שיחת משתמש:מערכת

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search


לשחזר את עריכותיי[edit]

אני קינגדום 3 והערכיות הן בטעות פליז שחזור -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

ובכן, מאוד לא נעים לי אבל בשל דרישת חברת הביטוח, ובאישור בית דין, כתובת ה-IP שלך ופרטים נוספים יועברו למשטרת ישראל אם תבצע עוד השחתה כלשהי. לא תינתן אזהרה נוספת. אנחנו מאד מצטערים. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:13, 23 בינואר 2022 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מה שעשית הוא מעשה גרוע, השחזור יקח זמן רב. חבל מאד. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:05, 23 בינואר 2022 (IST)
ייש"כ על העמידה בפרץ! בהערכה על העבר ההוה והעתיד. ה' יגדור פרצות עמינו. עכ"פ (שיחה) 20:09, 23 בינואר 2022 (IST)

"תבנית קבועה להערות שוליים"[edit]

סליחה. אני מחזיק את עצמי לטוב בקוד ויקי, ובדקתי בדפים שעלו השבוע ולא שמתי לב לתבנית כזו, בהרבה דפים בכלל אין הערות ובדף אחד לפחות ראיתי הערות שוליים רגילות, לא זוכר כבר איזה דף זה היה אולי משהו על שיר השירים. בכל אופן, תודה על כל תחזוקת האתר ועל הפניית תשומת לבי לתבנית הקבועה, אשתדל להשתמש בה ובכלל לבוא לכאן מדי פעם, אתר נאה אפשר לומר. קו יש'ר (שיחה) 22:00, 2 במאי 2022 (IDT)

תודה רבה. ראיתי עכשיו וסידרתי גם בדפים האלו. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:05, 2 במאי 2022 (IDT)
תודה תודה. קו יש'ר (שיחה) 09:13, 10 במאי 2022 (IDT)

שיר השירים[edit]

ראיתי שהוספת לסרגל פירושים חדשים לשיר השירים, אז תרמתי אף אני את חלקי, אם תוכל להכניס גם את זה לסרגל זה יהיה נפלא: פירוש המיוחס לרמב"ן/שיר השירים/א וכן הלאה. קיץ בריא ורענן שיהיה. מהדורה קמא (שיחה) 09:12, 10 במאי 2022 (IDT)

מיד מטפל. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:52, 11 במאי 2022 (IDT)

קידום רעיון בוט ההחלפות-מ"מ[edit]

שלום וברכה! הרבה זמן לא הייתי פעיל באוצר, אבל לא נראה לי ששכחתם ממני... אני מקווה בזמן הקרוב להיות פעיל יותר, ולנסות לקדם את רעיון בוט ההחלפות, שאני חולם עליו כבר הרבה זמן. הבוט שהצלחתי לפתח עד כה באמצעות תוכנת AWB, יכול לבצע שתי פעולות עיקריות:

  1. סידור דפי התוכן שבאוצר ועיצובם האחיד. בפירוט, זה כולל: א. שינויי עיצוב מינוריים לצורך אחידות וסדר - מחיקת רווחים ומעברי שורה מיותרים, החלפת רווח טאב ברווח רגיל, מחיקת תווי כיווניות המבלבלים את סדר האותיות בדף. ב. תבניות ניווט - יצירת סדר אחיד בתבניות הניווט, למשל: בניווט התחתון הסדר האחיד יהיה שולי הגליון-פורסם בנחלת הכלל-ניווט כללי תחתון. כמו כן, מחיקת {{שולי הגליון}} בדפים בהם אין הערות. כל זאת לפי מה שהוסכם בעבר באולם דיונים ג. החלפת אלמנטים מסוג br במעבר פסקה רגיל, והחלפת אלמנטים מסוג img שיובאו מאתר ספריא ב{{תמונה להוספה}}, דברים נצרכים ללא ספק. ה. דבר שאני מסתפק אם הוא נצרך - הוספת אלמנטים מסוג noinclude המקיף את תבניות הניווט בכל דף מדפי התוכן של האוצר, כדי לתת אפשרות בעתיד להכליל את הדף בתוך דפים כוללים גדולים, בלי להעתיק את תבניות הניווט.
  2. א. הפיכת מראי מקומות פשוטים לקישורים פנימיים. כגון (נדרים כח.) –> (נדרים כח.). בינתיים זה כולל רק מראי מקומות לתנ"ך ולש"ס, אבל אפשר להרחיב את זה בהמשך לכל ספר שיש אליו הפניות, עם רשימה ייעודית. ב. זה אמור לכלול גם יצירת אחידות במראי המקומות, כלומר גם (נדרים כ"ח ע"א) –> (נדרים כח.), מלבד ברש"י ותוספות על הש"ס, בהם ישאר האופן המקובל מדפוס וילנא, ויהיה (נדרים כ"ח ע"א) –> (נדרים כ"ח ע"א). הבעיה היא, שבפועל הבוט מצליח יפה מאוד לעשות החלפות של ע"א –> נקודה, כגון (נדרים כ"ח ע"א) –> (נדרים כח.), אבל בהחלפות ע"ב –> נקודתיים, הוא מוסיף מעבר שורה, שגורם להוספת רווח בין מספר הדף לנקודתיים (ומפריע בתצוגת קוד מקור), כזה: (נדרים כ"ח ע"ב) –> (נדרים כח :). אפשר לפתור את הבעיה על ידי הרצה כפולה של הבוט על כל הדף (כמו שעשיתי בשו"ת תשב"ץ/ד/ב/ד), השאלה אם שייך לעשות את זה, או שעדיף לוותר על העניין ולהשאיר את הכתיב ע"ב במקום נקודתיים [אפשר גם לנסות לפתור את הבעיה, אבל נראה לי שאין בנמצא מי שמבין בנושא].

עשיתי היום ריצת ניסוי של הבוט על מספר דפים, בעיקר על חלק מהרשב"ם בבבא בתרא, וניתן לראות אותם בדף התרומות של הבוט. הריצה הצליחה בסך הכל, מלבד הבעיה שעלתה בנושא המראי מקומות,שהזכרתי בסעיף 2ב.

באופן כללי, אשמח לשמוע מה דעתך על הרעיון, כיצד אפשר לשפר אותו, והאם צריך לבטל חלק ממהחלפות שהצעתי. בפרט, הייתי רוצה שתתייחס לעניין של תגי noinclude לתבניות הניווט, ולשאלה על העניין של מראי המקומות. בסופו של דבר, הייתי רוצה לדעת האם ומתי יהיה אפשר להריץ את הבוט באופן קבוע על כל דפי התוכן באוצר.

בברכה ותודה מראש, עמיאלשיחה • ב' בתמוז ה'תשפ"ב • 16:48, 1 ביולי 2022 (IDT)

שלום עמד, כמובן שלא שכחנו, לכן לא הסרנו הרשאות. הסיבה שכה הייתי בטוח שתחזור, היא שלדעתי (הענייה) מי שתפס את הפרינציפ של האתר, קשה להיפרד ממנו. גם לי עצמי היו עליות ומורדות ותקופות שפל ביחס לאתר, אבל תכל'ס זה דבר גדול מכדי לאפשר לו לא להמריא. כך אני מרגיש על כל פנים.
מקווה למצוא עוד היום, לפני שבת, כמה דקות פנאי, להתבונן בדבריך כיאות. ואם לא אספיק, אז במוצ"ש בעזרת ה'. שא ברכה! השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:00, 1 ביולי 2022 (IDT)
עמד, שבוע טוב.
אנסה להגיב על ראשון ראשון:
א. הרצת הבוט היא דבר מבורך ונצרך.
ב. הכללת תוי noinclude היא חשובה מאוד מהסיבה שהזכרת.
ג. אם הרצה כפולה פתרה את הבעיה, סביר להניח שהחלפה כפולה בתוך ה-AWB תעשה אותו דבר, אם ההחלפה הזו תוגדר לשתי ההחלפות האחרונות שיבוצעו בכל דף. לא כן? כך לא נצטרך לעשות גרסה נפרדת בשביל זה.
ד. לגבי הרצה כללית, מאחר שהדבר ישפר את הקישוריוּת הפנימית של כל האוצר, זה אינטרס עליון של כולנו שזה יקרה כמה שיותר מהר, אבל - הייתי בוחר שדה ניסויים מצומצם יחסית, נניח ספר שו"ת כלשהו שמופיע בקטגוריה אחת, ומריץ עליו את הבוט, ואז בודק אלו עוד מראי מקומות או צורות שונות של מראי מקומות, היינו יכולים בקלות יחסית להוסיף לו, וכשנגיע למשהו מספק, אתן לך את האוקיי להרצה כללית. מקובל עליך? השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:38, 3 ביולי 2022 (IDT)
א. תודה על המשוב החיובי! מקובל עלי להריץ בינתיים על ספר מסוים, יש לך רעיון איזה ספר הכי כדאי? או שזה לא כל כך משנה ואפשר לבחור באקראי? נראה לי כדאי ספר של אחרון שיש בו מראי מקומות רבים ומגוונים לספרים רבים.
ב. לא ירדתי מספיק לעומקו של העניין של ההרצה הכפולה. אסביר קצת יותר, ומקווה שתסלח לי על האריכות. ההרצה כפולה מועילה, רק משום שלאחר שזיהיתי את הבעיה הוספתי בסוף רשימת ההחלפות הסרה של האנטר המיותר במקום הספציפי הזה. אבל ההחלפה הזו לא יכולה להתבצע באותה עריכה בה נעשו שאר ההחלפות. ההסבר הטכני הוא, שכדי לבצע אוטומטית את ההבדלה בין כל הדפים באוצר לבין רש"י ותוספות על הש"ס (שהרי הבוט מיועד לרוץ אוטומטית על כל הדפים ללא הבדלה), הבוט משתמש בתבנית משתמש:עמד בוט/בורר בבלי באמצעות החלפה כזו: ע"ב–>{{ס:משתמש:עמד בוט/בורר בבלי|ע"ב|:}}. התוכנה של הבוט לא יודעת לבצע את הוראת התנאי עצמה, אלא היא מתבצעת רק לאחר שמירת השינויים על ידי שרת הPHP שמפעילה את האוצר, ורק בשלב הזה נוצר הרווח המיותר בצורה לא ברורה, כנראה זו תקלה בקריאת ההוראה בתוכנת הPHP. לכן רק לאחר שמירת השינויים אפשר להסיר את האנטר המיותר על ידי הרצה חוזרת של השינוי הנ"ל. לכן כתבתי שאפשר לפתור את הבעיה רק על ידי הרצה כפולה. עכשיו אני חושב שאפשר לוותר על העניין של הבורר האוטומטי בין דפים רגילים לרש"י ותוספות, ופשוט לכתוב שני בוטים נפרדים, אחד לדפים רגילים ואחד לרש"י ותוספות, אבל אז הבוט לא יוכל לרוץ באופן אוטומטי על כל הדפים באוצר, אלא נצטרך לברור ידנית בין סוגי הדפים. זה לא מלאכה שלוקחת הרבה זמן, אבל היא קצת חופרת והייתי מעדיף להיפטר ממנה.
ג. לכן אני חושב שעומדות בפנינו 4 אפשרויות: 1. לבצע ריצת תיקון לאחר הריצה הרגילה (הרצה כפולה). 2. לוותר על הבורר האוטומטי, ולהזין לבוט רשימת דפים ידנית. 3. לוותר על ההחלפה ע"ב–>נקודתיים 4. לוותר על השמרנות המוחלטת של כתיב דפוס וילנא במראי המקומות ברש"י ותוספות על הש"ס. מה דעתך?
ד. כדאי שתארכב את דף השיחה דחוף, קשה לכתוב עליו מרוב המשקל שלו... עמיאלשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 02:39, 3 ביולי 2022 (IDT)
א. תן לי יום לחשוב על רעיון.
ב-ג. אני לא מבין את זה, אבל זה לא אמור לקרות. הרצה כפולה לא נראית לי דבר נכון. ברשותך אקרא לDavidnead שמן הסתם יבין איפה אנחנו טועים.
ד. יטופל.
ה. האם נתת את לבך לשאלה מה קורה כשכתוב: פני יהושע (כתובות דף כ"ג ע"א) או אפילו: רש"י (פסחים כ"ב ע"ב) לאיפה הבוט יצור קישור? לבבלי? השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 02:53, 3 ביולי 2022 (IDT)
בנוגע לשאלה ה', בינתיים הבוט יוצר קישור לבבלי במקרים כאלה, אבל אפשר לכתוב בקלות רשימת פרשנים על הבבלי שעל פיה תתבצע ההחלפה המתאימה. אבל, זה עדיין לא יפתור לגמרי את הבעיה, כי אי אפשר להשיג רשימה מלאה של כל הפרשנים על הבבלי שאי מי אולי ירצה להזכיר, ואי אפשר לכסות את כל הצורות האפשריות, כי יכול להיות גם כתוב: כתב רש"י בסוף מסכת תענית (כ"ט ע"ב), והבוט יקרא את זה בתור "תענית (כ"ט ע"ב)"... אבל אני לא רואה בעיה גדולה בזה שיהיה קישור לדף הבבלי במקום שתהיה הפניה ללא קישור כלל, ולדעתי זה שווה כשמרוויחים שבחלק מהמקומות הקישור כן יהיה מדוייק. מקווה לעסוק בעניין שבוע הבא, אבל אני עדיין בישיבה עד סוף תמוז, ורק בבין הזמנים אוכל להיכנס להילוך גבוה. עמיאלשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 03:36, 3 ביולי 2022 (IDT)
פתרון נוסף שמצאתי לבעיית הנקודתיים: להשתמש בישות : במקום נקודתיים, כמו שעשיתי בדף שו"ת תשב"ץ/א/ג, או ב{{נקודתיים}} (שמשתמשת באותה ישות). החיסרון הוא שהעורכים הבאים שיפתחו את קוד המקור לא בטוח יבינו מה משמעות הסימן הזה, והוא יבלבל אותם. עמיאלשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 11:42, 3 ביולי 2022 (IDT)
בינתיים כתבתי רשימה בסיסית של הפרשנים על הבבלי, כך ש"פני יהושע (כתובות דף כ"ג ע"א)" וכד' יוחלף ב"פני יהושע (כתובות כג.)", אבל אני מזכיר שזה לא מכסה את כל האפשרויות. עמיאלשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 12:45, 3 ביולי 2022 (IDT)
עמיאל, כבר ככה זה נהדר. שווה להריץ על קטגוריה מוגדרת ונשפר תוך כדי תנועה. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:43, 13 ביולי 2022 (IDT)
בסוף לא נתת לי רעיון לקטגוריה מתאימה... עמיאלשיחה • י"ח בתמוז ה'תשפ"ב • 13:48, 17 ביולי 2022 (IDT)
עמד, חשבתי מיד על מנחת חינוך או נודע ביהודה אבל למרבה הצער אין בהם כמעט שימוש בתבנית {{ממ}}. אז א. כדאי לחשוב אם יש איך לעשות התאמה לשימוש בתוך טקסט רץ. ב. אציע לקחת רש"י או רשב"א למסכת שבה יש תבנית ממ אבל אין קש"פים. מבדיקה ראשונית של 'דפים המקושרים לכאן' של התבנית, ראיתי את קטגוריה:רש"י: עבודה זרה ו-קטגוריה:רשב"א: חולין כדוגמאות טובות. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 03:00, 18 ביולי 2022 (IDT)

קישור לחברותא[edit]

מה דעת כבודו שיהיה קישור בכל דפי הבבלי לחברותא באתר ה"ב? עכ"פ (שיחה) 04:26, 26 ביולי 2022 (IDT)

יש גם באתר 'תורת אמת'. ולדעתי אפשר גם לבקש מהרב שולביץ, הוא בודאי ישמח להרבות תורה בישראל. סיני ועוקר הרים (שיחה) 08:45, 26 ביולי 2022 (IDT)
אם יש אפשרות לייבא את זה לכאן זה פירוש מוכר וטוב. אשמח לראות מה מבנה הקישורים באתר ה"ב? (יכול להיות שגם מספיק, אם כי זה יטריח את המשתמשים שלנו לצאת לאתר אחר ולכן לכתחילה עדיף שלא). השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:26, 26 ביולי 2022 (IDT)
מערכת, ברשותך אנסה (ע"פ תבנית צוהד בבלי}} ואם אין דעתך נוחה נסיר אותה. עכ"פ (שיחה) 16:07, 26 ביולי 2022 (IDT)
אם זה קל, למה לא? אולי יהיה אפשר לשים את זה בתוך הדף 'חומר עזר'. בכל מקרה זה אמור להיות 'למטה' מכל מפרשי הש"ס ולא איפה שצוה"ד יושבת. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:39, 28 ביולי 2022 (IDT)
מערכת, זה לא עבד בגלל שאינו מרשה לעשות קישור אלא דרך האתר שלהם. השאלה היא אם מותר להעלות ישר מתורת אמת כיון שאנחנו לא מתכוונים לשפר את הטקסט הזה. עכ"פ (שיחה) 05:58, 28 ביולי 2022 (IDT)
אם כתוב שם שזה משוחרר 'בנחלת הכלל' אז כן. שמעתי הבוקר שיש דיני תורה סביב הטקסט הזה, אז היה כדאי לדעת מה בדיוק הרישיון שלו לפני שנרוץ להכניסו לכאן. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:56, 28 ביולי 2022 (IDT)

יד מלאכי[edit]

אשמח לדעת מה העדיפות כרגע אני משתמש במהדורה הישנה יותר ליוורנו תקכ"ז כמובן שעקב הכתב לוקח יותר זמן שימוש במהדורות החדשות יותר (מתלבט לגבי הוצאת מישור שלכאו' לא עשו עבודה מיוחדת אבל כרגע איננה בכלל השאלה) תמהר את העבודה אבל תגדיל את הסיכוי לטעויות דפוס הר יונה (שיחה) 23:26, 26 ביולי 2022 (IDT)

הוצאות חדשות ממש (כמו מישור) לא באות בחשבון יש להם זכויות יוצרים גם אם העבודה שלהם לא מוצאת חן בעיני מאן דהו. הם פתחו ראשי תיבות והוסיפו דברים. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:38, 28 ביולי 2022 (IDT)
הר יונה, המנהג כאן להשתמש בדפוס הנוח יותר גם אם אינו דפוס ראשון. לדעתי אם העבודה יותר קשה בדפו"ר כדאי לוותר על זה, רק לעיין בדפוס הישן קצת להגיה הטקסט המוקלד. עכ"פ (שיחה) 05:56, 28 ביולי 2022 (IDT)
יישר כח מערכת לא התכוונתי לזלזל בעבודה של מישור ככונתי האם העבודה לכאורה היא הקלדה מחדש ופתיחת ראשי תיבות נותנת זכויות יוצרים הר יונה (שיחה) 13:44, 28 ביולי 2022 (IDT)
ממה שאני מבין כן. פתיחת ראשי תיבות נותנת זכויות יוצרים על פתיחת ראשי התיבות. (אגב, יש גם שגיאות בפתיחת ראשי תיבות ולכן גם אם היו נותנים לנו את הטקסט למען הלומדים, היה ראוי מצידנו לבדוק אותו מילה מילה בקפידה. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:55, 28 ביולי 2022 (IDT)

לחיצה קבועה על 'לזכור שנכנסתי'[edit]

אם בכניסה לחשבון לא לוחצים על לזכור שנכנסתי החשבון מתנתק מאד מהר, מה שגורם לעריכות לא על שמי או על ויתור על עריכות, ישנם אתרים בהם האופציה הזו לחוצה אוטומטית, והרוצה יכול לבטלה, אם ישנה אפשרות לעשות זאת גם כאן זה יעזור מאד. בברכה בן אבנר (שיחה) 00:20, 25 באוקטובר 2022 (IDT)

שלו' וברכה. אכן תופעה מרגיזה. הבעיה היא שזה קורה מדי פעם גם כשזה כן לחוץ. לכן שינינו את ההודעה ל"ייתכן שיצאתם מהחשבון". פנינו בשעתו למחלקה הטכנית שלנו (לא "שלנו" אלא מי שסייעו לנו טכנית להפעיל את התוכנה של האתר מול מדיה-ויקי) ולא נמצא פתרון מועיל.
למעשה, לי זה מזמן לא קרה. אם אתה לא יוצא מהחשבון, ובדרך כלל אין סיבה לצאת מהחשבון, אז מספיקה פעם אחת לזכור שנכנסתי לחשבון ודי בכך. בשעתו, הייתי מסייע לעורכים חדשים שלא הסתדרו עם יצירת החשבונות ליצור להם חשבון, ואז הייתי צריך לצאת מהחשבון שלי ולהיכנס לחשבון שלהם וחוזר חלילה וכך נתקלתי בבעיה הזו. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:48, 25 באוקטובר 2022 (IDT)