שיחת משתמש:עמד

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

משהו חמוד שאולי אפשר ליישם בתבנית[edit]

אם מוסיפים לשורת הכתובת של כל דף שיהיה את הקוד #:~:text= ואחריו מילים מתוכן הדף, מתקבל קישור עם הזרחה/מרקר של אותן מילים. ניסיתי ליישם את זה באמצעות תבנית שלתוכה יזינו את שם הערך והקטע המבוקש להזרחה, ולא הצלחתי. אם תרצה לנסות, זה יכול להיות שימושי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:23, 13 במאי 2021 (IDT)

גם אני ניסיתי בתבנית וזה לא עבד. יותר מזה, אם מוסיפים את זה לשורת הכתובת ואחר כך גוללים את הדף מצד לצד או מרעננים אותו, ההזרחה נעלמת. זה כנראה משהו שמשתמש במטמון של הדף או בקונסול, בלי קשר ישיר ל-URL. אגב איך גילית את זה? עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:12, 22 במאי 2021 (IDT)
זה אכן חד-פעמי, נועד להפניות. ראיתי שמישהו קישר מאתר כלשהו לוויקיפדיה עם הסיומת הזו, לחצתי על הקישור וגיליתי את ההזרחה (בעקבותיה גיליתי את השינוי הקטן בסוף הכתובת). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:27, 22 במאי 2021 (IDT)
מערכת, יצרתי את {{קישור הדגשה זמנית}}. עמיאלשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשפ"א • 11:21, 4 ביוני 2021 (IDT)

מחיקת דפים ריקים[edit]

תודה על המחיקה, אבל הבוט יצור את חלקם עוד מעט... אי"ה כשאגמור ליצור את הדפים אבקש מחיקה. --מושך בשבט (שיחה) 16:50, 21 במאי 2021 (IDT)

אין בעיה. אבל בפעם הבאה כדאי למחוק אותם לפני ההעלאה. למשל: להחליף את המופעים של "הזנה אוטומטית (.*\n\n)הזנה אוטומטית" ב"הזנה אוטומטית". עמיאלשיחה • י' בסיוון ה'תשפ"א • 16:55, 21 במאי 2021 (IDT)
לא ידעתי, תודה! --מושך בשבט (שיחה) 17:08, 21 במאי 2021 (IDT)

יצירת מסנן השחתות[edit]

  • כניסה לדף השיחה של מערכת ובקשה שיתקין את ההרחבה.
(article_namespace == 0) & (article_recent_contributors == "") & (new_size = 136) & (action =='edit') &
!(contains_any(lcase(new_wikitext), "#הפניה", "#redirect")) &
!('פירושונים' in article_text) &
!('פירושונים' in lcase(new_html)) &
!("{{בעבודה" in added_lines)
  • הגדרת התיוג למטה.

נראה לי שזה אמור לעבוד. --מושך בשבט (שיחה) 17:29, 21 במאי 2021 (IDT)

אם כבר תייגת את מערכת אז לא בטוח שצריך לכתוב לו בדף השיחה, הוא פשוט יראה את התיוג ויבוא לפה... אנסה לבדוק ולטפל בזה במוצ"ש. אגב מה המקור של זה? עמיאלשיחה • י' בסיוון ה'תשפ"א • 17:37, 21 במאי 2021 (IDT)
אחד המסננים בויקיפדיה העברית, נדמה לי שמבוסס על מסנן 98 בויקיפדיה האנגלית. --מושך בשבט (שיחה) 17:41, 21 במאי 2021 (IDT)
אשמח לסייע. איזו הרחבה זו? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:58, 22 במאי 2021 (IDT)
מערכת, AbuseFilter. עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:02, 22 במאי 2021 (IDT)
בעזהי"ת אטפל בזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:28, 22 במאי 2021 (IDT)
תודה רבה! אשמח אם תודיע לי אם וכאשר אתה מתקין את ההרחבה. עמיאלשיחה • י"ב בסיוון ה'תשפ"א • 23:28, 22 במאי 2021 (IDT)
ראיתי את ההרחבה עכשיו, זה צריך כובד ראש אבל זה יטופל. רשמתי בבקשות ממערכת ואי"ה אטפל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:29, 25 במאי 2021 (IDT)

בוט החלפות / החלפות סיטונאיות[edit]

לא זוכר איפה ראיתי שמרוכזים הדיונים על דבר כזה, אבל כדאי לזכור להכניס שם: א. סדר תבניות למעלה ולמטה, ב. תו "noinclude" שיאפשר להכליל את הדפים בדפים אחרים, למשל להכניס את כל המפרש לפרק מסויים או על מסכת שלמה לדף אחד, או את כל המפרשים על אותו דף לדף אחד, זה עשוי להיות שיפור משמעותי לחיפושים. מכתב גם את מערכת, מהדורה קמא ומי אדיר, ולא אתנגד לתשובה מכל משתמש אחר שקורא את הדף הזה כמובן. תודה מראש ושבת שלום. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 17:28, 3 ביוני 2021 (IDT)

סדר בתבניות רשום כבר ברשימת ההחלפות של הבוט. בקשר להוספת תג "noinclude" אני מסופק אם זה נצרך בכל הדפים ואם שווה לבזבז על זה עריכה של בוט. עמיאלשיחה • כ"ד בסיוון ה'תשפ"א • 22:25, 3 ביוני 2021 (IDT)
אכן. כמו עמד. ודאי שלא שווה. מה שכן - בהרצה גדולה של החלפות משמעותיות, נניח סדרה של הרבה תיקונים או סדרה שכוללת השחלה של קש"פים כך שסביר להניח שזו לא תהיה העריכה היחידה, אז בהחלט שווה. מהדורה קמא (שיחה) 00:44, 4 ביוני 2021 (IDT)

העדפות[edit]

שבוע טוב יקירי. ראיתי מה שעשית עם מתן האפשרות ליישר לשני צדדים - זה נהדר. אני מהרהר האם אפשר באופן דומה להתנות הפעלת תבנית, ואם כן - אולי זה רעיון שנוכל ליישם כדי לאפשר למשל לבחור איזה ציונים למפרשים יופיעו - אם בכלל - בדפי השולחן ערוך למשל. במצב הנוכחי יש שם גודש אותיות לא נורמלי אבל אם יש אפשרות כזו, אז כל אחד יוכל לבחור לעצמו בהעדפות איזה מפרשים הוא רוצה (בפועל זה יהיה הכיתוב, אבל המשתמש יבחר למעשה להפעיל למשל את תבנית מגא ואת תבנית משנב ולא את התבניות האחרות, ובתצוגה הוא יראה ממילא רק את מה שהוא בחר). אז: א. האם הייתי מספיק ברור? ב. האם זה נראה לך משהו שאתה יכול ליישם? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:43, 22 באוגוסט 2021 (IDT)

מערכת, סליחה על האיחור הרב בתשובה. פשוט התלבטתי הרבה ולא ידעתי מה לענות. זה אפשרי כמעט בבירור, אבל יותר קשה ליישם ואולי איעזר במשתמשים מויקיפדיה ע"מ ליישם זאת. אם יצא לפועל, יהיה אפשר לשלב ביחד עם זה את הרעיוונות המדהימים של עכ"פ (זה וזה למשל), כך שיהיה אפשר להציג את הטקסט בכמה אפשרויות וכל אחד יבחר מה שנוח לו. דבר נוסף, אני מתחיל עכשיו את הזמן ונכנס לעומס. בכל מקרה אני שומר את זה בתור רעיון לעתיד הרחוק/בעז"ה קרוב. עמיאלשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"ב • 01:45, 4 באוקטובר 2021 (IDT)

רווחים כפולים בין פסקאות[edit]

שלום, אנא ראה עריכתי האחרונה בדף אילת השחר/גיטין/מ/ב - האם זה כלי אוטומטי שמחק את הרווחים ה"מיותרים" בין הפסקאות? כי יש שם רווחים מכוונים כאלה. אם זה כלי אוטומטי צריך לדאוג לפתרון להחרגה. אילת השחר (שיחה) 11:14, 3 באוקטובר 2021 (IDT)

אילת השחר, מדובר בכלי חצי אוטומטי, אבל לפני החרגה אני רוצה לברר מה המטרה של הרווחים? פשוט לא כ"כ מקובל כאן לעשות רווחים כפולים, ואנחנו שואפים לאחידות בעיצוב דפי האתר. עמיאלשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"ב • 15:50, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
אני שאלתי על זה את מערכת, הספר אילת השחר הוא ספר ארוך מאוד, וכל קטע על קטע גמרא מורכב מהרבה פסקאות. אז צריך שני סוגי מרווחים בין פסקאות, אחד רגיל בין פסקה לפסקה, והאחר כפול בין "דיבור המתחיל" לדיבור הבא.
יש עוד פיתרון אבל הוא משמש במקרים אחרים, כאשר מחלקים קטע מקורי לכמה קטעים, משאירים את המילה הפותחת של הדיבור המקורי מודגשת, ואת המילים הראשונות של הקטעים החדשים שנוצרו לא מדגישים. זה לא מתאים פה. אילת השחר (שיחה) 16:47, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
אם זה מערכת אין לי מה לומר. אבטל את המקרים האחרים שעשיתי את זה ואחריג לפעמים הבאות. תודה על ההסבר ויישר כח על הכל! עמיאלשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"ב • 17:39, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
הרב 'אילת השחר' צודק, אבל למה "אין לך מה לומר"? אני רק אסקופה הנדרסת לשמש את תלמידי החכמים העורכים כאן. הרעיון ישר בעיני, אבל בהחלט ייתכנו פתרונות אחרים טובים. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:58, 3 באוקטובר 2021 (IDT)
נו נו, אין לי מה לומר כי אני מעריך את הבנתך ושיקול דעתך בעניינים מעין אלו. השאלה האם זה באילת השחר ספציפית או שאפשר לעושת את זה גם בספרים אחרים. זכור לי שראיתי את זה בכל מיני מקומות, השאלה אם לתקן במקרים כאלו, או לבטל לגמרי את ההחלפה הזו בבוט/צ'קטי/כל כלי אוטומטי אחר. עמיאלשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"ב • 18:05, 3 באוקטובר 2021 (IDT)