שיחת משתמש:ישראל קלר

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
תוכל גם לפתוח דף אקראי, לזהות בתוכו את הדבר אותו אתה רוצה לדעת כיצד לעשות, לדוגמא: הערה או קישור, ואז להיכנס לחלונית ה'עריכה' המופיעה בצד שמאל למעלה ולראות כיצד נעשה הדבר באמצעות קוד המקור של האוצר. בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי.

העברתי את הדף עם השאלות לדף שאלות חזרה/ברכות/לו-מב, תוכל לראות בגרסאות קודמות שם שהקרדיט נשאר שלך. תוכל לכתוב בדף המשתמש שלך או בדף השיחה שלך (הדף הזה) שאתה זה שמעלה את השאלות ולתת את הפרטים (עשיתי משהו ראשוני בתחתית הדף הזה).

תוכל להציץ בעריכת המקור של דף השאלות שם ולראות כמה שידרוגים שעשיתי: 1. מספור אוטומטי שיאפשר הוספת שאלות. 2. בקוד ויקי יש לעשות דאבל אנטר כדי להוריד שורה או להשתמש בתבנית {{ש}}. 3. התחלתי להפוך את המקור המופיע בסוף כל שאלה לקישור לדף הרלוונטי. אני מתעתד לאפשר גם הוספת תשובות שתהיה מוסתרת ואם המעיין ירצה הוא יוכל לחשוף את התשובה ולבחון את עצמו האם ידע או לא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:44, 6 בפברואר 2020 (UTC)

שאלות חזרה[edit]

שאלות חזרה-דיונים[edit]

שלום רבי ישראל, ראיתי את עריכתך, ואני רואה שכבר הביאו לכאן את פרטי ההתקשרות עמך. "שאלות חזרה" שכתבת, נמצאים כעת במרחב הספרים הראשי ולכן לא מקובל וגם לא מתאים לחתום בתוכם (בעתיד יוכלו אחרים להוסיף שאלות ולשכתב את הקיימות). אפשר לכל היותר לתת קרדיט ופרטי התקשרות בדף השיחה של שאלות החזרה (ואם תרצה עזרה בכך, אשמח לסייע), אולם גם בכך אין צורך, דף ה"גרסאות קודמות" מוביל אל דף המשתמש שלך, ובו תוכל לתת את כל הפרטים הללו כדי להקל על מי שיבקש ליצור עמך קשר. שא ברכה. אויצרניק (שיחה) 08:42, 5 במאי 2020 (UTC)
א. אני לא רבי, אני בסך הכל לומד בכיתה ח'😀.
ב. אין לי שום רצון לקרדיט, פשוט אני רגיל להוסיף את הסימון בסוף כל הודעה.
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:49, 7 במאי 2020 (UTC)
יפה מאד. אם אתה לומד אתה בטח מכיר את "בוצין בוצין מקטפיה ידיע". עלה והצלח! אויצרניק (שיחה) 18:03, 7 במאי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני שב וכותב לך רבי ישראל הצעיר, כי שוב הסרתי "פרטי התקשרות" שלך מהמרחב הציבורי. כאמור דף הגרסאות האחרונות מוביל לדף המשתמש שלך ומשם יוכלו ליצור עמך קשר. שים לב לשאר התיקונים שביצעתי בדף החידון האמריקאי. זה יעזור לך לעתיד. ועוד דבר קטן: אם תתן לדף שאתה יוצר שם דומה לדפים שיצרו משתמשים אחרים בדפים אחרים, קיים סיכוי גדול יותר שמישהו יראה אותו, כך למשל, מאחר שהדף של החידון לא מפוצל לעמוד א ולעמוד ב, הוא לא יופיע בסרגל הניווט שמוצג לעיני כל מי שלומד כאן את דף הבבלי עצמו. אני מציע לך ליצור את שני הדפים: מבחן אמריקאי/שבת/סז/א ו-מבחן אמריקאי/שבת/סז/ב, ואז לפצל את השאלות, כל מה שמתאים לעמוד א ילך למבחן הראשון, וכל השאר למבחן השני. אחרי שתגמור לעשות את זה, תבקש בבקשות ממפעילים למחוק את הדף הריק של החידון המקורי, וכך יבוא הכל על מקומו. שיהיה לך יום נעים ופורה. אויצרניק (שיחה) 07:49, 12 במאי 2020 (UTC)

אויצרניק,
  1. איפה היו פרטי ההתקשרות שלי? בחידון הוספתי קישור לדף השיחה.
  2. כתבתי את השם שלי מאחר ואני כתבתי את החידון.
  3. הוספתי את בקשת ההרשאה
  4. אני חושב שבכל חומר לימוד שמשהו מעלה לאומר כדאי שיהיה כתוב מי העלה אותו ולא יהיה צריך לדפדף בגרסאות אחרונות. ישראל קלר (שיחה) 08:10, 12 במאי 2020 (UTC)

בקשות מחיקה[edit]

*חידון אמריקאי/שבת/סז (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – יצרתי מחדש את הדף בשם מבחן ולא חידון *חידון אמריקאי (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – דף ריק *חידון אמריקאי/שבת (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – כבר נוצר בשם מבחן

ישראל, מעולה שאתה משתמש בתבניות, אבל צריך לכתוב את זה בדף אוצר:בקשות ממפעילים כי רק שם המפעילים את הבקשה. בהצלחה. תורה לשמה (שיחה) 08:21, 12 במאי 2020 (UTC)
בוצע ישראל קלר (שיחה) 08:23, 12 במאי 2020 (UTC)

בקשה/ הצעה לעורכים הבקיאים[edit]

כרגע את מה שאני מעלה כאן אני מעלה בתור קישור לפורטל הדף היומי. במידה ועדיף להפוך אותם לקישור לאתר עצמו, אפשר בשמחה, אני עדיין לא בקיא באוצר ועושה רק מה שמסבירים לי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:04, 7 במאי 2020 (UTC)

קישור לפורטל הדף היומי זה טוב.
אבל אם מה שאתה מעלה הוא חומר שאתה כתבת, יהיה יותר טוב אם תעלה גם לכאן את הטקסט המקורי. למה? חלק מהגולשים לא אוהבים לעבור לאתר אחר, וגם כאן ישנה אפשרות לאחרים לתקן ניסוח ולהוסיף שאלות, כך שההשקעה שלך תקבל "תשואה" במשך השנים. חילך לאורייתא. אויצרניק (שיחה) 18:07, 7 במאי 2020 (UTC)
לכן שאלתי. את שאלות החזרה והתשבץ אני כתבתי, אבל איך אפשר להוסיף תשבץ באוצר? ישראל קלר (שיחה) 18:16, 7 במאי 2020 (UTC)
תשבץ בינתיים אי אפשר. וטוב שכך. לכל אתר יש את הייחודיות שלו: פורטל הדף היומי הוא אתר נהדר ללומדי הדף היומי ומציע להם כמעט-הכל סביב הדף היומי, כולל הפעלה לאימהות למשל. אוצר הספרים, כפי ששמו מרמז, הוא אוצר ספרים ולכן הוא אינו מכיל תשבצים. לילה טוב ושבת שלום. אויצרניק (שיחה) 18:29, 7 במאי 2020 (UTC
מצויין! תודה רבה!! ישראל קלר (שיחה) 18:32, 7 במאי 2020 (UTC) 18:32, 7 במאי 2020 (UTC)

ועוד שאלה[edit]

איפה נמצאות השאלות חזרה? ראיתי שיש כאן קישור, אבל לאן הקישור? ישר כח!

חתימה והזחה: הסבר קל[edit]

כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:59, 23 באפריל 2020 (UTC)

אנא ואנא, הקפד לחתום בסוף כל עריכה בדפי שיחה ובבית המדרש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:31, 26 באפריל 2020 (UTC)
כדאי לך גם להיכנס שוב לדף העריכה ולראות כיצד אפשר לקשר בצורה הטובה ביותר לאתרים אחרים. בהצלחה מי אדיר (שיחה) 09:32, 26 באפריל 2020 (UTC)
ישר כח, אשתדל ישראל קלר (שיחה) 17:18, 26 באפריל 2020 (UTC)

עריכה חוזרת בדפי שיחה ועוד[edit]

שבוע טוב, דבר ראשון, תודה רבה על העריכות הנפלאות שלך, כלומד הדף היומי זה מוסיף לי רבות. דבר נוסף, ראיתי ששינית עריכות שלך בדף אוצר:בית המדרש/דף היומי, שים לב שכשאתה משנה דבריו שכתבת בעקבות תגובה שבאה עליהם, אתה גורם שמי שיבוא אחר כך ויקרא את מה שכתוב לא יבין את סדר הדברים והדברים שבאים בעקבות דבריך יראו מנותקים וללא קשר. תוכל להשתמש בתבנית {{כתב מחוק}} כדי למחוק את מה שכתבת ותכתוב מחדש את הדברים בצורה המתוקנת, כך יבינו מה קרה. ובעיקר התיקונים נועדו להמשך הדרך. ש"ס יידן (שיחה) 21:34, 9 במאי 2020 (UTC)

אשתדל! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 06:56, 10 במאי 2020 (UTC)

חומרי עזר[edit]

צהריים טובים ישראל, עריכותיך האחרונות מוכיחות שאתה מעוניין להשקיע ביצירת דפי עזר ללומד, אשריך! כדאי לך להתייעץ לגבי תוכן הדפים, כי לא כל דבר מתאים וניתן להעלות לאוצר, ואז עבודתך יכולה להיות לריק. לכן כדאי לך ליצור בדף אוצר:אולם דיונים פיסקה שתדבר על דפי חומרי העזר ושם תעלה את הרעיונות שלך לפני שאתה מבצע אותם למעשה, ככה תוכל לשמוע את דעת חברי הקהילה בנוגע לדברים שאתה מעוניין להעלות. אגב, בשלב ראשון אם יהיה לך כח ליצור את כל הדפים עם קישור לשיעור המקוצר מאתר סיני כפי שנעשה בתחילת מסכת ברכות זה יביא המון תועלת ללומדים. מי אדיר (שיחה) 10:09, 10 במאי 2020 (UTC)

ה"שעה" שנמצאת בסוף ההודעה[edit]

(מודגש כאן בסוף ההודעה) מה משמעותה? השעון לא מכוון. ישראל קלר (שיחה) 15:51, 11 במאי 2020 (UTC)

היכנס נא למיוחד:העדפות, וקבע בכרטיסיה "מראה" באיזה אזור זמן אתה חי. גולשי ועורכי האתר מגיעים מכל הגלובוס, השעה הנוכחית בשרת היא 3 שעות אחרי השעה בארץ ישראל, תראה שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:07, 11 במאי 2020 (UTC)
שיניתי. תודה רבה!
הערה: לא הצלחתי לשנות את הגדרת הזמן עד שעברתי לתצוגת מחשבים. יש אופציה להוסיף שם את תבנית:
{{מעבר לתצוגת מחשבים}} ישראל קלר (שיחה) 16:36, 11 במאי 2020 (UTC)
כדי שלא תופיע התבנית, אלא ההפניה אליה, כורכים אותה עם {{תב|}}. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:05, 11 במאי 2020 (UTC)

טיוטה למבחן אמריקאי[edit]

משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי.

טיוטה במרחב המשתמש[edit]

הי, אתה יכול לפתוח דף תחת השם שלך ולהעלות שם את הטיוטה שיצרת בדף השיחה שלך. למשל, משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי. כל עוד זה תחת המשתמש שלך זה בסדר. מי אדיר (שיחה) 12:55, 13 במאי 2020 (UTC)

בוצע--ישראל קלר (שיחה) 12:58, 13 במאי 2020 (UTC)

יצירת דפים ריקים[edit]

אחי, למה אתה עושה את זה? אם אין בפנים כלום - אל תשמור את הדף. חכה שתמלא אותו ואז תשמור. אויצרניק (שיחה) 13:37, 13 במאי 2020 (UTC)

זה תחילת פרוייקט של העלאת שיעורי סיני ועוד. יותר נוח להוסיף דברים לדף קיים. --ישראל קלר (שיחה) 13:58, 13 במאי 2020 (UTC)
בסדר, מצוין, אבל תדאג שזה לא יעמוד ככה מדי הרבה זמן, אנשים מגיעים ונכנסים. מי שיתאכזב לא יחזור כל כך מהר.
עוד דבר: סידרתי למעלה את מה ש"תיקנתי" בחפזי מקודם. לא הבנתי למה אתה משאיר את זה, ורק עכשיו הבנתי. עושים את זה מאד פשוט: בוחרים את כל מה שרוצים שלא יעבוד בו קוד-ויקי ולוחצים על הכפתור: טקסט לא מעוצב. מלבד זאת הכנסתי את כל זה לתוך {{טורים}}, זה רעיון של מערכת כדי ששאר הדף ימשיך לתפקד כרגיל ולא ייחרב מהקוד של המבחן האמריקאי. אויצרניק (שיחה) 14:22, 13 במאי 2020 (UTC)
אני רואה שזה לא עזר ועדיין משבש את התצוגה של הדף שלך. מציע שתפתח דף טיוטה במרחב המשתמש שלך: משתמש:ישראל קלר/טיוטה למבחן אמריקאי ותדביק שם את הקוד שתגזור מכאן. אויצרניק (שיחה) 14:24, 13 במאי 2020 (UTC
לא הבנתי למה התכוונת. את הדף כבר יצרתי בשם אחר: משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי.

ישראל קלר (שיחה) 14:28, 13 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט דפי עזר[edit]

כדי ליצור דפי עזר טובים צריך כמה שלבים:

  1. יצירת הדפים.
  2. הוספת התבנית המתאימה (נמצאת בדף חומר עזר/ברכות/ד/ב).
  3. הוספת קישור לשיעור סיני.
  4. הוספת חומרים מתאימים.

מאחר ואני לומד כרגע בחטיבת ביינים בלמידה וירטואלית אין לי הרבה זמן להוסיף את כל השינויים הללו. אם יש משתמש שיוכל להתחיל לבצע את השינויים אשמח. תודה רבה! ישראל קלר (שיחה) 14:35, 13 במאי 2020 (UTC)

ישראל, הצפת הודעה אחת בהרבה דפי שיחה היא SPAM וזה לא מקובל. לשם כך יש לוח מודעות, תפתח שם בבקשה שיחה חדשה עם תוכן ההודעה, כדי שכולם יוכלו לראות אותה. אויצרניק (שיחה) 14:45, 13 במאי 2020 (UTC)
בדיוק באתי לומר לך את אותו הדבר. אתה יכול לתייג את כל המשתמשים שאתה רוצה באמצעות תבנית {{א}}, אבל בצורה הזאת זה בעייתי מאד. תודה על כל העריכות שלך, זה מוסיף המון לאוצר. מי אדיר (שיחה) 14:50, 13 במאי 2020 (UTC)
תודה רבה! לא ידעתי שיש לוח מודעות. כרגע הוספתי בו את ההודעה. ישראל קלר (שיחה) 15:32, 13 במאי 2020 (UTC)

עריכת דף שיחת המשתמש שלי[edit]

מדוע אין לי אופציה לערוך את תחילת דף השיחה שלי ? ישראל קלר (שיחה) 10:54, 14 במאי 2020 (UTC)

זה שוב פעם באג של התצוגה הניידת שמאפשרת עריכה רק בתוך הפרקים ולא את הפרק הראשון עצמו. תעבור לתצוגת מחשבים והכל יהיה בסדר. מי אדיר (שיחה) 11:09, 14 במאי 2020 (UTC)
זה שההתחלה לא עובדת זה באג חדש. פעם זה לא היה ככה. הוספתי את התבנית המתאימה. ישראל קלר (שיחה) 12:18, 14 במאי 2020 (UTC)
זהו. זה לא באג של התצוגה הניידת, מי אדיר, אלא באג של שימוש לא נכון. מספר 'פרקי שיחה' בדף הוגדרו ככותרת עמוד ראשית באמצעות שימוש בסמל השוויון (=) פעם אחת בלבד משני צדי הכותרת. החזרתי את כולם לרמה המתאימה (==) ועכשיו הכל ניתן לעריכה. (עריכה זו, כמו עריכות התיקון, בוצעו באמצעות מכשיר נייד בתצוגה לניידים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:48, 17 במאי 2020 (UTC)
ולמה בדף של אויצרניק אי אפשר לערוך? ישראל קלר (שיחה) 16:14, 17 במאי 2020 (UTC)

דף משתמש[edit]

כדאי לך לכתוב את כל הדברים שעשית בתוך דף המשתמש שלך ולא בדף השיחה שלך. דף השיחה נועד ליצירת קשר עמך, אבל מי שירצה לראות מה עשית יכנס לדף התרומות שלך או לדף המשתמש שלך. מי אדיר (שיחה) 11:11, 14 במאי 2020 (UTC)

לשאלות החזרה שהן הדף הראשון שהעליתי משהו אחר העלה קישור בשיחת המשתמש, ולכן עכשיו אני מוסיף את מה שאני מעלה גם כאן. ישראל קלר (שיחה) 12:26, 14 במאי 2020 (UTC)

מערכת, יש אופציה להוסיף תבנית כמו התבנית של {{מעבר לתצוגת מחשבים}} אבל שכתוב שאם רוצים לערוך צריך לעבור לתצוגת מחשבים. תודה! ישראל קלר (שיחה) 12:34, 14 במאי 2020 (UTC)

פיצוי[edit]

הכנתי לך פיצוי על מחיקת דפי חומר-העזר הבוקר, והוא תבנית אוטומטית שתקשר לאתר "סיני". אבל אני חושב שכדאי שבכל דף יהיו לנו יותר מקישור אחד. לכן אני פתוח לרעיונות: אלו עוד קישורים חשובים אנחנו יכולים להציע על כל דף בש"ס? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:53, 17 במאי 2020 (UTC)

מערכת, כדאי לכתוב את זה בדף אוצר: אולם דיונים שם הצעתי להוסיף את הדברים לדפי העזר. דרך אגב, 1. איך קוראים לתבנית. 2. לאן באתר סיני היא מקשרת? ישראל קלר (שיחה) 10:57, 17 במאי 2020 (UTC)
מערכת, התבנית {{סיני}} מצויינת!
זה שיש בצד קישור לכמה אתרים (פורטל הדף היומי וכו',) זז ה' חלק מהתבנית {{סיני}}? ישראל קלר (שיחה) 11:28, 17 במאי 2020 (UTC)
לא, הקישור בצד הוא חלק מסרגל הניווט הכללי שנמצא בכל דפי הבבלי ומפרשיו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:31, 17 במאי 2020 (UTC)

עריכת דפי שיחה של משתמשים אחרים[edit]

ערב טוב, מקומם של תבניות משתמש הוא בדף המשתמש ולא בדף השיחה. בכל מקרה, לא כדאי להתערב בעריכת דפי השיחה של עורכים אחרים. רובם לא אוהבים ש'מתערבים' להם ב'מגרש הביתי'. יש כל כך הרבה מה להוסיף במרחב הכללי שאין צורך להיכנס למרחב האישי, אף שניכר שכוונתך לטובה. אם אתה רואה טעות מוכחת כמובן שאתה יכול לתקן אותה אבל שיפורים והצעות וכדומה אתה יכול פשוט להציע, לא כדאי לשנות. מי אדיר (שיחה) 16:17, 17 במאי 2020 (UTC)

שער הקהילה[edit]

הוא דף קבוע עם קישורים לדפים השונים ששייכים לקהילה, לא מתאים לכתוב שם על משהו ספציפי - זה מתאים ללוח מודעות וטוב שכתבת אותו שם. לכן שיחזרתי. מי אדיר (שיחה) 13:46, 19 במאי 2020 (UTC)

השימוש בדף זה הצעה של המערכת

פרוייקט יומי[edit]

כדאי שתכתוב את השם שלך ליד המשימה שנטלת על עצמך. מי אדיר (שיחה) 16:42, 19 במאי 2020 (UTC)

אני לא כ"כ יכול לקחת על עצמי משימה. מחר אני לומד עד אחרי חמש, וזה מסובך בשבילי לקחת פרוייקט. כרגע אני מנסה לערוך את מה שאספיק.ישראל קלר (שיחה) 16:45, 19 במאי 2020 (UTC)
ישר כוח על הרעיון! איפה אפשר להציע הצעות לספרים? אליה (שיחה) 18:06, 19 במאי 2020 (UTC)
בדף אוצר:פרויקט עריכה יומי בפרק על פרוייקטים עתידיים. מי אדיר (שיחה) 18:29, 19 במאי 2020 (UTC)

קטגוריות ריקות[edit]

ישראל, נכנסתי לפה הבוקר במקרה וראיתי שיצרת המון קטגוריות 'ריקות'. אסור לעשות דבר כזה, כי אף אחד לא ימצא אותן. לכל קטגוריה אמור להיות "קטגוריית אם" (למשל ל"אדרת אליהו: בראשית", צריכה להיות קטגוריה-אם "אדרת אליהו", שהיא בתורה תהיה מקוטרגת תחת "ספרים על התורה" ו/או "ספרי רבי אליהו מווילנא" שהאחרונה תהיה מקוטרגת תחת "אחרונים"), כך הקטגוריות משתייכות לעץ קטגוריות. אוצר האוצר (שיחה) 06:54, 26 במאי 2020 (UTC)