שיחת משתמש:מערכת

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to searchמתניה[edit]

סתם בשביל הסקרנות - מי זה המפעיל שפעיל פעם ביובל? ולמה האתר יהיה חסום? עמיאל - שיחה 16:56, 23 ביולי 2020 (UTC)

הוא אחד הטובים, ראה בויקיפדיה, הוא מקדיש מזמנו וסייע רבות בהקמת האוצר ומוסיף והולך בעזרה נפלאה לאוצר. מה בדיוק אופי הסיוע הפעם זאת לא אדע, אולי מערכת יחכימנו. מי אדיר (שיחה) 17:06, 23 ביולי 2020 (UTC)
עמדמי אדיר, מתניה הדייל כתב שבתאריך ב' באב תש"פ (היום) בין השעות 21:00 - 22:00 שעון ישראל האתר יהיה במצב לקריאה בלבד. תתכנה מספר דקות בהן האתר לא יהיה זמין כלל. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:10, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מתנצל מעומק הלב על התארכות הטיפול שמנעה מהלומדים אפשרות השתתפות אקטיבית בהרבצת התורה במשך זמן כה רב. אוציא בקרוב הודעת הבהרה על מה עשינו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:05, 25 ביולי 2020 (UTC)
בנתיים נראה שעשיתם הרבה דברים טובים, בעיקר במרחב המיוחד, למשל השדרוג של תצוגת השינויים אחרונים ורשימת המעקב, דף ההעדפות, דפי התרומות של המשתמשים... עמיאל - שיחה 00:34, 26 ביולי 2020 (UTC)
ראיתי שהחלפתם שרת, ועכשיו זה נראה כמו בויקיפדיה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:45, 26 ביולי 2020 (UTC)
זה נראה כמו בוויקיפדיה בגלל ששדרגנו לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה של מדיה-ויקי. את החלפת השרת אתה לא אמור לראות, אבל אני מקווה שכן להרגיש, הוא איכותי יותר כעת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:39, 26 ביולי 2020 (UTC)
אז למה עדיין אני לא מצליח לאמת דוא"ל? מופיעה לי הודעת שגיאה:

"אתר אוצר הספרים היהודי השיתופי לא הצליח לשלוח את דוא"ל האימות שלך. נא לבדוק שבכתובת הדוא"ל שלך אין תווים בלתי־תקינים.

מערכת שליחת הדוא"ל החזירה את ההודעה הבאה: Failed to send data [SMTP: Invalid response code received from server (code: 554, response: Message rejected: Email address is not verified. The following identities failed the check in region EU-WEST-1: (הוסרה כתובת דוא"ל מטעמי פרטיות) )] " דגש חזק - שיחה 10:47, 26 ביולי 2020 (UTC)

דגש חזק, התקלה במערכת הדוא"ל מטופלת מול חברת השרתים, ואינה קשורה לגרסת מערכת מדיה-ויקי. אנחנו מנסים לסדר את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:52, 26 ביולי 2020 (UTC)
ברור לי שזה לא קשור לגרסת מדיה ויקי. אבל כתבת כאן שני דברים (א) החלפתם שרת (ב) עדכנתם גרסת מדיה־ויקי. ההודעה שלי התייחסה לכך שהחלפתם שרת. דגש חזק - שיחה 10:55, 26 ביולי 2020 (UTC)
ואגב, למה השעון בשרת הוא לפי UTC? למה לא UTC +3? דגש חזק - שיחה 10:56, 26 ביולי 2020 (UTC)
אין לנו עדיין סטטיסטיקה ברורה לגבי מאיפה באים רוב המשתמשים, למרות שסביר להניח שרוב העורכים מישראל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:04, 26 ביולי 2020 (UTC)
בוא נאמר ככה: די ברור שהם לא מגיעים מלונדון. וגם אם כן, מי שמשתמש לא מתעניין בתאריך ובשעה. זה שימושי לעורכים (מעקב אחרי שינויים, דפי שיחה וכיוצא באלו), והתאריך לא מופיע כמעט במרחב הערכים עצמו. מלבד זאת, אני מניח שבאוצר ספרים יהודי אין מקום לקביעת קו גריניץ', וכמובן שהבסיס הוא ירושלים (שהוא לכל הדעות הבסיס. הפולמוס עסק במרחק שממנו קובעים את קו חילוף היום ואכמ"ל) שהיא מרכזו של עולם. דגש חזק - שיחה 11:11, 26 ביולי 2020 (UTC)

יבוא[edit]

תוכל לתת לי הרשאת עורך ממשק/מייבא אם יש כדי שאוכל לייבא את מה שמותר בויקיטקסט, ולייבא מחדש את ראשי תיבות על עירובין במרחב הטיוטה, כדי שתוכלו למחוק את מה שיצרתי (ואני אוכל לעבוד בהתאם למה שעמד גילה.) ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 29 ביולי 2020 (IDT)

שם מרחבי שם ורשימה שחורה של כותרות[edit]

שבוע טוב.

אשמח אם תוכל להתייחס בבקשה למה שכתבתי בדף בקשות מהמערכת. דגש חזק - שיחה 23:56, 1 באוגוסט 2020 (IDT)

הי דגש חזק וסליחה על האיחור. אני רואה מה שביקשת שם, אתה בוודאי יודע שאפשר להכניס לקונסול את השורה "mw.config.values.wgNamespaceIds" ומספרי מרחבי השם צצים לפניך כפטריות. לגבי ה"Titleblacklist" ייבאתי מוויקיפדיה העברית, מקווה שלזה התכוונת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:28, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
את האמת ששכחתי מהאופציה הזו, ולא התחשק לי לדוג את מרחבי השם אחד־אחד מדפי התרומות. תודה.
מה שעשית מיותר (וגם אני יכולתי לעשות;/). ייבאת מוויקיפדיה רשימה של כותרות אסורות, אבל באתר אין בכלל תכונה של כותרות אסורות. צריך שתדבר עם מי שתדבר שיוסיף בתוכנה אופציה כזו. דגש חזק - שיחה 21:31, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
אמהר לעשות כדבריך, תודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:35, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
מורנו ורבנו, אני ממתין לעניין רמת ההגנה של תבנית:קוד הודעת עריכה. לא הגיוני להכליל אותה במרחב מדיה ויקי אם היא פתוחה לקהל הרחב, ואין טעם להגן ברמת מפעילים על תבנית שממוקמת במקום שעורכי ממשק יכולים לערוך. דגש חזק - שיחה 15:54, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
דגש חזק, לאיזה נזקים זה עלול לגרום? לגבי הסיפא "ואין טעם..." אתה מתכוון שאין טעם להגן כי אז עורכי ממשק לא יוכלו לערוך? אנא הסבר לי מה בדיוק אתה רוצה לעשות ואשתדל לעזור. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:57, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
1. המצב הקיים כיום הוא שיש שתי רמות הגנה: הגנה למשתמשים ותיקים, והגנה למפעילי מערכת.
2. הודעות העריכה באתר מתחלקות לפי מרחבי שם: מדיה ויקי:Editnotice-0, מדיה ויקי:Editnotice-1, מדיה ויקי:Editnotice-2 וכו'. מה שעשו בוויקיפדיה העברית הוא דבר כזה. יצרו תבנית בשם "תבנית:קוד הודעת עריכה", ובה יצרו תנאים (אם יש דף בשם "תבנית:הודעת עריכה/דף/אאאא") אז זו ההודעה הנבחרת, והכניסו לכל דפי ה־Editnotice את תבנית:קוד הודעת עריכה. כדי למנוע מכל אחד שחכם בעיניו ליצור הודעות עריכה לדפים, עשו שני דברים: (א) את המחרוזת "תבנית:הודעת עריכה/" הכניסו לרשימה שחורה שרק מורשים יוכלו ליצור או לערוך ו(ב) הגנו על "תבנית:קוד הודעת עריכה" ברמה שרק מפעילי מערכת ועורכי ממשק יכולים לערוך (יש שם רמת הגנה כזו). מכיוון שכל ההגנה על התבנית היא כדי שלא יגיע למרחב מדיה ויקי תוכן על ידי מישהו לא מורשה, אין טעם להגן על התבנית ברמת מפעילים, כי אז עורכי ממשק לא יוכלו לערוך אותה. מצד שני, אי־הגנה על התבנית תיצור בעיה כי אז כל משתמש ותיק יוכל לשנות את הקוד של התבנית ואז להכניס הודעות עריכה לכל דף כראות עיניו. לכן, הפתרון הנכון הוא לבקש מהמפתחים של האתר הוספת רמת הגנה נוספת – כזו שרק עורכי ממשק ומפעילים יוכלו לערוך. זו בעצם הבקשה שלי. בקצרה: (א) נא לבקש מהמפתחים להוסיף בתוכנה רמת הגנה על דפים שמאפשרת עריכה רק לעורכי ממשק ומפעילי מערכת (לא במקום הגנת מפעילים, אלא אפשרות הגנה נוספת). (ב) לאחר שא' התרחש, שמפעיל מערכת יגן על הדפים תבנית:קוד הודעת עריכה ותבנית:קוד הודעת עריכה/תוכן ברמה הזו. (ג) לאחר שא' וב' יקרה, אוכל להכליל את התבניות במרחב מדיה ויקי ואז העניין יבוא על פתרונו. דגש חזק - שיחה 19:11, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
הבנתי. יבוצע בעז"ה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:35, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
סליחה על הניג'וס. אבל... דגש חזק - שיחה 12:09, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
תרגיש בנוח כמובן. כל הכבוד על העקביות, אני מיד פונה שוב לבדוק מה אפשר לעשות. תודה רבה לך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:16, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
אין צורך "לבדוק מה לעשות". מה שצריך לעשות זה שמפתח של האתר ייצור רמת הגנה נוספת, שמאפשרת עריכה לעורכי ממשק ומפעילי מערכת בלבד. בוויקיפדיה העברית זה קיים מזמן (מוגדר שם כ־templateeditor). דגש חזק - שיחה 17:07, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לזה כיוונתי. בטיפול. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:48, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
אני יודע שאני נודניק. דגש חזק - שיחה 19:43, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
לא. אתה לא. זה באמת בטיפול. אני עצמי חיפשתי במדיה-ויקי למצוא את ההגדרה ולא מצאתי, העברתי לדרג המפתח, וזה בתהליך כלשהו של לשבור על זה את הראש :) האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:26, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
הדרג המפתח לא יודע ליצור רמת הגנה נוספת? מוזר. ולדעתי אין סיבה שתמצא משהו במדיה ויקי, כי _אחרי_ שיגדירו את המצב, אכתוב הודעות מערכת שיסבירו אותו... דגש חזק - שיחה 00:09, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── יפה מאוד. אבל צריך עוד משהו קטן: (א) לתת למפעילי מערכת הרשאת עריכת templateeditor כי בלי זה הם לא יוכלו לערוך את הדפים הללו (ובסבירות גבוהה שגם לא להפעיל את ההגנה הזו). הסר מעצמך את הרשאת עורך הממשק וראה בעיניך; אם אני טועה אשמח לדעת. (ב) זה עניין של אסתטיקה – מוטב שבטופס ההגנה רמת ההגנה תהיה בין "משתמשים ותיקים" ל"מפעילי מערכת" ולא כמצב הקיים. ואחרי שא' יסודר, אשמח אם תגן על הדפים תבנית:קוד הודעת עריכה ותבנית:קוד הודעת עריכה/תוכן ברמת ההגנה החדשה. תודה וכוח"ט. דגש חזק - שיחה 01:19, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

נו? דגש חזק - שיחה 23:38, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
אין לי משהו מושכל לחדש יקירי, אני תלוי בדעת(/זמן/רצון טוב) אחרים גם בנקודה הזו ומתפלל כמוך לטוב יותר. לטוב ביותר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:21, 25 באוגוסט 2020 (IDT)
א געזונטע וינטר, יקירי. נראה שדבר לא התקדם מאז. דגש חזק - שיחה 00:43, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
לבושתי אכן. לא דבר, אלא הדבר. כל השאר התקדם, הפעילות פורה וברוכה ב"ה. גם עבדך הנאמן לא היה כאן מספיק, לא כפי שאני רוצה. למעשה, אני מקווה שבימים הקרובים אשיג גישה מסודרת לשרת ולקדם כמה דברים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:02, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

יש תקלה ב"העדפות"[edit]

אני לא מצליח לשנות את ההעדפות (למשל לבטל את הדוא"ל שנשלח אלי בכל פעם שמשתנה דף ברשימת המעקב, זה משגע!). כשאני לוחץ על שמירה מופיעה הודעה על "שגיאה פנימית". תודה, עמיאל - שיחה 13:58, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

זה משגע גם אותי, נועצתי במומחים ממני ואני מקווה לקבל תשובה בימים הקרובים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:19, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! אשמח אם תענה גם על השאלה בפסקה הבאה. עמיאל - שיחה 21:21, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
בוצע בוצע (תודה עצומה למי שנרתם למשימה וסידר הכל על הצד היותר טוב). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:43, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

שיוך תבניות לקטגוריה[edit]

אני עוסק עכשיו בשיוך תבניות רבות שאין להם קטגוריה (בדף מיוחד:תבניות חסרות קטגוריות יש מעל 400 תבניות) לקטגוריות המתאימוות. לאיזה קטגורית כדאי לשייך תבניות מהסוג תבנית:אינדקס בבלי/ברכות, וכן תבנית:אינדקס רמבם/ספר המדע?

נ. ב. בדף הנזכר ראיתי כמה תבניות שיצרת שאינן בשימוש (אין להם דפים מקושרים), כמו {{((}} ו{{))}}, ו{{+-}}, ואולי יש עוד כמה. עמיאל - שיחה 14:14, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

לגבי השאלה הראשונה, מציע ליצור קטגוריה של קטגוריה:תבניות אינדקס שתהיה קטגוריית בת בתוך קטגוריה:תבניות ניווט. לגבי השאלה השנייה, הדוגמאות שנתת עשויות להיות נצרכות בעתיד ואינן מפריעות לכן אני נוטה להשאיר למרות שתמיד נוכל לייבא שוב. תבניות אחרות מיותרות, אין סיבה לשמור לקישוט. תודה לך! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:31, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

ייבוא[edit]

משהו שכתב "אכן אני מסכים שתשתמשו בחומר שהועתק כולל מה שהועתק מכתבי יד כמובן שתציינו מהו המקור של הכתב יד לפי הכללים, ואני חייב להבהיר שכל מה שקשור להיבט משפטי בכל נושא במדה ויהיה, זה אך ורק על אחריותכם." זה תקני? --ישראל קלר (שיחה) 18:15, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

אם זה במענה לבקשה מפורשת לפרסם בהתאם לרישיון שלנו ואין תורמים נוספים, זה תקין בעיני. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:32, 2 באוגוסט 2020 (IDT)
זה הבהרה שתשימו לב לפרסם קרדיטים למקור הכת"י.Do2or (שיחה) 17:23, 28 בדצמבר 2020 (IST)
כמובן, בעזרת ה'. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:30, 28 בדצמבר 2020 (IST)
לגבי מה שכתבת ומחקת, זה רעיון נפלא לעשות הגהה וקישורים וכו', אבל בתור לומד עדיף לי שיהיה רש"י ותוס' מאשר עוד הערת שוליים או קישור במהרש"א. --מושך בשבט (שיחה) 17:32, 28 בדצמבר 2020 (IST)
עובדים על זה, בעזרת ה' עד השלב שבו יהיו אנשים רבים שלומדים את עיקר לימודם כאן, נביא לכאן את כל ספרי היסוד, ודאי רש"י ותוספות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:34, 28 בדצמבר 2020 (IST)
לענ"ד זה שאין את רש"י ותוס' גורם לפחות לומדים לבוא, ולומדים לא ירצו לקבוע כאן את עיקר לימודם כשחסר ספרי יוד. למה לא לעשות לרש"י ותוס' ושאר ספרי היסוד כמו לרמב"ם - קישור ישיר לעל התורה? --מושך בשבט (שיחה) 17:36, 28 בדצמבר 2020 (IST)
זה יכול להיות רעיון טוב, מושך בשבט, אכין כזה. אבל צריך לחשוב מה קורה ללומד שלומד בבבלי ורואה בסרגל הצד שיש תוספות זמין, לוחץ ומגלה שבעצם אין ורק יש הפניה לעל התורה, האם זה מכעיס אותו? או שהוא מעדיף את זה לפחות. אם ה'ציבור' יחשוב שזו האפשרות העדיפה, ארים את הכפפה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:54, 28 בדצמבר 2020 (IST)

מדברים עלינו בויקיטקסט יותר מדי[edit]

סתם... אשמח אם תראה את הדיון הזה ותביע את דעתך/עמדתך/מה שיש לך להגיד (אם יש לך מה להגיד). עמיאל - שיחה 22:08, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

ראיתי עכשיו ותודה על ההפניה. אני מכיר את האידאה הזו של ויקיטקסט והייתי שותף לה בעבר, היה לנו דיון כזה (דומה) גם עם הרב בעל פנינים.אורג, לדעתי הם מפספסים פן מרכזי של נושא התוכן החופשי. הדיבורים על ההדרה מתוך המרחב "שלך = חופשי", מניחים שיש אפשרות לעשות את הההדרה הזו בכמה מיזמים בנפרד, וזו טעות. אין מספיק כח אדם ולכן חייבים לרכז כוחות. תחום ההקלדה הראשונית, וטקסטים חופשיים, מרוכז בספריא ששואבת גם מוויקיטקסט וגם מתורת אמת ומיזמים נוספים. על התורה משתדל לרכז טקסטים באיכות ההדרה גבוהה יותר ואני מאמין שביום מן הימים אם נעשה את עבודתנו נאמנה הם יבואו לבקש גם מאיתנו ואולי נוכל לתת להם חלק מהטקסטים. אנחנו מתמקדים באפשרות המיידית לכל אחד להיות שותף ליצירת המהדורה הבאה בכך שבפלטפורמת ויקי פשוטה, הוא יכול להיכנס ולהגיה או להכניס הערת שוליים ואחרים מסייעים בניסוח ובבדיקת התוכן. אז נכון שאנחנו עושים גם עבודות דומות למה שנעשה בוויקיטקסט ודומיו, אבל אנחנו לא מתחרים בהם ולא עובדים באותה שכבה של עולם הספר. אני משוכנע שאי אפשר לשכנע את מי שדבקים זמן רב באמונה שלמה ברעיון התוכן החופשי בדבקות דתית עד כדי אמונה עיוורת שסוף האמת לצאת וביום מן הימים כל הקפיטליסטים למיניהם יסכימו לוותר על כל הקנין הרוחני מכל היבט שהוא ולהסתפק בייחוס ודרישה לייחוס של היצירה הנגזרת. בעיניי זו תפיסה טהרנית מדי וקצת נאיבית, ולכן אני פועל להעמיד לרשות הלומד הפשוט את מרב הטקסטים התורניים שאצליח להעמיד לרשותו, ובמקביל מאפשר לקפיטליסטים להמשיך לעשות מה שהם עושים, ולהתפרנס מהשקעתם בכל דרך שימצאו לנכון. העיקר שבסופו של דבר הטקסט עצמו - דברי התורה עצמם יעמדו חינם על שולחנו של כל מבקש ה'. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:47, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תוכל בבקשה להשיב על המשך הדיון? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:58, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

לא. אני לא אוהב דיונים שמגיעים לטונים כאלה. נראה לי שהוויכוח עקר, יהיו מי שירצו להעלות את תרומתם גם לכאן (עדיף בעצמם) מתוך הבנה שזו עוד הזדמנות להרבצת תורה במקביל להרבצת התורה לפי רישיון ויקיטקסט. ויהיו שיסרבו. כפי שהזכרתי היה לנו גם את הדיון עם הרב בעל פנינים.אורג שהתאהב בגירסת רישיון אחרת, ובשל כך לא העלה את החומר שלו לוויקיטקסט (כי גם הם לא רצו לכבד את הרישיון שלו) וגם לא אלינו. הצד השווה שבהם הוא אי-ההבנה שהעולם הדיגיטלי הוא עולם של גם וגם, שבו אפשר לפרסם טקסט ברישיון אחד וגם ברישיון אחר, ומי שיאהב לשפר ורסיה מסויימת של הטקסט יעשה זאת, ומי שיאהב ורסיה אחרת יעשה אותה. אי אפשר לשכנע את מי שלא רוצה להשתכנע, ובסוף זה מגיע לעלבונות הדדיים וכעס ושאר מידות מגונות. חבל על כל זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:02, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית ניווט כללי עליון לערכים[edit]

צריך לעשות תנאי או תבנית כלשהי שיקבע מה יהיה ב"הקודם" ו"הבא" בערכי אוצר הספרים. אפשר לעשות ניווט בין הערכים לפי הא' ב' ולעדכן את התבנית בכל ערך חדש, ואפשר פשוט לעשות שלא יהיה ניווט "הקודם והבא". (כמו שעשיתי בעריכה הזו.) בברכה, עמיאל - שיחה 15:24, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

מה שצריך לעשות זה להגדיר שלא יהיה הקודם והבא בערכים (איזו משמעות יש ללומד בלפני/אחרי בהקשר הזה?), והניווט יתבצע באמצעות {{ערכים}} שנטמיע איכשהו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:30, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
מה זאת אומרת "שנטמיע איכשהו"? נטמיע אותה בניווט העליון? אני כבר שמתי את התבנית הזאת בתחתית כל הערכים כי ראיתי ששמו אותה בכמה ערכים אחרים... אז לבטל את העריכות האלה? עמיאל - שיחה 16:42, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, טוב עשית, אני לא מכיר דרך טובה לתת תנאי שיתייחס רק לאות הראשונה בשם הדף (למשל). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:00, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
מה קורה עם זה, מערכת? עדיין יש שם קישורים אדומים להקודם והבא, ואני לא יודע איך עושים תבנית ניווט עליון לסקטור הראשון, צריך לשנות משהו בתבנית:ניווט כללי עליון שאני לא יכול לערוך. כדאי גם שבהיררכיה הקישור יהיה ישירות לדף ערכי אוצר הספרים היהודי השיתופי במקום לדף ההפניה ערך. עמיאל - שיחה 23:54, 3 בנובמבר 2020 (IST)

עוד משהו[edit]

ועוד משהו, ה"ראשי תיבות בבלי" לא יודע שבכל דף יש רק 2 עמודים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל, הוא ידע כשנעשה לו תבנית ניווט ייעודית ו"נכניס אותו לעניינים". האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:01, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה רבה! אני מקווה בע"ה שהיום או מחר עמד ואני נגמור לעבוד עליו. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:08, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

יבוא 2[edit]

אפשר הרשאה? תודה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:24, 5 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל, לצערי עדיין לא. אנחנו (אני ואתה) חייבים להיות בטוחים שלא יווצרו תקלות, ובמצב הנוכחי אנחנו עדיין לא עומדים שם.
לגבי הייבוא ספציפית, אני מניח שאתה רוצה להשתמש בו בקשר לוויקיטקסט. בשל מורכבות הדברים, אנחנו חייבים להכין קודם רשימה של מה שאתה רוצה לייבא משם, ואז לתת לעוד עין לבדוק את הרשימה ולוודא שאין שם עריכות בעייתיות מבחינתנו. אז, נקבע לגבי כל דף (אם יהיו הבדלים ביניהם) איזו גרסה שלו נרצה לייבא, ורק אז יהיה אפשר לבצע את הייבוא.
כשהכל יהיה מוכן לייבוא, כמובן שלך מגיע הכבוד לייבא בפועל את הדפים ואני אשמור לך את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:48, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
כתבתי למהדו"ק. כרגע אני רוצה לייבא את חפץ חיים על ספרא ואתה מוזמן לעבור עליוו. אני ראיתי שם רק תורם אחד. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:52, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
מעולה, יישר כח. תן לי קישור ואשתדל למצוא זמן לעבור על זה עוד היום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:54, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
סה"כ 288 דפים. תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:00, 5 באוגוסט 2020 (IDT)
ישראל קלר, כמה דברים:
א. אני רואה שישנם דפים כמו למשל "חפץ חיים על ספרא/אחרי מות/פרק ח" ו"חפץ חיים על ספרא/ויקרא חובה/פרשה ז" שיש בהם עורך נוסף (נחום ועוד), האם גם הוא אישר והאם וידאת שאין תורמים אחרים?
ב. האם יש לך תכנית כיצד להחליף את התבניות שיש בקוד המקור שם (כמו "דה מפרש") לעיצוב המקובל אצלנו? אנחנו לא נרצה שזה ייראה כאן כמו שם.
ג. מבנה שמות הדפים (פרק, פרשה, ויקרא חובה<?>) שם לא מוצא חן בעיני, צריך לחשוב איך רוצים לעשות אצלנו.

האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:48, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

נחום הסכים. לא יודע מי שאר התורמים. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:01, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
למשל "Do2or" בדף "חפץ חיים על ספרא/שמיני/פרק ד". זה לא מתקבל על הדעת שקודם ניקח מהם חומר ורק אחר כך נבדוק אם הוא כשר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:29, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
גם הוא הסכים. עוד משהו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:51, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
שואל שוב: האם עברת על כל הדפים שאתה עתיד לייבא ווידאת שאין שם תורמים נוספים?
וכמובן שאלה ב' וג' הנ"ל, חשובות מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:36, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

מאקרו[edit]

תוכל לשלוח לי בממיל את מה שהופך הערות שוליים בוורד לתבית הערה? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:48, 6 באוגוסט 2020 (IDT)

תזכיר לי בבקשה על מה מדובר? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:49, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לא משנה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:09, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

תגית AWB[edit]

לדעתי צריך ליצור תגית לכל העריכות שנעשו באמצעות AWB, כך שלא צריך לציין את זה ויהיה קל להבין כיצד נעשו העריכות. יצירת התגית אמורה להיות פשוטה ביותר, פשוט יוצרים את התגית דרך מיוחד:תגיות והתוכנה יודעת לבד לתייג את העריכה. אם הייתי מפעיל הייתי יכול לעשות זאת בעצמי. עמיאל - שיחה 11:33, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

אני בעד. יש אופציה לשים בה גם את מה שעושים עם jwb? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:40, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
כן, ככל הידוע לי זה גם קורה אוטומטית עם יצירת התגית. עמיאל - שיחה 11:51, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
מערכת ועמד, האפשרות הזו לא מובנית בתוך ה-AWB? פשוט צריך לבטל את ההוראה שם שלא להזכיר שהעריכה בוצעה באמצעות AWB. ‏(Supress "Using AWB"). אויצרניק (שיחה) 12:04, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
האפשרות מובנית בתוך התוכנה, אבל בכל זאת על מנת שהשינוי יתוייג כמו שהשינוי הזה מתוייג למשל, צריך להגדיר זאת בדף המיוחד שלעיל. עמיאל - שיחה 12:20, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
בוצע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:54, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

{{שו"ת הרא"ש}} (ב)[edit]

עכשיו אני שם לב באיחור של כמה וכמה שבועות שייתרת את התבנית באמצעות הטמעתה בתבניות הניווט. אפשר לשאול מה המטרה? לדעתי יש לעניין שני חסרונות: א. סתם מעלה את המשקל של כל דף ב50 בתים. לא שזה מפריע מדי, אבל למה לעשות את זה לכתחילה? ב. כעת אין אפשרת להוסיף פרמטר "כותרת" ופרמטר "נבדק" להורדת התבנית "הועלה אוטומטית" (שמשום מה בכלל לא הכנסת אותה לתבנית תבנית:ניווט כללי עליון/שו"ת הרא"ש). תודה רבה! עמיאל - שיחה 22:10, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

עמד, הסיבה שאי אפשר להכניס פרמטרים היא כמובן בגלל ההכללה בתבנית הכללית של ניווט כללי עליון. עשיתי את זה בשם הפשטות (תבנית אחת יושבת בקוד הדף ולא שתיים), אבל אולי באמת כדאי לבטל את השינויים שלי עד שנגמור את הבדיקה הטכנית לכל שו"ת הרא"ש. תודה על הערנות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:58, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לא הבנתי מה הפשטות, עכשיו בכל דף יושבות שני תבניות - ניווט עליון וניווט תחתון. בזמנו ישבה שם רק תבנית אחת - "שו"ת הרא"ש". לכן לדעתי כדאי לבטל את השינויים לגמרי, גם בשביל שיהיה אפשר לשים כותרת וגם בשביל שיהיה שם רק תבנית אחת ולא שתיים. תראה דוגמא לכותרת בחלק השני של הדף שו"ת הרא"ש/א (בגלל שהכללת את {{שו"ת הרא"ש}} בניווט העליון הטקסט נמצא שם פעמיים, אבל לא משנה, העיקר החלק השני עם הכותרת.) עמיאל - שיחה 11:18, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

ניווט בבלי[edit]

תסתכל ברשימת התרומות שלי. כבר התחלתי ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:03, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

ישראל קלר, לא עושים עותק נפרד של סרגל בבלי לכל ספר בצורה ייעודית, לא נוכל לתחזק את זה ולעדכן כל ספר שיתווסף בעשרות תבניות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:50, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

מסנן הספאם[edit]

אני לא יודע בדיוק מה זה, אבל כשניסיתי להחליף את הקטגוריה בדף תבנית:הערה ולשמור את השינויים עלתה ההודעה הבאה:

שגיאה: הטקסט שרצית לשמור נחסם על ידי מסנן הספאם. הסיבה לכך היא לרוב קישור לאתר חיצוני הנמצא ברשימה השחורה. הטקסט הבא הוא שגרם להפעלת סינון הספאם: youtube.com\

עמיאל - שיחה 23:00, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

משתמש:עמד:זה אומר שיוטיוב נמצא ברשימה השחורה. בדוק בהיסטוריית הגרסאות מי הוסיף את יוטיוב לרשימה השחורה וברר מולו את העניין. מכיוון שתבנית:הערה/תיעוד מכילה קישור ליוטיוב, ובתבנית:הערה יש הכללה של "תבנית:הערה/תיעוד", כל עריכה בדף "תבנית:הערה" תזוהה כעריכה שמכילה קישור ליוטיוב ותיחסם. דגש חזק - שיחה 23:30, 12 באוגוסט 2020 (IDT)
לפי גרסאות קודמות, אני זה שהכנסתי את האתר לרשימת הספאם כנראה תוך כדי מתקפת טרולי הפרסום שהייתה כאן ב-2018. אבל אני לא ממהר להסיר אותו, כל עוד לא רואה תועלת גדולה בקישור לשם (אולי יום אחד נעלה לשם סרטוני הדרכה לשימוש באוצר?). אפשר פשוט להסיר את הקישור מהתיעוד, אם הוא לא קריטי. בודק. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:27, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, סידרתי. אנא בדוק שזו הייתה הקטגוריה המבוקשת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:35, 13 באוגוסט 2020 (IDT)

תבנית ניווט תחתון לילקוט ספורים[edit]

נראה לי צריך לשייך את הדפים בספר החדש לקטגוריות משנה לכל פרשה, למשל קטגוריה:ילקוט ספורים: ראה שתהיה קטגורית משנה של ילקוט ספורים: דברים. צריך לעשות לזה תבנית ניווט תחתון פרטית כמו שאתה יודע לעשות... עמיאל - שיחה 13:05, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

אה, וגם צריך ניווט עליון לדפי האינקדסים של הפרשות כמו ילקוט ספורים/דברים/ראה. אפשרות נוספת היא לעשות לכל פרשה דף אחד (במקום 15 דפים לפרשה קיז בפרשת ראה, כולם יהיו בדף אחד, ואז גם לא נצטרך דף פרטי לכל פרשה. מתייג גם את שלמה 1 וDo2or שעוסקים בספר המדובר. עמיאל - שיחה 13:09, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
קטגוריה - אפשרי ואבצע בהקדם בל"נ.
ריכוז - אפשר בנפרד אבל ליצור דף מרכזי שיכלול לפחות כל פרשה (כמו קיז למשל) בדף אחד שישאב מהדפים הנפרדים, כי בעריכה נוח לעבוד עם היחידות הקטנות אבל בעת לימוד נוח שיהיו מרוכזים יחד כשמדובר בקטעים קטנים מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:39, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

יצירת דפים מרובים[edit]

הסקריפט שלך עובד לגמרי! ראיתי בcommon של דוד שצריך להוסיף את השורה הבאה: mw.loader.load("https://wiki.jewishbooks.org.il/mediawiki/index.php?title=" + encodeURI("משתמש:מערכת/יצירת דפים מרובים.js") + '&action=raw&ctype=text/javascript'); mw.loader.load('http://localhost/test.js' ); mw.loader.load('http://localhost/test.css' ); -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:46, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

בעצם הוא לא עובד. זה מוסיף בצד אפשרות ליצירת דפים מרובים, אבל הם לא נוצרים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:49, 27 באוגוסט 2020 (IDT)

תקלה חמורה![edit]

שבוע טוב,

מאחר והתנ"ך פה מנוקד, לפי מה שראיתי החיפוש לא נותן למצוא את פסוקים מהתנ"ך. ניסיתי לבדוק מה אפשר לעשות, וגיליתי שאפשר להוסיף בתור טקסט מוסתר (<!---טקסט הפרק לא מנוקד--->) וכך זה יעבוד בחיפוש (אבל מופיע מאוד למטה כי התנ"ך מתחיל בת').

חיפשתי קצת, ומצאתי את התוכנה הזאת. תוכל לראות ניסוי שעשיתי בדף תנ"ך/בראשית/א.

האם תרצה שאתחיל לבצע את זה לכל התנ"ך, או שיש לך רעיון אחר? א"כ, להוסיף את זה בתחילת הדף או בסופו? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:21, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

זו לא תקלה חמורה, מנוע החיפוש במדיה ויקי (וגם במנועי חיפוש אחרים) מופרע מניקוד. הרעיון לשכפל כל דף לא נראה לי מוצלח. למה שלא תעשו כמו שעושים בוויקיטקסט? (שתי קבוצות דפים, אחת עם ניקוד ואחת בלי ניקוד והניווט הוא באמצעות תבניות וקטגוריות) דגש חזק - שיחה 23:50, 29 באוגוסט 2020 (IDT)
(אחרי התנגשות) ישראל, אני חושב שזה צריך להיפתר ברמת מנגנון החיפוש שלנו (אנסה לברר אצל מומחי מדיה-ויקי, לא נראה לי שבוויקיפדיה טקסטים מנוקדים נעלמים מהחיפוש). בכל מקרה, הפתרון היותר מסתבר בעיני אם לא נמצא משהו אחר, ונרצה כן לתת למחפשים אצלנו או בגוגל גישה לפסוקי התנ"ך באמצעות חיפוש לא מנוקד, יהיה ליצור דף נפרד מקביל, שייקרא נניח תנ"ך לא מנוקד/בראשית/א, וממנו נפנה את המשתמש ליתר הדפים (אפשר להציג בתוכו את סרגל תנ"ך, בלי שהוא עצמו יוצג בסרגל). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:53, 29 באוגוסט 2020 (IDT)

שליחת הודעה המונית[edit]

שלום וברכה, מדוע אין אפשרות כזאת באוצר? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:02, 20 בספטמבר 2020 (IDT)

לא בדקתי אם יש או אין. בשביל מה זה טוב? בדרך כלל אנחנו מעדיפים להתמקד ביצירת אוצר ספרים יהודי שיתופי מקושר ומוער. לא כן?
ולא הספקתי לברך אותך לפני החג: שתכתב ותחתם לחיים טובים בספרן של צדיקים גמורים! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:04, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה רבה! ראה בשיחת משתמש:מי אדיר#שנה טובה!. אני רוצה לשלוח דרך הכלי הזה הודעות למשתתפים בפרויקט השבועי. שנה טובה וגמר חתימה טובה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:12, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
יש לך כוח להיכנס לכאן ולייבא את הדפים הרלוונטים (צריך בשביל זה גישה לשרת) לפי מה שהבנתי זה אמור לקחת כמה רגעים. תודה רבה וסליחה על ההפרעה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:14, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
אי"ה אבדוק מחר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:18, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
לא הגעתי לזה היום, אבל אני מקווה שזה יטופל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:29, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
יש לך כח לטפל בזה ובהעלאת הקבצים? ישר כח וSukkoth - IZE10160.jpg חג סוכות שמח Face-smile.svg-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:50, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אה, עכשיו ראיתי שהייתה תקלה. בסדר גמור. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:51, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

לאן נעלם הלוגו?[edit]

משום מה אני לא רואה את הלוגו של האוצר בפינה העליונה הימנית. זה רק אצלי או שזו בעיה כללית? עמיאל - שיחה 23:10, 21 בספטמבר 2020 (IDT)

עמד, לי הוא מופיע (אם אתה מתכוון ללוגו מעל סרגל הכלים) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 23:35, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
אז כנראה זו בעיה של המחשב שלי. מזל. עמיאל - שיחה 23:36, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
האם הסתדר? אצלי זה מופיע גם בגלישה בסתר ואחרי ריפרש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:57, 22 בספטמבר 2020 (IDT)
נראה לי הסתדר. עמיאל - שיחה 10:01, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

העלאת ספרים מתורת אמת[edit]

אשמח אם תראה את הדיון בעניין מלפני כמה שבועות ותגיב שם. עמיאל - שיחה 15:51, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

ראיתי את הדיון, מה שמהדורה כתב שם הוא מה שאני חושב ואומר מזה תקופה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:42, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אבל אתה פנית לתורת אמת או קיבלת חוות דעת משפטית בעניין מהדורה זמנית? עמיאל - שיחה 21:01, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
לא. ועדיין לא. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:53, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
זה נקרא שימוש מסחרי? אתם יכולים לראות בהיוצרים של תורת אמר--נריה קלר (שיחה) 20:48, 10 באוקטובר 2020 (IDT)
"מותר להפיץ ספרים ממאגר זה אך ורק לפי לפי תנאי רשיון 2.5-Creative Commons-CC שמפורט בהמשך וספרי ויקיטקסט תחת תנאי רשיון GNU Free Doc. License ." -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:50, 10 באוקטובר 2020 (IDT)
"2.5-Creative Commons-CC" תובע זכויות על נגזרות של העבודה ולא רק על העבודה עצמה, לכן לא מתאים לשימוש שלנו, ודאי לא בספרי יסוד. אולי בעתיד נגיש לפני הקהילה הצעה להקלה בתחום הזה לגבי ספרים "נישתיים" יותר. GFDL זה משהו כללי יותר, שהקריאייטיב קומונס הוא מקרה פרטי שלו, אבל לענייננו זה פלוס מינוס אותו דבר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:10, 10 באוקטובר 2020 (IDT)

הצגת שולחן ערוך יחד עם משנה ברורה[edit]

ראה שיחת משתמש:מצולות ים#הצגת שולחן ערוך יחד עם משנה ברורה. מה דעתך ליצור תבנית כזאת? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 21:46, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

דעתי חיובית, אבל עדיין אין לנו לא את כל השולחן ערוך אורח חיים ולא את כל המשנה ברורה, כשאלו יושלמו, אמהר ליצור את התבנית. מכתב גם את אוצר האוצר לתזכורת, אבל למען האמת דיברתי אתו בחג והוא עמוס מאוד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:15, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

מדיה ויקי:Sidebar[edit]

צריך לשנות שם מ"פרויקט עריכה יומי" ל"פרויקט עריכה שבועי". עמיאל - שיחה 09:29, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

תבנית ניווט תחתון לסמ"ע[edit]

בגלל תבניות הנייוט התחתון, כל הדפים המתחילים ב"סמ"ע/חושן משפט", נמצאים בקטגוריה:סמ"ע: חושן משפט, בעוד היא מפנה לקטגוריה:סמ"ע. אפשר באמצעות תבנית ניווט תחתון פרטית לסדר את זה ככה שהם יקוטרגו רק לקטגוריה "סמ"ע", כך שיהיה אפשר למחוק את הקטגוריה המיותרת? עמיאל - שיחה 00:16, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

אפשר כמובן, כבר עשינו את זה בשעתו עם קצות החושן, ראה מה שעשיתי עכשיו, זה מאד פשוט ותוכל לעשות בעצמך בכל פעם שאתה מזהה צורך כזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:39, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

עוד דיון בויקיפדיה[edit]

שלום פתחתי בויקיפדיה דיון על הוספת קישורים לערכי האוצר. תוכל להסביר קצת שם על הערכים באוצר? תיוג: מצולות ים -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:07, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

אני לא חושב שאנחנו צריכים להכניס שם קישורים מלבד לטקסטים שלא קיימים במקורות אחרים ויביאו להם תועלת. או קישורים לספרים שלמים שיש אצלנו לערך על הספר (אם ישנו). מה שכן אפשר להציע, ליצור שם או כאן רשימה של שו"תים וספרים פחות מצויים שמוזכרים שם, כדי שאנחנו נעלה את הטקסט שלהם, ואז יהיה אפשר לקשר ולהביא תועלת. שוב, הדגש הוא רק על קישורים שבהם אנחנו נביא תועלת לוויקיפדיה ולא להיפך. אנחנו צריכים להיות טובים בעצמנו, ואין כל עניין למשוך גולשים למשהו שלא יעזור להם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:10, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
אני חושב שבגלל שכרגע האוצר לא נמצא במקום טוב בחיפוש גוגל אנשים פחות יראו את מה שכתוב כאן, ואני רוצה שאנשי ילמדו ויקראו את הערכים. חבל למנוע מאנשים לדעת את המידע הזה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:13, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
ויקיפדיה אינה הפלטפורמה לקידום בגוגל - שכן חיפוש גוגל לא מושפע ממנה (ברמת כמות קישורים, בניגוד לאתרים אחרים ובגלל הסכם בנושא זה בין קרן ויקימדיה לגוגל בדיוק כדי למנוע דברים מיותרים כאלה), לעומת זאת קישורים שיש בהם תועלת, לבטח יועתקו לעוד ועוד מקומות ואז גם הנושא הזה יימצא נשכר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:17, 23 באוקטובר 2020 (IDT)
לא הספקתי לקרוא את הכל, אבל מה שכתב ישראל קלר שהאוצר לא נמצא במקום טוב בחיפוש בגוגל פשוט לא נכון, בהמון ערכים הוא עולה בתוצאות הראשונות וכן ברבים מהספרים. אם נעשה את מה שאנחנו עושים בצורה טובה ולאורך זמן - הציבור יבוא בהמוניו. מצולות ים (שיחה) 12:28, 26 באוקטובר 2020 (IST)
מצולות ים, להשתפר תמיד טוב. ואנחנו אמורים להיות במקום הרבה יותר טוב בחיפוש גוגל, בפרט אם נציע חומר טוב ללומד. בזכות כולכם היצירה הזו מתאפשרת. וכמו שאומרת החתימה שלי: האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:26, 26 באוקטובר 2020 (IST)
חיפשתי בגוגל "תנ"ך בראשית א" ולא מצאתי את האוצר. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:07, 1 בנובמבר 2020 (IST)
נכון, וזה מלמד אותנו שכנראה יש רוויה בכל מה שקשור לתנ"ך, תראה כמה אתרים מתעסקים בו, תחפש את שאר הספרים שיש לנו, את מראי המקומות, את מפרשי הש"ס וכו' ותרווה נחת. בנוגע לתנ"ך אם בכל זאת אתה רוצה (וגם אני רוצה) שנופיע, צריך להשקיע בעריכה מסיבית של התנ"ך ומפרשיו, יצירת דפי מראי מקומות, הוספת מפרשים שאין במקומות אחרים והוספת קישורים. מצולות ים (שיחה) 20:11, 1 בנובמבר 2020 (IST)
בוודאי, ובכל זאת יקח זמן עד שגוגל יציג אותנו. בשביל זה רציתי להוסיף קישורים בויקיפדיה (ששם מסתכלים יותר אנשים) אבל נראה ש"הדגש הוא רק על קישורים שבהם אנחנו נביא תועלת לוויקיפדיה ולא להיפך"-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:20, 1 בנובמבר 2020 (IST)
כמובן, ויקיפדיה זה לא מקום לפרסום אתרים, זה מרגיז מאד את המשתמשים, כמו שאם מישהו יכניס כאן פרסומות לאתר שלו זה ירגיז אותנו. אתרי ויקי בנויים על תועלת נטו. מצולות ים (שיחה) 20:27, 1 בנובמבר 2020 (IST)
ישראל קלר, צריך לדעת לחפש בגוגל. מרכאות באמצע מילה שוברות אותה ולכן בעינים של גוגל הכילה מחרוזת החיפוש שלך רק מילה אחת ברורה, וכללית מדי (תנ, ך, בראשית, א). נסה לחפש עם מרכאות (מחפש את כל הרצף שהבאת בשלמותו): "תנ"ך בראשית א", ודווח האם מצבנו השתפר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:18, 3 בנובמבר 2020 (IST)
מערכת, בחיפוש כזה אנחנו התוצאה הרביעית. עמיאל - שיחה 09:35, 3 בנובמבר 2020 (IST)
נהדר. תודה. יש לנו לאיפה להתקדם אם כן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:49, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אצלי אנחנו נמצאים בחיפוש כזה במקום שני (מלבד הסרטונים). אולי כדאי ליצור הפניה בכל הדפים של בראשית א וכו'? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:38, 8 בנובמבר 2020 (IST)
אני לא בטוח שזה "עובד" על מנועי החיפוש. הפניה כזו יש לה הצדקה בשביל נוחות של המשתמשים שלנו, אבל זה רק אחרי שנחליט שברירת המחדל של בראשית א, היא תנ"ך/בראשית/א ולא שאר הספרים. אחרי שנחליט את זה, זה עניין לבוט, ואם זה אכן תופס במנועי החיפוש, צריך לשקול ברצינות ליצור הפניות דומות גם בבבלי, למשל כתובות כג ב. הפעלת בוט כזה צריכה להיות מתוכננת ורשימות ההכנה שלו יעמדו לדיון הקהילה כדי שלא ניצור פאשלות מיותרות שאחר כך יהיה קשה לתקן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:11, 8 בנובמבר 2020 (IST)
אם תחליטו שרוצים הפניה אתם מוזמנים לשלוח לי מייל. אני חשבתי לעשות את זה דרך סקריפט ההפניות, ליצור 50 הפניות לתנ"ך/בראשית/א ומייד אח"כ להחליף ב #הפניה [[{{ס:שם דף הבסיס}}]] ואח"כ להחליף את \[\[בראשית (.?)\]\] בתנ"ך/בראשית/$1, אבל אולי יש דרך יותר קצרה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:15, 8 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:סרגל משנה[edit]

למה היא אדומה ויש אליה כ"כ הרבה קישורים? ואשמח אם תענה על שאלתי לעיל #תבנית ניווט כללי עליון לערכים. עמיאל - שיחה 23:52, 4 בנובמבר 2020 (IST)

הסתדרתי עם הנייוט העליון של הערכים. אשמח אם רק תציץ כאן ותאשר. עמיאל - שיחה 00:15, 5 בנובמבר 2020 (IST)
זה נראה מצוין. בודק לגבי תבנית סרגל משנה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:38, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ענין סרגל משנה סודר אף הוא. זה משהו שהתחלתי כנראה לסדר בעבר ופרח מזכרוני. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:55, 5 בנובמבר 2020 (IST)

תבנית:צבע רקע[edit]

האם מותר לייבא (באמצעות העתק הדבק) את התבנית הזו מוויקיפדיה? אני לא יודע האם התבנית הזו מוגנת שם בזכויות יוצרים. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה 13:02, 10 בינואר 2021 (IST)

אני יכול לייבא עם הקרדיטים הנדרשים, אבל אני לא בטוח שזה נחוץ כאן. לשם מה? מה לדעתך יכול להשתפר כאן עם צבעי רקע? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:11, 10 בינואר 2021 (IST)
אני רוצה להשתמש בה לדף המשתמש שלי. אל תבזבז את זמנך על זוטות שכאלו. תגיד לי בבקשה איזה קרדיטים צריך לשים ואני אעתיק. בתודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה 13:46, 10 בינואר 2021 (IST)
ייבאתי, העניין הוא שלי זה לא לוקח זמן. תשתמש לבריאות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:05, 10 בינואר 2021 (IST)

תבנית משהו זמני[edit]

שלום, לא הייתי פה תקופה ופתאום אני מגלה את תבנית:רמבם זמני, נחמד. אולי תעשה כזו גם לשולחן ערוך? נראה לי לא פחות נחוץ. כמובן שאני מקווה לאשלים, אבל זה יקח עוד זמן גם אם יצטרפו אלי עוד אחרים. אוצר האוצר (שיחה) 15:08, 12 בינואר 2021 (IST)

אוצר האוצר, רעיון! באמת רציתי להתקשר אתך לשאול מה קורה... תודה רבה על כל תרומותיך המשובחות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:10, 17 בינואר 2021 (IST)

ויקי-אהבה[edit]

שלום. האם הויקי-אהבה הקיים באתרי ויקי אחרים לא מופעל כאן באופן מכוון? או שזה לא קיים בלי סיבה מיוחדת? בתודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בה' בשבט ה'תשפ"א 10:14, 14 בינואר 2021 (IST)

פה זה ויקי אהבת תורה... האוצר הוא מקום מפגש רציני לקהילה רצינית של עורכים תורניים, הוא פתוח לכל אחד אבל יש בו קוד קהילתי גבוה ולא כדאי למהר לאמץ כל שטות'ניקיות רק בגלל שהיא קיימת "באתרי ויקי אחרים". מדיה-ויקי זו פלטפורמה, זה אינו המאפיין העיקרי של האתר ואין כל קשר בין 'והגית בו יומם ולילה' - באיכות הגבוהה ביותר, ובין "אתרי ויקי אחרים". אז זה לא קיים, ואני ממליץ להמשיך כך. מהדורה קמא (שיחה) 10:36, 14 בינואר 2021 (IST)
כפי שכבר הצעתי בעבר, אולי אפשר לייבא ויקי-שכוייח, אבל במקום לתת בקלווה וכו' לתת דברים תורניים/ משהו בארמית... בכל מקרה יש דברים יותר חשובים (לדוג': העלאת ספרים) --מושך בשבט (שיחה) 10:55, 14 בינואר 2021 (IST)
תודה רבה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בה' בשבט ה'תשפ"א

הכללת פסקאות מדרש רבה ומפרשיו בדפי הפרשות[edit]

לאחר שמהדורה התחיל להעלות לאוצר את מפרשי המדרש, ואנחנו מקווים שגם המדרש עצמו יעלה בקרוב, נראה לי שמתבקש ליצור תבנית דומה ל{{שו"ת הרא"ש}} שעשינו בעבר, כך שנוכל להכליל את כל הפסקאות של פרשה מסויימת בדף אחד (דף הפרשה, למשל מתנות כהונה על בראשית רבה/א). הבעיה בהכללה כזו היא תבניות הניווט, הועלה אוטומטית ופורסם בנחלת הכלל, שנמצאות בכל הדפים, ואמורות להיות מוצגות רק פעם אחת בדף הפרשה. לענ"ד אפשר לפתור את הבעיה בשתי דרכים:

דרך א (ככה עשינו בשו"ת הרא"ש): ביצוע של מאות עריכות בדפי המדרש בהם מקיפים את התבניות הנ"ל בתגית "noinclude". הבעיה בדרך הזאת היא שהיא דורשת המון עריכות, וגם אם עושים אותם בAWB, זה מוסיף המון טקסט לדפים, וגרסה נוספת ביומן ההיסטוריה.
דרך ב: הוספת תנאי בדפי תבניות הניווט על הספר הספציפי, שיבטל את הצגת התבניות בדפים ששלא קיים בהם סקטור שלישי (כלומר שיש בהם רק שני סקטורים), וזה פשוט וקל. הבעיה בדרך הזו היא התבניות {{פורסם בנחלת הכלל}} ו{{הועלה אוטומטית}}, שבהם אין דפים לכל ספר בנפרד. לכן, בשביל לבצע את הדרך הזו, נצטרך להוסיף תנאי ספציפי בדפי התבניות הללו, שיבטל את הצגתם בדפים שיש בהם שני סקטורים בלבד. התנאי הזה חוסך מאות עריכות ולכן אני מאד רוצה להשתמש בו בשביל לבצע את הפרויקט הזה, אבל בגלל שאני חושש מעומס של קריאות למשתנים על הדפים, אני שואל אותך האם זה אפשרי וכדאי, או שתנאים כאלה יכולים להעמיס על הדפים בקריאות למשתנים נוספים, ועדיף להשתמש בדרך הראשונה והארוכה.

מתייג גם את מהדורה קמא שמן הסתם יתעניין בדיון הזה. בברכה, עמיאל - שיחה 12:25, 17 בינואר 2021 (IST)

נ. ב. כתבת בשיחה של מהדורה קמא שאתה עמוס, אז אני מקווה שאני לא מעמיס עליך יותר. ודרך אגב, אם לא תמצא זמן לטפל בסרגל הצד של המדרש, נראה לי שאני גם יכול לעשות את זה. עמיאל - שיחה 12:39, 17 בינואר 2021 (IST)

{{משתמש ביצע עריכות}}[edit]

האם יש אפשרות לפרמטר היוצר עדכון אוטומטי של התבנית?? תודה מראש. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בה' בשבט ה'תשפ"א 14:22, 17 בינואר 2021 (IST)