שיחת משתמש:עמד

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:28, 7 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה על קבלת הפנים למרות שעוד לא עשיתי כלום, אבל למה אתה לא שם תבנית {{בה}}? עמיאל - שיחה 10:34, 7 במאי 2020 (UTC)
ברוך הבא. אפשר לשים את התבנית בצורה כזו שנשאר בדף קוד המקור שלה, להרגשה אישית יותר. אבל אם אתה כבר בקיא ב"עניינים", למה אתה כותב שאלות בתוך כותרת, ואז לא כותב כלום בגוף ההודעה, ולא חותם? קריצה. מיד אסדר את עריכתך שם ואשתדל לענות. יום טוב, ושוב - ברוך הבא! אוצר האוצר (שיחה) 11:01, 7 במאי 2020 (UTC)
אני לא משתמש בה, כי כשאני קיבלתי אותה באתרי ויקי אחרים היא עשתה לי תחושה 'אוטומטית', אני באמת מקבל את פניך בברכת "ברוכים הבאים" לבבית ואשמח לסייע לך להתאקלם ולהשתלב בקהילה ה"אוצרית". סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:10, 7 במאי 2020 (UTC)
יתכן שאתה צודק. בקשר לשאלתך אוצר האוצר, כל השאלות שם היו כתובות בכותרות ולא היו שם חתימות, חוץ מזה שה"עניינים" שידועים לי, הם שרק בדפי שיחה צריך לחתום, לא? עמיאל - שיחה 10:34, 7 במאי 2020 (UTC)
אתה בסדר, אין כמוך. הכל טוב. אוצר האוצר (שיחה) 11:27, 7 במאי 2020 (UTC)

קטגוריות כפולות[edit]

אני חושב שהסיבה לכפילות היא שבהתחלה הוזנו הקטגוריות ידנית, אחר כך הם הוטמעו אוטומטית בתוך {{תבנית|ניווט כללי תחתון}} אבל כיון שאין בעיה אמיתית בכפילות, זה נשאר עד שיבואו צדיקים כמוך ויתקנו את זה :) מי אדיר (שיחה) 11:36, 7 במאי 2020 (UTC)

חובת השמירה[edit]

שלום וברוך הבא, אני רואה שהעלית טקסט עם תבניות מאתר אחר, מרשה לעצמי לשאול האם זה מסודר מבחינת זכויות יוצרים? בדרך כלל הרישיון של ויקיטקסט אינו מתאים כאן, אלא אם אתה יצרת את תכנים שם (וגם במקרה כזה, שבו מותר לך לעשות מה שאתה רוצה עם הטקסט המקורי אם הוא לא נערך גם בידי אחרים, לא מן הראוי להשאיר פה בהיסטוריית הגרסאות "טביעות רגליים" של ויקיטקסט). תודה על כל תרומותיך וברוך הבא לשורותינו המתעבות והולכות. כל כח שמצטרף מעודד ומדרבן את כולם, ובשם ה' נעשה ונצליח. אויצרניק (שיחה) 19:13, 7 במאי 2020 (UTC)

אכן אני העלתי את הטקסט שם (גם שם אני תחת השם עמד). מיד אשנה את התבניות. פשוט לא היה לי פנאי לכך. אבל אתה רוצה לבקש ממפעיל למחוק גם את הגרסאות הראשונות? עמיאל - שיחה 21:15, 7 במאי 2020 (UTC)
אויצרניק, החלפתי את כל התבניות בתבנית {{ציטוטון}} שיצרתי היום. עמיאל - שיחה 21:43, 7 במאי 2020 (UTC)

צל"ש[edit]

אולי הצל"ש המהיר ביותר. לא יאומן איך שביום אחד הצלחת לגרום למערכת להתחיל אף הוא להזיז עניינים בכל מה שקשור לקטגוריות. זאת מלבד עצם עבודת הקודש שלך לעשות קצת סדר בארון (דודה שלי מסדרת את הספרים של בעלה לפי צבעים...). פשוט לראות ולהתפעל. מי אדיר (שיחה) 08:09, 8 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה מי אדיר, אני מקווה שהצל"ש לא מוגזם, ולא היו לי שם כמה פשלות (מתן שמות לא מתאימים לקטגוריה וכד'). אני פשוט פעיל גם באתרי ויקי אחרים ושמה יש הרבה יותר סדר (לא בכולם, למשל בסידור של ויקיטקסט המצב איום לדעתי). לא הגיוני שדווקא באתר הזה ישרור בלגן. עמיאל - שיחה 08:27, 8 במאי 2020 (UTC)
מי אדיר, תודה על ההערה... היא הייתה במקום. למעשה תכננתי כבר זמן מה לעשות את זה, אבל בהחלט כיף יותר לעבוד "ביחד". הסדר הוא מפתח חשוב ליעילות, גם עבור לומדים שמגיעים מבחוץ, וגם עבור עורכי האוצר עצמם שיודעים להתנייד היטב ממקום למקום ולקשר נכון לאיפה שצריך לקשר.
לגבי פאשלות, מתן שמות בעייתי או קטגוריות כפולות. אין מנוס מזה. עבדך הנאמן ועוד מספר חברים לא-מבוטל ממי שהיו פה בתקופת ההקמה לפני שנתיים, הם חברי ויקיפדיה העברית, חלקם גם בהווה, והם יודעים היטב שגם שם למרות שישנם כמה משתמשים שרוב פעילותם מתמקדת בקטגוריות, מדי פעם חייבים לעשות 'מתקפת איכות' כמו שזה נקרא שם, ו"להפציץ". מקטרגים המון דפים לפי כל מיני סיווגים שיכולים לעלות על דעת המשתמש בעתיד, ואז ממקמים אותן נכון בעץ הקטגוריות. זה דבר חשוב מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:43, 8 במאי 2020 (UTC)
בקשר למתן שם לקטגוריות, אני מניח ששמתם לב שיצרתי קטגוריות לדפים עם התחילית "אוצר". השמות שנתתי היו על בסיס הקטגוריות הקיימות כבר קטגוריה:אוצר - מידע כללי, וקטגוריה:אוצר - קהילה. האם צריך לשנות את הקטגוריות האלה לקטגוריה:אוצר: מידע כללי כמו בשאר הקטגוריות באוצר, או שזה בכוונה? עמיאל - שיחה 09:25, 8 במאי 2020 (UTC)

אינדקס הרא"ש[edit]

שים לב שבזכות האינדקס שיצרת, שמתי לב לסימן שנשמט בעת העלאת פסקי הרא"ש בידי מהדורה קמא, וקיימנו מצות "השבת אבידה לבעליה". תזכה למצוות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:32, 9 במאי 2020 (UTC)

שכוייח, שמתי לב שהיה קישור אדום אחד באינדקס. אם כבר מדברים על הרא"ש, שיניתי את שם הספר לפסקי הרא"ש, כי אני רוצה שהדף רא"ש יהיה דף כללי הכולל את כל חיבורי הרא"ש (כמו הרשב"א), כולל שו"ת הרא"ש. הבעיה היא שעכשיו צריך לשנות את כל אלפי דפי המשנה של הדף הזה. האם אפשר לעשות את זה בבת אחת על ידי איזה גאדג'ט כלשהו (או על ידי בוט אם יש כאן מישהו שיודע להפעיל בוט)? עמיאל - שיחה 21:43, 9 במאי 2020 (UTC)
טוב ששינית את השער הכללי, אבל לא צריך לשנות את כל אלפי דפי המשנה. במקומות שלהם טוב שיהיה השם הקצר במבנה רא"ש/משהו... זה יקל על העורכים שמקשרים לשם. המקרה הנדיר יותר הוא פירוש הרא"ש/משהו... ושם אנחנו נאלצים לעשות את ההבחנה הזו.
עוד דבר, אל תטריח את עצמך עם ההחלפה הזו, זה אולי חוסך זמן שרת, אבל הזמן שלך שווה הרבה יותר. שבוע טוב ולילה טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:15, 9 במאי 2020 (UTC)
הבעיה היא שבגלל תבנית הניווט העליון שבדפי המשנה, הם מקשרים לדף רא"ש במקום לדף פסקי הרא"ש, וברגע שאמחוק את ההפניה הם יקשרו לדף הלא נכון. עמיאל - שיחה 22:25, 9 במאי 2020 (UTC)
זו בעיה שנמצא לה פתרון מתישהו, בינתיים לא כ"כ נורא שיגיעו לדף "פירושונים" שיהיה במקום ההפניה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:54, 9 במאי 2020 (UTC)

הפרשיות[edit]

אהבת את העיצוב שנתתי, אני רואה. תודה לך! אברהם ברוכוביץ (שיחה) 17:35, 10 במאי 2020 (UTC)

אין בעד מה, עיצוב מעולה! עמיאל - שיחה 17:37, 10 במאי 2020 (UTC)

תבנית:ציטוטון בתוך טקסט רציף[edit]

שלום לך, זה נורא מפריע לי בעין, אתמול זה היה בלי Bold והיה יותר נסבל. אנא עצב את זה איכשהו, למען הקוראים. קשה מאד לקרוא טקסט כשהגופן מחליף פאזה כל מילה-שתים. ותודה גדולה על כל הנפלאות שאתה מחולל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:44, 11 במאי 2020 (UTC)

מה מפריע? ההדגשה? עמיאל - שיחה 15:07, 11 במאי 2020 (UTC)
סליחה על ההתערבות. אולי ישנה אפשרות ליצור תבנית שתחול על העיצוב, כך שרק מי שיבקש להציג את העיצובים יקבל אותם, ואילו שאר המשתמשים יוכלו לקרוא את הטקטס בלי כל עיצוב. כי מצד אחד העיצוב לפעמים מאד נעים ונחמד לעין, מצד שני כשמישהו רוצה להעתיק תוכן או לערוך את הספר וכדומה הוא מעדיף לקבל את הטקסט הגולמי, וכן יש שבלימודם לא אוהבים את כל העיצוב (ובפרט שעיצוב הוא בדרך כלל טעם אישי). מי אדיר (שיחה) 15:10, 11 במאי 2020 (UTC)
אכן, ההדגשה בעיקר. ככלל, אני בעד שימוש בציטוטונים במשורה, בדרך כלל לא בטקסט הספר עצמו.
מי אדיר, בדרך כלל סקריפטים עושים דברים כאלה, למשל דפי css אישיים של משתמשים. זו שכבה נוספת ומכבידה. אתה יכול ליצור למשל את הדף משתמש:מי אדיר/:Common.css, ושם "ללמד" את המערכת איך להתייחס לטקסטים שונים. (גם אם אתה לא הולך ליצור את הדף, נסה להיכנס אליו ומיד תראה שהוא "מתנהג" אחרת מדפים רגילים). תוכלו להתרשם מדפים כאלה בוויקיפדיות בשפות שונות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:18, 11 במאי 2020 (UTC)
ביטלתי את ההדגשה, אבל כעת אין יותר מדי משמעות לתבנית הזאת, היא די דומה ל{{ממ}}. עמיאל - שיחה 16:26, 11 במאי 2020 (UTC)

המעצב[edit]

עיצוב דף כד הקמח, לא פחות ממושלם. שא ברכה. ש"ס יידן (שיחה) 22:35, 12 במאי 2020 (UTC)

לא המצאתי כלום, זה היה על בסיס שו"ת הרא"ש. עמיאל - שיחה 22:36, 12 במאי 2020 (UTC)
אז שפו למערכת, למרות ששדרגת את זה מאד. ש"ס יידן (שיחה) 21:17, 17 במאי 2020 (UTC)

היילייטס[edit]

למה התייאשת? זה דבר טוב מאד ומומלץ. עוזר לזהות פאשלות בתבניות ובדפים שבהם תבניות פגומות. מהדורה קמא (שיחה) 21:06, 17 במאי 2020 (UTC)

אתה מתכוון לזה? זה אולי עוזר, אבל זה מבלבל ומפריע! עמיאל - שיחה 21:11, 17 במאי 2020 (UTC)
אכן לזה, אפשר לכבות את זה לפני הקלדה משמעותית, ולשוב ולהפעיל כשרוצים ליצור תבנית, או להגיה / לבצע בקרה טכנית. מהדורה קמא (שיחה) 23:13, 18 במאי 2020 (UTC)

יראים[edit]

תודה על העזרה הערב, כיף לעבוד יחד.

שים לב לעריכתי זו, באופן כללי ה'סטנדרט' הוא שכאשר מחליפים את שפת המקור של המחבר (למשל: מהמבנה דף כ"ג ע"א, למבנה כג.), בודקים את המקור אם הוא מדויק. אם אין לנו כח לבדוק, משאירים את הטקסט המקורי כמו שהוא, ומקשרים כרגיל. כדי אם יתברר פעם שיש טעות, נוכל לנסות להבין ממה שהוא כתב, מה השתבש. במקרה הנוכחי, כנראה המקלידים שגו וכתבו לא במקום כא, אבל גם הוא שגה כשציין לעמוד א, הציטוט המובא שם הוא בעמוד ב. תיקנתי כמובן. לילה טוב, איש יקר. מהדורה קמא (שיחה) 23:12, 18 במאי 2020 (UTC)

אני רואה עכשיו שאתה חוזר לישיבה, זה נפלא, הקהילה שלנו בנויה על אברכים ובני ישיבות, שיונקים כל העת 'מן המקור'. זו הסיבה שההשפעה שלנו על הטקסטים שברובם הוקלדו בצורה טכנית (סריקה והמרה והגהה) ולא תמיד על ידי יושבי בתי המדרש בעצמם, מתמקדת בתוכן, בדיוקו, ובהגשתו בצורה שתועיל ללומדים עצמם. ולא בפירוטכניקה של הנפשות וגימיקים חזותיים (כל אלו אולי עוד יבואו, אבל לא זה ייעוד האוצר). מחכים לך בכל עת פנאי. ושוב, תודה על העזרה אתמול. מהדורה קמא (שיחה) 07:38, 19 במאי 2020 (UTC)