אוצר:לוח מודעות

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search

ברוכים הבאים ללוח המודעות של אוצר הספרים היהודי השיתופי. כאן תוכלו לשתף את חברי הקהילה בדיונים המתקיימים ברחבי האוצר ולא זכו לתשומת לב מספקת, בפרוייקטים ומיזמים חדשים שלכם ועוד.

פרויקט שב שמעתתא[edit]

בזמן הקרוב אני מתכנן לעבוד בצורה רצינית על ספר שב שמעתתא, בהעלאת הטקסט, הגהתו, הכנסת קישורים והכחלתם, ובהוספת הערות ומראי מקומות חשובים. אם יש מי מעוניין שמעוניין להצטרף לפרוייקט ולהושיט לי יד לעזרה, אשמח אם יעדכן על כך ונעבוד יחד בשיתוף פעולה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:18, 5 במרץ 2018 (UTC)

חושבני שהפרויקט ראוי בהחלט ויתרום רבות לאתר בשלביו הראשונים, גם אני אצטרף בעזרת ה' בזמן הקרוב לפרוייקט, אם תעדכן אותי בדבר ספציפי שתרצה שאעזור בו אשמח לעבוד בשיתוף פעולה. מי אדיר (שיחה) 10:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
מי אדיר יישר כח על הצטרפותך, כעת אני מעלה הערות על שמעתא ו' בה אני עסוק, אשמח אם תוכל לעלות את המשך הפרקים בשמעתא זו או להכחיל את הקישורים שכבר הכנסתי, ושוב פעם תודה רבה והמשך עבודה פורה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
בשמחה רבה. מי אדיר (שיחה) 14:16, 6 במרץ 2018 (UTC)
שלום רב אשמח מאד להצטרף לפרויקט שלך רק לא הבנתי מה אתה הולך להוסיף יותר מאשר על הרב דזימוטרובסקי? [שלמה מיטלמן].
תודה על ההצטרפות, זו הודעה ישנה מאד. התחלתי בזמנו לעבוד על שמעתא ו, תוכל גם להתרשם מאופי העבודה והשוני מחיבורו של הרב דז'מיטרובסקי. אם בכל זאת תרצה שנתחיל לעבוד על ספר זה או אחר באופן משותף, אשמח לשיתוף פעולה. באופן כללי, עצם העריכה המשותפת יביא תוצאה טובה יותר אפילו אם אופן העבודה יהיה זהה לספר המודפס, זאת כמובן בשל העובדה שהטקסט יעבור הגהה של כלל העורכים באוצר ולא יהיה פרי עטו ועתו של עורך אחד. דבר נוסף, מחברי ספרים בדרך כלל נוהגים להטביע את חותמם על הספר באמצעות הערות עצמיות וסגנון לימוד, יש בזה פלוסים מסויימים אבל גם חסרונות רבים. באוצר - ההערות בשולי הגליון אינם פרי מחשבתו של העורך אלא של מחברי ספרים בדורות הקודמים שספריהם התקבלו בבית המדרש, והם כוללות מגוון רחב מאד של סגנונות. מי אדיר (שיחה) 12:59, 26 בדצמבר 2019 (UTC)

הדרכה פשוטה כעזרה ראשונה[edit]

אני עובד כעת על עריכת הדרכות פשוטות למשתמשים החדשים שרוצים לערוך ולתרום לקהילה בלי להסתבך בקריאת הדרכות ארוכות ומפורטות. אשמח לקבל משוב ועזרה. ראו כאן. מי אדיר (שיחה) 11:49, 18 באפריל 2018 (UTC)

הדף נוצר והפניה אליו נמצאת בעמוד הראשי. ניתן להוסיף עליו ולהרחיבו. מי אדיר (שיחה) 20:08, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

ספר חדש[edit]

שלום, סיימתי להעלות את מדרש ספר הישר בשלמותו. אם יש למישהו רצון בספר מסויים שקיים במאגר חופשי, אשמח להעלות אותו לאתר. עובר אורח (שיחה) 10:11, 29 במרץ 2018 (UTC)

עובר אורח, תודה תודה. יש ב'ספריא' הרבה ספרים חופשיים, אבל לא כולם חופשיים לגמרי, צריך שיהיה כתוב שהרישיון ב"נחלת הכלל" כדי שזה יהיה מתאים לאוצר. אם באמת יש לך כח, אתן לך שם של ספר: ביאור רי"פ פערלא על ספר המצוות לרס"ג - אוצר האוצר התחיל להעלות אותו ו"נתקע". אבל אולי כדאי לשאול אותו קודם אם זה בסדר מבחינתו. אויצרניק (שיחה) 15:40, 29 במרץ 2018 (UTC)

תבנית 'שולי הגליון' בדפים חדשים[edit]

רציתי להפנות את חברי הקהילה לדיון בהתהוות, האם כדאי להוסיף תבנית שולי הגליון בדפים חדשים שכנראה בעתיד הקרוב לא יהיו על שוליהם הערות. ראו כאן. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:27, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

פורטל חנוכה[edit]

יישר כח למשתמש 'מערכת' על פעילותו הברוכה בדף פורטל:חנוכה בבחינת זריזין מקדימין. פתחתי דף טיוטה חדש במרחב המשתמש שלי שם אני מתעתד להכין רשימה של כל המידע הנצרך לפורטל זה. קהל המשתמשים מוזמן להוסיף נופח מדיליה להגדיל תורה ולהאדירה. מי אדיר (שיחה) 16:50, 4 באוקטובר 2018 (UTC)

אופן כתיבת מראי מקומות[edit]

לתועלת הכלל, יצרתי דף חדש בו תתגבש עם הזמן אופן וצורת כתיבת מראי המקומות במרחבי 'אוצר הספרים היהודי השיתופי'. כבר כעת ישנה רשימה בסיסית בנושא, הציבור מוזמן לנהל דיון בנושא בדף השיחה של הדף אוצר:עקרונות וקווים מנחים/מראי מקומות. מי אדיר (שיחה) 10:52, 15 באוקטובר 2018 (UTC)

מרחב הערכים[edit]

כחלק מעבודתי כעת על מרחב הערכים באוצר הספרים היהודי השיתופי, אני נתקל בתוכן רב שעדיין אין היכן לקטלג אותו במסגרת מרחב הערכים בצורתו העכשווית. לשם כך הקדשתי חלק בדף המשתמש שלי לצורך איסוף תכנים אלו במטרה לסדרם בהמשך בדרך זו או אחרת. דף המשתמש שלי פתוח לצורך כך לקהל הרחב הנתקל בתכנים מהסוג הזה, כאלה שיעניינו מן הסתם את שאר המשתמשים אך אין להם מקום במסגרת מרחב הערכים כיום. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:50, 7 בנובמבר 2018 (UTC)

השלמה אוטומטית[edit]

ברוך ה' הותקנה במערכת אפשרות 'השלמה אוטומטית' לקישורים פנימיים. כעת, כל אחד שיתחיל לרשום קישור לדף כלשהו הקיים במערכת יקבל בצד שמאל אפשרויות להשלמה אוטומטית לקישור שהתחיל ליצור, באמצעות החיצים למעלה ולמטה אפשר לעבור בין ההצעות להשלמה האוטומטית ולאשר את הרצוי מביניהם באמצעות מקש אנטר. כדי להשתמש בפונקציה זו יש ללחוץ בסרגל העליון (ליד כניסה או יצירת משתמש) על 'העדפות', בכרטיסיה 'גאדג'טים' יש לסמן את המשבצת 'השלמה אוטומטית'. בהצלחה! מי אדיר (שיחה) 16:52, 24 בנובמבר 2018 (UTC)

הרחבת מעגל החברים ב'אוצר'[edit]

רבותי, ברוך ה' האוצר מתפתח מיום ליום ומרגע לרגע. גם אני עוקב אחריו ומדי פעם נכנס לערוך בו. אולי כדאי לעשות 'מצ'ינג' לאתר. אני לא מתכוון לגיוס כספי אלא לגיוס משתמשים. כלומר, כל עורך יקבל על עצמו להביא כמות מסויימת של עורכים חדשים לאוצר. ככה ניצור סוג של מטרה שיהיה נחמד לשאוף להשיגה, תחרות ועניין, ובסופו של דבר... עורכים חדשים שיוסיפו בודאי לכולנו. שואלין ודורשין (שיחה) 14:59, 2 ביולי 2019 (UTC)

טקסט מנוקד או לא[edit]

אשמח לשמוע את דעת חברי הקהילה בנוגע להעלאת טקסטים מנוקדים. האם לאפשר זאת? האם זה עדיף על פני טקסט שאינו מנוקד? האם יש מקום לחלק בין טקסטים שנדפסו בעבר באופן מנוקד לטקסטים שמהדורה מנוקדת שלהם היא דבר חדש? מי אדיר (שיחה) 08:12, 10 ביולי 2019 (UTC)

אני נגד, לדעתי טקסט מנוקד יכול לגרום בעיות רבות, בעיקר בעקבות ניקוד או פיסוק שגוי. אם בכל זאת יהיה ביקוש מצד חברי האוצר לטקסט מנוקד אפשר במקביל ליצור דפים של 'ספר פלוני מנוקד'. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:36, 10 ביולי 2019 (UTC)
אני מאמין שבשלי הסער הזה... חשבתי שעדיף שיהיה לנו באוצר רש"י על התורה גם אם הוא מנוקד מאשר שלא יהיה לנו כלל את הטקסט. תמיד אפשר בעתיד להקליד/להשיג טקסט מדוקדק ולא מנוקד תחת הטקסט הקיים. מעלין ולא מורידין (שיחה) 19:49, 10 ביולי 2019 (UTC)

קביעת קווים מנחים באופן הקישור לספרים השונים[edit]

ראו אוצר:עקרונות וקווים מנחים/קישורים. יש להוסיף את הספרים השונים המסופקים ולקבל הכרעה בנוגע לעניינם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:42, 6 באוגוסט 2019 (UTC)

מיזם שדי חמד[edit]

לאור קריאתו של מצולות ים, יצרתי את דף המיזם של המיזם החשוב 'שדי חמד', להסבת ערכי הספר לערכים מותאמים למרחב הערכים באוצר. הציבור נקרא ליטול חלק במיזם המבורך הזה, להגדיל תורה ולהאדירה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 07:54, 22 באוגוסט 2019 (UTC)

גרסא מתקדמת יותר של השינויים האחרונים[edit]

ניתן להיכנס מכאן--Men770שיחהמייל. כעת, כ"ג באלול ה'תשע"ט, 15:10 מגיע משיח! יחי המלך!

פורטל? סוכות[edit]

אולי כדאי להכין פורטל (או אפילו רק תבנית שתוצג בעמוד הראשי של האוצר) שתרכז את כל החומר החשוב לחג הסוכות + שמחת תורה? אויצרניק (שיחה) 20:13, 3 באוקטובר 2019 (UTC)

רעיון מצויין, מיד אעשה משהו ראשוני. מי אדיר (שיחה) 20:19, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
אתה יכול לקחת את הבסיס מפורטל:חנוכה שעשו פה בשנה שעברה. אויצרניק (שיחה) 20:21, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
הפורטל מוכן. הציבור מוזמן לבוא וליטול חלק (תודה ללמדן שנעשה נחשון לחלק השו"ת בפורטל). מי אדיר (שיחה) 06:23, 6 באוקטובר 2019 (UTC)

ספר המציינג בהלכה[edit]

התחלתי עכשיו בעריכת ספר עם מאות דיונים סביב נושא המצינג'ים שהתרחשו בארץ בשנה החולפת אשמח באם יש למישהו הצעות ורעיונות לשיפור הספר וכן שאלות ששמע או שיוצר אם יוכל ליצור איתי קשר בדף שיחת המשתמש שלי -שלמה מיטלמן.