שיחת משתמש:ישראל קלר

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search
ההודעה האחרונה בדף השיחה של ישראל קלר התקבלה מאת עמד בתאריך 13/8/2020, כ"ד באב ה'תש"ף, בשעה 23:39:15.

Contents

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
תוכל גם לפתוח דף אקראי, לזהות בתוכו את הדבר אותו אתה רוצה לדעת כיצד לעשות, לדוגמא: הערה או קישור, ואז להיכנס לחלונית ה'עריכה' המופיעה בצד שמאל למעלה ולראות כיצד נעשה הדבר באמצעות קוד המקור של האוצר. בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי.

העברתי את הדף עם השאלות לדף שאלות חזרה/ברכות/לו-מב, תוכל לראות בגרסאות קודמות שם שהקרדיט נשאר שלך. תוכל לכתוב בדף המשתמש שלך או בדף השיחה שלך (הדף הזה) שאתה זה שמעלה את השאלות ולתת את הפרטים (עשיתי משהו ראשוני בתחתית הדף הזה).

תוכל להציץ בעריכת המקור של דף השאלות שם ולראות כמה שידרוגים שעשיתי: 1. מספור אוטומטי שיאפשר הוספת שאלות. 2. בקוד ויקי יש לעשות דאבל אנטר כדי להוריד שורה או להשתמש בתבנית {{ש}}. 3. התחלתי להפוך את המקור המופיע בסוף כל שאלה לקישור לדף הרלוונטי. אני מתעתד לאפשר גם הוספת תשובות שתהיה מוסתרת ואם המעיין ירצה הוא יוכל לחשוף את התשובה ולבחון את עצמו האם ידע או לא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:44, 6 בפברואר 2020 (UTC)

שאלות חזרה[edit]

שאלות חזרה-דיונים[edit]

שלום רבי ישראל, ראיתי את עריכתך, ואני רואה שכבר הביאו לכאן את פרטי ההתקשרות עמך. "שאלות חזרה" שכתבת, נמצאים כעת במרחב הספרים הראשי ולכן לא מקובל וגם לא מתאים לחתום בתוכם (בעתיד יוכלו אחרים להוסיף שאלות ולשכתב את הקיימות). אפשר לכל היותר לתת קרדיט ופרטי התקשרות בדף השיחה של שאלות החזרה (ואם תרצה עזרה בכך, אשמח לסייע), אולם גם בכך אין צורך, דף ה"גרסאות קודמות" מוביל אל דף המשתמש שלך, ובו תוכל לתת את כל הפרטים הללו כדי להקל על מי שיבקש ליצור עמך קשר. שא ברכה. אויצרניק (שיחה) 08:42, 5 במאי 2020 (UTC)
א. אני לא רבי, אני בסך הכל לומד בכיתה ח'😀.
ב. אין לי שום רצון לקרדיט, פשוט אני רגיל להוסיף את הסימון בסוף כל הודעה.
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:49, 7 במאי 2020 (UTC)
יפה מאד. אם אתה לומד אתה בטח מכיר את "בוצין בוצין מקטפיה ידיע". עלה והצלח! אויצרניק (שיחה) 18:03, 7 במאי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני שב וכותב לך רבי ישראל הצעיר, כי שוב הסרתי "פרטי התקשרות" שלך מהמרחב הציבורי. כאמור דף הגרסאות האחרונות מוביל לדף המשתמש שלך ומשם יוכלו ליצור עמך קשר. שים לב לשאר התיקונים שביצעתי בדף החידון האמריקאי. זה יעזור לך לעתיד. ועוד דבר קטן: אם תתן לדף שאתה יוצר שם דומה לדפים שיצרו משתמשים אחרים בדפים אחרים, קיים סיכוי גדול יותר שמישהו יראה אותו, כך למשל, מאחר שהדף של החידון לא מפוצל לעמוד א ולעמוד ב, הוא לא יופיע בסרגל הניווט שמוצג לעיני כל מי שלומד כאן את דף הבבלי עצמו. אני מציע לך ליצור את שני הדפים: מבחן אמריקאי/שבת/סז/א ו-מבחן אמריקאי/שבת/סז/ב, ואז לפצל את השאלות, כל מה שמתאים לעמוד א ילך למבחן הראשון, וכל השאר למבחן השני. אחרי שתגמור לעשות את זה, תבקש בבקשות ממפעילים למחוק את הדף הריק של החידון המקורי, וכך יבוא הכל על מקומו. שיהיה לך יום נעים ופורה. אויצרניק (שיחה) 07:49, 12 במאי 2020 (UTC)

אויצרניק,
 1. איפה היו פרטי ההתקשרות שלי? בחידון הוספתי קישור לדף השיחה.
 2. כתבתי את השם שלי מאחר ואני כתבתי את החידון.
 3. הוספתי את בקשת ההרשאה
 4. אני חושב שבכל חומר לימוד שמשהו מעלה לאומר כדאי שיהיה כתוב מי העלה אותו ולא יהיה צריך לדפדף בגרסאות אחרונות. ישראל קלר (שיחה) 08:10, 12 במאי 2020 (UTC)

בקשות מחיקה[edit]

*חידון אמריקאי/שבת/סז (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – יצרתי מחדש את הדף בשם מבחן ולא חידון *חידון אמריקאי (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – דף ריק *חידון אמריקאי/שבת (היסטוריה | יומנים | דפים מקשרים | מחיקה | מחיקה עם הסיבה) – כבר נוצר בשם מבחן

ישראל, מעולה שאתה משתמש בתבניות, אבל צריך לכתוב את זה בדף אוצר:בקשות ממפעילים כי רק שם המפעילים את הבקשה. בהצלחה. תורה לשמה (שיחה) 08:21, 12 במאי 2020 (UTC)
בוצע ישראל קלר (שיחה) 08:23, 12 במאי 2020 (UTC)

בקשה/ הצעה לעורכים הבקיאים[edit]

כרגע את מה שאני מעלה כאן אני מעלה בתור קישור לפורטל הדף היומי. במידה ועדיף להפוך אותם לקישור לאתר עצמו, אפשר בשמחה, אני עדיין לא בקיא באוצר ועושה רק מה שמסבירים לי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:04, 7 במאי 2020 (UTC)

קישור לפורטל הדף היומי זה טוב.
אבל אם מה שאתה מעלה הוא חומר שאתה כתבת, יהיה יותר טוב אם תעלה גם לכאן את הטקסט המקורי. למה? חלק מהגולשים לא אוהבים לעבור לאתר אחר, וגם כאן ישנה אפשרות לאחרים לתקן ניסוח ולהוסיף שאלות, כך שההשקעה שלך תקבל "תשואה" במשך השנים. חילך לאורייתא. אויצרניק (שיחה) 18:07, 7 במאי 2020 (UTC)
לכן שאלתי. את שאלות החזרה והתשבץ אני כתבתי, אבל איך אפשר להוסיף תשבץ באוצר? ישראל קלר (שיחה) 18:16, 7 במאי 2020 (UTC)
תשבץ בינתיים אי אפשר. וטוב שכך. לכל אתר יש את הייחודיות שלו: פורטל הדף היומי הוא אתר נהדר ללומדי הדף היומי ומציע להם כמעט-הכל סביב הדף היומי, כולל הפעלה לאימהות למשל. אוצר הספרים, כפי ששמו מרמז, הוא אוצר ספרים ולכן הוא אינו מכיל תשבצים. לילה טוב ושבת שלום. אויצרניק (שיחה) 18:29, 7 במאי 2020 (UTC
מצויין! תודה רבה!! ישראל קלר (שיחה) 18:32, 7 במאי 2020 (UTC) 18:32, 7 במאי 2020 (UTC)

ועוד שאלה[edit]

איפה נמצאות השאלות חזרה? ראיתי שיש כאן קישור, אבל לאן הקישור? ישר כח!

חתימה והזחה: הסבר קל[edit]

כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:59, 23 באפריל 2020 (UTC)

אנא ואנא, הקפד לחתום בסוף כל עריכה בדפי שיחה ובבית המדרש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:31, 26 באפריל 2020 (UTC)
כדאי לך גם להיכנס שוב לדף העריכה ולראות כיצד אפשר לקשר בצורה הטובה ביותר לאתרים אחרים. בהצלחה מי אדיר (שיחה) 09:32, 26 באפריל 2020 (UTC)
ישר כח, אשתדל ישראל קלר (שיחה) 17:18, 26 באפריל 2020 (UTC)

עריכה חוזרת בדפי שיחה ועוד[edit]

שבוע טוב, דבר ראשון, תודה רבה על העריכות הנפלאות שלך, כלומד הדף היומי זה מוסיף לי רבות. דבר נוסף, ראיתי ששינית עריכות שלך בדף אוצר:בית המדרש/דף היומי, שים לב שכשאתה משנה דבריו שכתבת בעקבות תגובה שבאה עליהם, אתה גורם שמי שיבוא אחר כך ויקרא את מה שכתוב לא יבין את סדר הדברים והדברים שבאים בעקבות דבריך יראו מנותקים וללא קשר. תוכל להשתמש בתבנית {{כתב מחוק}} כדי למחוק את מה שכתבת ותכתוב מחדש את הדברים בצורה המתוקנת, כך יבינו מה קרה. ובעיקר התיקונים נועדו להמשך הדרך. ש"ס יידן (שיחה) 21:34, 9 במאי 2020 (UTC)

אשתדל! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 06:56, 10 במאי 2020 (UTC)

חומרי עזר[edit]

צהריים טובים ישראל, עריכותיך האחרונות מוכיחות שאתה מעוניין להשקיע ביצירת דפי עזר ללומד, אשריך! כדאי לך להתייעץ לגבי תוכן הדפים, כי לא כל דבר מתאים וניתן להעלות לאוצר, ואז עבודתך יכולה להיות לריק. לכן כדאי לך ליצור בדף אוצר:אולם דיונים פיסקה שתדבר על דפי חומרי העזר ושם תעלה את הרעיונות שלך לפני שאתה מבצע אותם למעשה, ככה תוכל לשמוע את דעת חברי הקהילה בנוגע לדברים שאתה מעוניין להעלות. אגב, בשלב ראשון אם יהיה לך כח ליצור את כל הדפים עם קישור לשיעור המקוצר מאתר סיני כפי שנעשה בתחילת מסכת ברכות זה יביא המון תועלת ללומדים. מי אדיר (שיחה) 10:09, 10 במאי 2020 (UTC)

ה"שעה" שנמצאת בסוף ההודעה[edit]

(מודגש כאן בסוף ההודעה) מה משמעותה? השעון לא מכוון. ישראל קלר (שיחה) 15:51, 11 במאי 2020 (UTC)

היכנס נא למיוחד:העדפות, וקבע בכרטיסיה "מראה" באיזה אזור זמן אתה חי. גולשי ועורכי האתר מגיעים מכל הגלובוס, השעה הנוכחית בשרת היא 3 שעות אחרי השעה בארץ ישראל, תראה שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:07, 11 במאי 2020 (UTC)
שיניתי. תודה רבה!
הערה: לא הצלחתי לשנות את הגדרת הזמן עד שעברתי לתצוגת מחשבים. יש אופציה להוסיף שם את תבנית:
{{מעבר לתצוגת מחשבים}} ישראל קלר (שיחה) 16:36, 11 במאי 2020 (UTC)
כדי שלא תופיע התבנית, אלא ההפניה אליה, כורכים אותה עם {{תב|}}. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:05, 11 במאי 2020 (UTC)
נראה שכעת יש בעיה בתצוגה גם אחרי שההעדפות כן מכוונות על ירושלים. מישהו (שיחה) 12:52, 15 ביוני 2020 (UTC)
תגדיר בהגדרות השעון להוסיף עוד +שעות - זה יפתור לך את הבעיה. מי אדיר (שיחה) 14:00, 15 ביוני 2020 (UTC)

טיוטה למבחן אמריקאי[edit]

משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי.

טיוטה במרחב המשתמש[edit]

הי, אתה יכול לפתוח דף תחת השם שלך ולהעלות שם את הטיוטה שיצרת בדף השיחה שלך. למשל, משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי. כל עוד זה תחת המשתמש שלך זה בסדר. מי אדיר (שיחה) 12:55, 13 במאי 2020 (UTC)

בוצע--ישראל קלר (שיחה) 12:58, 13 במאי 2020 (UTC)

יצירת דפים ריקים[edit]

אחי, למה אתה עושה את זה? אם אין בפנים כלום - אל תשמור את הדף. חכה שתמלא אותו ואז תשמור. אויצרניק (שיחה) 13:37, 13 במאי 2020 (UTC)

זה תחילת פרוייקט של העלאת שיעורי סיני ועוד. יותר נוח להוסיף דברים לדף קיים. --ישראל קלר (שיחה) 13:58, 13 במאי 2020 (UTC)
בסדר, מצוין, אבל תדאג שזה לא יעמוד ככה מדי הרבה זמן, אנשים מגיעים ונכנסים. מי שיתאכזב לא יחזור כל כך מהר.
עוד דבר: סידרתי למעלה את מה ש"תיקנתי" בחפזי מקודם. לא הבנתי למה אתה משאיר את זה, ורק עכשיו הבנתי. עושים את זה מאד פשוט: בוחרים את כל מה שרוצים שלא יעבוד בו קוד-ויקי ולוחצים על הכפתור: טקסט לא מעוצב. מלבד זאת הכנסתי את כל זה לתוך {{טורים}}, זה רעיון של מערכת כדי ששאר הדף ימשיך לתפקד כרגיל ולא ייחרב מהקוד של המבחן האמריקאי. אויצרניק (שיחה) 14:22, 13 במאי 2020 (UTC)
אני רואה שזה לא עזר ועדיין משבש את התצוגה של הדף שלך. מציע שתפתח דף טיוטה במרחב המשתמש שלך: משתמש:ישראל קלר/טיוטה למבחן אמריקאי ותדביק שם את הקוד שתגזור מכאן. אויצרניק (שיחה) 14:24, 13 במאי 2020 (UTC
לא הבנתי למה התכוונת. את הדף כבר יצרתי בשם אחר: משתמש:ישראל קלר/טיוטה:מבחן אמריקאי.

ישראל קלר (שיחה) 14:28, 13 במאי 2020 (UTC)

פרוייקט דפי עזר[edit]

כדי ליצור דפי עזר טובים צריך כמה שלבים:

 1. יצירת הדפים.
 2. הוספת התבנית המתאימה (נמצאת בדף חומר עזר/ברכות/ד/ב).
 3. הוספת קישור לשיעור סיני.
 4. הוספת חומרים מתאימים.

מאחר ואני לומד כרגע בחטיבת ביינים בלמידה וירטואלית אין לי הרבה זמן להוסיף את כל השינויים הללו. אם יש משתמש שיוכל להתחיל לבצע את השינויים אשמח. תודה רבה! ישראל קלר (שיחה) 14:35, 13 במאי 2020 (UTC)

ישראל, הצפת הודעה אחת בהרבה דפי שיחה היא SPAM וזה לא מקובל. לשם כך יש לוח מודעות, תפתח שם בבקשה שיחה חדשה עם תוכן ההודעה, כדי שכולם יוכלו לראות אותה. אויצרניק (שיחה) 14:45, 13 במאי 2020 (UTC)
בדיוק באתי לומר לך את אותו הדבר. אתה יכול לתייג את כל המשתמשים שאתה רוצה באמצעות תבנית {{א}}, אבל בצורה הזאת זה בעייתי מאד. תודה על כל העריכות שלך, זה מוסיף המון לאוצר. מי אדיר (שיחה) 14:50, 13 במאי 2020 (UTC)
תודה רבה! לא ידעתי שיש לוח מודעות. כרגע הוספתי בו את ההודעה. ישראל קלר (שיחה) 15:32, 13 במאי 2020 (UTC)

עריכת דף שיחת המשתמש שלי[edit]

מדוע אין לי אופציה לערוך את תחילת דף השיחה שלי ? ישראל קלר (שיחה) 10:54, 14 במאי 2020 (UTC)

זה שוב פעם באג של התצוגה הניידת שמאפשרת עריכה רק בתוך הפרקים ולא את הפרק הראשון עצמו. תעבור לתצוגת מחשבים והכל יהיה בסדר. מי אדיר (שיחה) 11:09, 14 במאי 2020 (UTC)
זה שההתחלה לא עובדת זה באג חדש. פעם זה לא היה ככה. הוספתי את התבנית המתאימה. ישראל קלר (שיחה) 12:18, 14 במאי 2020 (UTC)
זהו. זה לא באג של התצוגה הניידת, מי אדיר, אלא באג של שימוש לא נכון. מספר 'פרקי שיחה' בדף הוגדרו ככותרת עמוד ראשית באמצעות שימוש בסמל השוויון (=) פעם אחת בלבד משני צדי הכותרת. החזרתי את כולם לרמה המתאימה (==) ועכשיו הכל ניתן לעריכה. (עריכה זו, כמו עריכות התיקון, בוצעו באמצעות מכשיר נייד בתצוגה לניידים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:48, 17 במאי 2020 (UTC)
ולמה בדף של אויצרניק אי אפשר לערוך? ישראל קלר (שיחה) 16:14, 17 במאי 2020 (UTC)

דף משתמש[edit]

כדאי לך לכתוב את כל הדברים שעשית בתוך דף המשתמש שלך ולא בדף השיחה שלך. דף השיחה נועד ליצירת קשר עמך, אבל מי שירצה לראות מה עשית יכנס לדף התרומות שלך או לדף המשתמש שלך. מי אדיר (שיחה) 11:11, 14 במאי 2020 (UTC)

לשאלות החזרה שהן הדף הראשון שהעליתי משהו אחר העלה קישור בשיחת המשתמש, ולכן עכשיו אני מוסיף את מה שאני מעלה גם כאן. ישראל קלר (שיחה) 12:26, 14 במאי 2020 (UTC)

מערכת, יש אופציה להוסיף תבנית כמו התבנית של {{מעבר לתצוגת מחשבים}} אבל שכתוב שאם רוצים לערוך צריך לעבור לתצוגת מחשבים. תודה! ישראל קלר (שיחה) 12:34, 14 במאי 2020 (UTC)

פיצוי[edit]

הכנתי לך פיצוי על מחיקת דפי חומר-העזר הבוקר, והוא תבנית אוטומטית שתקשר לאתר "סיני". אבל אני חושב שכדאי שבכל דף יהיו לנו יותר מקישור אחד. לכן אני פתוח לרעיונות: אלו עוד קישורים חשובים אנחנו יכולים להציע על כל דף בש"ס? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:53, 17 במאי 2020 (UTC)

מערכת, כדאי לכתוב את זה בדף אוצר: אולם דיונים שם הצעתי להוסיף את הדברים לדפי העזר. דרך אגב, 1. איך קוראים לתבנית. 2. לאן באתר סיני היא מקשרת? ישראל קלר (שיחה) 10:57, 17 במאי 2020 (UTC)
מערכת, התבנית {{סיני}} מצויינת!
זה שיש בצד קישור לכמה אתרים (פורטל הדף היומי וכו',) זז ה' חלק מהתבנית {{סיני}}? ישראל קלר (שיחה) 11:28, 17 במאי 2020 (UTC)
לא, הקישור בצד הוא חלק מסרגל הניווט הכללי שנמצא בכל דפי הבבלי ומפרשיו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:31, 17 במאי 2020 (UTC)

עריכת דפי שיחה של משתמשים אחרים[edit]

ערב טוב, מקומם של תבניות משתמש הוא בדף המשתמש ולא בדף השיחה. בכל מקרה, לא כדאי להתערב בעריכת דפי השיחה של עורכים אחרים. רובם לא אוהבים ש'מתערבים' להם ב'מגרש הביתי'. יש כל כך הרבה מה להוסיף במרחב הכללי שאין צורך להיכנס למרחב האישי, אף שניכר שכוונתך לטובה. אם אתה רואה טעות מוכחת כמובן שאתה יכול לתקן אותה אבל שיפורים והצעות וכדומה אתה יכול פשוט להציע, לא כדאי לשנות. מי אדיר (שיחה) 16:17, 17 במאי 2020 (UTC)

שער הקהילה[edit]

הוא דף קבוע עם קישורים לדפים השונים ששייכים לקהילה, לא מתאים לכתוב שם על משהו ספציפי - זה מתאים ללוח מודעות וטוב שכתבת אותו שם. לכן שיחזרתי. מי אדיר (שיחה) 13:46, 19 במאי 2020 (UTC)

השימוש בדף זה הצעה של המערכת

פרוייקט יומי[edit]

כדאי שתכתוב את השם שלך ליד המשימה שנטלת על עצמך. מי אדיר (שיחה) 16:42, 19 במאי 2020 (UTC)

אני לא כ"כ יכול לקחת על עצמי משימה. מחר אני לומד עד אחרי חמש, וזה מסובך בשבילי לקחת פרוייקט. כרגע אני מנסה לערוך את מה שאספיק.ישראל קלר (שיחה) 16:45, 19 במאי 2020 (UTC)
ישר כוח על הרעיון! איפה אפשר להציע הצעות לספרים? אליה (שיחה) 18:06, 19 במאי 2020 (UTC)
בדף אוצר:פרויקט עריכה יומי בפרק על פרוייקטים עתידיים. מי אדיר (שיחה) 18:29, 19 במאי 2020 (UTC)

קטגוריות ריקות[edit]

ישראל, נכנסתי לפה הבוקר במקרה וראיתי שיצרת המון קטגוריות 'ריקות'. אסור לעשות דבר כזה, כי אף אחד לא ימצא אותן. לכל קטגוריה אמור להיות "קטגוריית אם" (למשל ל"אדרת אליהו: בראשית", צריכה להיות קטגוריה-אם "אדרת אליהו", שהיא בתורה תהיה מקוטרגת תחת "ספרים על התורה" ו/או "ספרי רבי אליהו מווילנא" שהאחרונה תהיה מקוטרגת תחת "אחרונים"), כך הקטגוריות משתייכות לעץ קטגוריות. אוצר האוצר (שיחה) 06:54, 26 במאי 2020 (UTC)

ישראל, הנחת תבנית למחוק את קטגוריה:אדרת אליהו: בראשית, מותר לשאול: למה למחוק? מהדורה קמא (שיחה) 12:36, 26 במאי 2020 (UTC)
כי אני יצרתי את זה וזה לא נמצא בעץ. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:44, 26 במאי 2020 (UTC)
למה יצרת שתי קטגוריות, גם אבי הנחל וגם אבי הנחל: בראשית? עמיאל - שיחה 13:42, 26 במאי 2020 (UTC)
אני אסביר את הענין. ישראל היקר אינו בקי ברזי אתרי ויקי לכן הוא יצר כמה דפי קטגוריה, חלקם נצרכים וחלקם מיותרים, אך לא עלה בדעתו שאולי יש כאן בעיה. לכן, אם אתם נתקלים במשהו בעייתי שיצר - תוכלו לשנות אותו כפי שאתם סבורים. אני בטוח שישראל, לא רק שזה לא יפריע לו אלא אף וראך ושמח בלבו. על הדרך אם תוכלו להסביר לו את הענין (שגם אני לא בקי בו דיי) וככה כולנו נבין יותר איך ומה, והיה זה שכרכם. מי אדיר (שיחה) 14:05, 26 במאי 2020 (UTC)
אני כבר לא זוכר מה היו כל השינויים שעשיתי היום. אבל קטגוריות מהסוג קטגוריה:אברבנאל:, ודאי שצריכות להשתנות לקטגוריה:אברבנאל והם נוצרו בגלל טעות כלשהי (אני לא יודע של מי, אולי של מערכת באחת התבניות). כל טוב. עמיאל - שיחה 14:15, 26 במאי 2020 (UTC)
שלום לכולם, יצרתי את 100 הקטגוריות הראשונות ברשימה, כאשר ברור שחלק מקטגוריות אלו נצרכות. באופן כללי, כאשר משהו עורך/ מוחק את אחת מהקטגוריות, כדי לפני כן להיכנס לדפים שנמצאים בקטגוריה הזאת ולמחוק מהם את הקטגוריה. הסיבה שיצרתי את הקטגוריות, היא שהקטגוריות האלו ברובן נצרכות וטובות (מסגנון: קטגוריה:אבן האזל/הלכות שכנים), ולדעתי במצב כרגע, כדאי קודם כל ליצור קודם כל את כל דפי הקטגוריות שיש בהם לפחות 2 דפים, לאחר מכן להוסיף קטגוריות עם דף אחד בלבד שמתאימות ולמחוק את המיותרות, ובסוף לעדכן את העץ. אשמח לשמוע מה דעתכם ומה דעת המערכת על כך. תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:12, 26 במאי 2020 (UTC)
בניגוד לוויקיפדיה, כאן ההפניות לרוב הקטגוריות אינן נמצאות בגוף הערכים אלא מחושבות בתוך תבנית ניווט תחתון. ולכן אין שום סיבה ליצור אותן כשלא ברור שלא מדובר בטעות וכשלא משייכים אותן מראש לעץ הקטגוריות. מנגד, אין כל מניעה ליצור קטגוריה עם דף אחד, אם היא נצרכת והיא במבנה כמו שצריך ומקוטרגת כמו שצריך למקומה בעץ הקטגוריות. זה לא מסובך לעשות את זה טוב. לגבי "אבי הנחל: בראשית", אם יש גם על שמות, אז לא נכון למחוק את זה אלא להשאיר ולקטרג תחת "אבי הנחל" הכללי. מקווה שמישהו יעשה סדר. אני לא אגיע לזה, גם ככה בעומס ומנסה להעלות את השו"ע ומשנ"ב הנחוצים מאד בצורה מוגהת ומדויקת. אוצר האוצר (שיחה) 16:19, 26 במאי 2020 (UTC)
אוצר האוצר, למה לדבר תאורטית? אבי הנחל זה ספר של ר"ח פאלאג'י על אגדת בראשית ולא על ספר בראשית, אז אכן אם יש קטגוריה:אבי הנחל, אין טעם בקטגוריה הנמוכה יותר. מהדורה קמא (שיחה) 16:36, 26 במאי 2020 (UTC)
ליצור קטגוריות נוספות? אילו? לגבי מה שאוצר האוצר כתב: "מנגד, אין כל מניעה ליצור קטגוריה עם דף אחד, אם היא נצרכת והיא במבנה כמו שצריך ומקוטרגת כמו שצריך למקומה בעץ הקטגוריות." גם אני כתבתי את זה, אבל צריך להיזהר כי לפעמים קטגוריות עם דף אחד זה טעות. לסיכום: אילו דפים ליצור ואיך? איך משתמשים בעץ הקטגוריות? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:11, 26 במאי 2020 (UTC)
ערב טוב.
א. שים לב שאתה מכתב את דף השיחה שלי, אז אני לא מקבל על זה שום איתות. תכתב את משתמש:מהדורה קמא או {{א|מהדורה קמא}}, ואז אקבל איתות.
ב. אם חשקה נפשך לעסוק במלאכת הקטגוריות (ובכל משהו שהוא חדש לך בתחום המדיה-ויקי), תתחיל תחילה קמעא קמעא בחיקוי של מה שאתה רואה שאחרים עושים, ומהר מאד תגלה את ההיגיון שמאחרי הדברים ותוכל "לחדש" ולהוסיף נופך משלך. חלק מהדברים פה באמת לא מוסברים מספיק, אולי אשב לכתוב הדרכה או אציע למי אדיר, מערכת ויתר החברים שיש להם ותק במיזמי ויקימדיה, לעשות זאת. יש כל כך הרבה דברים שנראים למי שבא מ"שם" כה מובנים מאליהם, שלפעמים לא שמים לב שלרבים וטובים אין מושג בנישות הללו. מה שחשוב הוא שתעשה מה שכיף לך, כי אף אחד לא משתתף במיזם התנדבותי בלי להנות. אני נהנה לעשות סדר, אבל לפעמים זה משעמם לי ואז אני מנסה לעשות משהו אחר, ליצור משהו שיועיל ללומדים כמו דף ההשוואה הזה, שמאד חסר ללומדי הספר המודפס, או פשוט ללמוד באחד הדפים ולתקן אם מצאתי שגיאה. מהדורה קמא (שיחה) 19:29, 26 במאי 2020 (UTC)
תוכל ליצור לך דף משתמש? זה שאין דף משתמש מיצר אי סדר בדפים. זה מה שאני עושה באופן כללי בכל העריכה באוצר. מעולם לא הכרתי את קוד ויקי, והתחלתי לערוך באוצר רק לפני כחודש, אז אני משתדל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:07, 26 במאי 2020 (UTC)
ישראל, אולי תוכל להסביר לי איזה "אי-סדר" נוצר מכך שאין לי דף משתמש? צבע אדום אינו אי-סדר.
אני הולך למחוק את הדף חומר עזר/ראש השנה, כי הוא יוצר אי-סדר. אנא הסבר לי מה רצית לעשות שם? אולי אפשר לעשות זאת בקלות בצורה תואמת לכלל האתר. מהדורה קמא (שיחה) 06:09, 27 במאי 2020 (UTC)
רואה עכשיו שעשית את זה בהרבה מסכתות, ככלל לא מניחים תבנית חדשה בהרבה דפים בלי לדון על הנוסח שלה מראש, למשל במקרה הזה אף אחד לא יודע מה זה "כדי לסדר את האינדקס" ומה הכוונה "יש להסתכל בדף המקושר" (יש בדף הזה בערך 30 קישורים, מי הוא הראוי לתואר "הדף המקושר"? אתמהה. מהדורה קמא (שיחה) 06:13, 27 במאי 2020 (UTC)
א. כשאני מכתב משתמשים זה נראה כך: שלום לכולם. ב. נראה לי שכרגע הדף מצויין. ישר כח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:56, 27 במאי 2020 (UTC)
א. זו כמובן אינה תשובה, מה שאתה עושה כשאתה מכתב אותם כך במקום בצורה נורמלית: "ישראל קלר, מהדורה קמא, מה דעתכם?" זה מה שעושה אי-סדר....
בחיוך כמובן.
ב. גם לי נראה. מישהו השקיע בעיצוב שם... לילה טוב וחג שמח! מהדורה קמא (שיחה) 18:18, 27 במאי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, הבעיה היא זה שהדף צבעוני. לילה טוב וחג שמח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:01, 27 במאי 2020 (UTC)

ברכות - 1000 עריכות!!![edit]

רציתי לברכך, ערב חג השבועות תש"פ, שתזכה להמשיך להגדיל תורה ולרוממה, בהרבצת תורה מופלאה דרך "אוצר הספרים היהודי השיתופי". 1000 עריכות בפרק זמן קצר כל כך, זה משהו ששמור רק ליחידים, אשריך! מצולות ים (שיחה) 07:43, 28 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 07:46, 28 במאי 2020 (UTC)
1,000 עריכות! לא יאומן. ערב חג מתן תורה, שא ברכה. ישראל, אני מקווה שאתה משאיר לעצמך גם קצת חיים, זו אמנם הרבצת תורה וכל זה, אבל חשוב מאד לשמור על עצמך, חיי חברה וכל זה. יצאתי נודניק, אבל בכל זאת. סומך עליך שתשמור על האיזונים חג שמח! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:49, 28 במאי 2020 (UTC)
זה בסדר, אני מקפיד על חיי חברה (אני לומד עד חמש ברוב הימים). אשתדל לשמור על האיזונים😉. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:59, 28 במאי 2020 (UTC)

תודות על תודות[edit]

תודה רבה על הפרגון! אתה מודה לי על כל עריכה שנייה, שנייה אחרי שאני מפרסם אותה!קריצה עמיאל - שיחה 17:04, 3 ביוני 2020 (UTC)

אני מודה בעיקר על עריכות של: תיקון שגיאת הקלדה שלי או עריכה ארוכה שמוסיפה (לדוגמא: עריכות בשו"ת הרא"ש).
תוכל לראות שאני לא מודה לך על עריכות בדף המשתמש שלך קריצה.
בכל מקרה זה מגיע לך 😀.
שכוייח על המשך האינדקס!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:33, 3 ביוני 2020 (UTC)
דרך אגב, אתה מכיר את הכלי "חיפוש והחלפה"? הוא מאד מועיל בשכפול אנדקסים והקלדתם במהירות. עמיאל - שיחה 18:12, 3 ביוני 2020 (UTC)
לא. איך משתמשים בו? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:12, 3 ביוני 2020 (UTC)
זהו כלי פשוט להפעלה והוא קיים גם במסמכי וורד. בחלונית העריכה הוא נמצא בקצה השמאלי של הסרגל "מתקדם" בסמל של זכוכית מגדלת ועיפרון על נייר. השימוש בו הוא פשוט: בחלון שנפתח אתה ממלא חיפוש של: X, החלפה ב: Y. ולוחץ "החלפת הכל" למטה. באותו רגע כל המופעים של "X" בדף שאתה עורך - מתחלפים ב-"Y". אפשר להשתמש בזה גם על מנת למחוק את כל המופעים של מילה מסוימת בטקסט. ב"חיפוש של" לכתוב את הדבר שאתה רוצה למחוק, ואת "החלפה ב" להשאיר ריק. דוגמא לעריכה שנעשתה בעזרת הכלי אתה יכול לראות בעריכה הזו, בה החלפתי את כל הבטויים "כתב יד הכתב והמכתב" ב"הכתב והמכתב (ריינס)".
על מנת ליצור את האינדקס של סימן ס"ו בשו"ת הרא"ש, אני פותח דף ריק (לאו דווקא פותח, אני יכול להשתמש רק ב"יצירת קוד מקור" בלי ללחוץ על פרסום השינויים. אם יותר נוח לך לעשות זאת באמצעות דף חדש, תפתח דף במרחב המשתמש שלך ותעשה שם מה שאתה רוצה), ומעתיק לשם למשל את הטקסט הבא, שלקוח מהאינדקס של סימן ו':
'''[[שו"ת הרא"ש/ו|{{עוגן1|כלל ו}}]]:''' [[שו"ת הרא"ש/ו/א|א]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ב|ב]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ג|ג]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ד|ד]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ה|ה]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ו|ו]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ז|ז]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ח|ח]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ט|ט]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/י|י]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/יא|יא]]
אח"כ אני עושה "חיפוש של: שו"ת הרא"ש/ו" ומחליף ב:"שו"ת הרא"ש/סו". מחליף את המילים "כלל ו", ב"כלל סו", ומעתיק את הטקסט למקום בו הוא צריך להימצא בדף שו"ת הרא"ש. ככה ביצעתי את העריכה הזו. בהמשך אני מחליף את "שו"ת הרא"ש/סו", ב"שו"ת הראש/סז", מוחק את הסעיפים ה' עד י"א, כיוון שהם לא קיימים בסימן ס"ז, ואם בסימן הבא יש יותר סעיפים, אני מעתיק מחדש מסימן גדול יותר, וכן הלאה בכל הסימנים.
מקווה שהסברתי ברור, ושהכלי יהיה לך לעזר. עמיאל - שיחה 19:28, 3 ביוני 2020 (UTC)

{{שו"ת הרא"ש}}[edit]

למה השתמשת בה רק בחלק מהדפים? עמיאל - שיחה 19:29, 6 ביוני 2020 (UTC)

ר' עמיאל, שבוע טוב, לא הספקתי הכול, מקווה להמשיך מחר, אבל נראה לי שבמקום התבנית כדאי כל פעם להעתיק מקוד המקור של התבנית את הסעיפים המתאימים. תראה מה עשיתי כאן וכאן. נראה לי הכי מתאים. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:36, 6 ביוני 2020 (UTC)
א. מסכים איתך, זה באמת לא נראה טוב שיש המון קישורים ריקים. אבל אולי במקום לעבוד כפול, נמתין עם זה קצת ולא ניצור דפים חדשים עד שהתבנית תהיה מוכנה לשימוש מלא. בינתיים יש עוד הרבה עבודה נוספת בשו"ת הרא"ש ובמקומות אחרים באוצר.
ב. אני לא רב... עמיאל - שיחה 19:41, 6 ביוני 2020 (UTC)
זה לא הרבה עבודה, זה העתק הדבק. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:44, 6 ביוני 2020 (UTC)
אם אתה רוצה לא אכפת לי, שים לב לתוספת שעשיתי בדף שו"ת הרא"ש/כג. עמיאל - שיחה 19:50, 6 ביוני 2020 (UTC)
כן, תודה רבה! מחר אני מקווה להמשיך. ישר כח!-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:51, 6 ביוני 2020 (UTC)

הכתב והמכתב (ריינס)/א[edit]

לא נכון להניח שם את התבנית. זה דף נצרך על מנת שלא יהיו קישורים אדומים ועל מנת שתהיה היררכיה בין הדפים בספר. מתאים להניח אותה רק בדפים כעין כתב יד הכתב והמכתב/א שהם הפניה שגויה שנוצרה לאחר העברת הדף, או בדפים שרק אתה ערכת. עמיאל - שיחה 16:04, 7 ביוני 2020 (UTC)

אז למה הוא ברשימת המחיקה? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:59, 7 ביוני 2020 (UTC).
הוא לא ברשימת המחיקה, כתב יד הכתב והמכתב/א שהפנה אליו נמצא ברשימת המחיקה. עמיאל - שיחה 17:16, 7 ביוני 2020 (UTC)

שאלתך בדף השיחה של העמוד הראשי[edit]

כדאי להעביר לדף אוצר:עורכים שואלים, אבל לא כדאי למחוק סתם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 06:02, 9 ביוני 2020 (UTC)

סיני, כבר תיקנתי את זה בעצמי. זה שאלה לא חשובה בכלל. אבל אם תרצה אתה יכול להעביר. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:26, 9 ביוני 2020 (UTC)

דפוס קרימונה[edit]

ישראל יקירי, תודה על ההעברה, אבל היא בוצעה בצורה שגויה. הצורה המבחינה בשמות הערכים היא סוגריים, כך: שו"ת מהר"ם מרוטנבורג (דפוס קרימונה) ולא באמצעות נקודתיים (נקודתיים משמשות כהבחנה של part - חלק ממשהו גדול יותר). אודה לך אם תתקן, ועוד יותר אודה אם תעשה לך מנהג לפני שינויים גדולים (שנוגעים לדפים רבים) להתייעץ באמצעות פתיחת דיון בדף השיחה המתאים או באולם הדיונים. תודה על הכל. אין כמוך. שבת שלום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:48, 12 ביוני 2020 (UTC)

מערכת, אשתדל לתקן. ממילא עדיין לא ביצעתי את השינוי בכל הדפים אז אשתדל להמשיך בשבוע הבא. בד"כ אני לא עושה שינויים גדולים (והפעם היה לי ברור שהשינוי נצרך, רק לא ידעתי שלא מתאים הנקודותיים). שבת שלום! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:18, 12 ביוני 2020 (UTC)
נהדר! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:19, 12 ביוני 2020 (UTC)

פנייה לעורכים חדשים[edit]

שבוע טוב ישראל היקר. בשנה האחרונה (לפחות) משתמש סיני ועוקר הרים נטל על עצמו את קבלת הפנים לעורכים החדשים, בטח גם כשבאת אתה הוא זה שקיבל את פניך. הוא עושה את זה בצורה נפלאה, מנחה ומסייע בכל הנדרש, ועורכים רבים ציינו גם במייל המערכת שקבלת הפנים שלו נתנה להם את החשק לפעול, ובפרט הרגיעה אותם שהעריכה באוצר היא פשוטה מאד ולא מסובכת כפי שאפשר אולי לחשוב במבט ראשון. מאחר ששמתי לב שאתה פונה בעצמך לעורכים חדשים במטרה לסייע להם (וטוב שכך, עורכי האוצר אוהבים להושיט יד לעזרה לכל מאן דבעי), ראיתי לנכון לומר לך שלפעמים ריבוי ההודעות וההצעות לפרוייקטים כאלו או אחרים יכולים לגרום לעורך להירתע. בא ניתן לסיני לעשות את העבודה. אם אתה רואה שעברה תקופה של שבוע והעורך לא מוצא את עצמו, תוכל כמובן להציע את עזרתך, אבל במיידי אני חושב שכדאי לנו לאפשר לסיני להמשיך במלאכה שהוא כל כך טובה בה. תודה ושבוע נפלא. מי אדיר (שיחה) 21:57, 13 ביוני 2020 (UTC)

בוקר טוב, אני יודע שסיני עושה את קבלת הפנים, ותוכל לראות שאני לא זה שיוצר את הדף "ברוכים הבאים" אלא סיני. כרגע מה שעשיתי הוא הסבר קצר על העריכה, כי המשתמש כבר ענה לסיני, והיה צריך להסביר לו על חתימה והזחה. מדריכי העריכה באוצר לא מסבירים מספיק טוב איך להשתמש בקוד ויקי ולכן אני עשיתי את זה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 03:58, 14 ביוני 2020 (UTC)
ידעתי גם ידעתי שסיני הוא שפתח את הפסקה, אבל עדיין אין צורך להוסיף במיידי מידע על אופן החתימה וההזחה וכו', זה גורם עומס מיותר על העורך הטרי (ראה שיחת משתמש:איש המפתחות וד"ל). שיחזרתי גם את עריכתך בדף שיחתו של איתמר - מחקת משם את תבנית שולי הגליון, למרות שהיא נועדה להסביר לאיתמר את אופן השימוש בה. באופן כללי - אל לך לבצע שינויים בדפי שיחה של אחרים. יש לך מה לומר להם? תפתח פסקה חדשה, תוסיף תגובה וכו', שינויים - לא כדאי. יש כל כך הרבה מה לעשות במרחב הראשי שזה מיותר. תודה רבה. מי אדיר (שיחה) 05:59, 14 ביוני 2020 (UTC)

צל"ש עקבי[edit]

אין מה לומר, מגיע לך צל"ש מיוחד על העקביות שלך. יום אחרי יום אתה מוצא את הזמן להופיע, להשפיע ולשדרג את כל האוצר בכמה רמות. החל מפעילותך בקטגוריות, פרוייקט העריכה היומי ומדריך העריכה המתהווה. כל זה במקביל ליום לימודים רגיל - מדהים! מי אדיר (שיחה) 20:05, 16 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:53, 17 ביוני 2020 (UTC)

2000 עריכות[edit]

ברכות. מצולות ים (שיחה) 07:49, 17 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:51, 17 ביוני 2020 (UTC)

תודה על השיעורי בית[edit]

תודה על צילום האייקון, בחזותי הכל יותר מובן.

ניסיתי ובהצלחה, אלא שלמעשה צריך לבטל את דף המקור (שאינני יודע היכן הוא מאוכסן) ולהשאיר רק את הדף שברשימת הערכים ששם מקומו הטבעי, וממילא גם לבטל את ההפנייה. רק חששתי לעשות את זה לבד. האם מכאן ואילך לשתול את הערכים שלי ישירות ברשימת הערכים, או עדיף שמישהו יעבור עליהם קודם לפני שהם נכנסים כערך מן המנין? איתמר (שיחה) 08:58, 17 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר עושה עבודת קודש בהכוונה, בהחלט מגיע לו ברכות על כך. איתמר, כל דף שיצרת תוכל להגיע אליו בקלות על ידי רישום שמו בחלונית החיפוש (בצד שמאל למעלה). בכל מקרה שאינך יודע כיצד למחוק וכדומה תוכל לפנות לדף אוצר:בקשות ממפעילים ולכתוב שם את בקשתך, ישמחו לעשות זאת.
מכאן ולהבא תוכל ליצור דפים דרך רשימת הערכים או דרך כתיבת שם הערך שתרצה ליצור בחלונית החיפוש (עם הקידומת ערך/שם הערך) ואז ליצור את הדף. אחרי שיצרת אותי תכנס לרשימת הערכים ותעדכן את הערך החדש שנוצר שלא ייאבד. מי אדיר (שיחה) 22:13, 17 ביוני 2020 (UTC)

בית המדרש - הדף היומי[edit]

לילה טוב. כשאתה מעביר מדף אוצר:בית המדרש/דף היומי לדפי שיחה, שים לב לחלק בין שיחה:בבלי לשיחה:רש"י. ש"ס יידן (שיחה) 21:36, 17 ביוני 2020 (UTC)

בסוף עשיתי את זה בעצמי, אבל תשים לב בפעמים הבאות. ש"ס יידן (שיחה) 17:19, 18 ביוני 2020 (UTC)
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:39, 18 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריה:שו"ת מהר"ם מרוטנבורג: דפוס קרימונה - למחיקה[edit]

שלום ישראל, אנא זכור לבקש את מחיקת ההפניה הנ"ל, לאחר שאתה גומר להשתמש בה לשם העברת הדפים למבנה השם החדש. אין צורך בקטגוריית הפניה לדפי ההפניה, וברגע שתגמור להעביר היא אמורה להישאר ריקה. מהדורה קמא (שיחה) 13:14, 18 ביוני 2020 (UTC)

בשמחה, אני לא משתמש בה אלא בספר עצמו. לכן שיחזרתי את העריכה שלך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:17, 18 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריה:אוצר הספרים היהודי השיתופי[edit]

רציתי להעיר לך על זה, אבל אני רואה ששמת לב לבד והעברת ל"אוצר". תזכור לבקש את מחיקת הקטגוריה בדף אוצ:במ. עוד רגע אני כותב לך הסבר קצר-ארוך על AWB בדף השיחה פה. ככה יהיה לך יותר נוח. עמיאל - שיחה 11:00, 19 ביוני 2020 (UTC)

ר' עמיאל, תודה על התזכורת. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:08, 19 ביוני 2020 (UTC)

הסבר על AWB[edit]

בתוכנה ישנם ארבעה חלונות עיקריים: חלון עליון ריק שמשמש להצגת שינויים (כפי שתראה). ושלש חלונות עריכה. החלון השמאלי עם הכותרת "Make list" משמש לבחירת דפים לעריכה. יש שם כמה אפשרויות לצורת הבחירה ("Source"), והברירת מחדל היא לפי קטגוריה, מתחת יש שם תיבה קטנה למילוי שבצידה כתוב "Category" (קטגוריה), שם אתה צריך לרשום את שם הקטגוריה בה נמצאים הדפים באתה רוצה לערוך, וללחוץ על הכפתור "Make list". בריבוע התחתון הגדול קופצת רשימה של הדפים בקטגוריה, ואם אתה רוצה להסיר דף מהרשימה אתה לוחץ עליו ואז לוחץ על "Remove" (זה הכפתור השמאלי מבין שני הכפתורים שיש שם למטה, עוד אל בדקתי מה עושה הימני). ניתן גם להוסיף דפים בודדים בשורה הקטנה שמתחת הכפתור "Make list", וללחוץ על "+".

החלון האמצעי משמש לכתוב את רשימת ההחלפות שאתה רוצה לעשות, בערך באמצע שלו יש כיתוב "Find and replace" וצריך ללחוץ על הריבוע שלידו. אחר כך אפשר לעשות החלפות בכמה צורות. אני יודע להשתמש רק בכפתור האמצעי, "Advanced settings" (נראה לי הכוונה החלפות מתקדמות). כשלוחצים עליו נפתח חלון אפור, ושלוחצים על הכפתור בצד שמאל למטה ("New Rule"), נפתחים חלון עם שתי מלבנים, שבראשו יש שני כפתורים, "Find", ו"If". צריך ש"Find" יהיה לחוץ, ואז פשוט במלבן העליון אתה כותב את הטקסט שאתה רוצה להחליף, ובמלבן התחתון אתה כותב במה אתה רוצה להחליף אותו, אפשר להזין רשימה של החלפות, כשכל לחיצה על הכפתור "New Rule" תפתח חלון חדש עם מלבנים ריקים למילוי. בחלון המוארך בצד שמאל יש רשימה של כל ההחלפות ("Rule"), ולחיצה על אחת מהן תפתח את החלון של ההחלפה המדוברת. ההחלפות יבוצעו לפי הסדר בו הם רשומות בחלון המאורך, כך שאם אתה רוצה שאחת ההחלפות תבוצע בסוף, אתה יכול לגרור אותה למתחת ההחלפה האחרונה ברשימה.

בסוף אתה פשוט לוחץ על איקס, ולוחץ על הכרטיסיה "Start", אתה כותב תקציר עריכה בתיבה ליד הכיתוב "Default Summary", ולחיצה על הריבוע שליד הכיתוב "Lock" תקבע את תקציר העריכה לבלתי ניתן לשינוי בטעות, אחר כך, תלחץ על Start ויקפוץ לך החלון של כניסת משתמש, תלחץ על "Login" ואז תראה את קוד המקור של הדף הראשון (אתה יכול ללחוץ על דף אחר כדי לראות אותו). ברשימה בחלון בצד ימין (לאחר השינויים שנעשו על ידי התוכנה), ותוכל להוסיף שינויים ידנית. בחלון העליון יוצגו ההבדלים בין הגרסאות. שים לב, השינויים עוד לא נשמרו. אם אין שינויים, יהיה כתוב "No changes".

אם השינויים לא מוצאים חן בעיניך, אתה לוחץ על "Skip" והדף המוצג מוסר מהרשימה. אם השינויים נעשו כמו שצריך. אתה לוחץ על "Save" (שמירה), ובאותו רגע מתבצעת עריכת הדף המוצג בחלון הימני, ותוכל לראות את השינויים בדפדפן האינטרנט (אם תפתח אותו). אחר כך התוכנה עוברת לדף הבא ברשימה, ואתה בודק גם אותו וכו'.

אבל לפני שאתה עושה עריכות במסות גדולות כמו שעשיתי בלילה האחרון שהייתי פה, תעשה כמה עריכות ניסוי במרחב המשתמש שלך או בכמה דפים בודדים, ותראה שאתה מבין איך זה עובד. לפי איך שהבנתי ממהדורה קמא, נצטרך לעשות דף דיונים מסודר שרק בו יוחלט על שינויים שיהיה אפשר לעשות באמצעות התוכנה. אולי גם נצטרך לעשות הרשאה מיוחדת לשימוש בתוכנה כמו שעושה קרן ויקימדיה.

בהצלחה! עמיאל - שיחה 11:01, 19 ביוני 2020 (UTC)

ממש תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:13, 19 ביוני 2020 (UTC)

עזרה[edit]

קטגוריה:עזרה, קטגוריה:אוצר - עזרה. מה ההבדל? שבת שלום! עמיאל - שיחה 15:48, 19 ביוני 2020 (UTC)

בכלל, הנושא של קטלוג כפול כנראה לא מוכר לך די הצורך. הדף "אוצר:שער הקהילה" לא צריך להיות מקוטלג גם בקטגוריה-הבת קטגוריה:אוצר - קהילה וגם בקטגוריה-האם קטגוריה:אוצר. זהו 'קטלוג כפול' במובנו הרע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:58, 19 ביוני 2020 (UTC)
ישראל, אנא בטל את כל העריכות שבהן נוספה "קטגוריה:אוצר" שהיא קטגוריית על, לדפים שכבר היו בקטגוריות הבנות שלה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:13, 19 ביוני 2020 (UTC)

(התנגשות- נכתב במקור לפני התנגשות)

לגבי קטגוריה:עזרה, קטגוריה:אוצר - עזרה- מחקתי את אחת מהן. תודה רבה!
לגבי הקטגוריה:אוצר נכתב שם: "כאן ירוכזו כל הדפים במרחב שם "אוצר" ולכן אני מוסיף את כל הדפים שתחת השם "אוצר". שבת שלום!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:16, 19 ביוני 2020 (UTC)

(לאחר התנגשות)

שלום וברכה, חשבתי לחלק את העבודה לשלושה חלקים:
# הכנסת כל הדפים שמתחילים ב"אוצר" לקטגוריה:אוצר כדי שלא יאבדו.
# הוצאת הדפים שנמצאים בקטגוריה נוספת מקטגוריה:אוצר.
# הכנסת שאר הדפים לקטגוריה מתאימה (אסכם איתך לפני).
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:19, 19 ביוני 2020 (UTC)
למה ככה??? (הרוב המוחלט של הדפים הללו כבר מקוטלגים לקטגוריות טובות) אפשר לקצר הליכים: 1. הכנסת כל הדפים שמתחילים ב'אוצר' ואינם נמצאים בקטגוריה שמתחילה ב'אוצר' לקטגוריה:אוצר כדי שלא יאבדו. 2. מיון הדפים הללו בתוך קטגוריה אוצר - אלו מהם שמתאימים לקטגוריות-בנות שלה יוכנסו אליהן ואלו שלא, יישארו בה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:22, 20 ביוני 2020 (UTC)
ברור, לזה התכוונתי, אני לא מתכוון להכניס דפים שבעוד קטגוריה. אשתדל בהמשך השבוע. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:24, 20 ביוני 2020 (UTC)

מה אתה עושה?[edit]

למה שינית את השם של {{שו"ת הרא"ש}}? לא רק שהשם החדש מסורבל ולא ברור, אני לא מצליח לחשוב על סיבה טובה לעשות את זה ועשרות עריכות מיותרות בעקבות העריכה הזו. אשמח מאד שתסביר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:56, 21 ביוני 2020 (UTC)

שלום וברכה,
אני רוצה להתאים את התבנית הזאת לכמה ספרים. באמת זה שם לא טוב, ותוכל לראות שביקשתי ממהדורה קמא, שם מתאים לתבנית. את ההעברה אתמול התחלתי, ולא רציתי להפסיק באמצע, אבל אל תדאג, בע"ה בהמשך השבו אתאים יותר את התבניות, אתן לתבנית שם יותר טוב ואכניס אותה לדפים.
בהתחלה, התבנית שייכה אוטומטית את הדפים לקטגוריה:שו"ת הרא"ש, והיה צריך לדאוג שזה לא יקרה, ולכן שיניתי את זה כך שהאינדקס יתאים לספרים נוספים.
לסיכום, בע"ה בהמשך השבוע אטפל בזה.
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:44, 22 ביוני 2020 (UTC)
ישראל קלר, הכל טוב, אבל לא כך עושים את זה. "סוף מעשה במחשבה תחילה", קודם מתכננים ואחר כך עושים. מי אמר שצריכה להיות תבנית אחידה לכל הדפים שבאים במבנה דומה לשו"ת הרא"ש? ומכח ההנחה הזו בעצם הוצאת את שו"ת הרא"ש מהקטגוריה שלו! ורצת להחליף בכל הדפים! היה צריך לדאוג שזה לא יקרה. אנשים רבים מאוד משתמשים באוצר מדי יום, ואי אפשר להשאיר אותו במצב של "אמצע שיפוצים" בלי סיבה טובה ממש.
מה שהיית צריך לעשות במצב כזה הוא ליצור תבנית-תאומה שתתאים לדרך השם, ואחר כך לבקש ממי שיכול לעשות זאת לחשוב על אפשרות של איחוד התבניות הללו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 05:55, 22 ביוני 2020 (UTC)

הצעה: פרויקט מרובה עריכות[edit]

ישראל שלום, הטמעתי את תבנית שו"ת הרא"ש המקורית לתוך תבניות הניווט ובכך ייתרתי אותה, בעזרת ה' אשב אתך לחשוב איך אמור להיראות הספר דרך ה' ואז נטמיע גם בו את האפשרות הזו בלי צורך בתבניות נוספות.

בינתיים נוצרה כפילות: התבנית {{שולי הגליון}} בדפי סימני שו"ת הרא"ש נהייתה מיותרת, הטמעתי גם אותה בתבנית {{ניווט כללי תחתון}}. עברתי כעת על כל הסימנים של כללים א-ד, והסרתי את התבנית באמצעות החלפה פשוטה: חפש את "{{שולי הגליון}}" החלף בכלום. ראה למשל עריכה זו. התסכים/תרצה לעשות זאת (אפשר בקלות עם הכלי החצי-אוטומטי) על כל שאר הסימנים (כמה מאות עריכות לפי אמדן ראשוני שלי)? אם תרצה, מעולה. ואם זה משעמם אותך, תרגיש נוח לענות לי לא, ואמשיך במלאכתי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 07:47, 22 ביוני 2020 (UTC)

מערכת, אני יכול בשמחה לעשות את זה, רק תכתוב לי באיזה דפים בדיוק לעשות. באופן כללי, רוב העריכות שאני עושה באוצר הן טכניות, כך שלא מרתיעה אותי משימה כזו, ועל הדרך זו גם הזדמנות בשבילי להתאמן על AWB. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:30, 22 ביוני 2020 (UTC)
אתה יכול להכניס לרשימה את כל הדפים שתחת קטגוריה:שו"ת הרא"ש ולחפש בהם {{שולי הגליון}}, זה ימצא רק בדפים שעדיין לא מחקתי.
לגבי דרך ה', מצאתי פתרון אחר וראוי יותר, אין צורך לכפול את תצוגת החומר לחלקיו. עושים את זה רק במקרים נדירים כמו שו"ת הרא"ש שבהם יש ספרים כאלה שמפנים רק לכלל ולא לסימן, ואז המשתמש צריך דווקא את כל סימני הכלל ברצף (זה קורה בדרך כלל כשהחלוקה התחתונה יותר נוצרת מסימנים קצרים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:01, 22 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, עשיתי טוב את ההחלפות? ודרך אגב, תוכל להוסיף בתבנית {{משתמש ביצע עריכות}} פרמטר לAWB (כמו שניסיתי ולא הצלחתי).
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! ישראל קלר (שיחה) 13:53, 22 ביוני 2020 (UTC)
זה נראה מעולה. אתה יכול להעתיק ממה שעשה עמיאל, זה לא חייב להיות בתבנית הכללית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:56, 22 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, תסתכל בדף של עמיאל. כתוב בגדול "4700 באמצעות awb, ואני רוצה שזה לא יהיה כתוב בצד אלא רק בתיבה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:00, 22 ביוני 2020 (UTC)
אז תזיז את זה לתא השמאלי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:46, 22 ביוני 2020 (UTC)

קישורים לספר?[edit]

שלום ישראל, הוספת קישורים לספר המקורי ב"כרתי" אבל לעמוד אחר. שמת לב? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:40, 26 ביוני 2020 (UTC)

לשנות? לא שמתי לב... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 26 ביוני 2020 (UTC)
תראה, חשבתי ששמת לב והחלטת שאין לך כח לתת קישור מדויק, וגם קישור כללי לספר יותר טוב מכלום. אם יש לך כח לתת קישור מדויק, זה ודאי יועיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:43, 26 ביוני 2020 (UTC)
אם בשלב כלשהו יהיה לי זמן להוסיף קישור לכל עמוד בנפרד אעשה את זה, אבל בינתיים אני רוצה להוסיף קישור כללי. עוד רגע אגמור עם הניווט ואעבור לזה. תוכל להעתיק לפה קישור לספר עצמו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:44, 26 ביוני 2020 (UTC)
בצורה שבה הכנסת את זה בחלק מהדפים כך {{OCR|קישור=https://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=8189&st=&pgnum=2}} . זה מקשר לאחד מדפי ההקדמה. את המספר 2 אפשר להחליף בכל סימן לעמוד המתאים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:52, 26 ביוני 2020 (UTC)
מה שעשיתי בינתיים טוב? (הספקתי בינתיים עד לה- זה יותר מסובך למצוא באיזה דף בספר מופיע כל סימן. שבת שלום! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:10, 26 ביוני 2020 (UTC)
מעולה, נהדר. אין כמוך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:27, 26 ביוני 2020 (UTC)

מדריך חדש[edit]

שלום, אני רואה שאתה באמצע ליצור מדריך חדש. אני גם סבור שיש מקום לשפר את המדריך הקיים, אבל אני חייב לומר לך שאיני רואה (ואני משער שכך יסברו גם שאר העורכים) מקום לשני מדריכים זה לצד זה, באתרי ויקי אחרים יש ריבוי של מדריכים והדבר גורם לכאב ראש לא קטן. לא הבנתי גם מדוע במרחב הראשי צריך להיכתב שם המשתמש שיצר את הדף בכותרתו, בשביל זה יש היסטוריית גירסאות שמלמדת את מי שמתעניין בכך - מי יצר את הדף. מה גם שאין הגיון להעמיד לרשות הציבור מדריך חלקי בשעה שיש מדריכים מושלמים יותר. לכן אבקשך להעביר בשלב זה את המדריך למרחב המשתמש שלך, שם תעבוד עליו ואולי תפנה גם לעורכים אחרים שיעירו הערות כך שתוכל לשפר את המדריך עוד ועוד. כשתגיע לעת שהמדריך יראה בעיניך מושלם תוכל להציגו בפני העורכים ואם יוחלט שאכן הוא עדיף מהמדריך הקיים - נחליף את הישן בשלך, במידה ולא - נשלב את ההוספות או שנשאירו במרחב המשתמש שלך למי שיחפוץ לעיין בו ולהרחיב את ידיעותיו. מי אדיר (שיחה) 17:11, 28 ביוני 2020 (UTC)

מי אדיר, נראה לי שישראל התכוון ליצירת טיוטה, אעביר לשם המתאים. אפשר יהיה לשפץ יחד בטיוטה עד שיגיעו למשהו מוסכם ואם כולם יסכימו שהוא יותר טוב מהמקורי, אפשר יהיה להחליף, או להעביר את הקטעים היותר טובים למקורי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:45, 28 ביוני 2020 (UTC)

(התנגשות) (לפני התנגשות)

מי אדיר, המדריך שאני יוצר הוא מדריך טכני בניגוד למדריך השני שעוסק באוצר באופן כללי. תוכל לראות לדוגמא כאן איזה סוג מדריך אני מכין. לגבי יצירת הדפים, תוכל לראות שיצרתי בהתחלה את הדפים במרחב המשתמש שלי, אבל גיליתי שזה יוצר בעיה עם התבניות ולכן שיניתי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:50, 28 ביוני 2020 (UTC)
במחשבה שנייה, המקום המתאים בהעדר מרחב טיוטה הוא שם. אשים בראש הדף הבהרה: "דף זה הינו טיוטה פרטית, אפשר לדון בדף השיחה" וכדומה. ונעשה קטגוריה של טיוטות מרחב אוצר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:52, 28 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, אני לא חושב שבשלב הזה שהדף עדיין בוסרי למדי (ובודאי שאר הקישורים שהוא מפנה אליהם) ראוי שיהיה כדף אוצר קלאסי, מרחב המשתמש לדעתי מספיק מכובד בשלב ההכנה, כשהמדריך יהיה מוכן נוכל בהחלט להעבירו. מי אדיר (שיחה) 20:15, 28 ביוני 2020 (UTC)
כפי שכבר כתבתי, תוכל לראות שיצרתי בהתחלה את הדפים במרחב המשתמש שלי, אבל גיליתי שזה יוצר בעיה עם התבניות ולכן שיניתי.אני לא חושב שזה בעיה להשאיר את זה כדף אוצר קלאסי כי השם של הדף הוא אוצר:טיוטה למדריך עריכה (ישראל קלר), ומפורש בכך שזה לא דף רגיל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:08, 29 ביוני 2020 (UTC)

תולדות יצחק[edit]

לא זכור לי שמפרשי התנ"ך "זכו" לדף נפרד לכל חומש, האם רש"י מחולק לפי פרשיות? אם לא אין סיבה שדווקא ב"תלדות יצחק" נעשה את החלוקה הזאת. תוכל ליצור דף הפניה שיפנה לפרק המתאים בדף השער. מי אדיר (שיחה) 17:12, 28 ביוני 2020 (UTC)

מי אדיר, תוכל לתת דוגמה כמו איזה ספר צריך להיות האינדקס של תולדות יצחק? זה יקל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:46, 28 ביוני 2020 (UTC)
אשמח באמת לקבל דוגמא. המטרה שלי הייתה מניעת קישורים אדומים. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:55, 28 ביוני 2020 (UTC)
דף הפניה מספיק לשם כך. כמו שהראיתי לך בפסקי הרא"ש, האות שמציינת את הפרק מפנה לדף הראשי רא"ש/שם המסכת עם סולמית לפרק באינדקס שעוסק בפרק זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:58, 28 ביוני 2020 (UTC)
מי אדיר ומערכת, מה דעתכם על מה שעשיתי שם? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:12, 1 ביולי 2020 (UTC)

קרדיט ורישיון[edit]

זה משהו רציני ולא סתם לצאת ידי חובה. אז אנא ואנא. המקובל (בוויקיפדיה) הוא שכאשר לא ניתן קרדיט וכל זה בעריכה הראשונה או השנייה של הדף, יוצרים דף שיחה ובו כותבים כותרת "קרדיט ורישיון" ומפרטים את האמור. מהדורה קמא (שיחה) 13:50, 1 ביולי 2020 (UTC)

מהדורה קמא, מה דעתך על איך שעשיתי עכשיו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:06, 1 ביולי 2020 (UTC)

מה אתה עושה? (2)[edit]

ישראל, למה אתה מסיר תבניות חשובות בלי התייעצות מראש? אני יכול להבין ולחשוב על סיבות להסרת התבנית הזו, אבל כדאי לשמוע דעות נוספות ולהחליט. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:46, 3 ביולי 2020 (UTC)

הסרתי אותה כי אין הערות שוליים, ואין טעם להוסיף שוליים בלי כלום. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:58, 3 ביולי 2020 (UTC)

רשב"א/בבא בתרא/קלד/ב[edit]

מה קרה? למה מחקת את הדף כולו? מי אדיר (שיחה) 11:50, 3 ביולי 2020 (UTC)

בטעות. משום מה המחשב מחק לי את כולו. תודה על התיקון. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:57, 3 ביולי 2020 (UTC)

כל הכבוד[edit]

כל הכבוד! נראה לי אך טבעי שאתה תקבל את זה ראשון. באמת כל הכבוד על ייבוא התבניות ועל כל שאר הדברים הטובים שאתה עושה. קהילתיות זה דבר נהדר והדברים הללו בהחלט תורמים לזה. ש"ס יידן (שיחה) 15:05, 10 ביולי 2020 (UTC)

תודה

(בזכותך שמתי לב שכדאי להעלות עוד תבניתקריצה). ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:08, 10 ביולי 2020 (UTC)

שיחת רמב"ם הקדמה[edit]

לא הבנתי, תוכל לכתוב לי בפירוט מה הבעיה? למה לא שיחה:רמב"ם/הקדמה כמו שאר האתר? סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:24, 12 ביולי 2020 (UTC)

עכשיו זה בסדר. משום מה בבוקר המחשב שלי קישר את זה ל"שיחת" ולא "שיחה". -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:17, 12 ביולי 2020 (UTC)

חומר עזר - ביצה[edit]

שים לב שאין באתר סיני שיעורים על מסכת ביצה, כשיהיו נוכל לקשר אליהם. מי אדיר (שיחה) 13:10, 12 ביולי 2020 (UTC)

Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:50, 13 ביולי 2020 (UTC)

ויקיפדיה[edit]

אני שמח שפתחת חשבון בוויקיפדיה. עלה והצלח!. מגזין יהלום (שיחה) 14:26, 15 ביולי 2020 (UTC)

תודה רבה! --ישראל קלר2 (שיחה) 17:29, 15 ביולי 2020 (UTC)

ראשי תיבות - עירובין[edit]

שבוע טוב ישראל, מה בעצם עשית שם? אם הדפים נוצרו בטעות אנא בקש מחיקה באוצ:במ. מהדורה קמא (שיחה) 20:40, 18 ביולי 2020 (UTC)

מהדורה קמא, שלום וברכה, אני עדיין עובד על זה. בע"ה כשאגמור ליצור את הדפים אני אוסיף תבנית "חלקי" או"בעבודה".
ועוד דבר נוסף, יש אפשרות לייבא לאוצר AWB אונליין? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:52, 19 ביולי 2020 (UTC)
אני הייתי מציע להכין את החומר/הקוד להחלפה, ורק אז להעלות את הדפים. בינתיים אנשים מגיעים לשם סתם ולא מבינים מה קורה.
לגבי AWB, אני לא יודע, ולא מבין את הצורך. מהדורה קמא (שיחה) 11:52, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, יהיה לך זמן ליצור את הדפים? אני מתכוון להעתיק את הדפים של בבלי/עירובין וליצור אותם בשם בבלי ראשי תיבות/עירובין. יש לי בראש רשימת החלפות... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:53, 19 ביולי 2020 (UTC)
תריץ את ההחלפות על הדפים שכבר יצרת, אם זה יעבוד טוב, אתנדב ליצור את העותקים על כל עירובין. מהדורה קמא (שיחה) 12:02, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, אני יודע שזה אמור לעבוד, פשוט זה המון החלפות וחבל לעשות את זה על מעט דפים. זה אמור לעבוד, אין שם איזה תנאי מסובך... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:03, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, אתה מתכוון לעשות את זה בהמשך? (אני רוצה לדעת האם להתחיל). דרך אגב, יש דרך מהירה ליצור את הדפים? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:40, 19 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, העליתי. שוב, זה לא משנה אם זה מעט דפים או הרבה, את ההחלפות צריך ליצור כסדרה. כעת, נראה אם זה יעבוד על עירובין, ויש שיפורים שאולי נרצה להכניס, אני לא מדבר על פתיחת ראשי תיבות, שאולי יצטרכו לעשות ידנית. אבל חשוב לחשוב מראש על תקלות אפשריות, ורק אז להריץ את ההחלפה על כל הש"ס. מהדורה קמא (שיחה) 13:15, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, מאיפה ייבאת את הדפים? נראה שעשית ייבוא מהאוצר עצמו. איפה יש באוצר ייצוא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:21, 19 ביולי 2020 (UTC)
זה מתוך גיבוי מהשרת שעשה מערכת לבקשתי. לשאלתך - אני חושב שבזמנו חסמנו את אפשרות הייצוא (הסיטונאי) הרגיל מהאוצר, כדי לא לעבור ב"לפני עור" ולהכשיל את מי שלא ישימו לב שרישיון האוצר שונה מרבים מהמיזמים הפועלים על מדיה-ויקי בכך שאינו מאפשר שימוש בחומר באתרים אחרים אלא רק שימוש אישי (לא ציבורי ולא מסחרי). מהדורה קמא (שיחה) 13:26, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, תודה רבה! אם תתן לי הרשאת "מייבא" גם אני אוכל לעשות את זה? (אני רוצה לעשות את זה בעצמי)... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:32, 19 ביולי 2020 (UTC)
לא יודע, אולי נבדוק את זה. אבל בוא נראה קודם את הקסם שביצירה האמיתית של הדפים באמצעות החלפות. מהדורה קמא (שיחה) 13:33, 19 ביולי 2020 (UTC)
בסדר גמור, כרגע הבוט שלי פועל אז בע"ה אני מקווה לטפל בזה מחר/ בהמשך השבוע. דרך אגב, אם אתה רוצה לענות לי בבקשה תעשה את זה בתור פסקה חדשה בדף השיחה שלך כי זה עוצר לי את הבוט. תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:50, 19 ביולי 2020 (UTC)

עוד ספרים לעריכה[edit]

שו"ת רדב"ז ותפארת ישראל. ושפת אמת --נריה קלר (שיחה) 11:34, 19 ביולי 2020 (UTC)

נריה קלר, ברוך הבא! תוכל לפרט למה כוונתך? מהדורה קמא (שיחה) 11:53, 19 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, זה בסדר, נריה הוא אח שלי והוא פשוט כתב לי תזכורת כמו שביקשתיקריצה -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:54, 19 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תערוך (עם חשבון בוט)

 1. תוספות ר"י הזקן/קידושין
 2. טור/חושן משפט בעיקר סופו
 3. קטגוריה:תומים: חושן משפט
 4. רמב"ן/מועד קטן
 5. רש"י/מכות
 6. קטגוריה:שפת אמת על התורה
 7. קטגוריה:יש סדר למשנה
 8. קטגוריה:פירוש המשנה לרמב"ם
 9. קטגוריה:לבושי שרד: אורח חיים
 10. קטגוריה:יד אפרים: אורח חיים
 11. קטגוריה:יד אפרים: יורה דעה
 12. קטגוריה:מקורי הרמב"ם לרש"ש
 13. קטגוריה:תורה תמימה
 14. קטגוריה:רש"י: מכות
 15. קטגוריה:רש"י: הוריות
 16. קטגוריה:רש"י: מועד קטן
 17. קטגוריה:שער המלך
 18. קטגוריה:תולדות יצחק
 19. קטגוריה:תשובה מיראה
 20. קטגוריה:מגדל עוז
 21. קטגוריה:רש"י: מלכים ב

תודה רבה! --נריה קלר (שיחה) 19:57, 6 באוגוסט 2020 (IDT)

הבוט[edit]

הי, אם אתה רואה שכל העריכות הן רק סדר התבנית ניווט עליון מול הועלה אוטומטית (שממילא תרד כשיעשו בדיקה), אז אלו עריכות מיותרות. מה הטעם? מהדורה קמא (שיחה) 12:28, 20 ביולי 2020 (UTC)

מהדורה קמא, לא כולם. תסתכל בדף השיחה של מערכת. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:30, 20 ביולי 2020 (UTC)
גם אני שם לזה עכשיו לב, מה הקטע? אני ממליץ לבדוק לפי ספר מה השינויים הדרושים בו, ואם כל מה שיש זה סדר תבניות שאחת מהם הולכת לרדת, לוותר על זה. אויצרניק (שיחה) 11:44, 21 ביולי 2020 (UTC)
אויצרניק, זה בוט עם אותה פעולה לעשרות אלפי דפים, ולכן אני מעדיף לעשות על כל הספרים. ומלבד זאת, לא כל השינויים הם רק סדר תבניות, אם תעיין יותר בשינויים אחרונים תוכל לראות שהיו גם עריכות יותר גדולולת היום (קצות החושן, מחצית השקל, שו"ת הריב"ש, מהר"ם שיף, וגם בספרים כמו תוספות רי"ד שברוב הדפים לא היה שינוי, היו דפים עם שינויים.). דרך אגב, אתה יודע אם יש דרך יותר מהירה להכניס את הדפים של בבלי ראשי תיבות/עירובין לקטגוריה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:59, 21 ביולי 2020 (UTC)

עוד בעניין הבוט[edit]

א. גם אני צריך ליצור חשבון נוסף בשביל פעולות בוט?

ב. משום מה נראה שאת פעולות הבוט אתה עושה דרך החשבון הנוכחי, ובחשבון ישראל קלר2 אתה בכלל לא מבצע פעולות בוט...

עמיאל - שיחה 12:46, 21 ביולי 2020 (UTC)

עמיאל, לשאלתך (א): אתה לא חייב להפעיל דרך חשבון עם דגל בוט, אבל זה רצוי אם אתה מתכוון לעשות סדרות של אלפי פעולות, כדי לא להסתיר לאנשים את שאר ההתרחשות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:00, 21 ביולי 2020 (UTC)
עמיאל, נכון. אני משתמש בחשבון הזה לפעולות בוט ובחשבון השני רק לפעולות תוך כדי הפעלת בוט (וגם זה כבר לא). -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:08, 21 ביולי 2020 (UTC)
לא ירדתי לעומק העניין. "פעולות תוך כדי הפעלת בוט" זה תוך כדי שימוש ב-AWB? למה צריך בשביל זה חשבון נוסף? עמיאל - שיחה 13:10, 21 ביולי 2020 (UTC)
עמיאל, תסתכל בכמות העריכות שביצעתי ותבין... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:11, 21 ביולי 2020 (UTC)
בהתחלה חשבתי שתוך כדי AWB אי אפשר לבצע עוד עריכות. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:12, 21 ביולי 2020 (UTC)

הרמב"ם היומי[edit]

יש בעיית תוכן בתבנית של הרמב"ם היומי, מופיע עכשיו כאילו יש הפניה לצורת הדף מה שאינו נכון, גם ההחלפה גרמה לכך שיהיה כתוב שהקישור הוא ל"צורת הפרק" כנראה בגלל ההחלפה הכוללת של דף-פרק. תוכל לתקן את זה? ש"ס יידן (שיחה) 22:10, 21 ביולי 2020 (UTC)

ש"ס יידן, לא הבנתי, מה בדיוק צריך לעשות? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:54, 22 ביולי 2020 (UTC)

סדר בשורות, תגים, רווחים, תבניות וכו'[edit]

הצעה להחלפה נוספת שנראה לי שאתה לא משתמש בה (עשיתי אותה בדף שכבר עברת עליו): החלפת רווחים בתחילת שורה אחרי הסימן '''. שכוייח עצום! עמיאל - שיחה 09:09, 22 ביולי 2020 (UTC)

עמד, לא הצלחתי לראות מה השינוי שם. השינוי שאני עשיתי הוא החלפה של כל 2 רווחים ברווח אחד. ישראל קלר2 (שיחה) 09:21, 22 ביולי 2020 (UTC)
משום מה לא מוצגים שם השינויים בצורה ברורה, אבל עשיתי שם החלפה של אנטר+'''+רווח ב- אנטר+''' בלבד (מחקתי את הרווח). זה מוחק את הרווחים המיותרים (אם ישנם) אחרי הסימן ''' בתחילת פסקה. זה לא החלפה נראית לעין שבגללה אני אעבור על כל הדפים ואעשה אותה, אבל היא יכולה להיות חלק מקבוצות הההחלפות שאתה עושה... עמיאל - שיחה 10:48, 22 ביולי 2020 (UTC)
דרך אגב, החלפות של 4 או 3 אנטרים ב-2 אנטרים אתה גם עושה? עמיאל - שיחה 10:49, 22 ביולי 2020 (UTC)
עמיאל, הוספתי. תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:44, 22 ביולי 2020 (UTC)

בבלי ראשי תיבות עירובין[edit]

יש לך ולמהדורה קמא מה לעשות עם ערימת הדפים האלה? עמיאל - שיחה 15:32, 23 ביולי 2020 (UTC)

עמד, ישראל אומר שיריץ על זה בוט החלפות כך שזה יהיה דומה לדפים הפעילים במסכת ברכות. מהדורה קמא (שיחה) 18:03, 23 ביולי 2020 (UTC)
כבר התחלתי. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 06:07, 27 ביולי 2020 (UTC)
ישראל, מה עם זה? שנעביר הכל למרחב המשתמש? חבר שואל אותי בדוא"ל מה זה, וזה מתחיל להציק. אויצרניק (שיחה) 11:08, 29 ביולי 2020 (IDT)
זה באמת בעיה, וטוב לדעת שכ"כ הרבה אנשים מסתכלים על זה. יש לך זמן להעביר את זה לטיטה? (תודיע מראש) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:53, 29 ביולי 2020 (IDT)
לא. אם זה נתקע, צריך לבקש ממהדורה קמא שייבא את זה שוב, כך שידרוס את השינויים שעשית, ואז לתכנן מחדש את סדרת ההחלפות שיש לבצע לפי הסדר כדי להגיע למצב הרצוי. אויצרניק (שיחה) 13:10, 30 ביולי 2020 (IDT)
אויצרניק, כבר ביקשתי ממהדו"ק ומשאר המפעילים שיתנו לי הרשאה לייבא. לעמד יש רשימת החלפות מוכנה (של ביטוי רגולרי). כשתהיה לי הרשאה אני אוכל לייבא. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:16, 30 ביולי 2020 (IDT)

מדרש איכה רבה[edit]

האם תוכל ליצור דפי פרשות שיכללו את כל הפסקאות שבאותה פרשה. לדוגמה, דף איכה רבה/א שיכלול את איכה רבה/א/א - איכה רבה/א/נז, בדומה למה שעשית בשו"ת הרא"ש. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:38, 30 ביולי 2020 (IDT)

סיני ועוקר הרים, התחלתי. תוכל לכתוב לי כמה דפים יש בפרק? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:10, 30 ביולי 2020 (IDT)

מחיקת דפים[edit]

מהדורה קמא, למה מחקת את דף השיחה שלך? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:16, 30 ביולי 2020 (IDT)

בטעות, תוך כדי מחיקת דפים אחרים. שחזרתי ותודה על תשומת הלב. מהדורה קמא (שיחה) 17:35, 30 ביולי 2020 (IDT)
מהדורה קמא, ממה אתה מייבא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:36, 30 ביולי 2020 (IDT)
אני לא מייבא. מעתיק את הדף המקורי "בבלי/מסכת/דף/עמוד", ומדביק באותו דף עם התוספת "ראשי תיבות". מהדורה קמא (שיחה) 17:38, 30 ביולי 2020 (IDT)

עצור. עוד לא עברתי שם[edit]

הייתה כאן אי הבנה. אני הכנסתי כבר בבוט את כל העניינים שאתה מוסיף עכשיו. עמד בוט (שיחה) 21:53, 30 ביולי 2020 (IDT)

יתר על כן, אם אתה מסיר את התבנית {{שולי הגליון}} הבוט לא ידע למחוק את כל מה שנמצא אחריה (הערות וכו' שלא צריכות להיות בדפים כאלה). עמד בוט (שיחה) 22:01, 30 ביולי 2020 (IDT)
עמד בוט, עצרתי. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 22:31, 30 ביולי 2020 (IDT)

לגבי דוא"ל[edit]

אין צורך לפנות אלליי במייל. דף השיחה שלי מספיק טוב להודעות מסוג זה.

מה הפירוש "לא עובד"? תוכל לתאר באיזו שלב נתקלת בבעיה? דגש חזק - שיחה 20:54, 2 באוגוסט 2020 (IDT)

דגש חזק, הדבר היחיד שהגאדג'אט מוסי זה את המילים cat-a-lot וכשאני לוחץ עליהם לא קורה כלום. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:15, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

בוט הראשי תיבות[edit]

בשורה משמחת!

מכיוון שבמסכת פסחים היו בערך 5 טעויות לבוט, אני חושב שהוא כבר מספיק חזק בשביל לעבור לידיים נוספות. עדיין אני לא מעיז להפקיד אותו בידי מישהו אחר... אבל בעז"ה עוד כמה מסכתות אשלח לך את הקובץ במייל עם כמה הוראות שימוש. (הרשימה של ההחלפות ארוכה ומסובכת מדי, אני חייב לשלוח אותה בתור קובץ xml שיטען אוטומטית לתוכנה). עמיאל - שיחה 02:16, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

עמיאל , אין כמוך! כל הכבוד!SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!וEmoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!. אשמח לקבל קובץ כזה (אבל אני צריך הסבר איך מפעילים אותו בתוך הAWB. שוב תודה ו ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:16, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
אין בעד מה. זה מה שהתכוונתי כשכתבתי "כמה הוראות שימוש"... אני עובד על זה בדף משתמש:עמד/ארגז חול. אשמח אם תקרא אותו ותסביר לי אם הוא ברור להבנה. עמיאל - שיחה 16:42, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, אז אני אצטרך ללחוץ על ...Open settings - "פתח הגדרות". פותח חלון "פתיחה" לטעינת הגדרות השמורות בקבצי xml.? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:17, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן כן. תצטרך לחכות כמה שניות שהמחשב יטען את ההגדרות, ואז תוכל ליצור רשימה ולהריץ את הבוט. עמיאל - שיחה 17:27, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, תודה רבה! אתה מוזמן לשלוח לי במייל... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:36, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

שכוייח![edit]

אני רואה שעשית הבוקר הרבה. אתה מתכנן לעבור על כל הדפים ידנית ולבדוק אותם או שאני אעשה את זה? (הכי קל לעשות את זה דרך דף התרומות שלך) עמיאל - שיחה 10:40, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

עמיאל, לא הבנתי איך בודקים בפועל. דבר שני, חסמת לי את האפשרות לשנות את התקציר עריכה? רציתי לתת לך קרדיט ולא הצלחתי!!! (הפעלתי בוט אז תענה יותר מאוחר) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:16, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
אני רואה שעצרת. בדקתי גם את הדפים שאתה עשית, אני פשוט פותח את כולם אחד אחד ומציץ כמה שניות לראות שאין דברים חריגים ומוזרים. הגעתי בינתיים למסכת מנחות. בזכות הבדיקה הזאת תיקנתי כמה דברים בדפי הבבלי. בקשר לתקציר העריכה - חסמתי כי יותר נוח לי ככה. בעיקרון אתה יכול לשנות את זה בכפתור Lock. עמיאל - שיחה 18:37, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
אבל אל תתייג אותי בתקציר העריכה! זה יפוצץ לי את תיבת ההודעות... עמיאל - שיחה 18:38, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

{התנגשות}

עמיאל, מאוחר מדי, אני לא אשנה בשביל קצת. לא עצרתי, משום מה המחשב נתקע. SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! על כל ההשקעה! עכשיו אני מנסה להפעיל מחדש את הבוט. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:39, 4 באוגוסט 2020 (IDT)
הפוגה נוספת של הבוט.. רק רציתי לבקש שלא תעדכן את תבנית תנאי המפרשים למיניהן לפני שאני מסיים את הבדיקה. אני מקווה לסיים אותה הלילה. עמיאל - שיחה 20:33, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עמד, בסדר. בזכותך שמתי לב להפוגה והפעלתי מחדש. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:36, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

ראשי תיבות בבלי[edit]

בוקר טוב. אם יש את נפשך להשלים את המלאכה... דף ראשי תיבות בבלי מפנה לאינדקסים חסרים, למרות שתוכן הדפים קיים. זו ההעתקה-החלפה-הדבקה פשוטה של אינדקס הבבלי. יום נפלא. מי אדיר (שיחה) 11:49, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

מי אדיר, בטיפול בטיפול, נא להמתין... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:14, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
אין עליך! מי אדיר (שיחה) 12:32, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
מי אדיר, התחלתי גם לבכין תבניות ניווט, אני ממש מקווה להספיק, אבל שבוע הבא בע"ה אני בנופש, ואח"כ אני כבר אמור להתחיל (אבל להשערתי לא יתחילו בזמן) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:43, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

הטמעת קישורים[edit]

אני עובד על העניין. תראה את התרומה האחרונה שלי (הוספתי עוד כמה החלפות נצרכות). סתם בשביל הסקרנות: מה זה "הכנה להטמעת קישורים"? עמיאל - שיחה 17:52, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

עמד, תודה רבה! אין כמוך! איפה ראית את "הכנה להטמעת קישורים"? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:42, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
בתיבה בדף המשתמש שלך: "בימים אלו הבוט מבצע את פרויקט תיקונים בדפים, והכנה להטמעת קישורים באמצעות בוטים..." עמיאל - שיחה 18:46, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
עמד, לא משהו מיוחד, בעיקר חיפוש ביטויים וכו'. פשוט הייתי צריך לכתוב משהו... דרך אגב, יש לך תוכניות מתישהו לעשות ראשי תיבות למשנה? זה אמור להיות יחסית דומה לבבלי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:48, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
קודם צריך שיחליטו (ברבים) אם ואיך בדיוק רוצים שזה יראה. האם למחוק את המראי מקומות? חוץ מזה שצריך לכתוב קוד קצת שונה בגלל התצוגה של כל משנה בנפרד. בכל מקרה, אני מקווה שיהיה לי זמן לכל הפרויקטים שאתה מטיל עלי...קריצה סתם... אשתדל לטפל גם בזה בזמני הפנוי. עמיאל - שיחה 18:55, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
סבבה, שבוע הבא אתה פנוי? דרך אגב, הייתי משער שאת הטמעת הקישורים אני אעשה בתחילת אלול, רק במידה ולא נתחיל בג' אלול. שנה הבאה אני במתכונת ביינישקריצה. . ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:58, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
א. דוקא שבוע הבא אני בנופש ואח"כ כבר מתארגנים לשנה הבאה, כך שאת התקוות שלך תצטרך לתלות בשלישי-רביעי-חמישי הקרובים, שבהם אולי יהיה לי זמן.
ב. לא נראה לי שצריך לדחות את הפרויקט של הטמעת הקישורים כזה רחוק. עבדתי היום על העניין ואני חושב שיש לי ביד משהו מספק. תראה את השינוי הנוסף שעשיתי עכשיו, עם קישורים גם לירושלמי ולמשנה (בעיקרון, למרות שלא ראיתי שם מ"מ למשנה). מה שחסר לי זה בדיקת דפים נוספים וצורות נוספות של מ"מ. הצורות עליהם עבדתי היום הם מראי מקום מהסוג (בראשית י"ט:כ'), (בראשית י"ט כ'), (פסחים י"ט א'), (פסחים פ"ב ה"א), (פסחים פ"ב מ"א). זה הצורות שמצאתי בתורה תמימה והכתב והקבלה. אשמח אם תפנה אותי לצורות נוספות של מראי מקומות. כל הדבר הזה לדעתי לא יקח יותר משבוע, כך שאפשר לעשות את זה השבוע או שבוע הבא. אפשרות נוספת היא ליצור בוט החלפות מיוחד שיבצע החלפות רבות נוספות (יש לי כמה וכמה רעיונות נוספים), ולעשות את זה במרוכז עוד כמה שבועות, על מנת שלא להעמיס על דפי ההיסטוריה, ולרכז את כל ההחלפות למקום אחד. ככה מהדורה קמא הציע לי פעם בדף שיחתו. עמיאל - שיחה 19:19, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
שלום וברכה, אל תלחץ, זה לא חייב להיות מייד עכשיו. שבוע הבא שנינו בחופש כך שלא נוכל לעשות את זה, עדיין צריך לפצל את הקטגוריה של דפים שהועלו אוטומטית. מערכת אמר גם לי משהו על בוט החלפות. צריך להחליט מה עושים עם זה, אבל לא נראה לי שאנחנו יכולים לעשות דבר כזה במתכונת בייניש. ישר כח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:23, 10 באוגוסט 2020 (IDT)
סליחה על ההתערבות, אבל ברכות לכניסתך למסגרת החדשה. אם תשתלב שם במהירות שהשתלבת כאן - מובטחת לך הצלחה גדולה בעזרת השם. מי אדיר (שיחה) 12:33, 11 באוגוסט 2020 (IDT)
מורי ורבותי, הפרויקט הזה של הטמעת קישורים חשוב מאד (למעשה הוא בנשמת המיזם) וכל הכבוד על היוזמה. מתנצל על היעדרות כפויה קצרה, אני זמין בעז"ה מעתה לכל עזרה אם תידרש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:01, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

מחיקה מדפי שיחה[edit]

בכוונה מחקת בשיחת משתמש:דגש חזק? מי אדיר (שיחה) 17:28, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

מי אדיר, כן, זה לא רלוונטי. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:46, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

הניסוי שעשית באדמת קדש[edit]

עצה: ניסויים אפשר לעשות גם באמצעות "תצוגה מקדימה". רק בדפי תבניות שרוצים לראות אם התבנית עובדת או משהו כזה צריכים לשמור את ה"ניסויים". עמיאל - שיחה 23:39, 13 באוגוסט 2020 (IDT)