אוצר:לוח מודעות

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים ללוח המודעות של אוצר הספרים היהודי השיתופי. כאן תוכלו לשתף את חברי הקהילה בדיונים המתקיימים ברחבי האוצר ולא זכו לתשומת לב מספקת, בפרוייקטים ומיזמים חדשים שלכם ועוד.

מה חדש בקהילת העורכים של אוצר הספרים?

פרויקטים שהושלמו

לוח מודעות

דפים חדשים

פרויקט שב שמעתתא[edit]

בזמן הקרוב אני מתכנן לעבוד בצורה רצינית על ספר שב שמעתתא, בהעלאת הטקסט, הגהתו, הכנסת קישורים והכחלתם, ובהוספת הערות ומראי מקומות חשובים. אם יש מי מעוניין שמעוניין להצטרף לפרוייקט ולהושיט לי יד לעזרה, אשמח אם יעדכן על כך ונעבוד יחד בשיתוף פעולה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:18, 5 במרץ 2018 (UTC)

חושבני שהפרויקט ראוי בהחלט ויתרום רבות לאתר בשלביו הראשונים, גם אני אצטרף בעזרת ה' בזמן הקרוב לפרוייקט, אם תעדכן אותי בדבר ספציפי שתרצה שאעזור בו אשמח לעבוד בשיתוף פעולה. מי אדיר (שיחה) 10:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
מי אדיר יישר כח על הצטרפותך, כעת אני מעלה הערות על שמעתא ו' בה אני עסוק, אשמח אם תוכל לעלות את המשך הפרקים בשמעתא זו או להכחיל את הקישורים שכבר הכנסתי, ושוב פעם תודה רבה והמשך עבודה פורה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
בשמחה רבה. מי אדיר (שיחה) 14:16, 6 במרץ 2018 (UTC)
שלום רב אשמח מאד להצטרף לפרויקט שלך רק לא הבנתי מה אתה הולך להוסיף יותר מאשר על הרב דזימוטרובסקי? [שלמה מיטלמן].
תודה על ההצטרפות, זו הודעה ישנה מאד. התחלתי בזמנו לעבוד על שמעתא ו, תוכל גם להתרשם מאופי העבודה והשוני מחיבורו של הרב דז'מיטרובסקי. אם בכל זאת תרצה שנתחיל לעבוד על ספר זה או אחר באופן משותף, אשמח לשיתוף פעולה. באופן כללי, עצם העריכה המשותפת יביא תוצאה טובה יותר אפילו אם אופן העבודה יהיה זהה לספר המודפס, זאת כמובן בשל העובדה שהטקסט יעבור הגהה של כלל העורכים באוצר ולא יהיה פרי עטו ועתו של עורך אחד. דבר נוסף, מחברי ספרים בדרך כלל נוהגים להטביע את חותמם על הספר באמצעות הערות עצמיות וסגנון לימוד, יש בזה פלוסים מסויימים אבל גם חסרונות רבים. באוצר - ההערות בשולי הגליון אינם פרי מחשבתו של העורך אלא של מחברי ספרים בדורות הקודמים שספריהם התקבלו בבית המדרש, והם כוללות מגוון רחב מאד של סגנונות. מי אדיר (שיחה) 12:59, 26 בדצמבר 2019 (UTC)

הדרכה פשוטה כעזרה ראשונה[edit]

אני עובד כעת על עריכת הדרכות פשוטות למשתמשים החדשים שרוצים לערוך ולתרום לקהילה בלי להסתבך בקריאת הדרכות ארוכות ומפורטות. אשמח לקבל משוב ועזרה. ראו כאן. מי אדיר (שיחה) 11:49, 18 באפריל 2018 (UTC)

הדף נוצר והפניה אליו נמצאת בעמוד הראשי. ניתן להוסיף עליו ולהרחיבו. מי אדיר (שיחה) 20:08, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

ספר חדש[edit]

שלום, סיימתי להעלות את מדרש ספר הישר בשלמותו. אם יש למישהו רצון בספר מסויים שקיים במאגר חופשי, אשמח להעלות אותו לאתר. עובר אורח (שיחה) 10:11, 29 במרץ 2018 (UTC)

עובר אורח, תודה תודה. יש ב'ספריא' הרבה ספרים חופשיים, אבל לא כולם חופשיים לגמרי, צריך שיהיה כתוב שהרישיון ב"נחלת הכלל" כדי שזה יהיה מתאים לאוצר. אם באמת יש לך כח, אתן לך שם של ספר: ביאור רי"פ פערלא על ספר המצוות לרס"ג - אוצר האוצר התחיל להעלות אותו ו"נתקע". אבל אולי כדאי לשאול אותו קודם אם זה בסדר מבחינתו. אויצרניק (שיחה) 15:40, 29 במרץ 2018 (UTC)

תבנית 'שולי הגליון' בדפים חדשים[edit]

רציתי להפנות את חברי הקהילה לדיון בהתהוות, האם כדאי להוסיף תבנית שולי הגליון בדפים חדשים שכנראה בעתיד הקרוב לא יהיו על שוליהם הערות. ראו כאן. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:27, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

פורטל חנוכה[edit]

יישר כח למשתמש 'מערכת' על פעילותו הברוכה בדף פורטל:חנוכה בבחינת זריזין מקדימין. פתחתי דף טיוטה חדש במרחב המשתמש שלי שם אני מתעתד להכין רשימה של כל המידע הנצרך לפורטל זה. קהל המשתמשים מוזמן להוסיף נופח מדיליה להגדיל תורה ולהאדירה. מי אדיר (שיחה) 16:50, 4 באוקטובר 2018 (UTC)

אופן כתיבת מראי מקומות[edit]

לתועלת הכלל, יצרתי דף חדש בו תתגבש עם הזמן אופן וצורת כתיבת מראי המקומות במרחבי 'אוצר הספרים היהודי השיתופי'. כבר כעת ישנה רשימה בסיסית בנושא, הציבור מוזמן לנהל דיון בנושא בדף השיחה של הדף אוצר:עקרונות וקווים מנחים/מראי מקומות. מי אדיר (שיחה) 10:52, 15 באוקטובר 2018 (UTC)

מרחב הערכים[edit]

כחלק מעבודתי כעת על מרחב הערכים באוצר הספרים היהודי השיתופי, אני נתקל בתוכן רב שעדיין אין היכן לקטלג אותו במסגרת מרחב הערכים בצורתו העכשווית. לשם כך הקדשתי חלק בדף המשתמש שלי לצורך איסוף תכנים אלו במטרה לסדרם בהמשך בדרך זו או אחרת. דף המשתמש שלי פתוח לצורך כך לקהל הרחב הנתקל בתכנים מהסוג הזה, כאלה שיעניינו מן הסתם את שאר המשתמשים אך אין להם מקום במסגרת מרחב הערכים כיום. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:50, 7 בנובמבר 2018 (UTC)

השלמה אוטומטית[edit]

ברוך ה' הותקנה במערכת אפשרות 'השלמה אוטומטית' לקישורים פנימיים. כעת, כל אחד שיתחיל לרשום קישור לדף כלשהו הקיים במערכת יקבל בצד שמאל אפשרויות להשלמה אוטומטית לקישור שהתחיל ליצור, באמצעות החיצים למעלה ולמטה אפשר לעבור בין ההצעות להשלמה האוטומטית ולאשר את הרצוי מביניהם באמצעות מקש אנטר. כדי להשתמש בפונקציה זו יש ללחוץ בסרגל העליון (ליד כניסה או יצירת משתמש) על 'העדפות', בכרטיסיה 'גאדג'טים' יש לסמן את המשבצת 'השלמה אוטומטית'. בהצלחה! מי אדיר (שיחה) 16:52, 24 בנובמבר 2018 (UTC)

הרחבת מעגל החברים ב'אוצר'[edit]

רבותי, ברוך ה' האוצר מתפתח מיום ליום ומרגע לרגע. גם אני עוקב אחריו ומדי פעם נכנס לערוך בו. אולי כדאי לעשות 'מצ'ינג' לאתר. אני לא מתכוון לגיוס כספי אלא לגיוס משתמשים. כלומר, כל עורך יקבל על עצמו להביא כמות מסויימת של עורכים חדשים לאוצר. ככה ניצור סוג של מטרה שיהיה נחמד לשאוף להשיגה, תחרות ועניין, ובסופו של דבר... עורכים חדשים שיוסיפו בודאי לכולנו. שואלין ודורשין (שיחה) 14:59, 2 ביולי 2019 (UTC)

טקסט מנוקד או לא[edit]

אשמח לשמוע את דעת חברי הקהילה בנוגע להעלאת טקסטים מנוקדים. האם לאפשר זאת? האם זה עדיף על פני טקסט שאינו מנוקד? האם יש מקום לחלק בין טקסטים שנדפסו בעבר באופן מנוקד לטקסטים שמהדורה מנוקדת שלהם היא דבר חדש? מי אדיר (שיחה) 08:12, 10 ביולי 2019 (UTC)

אני נגד, לדעתי טקסט מנוקד יכול לגרום בעיות רבות, בעיקר בעקבות ניקוד או פיסוק שגוי. אם בכל זאת יהיה ביקוש מצד חברי האוצר לטקסט מנוקד אפשר במקביל ליצור דפים של 'ספר פלוני מנוקד'. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:36, 10 ביולי 2019 (UTC)
אני מאמין שבשלי הסער הזה... חשבתי שעדיף שיהיה לנו באוצר רש"י על התורה גם אם הוא מנוקד מאשר שלא יהיה לנו כלל את הטקסט. תמיד אפשר בעתיד להקליד/להשיג טקסט מדוקדק ולא מנוקד תחת הטקסט הקיים. מעלין ולא מורידין (שיחה) 19:49, 10 ביולי 2019 (UTC)

קביעת קווים מנחים באופן הקישור לספרים השונים[edit]

ראו אוצר:עקרונות וקווים מנחים/קישורים. יש להוסיף את הספרים השונים המסופקים ולקבל הכרעה בנוגע לעניינם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:42, 6 באוגוסט 2019 (UTC)

מיזם שדי חמד[edit]

לאור קריאתו של מצולות ים, יצרתי את דף המיזם של המיזם החשוב 'שדי חמד', להסבת ערכי הספר לערכים מותאמים למרחב הערכים באוצר. הציבור נקרא ליטול חלק במיזם המבורך הזה, להגדיל תורה ולהאדירה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 07:54, 22 באוגוסט 2019 (UTC)

גרסא מתקדמת יותר של השינויים האחרונים[edit]

ניתן להיכנס מכאן--Men770שיחהמייל. כעת, כ"ג באלול ה'תשע"ט, 15:10 מגיע משיח! יחי המלך!

פורטל? סוכות[edit]

אולי כדאי להכין פורטל (או אפילו רק תבנית שתוצג בעמוד הראשי של האוצר) שתרכז את כל החומר החשוב לחג הסוכות + שמחת תורה? אויצרניק (שיחה) 20:13, 3 באוקטובר 2019 (UTC)

רעיון מצויין, מיד אעשה משהו ראשוני. מי אדיר (שיחה) 20:19, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
אתה יכול לקחת את הבסיס מפורטל:חנוכה שעשו פה בשנה שעברה. אויצרניק (שיחה) 20:21, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
הפורטל מוכן. הציבור מוזמן לבוא וליטול חלק (תודה ללמדן שנעשה נחשון לחלק השו"ת בפורטל). מי אדיר (שיחה) 06:23, 6 באוקטובר 2019 (UTC)

ספר המציינג בהלכה[edit]

התחלתי עכשיו בעריכת ספר עם מאות דיונים סביב נושא המצינג'ים שהתרחשו בארץ בשנה החולפת אשמח באם יש למישהו הצעות ורעיונות לשיפור הספר וכן שאלות ששמע או שיוצר אם יוכל ליצור איתי קשר בדף שיחת המשתמש שלי -שלמה מיטלמן.

קול קורא לנוכחות קבועה[edit]

עם הריבוי המבורך במספר הפעילים הקבועים כאן, אולי כדאי שנעשה איזה לוח נוכחות, כלומר שכל אחד ירשום זמנים משוערים שבהם יוכל להיות כאן בקביעות וכך נדע שתמיד יש עין פקוחה על מה שמתרחש באוצר, ואולי זה גם ידרבן אותנו עצמנו למלאכת הקודש. בימי בין הזמנים הייתי נוכח כאן יותר מבשגרה, אבל אני חושב שעדיין אוכל להיות כאן מדי ערב בערך בשעות 21:00-22:00 ואולי קצת יותר מאוחר גם כן. מה דעתכם? מי אדיר? סיני ועוקר הרים? אויצרניק? אוצר האוצר? יודע ספר? אוהב ספר? ראמבאמאוויטש? אברהם יגל? אברהם ברוכוביץ? ש"ס יידן? דניאל הללי? אלו שזכרתי עכשיו, ואלו שלא זכרתי ואני מתנצל בפניהם, וכמובן כל המצטרפים בחודש וחצי האחרונים שעדיין לא התרגלתי להכיר את שמותיהם מתוך פעילותם השוטפת, איש בשמו הטוב יבורך. מהדורה קמא (שיחה) 19:38, 19 באפריל 2020 (UTC)

רעיון נפלא, אבל אני לא בטוח שהוא אפשרי. לי אישית אין זמנים משוערים, כשאני יכול אני נמשך לכאן וכשאני לא יכול, אני פשוט לא יכול. הייתי מציע חלופה, נרשום את כל שעות היממה וכל עורך יקח על עצמו שעות שבהם הוא יפקח על הנעשה, ככה נאפשר לכל אחד את הגמישות שלו ומצד שני עדיין האוצר יהיה בפיקוח תמידי. ש"ס יידן (שיחה) 21:06, 19 באפריל 2020 (UTC)
אני גם בעד. לא הבנתי את הצעתך משתמש:ש"ס יידן, אם אין לך זמן משוער ביממה, איך תקח על עצמך שעות? אני יכול בערבים ולפעמים גם בשעות אחה"צ, אבל יש תקופות שאני עמוס (עובד בארגון צדקה גדול) ואז אני בכלל לא מופיע פה. ראמבאמאוויטש (שיחה) 22:57, 19 באפריל 2020 (UTC)
אני משתדל להיות כאן בכל שעה :), לא תמיד אני מגיב אבל כן משתדל להציץ מפעם לפעם בכל זמן שהמחשב פתוח לפני (וזה די הרבה זמן ביום). סיני ועוקר הרים (שיחה) 05:10, 20 באפריל 2020 (UTC)
מתחבר לרעיון של ש"ס יידן, אם הבנתי נכון את כוונתו, כל אחד יקח שעות מסויימות שהוא יכול לפקח בהם, כשהכל יהיה מסודר ויהיו מספיק מתנדבים נוכל להגיע לכמות שעות נמוכה לכל אחד. כמובן שמי שעמוס ולא יכול אז הוא פטור בטענת "אונס". מי אדיר (שיחה) 10:36, 20 באפריל 2020 (UTC)
הוחמאתי שזכרו אותי. אני לא בעניין של להתחייב לזמנים. בדרך כלל לא פה אלא אם נחה עלי הרוח והקלדתי משהו ובא לי לשתף. אברהם יגל (שיחה) 21:19, 20 באפריל 2020 (UTC)
אכן, הובנה כוונתי. ש"ס יידן (שיחה) 06:07, 21 באפריל 2020 (UTC)

שיחת תבנית:אות סעיף[edit]

נפתח דיון בקשר לתוכן התבנית והשימוש בה. אודה לכל מי שיסור ויחווה דעה. אוצר האוצר (שיחה) 16:41, 30 באפריל 2020 (UTC)

פרויקטים מתמשכים או זנוחים[edit]

אנא ראו את הצעתו של מצולות ים בדף אוצר:פרוייקטים פתוחים, וראו גם דף השיחה שם. זה רעיון טוב מאוד וגם אני אשתדל לרשום פרויקטים שהתחלתי וזנחתי מחוסר זמן וכדומה. כך למשל יוכל מי שרוצה לתרום ממרצו וזמנו למען התורה ולומדיה, ואין לו רעיון מה אפשר לעזור, להירתם ולהשלים/לבצע רעיונות טובים שנזנחו מסיבות שונות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:10, 7 במאי 2020 (UTC)

ותודה גם לאברהם ברוכוביץ, שכתב שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:11, 7 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט דפי עזר[edit]

כדי ליצור דפי עזר טובים צריך כמה שלבים:

  1. יצירת הדפים.
  2. הוספת הקוד הבא:
{{ניווט כללי עליון}}

== שיעורים וסיכומי הדף ==
* {{סיני}}

{{ניווט כללי תחתון}}

3. הוספת חומרים מתאימים נוספים.

  • רצוי לקשר לעוד חומר נוסף מלבד הקישור לאתר 'סיני', וכן יש לעשות תצוגה מקדימה ולבדוק שהקישורים עובדים לפני ששומרים את הדף.

מאחר ואני לומד כרגע בחטיבת ביינים בלמידה וירטואלית אין לי הרבה זמן להוסיף את כל השינויים הללו. אם יש משתמש שיוכל להתחיל לבצע את השינויים אשמח. תודה רבה! ישראל קלר (שיחה) 14:35, 13 במאי 2020 (UTC)

סידרתי את הקוד להצגה. כדאי להדגיש שרצוי לקשר לעוד חומר נוסף מלבד הקישור לאתר 'סיני', וכן שיש לעשות תצוגה מקדימה ולבדוק שהקישורים עובדים לפני ששומרים את הדף. אויצרניק (שיחה) 13:06, 17 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט יומי-חדש![edit]

ניתן לראות פרטים ולהוסיף רעיונות בדף אוצר:פרויקט עריכה שבועי. בנוסף, נשמח אם תצטרפו שם לרשימת העורכים המשתתפים. ישראל קלר (שיחה) 13:51, 19 במאי 2020 (UTC)

הפרוייקט למחר: ספר אהל יהושע לרבי יהושע הלר. כולם מוזמנים! מי אדיר (שיחה) 14:28, 19 במאי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שבוע טוב! ניתן לראות פרטים ולהוסיף רעיונות בדף אוצר:פרויקט עריכה שבועי. בנוסף, נשמח אם תצטרפו שם לרשימת העורכים המשתתפים. ישראל קלר (שיחה) 13:51, 19 במאי 2020 (UTC)

הפרוייקט למחר: השלמת שו"ת הרא"ש .. כולם מוזמנים!

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הפרויקט החדש- צלעות הבית. פרטים נוספים כאן. כולם מוזמנים להשתתף! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:30, 9 ביוני 2020 (UTC)

קטלוג כפול לקטגוריה ראשית ולקטגורית משנה[edit]

אנא הביעו את דעתכם בנושא באולם דיונים. עמיאל - שיחה 11:04, 3 ביוני 2020 (UTC)

הרמב"ם היומי[edit]

לקראת תחילת לימוד הרמב"ם היומי, כדאי להחליט על קו מסויים בההדרתו, וכן קישורים למהדורות מודפסות רלוונטיות ועוד. אני אישית אעבוד על כך ובטח יהיו עוד כמה שיצטרפו. ש"ס יידן (שיחה) 21:43, 7 ביולי 2020 (UTC)

ש"ס יידן, תרצה שאצור תבנית לרמב"ם לפי ספר ויום? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:58, 8 ביולי 2020 (UTC)
רעיון טוב! כמו הדף היומי. אולי אחר כך נשלב את זה באיזה לוח לימודים יומי קבוע. אבל זה קצת מסובך לפי דעתי, תוכל לתת דוגמה לאיך זה ייראה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:09, 8 ביולי 2020 (UTC)
יצרתי תבנית:הרמב"ם היומי ספר לפי יום. זה אמור להיראות כמו הדף היומי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:43, 8 ביולי 2020 (UTC)
יישר כח! זה אומר שיצטרכו לעדכן את זה בקביעות גם בשנים הבאות. אז אולי כדאי לקשר שם ללוח של התכנית כדי שבעתיד יוכלו גם אחרים לתחזק. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:55, 8 ביולי 2020 (UTC)
אפשר. עכשיו יצרתי גם את התבנית תבנית:הרמב"ם היומי פרק לפי יום וטיוטה:הרמב"ם היומי ותבנית:הרמב"ם היומי פרק לפי יום.. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:57, 8 ביולי 2020 (UTC)
מערכת, איפה אפשר ליצור דף כזה שיכיל את כל הכללים שנחליט עליהם בעניין ההדרת הרמב"ם? ש"ס יידן (שיחה) 06:14, 9 ביולי 2020 (UTC)
אולי משהו דומה לרי"ף. ש"ס יידן (שיחה) 06:15, 9 ביולי 2020 (UTC)
מה שיש שם הוא משהו ראשוני מאד. בטקסט עצמו אנחנו חייבים להיצמד לדפוסים הרגילים (ורשה-וילנה-ירושלים) שאין עליהם זכויות יוצרים. וכל השאר אפשר להעיר בהערות שוליים. אני מניח שתוך כדי עבודה יעלו שאלות, ונגבש דרכי פעולה. אין חכם כבעל הניסיון, ונהיה חכמים יותר אחרי שנתחיל לעסוק בכך. כשיתגבש סט כללים מיוחד לרמב"ם נוכל ליצור דף משנה משנה תורה להרמב"ם/כללי העריכה באוצר ולרכז שם את מה שיתברר כחשוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:46, 9 ביולי 2020 (UTC)

פרסום לאוצר[edit]

שלום וברכה, כדי להביא את בשורת האוצר לעוד יהודים, יצרתי בויקיפדיה תבנית שהמשתמש עורך גם באוצר. נשמח אם כל המשתמשים יוכלו לשים בדפם את התבנית. תודה רבה! ישראל קלר2 (שיחה) 15:54, 16 ביולי 2020 (UTC)

ישראל קלר ישראל קלר2 אני אשים. ואתה יכול לפרסם את זה גם בויקיפדיה. מגזין יהלום (שיחה) 16:10, 16 ביולי 2020 (UTC)
ישראל אולי כדאי להעביר את התבנית לשם "אוצר הספרים היהודי השיתופי" כשמו המלא של האוצר. מי אדיר (שיחה) 21:19, 21 ביולי 2020 (UTC)
מי אדיר, לתבנית קוראים "משתמש עורך באוצר הספרים היהודי השיתופי. למה אתה רוצה לשנות? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:56, 22 ביולי 2020 (UTC)
אולי הוא התכוון לתבנית שאני יצרתי בזמנו, שנקראת אוצר הספרים היהודי. רציתי לתת לה שם קצר יותר ולא מסורבל, אבל אפשר לשנות שם ולהשאיר הפניה. אני בקרוב מטפל בעניין. עמיאל - שיחה 08:32, 22 ביולי 2020 (UTC)
אכן, לזה התכוונתי. תודה רבה. מי אדיר (שיחה) 13:28, 22 ביולי 2020 (UTC)

יש עלינו ערך בויקיפדיה![edit]

מה דעתכם על הערך בויקיפדיה שישראל קלר ואני כתבנו? עמיאל - שיחה 15:34, 21 ביולי 2020 (UTC)

חמוד. תודה. אם יבוא עוד לומד אחד בזכות זה, והיה זה שכר פעולתכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:16, 21 ביולי 2020 (UTC)
שימו לב שאיכשהו הסמל בוויקיפדיה שונמך לאיכות גרועה יותר. "המכלול" העתיק את הערך, אבל שם יש לוגו ברור (כמו הגרסה הראשונה של הקובץ בוויקיפדיה). מהדורה קמא (שיחה) 08:36, 22 ביולי 2020 (UTC)
זו באמת בעיה. המטרה של עריכת התמונה הייתה שהרקע יהיה לבן ולא שקוף, בשביל התבנית משתמש עורך באוצר הספרים היהודי השיתופי. כנראה בגלל העריכה גם האיכות ירדה... אבל לא נראה לי כזה חשוב העניין הזה, כבר אמרתי שמטרת הערך היא פרסום לאוצר, אני לא צריך יותר מזה. עמיאל - שיחה 08:46, 22 ביולי 2020 (UTC)

שיחת קטגוריה:רבנו מנוח[edit]

אשמח אם תביעו את דעתכם בדיון שינוי שם הספר ל"ספר המנוחה". עמיאל - שיחה 21:04, 22 ביולי 2020 (UTC)

הגבתי שם. ספריא זו לא דוגמה טובה בהקשר הזה, המקום לבדוק הוא רמב"ם פרנקל. מהדורה קמא (שיחה) 00:48, 23 ביולי 2020 (UTC)

לקראת לימוד מסכת עירובין בדף היומי[edit]

שלום לכולם, יצרתי את הדף מסכת עירובין כדי לרכז מאמץ ולהוסיף ולשפר מפרשים למסכת עירובין, שעומדים להתחיל ללמוד בעוד שבועיים (כא אב)! אין לי רעיון מסודר, אבל כל אחד יכול לחשוב על רעיון משלו כדי לקדם את התחום הזה. רק הצעתי. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 07:53, 27 ביולי 2020 (UTC)

יישר כח, העלתי עכשיו המרה של הספר גפן פוריה על מסכת עירובין. צריך לפצל אותו לפי דפים במרחב טיוטה כדי שנוכל להתחיל להגיה אותו. אולי מי ממתויגים דף היומי יוכל לקחת את השלב הזה על עצמו. מי אדיר (שיחה) 08:23, 27 ביולי 2020 (UTC)
אני לומד מסכת עירובין, אבל חשבתי להקליד את התוספות, שזה הרבה יותר קריטי לדעתי (מצד שני יש את התוספות באתרים אחרים, אז כן יש עדיפות למפרשים אחרים). אני אוכל אולי לעזור בשלב של הקישורים. בכל אופן - כל הכבוד על היוזמה. אויצרניק (שיחה) 08:29, 27 ביולי 2020 (UTC)

אימות דוא"ל[edit]

פועל! אתם מוזמנים לאמת את הדוא"ל שלכם במיוחד:העדפות. מתוייגים כללי ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:25, 29 ביולי 2020 (IDT)

תודה על התיוג. סיני ועוקר הרים (שיחה) 22:08, 29 ביולי 2020 (IDT)

איטיות?[edit]

היום (20.08.20) בשעה 1:33 (יום רביעי בלילה) חוויתי איטיות בעת הגלישה באוצר. האם זה משהו שקרה לעוד עורכים או משהו נקודתי אצלי? מי אדיר (שיחה) 01:34, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

גם אצלי. שלמה 1 (שיחה) 01:48, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
מערכת, יש לך מושג מה זה ואם אפשר לסדר את זה? מי אדיר (שיחה) 01:55, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
לי (שלמה) אין מושג. אבל מסתבר שצריך לעיין אם היתה פעילות יתר חריגה של ריבוי משתמשים או עריכות וכדו' בדקות אלו, ואולי זו הסיבה, וכידוע שכעין זה קורה בהרבה אתרים, ולפעמים אפילו קריסות זמניות ממש בגלל עומס. שלמה 1 (שיחה) 02:03, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
לי זה גם קרה אתמול (דווקא באזור 00:30) וקורה לפעמים באתר. זה לא קורה לי באתרים אחרים (למשל וויקיפדיה ווויקיטקסט) אע"פ שיש בהם יותר גולשים. אולי השרתים שלהם יותר חזקים. עמיאל - שיחה 12:35, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
זה לא אמור לקרות, אנחנו משלמים על שרתים חזקים. ייתכן שתוזמן גיבוי או פעולה אחרת שמכבידה על השרתים לשעה הזו. אם מישהו נתקל שוב (מלבד מה שהיה אתמול) אנא ידווח כאן או בדף שיחתי או בדוא"ל המערכת, כדי שנוכל להתחקות אחרי שורש הבעיה. תודה לכולם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:56, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

אוצר:תבנית/אולם דיונים[edit]

אשמח אם תהיינה תגובות לדיון שפתחתי שם בעניין התבנית תבנית:ילקרוא. עמיאל - שיחה 12:38, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

מקום לדיווח על תקלות[edit]

למה אין (או אולי יש?) מקום שבו אפשר לדווח על תקלות במרחבי האוצר לטיפול מיידי של העורכים. לדוגמא עכשיו ניסיתי ללמוד רמב"ם יומי אבל הקישור מפנה לפרק לא נכון בהלכות תלמוד תורה, מה עושים? ש"ס יידן (שיחה) 00:08, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

מצטרף, אם תזכיר לי אולי אצור דף כזה בשבוע הבא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:58, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

פרוייקט עריכה שבועי - זכר למקדש[edit]

מתוייגים כללי - פרוייקט עריכה שבועי חדש - קונטרס זכר למקדש להאדר"ת ז"ל, קונטרס קצר ומעניין, ממוקד ותמציתי. עם אפשרות רחבה לההדרה. מחכה לכם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:59, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

מילון לשפת התלמוד והמדרשים[edit]

מה דעת חברי האוצר על הקמת ספר/ערך או משהו כזה, לביאורי ותרגומי מילים ומונחים בארמית, ובשפת התרגום אונקלוס, ובשאר ספרי חז"ל והזוהר וכו', (ואולי אף מילים לא מוכרים בצרפתית ובשפות שונות המוזכרים בראשונים ז"ל), ובפרט במילים והביטויים הלא שכיחים וכיו"ב. הן בתרגום מילולי, והן בתרגום התוכן. עם מקורות מוסמכים או ראיות פשוטות לביאור הנכון. מסודר לפי סדר האלף בית וכדו', אשר כולם יוכלו להוסיף ולגדלו לתועלת הציבור. שלמה 1 (שיחה) 21:03, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

אפשר בשמחה. כבר יש דף של ראשי תיבות וקיצורים, ואפשר ליצור גם את זה. ישר כח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 21:06, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
רעיון נהדר. יכול להיות שהשלב הבא יהיה לתמצת מתוך הטבלה הזו פירושי לע"זים שכיחים וליצור תבנית 'מונחון' שתציף את הפירוש בתוך הטקסט. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:35, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

עדכון מספר ערכים[edit]

כנראה שאין לי הרשאה לזה, צריך לעדכן את מספר הערכים שיש באוצר מ-260 ללמעלה מ300, נפלא ביותר. יעקב שלם (שיחה) 18:29, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

בוצע. יפה מאד! בקשות דומות מתאימות לדף "בקשות מהמערכת". האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:25, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

מפרשי המדרש[edit]

לא צריך לדווח כי לוח השינויים האחרונים עמוס לעייפה, אבל בכל זאת... החלה העלאת מפרשי המדרש, במאמץ משותף של העורכים היקרים: מהדורה קמא, עמד ואויצרניק. ניתן להצטרף למאמץ כל אחד בתחומו הוא (אויצרניק, זה בשבילך ;) ) ולתת לתוכן את הטאצ' הייחודי של האוצר. מי אדיר (שיחה) 14:00, 17 בינואר 2021 (IST)

בעיקר מה שצריך לדעתי זה בדיקה טכנית מול מקור מודפס והסרת התבנית למעלה. אבל אני רואה שזה גדול עלי, אולי אעזור קצת בערב.
מהדורה קמא ועמד, זה נראה שאתם מתכננים דפים מכלילים לפרשתות? בראשית רבה/כד למשל? שיכלול את כד/א כד/ב והלאה? כי זה רעיון ממש טוב בשביל הפניות ממקורות אחרים שלא ירדו לרזולוציה של הפסקאות הפנימיות. אויצרניק (שיחה) 14:02, 17 בינואר 2021 (IST)
אני אכן מתכנן לעשות כזה דבר באמצעות תבנית ייעודית, ראה בסוף דף השיחה של מערכת. חשבתי שאולי אפשר להרים את הפרוייקט הזה דרך המיזם של הפרוייקט השבועי שלא כ"כ פעיל. דבר נוסף שראיתי צורך לכתוב, שאת הטקסט של המדרש עצמו אי אפשר להעתיק מספריא כיוון שאינו בנחלת הכלל, כך שנראה שנצטרך להקליד את הכל מאפס (או מהמרת OCR), אז מי שיכול מוזמן להצטרף גם למלאכה זו. עמיאל - שיחה 14:59, 17 בינואר 2021 (IST)
נ. ב. אויצרניק, למה "פירוש מהרז"ו", לא מספיק "מהרז"ו"? עמיאל - שיחה 15:01, 17 בינואר 2021 (IST)
אני הצעתי לו לעשות כך, כי כך הפירוש נקרא בדפוסי המדרש רבה. מהדורה קמא (שיחה) 15:22, 17 בינואר 2021 (IST)

3 שנים![edit]

בע"ה בט"ו בשבט האוצר יחגוג 3 שנים. יש תוכנית להכין לוגו מיוחד או משהו כזה? מתוייגים כללי מושך בשבט (שיחה) 10:30, 22 בינואר 2021 (IST)

באם תרצו אוכל להכין לוגו לכבוד החלאקה של המיזם הגדול הזה... הדרןבשם ה' נערוך ונצליח 22:49, 23 בינואר 2021 (IST)
איך שהזמן עובר מהר. אולי מושך בשבט יארגן לנו איזה פרוייקט עריכה מעניין לרגל היומולדת? אולי הקלדה של כל השו"תים שעסקו בנושאי יומולדת (אם יש כאלה)? סיני ועוקר הרים (שיחה) 01:16, 24 בינואר 2021 (IST)
עדיין לא נולדנו למען האמת... חלילה חלילה, לא אשבית שמחות. ברוך ה' נוסד גם בית מדרש קטן, כמה לומדים קבועים ועוד רבים רבים שרק מגיחים פה מדי פעם (ועוד כמה שאני מכיר אישית ומגיחים כשאני מבקש מדי פעם, גם הם ברוכים יהיו). ב"ה האוצר עלה על מסלול טוב וכבר יותר משנה וחצי שתנועת הגולשים עולה בהתמדה. ה' עמכם גבורי החיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:21, 24 בינואר 2021 (IST)
אני לוקח על עצמי בל"נ ליצור ערך על יום הולדת.. הדרןבשם ה' נערוך ונצליח • 09:00, 24 בינואר 2021 (IST)
נמתין בסבלנות קריצה. ש"ס יידן (שיחה) 00:43, 31 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בוצע בוצע הדרןבשם ה' נערוך ונצליח • 11:11, 31 בינואר 2021 (IST)

חדש!!! גמ"ח המרת ספרי PDF לטקסטים![edit]

התפרסם היום [י"ג שבט תשפ"א] ביתד נאמן ב'רשות הרבים' שנפתח גמ"ח להמרת פי די אף לוורד בחינם, אפשר לשלוח קבצים בכתובת מייל הבאה: 2944187@GMAIL.COM שיהיה בהצלחה רבה לכולם, אפשר גם ספרים ישנים בכתב רש"י וכדו'.שבח המצוות (שיחה) 15:43, 26 בינואר 2021 (IST)

תודה על המידע! מושך בשבט (שיחה) 15:45, 26 בינואר 2021 (IST)

עלון אוצר הספרים היהודי השיתופי[edit]

צהריים טובים לכל העורכים, חשבתי שכדאי ליצור עלון שבועי מטעם אוצר הספרים היהודי השיתופי. בעלון אפשר יהיה להציג את המתרחש באוצר במהלך השבוע וכן פרוייקטים ומיזמים עדכניים שבאוצר. וכן דיוני העורכים בפרשת שבוע, דף היומי ועוד. עורך שמרגיש שהוא יכול לכתוב מדור (לבחירתו) שבועי לעלון ויוכל להתמיד בזה יעמוד איתי בקשר בדף השיחה. אפשר גם להתחיל בירחון ואם נצליח להתפתח נעבור לדו חודשי ולשבועי. כמובן העלון יעבור דרך מערכת לפני הפרסום. עורך תורני (שיחה) 12:20, 28 בינואר 2021 (IST)

עלון מספר 1 זמין להורדה. אשמח לקבל הערות. עורך תורני (שיחה) 01:08, 5 בפברואר 2021 (IST)
ישר כח עצום! כל הכבוד לעורך תורני על היוזמה והביצוע המעולה! עמיאל - שיחה 14:30, 5 בפברואר 2021 (IST)
הי, קבלתי את העלון בדוא"ל למרות שאני מופיע כאן שלא בשמי ובלי דוא"ל, זה אומר שרשימת התפוצה רחבה באמת. יפה מאד. מהדורה קמא (שיחה) 16:10, 9 בפברואר 2021 (IST)

העלאה אוטומטית של טקסטים[edit]

לכל מאן דבעי, יצרתי את הדף אוצר:העלאה אוטומטית, דרכו אפשר לבקש פיצול ספרים לדפי רבים בצורה אוטומטית, או ללמוד לעשות את זה בעצמך. מבוסס על הדף המקורי בויקיטקסט. כמו כן, יצרתי את הדף אוצר:העלאה אוטומטית/טקסטים שבעזרתו ניתן לעקוב אחר פעולות ההעלאה האוטומטית ולמנוע התנגשויות עריכה. תיוגים: מושך בשבט מהדורה קמא.

התלבטתי אם לכתוב את הקוד של הסקריפט מחשש שמישהו ינצל אותו לרעה, אבל מכיוון שאין באוצר השחתות לא חששתי לזה. אם מישהו עדיין חושש לזה - אמחק אותו מן הדף. עמיאל - שיחה 15:34, 9 בפברואר 2021 (IST)

אם ינוצל לרעה, נמחק אותו. ועמך כולם צדיקים, ולכן נניח כוונה טובה ושארית ישראל לא יעשו עוולה. תודה על זה! מהדורה קמא (שיחה) 16:10, 9 בפברואר 2021 (IST)

ערכים הנחוצים[edit]

הוקם כעת פרויקט המאגד תחתיו את כל רשימת הערכים הנחוצים באתר או שזקוקים לעריכה, אוצר:ערכים הזקוקים לעריכה אוצר:ערכים חסרים. הפרוייקט מתחלק לשתי קטגוריות, ערכים החסרים באתר, וערכים הזקוקים עריכה. אתם מוזמנים להיכנס ולכתוב מה צריך לעשות, ומה צריך עריכה. בכבוד רב, קולמוס. (שיחה) 10:41, 14 בפברואר 2021 (IST)

העלאת טקסטים[edit]

אי"ה מחר אני אמור לחזור לישיבה, ואני רוצה בלנ"ד להעלות את הספרים הבאים מחר בבוקר:

  • ט"ז על שו"ע או"ח.
  • שערי תשובה על שו"ע או"ח.

אשמח להערות והארות לפני העלאה מושך בשבט (שיחה) 16:07, 17 בפברואר 2021 (IST)

שערי תשובה/אורח חיים/תפט - דף קיים, כדאי לבדוק לפני שמעלים כדי לא לדרוס אותו לחינם אם הוא יותר תקין. מצולות ים (שיחה) 16:09, 17 בפברואר 2021 (IST)
תודה מצולות ים, הבוט שלי לא עורך דפים קיימים. מושך בשבט (שיחה) 16:13, 17 בפברואר 2021 (IST)
מושך בשבט, אז כדאי לבדוק תמיד אם יש דפים שלא עלו בגלל שהם כבר "קיימים" ולפעמים הם רק באופן חלקי וכדומה. תודה על ההעלאה המסיבית מספריא, זה משדרג את האוצר מאד! מצולות ים (שיחה) 16:17, 17 בפברואר 2021 (IST)
בשמחה, אם יש לך כוח לבדוק אני אשמח. מושך בשבט (שיחה) 16:18, 17 בפברואר 2021 (IST)

מיזם אישי חדש - חדש על ה(מ)דף[edit]

ראו משתמש:מי אדיר/מיזמים/חדש על ה(מ)דף. אשמח להערות בדף השיחה. מתוייגים כללי. מי אדיר (שיחה) 01:20, 21 בפברואר 2021 (IST)

רש"י/אסתר[edit]

בשעטומ"צ הושלם פרש"י על אסתר. פורים שמח! אור זרוע (שיחה) 12:33, 25 בפברואר 2021 (IST)

אור זרוע, SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. עורך תורני (שיחה) 12:49, 25 בפברואר 2021 (IST)
הבהרה קטנה, חלקו אינו של אור זרוע. חלק מהפרקים הם העלאה שלי, באמצעות הקלדה עצמית. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י"ג באדר ה'תשפ"א ۞ 12:54, 25 בפברואר 2021 (IST)
תודה רבה לאחיה יאיר וודקה על תרומתו בהקלדת פירוש רש"י על אסתר. ולאור זרוע גם כן. ומיניה ומיניה יתקלס עילאה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:59, 25 בפברואר 2021 (IST)
איני צריך תודה, העבודה היא לשם שמיים, אך יפה מאוד מצדכם. וכמובן כל הכבוד לאחיה יאיר. אור זרוע (שיחה) 20:13, 25 בפברואר 2021 (IST)
כנ"ל כאור זרוע. תבנית:אור זרוע, רק הבהרה קטנה לגבי מה שהיה בינינו: מה שקרה הוא שאני הקלדתי ועצרתי באמצע, ולאחר כשעה חזרתי. גמרתי, וגילית שהייתה התנגשות עריכה, וזו הסיבה שרציתי להסיר את התבנית של {{פורסם בנחלת הכלל}}... בכל מקרה חילה אם גרמתי עגמת נפש. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ ט"ו באדר ה'תשפ"א ۞ 19:31, 27 בפברואר 2021 (IST)
לא הבנתי, אתה הקלדת במדויק אותו דבר שפורסם בספריא? לא הבנתי איזה עוגמ"נ. אור זרוע (שיחה) 21:35, 27 בפברואר 2021 (IST)
אני הקלדתי במדוייק אותו דבר שהיה בספריא, בלי לדעת שאתה מקליד אותו מתוך ספריא... אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ ט"ז באדר ה'תשפ"א ۞ 09:00, 28 בפברואר 2021 (IST)

לקראת פסח[edit]

מערכת, חברים יקרים, בימים אלו גמרתי להקליד את רש"י ותוספות למסכת פסחים (ועוד כמה דפים מ"פתח הבית - דבר בעתו" של רבי אברהם טיקטין, על פ' ערבי פסחים). מה דעתכם על מיזם מהיר לעיבוי המפרשים שיש לנו על פרק "ערבי פסחים"? כולל שיפור המפרשים הקיימים. זה יכול להשתלב עם הפעילות שהייתה בימים האחרונים בפורטל:פסח ובאופן כללי לשפר את היקף הכיסוי שלנו לקראת פסח, למען יעמוד ימים רבים. אויצרניק (שיחה) 22:58, 3 במרץ 2021 (IST)

רעיון במקום. רואה עכשיו את הודעתך, ובדיוק העליתי את דף האינדקס מהר"ם חלאווה/פסחים, עם קישורים למהדורת דפוס חופשית. שים לב שבימים האחרונים העלה טעמא את ספר שיח השדה/פסחים מהגר"ח קניבסקי (ספר חשוב כמובן אף שאינו על כל דפי המסכת) ורק לאחרונה עלו חידושי והגהות רש"ש על פסחים בידי מהדורה קמא. תודה מיוחדת לשניהם, ולכולם. שוב, זה באמת רעיון כלבבי ואני מאמין שגם כלבב רבים וטובים ממני. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:44, 3 במרץ 2021 (IST)
גם אני העליתי לפני כמה ימים את הסימנים: עמק ברכה/הגדה ועמק ברכה/סדר ליל פסח לכבוד החג והפורטל. מיד אעלה עמוד או שניים מהמהר"ם חלאווה כדי להצטרף ל"מיזם". אברהם ברוכוביץ (שיחה) 00:47, 4 במרץ 2021 (IST)
בוצע בוצע אברהם ברוכוביץ (שיחה) 01:08, 4 במרץ 2021 (IST)

Syntax highlighter[edit]

בשורה טובה לכל משתמשי "Syntax highlighter" (לא הזכרתי שמות כי בוודאי אני לא זוכר את כולם, כל אחד בשמו הטוב יכובד) - ההדגשה חזרה לעבוד, כל מי שהסיר אותו יכול להחזיר וליהנות, שימוש מוצלח ומהנה! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:42, 5 במרץ 2021 (IST)

עלון חג הפסח[edit]

בעזרת השם נוציא לקראת חג הפסח עלון מורחב ומקיף על ענייני חג הפסח - מתוייגים כללי, ווארטים יפים על ההגדה אפשר להעלות בדף אוצר:בית המדרש/מועדים/פסח או לשלוח למייל מערכת העלון. כמון כן אפשר וכדאי לפרסם את דבר הוצאתו של העלון המורחב מעל גבי במות אחרות. העלון יעסוק גם בענייני הפרשיות וגם בענייני הדף היומי כמו שאר העלונים השבועיים אבל יינתן בו דגש מיוחד על ענייני חג הפסח. עורך תורני (שיחה) 14:29, 14 במרץ 2021 (IST)

נראה לי שהתיוג לא עבד. ננסה שוב מתוייגים כללי. עמיאלשיחה • 11:20, ט' בניסן ה'תשפ"א

הגדה של פסח אוצר הספרים[edit]

לכאורה כדאי להסיר את הפירושים משולי הגליון בהגדה של פסח וליצור דפים בשם "הגדה של פסח - אוצר המפרשים" בדומה לשאר ההגדות שיש בהם פירושים שונים, וכך תהיה ההגדה בסרגל הצד שיווצר בהמשך מן הסתם. גם "מראי מקומות" לא כל כך מתאים כשמדובר בלקט פירושים בעלמא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 08:32, 17 במרץ 2021 (IST)

ביקוש עבודה[edit]

יש פה מקום שאפשר לפרסם מודעת ביקוש עבודה בעריכה תורנית ? תודה ! יהודי כשר (שיחה) 05:52, 26 במאי 2021 (IDT)

אין מקום מסויים, ולמעשה יש כאן כמה וכמה עורכים תורניים שזה תחום עיסוקם. וכבר היה לעולמים (אני יודע לכה"פ על 2 מכונים) שהתעניינו בעורכים מהאוצר. הרעיון ליצור במה שבה העורכים יוכלו לבקש עבודה, הוא רעיון יפה שצריך לפתח אותו, לעת עתה אפשר פשוט לכתוב כמה מילים בדף המשתמש, ואם מישהו יתעניין בעורך הוא יראה מי הוא ומה הוא מחפש דרך דף המשתמש שלו. מי אדיר (שיחה) 08:04, 26 במאי 2021 (IDT)
אם יהיה לכך ביקוש, אפשר ליצור קטגוריה:דפי משתמש עם קורות חיים ואז כל משתמש שירצה בכך יוכל לשים את הקטגוריה בדף המשתמש שלו או בדף נספח משתמש:שם המשתמש/קורות חיים, בדף הזה הוא יוכל לציין פרטים רלוונטיים על עבודתו התורנית, דוגמאות לדברים שעשה במסגרת האוצר וכדומה, והמעסיק/מכון יוכל להתרשם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:56, 26 במאי 2021 (IDT)
תודה למגיבים. יהודי כשר (שיחה) 10:55, 26 במאי 2021 (IDT)

כדאי לדעת[edit]

כמה פעמים ארע לי, שכשעשיתי 'שמור שינויים', המחשב כותב משהו בסגנון הבא: מצטערים, אינך יכול לשמור שינויים כיון שאינך מחובר [או: החיבור שלך אבד], יש לצאת ולהיכנס שוב.
זאת למרות שאני רואה שאני מחובר.
כשיוצאים ונכנסים כמובן נמחק מה שכתבו.
פשוט התעלמתי, עשיתי שוב שמור שינויים, והמחשב 'הסכים'.
לתועלת העורכים. יהודי כשר (שיחה) 11:06, 26 במאי 2021 (IDT)

גם לי זה קרה, אין יאוש בעולם כלל. כמו שאומרים. אם השם רשום למעלה זו כנראה טעות. אם השם לא רשום ובכל זאת נתעקש לשמור, זה יביא את ה-IP שלנו. גם זה כבר קרה לי. גם בויקיפדיה. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 16:23, 30 ביוני 2021 (IDT)
עצה טובה לעשות עוד הפעם "הצגת שינויים" לפני השמירה. יהושע (שיחה) 17:03, 30 ביוני 2021 (IDT)

אתר ויקיסוגיה[edit]

אתר מדהים. אני מציע לחשוב על שיתוף פעולה איתם. לומד (שיחה) 14:42, 30 ביוני 2021 (IDT)

מוכר. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 16:22, 30 ביוני 2021 (IDT)
גם אני חשבתי על זה היום בעקבות מישהו שתייג אותי שם. אדבר על זה עם המערכת. מושך בשבט (שיחה) 16:23, 30 ביוני 2021 (IDT)

אוצר השו"ת - מיזם חדש[edit]

מיידע את ציבור העורכים על המיזם החדש. מצרף הסבר קצר אותו העלתי בפורום לתורה:

כידוע, לרבים מציבור בני התורה אין גישה לרשת.
מאידך, כיום יש ברשת פורומים רבים שמטרתם להרבות תורה ולהאדירה, במשא ומתן כדרכה של תורה בין האריות שבחבורה. שאלות ותשובות בהלכה ובלימוד.

בעקבות זאת פתחתי מיזם חדש במסגרת אוצר הספרים היהודי השיתופי -

אוצר "מיזם השו"ת"
מיזם זה נועד להנגשת תכני האוצר לציבור בני התורה שאין להם גישה לרשת.
ניתן לשלוח שאלות, הערות, חידושים וכדומה למייל שכתובתו shut1.ohhh@gmail.com
כותב החידוש יקבל את כל התגובות על חידושו בכל יום, ושאר החברים יקבלו אחת לשבוע מייל מרוכז שבו יופיעו כל הנדונים שעלו: השאלות, התשובות ומו"מ כדרכה של תורה.

גם אם אתם בעלי גישה לרשת ויכולים לפרסם בעצמכם את החידוש ולקבל את הפידבק הראוי, תוכלו להשתמש בפונקציה זו כדי לקבל משוב ממאות אברכים שאין להם גישה לרשת.
כמו כן, אשמח מאד אם תפיצו את הבשורה לידידיכם שיש להם גישה למייל אך לא גישה לרשת - שיוכלו הם להנות מהאור הגדול, אי"ה.

ברכה והצלחה לעושים והמעשים עורך תורני (שיחה) 14:02, 1 ביולי 2021 (IDT)

שנה טובה[edit]

שנה טובה לכולם!

סליחה אם פגעתי, לא הקשבתי, התחלתי פרויקט ולא סיימתי, טעיתי וכו' בשנה האחרונה.

בהצלחה בשנה הבעל"ט! מושך בשבט (שיחה) 14:33, 6 בספטמבר 2021 (IDT)

מצטרף לברכה ולבקשת הסליחה מכולם. היו ברוכים. הפרויקט נהדר ואתם עוד יותר. אויצרניק (שיחה) 15:21, 6 בספטמבר 2021 (IDT)
קצת הקדמתם, יש עוד כמה ימים עד יום כיפור לפעול ולהפעיל קריצה מצולות ים (שיחה) 00:00, 9 בספטמבר 2021 (IDT)

אוצר:מיזמים/פרויקט עריכה שבועי[edit]

אני רואה שההודעה האחרונה היא משנה שעברה כעת הזאת... אולי זה הזמן להחיות את 'לוח המודעות'. מה אומרים החברים היקרים על פרוייקט העריכה השיתופית, בזמנו היה קשה להפעילו במיעוט המשתמשים דאז, אולי זה הזמן להעירו. מה דעתכם? תורה לשמה (שיחה) 16:46, 15 בספטמבר 2022 (IDT)

ניסוי[edit]

זהו ניסוי. Matanya (שיחה) 11:26, 2 באפריל 2023 (IDT)