שיחת משתמש:מצולות ים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא[edit]

חן חן לך על הצטרפותך לעריכה באוצר. רציתי להפנות אותך לפי ההדרכה השונים, אבל אני רואה כבר מעריכתך הראשונה באתר שאתה בקי ורגיל בעבודה בקוד ויקי. שיהיה בהצלחה, ואם בכל זאת אתה צריך עזרה - אני כאן. סיני ועוקר הרים (שיחה) 18:34, 16 ביולי 2019 (UTC)

תודה רבה, אני באמת מכיר קצת את העריכה בקוד ויקי מעריכה באתרי ויקי אחרים. האוצר שאב אותי אליו, זה פרוייקט מדהים! מקווה להמשיך ולתרום ככל שיאפשר לי הזמן. מצולות ים (שיחה) 10:30, 17 ביולי 2019 (UTC)

מיזם שדי חמד[edit]

בהמשך להודעתך בדף המשתמש שלך. אכן, אשמח להצטרף למיזם 'שדי חמד' שאתה מוביל. אני רוצה ליצור כעת דף מיזם שירכז את כל הפעילות הנפלאה הזו. סיני ועוקר הרים (שיחה) 07:36, 22 באוגוסט 2019 (UTC)

וואו, מרשים מאד. תכף ומיד אתחיל לעבוד על כך. אוסיף שם כבר כעת רשימת ערכים שאותם נוכל ליצור במסגרת הפרוייקט, וכל אחד יצור את הערך שעליו הוא רוצה לעבוד תחת תבנית 'בעבודה' כך לא יהיו כפילויות. מצולות ים (שיחה) 10:14, 22 באוגוסט 2019 (UTC)
כל הכבוד על היוזמה המבורכת, בקשר לזכויות היוצרים אני מפנה אותך לפורום אוצה"ח, אם באמת אין בעיה בזכ"י אשמח להשתתף במיזם החשוב הזה (אני אישית מאוד רוצה שיהיה מאגר ממוחשב של השד"ח, למדתי חלקים נרחבים ממנו). --מישהו (שיחה) 11:40, 11 ביוני 2020 (UTC)
סליחה על ההתערבות... תיכנס לאוצר:מיזמים/שדי חמד ותראה את אופי המיזם. זו לא העתקה של השדי חמד, אלא שילוב הנושאים המדוברים בו במרחב הערכים של אוצר הספרים, אין בכך כל בעיה של זכויות יוצרים. כשם שכל מאסף היה מכניס גם את מה שכתוב בשדי חמד לתוך הספר שלו. נשמח מאד לראות אותך. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:44, 11 ביוני 2020 (UTC)
תודה על ההתערבות, סיני, אולי זה הזמן להפריח שוב את המיזם הזה. מישהו, תרצה לשתף פעולה בעניין? מצולות ים (שיחה) 14:11, 11 ביוני 2020 (UTC)
האמת היא שאני כותב הרבה תוכן תורני במיזם המכלול. ראיתי קצת את רשימת הערכים שלכם, אי מי כתב היכנשהו שזה סגנון תורני כבד יותר מהמכלול ודומיו, בכל זאת הייתי מציע על שיתוף פעולה עם מיזם המכלול, (גם את זה מישהו כבר הציע בעבר איפשהו), המכלול יוכל לקשר לטקסטים תורניים כאן, (או במקום לויקיטקסט - כי פה זה עובר עריכה, או למקורות שאינם בויקיטקסט), וכאן נוכל להביא את רשימת הערכים התורניים של המכלול, אפשר אפילו בתחום שונה כיון שזה סגנון שונה, תוכלו להתרשם מהתועלת שבזה בערכים הבאים (ערכים שכתבתי, או ששכתבתי מהיסוד) :
חלה (מתנות כהונה), פת עכו"ם, מעשה ניסים, דברי קבלה, לא פלוג, אוהל (שבת), תעשה ולא מן העשוי, ועוד.
יצוין שאתר המכלול קיים כבר מעל 5 שנים, לפני שנה היו בו 4 מליון כניסות בחודש, מ380 אלף משתמשים שונים, (גוגל אנליטיקס), כשהדירוג באלכסה עלה רק בשלשת החודשים האחרונים מ585 בארץ ל413, מספר שדומה לאתרי חדשות חרדיים. כך ששיתוף פעולה שלכם עם המכלול יוכל לקדם מאוד את נגישותו של האתר ללומדים רבים. יש לציין שייבוא ערכים תורניים לכאן לא מתאפשר לפי תנאי הרשיון הקיים שם, אולם יצירת תחום שונה כנ"ל, אני משער שנוכל לקבל מהם הסכמה לזה. אפשר גם שהערך יהיה בחלונית שתשאב את הערך מהמכלול בזמן אמת, כך שהקריאה בו תהיה גלישה בשני האתרים יחד, - תחום המיחשוב אינו התחום שלי.
כמובן שבלי קשר אוכל לתרום לכם בכתיבת ערכים תורניים כאן, זה הרבה יותר קל לכתוב כאן מאשר בשפה אנציקלופדית, אם כי מבחינת האידיאל של הנגשת תורה דרך הרשת, אני רואה יותר תועלת כשזה יהיה כתוב בצורה קלה לקריאה (ודוק היטב..). בברכה מישהו (שיחה) 10:52, 12 ביוני 2020 (UTC)
הערת שוליים קטנה: השעון בחתימה לא תקין. מישהו (שיחה) 10:53, 12 ביוני 2020 (UTC)
צהריים טובים וערב שבת שלום. אני בעד שיתופי פעולה באופן כללי, אבל אני לא כל כך בר סמכא. אולי מערכת או מי אדיר יוכלו לענות לך בצורה יותר רצינית. המכלול זה אתר באמת גדול ושיתוף פעולה איתו באמת יכול להועיל לאוצר במידה כזו או אחרת. בנוגע לשעון, פעם הסבירו כאן שזה בגלל שהשרת יושב במידה אחרת, אני שיניתי לעצמי בהגדרות המשתמש שלי ולי הוא תקין. מצולות ים (שיחה) 11:06, 12 ביוני 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אתר המכלול מוכר לנו היטב. נניח בצד את נתוני הגלישה המרשימים כשלעצמם, אך לא רלוונטיים לנושא האיכות. אנחנו נשמח מאד כמובן, ואנחנו חושבים שזה נכון גם עבור המכלול, שתבניות הקישור לכל טקסט שקיים כאן עדיפות על קישור לוויקיטקסט, ודאי עבור קהל היעד של המכלול.

הסגנון שלנו "כבד" יחסית בכוונה, אנחנו לא אנציקלופדיה עברית, אלא אוצר ספרים תורני. המכלול רשאי (גם בלי רשות שלנו) לקשר לערכים אצלנו, וגם אנחנו נעשה זאת במקומות שבהם נחשוב שהערך שם מקיף במידה כזו שתביא תועלת ללומדים אצלנו. אם תקדם שיתוף פעולה כזה, אנו נתמוך.

בהצלחה שם, ובהצלחה כאן. וברוך הבא!. אם הורגלת בכתיבה תורנית, יקל עליך מאד לרשום בתחילה את הערכים התורניים שלך כאן בצורת ערך תורני, תמציתי ובעיקר מבוסס הפניות (סגנון שדי חמד), ואחר כך על בסיס זה לכתוב שם משהו קליל יותר בסגנון הכתיבה הפופולרית המקובל באתרים מהסוג הזה. שבת שלום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:17, 12 ביוני 2020 (UTC)

לגבי השעון תוכל לראות כאן. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:23, 12 ביוני 2020 (UTC)
יש לי תוכן מוכן בהיקף גדול של מראי מקומות, כבחור צעיר הייתי חובב מושבע של שדי חמד, ציץ אליעזר, ודומיו. כתיבת התוכן בסגנון תורני היא קלה יותר, כי לא צריך 'לסגור' את כל הפינות. מה שאין כן הצגה של הערך שיהיה נגיש לקריאה רציפה היא קשה יותר. האם יש אפשרות שאביא פה מרא"מ שיש לי, שלי ספציפית בלבד תישאר הזכות להעלות את הטקסט בניסוח הזה בעוד אתרי ויקי? (סביר להניח שזה לא יקרה, כי במכלול למשל אני עורך את זה מבחינה לשונית בצורה מקיפה ממש. אבל אני פוחד שזה 'יתקע' אותי, לפעמים משפטים שלמים בתוך קטע כן נשארים בניסוח המקורי שאצלי). שאלה נוספת, האם אתם כותבים גם קצרמרים ממש (אולטרא קצרמרים)? למשל אם יש לי מידע מעניין על נושא מסויים, האם ניתן להעלות אותו ולפתוח על זה דף, גם אם אין לי ידיעות בסיסיות אחרות מוקלדות על אותו הנושא? או שזה כמו ערך אנציקלופדי, שהוא נשאר בטיוטה עד שיש תועלת בקריאה רציפה שלו. בברכה מישהו (שיחה) 11:31, 12 ביוני 2020 (UTC)
אני מציין לספרים : ערכי הש"ס של מכון המאור, קובץ יסודות וחקירות, יהגה חכמה, ודומיהם. שתבינו למה אני מתכוון. זה באמת סגנון שדי חמד (קובץ יסודו"ח אנציקלופדי יותר. ואני מכיר את אתר ויקישיבה (ואת הזכ"י שם) ;). ותודה וסליחה מבעל דף השיחה על אירוח השיחה הזו. גוט שבת. מישהו (שיחה) 11:41, 12 ביוני 2020 (UTC)
אנחנו לא לוקחים זכויות מבעלי הזכויות, כל אדם שמעלה חומר באתר כלשהו, ולא קיבל תמורתו תשלום וכדומה, לא מוותר על הזכות שלו עצמו לעשות שימוש בחומר שלו ככל העולה על רוחו.
כל מה שאנחנו דורשים, בכדי שלא להטיל על עצמנו הגבלות, הוא שהמעלה יצהיר שכתב את הטקסט בעצמו ושהוא נותן לאוצר הספרים היהודי השיתופי את היכולת להשתמש ביצירתו ובנגזרותיה שיווצרו כאן, בלי הגבלות. במקביל זכויותיו נשמרות כלפי כל שאר העולם. (זו בין היתר הדרך שלנו לאפשר למכונים לפרסם טקסט שלהם כאן בתיאום אתנו).
בקיצור: כן. אתה יכול להעלות את הערכים התורניים בסגנון מראי מקומות, ובלבד שיהיה לקורא ברור מה לפניו.
לשאלתך האחרונה: מרחב הערכים שלנו כולל רשימות קצרות וראשוניות, בהנחה שיבואו עוד לומדים שמצאו 'מציאות' בדרך לימודם ויניחו אותן שם בהמשך. וכפעם בפעם יבוא מי מהלומדים ויעשה סדר, וכך נלך ונשתפר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:04, 12 ביוני 2020 (UTC)

בינת נבונים כללים[edit]

התחלתי להקליד את הספר בינת נבונים והוא מביא הרבה כללים שיכולים לסייע לך בעבודה שלך בערכים באוצר. איני בקי במלאכה אבל אם תעשה דוגמא אולי אלמד איך לעשות את זה. תודה. מאיר (שיחה) 11:32, 10 בספטמבר 2019 (UTC)

ואגב אם תוכל לעצב קצת את הדף שאני כותב עכשיו בינת נבונים/כללים, ואני כבר אשכפל את העבודה שלך על שאר הדף. מאיר (שיחה) 11:34, 10 בספטמבר 2019 (UTC)

ערב טוב, עברו כמה ימים שלא הייתי כאן. אנסה לעבור עכשיו על הדף הנ"ל וחוץ מלעצב אותו כבקשתך גם לשאוב מתוכו חומר לערכי האוצר. אם יעלה מבוקשי בידי אפנה אותך אל התוצאה. מצולות ים (שיחה) 16:35, 18 בספטמבר 2019 (UTC)
מאיר, עיצבתי קצת את הדף, וכבר יש לנו גם ערך חדש "הלכה כלישנא בתרא", בזכותך! מצולות ים (שיחה) 16:52, 18 בספטמבר 2019 (UTC)

הנהגות ימי הספירה[edit]

שלום רב, ראיתי בדף אוצר:בית המדרש/הלכה שאתה מתעסק בנושא של הנהגות ימי הספירה. בניתי כאן תשתית לזה, אם תוכל להעלות את הדברים שיוצאים לך תוך כדי הדיון ב'בית המדרש' גם כמסקנות בערך, תודה רבה. ש"ס יידן (שיחה) 11:59, 21 באפריל 2020 (UTC)

תודה רבה, אשתדל בקרוב. מצולות ים (שיחה) 12:12, 21 באפריל 2020 (UTC)

גשמי ברכה[edit]

העברתי את כל הדפים שיהיו ספציפית על מגילת רות, גם כחלק מהיררכיה הכללית באוצר וכדי לאפשר לתבנית ניווט תנ"ך לשאוב את המידע, ובפרט בספר זה שאינו ספציפי למגילת רות אלא גם על שאר מגילות (אם אני לא טועה), אם תוכל לבדוק זאת ולשנות בהתאם את הדף גשמי ברכה שיהיה כללי על כל המגילות וליצור במקביל דף ספציפי גשמי ברכה/רות. תודה רבה על תרומתך היפה. מי אדיר (שיחה) 10:54, 3 במאי 2020 (UTC)

תודה, אבדוק בהמשך. מצולות ים (שיחה) 06:10, 4 במאי 2020 (UTC)

ביאור אקדמות[edit]

ראה בבקשה את השינוי שעשיתי שם, קישור בתבניות כאלו עדיף (בפרט למקרה שמישהו שם ישנה את הקישורים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:33, 27 במאי 2020 (UTC)

אקדמות (ביאור רבי אהרן מלשקביץ)/ביאור[edit]

שלום, האם זה כל החיבור? כל מה שאמור להיות בדף הזה? אם לא, אנא הצב בראש הדף את התבנית: {{חלקי}}. תודה מראש. מהדורה קמא (שיחה) 10:55, 2 ביוני 2020 (UTC)

בוצע בוצע. מצולות ים (שיחה) 14:10, 11 ביוני 2020 (UTC)

ספר אורחים[edit]

שלום וברכה, ישר כח על יצירת הספר. אולי כדאי להוסיף מקום של "איך הגעתי לאוצר"? זה יכול להיות מעניין... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 06:01, 1 ביולי 2020 (UTC)

תוכל ליבא מויקיפדיה את ההסבר על יצירת דף חדש? משום מה הרימון חוסם לי הצגת קוד מקור שם. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 06:11, 1 ביולי 2020 (UTC)
אין מה לייבא אותו כי הוא הוא מותאם ליצירת 'ערך' ולא 'דף', צריך לעבור ולהעתיק אותו עם השינויים הנצרכים ולא לעשות את זה על גבי האוצר. מצולות ים (שיחה) 06:47, 1 ביולי 2020 (UTC)

הצגת שולחן ערוך יחד עם משנה ברורה[edit]

האם יש אפשרות להציג את המשנה ברורה יחד עם השולחן ערוך? רפאל (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה

רפאל, יתכן ומצולות לא זמין בחול המועד. אשיב לך אם כן אני, בשלב זה אין באוצר אפשרות מובנית לצפייה ב2 הדפים באופן מקביל (מלבד העמדה טכנית של 2 חלונות דפדפן זה לצד זה), אך תוכל כמובן ללחוץ על אות המשנה ברורה ולעבור למשנה ברורה במקום המתאים (לחיצה רגילה תעביר אותך בתוך חלון הדפדפן למשנה ברורה ולחיצה על גלגלת העכבר תפתח את המשנה ברורה בחלונית חדשה). ישנה אפשרות נוספת - תפתח לעצמך דף במרחב המשתמש שלך (לדוגמה: משתמש:רפאל/דוגמה לשולחן ערוך עם משנה ברורה) ושם תכתוב בדף את שמות הדפים של השולחן ערוך והמשנה ברורה אותם תרצה להציג בדף באופן זה (לדוגמה להצגת שולחן ערוך ומשנה ברורה סימן תרכה תכתוב ככה: {{:שולחן ערוך/אורח חיים/תרכה}} {{:משנה ברורה/אורח חיים/תרכה}}, עכשיו תשמור את השינויים והנה לך דף אחד המכיל את השולחן ערוך והמשנה ברורה זה תחת זה. בהצלחה! מחכים לראותך. סיני ועוקר הרים (שיחה) 23:05, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

מאגרים[edit]

עשית עבודה יפה בדף אוצר:עריכה תורנית/עזרים אבל כדאי לדאוג גם לדף אוצר:עריכה תורנית/עזרים/מאגרים שלא ייאבד. יעקב שלם (שיחה) 23:46, 11 בנובמבר 2020 (IST)

ערך על הניסים[edit]

תודה בעד כתיבת הערך. שיניתי את מה שכתבת בשם מס' סופרים (הן המראה מקום, והן התוכן) לפי הנדפס בש"ס וילנה (הישן - לא מהדורה חדשה כמו עוז והדר וכדו'). אם יש לך מהדורה אחרת שבו כתוב כמו שכתבת, אז תוכל להוסיף שבמהדורה פלונית נמצא כך וכך. תודה רבה, Sije (שיחה) 23:55, 16 בדצמבר 2020 (IST)

נ"ב. ההערה שכתבת: "עמך-בנוסח תימן נוסף עמך" אינה מובנת. בברכה, Sije (שיחה) 00:08, 17 בדצמבר 2020 (IST)

Sije, שיניתי לפי מה שראיתי אני בנוסח המדובר, כנראה שלכך התכוון מצולות. ש"ס יידן (שיחה) 10:28, 17 בדצמבר 2020 (IST)
Sije וש"ס יידן תודה על ההערה והתיקון, אכן לכך היתה כוונתי. מצולות ים (שיחה) 10:25, 18 בדצמבר 2020 (IST)

ערכי האוצר[edit]

"כ-450 ערכים במרחב הערכים של האוצר (ר"ח שבט תשפ"א)" - זה הרבה בזכותך. צל"ש. מי אדיר (שיחה) 01:52, 14 בינואר 2021 (IST)

שמח להיות חלק מזה. מצולות ים (שיחה) 20:30, 14 בינואר 2021 (IST)

שאלות חזרה מסכת פסחים[edit]

ידידי היקר, אולי תוכל לפרסם קצת את שאלות חזרה/פסחים/פרק ראשון ידך רב לך במקורות חיצוניים ותוכל לתת בכך תועלת רבה גם ללומדים די בכל אתר ואתר וגם לי שאקבל כח להמשך. תודה רבה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 15:33, 14 בינואר 2021 (IST)

אשתדל. מצולות ים (שיחה) 20:30, 14 בינואר 2021 (IST)
אני מזכיר לך שוב אחרי יצירת הדף שאלות חזרה/פסחים/פרק תשיעי. יש השבוע מבחנים של דרשו על הדף היומי ויכול להיות שזה יהיה לאנשים לסיוע במבחן. תודה רבה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 15:26, 2 במרץ 2021 (IST)
טוב שאתה מזכיר, מקווה היום לעשות זאת. מצולות ים (שיחה) 19:13, 2 במרץ 2021 (IST)
בסוף זה קרה. מצולות ים (שיחה) 20:14, 3 במרץ 2021 (IST)

פורטל פסח[edit]

אולי תעשה קישור בפורטל פסח למיזם חדש על הדף עמ"ס פסחים, תחת קטגוריה מרחב משתמשים בענייני פסח ומסכת פסחים. בן עזאי (שיחה) 00:08, 3 במרץ 2021 (IST)

תליית חמץ - פסחים קיא:[edit]

יפה מאד. זה יכול להשתלב בקלות בתוך המיזם "חדש על ה(מ)דף". ברשותך אשמח להתאימו ולהעתיקו גם למיזם כיון שעל דף זה לא כתבתי כלום (אני לא כותב על שישי-שת, אולי תכתוב אתה?) מי אדיר (שיחה) 23:45, 15 במרץ 2021 (IST)

הפניות לדפים לא קיימים[edit]

שלום, יצרת את הדפים: אומר מיהודא/זבחים/קטז/א ואומר מיהודא/לחג השבועות, שהם הפניה לדף שאינו קיים עדיין. על פניו זה מיותר כעת, האם אני יכול למחוק את הדפים או שלטעמך יש עניין כלשהו להשאיר אותם כך? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:01, 7 באפריל 2021 (IDT)

אני חושב שיש שם בתוך ה'ליקוטים' את החידושים הללו רק שעדיין לא הקלידו אותם. מצולות ים (שיחה) 19:47, 7 באפריל 2021 (IDT)
אז אתה מציע להשאיר דף הפניה לדף לא קיים? לא נראה לי רעיון כ"כ טוב. אולי תיצור דף עם רשימה של דפים שצריכים להיות ושם אפשר יהיה לרשום את ההפניה הזו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:48, 7 באפריל 2021 (IDT)
טוב, אטפל בזה בעזרת השם. מצולות ים (שיחה) 19:50, 7 באפריל 2021 (IDT)