שיחת משתמש:מערכת

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to searchסדר תבניות[edit]

אני צודק ש{{ניווט כללי עליון}} לפני {{הועלה אוטומטית}}? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:15, 2 ביולי 2020 (UTC)

בדרך כלל כן, אבל לא קריטי. ודאי לא נקדיש עריכות רק כדי לסדר דבר כזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:38, 2 ביולי 2020 (UTC)

Cat-a-lot[edit]

עוד לא טיפלת בעניין? עמיאל - שיחה 13:54, 3 ביולי 2020 (UTC)

עמד, יש איזה טריק טכני שמישהו עשה כדי לסדר את זה, אבל אני לא אוהב טלאים. אם תגיד לי שיש לך משהו חשוב לסדר באמצעות זה, אתאמץ להתקין את הטלאי שאותו אחד הציע, ולו זמנית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:47, 4 ביולי 2020 (UTC)


שלחתי לך מייל[edit]

אשמח אם תסתכל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:53, 7 ביולי 2020 (UTC)

אה. אני רואה עכשיו. מיד בודק. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:15, 7 ביולי 2020 (UTC)
למה הדף משתמש:מערכת/יצירת דפים מרובים.js משמש? יכול להיות שהוא יעזור לי בייבוא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:34, 8 ביולי 2020 (UTC)
ניסיתי פעם להשתמש אתו כדי להעלות ערכים מקובץ וורד שקיבלנו ממחבר אחד. זה לא עבד. אין לי מושג איך מפעילים את זה. גם מערכת לא הצליח לעשות עם זה כלום לפי מיטב זכרוני, והיום אני משתמש בתוכנה מיוחדת של מישהו כדי להעלות ספרים מספריא. מהדורה קמא (שיחה) 12:59, 8 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, מהדורה קמא זכר נכון, אני העליתי את הדף בשבילו, בדקתי לפי הוראותיו, לא קרה כלום, זה פשוט לא עובד. אתה יכול לנסות להעתיק למרחב המשתמש שלך ולראות אם זה עובד איכשהו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:11, 8 ביולי 2020 (UTC)

משום מה נעלם לי הדף של ייצוא דפים מהאוצר[edit]

איפה הוא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:57, 7 ביולי 2020 (UTC)

שלום ישראל, דף של ייצוא? אתה מתכוון למיוחד:ייבוא אולי? כתבתי לך בצהריים דוא"ל על זה. ענית לי? בודק מיד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:14, 7 ביולי 2020 (UTC)
אני מתכוונן לייצוא (Export). ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:12, 8 ביולי 2020 (UTC)
כן? וראית אותו פה? או במיזמי מדיה-ויקי אחרים? כי זה דף שימושי בעיקר עבור אתרים בעלי תוכן חופשי לשימוש ציבורי או מסחרי, אם אני לא טועה הוא כלל לא נוצר, או נוטרל, באוצר הספרים היהודי השיתופי העומד לשימוש אישי חופשי, והרישיון שלו לא מאפשר ייצוא סיטונאי לאתרים אחרים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 06:45, 8 ביולי 2020 (UTC)

עכשיו תורי לנדנד[edit]

מזכיר לך את יצירת תבניות הניווט למחברת מנחם - הגעת רק עד י. וראה עריכה קודמת שלי בדף זה, תקן אותי אם טעיתי. מהדורה קמא (שיחה) 13:02, 8 ביולי 2020 (UTC)

מיד, אני כבר גומר את כ' ומעלה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:10, 8 ביולי 2020 (UTC)

הרמב"ם היומי[edit]

שלום, אשמח אם תעבוד על הדף כך שיכיל את המפרשים של הרמב"ם. המפרשים הקיימים הם:

תודה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:59, 8 ביולי 2020 (UTC)

הוספתי. מה דעתך ודעת ש"ס יידן? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:11, 8 ביולי 2020 (UTC)
לי זה נראה פצצה, צריך להסיר את מה שלא רלוונטי (כמו ראשי תיבות, וצורת הדף, ממה שראיתי עכשיו). אולי נעצב קצת וזהו. גם הדף של הדף היומי צריך עוד שיפוץ אבל בינתיים לא הגעתי לזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:35, 8 ביולי 2020 (UTC)

ניווט במחברת מנחם[edit]

אם תרצה שאשנה בדפים הפנימיים של המחברת את הניווט העליון לניווט של מחברת מנחם תודיע לי. ישר כח על יצירת התבניות! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:43, 9 ביולי 2020 (UTC)

ישראל, תודה וטוב ששאלת! נס שלא עשית משהו כזה. בכל המרחב הראשי יש, ואמורה להיות, רק תבנית אחידה אחת לניווט עליון והיא {{ניווט כללי עליון}}, חלילה להחליף. התבנית הזו "יודעת" אוטומטית כיצד להתנהג בדפים שבהם היא נמצאת, ואם היא לא יודעת, צריך לאלף אותה, לא להחליף אותה. אגב - בכל הדפים שלהם יצרתי תבנית כזו, היא עובדת. תראה למשל מחברת מנחם/ג/גבע, התבנית בתוך הדף נשארה {{ניווט כללי עליון}} ובכל זאת אתה לא רואה שם את סרגל הניווט של הבבלי אלא את סרגל הניווט המיוחד של מחברת מנחם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:58, 9 ביולי 2020 (UTC)
מערכת, איזו הפתעה נעימה. קפצתי לפה לרגע ואני רואה שהיה לך ליל שימורים... תכל'ס יצא יפה. ממש תודה. מהדורה קמא (שיחה) 09:32, 9 ביולי 2020 (UTC)
ראה תבנית:ניווט כללי עליון/מחברת מנחם/ר - העתקתי אותך ושיניתי להתאמה. תגיד לי אם זה יצא טוב ואשלים את השניים האחרונים. כבר לא נעים לי. מהדורה קמא (שיחה) 18:51, 9 ביולי 2020 (UTC)
שתהיה בריא! אתה רואה שאני באמצע לעשות זאת. אל תעשה לי הפתעות כאלה, במטותא. כבר בודק אם עשית טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:53, 9 ביולי 2020 (UTC)
תשמע, זה נראה בסדר. זה עובד היטב בדפים שבדקתי. כבר עשיתי חצי עבודה בעצמי וזה היה תואם, אז כנראה תפסת את הפרינציפ. לסלק את ידי מהמחברת? אתה משלים את העבודה? יש עוד משהו שצריך להוסיף לניווט שם? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:03, 9 ביולי 2020 (UTC)
לא משהו שאני חושב עכשיו, אולי אפשרות ניווט בין המחברות.
איזו שטות היתה ההפתעה הזו. באמת לא נעים לי. פשוט לא יכלתי לראות אותך עושה את זה ידנית יממה שלמה. מהדורה קמא (שיחה) 19:24, 9 ביולי 2020 (UTC)
עזוב.
אני לא מבין, אתה עושה את זה? או מעלה רשב"א? אגב - אתה יודע שזה לא רשב"א מסתמא, ר' אלחנן כותב על זה ב"ידיעות נכבדות" בתחילת קובץ הערות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:46, 9 ביולי 2020 (UTC)
סליחה. אני אעשה את זה. הכנתי את הרשב"א להעלאה ביממה האחרונה אז כבר העליתי אותו, עוד מעט אסדר את הניווט. אני יודע שזה לא רשב"א, חושב איך להדגיש את זה, אבל לא חושב שזה צריך להיות בשם של הדפים. מהדורה קמא (שיחה) 19:51, 9 ביולי 2020 (UTC)

הצעה- להוסיף לתבנית "ניווט כללי תחתון"[edit]

אפשר להוסיף אופציה שרק אם אין את התבנית הערת שוליים ויש את התבנית הערה תתווסף התבנית שולי הגיליון? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:52, 3 ביולי 2020 (UTC)

אם תעשה את זה אוכל למחוק את {{שולי הגליון}} מדפי הרשב"א -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:35, 4 ביולי 2020 (UTC)
אין לי רעיון איך לעשות את זה, למרות שמן הסתם זה לא משהו מסובך. מכל מקום - כדאי להעלות את עצם הרעיון שלך, לקבוע כמדיניות לא להשאיר {{שולי הגליון}} בדף שאין בו הערות שוליים - באולם הדיונים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:49, 4 ביולי 2020 (UTC)
אפשר להוסיף את זה בתור פרמטר בתבנית {{ניווט כללי תחתון}}, כך שיהיה אפשר לבחור האם ההערות יופיעו בתור הערות שוליים או ב{{שולי הגליון}}. בוויקיפדיה שאלתי ועונו לי ש"תבנית יכולה להתנהג בצורה שונה לפי מרחב השם בו היא מוצבת, ואפילו לפי שם הדף עצמו, אבל אין לה גישה לתוכן הדף מחוץ לתבנית, ולכן אינה יכולה לשנות את התנהגותה לפי נוכחות או היעדרות תבניות אחרות בדף.". -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:51, 5 ביולי 2020 (UTC)
מה שהם ענו לך, ישראל היקר, הוא שאני יכול לכתוב לתבנית תנאי כזה: אם את יושבת במרחב פלוני תעשי כך, ואם במרחב אלמוני תתנהגי אחרת. אבל זה עדיין לא נותן לי קצה חוט, וברור לי שישנו, לגבי איך כותבים את התנאי שאתה מציע שאמור להיות מנוסח בערך כך "אם יש בחדר אנשים מחברה פלונית, תתנהגי ככה. אם אין כאלה, תתנהגי אחרת", שזו כבר רמה יותר מורכבת של תנאי. להפשטה נוספת: בראשון אנחנו אומרים לתבנית לבדוק נתון אחד במקום מסוים, בשני אנחנו אומרים לה להריץ חיפוש על הדף ואז להתנהג בצורה מסוימת לפי הפלט של החיפוש. שוב - אני זוכר שיש משהו כזה, אבל לא זוכר עכשיו.
בגדול, התחברתי לעמדה שלך שכברירת מחדל לא תהיה כותרת שולי הגליון, ואנחנו נוסיף מתי שיהיו הערות. כשאדע בעתיד איך עושים את הנ"ל, נוכל לתת לבוט ההחלפות / כפתור בדיקה, לבדוק האם בדף יש הערות שוליים ולא תבנית שולי הגליון. (כרגע המערכת מתריעה גם כשיש שולי הגליון, למרות שכבר סידרתי את זה פעם אחת. שבה לסורה). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:19, 7 ביולי 2020 (UTC)
אפשר למחוק את התבנית מדפי הרשב"א ועוד? אפשר לברר בויקיפדיה איך יוצרים בוט כזה. דרך אגב, שלחתי לך עוד מייל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:01, 9 ביולי 2020 (UTC)
הי יקירי, אותיות גדולות זו צעקה, אותיות מודגשות אף הן, בושתי ונכלמתי שגרמתי לך לצעוק כל כך. למעשה: לא כדאי להשקיע בזה זמן, אבל בהחלט אפשר להסיר (שלחתי עותק של התשובה במייל). לילה טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:03, 12 ביולי 2020 (UTC)
לא התכוונתי לצעוק, בסך הכל רציתי שתשים לב בין כל עשרות השיחות האחרות. אין כל סיבה להתבייש, אם משהו צריך להתבייש זה מי שהכלים אותך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:08, 12 ביולי 2020 (UTC)
אין כמוך. שוב סליחה והכל בסדר. מטרתנו משותפת להגדיל תורה ולהאדירה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:13, 12 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ובחזרה לעניין של בוט הערות, שאלתי בויקיפדיה איך עושים את זה ותראה מה כתבו לי. תוכל לנסח עבורי את השאלה למשתמש שהפנו אותי אליו שם? תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:05, 14 ביולי 2020 (UTC) ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שאלתי שם ועונו לי משהו שלא כ"כ הבנתי עם בסיס הנתונים במאגר. תוכל לראות מה כתבו לי שם?תודה

ישראל קלר2 (שיחה) 06:16, 15 ביולי 2020 (UTC)

זכויות יוצרים על האינדקס[edit]

אתה מאשר להשתמש באינדקס לויקיטקסט? (שואל לאחר מעשה- לאחר שמצולות ים הפנה את תשומת ליבי לעניין). -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:36, 9 ביולי 2020 (UTC)

אני לא יודע אם יש זכויות יוצרים על כל פיפס. יש מתחם סבירות.
אבל בגדול אם נדרש אישור לא הייתי מאשר שום דבר שאינו לימוד אישי באוצר הספרים היהודי השיתופי. זה אני אומר לך אישית לא במיוחד להקשר הנוכחי: אני חושב שביזור הכוחות התורניים, וזמן העורכים בין אתרים רבים הוא דבר שפוגע באינטרס של כלל הלומדים. אם היה מוצע שיתוף פעולה כלשהו שבסופו של דבר יתן ללומדים ערך מוסף, הייתי עושה בשביל זה הכל. כל עוד לא נשיג מכך דבר מלבד שכפול נוסף של המידע ועוד שעות עבודה של עורכים שמתבזבזות, זה חבל ומיותר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:24, 9 ביולי 2020 (UTC)
מערכת, אני לא חושב שכדאי לאשר שימוש אפילו חלקי בתכנים, תבניות ועיצובים מהאוצר. אי אפשר להיכנס כל פעם לנישה הזאת האם כאן ספציפית כן או לא. יש כלל ברור "שימוש אישי בלבד", ואין גם שום סיבה להמשיך להשקיע משאבים בויקיטקסט בכל מה שנוגע לארון הספרים היהודי התורני. אני כותב את זה על דעתי האישית אבל נראה לי דברים פשוטים מאד. מצולות ים (שיחה) 16:55, 9 ביולי 2020 (UTC)
צריך להפעיל שיקול דעת. אני לא התייחסתי לוויקיטסקט ספציפית, אלא באופן כללי. מטרות האוצר ברורות מאד, כל מה שיש בו משוחרר לשימוש אישי ולא מסחרי, ואכן אין לנו סיבה להחריג משהו מסוים לטובת תועלת לא ברורה של העמדת המון עותקים של אותו חומר ברשת. אתרי אינטרנט אינם קופסאות נפרדות. לכל גולש שיכול לגשת לוויקיטקסט ישנה אפשרות לגשת גם לספריא וגם לאוצר הספרים היהודי, ולכן שכפול אינו דבר נכון. כל זכות הקיום שלנו היא העובדה שאנחנו מגיהים את החומר, מוסיפים לו הערות וציונים, הופכים אותו למקושר יותר, ויוצרים לו ניווט יעיל ונעים. וזה גם החזון של יוצרי ספריא. אם נשאיר את הטקסט במצבו המקורי - מה עשינו? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:08, 9 ביולי 2020 (UTC)

רשב"א[edit]

אמנם עשיתי את העריכות, אבל אל דאגה, למדתי איך מפעילים בAWB בוט. (דרך אגב, אני עורך את זה מכאן ולא מהחשבון שלי כי החשבון שלי באמצע עריכה. ישראל קלר (שיחה). 06:26, 13 ביולי 2020 (UTC)

דרך אגב, תרצה לתת לי זמנית דגל בוט כדי שלא אציף את רשימת השינויים האחרונים? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:59, 13 ביולי 2020 (UTC)
קיבלת. תגיד לי מתי לבטל את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:00, 13 ביולי 2020 (UTC)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! זה משנה משהו מיוחד שאני צריך לדעת? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:01, 13 ביולי 2020 (UTC)
לא, למעט זה שאת העריכות של בוטים בדרך כלל רק אני מנטר (כי שאר המשתמשים לא רואים אותן כברירת מחדל, אז אנא הישמר). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:03, 13 ביולי 2020 (UTC)
ועוד משהו, במקום התגי br שמהדורה קמא הוסיף, לשים 2 אנטרים או את {{ש}}? Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:04, 13 ביולי 2020 (UTC)
שני אנטרים כמובן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:06, 13 ביולי 2020 (UTC)
תודה רבה! עוד מעט אני רוצה להפעיל את הבוט. יש ספרים מסויימים שאתה יודע שצריך להחליף בהם את התגים האלה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:08, 13 ביולי 2020 (UTC)
ועוד משהו, אם כבר אני מטפל בתגים, אני רוצה לטפל גם בסדר של הניווט ו{{הועלה אוטומטית}}. איך בדיוק לשים אותם? (כולל האנטרים) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:12, 13 ביולי 2020 (UTC)
לא. שים לב שבינתיים כל העריכות שלך על מצב בוט. ירדת למחתרת... האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:14, 13 ביולי 2020 (UTC)
(לאחר התנגשות) הועלה אוטומטית למעלה ואחריו ניווט כללי עליון, לא משנה כמות האנטרים ביניהם, אני מקווה שלאט לאט נבצע בדיקה טכנית על כל הספרים ונסיר את התבנית הזו. מהדורה קמא עבד כבר על כמה ספרים. ואני מתכוון בעצמי לגמור לעבור על הנ"ך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:14, 13 ביולי 2020 (UTC)
ומה לגבי תגי br? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:16, 13 ביולי 2020 (UTC)
כתבתי. ירידת 2 שורות. (n/). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:17, 13 ביולי 2020 (UTC)
השאלה היא באיזה ספרים. למה התכוונת (n/)? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:18, 13 ביולי 2020 (UTC)
אינני יודע לגבי ספרים מסוימים, כאמור. הסימן /n כמדומני מסמל ירידת שורה, אם אתה משתמש בהחלפה רגולרית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:25, 13 ביולי 2020 (UTC)
אני משתמש בהחלפה של AWB. פשוט הגדרתי לו להחליף ל2 אנטרים. יש עוד החלפה שכיחה נצרכת (אני עובד על מאות/אלפי דפים). -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:27, 13 ביולי 2020 (UTC)

רשב"א על מסכת נידה[edit]

שלום וברכה, את התבנית {{שולי הגליון}} הוספתי כי ראיתי לפני כן בדף התרומות של מכון עטרת התורה. שהם הוסיפו שם הערות. מתברר שבהתחלה מי אדיר יצר את הדפים, לאחר מכן מכון עטרת התורה הוסיפו הערות, אבל אח"כ מהדורה קמא יצר מחדש את הדף מתוך ספריא.

תוכל לשחזר את ההערות של מכון עטרת התורה?

תודה רבה!

-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:24, 13 ביולי 2020 (UTC)

כמובן. נס ששמת לב. מהדורה קמא, שים לב!!! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:26, 13 ביולי 2020 (UTC)

שינוי שם משתמש[edit]

תוכל לשנות את השם של משתמש:ישראל קלר (מייל) למשתמש:ישראל קלר2 כדי שאני לא ארד למחתרתקריצה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:18, 13 ביולי 2020 (UTC).

אני לא חושב שאני יודע איך עושים את זה. אז 2 אפשרויות: א. לחכות שאלמד. ב. ליצור משתמש:ישראל קלר בוט ואז אעביר לו את הדגל. האפשרות השנייה מומלצת, אבל תצטרך להקפיד לבצע ממנו רק עריכות שנחיצותן ברורה ושהן טובות, כי כאמור זה פחות מנוטר. סומך עליך כמובן, אבל אתה אל תסמוך על עצמך אלא פתח עיניים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:27, 13 ביולי 2020 (UTC)
תוכל ללחוץ על המילים "לשנות את השם"? אני מעדיף שלא ליצור חשבון חדש. הדף נקרא מיוחד:שינוי שם משתמש ועשית את זה פעם לבן עזאי. Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:31, 13 ביולי 2020 (UTC)
יפה! אני כעת נזכר שעשיתי את זה לבן עזאי, זה היה כרוך בהתקנה של הרחבה על השרת (כלומר: לעזרת מומחה) ופרח מזכרוני לגמרי. כעת כבר היה קלי קלות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:37, 13 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ממש תודה רבה, אבל תוכל בכל זאת לשנות את השם של ישראל קלר בוט ל"ישראל קלר2" ולהחזיר לי את ההרשאה כי אני מעדיף לערוך מהחשבון שלי בד"כ... סליחה על הנדנוד! ישראל.

לא הבנתי. אשנה בחזרה בשמחה, אבל בשביל מה בכלל להחזיק 2 משתמשים? אם כך האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:41, 13 ביולי 2020 (UTC)
בחשבון "ישראל קלר2" אני רוצה להשתמש רקבימים הקרובים כשאני ארצה שהשינוי יופיע ברשימת השינויי האחרונים באופן כללי אני מעדיף להישאר "ישראל קלר". ממש תודה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:42, 13 ביולי 2020 (UTC)
אז הרגיל יישאר בוט? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:44, 13 ביולי 2020 (UTC)
כן. והשני יהיה רגיל. תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:45, 13 ביולי 2020 (UTC)
בוצע. לעבודה ולמלאכה... יום טוב האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:46, 13 ביולי 2020 (UTC)
עכשיו יש לי חוג אז אעשה את זה באמשך היום. ממש תודה על כל העזרה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:49, 13 ביולי 2020 (UTC)
תודה לך! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:52, 13 ביולי 2020 (UTC)

עדכון[edit]

אם זה מעניין אותך, כרגע אני מפעיל בוט להחלפה בין התגית br לאנטרים, ושינוי סדר התבניות "ניווט עליון" ו"הועלה אוטומטית". הבוט אמור לפעול על 5333 דפים. "בשם ה' נעשה ונצליח" --ישראל קלר2 (שיחה) 13:28, 13 ביולי 2020 (UTC)

ישראל קלר, ישראל קלר2, אני לא יודע אם זה כדאי. שינוי סדר התבניות לא תורם מאומה והוא יכביד מאד על השרת. כל גרסה של דף נשמרת, וזה אפילו לא שינוי קוסמטי. בהנחה שבעת הבדיקה נסיר בכלל את תבנית "הועלה אוטומטית" זו עריכה מיותרת שתתבצע גם כך בהמשך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:16, 13 ביולי 2020 (UTC)
מה שחשוב זה הbr שאני לא יודע באיזה דפים בדיוק יש אותו (לפי דף השיחה של מהדוקה קמא) ישראל קלר2 (שיחה) 14:40, 13 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, ישראל קלר2, זה באמת חשוב, אולי תכניס גם החלפה של כל 2 רווחים לרווח אחד, זה יסיר רווחים מיותרים ויחסוך עריכות בעתיד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:54, 13 ביולי 2020 (UTC)
א. אתה מתכוון לסתם רווחים? תוכל לתת לי דוגמא לדף שבו יש אותם?
ב. לגבי ההחלפות שעשיתי היום, האמת היא שלא נשארתי להשגיח על הבוטקריצה, מתברר שהמחשב החליט לאתחל את עצמו באמצע פעולתו של הבוט, ולכן עצרתי באמצע תועפות ראם. בע"ה מחר אני מקווה להמשיך.
ג. מה דעתך ליצור רשימת החלפות שכיחות שאני אכניס אותם לדפים שמהדו"ק העלה?
ד. עד כמה העומס על השרת מפריע?
ה. מה הרשאת בוט משנה? את השינויים שלי ראיתי גם ברשימת השינויים האחרונים.
ו. ממש תודה רבה על כל העזרה היום!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:06, 13 ביולי 2020 (UTC)
ככה. על ראשון ראשון:
א. רשב"א/נדה/יב/ב - היכנס למצב עריכה וחפש שני רווחים ברצף. קל.
ב. כל הכבוד. לשניכם.
ג. לא רק לדפים שלו, בוויקיפדיה יש בוט החלפות, אני מתכוון להעלות דף מסודר ואז להגיה ידנית מדגם מייצג של דפים שהגיעו מספריא וכדומה, ולייצר רשימת החלפות קבועה שתרוץ נניח פעם בחודש על כל המרחב הראשי. על ההחלפה המדויקת נדון יחד, כל מי שירצה להשתתף בדיון, ותשועה ברוב יועץ, בוויקיפדיה נמנעו כך "אסונות" גדולים, כשמישהו העלה פתאום סברה לגבי מה יכול להידפק אם נריץ החלפה XYZ. למשל. אם תרגיש, ונרגיש גם אנו, שכל ההחלפות שלך רצות 'חלק' ואין חשש מיוחד, כמובן שאשמח מאד שתריץ אתה את אותו בוט החלפות. זה תפקיד רגיש ובעל אמון רב (גם בוויקיפדיה) ואם תתאים לו זה יהיה נהדר. (זה יקח קצת זמן עד שאתארגן על זה, אבל אל דאגה. לא מדי הרבה זמן).
ד. העומס על השרת הוא לא עומס חישובי, אלא פשוט אוסף של דפים, לא ממש מפריע כי המקום לא עד כדי כך מוגבל אבל תחשוב על הרצה כזו על כל המרחב, זה כמו הכפלת נפח המידע, כשתכל'ס המידע המוצג ללומד לא גדל כלל, שווה? (זו הסיבה לכך שהחלפות סיטונאיות בוויקיפדיה מרוכזות לבוט ההחלפות הנ"ל, זה מרכז בדרך כלל כמה שינויים בכל עריכה ומצמצם את הנזק שבהרצה פרטית של כל החלפה בנפרד).
ה. כנראה שצריך להגדיר משהו ב-AWB כדי שזה לא יופיע, את כל העריכות שעשית ישירות בממשק שלנו בדפדפן האינטרנט שלך, אתה לא רואה ב'שינויים אחרונים' בלי לבחור באפשרות להציג בוטים.
ו. ממש היה לי לעונג. אני רק חושש שאתה גונב לעצמך את כל שעות הפנאי. שמור על עצמך יקירי.
האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:30, 14 ביולי 2020 (UTC)

עדכון (2)[edit]

שלום וברכה,

עכשיו אני מריץ בוט של:

עכשיו הצלחתי להריץ את הבוט כך שהוא לא יופיע ברשימת השינויים האחרונים. אם תרצה לראות תוכל ללחוץ על "הצגת בוטים".

אני לא בטוח שהבוט יפעל על כל הדפים שהועלו אוטומטית כי הAWB נתן לי כמות עגולה של דפים, אבל אני מקווה שזה יעבוד.

דרך אגב, לגבי 2 החשבונות שלי, בחשבון הזה (ישראל קלר2) אני משתמ רק תוך כדי שהבוט שלי מבצע עריכות, כי אני דואג שעוד עריכות יעצרו אותו.

אם תצטרך עוד עריכות כאלו, אני יכול בקלות לעשות. כפי שכבר אמרתי לך, אני לא נשאר באופן קבוע להשגיח על הבוט (אבל אני עושה בקרה טכנית בהתחלה).

תודה רבה!

--ישראל קלר2 (שיחה) 11:28, 14 ביולי 2020 (UTC)

דרך אגב, מתברר שהעניין של הרווחים הכפולים נפוץ לפעמים. תסתכל לדוגמא בעריכה שלי כאן: העמק דבר/בראשית/כד וכאן: בני אהובה/אישות/ה. --ישראל קלר2 (שיחה) 12:18, 14 ביולי 2020 (UTC)
סליחה על ההתערבות - "אני לא נשאר קבוע להשגיח על הבוט (אבל אני עושה בקרה טכנית בהתחלה)". ואיך אתה מוודא שהבקרה הטכנית אכן כיסתה את כל האפשרויות? אם אתה מריץ עריכה שנוגעת לאלפי דפים, אולי כדאי לפתח מנגנון בקרה כלשהו, יעוץ עם עורך נוסף או משהו. מהדורה קמא (שיחה) 14:29, 14 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, אני כותב בסה"כ שלוש החלפות, וכמובן שגם מדי פעם אני בא לבדוק שהבוט עובד טוב. --ישראל קלר2 (שיחה) 06:24, 15 ביולי 2020 (UTC)
עוד משהו, תראה כאן. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:06, 20 ביולי 2020 (UTC)

תבנית שיצרתי בויקיפדיה[edit]

מצ"ב קישור. מה דעתכם? --ישראל קלר2 (שיחה) 16:08, 15 ביולי 2020 (UTC)

חמוד. מה שהיה יותר מועיל לוויקיפדיה עצמה, היה לייבא רשימה של מקורות תורניים שמצוטטים שם ולא קיימים ברשת, ולהקליד אותם אצלנו, כך שאפשר יהיה לקשר לתועלת מי שקורא את הערכים הרלוונטיים שם. מהדורה קמא (שיחה) 16:40, 15 ביולי 2020 (UTC)
חמוד מאד. עכשיו צריך לגרום לכמה שיותר משתמשים בתבנית... קריצה. מי אדיר (שיחה) 15:07, 16 ביולי 2020 (UTC)
נכון. לך יש שם חשבון? --ישראל קלר2 (שיחה) 15:46, 16 ביולי 2020 (UTC)
יש לי משהו, אני לא כל כך רוצה להזדהות עם המשתמש שלי כאן, אבל כשזה יהיה בשימוש יותר נפוץ אוסיף את התבנית לרשימת התבניות שלי :) מי אדיר (שיחה) 23:11, 16 ביולי 2020 (UTC)
בסדר גמור. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 08:02, 17 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, לא נתת את דעתך על כך שמערכת יצר את התמונה של הלוגו ואנו צריכים את אישורו להתיר את השימוש בלוגו בתבנית הזו. מערכת? עמיאל - שיחה 12:41, 21 ביולי 2020 (UTC)
שלום חברים, שימוש בלוגו של האתר לצורך ערך ויקיפדי וכדומה, הוא שימוש הוגן. אני יודע שלפי כללי ויקיפדיה בתבניות משתמש לא משתמשים בשימוש הוגן (ולכן יכול להיות שיום אחד מישהו ידרוש מכם שם להסיר את הלוגו או להעלות אותו עם אישור OTRS), אבל אם הנושא המוסרי הוא שעומד כאן לשאלה: אני מסכים כמובן בלב שלם.
ואם כבר מדברים על לוגו, ראיתי שעמיאל יצר שם "טיוטה:אוצר הספרים היהודי השיתופי" וישראל קלר יצר טיוטה אחרת, אבל משום מה בחר לשים שם קובץ אחר באיכות ירודה יותר. וכנראה לא הבחין שכבר קיים קובץ בשרת שם.
כך או כך, עזבו אתכם, מה שאתם עושים פה חשוב עשרת מונים. ללמוד וללמד. אין כמוכם חברים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:58, 21 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני מסכים שמה שאנחנו עושים פה חשוב עשרת מונים. לכן כשגיליתי את האוצר נטשתי כמעט לגמרי את כל המיזמים הקודמים שפעלתי בהם. אבל בדיוק בגלל זה אני רוצה להפיץ את בשורת האוצר למקומות נוספים...

דבר נוסף: אשמח אם תכתוב במפורש שאתה מתיר לפרסם את הלוגו ברישיון חופשי הכולל גם שימוש מסחרי. רק ככה יהיה אפשר להשתמש בלוגו בתבנית ללא "שימוש הוגן". (ודרך אגב, לפני מספר דקות מישהו כבר דרש את זה ממנו...) סליחה על ההטרחה ותודה רבה! עמיאל - שיחה 13:08, 21 ביולי 2020 (UTC)

אם מספיק שאכתוב את זה כאן, אז לא אתנגד: אני מסכים לפרסם את לוגו האוצר ברישיון חופשי הכולל גם שימוש מסחרי, הכולל אפשרות להשתמש בלוגו כמות שהוא ללא שינויים, וממילא בתנאי רישיון דומים (אני חושב שזה תואם לרישיון 3.0 או 4.0 שם). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:11, 21 ביולי 2020 (UTC)

בבלי ראשי תיבות/עירובין[edit]

שלום, מהדו"ק ייבא עבורי דפים, אבל לא כולם משוייכים לקטגוריה:בבלי ראשי תיבות: עירובין. תוכל לטפל בזה? תודה רבה! ישראל קלר2 (שיחה) 13:33, 21 ביולי 2020 (UTC)

אנסה. אני חושב שזו בעיה מוכרת של עדכון קטגוריות, ואם כן, אתייעץ ואבדוק מה ניתן לעשות. מדי פעם זה קורה שיש דיליי כזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:43, 21 ביולי 2020 (UTC)

מדיה ויקי[edit]

אהלן. יש לי איזה שינוי או שניים לעשות במרחב מדיה ויקי. הייתי מבקש הרשאת עורך ממשק, אבל זו לא קיימת אצלכם. אז אם אפשר לקבל הרשאת מפעיל לכמה שעות, שבסיומה תסיר אותה (אצלכם בירוקרט יכול להסיר). תודה, דגש חזק (שיחה) 13:38, 21 ביולי 2020 (UTC)

דגש חזק, בשמחה רבה, רק אשמח כמובן לדעת קודם את אופי השינויים המוצעים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:44, 21 ביולי 2020 (UTC)
בגדול הגדרות שמות של הרשאות עם קישורים לדפי העזרה הרלבנטיים. דגש חזק (שיחה) 13:52, 21 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, אתה זמין? יצרתי את ההרשאה המבוקשת ואשמח להעניק לך אותה. תן לי טווח זמן פעולה (סליחה על ה"חשדנות", אני בטוח שברגע שנכיר אותך קצת יותר נשמח להיעזר בך ביתר חופשיות, זו רק זהירות מתבקשת, המטרה שלנו היא להרביץ תורה באיכות ואנחנו חוששים מכאבי ראש ואיבוד זמן שעלולים להיגרם מפעולות לא זהירות) ואתן לך את ההרשאה, אנא פעל בזהירות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:33, 21 ביולי 2020 (UTC)
עכשיו כן. מה זה "זמן פעולה"? כשאסיים אודיע. אתה יכול להכיר אותי לפי זה. דגש חזק (שיחה) 15:44, 21 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, סודר. השתמש לתועלת ובשם ה' נעשה ונצליח! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:15, 21 ביולי 2020 (UTC)
תודה. בעזרת ה' מחר. דגש חזק - שיחה 22:45, 21 ביולי 2020 (UTC)
בגדול עשיתי מה שהייתי צריך. טיפלתי במיוחד:רשימת הרשאות לקבוצה ותרגמתי את שמות ההרשאה כך שיקשרו לדפי העזרה הרלבנטיים. על הדרך גם נתתי שם להרשאה שיצרת – מניח שעורך ממשק הוא השם הכי מוצלח שמצאתי כרגע. אם תרצו עזרה נוספת, אפשר לשלוח אליי דואר אלקטרוני כאן או דרך ויקיפדיה. דגש חזק - שיחה 11:55, 22 ביולי 2020 (UTC)
תודה רבה! נשמח לראותך תמיד. בכל המרחבים. שנזכה ללמוד וללמד לשמור ולעשות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:30, 22 ביולי 2020 (UTC)
בשמחה. יש לכם בעיה בשרת – אני מנסה להגדיר דוא"ל, אבל לא מקבל את מייל האימות. דגש חזק - שיחה 12:51, 22 ביולי 2020 (UTC)
הבעיה מוכרת לי, בינתיים לא היה לנו שום מניע לסדר את זה בדחיפות. נגיע לזה. תודה על ההערה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:14, 22 ביולי 2020 (UTC)
דווקא זה דבר חשוב יחסית (לדעתי)

כפילות בהרשאת מנטר[edit]

בקוד התוכנה יש שתי קבוצות משתמשים. אחת מוגדרת בתוכנה "patroller" (לצורך העניין הרשאה א') והשנייה מוגדרת בתוכנה "מנטר" (לצורך העניין ב'). מעבר לעובדה שלא מקובל להגדיר בתוכנה קבוצות בעברית, אלא מגדירים אותה באנגלית, ומתרגמים אותה בתצוגת ממשק האתר (כל היתר מוגדרים כ"sysop" [מפעיל מערכת], "bureaucrat" [בירוקרט], "interface-admin" [עורכי ממשק]), קבוצה ב' חסרת משמעות: אין לה כל הרשאה באתר. מבדיקה שלי, שני משתמשים מחזיקים אותה, וזה מיותר ומבלבל. ראה מיוחד:רשימת משתמשים/מנטר. אז כדאי להסיר את הרשאה ב' מהם ואם יש צורך להוסיף להם את הרשאה א'. דגש חזק - שיחה 14:26, 23 ביולי 2020 (UTC)

יטופל. זה קרה באשמתי. תודה על ההערה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:44, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מניח שעשית משהו, כי עכשיו אי־אפשר למצוא אותם... בכל מקרה מדובר על אוצר האוצר ומי אדיר. דגש חזק - שיחה 18:04, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מקווה שזה קשור למה שאני עשיתי. :) האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:45, 25 ביולי 2020 (UTC)
עדיין צריך להסיר את הקבוצה השגויה מהשניים האלה. הקבוצה שלהם חסרת משמעות. דגש חזק - שיחה 07:40, 26 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, "מי אדיר" לא היה מוגדר מנטר, אבל היו שניים אחרים, הסרתי מהם את "בדוק עריכות אוטומטית" לאור דבריך. האם הבנתי אותך נכון? מהדורה קמא (שיחה) 07:50, 26 ביולי 2020 (UTC)
לא. אשמח אם מערכת ייתן לי הרשאת מפעיל זמנית לכמה שעות ואסדר זאת בעצמי. דגש חזק - שיחה 08:36, 26 ביולי 2020 (UTC)
טופל. תודה לשניכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:28, 26 ביולי 2020 (UTC)
מעולה. דגש חזק - שיחה 10:46, 26 ביולי 2020 (UTC)

מתניה[edit]

סתם בשביל הסקרנות - מי זה המפעיל שפעיל פעם ביובל? ולמה האתר יהיה חסום? עמיאל - שיחה 16:56, 23 ביולי 2020 (UTC)

הוא אחד הטובים, ראה בויקיפדיה, הוא מקדיש מזמנו וסייע רבות בהקמת האוצר ומוסיף והולך בעזרה נפלאה לאוצר. מה בדיוק אופי הסיוע הפעם זאת לא אדע, אולי מערכת יחכימנו. מי אדיר (שיחה) 17:06, 23 ביולי 2020 (UTC)
עמדמי אדיר, מתניה הדייל כתב שבתאריך ב' באב תש"פ (היום) בין השעות 21:00 - 22:00 שעון ישראל האתר יהיה במצב לקריאה בלבד. תתכנה מספר דקות בהן האתר לא יהיה זמין כלל. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:10, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מתנצל מעומק הלב על התארכות הטיפול שמנעה מהלומדים אפשרות השתתפות אקטיבית בהרבצת התורה במשך זמן כה רב. אוציא בקרוב הודעת הבהרה על מה עשינו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:05, 25 ביולי 2020 (UTC)
בנתיים נראה שעשיתם הרבה דברים טובים, בעיקר במרחב המיוחד, למשל השדרוג של תצוגת השינויים אחרונים ורשימת המעקב, דף ההעדפות, דפי התרומות של המשתמשים... עמיאל - שיחה 00:34, 26 ביולי 2020 (UTC)
ראיתי שהחלפתם שרת, ועכשיו זה נראה כמו בויקיפדיה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:45, 26 ביולי 2020 (UTC)
זה נראה כמו בוויקיפדיה בגלל ששדרגנו לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה של מדיה-ויקי. את החלפת השרת אתה לא אמור לראות, אבל אני מקווה שכן להרגיש, הוא איכותי יותר כעת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:39, 26 ביולי 2020 (UTC)
אז למה עדיין אני לא מצליח לאמת דוא"ל? מופיעה לי הודעת שגיאה:

"אתר אוצר הספרים היהודי השיתופי לא הצליח לשלוח את דוא"ל האימות שלך. נא לבדוק שבכתובת הדוא"ל שלך אין תווים בלתי־תקינים.

מערכת שליחת הדוא"ל החזירה את ההודעה הבאה: Failed to send data [SMTP: Invalid response code received from server (code: 554, response: Message rejected: Email address is not verified. The following identities failed the check in region EU-WEST-1: (הוסרה כתובת דוא"ל מטעמי פרטיות) )] " דגש חזק - שיחה 10:47, 26 ביולי 2020 (UTC)

דגש חזק, התקלה במערכת הדוא"ל מטופלת מול חברת השרתים, ואינה קשורה לגרסת מערכת מדיה-ויקי. אנחנו מנסים לסדר את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:52, 26 ביולי 2020 (UTC)
ברור לי שזה לא קשור לגרסת מדיה ויקי. אבל כתבת כאן שני דברים (א) החלפתם שרת (ב) עדכנתם גרסת מדיה־ויקי. ההודעה שלי התייחסה לכך שהחלפתם שרת. דגש חזק - שיחה 10:55, 26 ביולי 2020 (UTC)
ואגב, למה השעון בשרת הוא לפי UTC? למה לא UTC +3? דגש חזק - שיחה 10:56, 26 ביולי 2020 (UTC)
אין לנו עדיין סטטיסטיקה ברורה לגבי מאיפה באים רוב המשתמשים, למרות שסביר להניח שרוב העורכים מישראל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:04, 26 ביולי 2020 (UTC)
בוא נאמר ככה: די ברור שהם לא מגיעים מלונדון. וגם אם כן, מי שמשתמש לא מתעניין בתאריך ובשעה. זה שימושי לעורכים (מעקב אחרי שינויים, דפי שיחה וכיוצא באלו), והתאריך לא מופיע כמעט במרחב הערכים עצמו. מלבד זאת, אני מניח שבאוצר ספרים יהודי אין מקום לקביעת קו גריניץ', וכמובן שהבסיס הוא ירושלים (שהוא לכל הדעות הבסיס. הפולמוס עסק במרחק שממנו קובעים את קו חילוף היום ואכמ"ל) שהיא מרכזו של עולם. דגש חזק - שיחה 11:11, 26 ביולי 2020 (UTC)

יבוא[edit]

תוכל לתת לי הרשאת עורך ממשק/מייבא אם יש כדי שאוכל לייבא את מה שמותר בויקיטקסט, ולייבא מחדש את ראשי תיבות על עירובין במרחב הטיוטה, כדי שתוכלו למחוק את מה שיצרתי (ואני אוכל לעבוד בהתאם למה שעמד גילה.) ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 29 ביולי 2020 (IDT)

שם מרחבי שם ורשימה שחורה של כותרות[edit]

שבוע טוב.

אשמח אם תוכל להתייחס בבקשה למה שכתבתי בדף בקשות מהמערכת. דגש חזק - שיחה 23:56, 1 באוגוסט 2020 (IDT)

הי דגש חזק וסליחה על האיחור. אני רואה מה שביקשת שם, אתה בוודאי יודע שאפשר להכניס לקונסול את השורה "mw.config.values.wgNamespaceIds" ומספרי מרחבי השם צצים לפניך כפטריות. לגבי ה"Titleblacklist" ייבאתי מוויקיפדיה העברית, מקווה שלזה התכוונת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:28, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
את האמת ששכחתי מהאופציה הזו, ולא התחשק לי לדוג את מרחבי השם אחד־אחד מדפי התרומות. תודה.
מה שעשית מיותר (וגם אני יכולתי לעשות;/). ייבאת מוויקיפדיה רשימה של כותרות אסורות, אבל באתר אין בכלל תכונה של כותרות אסורות. צריך שתדבר עם מי שתדבר שיוסיף בתוכנה אופציה כזו. דגש חזק - שיחה 21:31, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
אמהר לעשות כדבריך, תודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:35, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
מורנו ורבנו, אני ממתין לעניין רמת ההגנה של תבנית:קוד הודעת עריכה. לא הגיוני להכליל אותה במרחב מדיה ויקי אם היא פתוחה לקהל הרחב, ואין טעם להגן ברמת מפעילים על תבנית שממוקמת במקום שעורכי ממשק יכולים לערוך. דגש חזק - שיחה 15:54, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
דגש חזק, לאיזה נזקים זה עלול לגרום? לגבי הסיפא "ואין טעם..." אתה מתכוון שאין טעם להגן כי אז עורכי ממשק לא יוכלו לערוך? אנא הסבר לי מה בדיוק אתה רוצה לעשות ואשתדל לעזור. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:57, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
1. המצב הקיים כיום הוא שיש שתי רמות הגנה: הגנה למשתמשים ותיקים, והגנה למפעילי מערכת.
2. הודעות העריכה באתר מתחלקות לפי מרחבי שם: מדיה ויקי:Editnotice-0, מדיה ויקי:Editnotice-1, מדיה ויקי:Editnotice-2 וכו'. מה שעשו בוויקיפדיה העברית הוא דבר כזה. יצרו תבנית בשם "תבנית:קוד הודעת עריכה", ובה יצרו תנאים (אם יש דף בשם "תבנית:הודעת עריכה/דף/אאאא") אז זו ההודעה הנבחרת, והכניסו לכל דפי ה־Editnotice את תבנית:קוד הודעת עריכה. כדי למנוע מכל אחד שחכם בעיניו ליצור הודעות עריכה לדפים, עשו שני דברים: (א) את המחרוזת "תבנית:הודעת עריכה/" הכניסו לרשימה שחורה שרק מורשים יוכלו ליצור או לערוך ו(ב) הגנו על "תבנית:קוד הודעת עריכה" ברמה שרק מפעילי מערכת ועורכי ממשק יכולים לערוך (יש שם רמת הגנה כזו). מכיוון שכל ההגנה על התבנית היא כדי שלא יגיע למרחב מדיה ויקי תוכן על ידי מישהו לא מורשה, אין טעם להגן על התבנית ברמת מפעילים, כי אז עורכי ממשק לא יוכלו לערוך אותה. מצד שני, אי־הגנה על התבנית תיצור בעיה כי אז כל משתמש ותיק יוכל לשנות את הקוד של התבנית ואז להכניס הודעות עריכה לכל דף כראות עיניו. לכן, הפתרון הנכון הוא לבקש מהמפתחים של האתר הוספת רמת הגנה נוספת – כזו שרק עורכי ממשק ומפעילים יוכלו לערוך. זו בעצם הבקשה שלי. בקצרה: (א) נא לבקש מהמפתחים להוסיף בתוכנה רמת הגנה על דפים שמאפשרת עריכה רק לעורכי ממשק ומפעילי מערכת (לא במקום הגנת מפעילים, אלא אפשרות הגנה נוספת). (ב) לאחר שא' התרחש, שמפעיל מערכת יגן על הדפים תבנית:קוד הודעת עריכה ותבנית:קוד הודעת עריכה/תוכן ברמה הזו. (ג) לאחר שא' וב' יקרה, אוכל להכליל את התבניות במרחב מדיה ויקי ואז העניין יבוא על פתרונו. דגש חזק - שיחה 19:11, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
הבנתי. יבוצע בעז"ה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:35, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
סליחה על הניג'וס. אבל... דגש חזק - שיחה 12:09, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
תרגיש בנוח כמובן. כל הכבוד על העקביות, אני מיד פונה שוב לבדוק מה אפשר לעשות. תודה רבה לך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:16, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
אין צורך "לבדוק מה לעשות". מה שצריך לעשות זה שמפתח של האתר ייצור רמת הגנה נוספת, שמאפשרת עריכה לעורכי ממשק ומפעילי מערכת בלבד. בוויקיפדיה העברית זה קיים מזמן (מוגדר שם כ־templateeditor). דגש חזק - שיחה 17:07, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לזה כיוונתי. בטיפול. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:48, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
אני יודע שאני נודניק. דגש חזק - שיחה 19:43, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
לא. אתה לא. זה באמת בטיפול. אני עצמי חיפשתי במדיה-ויקי למצוא את ההגדרה ולא מצאתי, העברתי לדרג המפתח, וזה בתהליך כלשהו של לשבור על זה את הראש :) האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:26, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
הדרג המפתח לא יודע ליצור רמת הגנה נוספת? מוזר. ולדעתי אין סיבה שתמצא משהו במדיה ויקי, כי _אחרי_ שיגדירו את המצב, אכתוב הודעות מערכת שיסבירו אותו... דגש חזק - שיחה 00:09, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── יפה מאוד. אבל צריך עוד משהו קטן: (א) לתת למפעילי מערכת הרשאת עריכת templateeditor כי בלי זה הם לא יוכלו לערוך את הדפים הללו (ובסבירות גבוהה שגם לא להפעיל את ההגנה הזו). הסר מעצמך את הרשאת עורך הממשק וראה בעיניך; אם אני טועה אשמח לדעת. (ב) זה עניין של אסתטיקה – מוטב שבטופס ההגנה רמת ההגנה תהיה בין "משתמשים ותיקים" ל"מפעילי מערכת" ולא כמצב הקיים. ואחרי שא' יסודר, אשמח אם תגן על הדפים תבנית:קוד הודעת עריכה ותבנית:קוד הודעת עריכה/תוכן ברמת ההגנה החדשה. תודה וכוח"ט. דגש חזק - שיחה 01:19, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

נו? דגש חזק - שיחה 23:38, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
אין לי משהו מושכל לחדש יקירי, אני תלוי בדעת(/זמן/רצון טוב) אחרים גם בנקודה הזו ומתפלל כמוך לטוב יותר. לטוב ביותר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:21, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

יש תקלה ב"העדפות"[edit]

אני לא מצליח לשנות את ההעדפות (למשל לבטל את הדוא"ל שנשלח אלי בכל פעם שמשתנה דף ברשימת המעקב, זה משגע!). כשאני לוחץ על שמירה מופיעה הודעה על "שגיאה פנימית". תודה, עמיאל - שיחה 13:58, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

זה משגע גם אותי, נועצתי במומחים ממני ואני מקווה לקבל תשובה בימים הקרובים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:19, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אשמח אם תענה גם על השאלה בפסקה הבאה. עמיאל - שיחה 21:21, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
בוצע בוצע (תודה עצומה למי שנרתם למשימה וסידר הכל על הצד היותר טוב). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:43, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

שיוך תבניות לקטגוריה[edit]

אני עוסק עכשיו בשיוך תבניות רבות שאין להם קטגוריה (בדף מיוחד:תבניות חסרות קטגוריות יש מעל 400 תבניות) לקטגוריות המתאימוות. לאיזה קטגורית כדאי לשייך תבניות מהסוג תבנית:אינדקס בבלי/ברכות, וכן תבנית:אינדקס רמבם/ספר המדע?

נ. ב. בדף הנזכר ראיתי כמה תבניות שיצרת שאינן בשימוש (אין להם דפים מקושרים), כמו {{((}} ו{{))}}, ו{{+-}}, ואולי יש עוד כמה. עמיאל - שיחה 14:14, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

לגבי השאלה הראשונה, מציע ליצור קטגוריה של קטגוריה:תבניות אינדקס שתהיה קטגוריית בת בתוך קטגוריה:תבניות ניווט. לגבי השאלה השנייה, הדוגמאות שנתת עשויות להיות נצרכות בעתיד ואינן מפריעות לכן אני נוטה להשאיר למרות שתמיד נוכל לייבא שוב. תבניות אחרות מיותרות, אין סיבה לשמור לקישוט. תודה לך! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:31, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

ייבוא[edit]

משהו שכתב "אכן אני מסכים שתשתמשו בחומר שהועתק כולל מה שהועתק מכתבי יד כמובן שתציינו מהו המקור של הכתב יד לפי הכללים, ואני חייב להבהיר שכל מה שקשור להיבט משפטי בכל נושא במדה ויהיה, זה אך ורק על אחריותכם." זה תקני? --ישראל קלר (שיחה) 18:15, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

אם זה במענה לבקשה מפורשת לפרסם בהתאם לרישיון שלנו ואין תורמים נוספים, זה תקין בעיני. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:32, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

מדברים עלינו בויקיטקסט יותר מדי[edit]

סתם... אשמח אם תראה את הדיון הזה ותביע את דעתך/עמדתך/מה שיש לך להגיד (אם יש לך מה להגיד). עמיאל - שיחה 22:08, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

ראיתי עכשיו ותודה על ההפניה. אני מכיר את האידאה הזו של ויקיטקסט והייתי שותף לה בעבר, היה לנו דיון כזה (דומה) גם עם הרב בעל פנינים.אורג, לדעתי הם מפספסים פן מרכזי של נושא התוכן החופשי. הדיבורים על ההדרה מתוך המרחב "שלך = חופשי", מניחים שיש אפשרות לעשות את הההדרה הזו בכמה מיזמים בנפרד, וזו טעות. אין מספיק כח אדם ולכן חייבים לרכז כוחות. תחום ההקלדה הראשונית, וטקסטים חופשיים, מרוכז בספריא ששואבת גם מוויקיטקסט וגם מתורת אמת ומיזמים נוספים. על התורה משתדל לרכז טקסטים באיכות ההדרה גבוהה יותר ואני מאמין שביום מן הימים אם נעשה את עבודתנו נאמנה הם יבואו לבקש גם מאיתנו ואולי נוכל לתת להם חלק מהטקסטים. אנחנו מתמקדים באפשרות המיידית לכל אחד להיות שותף ליצירת המהדורה הבאה בכך שבפלטפורמת ויקי פשוטה, הוא יכול להיכנס ולהגיה או להכניס הערת שוליים ואחרים מסייעים בניסוח ובבדיקת התוכן. אז נכון שאנחנו עושים גם עבודות דומות למה שנעשה בוויקיטקסט ודומיו, אבל אנחנו לא מתחרים בהם ולא עובדים באותה שכבה של עולם הספר. אני משוכנע שאי אפשר לשכנע את מי שדבקים זמן רב באמונה שלמה ברעיון התוכן החופשי בדבקות דתית עד כדי אמונה עיוורת שסוף האמת לצאת וביום מן הימים כל הקפיטליסטים למיניהם יסכימו לוותר על כל הקנין הרוחני מכל היבט שהוא ולהסתפק בייחוס ודרישה לייחוס של היצירה הנגזרת. בעיניי זו תפיסה טהרנית מדי וקצת נאיבית, ולכן אני פועל להעמיד לרשות הלומד הפשוט את מרב הטקסטים התורניים שאצליח להעמיד לרשותו, ובמקביל מאפשר לקפיטליסטים להמשיך לעשות מה שהם עושים, ולהתפרנס מהשקעתם בכל דרך שימצאו לנכון. העיקר שבסופו של דבר הטקסט עצמו - דברי התורה עצמם יעמדו חינם על שולחנו של כל מבקש ה'. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:47, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תוכל בבקשה להשיב על המשך הדיון? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:58, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

לא. אני לא אוהב דיונים שמגיעים לטונים כאלה. נראה לי שהוויכוח עקר, יהיו מי שירצו להעלות את תרומתם גם לכאן (עדיף בעצמם) מתוך הבנה שזו עוד הזדמנות להרבצת תורה במקביל להרבצת התורה לפי רישיון ויקיטקסט. ויהיו שיסרבו. כפי שהזכרתי היה לנו גם את הדיון עם הרב בעל פנינים.אורג שהתאהב בגירסת רישיון אחרת, ובשל כך לא העלה את החומר שלו לוויקיטקסט (כי גם הם לא רצו לכבד את הרישיון שלו) וגם לא אלינו. הצד השווה שבהם הוא אי-ההבנה שהעולם הדיגיטלי הוא עולם של גם וגם, שבו אפשר לפרסם טקסט ברישיון אחד וגם ברישיון אחר, ומי שיאהב לשפר ורסיה מסויימת של הטקסט יעשה זאת, ומי שיאהב ורסיה אחרת יעשה אותה. אי אפשר לשכנע את מי שלא רוצה להשתכנע, ובסוף זה מגיע לעלבונות הדדיים וכעס ושאר מידות מגונות. חבל על כל זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:02, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית ניווט כללי עליון לערכים[edit]

צריך לעשות תנאי או תבנית כלשהי שיקבע מה יהיה ב"הקודם" ו"הבא" בערכי אוצר הספרים. אפשר לעשות ניווט בין הערכים לפי הא' ב' ולעדכן את התבנית בכל ערך חדש, ואפשר פשוט לעשות שלא יהיה ניווט "הקודם והבא". (כמו שעשיתי בעריכה הזו.) בברכה, עמיאל - שיחה 15:24, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

מה שצריך לעשות זה להגדיר שלא יהיה הקודם והבא בערכים (איזו משמעות יש ללומד בלפני/אחרי בהקשר הזה?), והניווט יתבצע באמצעות {{ערכים}} שנטמיע איכשהו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:30, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
מה זאת אומרת "שנטמיע איכשהו"? נטמיע אותה בניווט העליון? אני כבר שמתי את התבנית הזאת בתחתית כל הערכים כי ראיתי ששמו אותה בכמה ערכים אחרים... אז לבטל את העריכות האלה? עמיאל - שיחה 16:42, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, טוב עשית, אני לא מכיר דרך טובה לתת תנאי שיתייחס רק לאות הראשונה בשם הדף (למשל). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:00, 4 באוגוסט 2020 (IDT)


עוד משהו[edit]

ועוד משהו, ה"ראשי תיבות בבלי" לא יודע שבכל דף יש רק 2 עמודים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל, הוא ידע כשנעשה לו תבנית ניווט ייעודית ו"נכניס אותו לעניינים". האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:01, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה רבה! אני מקווה בע"ה שהיום או מחר עמד ואני נגמור לעבוד עליו. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:08, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

יבוא 2[edit]

אפשר הרשאה? תודה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:24, 5 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל, לצערי עדיין לא. אנחנו (אני ואתה) חייבים להיות בטוחים שלא יווצרו תקלות, ובמצב הנוכחי אנחנו עדיין לא עומדים שם.
לגבי הייבוא ספציפית, אני מניח שאתה רוצה להשתמש בו בקשר לוויקיטקסט. בשל מורכבות הדברים, אנחנו חייבים להכין קודם רשימה של מה שאתה רוצה לייבא משם, ואז לתת לעוד עין לבדוק את הרשימה ולוודא שאין שם עריכות בעייתיות מבחינתנו. אז, נקבע לגבי כל דף (אם יהיו הבדלים ביניהם) איזו גרסה שלו נרצה לייבא, ורק אז יהיה אפשר לבצע את הייבוא.
כשהכל יהיה מוכן לייבוא, כמובן שלך מגיע הכבוד לייבא בפועל את הדפים ואני אשמור לך את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:48, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
כתבתי למהדו"ק. כרגע אני רוצה לייבא את חפץ חיים על ספרא ואתה מוזמן לעבור עליוו. אני ראיתי שם רק תורם אחד. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:52, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
מעולה, יישר כח. תן לי קישור ואשתדל למצוא זמן לעבור על זה עוד היום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:54, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
סה"כ 288 דפים. תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:00, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
ישראל קלר, כמה דברים:
א. אני רואה שישנם דפים כמו למשל "חפץ חיים על ספרא/אחרי מות/פרק ח" ו"חפץ חיים על ספרא/ויקרא חובה/פרשה ז" שיש בהם עורך נוסף (נחום ועוד), האם גם הוא אישר והאם וידאת שאין תורמים אחרים?
ב. האם יש לך תכנית כיצד להחליף את התבניות שיש בקוד המקור שם (כמו "דה מפרש") לעיצוב המקובל אצלנו? אנחנו לא נרצה שזה ייראה כאן כמו שם.
ג. מבנה שמות הדפים (פרק, פרשה, ויקרא חובה<?>) שם לא מוצא חן בעיני, צריך לחשוב איך רוצים לעשות אצלנו.

האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:48, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

נחום הסכים. לא יודע מי שאר התורמים. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:01, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
למשל "Do2or" בדף "חפץ חיים על ספרא/שמיני/פרק ד". זה לא מתקבל על הדעת שקודם ניקח מהם חומר ורק אחר כך נבדוק אם הוא כשר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:29, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
גם הוא הסכים. עוד משהו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:51, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
שואל שוב: האם עברת על כל הדפים שאתה עתיד לייבא ווידאת שאין שם תורמים נוספים?
וכמובן שאלה ב' וג' הנ"ל, חשובות מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:36, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

מאקרו[edit]

תוכל לשלוח לי בממיל את מה שהופך הערות שוליים בוורד לתבית הערה? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:48, 6 באוגוסט 2020 (IDT)

תזכיר לי בבקשה על מה מדובר? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:49, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לא משנה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:09, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

תגית AWB[edit]

לדעתי צריך ליצור תגית לכל העריכות שנעשו באמצעות AWB, כך שלא צריך לציין את זה ויהיה קל להבין כיצד נעשו העריכות. יצירת התגית אמורה להיות פשוטה ביותר, פשוט יוצרים את התגית דרך מיוחד:תגיות והתוכנה יודעת לבד לתייג את העריכה. אם הייתי מפעיל הייתי יכול לעשות זאת בעצמי. עמיאל - שיחה 11:33, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

אני בעד. יש אופציה לשים בה גם את מה שעושים עם jwb? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:40, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
כן, ככל הידוע לי זה גם קורה אוטומטית עם יצירת התגית. עמיאל - שיחה 11:51, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
מערכת ועמד, האפשרות הזו לא מובנית בתוך ה-AWB? פשוט צריך לבטל את ההוראה שם שלא להזכיר שהעריכה בוצעה באמצעות AWB. ‏(Supress "Using AWB"). אויצרניק (שיחה) 12:04, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
האפשרות מובנית בתוך התוכנה, אבל בכל זאת על מנת שהשינוי יתוייג כמו שהשינוי הזה מתוייג למשל, צריך להגדיר זאת בדף המיוחד שלעיל. עמיאל - שיחה 12:20, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
בוצע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:54, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

{{שו"ת הרא"ש}} (ב)[edit]

עכשיו אני שם לב באיחור של כמה וכמה שבועות שייתרת את התבנית באמצעות הטמעתה בתבניות הניווט. אפשר לשאול מה המטרה? לדעתי יש לעניין שני חסרונות: א. סתם מעלה את המשקל של כל דף ב50 בתים. לא שזה מפריע מדי, אבל למה לעשות את זה לכתחילה? ב. כעת אין אפשרת להוסיף פרמטר "כותרת" ופרמטר "נבדק" להורדת התבנית "הועלה אוטומטית" (שמשום מה בכלל לא הכנסת אותה לתבנית תבנית:ניווט כללי עליון/שו"ת הרא"ש). תודה רבה! עמיאל - שיחה 22:10, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

עמד, הסיבה שאי אפשר להכניס פרמטרים היא כמובן בגלל ההכללה בתבנית הכללית של ניווט כללי עליון. עשיתי את זה בשם הפשטות (תבנית אחת יושבת בקוד הדף ולא שתיים), אבל אולי באמת כדאי לבטל את השינויים שלי עד שנגמור את הבדיקה הטכנית לכל שו"ת הרא"ש. תודה על הערנות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:58, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לא הבנתי מה הפשטות, עכשיו בכל דף יושבות שני תבניות - ניווט עליון וניווט תחתון. בזמנו ישבה שם רק תבנית אחת - "שו"ת הרא"ש". לכן לדעתי כדאי לבטל את השינויים לגמרי, גם בשביל שיהיה אפשר לשים כותרת וגם בשביל שיהיה שם רק תבנית אחת ולא שתיים. תראה דוגמא לכותרת בחלק השני של הדף שו"ת הרא"ש/א (בגלל שהכללת את {{שו"ת הרא"ש}} בניווט העליון הטקסט נמצא שם פעמיים, אבל לא משנה, העיקר החלק השני עם הכותרת.) עמיאל - שיחה 11:18, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

ניווט בבלי[edit]

תסתכל ברשימת התרומות שלי. כבר התחלתי ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:03, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל קלר, לא עושים עותק נפרד של סרגל בבלי לכל ספר בצורה ייעודית, לא נוכל לתחזק את זה ולעדכן כל ספר שיתווסף בעשרות תבניות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:50, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

מסנן הספאם[edit]

אני לא יודע בדיוק מה זה, אבל כשניסיתי להחליף את הקטגוריה בדף תבנית:הערה ולשמור את השינויים עלתה ההודעה הבאה:

שגיאה: הטקסט שרצית לשמור נחסם על ידי מסנן הספאם. הסיבה לכך היא לרוב קישור לאתר חיצוני הנמצא ברשימה השחורה. הטקסט הבא הוא שגרם להפעלת סינון הספאם: youtube.com\

עמיאל - שיחה 23:00, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

משתמש:עמד:זה אומר שיוטיוב נמצא ברשימה השחורה. בדוק בהיסטוריית הגרסאות מי הוסיף את יוטיוב לרשימה השחורה וברר מולו את העניין. מכיוון שתבנית:הערה/תיעוד מכילה קישור ליוטיוב, ובתבנית:הערה יש הכללה של "תבנית:הערה/תיעוד", כל עריכה בדף "תבנית:הערה" תזוהה כעריכה שמכילה קישור ליוטיוב ותיחסם. דגש חזק - שיחה 23:30, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לפי גרסאות קודמות, אני זה שהכנסתי את האתר לרשימת הספאם כנראה תוך כדי מתקפת טרולי הפרסום שהייתה כאן ב-2018. אבל אני לא ממהר להסיר אותו, כל עוד לא רואה תועלת גדולה בקישור לשם (אולי יום אחד נעלה לשם סרטוני הדרכה לשימוש באוצר?). אפשר פשוט להסיר את הקישור מהתיעוד, אם הוא לא קריטי. בודק. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:27, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, סידרתי. אנא בדוק שזו הייתה הקטגוריה המבוקשת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:35, 13 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית ניווט תחתון לילקוט ספורים[edit]

נראה לי צריך לשייך את הדפים בספר החדש לקטגוריות משנה לכל פרשה, למשל קטגוריה:ילקוט ספורים: ראה שתהיה קטגורית משנה של ילקוט ספורים: דברים. צריך לעשות לזה תבנית ניווט תחתון פרטית כמו שאתה יודע לעשות... עמיאל - שיחה 13:05, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

אה, וגם צריך ניווט עליון לדפי האינקדסים של הפרשות כמו ילקוט ספורים/דברים/ראה. אפשרות נוספת היא לעשות לכל פרשה דף אחד (במקום 15 דפים לפרשה קיז בפרשת ראה, כולם יהיו בדף אחד, ואז גם לא נצטרך דף פרטי לכל פרשה. מתייג גם את שלמה 1 וDo2or שעוסקים בספר המדובר. עמיאל - שיחה 13:09, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
קטגוריה - אפשרי ואבצע בהקדם בל"נ.
ריכוז - אפשר בנפרד אבל ליצור דף מרכזי שיכלול לפחות כל פרשה (כמו קיז למשל) בדף אחד שישאב מהדפים הנפרדים, כי בעריכה נוח לעבוד עם היחידות הקטנות אבל בעת לימוד נוח שיהיו מרוכזים יחד כשמדובר בקטעים קטנים מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:39, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

יצירת דפים מרובים[edit]

הסקריפט שלך עובד לגמרי! ראיתי בcommon של דוד שצריך להוסיף את השורה הבאה: mw.loader.load("https://wiki.jewishbooks.org.il/mediawiki/index.php?title=" + encodeURI("משתמש:מערכת/יצירת דפים מרובים.js") + '&action=raw&ctype=text/javascript'); mw.loader.load('http://localhost/test.js' ); mw.loader.load('http://localhost/test.css' ); -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:46, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

בעצם הוא לא עובד. זה מוסיף בצד אפשרות ליצירת דפים מרובים, אבל הם לא נוצרים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:49, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

תקלה חמורה![edit]

שבוע טוב,

מאחר והתנ"ך פה מנוקד, לפי מה שראיתי החיפוש לא נותן למצוא את פסוקים מהתנ"ך. ניסיתי לבדוק מה אפשר לעשות, וגיליתי שאפשר להוסיף בתור טקסט מוסתר (<!---טקסט הפרק לא מנוקד--->) וכך זה יעבוד בחיפוש (אבל מופיע מאוד למטה כי התנ"ך מתחיל בת').

חיפשתי קצת, ומצאתי את התוכנה הזאת. תוכל לראות ניסוי שעשיתי בדף תנ"ך/בראשית/א.

האם תרצה שאתחיל לבצע את זה לכל התנ"ך, או שיש לך רעיון אחר? א"כ, להוסיף את זה בתחילת הדף או בסופו? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:21, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

זו לא תקלה חמורה, מנוע החיפוש במדיה ויקי (וגם במנועי חיפוש אחרים) מופרע מניקוד. הרעיון לשכפל כל דף לא נראה לי מוצלח. למה שלא תעשו כמו שעושים בוויקיטקסט? (שתי קבוצות דפים, אחת עם ניקוד ואחת בלי ניקוד והניווט הוא באמצעות תבניות וקטגוריות) דגש חזק - שיחה 23:50, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
(אחרי התנגשות) ישראל, אני חושב שזה צריך להיפתר ברמת מנגנון החיפוש שלנו (אנסה לברר אצל מומחי מדיה-ויקי, לא נראה לי שבוויקיפדיה טקסטים מנוקדים נעלמים מהחיפוש). בכל מקרה, הפתרון היותר מסתבר בעיני אם לא נמצא משהו אחר, ונרצה כן לתת למחפשים אצלנו או בגוגל גישה לפסוקי התנ"ך באמצעות חיפוש לא מנוקד, יהיה ליצור דף נפרד מקביל, שייקרא נניח תנ"ך לא מנוקד/בראשית/א, וממנו נפנה את המשתמש ליתר הדפים (אפשר להציג בתוכו את סרגל תנ"ך, בלי שהוא עצמו יוצג בסרגל). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:53, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

שליחת הודעה המונית[edit]

שלום וברכה, מדוע אין אפשרות כזאת באוצר? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:02, 20 בספטמבר 2020 (IDT)

לא בדקתי אם יש או אין. בשביל מה זה טוב? בדרך כלל אנחנו מעדיפים להתמקד ביצירת אוצר ספרים יהודי שיתופי מקושר ומוער. לא כן?
ולא הספקתי לברך אותך לפני החג: שתכתב ותחתם לחיים טובים בספרן של צדיקים גמורים! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:04, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה רבה! ראה בשיחת משתמש:מי אדיר#שנה טובה!. אני רוצה לשלוח דרך הכלי הזה הודעות למשתתפים בפרויקט השבועי. שנה טובה וגמר חתימה טובה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:12, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
יש לך כוח להיכנס לכאן ולייבא את הדפים הרלוונטים (צריך בשביל זה גישה לשרת) לפי מה שהבנתי זה אמור לקחת כמה רגעים. תודה רבה וסליחה על ההפרעה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:14, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
אי"ה אבדוק מחר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:18, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
לא הגעתי לזה היום, אבל אני מקווה שזה יטופל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:29, 21 בספטמבר 2020 (IDT)

לאן נעלם הלוגו?[edit]

משום מה אני לא רואה את הלוגו של האוצר בפינה העליונה הימנית. זה רק אצלי או שזו בעיה כללית? עמיאל - שיחה 23:10, 21 בספטמבר 2020 (IDT)

עמד, לי הוא מופיע (אם אתה מתכוון ללוגו מעל סרגל הכלים) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:35, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
אז כנראה זו בעיה של המחשב שלי. מזל. עמיאל - שיחה 23:36, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
האם הסתדר? אצלי זה מופיע גם בגלישה בסתר ואחרי ריפרש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:57, 22 בספטמבר 2020 (IDT)
נראה לי הסתדר. עמיאל - שיחה 10:01, 22 בספטמבר 2020 (IDT)