אוצר:לוח מודעות

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search

ברוכים הבאים ללוח המודעות של אוצר הספרים היהודי השיתופי. כאן תוכלו לשתף את חברי הקהילה בדיונים המתקיימים ברחבי האוצר ולא זכו לתשומת לב מספקת, בפרוייקטים ומיזמים חדשים שלכם ועוד.

מה חדש בקהילת העורכים של אוצר הספרים?

פרויקטים שהושלמו

פרויקטים חדשים

לוח מודעות

  • ר"ח תמוז תש"פ: למעלה מ-160,000 עריכות באוצר!!!
  • אייר תש"פ: למעלה מ-80,000 דפי תוכן באוצר. ברכות!
  • ניסן תש"פ: למעלה מ-200 ערכים בערכי אוצר הספרים היהודי השיתופי. כה לחי!
  • לרגל פתיחת מחזור הדף היומי, נוצר הדף היומי המהווה שער לכל לומדי הדף
  • נוספה בדפי המשנה ברורה אפשרות למעבר לתצוגה בצורת הדף
  • תבנית {{OCR}} מאפשרת הטמעת קישור להגהה מול דפוס ישן.

דפים חדשים

פרויקט שב שמעתתא[edit]

בזמן הקרוב אני מתכנן לעבוד בצורה רצינית על ספר שב שמעתתא, בהעלאת הטקסט, הגהתו, הכנסת קישורים והכחלתם, ובהוספת הערות ומראי מקומות חשובים. אם יש מי מעוניין שמעוניין להצטרף לפרוייקט ולהושיט לי יד לעזרה, אשמח אם יעדכן על כך ונעבוד יחד בשיתוף פעולה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:18, 5 במרץ 2018 (UTC)

חושבני שהפרויקט ראוי בהחלט ויתרום רבות לאתר בשלביו הראשונים, גם אני אצטרף בעזרת ה' בזמן הקרוב לפרוייקט, אם תעדכן אותי בדבר ספציפי שתרצה שאעזור בו אשמח לעבוד בשיתוף פעולה. מי אדיר (שיחה) 10:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
מי אדיר יישר כח על הצטרפותך, כעת אני מעלה הערות על שמעתא ו' בה אני עסוק, אשמח אם תוכל לעלות את המשך הפרקים בשמעתא זו או להכחיל את הקישורים שכבר הכנסתי, ושוב פעם תודה רבה והמשך עבודה פורה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:51, 6 במרץ 2018 (UTC)
בשמחה רבה. מי אדיר (שיחה) 14:16, 6 במרץ 2018 (UTC)
שלום רב אשמח מאד להצטרף לפרויקט שלך רק לא הבנתי מה אתה הולך להוסיף יותר מאשר על הרב דזימוטרובסקי? [שלמה מיטלמן].
תודה על ההצטרפות, זו הודעה ישנה מאד. התחלתי בזמנו לעבוד על שמעתא ו, תוכל גם להתרשם מאופי העבודה והשוני מחיבורו של הרב דז'מיטרובסקי. אם בכל זאת תרצה שנתחיל לעבוד על ספר זה או אחר באופן משותף, אשמח לשיתוף פעולה. באופן כללי, עצם העריכה המשותפת יביא תוצאה טובה יותר אפילו אם אופן העבודה יהיה זהה לספר המודפס, זאת כמובן בשל העובדה שהטקסט יעבור הגהה של כלל העורכים באוצר ולא יהיה פרי עטו ועתו של עורך אחד. דבר נוסף, מחברי ספרים בדרך כלל נוהגים להטביע את חותמם על הספר באמצעות הערות עצמיות וסגנון לימוד, יש בזה פלוסים מסויימים אבל גם חסרונות רבים. באוצר - ההערות בשולי הגליון אינם פרי מחשבתו של העורך אלא של מחברי ספרים בדורות הקודמים שספריהם התקבלו בבית המדרש, והם כוללות מגוון רחב מאד של סגנונות. מי אדיר (שיחה) 12:59, 26 בדצמבר 2019 (UTC)

הדרכה פשוטה כעזרה ראשונה[edit]

אני עובד כעת על עריכת הדרכות פשוטות למשתמשים החדשים שרוצים לערוך ולתרום לקהילה בלי להסתבך בקריאת הדרכות ארוכות ומפורטות. אשמח לקבל משוב ועזרה. ראו כאן. מי אדיר (שיחה) 11:49, 18 באפריל 2018 (UTC)

הדף נוצר והפניה אליו נמצאת בעמוד הראשי. ניתן להוסיף עליו ולהרחיבו. מי אדיר (שיחה) 20:08, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

ספר חדש[edit]

שלום, סיימתי להעלות את מדרש ספר הישר בשלמותו. אם יש למישהו רצון בספר מסויים שקיים במאגר חופשי, אשמח להעלות אותו לאתר. עובר אורח (שיחה) 10:11, 29 במרץ 2018 (UTC)

עובר אורח, תודה תודה. יש ב'ספריא' הרבה ספרים חופשיים, אבל לא כולם חופשיים לגמרי, צריך שיהיה כתוב שהרישיון ב"נחלת הכלל" כדי שזה יהיה מתאים לאוצר. אם באמת יש לך כח, אתן לך שם של ספר: ביאור רי"פ פערלא על ספר המצוות לרס"ג - אוצר האוצר התחיל להעלות אותו ו"נתקע". אבל אולי כדאי לשאול אותו קודם אם זה בסדר מבחינתו. אויצרניק (שיחה) 15:40, 29 במרץ 2018 (UTC)

תבנית 'שולי הגליון' בדפים חדשים[edit]

רציתי להפנות את חברי הקהילה לדיון בהתהוות, האם כדאי להוסיף תבנית שולי הגליון בדפים חדשים שכנראה בעתיד הקרוב לא יהיו על שוליהם הערות. ראו כאן. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:27, 22 בספטמבר 2018 (UTC)

פורטל חנוכה[edit]

יישר כח למשתמש 'מערכת' על פעילותו הברוכה בדף פורטל:חנוכה בבחינת זריזין מקדימין. פתחתי דף טיוטה חדש במרחב המשתמש שלי שם אני מתעתד להכין רשימה של כל המידע הנצרך לפורטל זה. קהל המשתמשים מוזמן להוסיף נופח מדיליה להגדיל תורה ולהאדירה. מי אדיר (שיחה) 16:50, 4 באוקטובר 2018 (UTC)

אופן כתיבת מראי מקומות[edit]

לתועלת הכלל, יצרתי דף חדש בו תתגבש עם הזמן אופן וצורת כתיבת מראי המקומות במרחבי 'אוצר הספרים היהודי השיתופי'. כבר כעת ישנה רשימה בסיסית בנושא, הציבור מוזמן לנהל דיון בנושא בדף השיחה של הדף אוצר:עקרונות וקווים מנחים/מראי מקומות. מי אדיר (שיחה) 10:52, 15 באוקטובר 2018 (UTC)

מרחב הערכים[edit]

כחלק מעבודתי כעת על מרחב הערכים באוצר הספרים היהודי השיתופי, אני נתקל בתוכן רב שעדיין אין היכן לקטלג אותו במסגרת מרחב הערכים בצורתו העכשווית. לשם כך הקדשתי חלק בדף המשתמש שלי לצורך איסוף תכנים אלו במטרה לסדרם בהמשך בדרך זו או אחרת. דף המשתמש שלי פתוח לצורך כך לקהל הרחב הנתקל בתכנים מהסוג הזה, כאלה שיעניינו מן הסתם את שאר המשתמשים אך אין להם מקום במסגרת מרחב הערכים כיום. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:50, 7 בנובמבר 2018 (UTC)

השלמה אוטומטית[edit]

ברוך ה' הותקנה במערכת אפשרות 'השלמה אוטומטית' לקישורים פנימיים. כעת, כל אחד שיתחיל לרשום קישור לדף כלשהו הקיים במערכת יקבל בצד שמאל אפשרויות להשלמה אוטומטית לקישור שהתחיל ליצור, באמצעות החיצים למעלה ולמטה אפשר לעבור בין ההצעות להשלמה האוטומטית ולאשר את הרצוי מביניהם באמצעות מקש אנטר. כדי להשתמש בפונקציה זו יש ללחוץ בסרגל העליון (ליד כניסה או יצירת משתמש) על 'העדפות', בכרטיסיה 'גאדג'טים' יש לסמן את המשבצת 'השלמה אוטומטית'. בהצלחה! מי אדיר (שיחה) 16:52, 24 בנובמבר 2018 (UTC)

הרחבת מעגל החברים ב'אוצר'[edit]

רבותי, ברוך ה' האוצר מתפתח מיום ליום ומרגע לרגע. גם אני עוקב אחריו ומדי פעם נכנס לערוך בו. אולי כדאי לעשות 'מצ'ינג' לאתר. אני לא מתכוון לגיוס כספי אלא לגיוס משתמשים. כלומר, כל עורך יקבל על עצמו להביא כמות מסויימת של עורכים חדשים לאוצר. ככה ניצור סוג של מטרה שיהיה נחמד לשאוף להשיגה, תחרות ועניין, ובסופו של דבר... עורכים חדשים שיוסיפו בודאי לכולנו. שואלין ודורשין (שיחה) 14:59, 2 ביולי 2019 (UTC)

טקסט מנוקד או לא[edit]

אשמח לשמוע את דעת חברי הקהילה בנוגע להעלאת טקסטים מנוקדים. האם לאפשר זאת? האם זה עדיף על פני טקסט שאינו מנוקד? האם יש מקום לחלק בין טקסטים שנדפסו בעבר באופן מנוקד לטקסטים שמהדורה מנוקדת שלהם היא דבר חדש? מי אדיר (שיחה) 08:12, 10 ביולי 2019 (UTC)

אני נגד, לדעתי טקסט מנוקד יכול לגרום בעיות רבות, בעיקר בעקבות ניקוד או פיסוק שגוי. אם בכל זאת יהיה ביקוש מצד חברי האוצר לטקסט מנוקד אפשר במקביל ליצור דפים של 'ספר פלוני מנוקד'. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:36, 10 ביולי 2019 (UTC)
אני מאמין שבשלי הסער הזה... חשבתי שעדיף שיהיה לנו באוצר רש"י על התורה גם אם הוא מנוקד מאשר שלא יהיה לנו כלל את הטקסט. תמיד אפשר בעתיד להקליד/להשיג טקסט מדוקדק ולא מנוקד תחת הטקסט הקיים. מעלין ולא מורידין (שיחה) 19:49, 10 ביולי 2019 (UTC)

קביעת קווים מנחים באופן הקישור לספרים השונים[edit]

ראו אוצר:עקרונות וקווים מנחים/קישורים. יש להוסיף את הספרים השונים המסופקים ולקבל הכרעה בנוגע לעניינם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:42, 6 באוגוסט 2019 (UTC)

מיזם שדי חמד[edit]

לאור קריאתו של מצולות ים, יצרתי את דף המיזם של המיזם החשוב 'שדי חמד', להסבת ערכי הספר לערכים מותאמים למרחב הערכים באוצר. הציבור נקרא ליטול חלק במיזם המבורך הזה, להגדיל תורה ולהאדירה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 07:54, 22 באוגוסט 2019 (UTC)

גרסא מתקדמת יותר של השינויים האחרונים[edit]

ניתן להיכנס מכאן--Men770שיחהמייל. כעת, כ"ג באלול ה'תשע"ט, 15:10 מגיע משיח! יחי המלך!

פורטל? סוכות[edit]

אולי כדאי להכין פורטל (או אפילו רק תבנית שתוצג בעמוד הראשי של האוצר) שתרכז את כל החומר החשוב לחג הסוכות + שמחת תורה? אויצרניק (שיחה) 20:13, 3 באוקטובר 2019 (UTC)

רעיון מצויין, מיד אעשה משהו ראשוני. מי אדיר (שיחה) 20:19, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
אתה יכול לקחת את הבסיס מפורטל:חנוכה שעשו פה בשנה שעברה. אויצרניק (שיחה) 20:21, 3 באוקטובר 2019 (UTC)
הפורטל מוכן. הציבור מוזמן לבוא וליטול חלק (תודה ללמדן שנעשה נחשון לחלק השו"ת בפורטל). מי אדיר (שיחה) 06:23, 6 באוקטובר 2019 (UTC)

ספר המציינג בהלכה[edit]

התחלתי עכשיו בעריכת ספר עם מאות דיונים סביב נושא המצינג'ים שהתרחשו בארץ בשנה החולפת אשמח באם יש למישהו הצעות ורעיונות לשיפור הספר וכן שאלות ששמע או שיוצר אם יוכל ליצור איתי קשר בדף שיחת המשתמש שלי -שלמה מיטלמן.

קול קורא לנוכחות קבועה[edit]

עם הריבוי המבורך במספר הפעילים הקבועים כאן, אולי כדאי שנעשה איזה לוח נוכחות, כלומר שכל אחד ירשום זמנים משוערים שבהם יוכל להיות כאן בקביעות וכך נדע שתמיד יש עין פקוחה על מה שמתרחש באוצר, ואולי זה גם ידרבן אותנו עצמנו למלאכת הקודש. בימי בין הזמנים הייתי נוכח כאן יותר מבשגרה, אבל אני חושב שעדיין אוכל להיות כאן מדי ערב בערך בשעות 21:00-22:00 ואולי קצת יותר מאוחר גם כן. מה דעתכם? מי אדיר? סיני ועוקר הרים? אויצרניק? אוצר האוצר? יודע ספר? אוהב ספר? ראמבאמאוויטש? אברהם יגל? אברהם ברוכוביץ? ש"ס יידן? דניאל הללי? אלו שזכרתי עכשיו, ואלו שלא זכרתי ואני מתנצל בפניהם, וכמובן כל המצטרפים בחודש וחצי האחרונים שעדיין לא התרגלתי להכיר את שמותיהם מתוך פעילותם השוטפת, איש בשמו הטוב יבורך. מהדורה קמא (שיחה) 19:38, 19 באפריל 2020 (UTC)

רעיון נפלא, אבל אני לא בטוח שהוא אפשרי. לי אישית אין זמנים משוערים, כשאני יכול אני נמשך לכאן וכשאני לא יכול, אני פשוט לא יכול. הייתי מציע חלופה, נרשום את כל שעות היממה וכל עורך יקח על עצמו שעות שבהם הוא יפקח על הנעשה, ככה נאפשר לכל אחד את הגמישות שלו ומצד שני עדיין האוצר יהיה בפיקוח תמידי. ש"ס יידן (שיחה) 21:06, 19 באפריל 2020 (UTC)
אני גם בעד. לא הבנתי את הצעתך משתמש:ש"ס יידן, אם אין לך זמן משוער ביממה, איך תקח על עצמך שעות? אני יכול בערבים ולפעמים גם בשעות אחה"צ, אבל יש תקופות שאני עמוס (עובד בארגון צדקה גדול) ואז אני בכלל לא מופיע פה. ראמבאמאוויטש (שיחה) 22:57, 19 באפריל 2020 (UTC)
אני משתדל להיות כאן בכל שעה :), לא תמיד אני מגיב אבל כן משתדל להציץ מפעם לפעם בכל זמן שהמחשב פתוח לפני (וזה די הרבה זמן ביום). סיני ועוקר הרים (שיחה) 05:10, 20 באפריל 2020 (UTC)
מתחבר לרעיון של ש"ס יידן, אם הבנתי נכון את כוונתו, כל אחד יקח שעות מסויימות שהוא יכול לפקח בהם, כשהכל יהיה מסודר ויהיו מספיק מתנדבים נוכל להגיע לכמות שעות נמוכה לכל אחד. כמובן שמי שעמוס ולא יכול אז הוא פטור בטענת "אונס". מי אדיר (שיחה) 10:36, 20 באפריל 2020 (UTC)
הוחמאתי שזכרו אותי. אני לא בעניין של להתחייב לזמנים. בדרך כלל לא פה אלא אם נחה עלי הרוח והקלדתי משהו ובא לי לשתף. אברהם יגל (שיחה) 21:19, 20 באפריל 2020 (UTC)
אכן, הובנה כוונתי. ש"ס יידן (שיחה) 06:07, 21 באפריל 2020 (UTC)

שיחת תבנית:אות סעיף[edit]

נפתח דיון בקשר לתוכן התבנית והשימוש בה. אודה לכל מי שיסור ויחווה דעה. אוצר האוצר (שיחה) 16:41, 30 באפריל 2020 (UTC)

פרויקטים מתמשכים או זנוחים[edit]

אנא ראו את הצעתו של מצולות ים בדף אוצר:פרוייקטים פתוחים, וראו גם דף השיחה שם. זה רעיון טוב מאוד וגם אני אשתדל לרשום פרויקטים שהתחלתי וזנחתי מחוסר זמן וכדומה. כך למשל יוכל מי שרוצה לתרום ממרצו וזמנו למען התורה ולומדיה, ואין לו רעיון מה אפשר לעזור, להירתם ולהשלים/לבצע רעיונות טובים שנזנחו מסיבות שונות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:10, 7 במאי 2020 (UTC)

ותודה גם לאברהם ברוכוביץ, שכתב שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:11, 7 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט דפי עזר[edit]

כדי ליצור דפי עזר טובים צריך כמה שלבים:

  1. יצירת הדפים.
  2. הוספת הקוד הבא:
{{ניווט כללי עליון}}

== שיעורים וסיכומי הדף ==
* {{סיני}}

{{ניווט כללי תחתון}}

3. הוספת חומרים מתאימים נוספים.

  • רצוי לקשר לעוד חומר נוסף מלבד הקישור לאתר 'סיני', וכן יש לעשות תצוגה מקדימה ולבדוק שהקישורים עובדים לפני ששומרים את הדף.

מאחר ואני לומד כרגע בחטיבת ביינים בלמידה וירטואלית אין לי הרבה זמן להוסיף את כל השינויים הללו. אם יש משתמש שיוכל להתחיל לבצע את השינויים אשמח. תודה רבה! ישראל קלר (שיחה) 14:35, 13 במאי 2020 (UTC)

סידרתי את הקוד להצגה. כדאי להדגיש שרצוי לקשר לעוד חומר נוסף מלבד הקישור לאתר 'סיני', וכן שיש לעשות תצוגה מקדימה ולבדוק שהקישורים עובדים לפני ששומרים את הדף. אויצרניק (שיחה) 13:06, 17 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט יומי-חדש![edit]

ניתן לראות פרטים ולהוסיף רעיונות בדף אוצר:פרויקט עריכה יומי. בנוסף, נשמח אם תצטרפו שם לרשימת העורכים המשתתפים. ישראל קלר (שיחה) 13:51, 19 במאי 2020 (UTC)

הפרוייקט למחר: ספר אהל יהושע לרבי יהושע הלר. כולם מוזמנים! מי אדיר (שיחה) 14:28, 19 במאי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שבוע טוב! ניתן לראות פרטים ולהוסיף רעיונות בדף אוצר:פרויקט עריכה יומי. בנוסף, נשמח אם תצטרפו שם לרשימת העורכים המשתתפים. ישראל קלר (שיחה) 13:51, 19 במאי 2020 (UTC)

הפרוייקט למחר: השלמת שו"ת הרא"ש .. כולם מוזמנים!

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הפרויקט החדש- צלעות הבית. פרטים נוספים כאן. כולם מוזמנים להשתתף! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:30, 9 ביוני 2020 (UTC)

קטלוג כפול לקטגוריה ראשית ולקטגורית משנה[edit]

אנא הביעו את דעתכם בנושא באולם דיונים. עמיאל - שיחה 11:04, 3 ביוני 2020 (UTC)