו נושאי כלי הרא"ש, נוכל להוסיף לתוכה סרגל מפרשי הרא"ש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:46, 22 ביוני 2020 (UTC)

דוא"ל[edit]

שלום, היינו שמחים לאפשר לעצמנו תקשורת מולך גם בדוא"ל, אנחנו לא מעוניינים להטמיע דרישה לדוא"ל בשלב הרישום, וגם כעת נבין לגמרי אם תעדיף לשמור על אנונימיות מוחלטת. בכל אופן נשמח אם תשלח את כתובת הדוא"ל שלך לכתובת המערכת: WikiJewishBooks@Gmail.com. אנחנו מצדנו כמובן שלא נעביר אותו לצד שלישי בלי לבקש על כך רשות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:28, 30 ביוני 2020 (UTC)

מערכת, שלחתי. עמיאל - שיחה 10:11, 3 ביולי 2020 (UTC)

ברוכים השבים[edit]

אני מכין בויקיפדיה ערך על האוצר וראיתי שגם אתה התחלת. תוכל להעביר את מה שכתבת לערך שלי? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:52, 21 ביולי 2020 (UTC)

אשמח להגיב לך שמה כמקובל (לפחות ככה מקובל אצלי). כבר כותב.
מה דעתך לעשות לי תקציר של כמה שורות על הדברים המעניינים שקרו בחודש האחרון כדי שאוכל להשתלב בחזרה בעריכה באתר? (אני יכול להסתכל בדפי ההיסטוריה, אך זה קשה ומעייף) עמיאל - שיחה 12:03, 21 ביולי 2020 (UTC)
(נראה לי בעצם יותר נחמד לדבר כאן...) למה פתחת טיוטה חדשה? רוצה שאני אמזג את הטיוטות אחת לשניה? עמיאל - שיחה 12:08, 21 ביולי 2020 (UTC)
לא הכרתי את הטיוטה שלך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:35, 21 ביולי 2020 (UTC)
לגבי ההסבר מה קרה, בע"ה בהמשך היום/ מחר. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:37, 21 ביולי 2020 (UTC)
אין בעיה. אני עכשיו עובד על המיזוג שלהם ובקרוב אחזור לערוך כאן אצלנו. עמיאל - שיחה 12:38, 21 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אם אתה רוצה לענות לי בבקשה תעשה את זה כאן כי זה עוצר לי את הבוט. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:14, 21 ביולי 2020 (UTC)

המדריך שיצרת על AWB[edit]

פשוט נפלא. תוכל לראות שאפילו בויקיפדיה מקשרים אליו, ובזכותו ביצעתי עשרות אלפי עריכות. כל הכבוד!ישראל קלר2 (שיחה) 13:40, 21 ביולי 2020 (UTC)

תודה רבה. בעיקרון תכננתי לתרגם לאוצר את כל המדריך הארוך והמייגע שיש בויקיפדיה האנגלית. אבל אני לא יודע אם זה נצרך וכדאי להשקיע בזה זמן, וואם למישהו יהיה כח לקרוא את זה. עמיאל - שיחה 15:20, 21 ביולי 2020 (UTC)
עמיאל, אני חייב לומר לך שקראת וזה פשוט נפלא. ההסבר קל וזה כלי כל כך נהדר שלדעתי הענייה ממש כדאי להשקיע בזה. אפשר לראות מהקישור שישראל קלר מצביע עליו וכן ראיתי גם באתרי ויקי אחרים שציינו אליו, שמדובר בדבר גדול. יש המון לאן להתרחב ולהתקדם עם הכלי הזה, ככה שאם יש לך את הראש לזה זה יביא המון תועלת. מי אדיר (שיחה) 17:41, 21 ביולי 2020 (UTC)

מספרהעריכות שלך[edit]

נמצא ב "העדפות". דרך אגב, אם אתה רוצה להזכיר את AWB, תוכל לכתוב:

{{ס:משתמש ביצע עריכות}}

ואז להוסיף את השימוש בAWB רק בסוף. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:42, 23 ביולי 2020 (UTC)

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אני כבר פחות משתמש בAWB, ככה שאין לי עניין להזכיר את זה. עמיאל - שיחה 06:50, 23 ביולי 2020 (UTC)