שיחת משתמש:עמד

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

משהו חמוד שאולי אפשר ליישם בתבנית[edit]

אם מוסיפים לשורת הכתובת של כל דף שיהיה את הקוד #:~:text= ואחריו מילים מתוכן הדף, מתקבל קישור עם הזרחה/מרקר של אותן מילים. ניסיתי ליישם את זה באמצעות תבנית שלתוכה יזינו את שם הערך והקטע המבוקש להזרחה, ולא הצלחתי. אם תרצה לנסות, זה יכול להיות שימושי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:23, 13 במאי 2021 (IDT)

גם אני ניסיתי בתבנית וזה לא עבד. יותר מזה, אם מוסיפים את זה לשורת הכתובת ואחר כך גוללים את הדף מצד לצד או מרעננים אותו, ההזרחה נעלמת. זה כנראה משהו שמשתמש במטמון של הדף או בקונסול, בלי קשר ישיר ל-URL. אגב איך גילית את זה? עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:12, 22 במאי 2021 (IDT)
זה אכן חד-פעמי, נועד להפניות. ראיתי שמישהו קישר מאתר כלשהו לוויקיפדיה עם הסיומת הזו, לחצתי על הקישור וגיליתי את ההזרחה (בעקבותיה גיליתי את השינוי הקטן בסוף הכתובת). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:27, 22 במאי 2021 (IDT)
מערכת, יצרתי את {{קישור הדגשה זמנית}}. עמיאלשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשפ"א • 11:21, 4 ביוני 2021 (IDT)

מחיקת דפים ריקים[edit]

תודה על המחיקה, אבל הבוט יצור את חלקם עוד מעט... אי"ה כשאגמור ליצור את הדפים אבקש מחיקה. --מושך בשבט (שיחה) 16:50, 21 במאי 2021 (IDT)

אין בעיה. אבל בפעם הבאה כדאי למחוק אותם לפני ההעלאה. למשל: להחליף את המופעים של "הזנה אוטומטית (.*\n\n)הזנה אוטומטית" ב"הזנה אוטומטית". עמיאלשיחה • י' בסיוון ה'תשפ"א • 16:55, 21 במאי 2021 (IDT)
לא ידעתי, תודה! --מושך בשבט (שיחה) 17:08, 21 במאי 2021 (IDT)

יצירת מסנן השחתות[edit]

  • כניסה לדף השיחה של מערכת ובקשה שיתקין את ההרחבה.
(article_namespace == 0) & (article_recent_contributors == "") & (new_size = 136) & (action =='edit') &
!(contains_any(lcase(new_wikitext), "#הפניה", "#redirect")) &
!('פירושונים' in article_text) &
!('פירושונים' in lcase(new_html)) &
!("{{בעבודה" in added_lines)
  • הגדרת התיוג למטה.

נראה לי שזה אמור לעבוד. --מושך בשבט (שיחה) 17:29, 21 במאי 2021 (IDT)

אם כבר תייגת את מערכת אז לא בטוח שצריך לכתוב לו בדף השיחה, הוא פשוט יראה את התיוג ויבוא לפה... אנסה לבדוק ולטפל בזה במוצ"ש. אגב מה המקור של זה? עמיאלשיחה • י' בסיוון ה'תשפ"א • 17:37, 21 במאי 2021 (IDT)
אחד המסננים בויקיפדיה העברית, נדמה לי שמבוסס על מסנן 98 בויקיפדיה האנגלית. --מושך בשבט (שיחה) 17:41, 21 במאי 2021 (IDT)
אשמח לסייע. איזו הרחבה זו? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:58, 22 במאי 2021 (IDT)
מערכת, AbuseFilter. עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:02, 22 במאי 2021 (IDT)
בעזהי"ת אטפל בזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:28, 22 במאי 2021 (IDT)
תודה רבה! אשמח אם תודיע לי אם וכאשר אתה מתקין את ההרחבה. עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:28, 22 במאי 2021 (IDT)
ראיתי את ההרחבה עכשיו, זה צריך כובד ראש אבל זה יטופל. רשמתי בבקשות ממערכת ואי"ה אטפל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:29, 25 במאי 2021 (IDT)

בוט החלפות / החלפות סיטונאיות[edit]

לא זוכר איפה ראיתי שמרוכזים הדיונים על דבר כזה, אבל כדאי לזכור להכניס שם: א. סדר תבניות למעלה ולמטה, ב. תו "noinclude" שיאפשר להכליל את הדפים בדפים אחרים, למשל להכניס את כל המפרש לפרק מסויים או על מסכת שלמה לדף אחד, או את כל המפרשים על אותו דף לדף אחד, זה עשוי להיות שיפור משמעותי לחיפושים. מכתב גם את מערכת, מהדורה קמא ומי אדיר, ולא אתנגד לתשובה מכל משתמש אחר שקורא את הדף הזה כמובן. תודה מראש ושבת שלום. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 17:28, 3 ביוני 2021 (IDT)

סדר בתבניות רשום כבר ברשימת ההחלפות של הבוט. בקשר להוספת תג "noinclude" אני מסופק אם זה נצרך בכל הדפים ואם שווה לבזבז על זה עריכה של בוט. עמיאלשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשפ"א • 22:25, 3 ביוני 2021 (IDT)
אכן. כמו עמד. ודאי שלא שווה. מה שכן - בהרצה גדולה של החלפות משמעותיות, נניח סדרה של הרבה תיקונים או סדרה שכוללת השחלה של קש"פים כך שסביר להניח שזו לא תהיה העריכה היחידה, אז בהחלט שווה. מהדורה קמא (שיחה) 00:44, 4 ביוני 2021 (IDT)

העדפות[edit]

שבוע טוב יקירי. ראיתי מה שעשית עם מתן האפשרות ליישר לשני צדדים - זה נהדר. אני מהרהר האם אפשר באופן דומה להתנות הפעלת תבנית, ואם כן - אולי זה רעיון שנוכל ליישם כדי לאפשר למשל לבחור איזה ציונים למפרשים יופיעו - אם בכלל - בדפי השולחן ערוך למשל. במצב הנוכחי יש שם גודש אותיות לא נורמלי אבל אם יש אפשרות כזו, אז כל אחד יוכל לבחור לעצמו בהעדפות איזה מפרשים הוא רוצה (בפועל זה יהיה הכיתוב, אבל המשתמש יבחר למעשה להפעיל למשל את תבנית מגא ואת תבנית משנב ולא את התבניות האחרות, ובתצוגה הוא יראה ממילא רק את מה שהוא בחר). אז: א. האם הייתי מספיק ברור? ב. האם זה נראה לך משהו שאתה יכול ליישם? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:43, 22 באוגוסט 2021 (IDT)

מערכת, סליחה על האיחור הרב בתשובה. פשוט התלבטתי הרבה ולא ידעתי מה לענות. זה אפשרי כמעט בבירור, אבל יותר קשה ליישם ואולי איעזר במשתמשים מויקיפדיה ע"מ ליישם זאת. אם יצא לפועל, יהיה אפשר לשלב ביחד עם זה את הרעיוונות המדהימים של עכ"פ (זה וזה למשל), כך שיהיה אפשר להציג את הטקסט בכמה אפשרויות וכל אחד יבחר מה שנוח לו. דבר נוסף, אני מתחיל עכשיו את הזמן ונכנס לעומס. בכל מקרה אני שומר את זה בתור רעיון לעתיד הרחוק/בעז"ה קרוב. עמיאלשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"ב • 01:45, 4 באוקטובר 2021 (IDT)

רווחים כפולים בין פסקאות[edit]

שלום, אנא ראה עריכתי האחרונה בדף אילת השחר/גיטין/מ/ב - האם זה כלי אוטומטי שמחק את הרווחים ה"מיותרים" בין הפסקאות? כי יש שם רווחים מכוונים כאלה. אם זה כלי אוטומטי צריך לדאוג לפתרון להחרגה. אילת השחר (שיחה) 11:14, 3 באוקטובר 2021 (IDT)

אילת השחר, מדובר בכלי חצי אוטומטי, אבל לפני החרגה אני רוצה לברר מה המטרה של הרווחים? פשוט לא כ"כ מקובל כאן לעשות רווחים כפולים, ואנחנו שואפים לאחידות בעיצוב דפי האתר. עמיאלשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"ב • 15:50, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
אני שאלתי על זה את מערכת, הספר אילת השחר הוא ספר ארוך מאוד, וכל קטע על קטע גמרא מורכב מהרבה פסקאות. אז צריך שני סוגי מרווחים בין פסקאות, אחד רגיל בין פסקה לפסקה, והאחר כפול בין "דיבור המתחיל" לדיבור הבא.
יש עוד פיתרון אבל הוא משמש במקרים אחרים, כאשר מחלקים קטע מקורי לכמה קטעים, משאירים את המילה הפותחת של הדיבור המקורי מודגשת, ואת המילים הראשונות של הקטעים החדשים שנוצרו לא מדגישים. זה לא מתאים פה. אילת השחר (שיחה) 16:47, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
אם זה מערכת אין לי מה לומר. אבטל את המקרים האחרים שעשיתי את זה ואחריג לפעמים הבאות. תודה על ההסבר ויישר כח על הכל! עמיאלשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"ב • 17:39, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
הרב 'אילת השחר' צודק, אבל למה "אין לך מה לומר"? אני רק אסקופה הנדרסת לשמש את תלמידי החכמים העורכים כאן. הרעיון ישר בעיני, אבל בהחלט ייתכנו פתרונות אחרים טובים. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:58, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
נו נו, אין לי מה לומר כי אני מעריך את הבנתך ושיקול דעתך בעניינים מעין אלו. השאלה האם זה באילת השחר ספציפית או שאפשר לעושת את זה גם בספרים אחרים. זכור לי שראיתי את זה בכל מיני מקומות, השאלה אם לתקן במקרים כאלו, או לבטל לגמרי את ההחלפה הזו בבוט/צ'קטי/כל כלי אוטומטי אחר. עמיאלשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"ב • 18:05, 3 באוקטובר 2021 (IDT)

אגלי טל[edit]

אחר שתעלו את הטקסט, אשמח אם תיצרו גם הפניה לדפי שיחה שיצרתי בעבר, תחת הכותרת שיחה:אגלי טל/פתיחה/אות ד, מדובר בכמה דפי שיחה, רק שבכותרות יש תוספת מילה, מה שגורם העדר קישור אוטומטי לדפי התוכן עצמם, וייש"כ על עצם ההעלאה העתידה. בן עזאי (שיחה) 15:12, 3 באוגוסט 2022 (IDT)

בעזרת ה' אדאג להעביר את התוכן למקום המתאים (במקום לעשות הפניה) בבוא העת. תודה על התודה. עמיאלשיחה • ו' באב ה'תשפ"ב • 15:16, 3 באוגוסט 2022 (IDT)
בן עזאי, האם התוכן בדפי השיחה או בחלקם מתאים להיכנס בתור הערה בטקסט עצמו? עמיאלשיחה • ז' באב ה'תשפ"ב • 16:12, 4 באוגוסט 2022 (IDT)
אני צריך לבדוק, בכל מקרה יש לי חומר נוסף, ואם יירווח הזמן אשתדל להעלות. בן עזאי (שיחה) 21:57, 4 באוגוסט 2022 (IDT)
ישר כח! אני חושב שעדיף שתכתוב את ההערות בדפים בפורמט שיחה:אגלי טל/פתיחה#אות ד (גם את שאר ההערות אני יעביר לשם). עמיאלשיחה • ח' באב ה'תשפ"ב • 22:07, 4 באוגוסט 2022 (IDT)

דפדוף בספרים לפי עמודים בספרות 1,2,3[edit]

הי, תראה מה עשיתי כאן, זה ספר שצריך לקבל מספור לפי עמודיו המקוריים, אבל משום מה התבניות של "עמוד הקודם" ו"עמוד הבא" משועבדות לאותיות ולכן לא עובדות וחבל. האם תוכל לנסות לעזור לי לסדר את זה? כלומר לאפשר להן לתמוך במספרים? (או שצריך תבנית נפרדת שתוקדש לספרים מהסוג הזה? פחות נראה לי). תודה מראש! אלבטרוס (שיחה) 13:37, 24 באוקטובר 2022 (IDT)

מערכת, סליחה שכחתי לכתב גם אותך, רק ראיתי את העריכה האחרונה בתבנית ולא הסתכלתי מי היוצר. אלבטרוס (שיחה) 13:38, 24 באוקטובר 2022 (IDT)
אלברטוס בינתיים סידרתי את העניין, אבל מעניין אותי לדעת, למה הספר הזה צריך לקבל מספור לפי עמודיו המקוריים ולא לפי פרקים או חלוקה דומה כבשאר ספרים? עמיאלשיחה • ל' בתשרי ה'תשפ"ג • 18:24, 24 באוקטובר 2022 (IDT)
אין שם מבנה ברור וחלוקה לפרקים ממוספרים, אם אני לא טועה, ולכן מציינים אליו לפי מספרי העמודים. אם אתה רואה שהמבנה כן סביר (דעת קדושים (אייזנשטט)/שם הפרק?), אבטל דעתי ואפעל בהתאם למה שתחליטו. אלבטרוס (שיחה) 19:48, 24 באוקטובר 2022 (IDT)
עכשיו אני רואה איך סידרת את העניין, קיבלתי סחרחורת, אבל אני מבין שזה לא אמור להיות פתרון מקומי, אז אולי נדביק את זה בתבנית כללית חדשה שתיקרא לצורך העניין 'עמוד קודם מספרי' ו'עמוד הבא מספרי' וככה גם ספרים עתידיים אחרים יוכלו להשתמש באותה תבנית. אלבטרוס (שיחה) 19:50, 24 באוקטובר 2022 (IDT)
השאלה היא האם נכון בכלל להשתמש בשיטה שמחלקת ספרים לפי עמודים ולא לפי תוכן, ואם יש צורך ליצור בשבילה תבנית. הורדתי את הספר הספציפי הזה מהיברובוקוס וראיתי שכן קיימת בספר חלוקה כלשהי לפרקים, והם ממסופרים באופן כלשהו (קצת מבולגן אמנם).
בנוגע לעניין הכללי, חלוקה לעמודים לא מוצאת חן בעיני כי הוא היא חליקה שנעשית באופן מקרי ולא קשורה לתוכן. תיאורטית, בספר שאין בו כלל חלוקה לפרקים, יתכן שנעלה את כל הספר לדף אחד, כיון שאין שיטה הגיונית אחרת לחלק אותו. אני עדיין מסתפק בעניין וכמובן המשקל של דעתי זהה למשקל של דעתך. מתייג את מערכת כדי שיביע את דעתו. עמיאלשיחה • ל' בתשרי ה'תשפ"ג • 22:55, 24 באוקטובר 2022 (IDT)
דעתי שאם הפרקים מובחנים רק לפי כותרת ולא במספור כלשהו, חסר טעם לקטלג לפי כותרת הפרקים. ספר בדף אחד זה פתרון כבד ומייגע, אבל כן חשוב בשביל חיפוש איכותי וממוקד. לכן הייתי מציע במצב כזה, לפצל לפי עמודי הדפוס כמו שהציע הרב אלברטוס ולהכליל את כל עמודי הספר בעמוד אחד (או כמה עמודים במידה שיש כן חלוקת מדורים כלשהי בספר), כך גם נאפשר למי שירצה לקרוא ברציפות, לדפדף בין עמודים סבירים בגודלם (ותודה שטיפלת באפשרות הדפדוף), וגם נאפשר למי שרק רוצה לאתר קטע טקסט מסוים לבצע חיפוש בכל החלקים שהוקלדו מהספר בדף אחד מרוכז. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:52, 25 באוקטובר 2022 (IDT)
כיון ששניכם חולקים עלי, ביטלתי דעתי מפני הרוב, ושיניתי את התבניות באופן שבספרים מחולקים למספרי עמודים תמיד יהיה דפדוף אוטומטי לפי מספרים. מקווה שעשיתי את זה בדרך הכי נכונה. עמיאלשיחה • ל' בתשרי ה'תשפ"ג • 15:15, 25 באוקטובר 2022 (IDT)

אם כבר דיברנו, הוספתי עכשיו את דעת קדושים (אייזנשטט)/3 ומשום מה משהו לא עובד נכון בתבנית:מידע, ראה בבקשה שם בהערה 7, שם הערך נחתך איכשהו. מכתב גם את מערכת שיצר את התבנית. אלבטרוס (שיחה) 21:37, 3 בנובמבר 2022 (IST)

בין הזמנים + 175K[edit]

הי, עמד. ד"ש מלפני חודש (סוף אדר ופגישתנו הקצרה). יש עכשיו שבוע 'בין הזמנים', כפי שבוודאי שמת לב זה לא מכבר חצינו את רף ה-175,000 דפי תוכן שזו נקודת ציון חגיגית למדי. אולי הזדמנות להרצת איזה סקריפט/בוט החלפות שיטמיע קישורים פנימיים, או כפתור כמו 'בדיקה' שיציע קישורים כאלה לאישור המשתמש? רק אם לא איבדת עניין כמובן, ובכל מצב זו תהיה הזדמנות לומר שלום. מהדורה קמא (שיחה) 03:16, 16 באפריל 2023 (IDT)

שלום מהדורה קמא, טוב להיפגש אחרי הרבה זמן. אני אשמח מאוד לקדם את הרעיון שהתחלתי לפתח לפני שנים, בפעם הקודמת הוא הגיע ממש לישורת האחרונה, ואני לא זוכר למה זה נתקע שוב. כנראה לדברים טובים לוקח הרבה זמן לנוע. הפעם יש מגבלה טכנית לחלוטין: אני לא מצליח להריץ את AWB על האוצר. אחרי לחיצה על Start הוא כביכול 'מתחיל' לערוך, אבל בפועל סופר לאחור מ-10 עד 0, מ-15 עד 0, מ-20 עד 0, וחוזר חלילה בלי להגיע לשלב הצגת ההבדלים. JWB כן הצליח לרוץ, ואם לא אצליח להתגבר על התקלה, אני אנסה לראות אפשר להעביר את הבוט הזה ל-JWB, לא בטוח, כיוון של-AWB יש כל מיני תכונות שאין ב-JWB. מתייג את מערכת, אולי יהיה לו רעיון למה AWB לא עובד. לסיום, גם אחרי פתרון התקלות, קשה לדעת מה אספיק בשבוע אחד, כשיש לי משימות חשובות גם מחוץ לאוצר... עמיאלשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"ג • 00:42, 17 באפריל 2023 (IDT)
מעניין. אני השתמשתי בעבר ב-AWB והפסקתי, זה בטוח עובד על הגרסאות האחרונות של מדיה-ויקי? מן הסתם כן. מהדורה קמא (שיחה) 01:23, 17 באפריל 2023 (IDT)
ניסיתי בוויקיפדיה שלהם אמורה להיות הגרסה האחרונה, וזה עבד. עמיאלשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"ג • 01:30, 17 באפריל 2023 (IDT)
הפעלתי עכשיו את הכלי "Cat-a-lot", הוא גמגם תחילה והוציא איזושהי הודעת אזהרה ואחר כך שוב התיישר ועבד טוב. אולי אנסה מחר להתקין AWB ולנסות גם אני, תשועה ברוב יועץ או שאחרי כמה ניסויים גם זה יעבוד. מהדורה קמא (שיחה) 02:55, 17 באפריל 2023 (IDT)
אני רואה שאני לא מספיק את זה השבוע, אם זה חיכה כל כך הרבה זמן זה יוכל לחכות עוד שלושה חודשים... עמיאלשיחה • כ"ח בניסן ה'תשפ"ג • 12:22, 19 באפריל 2023 (IDT)
כנראה. שאלתי מישהו טכני ואמר שה-AWB כן אמור לעבוד, עדיין לא ניסיתי בעצמי. נקווה שעד עוד שלושה חודשים כבר נוכל לעשות את זה לרגל רף ה-180K או יותר (למעשה 175 זה יותר 'עגול' מ-180. לא כן?). מהדורה קמא (שיחה) 13:35, 19 באפריל 2023 (IDT)
מהדורה קמא, מתברר שכפי שחששתי אין אפשרות להריץ את הבוט דרך JWB, בגלל שהבוט משתמש בתבניות באופן מפורש על ידי {{ס:, ואי אפשר לשמור הגדרות כאלה במשתמש:עמד בוט/JWB-settings.js מכיוון שזהו דף ויקי שמפרש את התבניות האלו בעת השמירה, אז אי אפשר לשמור את ההגדרות של הבוט וממילא אין כל כך אפשרות להשתמש בו באופן נורמלי. אפשר להמשיך לנסות לברר מה הבעיה ב-AWB. אני מנסה גם לבדוק אם אפשר להריץ את הבוט דרך תוכנה אחרת (למשל Pywikibot). עמיאלשיחה • ג' בסיוון ה'תשפ"ג • 16:42, 23 במאי 2023 (IDT)
): - תעדכן בבקשה אם תמצא משהו. מהדורה קמא (שיחה) 01:50, 24 במאי 2023 (IDT)
מהדורה קמא עדכון: בסוף עלה לי רעיון כיצד לממש את הבוט באופן חלקי דרך JWB. אני מבצע עכשיו ניסוי באבני נזר. עמדשיחה • ט' בסיוון ה'תשפ"ג • 18:36, 28 במאי 2023 (IDT)
אגב, למה השארת את האותיות א) ב) וכו' במקביל לכותרות ==א== ==ב== וכו'? לכאורה צריך למחוק אותן, לא? עמדשיחה • ט' בסיוון ה'תשפ"ג • 18:43, 28 במאי 2023 (IDT)
השארתי כדי לאפשר לאנשים להעתיק כמה קטעים בלי הכותרות שלנו ועדיין לשמור על המספור כמו בגוף הספר. מהדורה קמא (שיחה) 00:37, 29 במאי 2023 (IDT)

ליקוטי הלכות[edit]

שלום עמד מה תכלס אפשר לעשותחיים הם למוצאיהם (שיחה) 17:33, 29 במאי 2023 (IDT)

אני ממשיך בדף שיחתך. חבל לפצל את הדיון. עמדשיחה • ט' בסיוון ה'תשפ"ג • 17:42, 29 במאי 2023 (IDT)

אמצע הלילה[edit]

נראה לי השתגענו שנינו. בשעה כזו אני כבר אמור לקום. לילה טוב וחילך לאורייתא! מהדורה קמא (שיחה) 04:30, 4 ביוני 2023 (IDT)

אולי באמת צריך להפסיק את העניין הממכר הזה... אני כבר הולך להתפלל שחרית. עמדשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשפ"ג • 04:33, 4 ביוני 2023 (IDT)
להפסיק לא אמרתי, אבל לתעל את זה. בעיני זו הזדמנות מדהימה להרבצת תורה (ומחליף התמכרות אחרת שלא אוכל 'להזדכות' עליה...) מהדורה קמא (שיחה) 04:38, 4 ביוני 2023 (IDT)
כמובן, לא להפסיק לתמיד. להפסיק להיום. בכל מקרה אתה צודק לגמרי, ואני כבר צריך להתחיל להתכונן לתפילה. לילה/בוקר טוב. עמדשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשפ"ג • 04:41, 4 ביוני 2023 (IDT)

עמודים חסרים בדיקטה[edit]

כדאי לרשום, אם תוכל, את הדפים החסרים. זה יועיל מאוד לדיקטה ואולי בעתיד הם יעשו מבצע השלמות. מהדורה קמא (שיחה) 20:12, 4 ביוני 2023 (IDT)

על חלק דיווחתי להם באמצעות "שלח משוב" באתר שלהם, מקווה שזה עובד. ארשום בצורה מסודרת בשיחה:שו"ת מהר"ם אלשקר. עמדשיחה • ט"ז בסיוון ה'תשפ"ג • 20:14, 4 ביוני 2023 (IDT)

הורוויץ מדז'יקוב[edit]

זו סדרת רבנים, בגלל ששם המשפחה הורוויץ/הורוביץ נפוץ, היכולת לבדל קבוצה של הורוויצים היא דבר טוב. היו שם לפחות 3 דורות אם לא יותר. לגבי עוד מאיר הורוויץ (מלבד האדמו"ר מבוסטון בהר נוף):

  • רבי מאיר הורוויץ אב"ד זוראוונא גליציה, מחבר 'אמרי מאיר' ירושלים תשמ"א
  • ר' חיים מאיר הורוויץ, מהדיר קובץ מדרשים קטנים 'אגדת אגדות', ברלין תרמ"א + בית נכות ההלכות, פרנקפורט תרמ"ב ושא"ס
  • ר' מאיר הורוויץ מקעלץ, מחבר 'רזא דמאיר' על 'פענח רזא', ורשה תרצ"ב
  • ר' מאיר הורוויץ משעפס, נפטר ה'תקצ"ג (דור דור ודורשיו מס.תרצה)
  • ר' מאיר הורוויץ אב"ד טיקטין

עד כאן רשימה מהירה מחיפוש באוצר החכמה... מהדורה קמא (שיחה) 00:41, 7 ביוני 2023 (IDT)

שיערתי שיש עוד, אבל בכל זאת הערך בוויקיפדיה מאיר הורוביץ עוסק בו, אז כנראה הוא הכי מפורסם מכולם, לא? עמדשיחה • י"ח בסיוון ה'תשפ"ג • 00:43, 7 ביוני 2023 (IDT)
הכיסוי של ויקיפדיה לערכי רבנים חלקי בלבד, לא הייתי ממהר להסיק מסקנות מזה, אבל אכן הוא הכי מפורסם. כאמור השיקול שלי היה בשילוב זה שזו שושלת נבדלת בתוך ההורוויצים. מהדורה קמא (שיחה) 03:03, 7 ביוני 2023 (IDT)
אה עכשיו הבנתי מה התכוונת על היכולת לבדל קבוצה של הורוויצים. אז אולי באמת עדיף להוסיף דז'יקוב. אבל למה אתה מעדיף את השם הורוויץ על פני הורוביץ? עמדשיחה • י"ח בסיוון ה'תשפ"ג • 03:06, 7 ביוני 2023 (IDT)
לא מעדיף, זה יותר קצר, יותר קרוב למקור וכנראה גם לצורה שבה זה נהגה. מהדורה קמא (שיחה) 03:34, 7 ביוני 2023 (IDT)
קיבלתי. אני משנה. עמדשיחה • י"ח בסיוון ה'תשפ"ג • 03:36, 7 ביוני 2023 (IDT)

רש"י כת"י מנחות[edit]

ייש"כ על כל הפעילות שלכם! כמדומני צ"ל בספריא גם רש"י מנחות מכתב יד לכמה דפים, התוכל לבדוק ולהעלותו? עכ"פ (שיחה) 04:25, 8 ביוני 2023 (IDT)

הוא לא נמצא בנחלת הכלל אלא ברישיון CC-BY-SA. בכל מקרה קודם אני עובד על רש"י/חולין ותוספות על המסכתות הללו. עמדשיחה • י"ט בסיוון ה'תשפ"ג • 04:29, 8 ביוני 2023 (IDT)

אייר חסר[edit]

בקשר לתקציר הזה שלך, הכוונה כמובן לכ"ט אייר, אין ל' אייר באלף ומשהו שנים האחרונות, מאז הונהג הלוח. מהדורה קמא (שיחה) 00:25, 11 ביוני 2023 (IDT)

נכון. לא זכרתי באותו רגע. ראיתי שא' יוצא ביום ראשון וזה הספיק לי בשביל לדעת שר"ח הוא א' ולא ל', מבלי לבדוק האם בכלל יש ל' בחודש הזה... עמדשיחה • כ"ב בסיוון ה'תשפ"ג • 01:16, 11 ביוני 2023 (IDT)

משהו השתבש[edit]

כנראה בעקבות השינוי ב'אות למספר'? ראה חות יאיר/הקדמה ואולי דפים נוספים. חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 23:42, 13 ביוני 2023 (IDT)

סליחה. רציתי לתקן את הניווט בדעת קדושים (אייזנשטט)/1, אבל עכשיו הבנתי שהבעיה הייתה בעריכה אחרת שעשיתי לא מזמן. עמדשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשפ"ג • 23:49, 13 ביוני 2023 (IDT)

תודה על התיקון[edit]

בדיוק תיקנתי כאן בקוד, כל החלפה לוקחת למחשב מלא זמן אז לא הספקתי לתקן בדף... את התגים עדיף למחוק או להשאיר מקום להערה? מושך בשבט (שיחה) 15:46, 22 ביוני 2023 (IDT)

להשתמש בתבנית הערה או שיש תבנית אחרת להערה באות? מושך בשבט (שיחה) 15:47, 22 ביוני 2023 (IDT)
יש {{תוספת}} או {{ביאור}}, אולי עדיף להשתמש בהן ואולי לא. לא כל כך קריטי. אם אתה יודע מי כתב את ההגהות (כנראה מקורם בדפוס וילנא, ושם יהיה כתוב), כדאי להוסיף בסוף כל הגהה ב{{צבע גופן|אפור}} או ב{{ממ}} את שם המחבר. עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 15:59, 22 ביוני 2023 (IDT)
ואגב, אני תמיד משתמש ב-JWB או AWB בשביל לעשות החלפות על דפים גדולים כאלה, הוא עובד יותר מהר (וגם אני יכול לשמור קבוצה של החלפות רבות לפעמים הבאות). עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 16:08, 22 ביוני 2023 (IDT)
הפרמטר 'שם' לא מתאים כאן ולכן הסרתי אותו. אי אפשר לשנות שם של הערות שוליים, והפרמטר הזה מיועד לחזרה על הערות שוליים מספר פעמים בדף. כמו כן, זכור להניח {{שולי הגליון}} בכל הדפים, או (אם יש לך דרך לעשות זאת) בכל הדפים שיש בהם {{ביאור}}.
אגב, ניסית להתחבר ל-AWB? זה עובד לך? כי אני כבר זמן רב לא מצליח להפעיל את זה. עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 17:38, 22 ביוני 2023 (IDT)
תודה רבה! לא ניסיתי, בזכותך עברתי לjwb עכשיו שזה באמת יותר נוח. מושך בשבט (שיחה) 17:41, 22 ביוני 2023 (IDT)
מושך בשבט, הסדר של התבניות אמור להיות שולי הגליון-פורסם בנחלת הכלל-ניווט כללי תחתון. רוצה להעלות שוב בסדר הנכון או לסדר את זה עם בוט? עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 17:47, 22 ביוני 2023 (IDT)
🙄 בדקתי במיוחד במיוחד:דפים המקושרים לכאן/תבנית:שולי הגליון וזה מה שיצא. אם יותר נוח לך לעשות מחיקה מרובה עדיף מושך בשבט (שיחה) 17:49, 22 ביוני 2023 (IDT)
מצטער, כנראה נפלת על דפים שנוצרו בעבר לפני שהחלטנו על הסדר הזה. אמחק עכשיו ותיצור שוב, בסדר? עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 17:50, 22 ביוני 2023 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: הנה לדוגמא מושך בשבט (שיחה) 17:52, 22 ביוני 2023 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: כן מושך בשבט (שיחה) 17:52, 22 ביוני 2023 (IDT)
אכן דף ישן מאוד. בעיקרון רציתי להריץ בוט לסדר את כולם, אבל הוחלט לחכות עם זה עד שיהיה בוט החלפות מוכן עם פונקציות נוספות כדי לא ליצור גרסה נוספת של הדף על תיקון מינורי כזה, אבל כשיוצרים דפים חדשים כמובן עדיף שיהיה בסדר המקובל. עמדשיחה • ג' בתמוז ה'תשפ"ג • 17:55, 22 ביוני 2023 (IDT)
סבבה, תוכל בבקשה לבדוק בטיוטות מה עוד צריך לשנות? מושך בשבט (שיחה) 18:49, 22 ביוני 2023 (IDT)
ראיתי הרבה מעברי שורה מיותרים. חוץ מזה הכל בסדר. (ה)עלה והצלח. עמדשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ג • 18:55, 22 ביוני 2023 (IDT)

מפרשי הירושלמי[edit]

שכוייח עצום על ההעלאה! אם יש לי זמן להתחיל להעלות את מראה הפנים או שאתה מעדיף לגמור בעצמך ואני אעבור לספרים אחרים? מושך בשבט (שיחה) 18:59, 25 ביוני 2023 (IDT)

תודה. זה לוקח זמן כי זה לא רק להעתיק ולהריץ את הסקריפט, אלא כולל גם הוספה ידנית של ראשי הפרקים. אשמח לגמור את הפרויקט הזה בעצמי ומקווה לעשות זאת בשבוע הקרוב, אבל לא אמנע ממך להשתתף גם במצווה אם מראה הפנים יותר מושך אותך מספרים אחרים. עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 19:27, 25 ביוני 2023 (IDT)
מושך בשבט, לא נעים לי לעשות לך את זה שוב (בפרט שאולי אני הטעיתי אותך) אז אני רק כותב את זה כאן ומשאיר לשיקול דעתך מה לעשות: סדר הסימנים בתשובה מאהבה הוא רציף מחלק לחלק ואינו מתחיל מחדש, ולכן הסקטור השני בשמות הדפים /א/ מיותר. שו"ת נוסף במבנה זה הוא שו"ת רדב"ז ושם אכן מהדורא קמא עשה מספור רציף. אם יש לך כוח להעלות שוב - אמחק את הדפים שיצרת ותוכל להעלות אותם בלי הסקטור השני. עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 20:01, 25 ביוני 2023 (IDT)
אולי עדיף לעשות העברה, ואז ישתמרו ההפניות? שולי גליוני (שיחה) 20:50, 25 ביוני 2023 (IDT)
רעיון טוב, אך איני יודע איך מעבירים במהירות מאתיים ומשהו דפים. במקום זאת אפשר למחוק כפי שהצעתי, וליצור אותם מחדש כהפניות (את זה אני כן יודע לעשות במהירות). עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 20:52, 25 ביוני 2023 (IDT)
אני אעביר, תודה על הרעיון. כדאי כן לגרום שתבנית הניווט התחתון תגרום שהסימנים של חלק א ילכו לקטגוריה קטגוריה:תשובה מאהבה: א, כדי לשמר את חלוקת הכרכים. חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 21:04, 25 ביוני 2023 (IDT)
תודה. אכניס את זה עכשיו לניווט התחתון. עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 21:06, 25 ביוני 2023 (IDT)
תודה לך. אגב, מדהים לראות את הנחיתות של ההקלדה (ספריא) מול ההמרה (דיקטה). חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 21:19, 25 ביוני 2023 (IDT)
לגמרי, אותי זה גם קצת מפחיד ומעלה חשש שבאיזשהו שלב כבר לא ישאר לאנשים מה לעשות וכולם יצטרכו לעבוד בתכנות בינה מלאכותית... עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 21:22, 25 ביוני 2023 (IDT)
או בעצם כולם ישבו ויעסקו בתורה... עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 21:23, 25 ביוני 2023 (IDT)
וואי איזה בלאגן... כולה כמה שעות לא הייתי פה😉 באמת עשיתי את זה לפי אוצר:העלאה אוטומטית/טקסטים... מערכת תודה על ההעברה ואשמח אם תסתכל שם לראות ששאר השמות נכונים. ועמד - אם יש לי טקסט מוכן אין לי בעיה להעלות אותו שוב אז אם יהיה משהו כזה בעתיד אפשר לחכות ואני אעלה שוב וזה בכלל לא מטריח (אין לי בעיה עם ההעברה עכשיו כדי ליצור הפניות, הכוונה באופן כללי...) תודה לכולכם מושך בשבט (שיחה) 22:16, 25 ביוני 2023 (IDT)
תודה למושך בשבט על ההבהרה ולמערכת על ההעברה. ויישר כוח לכולם על הכל! עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 22:21, 25 ביוני 2023 (IDT)

ראשון לציון/ביצה[edit]

העלתי את הספר. האתר מזהה כשייך לרמב"ם אין לי ידע איך "לשכנע" אותו להכיר שזה ש"ס. ענין שני התבנית דיקטה משום מה לא פועלת בו אשמח לעזרתך הר יונה (שיחה) 21:12, 25 ביוני 2023 (IDT)

הבעיה היא שיש ראשון לציון גם על הרמב"ם, ראה למשל ראשון לציון/תשובה/ג. צריך לבדוק אם אין התנגשות בין הספרים ולסדר את זה בניווט. תבנית דיקטה כן עובדת אבל היא עברה לצד שמאל של הדף למעלה. ריחוף של העכבר על הסימן Information.svg גורם לה להתגלות. כך גם שאר התבניות מהסוג הזה. עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 21:16, 25 ביוני 2023 (IDT)
יש תבנית ייעודית {{בורר כללי}} שאמורה לדעת לעשות את ההפרדה, את התבנית {{בורר בבלי רמבם}} לא יצרתי בשעתו כי יש הרבה חופפים והתלבטתי האם בגלל זה להמיר את השם של המפרש על הרמב"ם בכל ההלכות לראשון לציון על הרמב"ם/תשובה/ג (בגלל שבשבת זה אמור להיות חופף) או להתייחס לכל ספר לגופו. חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 21:22, 25 ביוני 2023 (IDT)
אפשר אולי להשאיר את שני הספרים עם אותו שם, ולתת לבורר תנאי שאם קיים סקטור רביעי לשים סרגל בבלי, ואם לא - סרגל רמב"ם. עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 21:24, 25 ביוני 2023 (IDT)
תראה שם ב{{בורר כללי}} - יש משהו כזה (חפש למשל |שבת=). חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 21:34, 25 ביוני 2023 (IDT)
לא הבנתי מה בדיוק קורה, רק מקוה שיטופל. יישר כח הר יונה (שיחה) 21:45, 25 ביוני 2023 (IDT)
אז מערכת אז מה הבעיה בעצם? החשש הוא שזה יגרום לבלבול שיש שני ספרים עם אותו שם על אותו נושא אחד על הרמב"ם ואחד על השו"ע? מה אפשר לעשות לפחות כפתרון זמני? עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 22:03, 25 ביוני 2023 (IDT)
לא. אני חושב שבורר כללי הוא פתרון טוב. אפשר להפריד ממנו תבנית ייעודית לבבלי/רמבם שתשמש במקרים מתאימים. אני לא רואה סיבה עכשיו לכך שלא יצרתי אותה. (אגב, אפשר להשתמש בתוכן התבנית גם בנפרד ממנה אם יש סיבה לעשות זאת. למשל בתבנית ניווט עליון של ספר ספציפי שבו חלק קטן מהכפילויות קיימות). חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 22:07, 25 ביוני 2023 (IDT)
עשיתי תבנית לראשון לציון. אבל עכשיו אני חושב שזה עוד שיקול שלא לפצל את הרמב"ם להלכות כי אז תהיה התנגשות... עמדשיחה • ז' בתמוז ה'תשפ"ג • 22:12, 25 ביוני 2023 (IDT)
באותו ענין, גם מראי מקומות ביצה מפנה לרמב"ם, למרות שאין רמב"ם ביצה. הר יונה (שיחה) 22:04, 23 ביולי 2023 (IDT)
הר יונה, אני לא רואה. איפה? חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 23:35, 23 ביולי 2023 (IDT)

קטגוריות מהרש"א[edit]

שים לב שיש הבדל קטן בין הקטגוריה במבנה האוטומטי, לקטגוריה במבנה ההיררכי (שמוטמעת בערכים פיזית). זו הסיבה שלא הסרנו אותן עד היום, אתה בעד הסרה גורפת? חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 21:40, 8 ביולי 2023 (IDT)

לא הבנתי את הסיבה להשאיר. אם טעיתי אני מתנצל ואפשר גם לשחזר את העריכות. עמדשיחה • כ' בתמוז ה'תשפ"ג • 22:24, 8 ביולי 2023 (IDT)
אין מה להתנצל, אני מנסה לדון מה עדיף. המבנה הרגיל של היררכיית הקטגוריות באתר 'עובד' עם נקודתיים, ולכן יש רגלים לדבר שמישהו יחפש מהרש"א: חידושי אגדות: מגילה, ולא רק את הצורה המתאימה לכותר כפי שהוא אצלנו 'מהרש"א – חידושי אגדות', כמקשה אחת, מה שיוצר בפועל את הקטגוריה הקצת-מבלבלת מהרש"א - חידושי אגדות: מגילה. אם נראה לך שזה לא מבלבל ומספיק קליט. נכניס את זה לרשימת ההחלפות ולאט לאט הכל יוחלף (תוך כדי עריכות אחרות, אין סיבה לייחד גרסת דף לדבר הזה). חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. מערכת (שיחה) 22:37, 8 ביולי 2023 (IDT)
לא חשבתי על זה שמישהו יחפש. אפשר לשחזר את דפי הקטגוריות, אבל להבנתי אין סיבה להכליל אותם בדפים. הרי לפני שמחקתי את קטגוריה:מהרש"א: חידושי אגדות: מגילה היא הפנתה לקטגוריה:מהרש"א - חידושי אגדות: מגילה (אתה העברת אותה לשם הזה), כך שגם מי שחיפש אותה לא הגיע אליה אלא הופנה אל הקטגוריה האוטומטית, כך שלא היה צורך שהיא תכיל דפים. מתלבט האם אין סיבה לייחד גרסת דף לדבר הזה, כי יכול להיות שזה מבלבל שהדף מקוטלג בשתי קטגוריות שהן בעצם אח, אבל את זה אפשר לפתור על ידי הסרת הקטגוריות. אני יכול להכניס את זה לבוט, אם כי צריך לקוות שהוא יתניע מתישהו. עמדשיחה • כ' בתמוז ה'תשפ"ג • 23:32, 8 ביולי 2023 (IDT)
למה שלא יתניע? יום אחד יצטברו מספיק החלפות + הטמעת קש"פ וזה יהיה נצרך. חמש שנים ל'אוצר הספרים' - בואו להנגיש את ארון הספרים היהודי, מוגה ומוער, לכולם. :מערכת (שיחה) 00:57, 9 ביולי 2023 (IDT)
ברשימת ההחלפות הנוכחית יש כמה בעיות מהותיות שצריך לתקן וצריך שיהיה לי חשק להיכנס לקוד המסובך שאני כבר לא זוכר כדי לבדוק איך אפשר לתקן. עמדשיחה • כ' בתמוז ה'תשפ"ג • 01:08, 9 ביולי 2023 (IDT)

תודה על הסבת תשומת לבי[edit]

התיוג לא עבד, אגב, כנראה המערכת פה לא מכירה את קיצור מש: ADHD (שיחה) 18:08, 1 בספטמבר 2023 (IDT)

תבנית:ניווט כללי תחתון/הלכות קטנות[edit]

משהו בקוד לא לוקח בחשבון את הדף הלכות קטנות בלי קינון נוסף ולכן - ראה שם - הוא מקבל הפניה לקטגוריה לא קיימת עם נקודתיים... ניסיתי לראות איך לפתור את זה וזה כנראה מסובך לי. שבת שלום. מהדורה קמא (שיחה) 04:13, 22 בספטמבר 2023 (IDT)

אבדוק בהמשך היום, אבל אני בכלל לא רואה שום חלק בתבנית שמועיל בדף הלכות קטנות, גם לא המעבר לתחילת הדף (אין) וגם לא הקודם והבא. עמדשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"ד • 05:39, 22 בספטמבר 2023 (IDT)
אין שם חלק קבוע שקובע את מבנה הקטגוריות שאליהן ישויכו הדפים? מהדורה קמא (שיחה) 16:19, 22 בספטמבר 2023 (IDT)
יש, אבל התכוונתי שאין שום תועלת בהנחת התבנית בדף הנ"ל. עמדשיחה • ט' בתשרי ה'תשפ"ד • 22:41, 23 בספטמבר 2023 (IDT)
בשביל הקטגוריה... מהדורה קמא (שיחה) 23:39, 23 בספטמבר 2023 (IDT)
קטגוריה אפשר לשים ידנית. לא צריך להסתבך בשביל זה. וסליחה על הטלפון השבור, גמר חתימה טובה. עמדשיחה • ט' בתשרי ה'תשפ"ד • 11:11, 24 בספטמבר 2023 (IDT)
גמר חתימה טובה. לתבנית הניווט התחתון אפשר 'להשחיל' כל מיני שימושים. למשל - זה ביטל את האפשרות לקפוץ חזרה לראש הדף. מהדורה קמא (שיחה) 15:53, 24 בספטמבר 2023 (IDT)
היא הייתה תקולה גם ככה. סידרתי את זה כעת לגמרי. עמדשיחה • י"ב בתשרי ה'תשפ"ד • 20:24, 26 בספטמבר 2023 (IDT)
אין כמוך! מהדורה קמא (שיחה) 20:39, 26 בספטמבר 2023 (IDT)