אוצר:ברוכים הבאים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search


מהו אוצר הספרים היהודי השיתופי?

אוצר הספרים היהודי השיתופי, יהיה בעתיד הלא רחוק מאגר ספרים עצום, שיכלול את כל הספרות היהודית העיקרית שהתקבלה בין חובשי בית המדרש.

האוצר שואף להיות מאגר הספרים הגדול ביותר, הן מבחינת כמות הטקסטים והן מבחינת איכות הטקסט. על ידי הגהה רציפה של חברי האוצר, הוספת קישורים, ציונים ומראי מקומות.

אוצר הספרים היהודי השיתופי מכיל כבר עתה 47,396 דפים.

תוכן הספרים באתר מוגן באמצעות זכויות יוצרים. אך מאפשר שימוש אישי לצרכים שאינם מסחריים.

נווטו באוצר: אם אתם מחפשים דף מסויים, או פרק מסויים בספר, תוכלו להשתמש במנוע החיפוש. שימו לב! כדי להקל על השימוש נכתבים שמות הדפים בצורה הקצרה ביותר האפשרית. לדוגמא: שו"ת בית הלוי חלק ב' סימן ל"ז, מופיע באתר כ:בית הלוי/ב/לז. דף יג עמוד א במסכת עבודה זרה מהתלמוד הבבלי, יופיע כ:בבלי/עבודה זרה/יג/א.

דרך נוספת להגיע לדף הרצוי היא באמצעות העמוד הראשי, דרכו תוכלו להיכנס לאחד הפורטלים [לדוגמא: ספרות השו"ת או ספרות ההלכה], ולנווט בעצמכם עד המקום הרצוי.

אם נחה עליכם הרוח ואינכם מחפשים משהו ספציפי, תוכלו לעבור על רשימת הספרים, או "להגריל" דף אקראי.

אמינות: אם אתם סבורים שאיכות 'האוצר' נפגמת בשל היותה פתוחה לכל כותב החפץ בכך, הרי שמסתמן כי דווקא הפתיחות והמיידיות מסייעות לשיפורם ולהגהתם של ספרים ולהוספה מתמדת של ספרים חדשים. כל אחד מאיתנו מוסיף נדבך לעבודתו של הזולת.

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה לשער הקהילה, ובכל בעיה טכנית לבקשות מהמערכת וחברי הקהילה ישמחו לסייע לכם.

כיצד אפשר לעזור?

רוצים לעזור? אל תחששו לערוך דפים באוצר' – ייחודיותו של האוצר היא דווקא בכך שכל אחד יכול לערוך, ואנו מעודדים את חברי הקהילה להיות נועזים! מצאו משהו שאפשר לשפר, טעויות דפוס והגהה או שיפורים בצורת ההצגה ותקנו אותם. תוכלו גם לשפר את איכות הטקסט על ידי הוספת טקסטים, קישורים פנימיים, והוספת הערות וציונים על שולי הגליון.

חוששים להרוס משהו? אל דאגה: מיד כשתערכו משהו באוצר השינוי יופיע בדף "שינויים אחרונים", שאר חברי האוצר יראו את הפעולה ויוכלו לתקן אותה אם משהו לא עבד כמו שצריך.

בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ומעירים מאות ספרים. על־אף שתלמידי חכמים, ומומחים בעריכה תורנית משתתפים באופן קבוע בכתיבת ה'אוצר', אינכם צריכים רקע מיוחד כדי לקחת חלק במיזם. ניתן לערוך בין אם אתם משתמשים רשומים ובין אם לא.

קל מאוד לערוך:

  1. היכנסו לדף שאותו תרצו לערוך או לתקן [על ידי חלונית החיפוש או באמצעות הפורטלים שבעמוד הראשי].
  2. לחצו על הלשונית עריכה המופיעה למעלה [אם הדף לא קיים תוכלו פשוט ליצור את הדף על ידי לחיצה על הקישור האדום שיופיע].
  3. ערכו את הדף.
  4. לחצו על תצוגה מקדימה כדי לוודא שעריכתכם תקינה.
  5. לחצו Publish changes כדי לשמור את מה שערכתם. עכשיו השינויים נשמרו באוצר וכל אחד יכול לראותם.

רוצים להתנסות בעריכה מבלי שהשינויים יישמרו? תוכלו לעשות זאת בארגז החול, פשוט כנסו ערכו ושימרו.


לאחר שתסיימו,