שיחת משתמש:מושך בשבט/ארכיון 2

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

קטגוריות ריקות[edit]

ישראל, נכנסתי לפה הבוקר במקרה וראיתי שיצרת המון קטגוריות 'ריקות'. אסור לעשות דבר כזה, כי אף אחד לא ימצא אותן. לכל קטגוריה אמור להיות "קטגוריית אם" (למשל ל"אדרת אליהו: בראשית", צריכה להיות קטגוריה-אם "אדרת אליהו", שהיא בתורה תהיה מקוטרגת תחת "ספרים על התורה" ו/או "ספרי רבי אליהו מווילנא" שהאחרונה תהיה מקוטרגת תחת "אחרונים"), כך הקטגוריות משתייכות לעץ קטגוריות. אוצר האוצר (שיחה) 06:54, 26 במאי 2020 (UTC)

ישראל, הנחת תבנית למחוק את קטגוריה:אדרת אליהו: בראשית, מותר לשאול: למה למחוק? מהדורה קמא (שיחה) 12:36, 26 במאי 2020 (UTC)
כי אני יצרתי את זה וזה לא נמצא בעץ. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:44, 26 במאי 2020 (UTC)
למה יצרת שתי קטגוריות, גם אבי הנחל וגם אבי הנחל: בראשית? עמיאל - שיחה 13:42, 26 במאי 2020 (UTC)
אני אסביר את הענין. ישראל היקר אינו בקי ברזי אתרי ויקי לכן הוא יצר כמה דפי קטגוריה, חלקם נצרכים וחלקם מיותרים, אך לא עלה בדעתו שאולי יש כאן בעיה. לכן, אם אתם נתקלים במשהו בעייתי שיצר - תוכלו לשנות אותו כפי שאתם סבורים. אני בטוח שישראל, לא רק שזה לא יפריע לו אלא אף וראך ושמח בלבו. על הדרך אם תוכלו להסביר לו את הענין (שגם אני לא בקי בו דיי) וככה כולנו נבין יותר איך ומה, והיה זה שכרכם. מי אדיר (שיחה) 14:05, 26 במאי 2020 (UTC)
אני כבר לא זוכר מה היו כל השינויים שעשיתי היום. אבל קטגוריות מהסוג קטגוריה:אברבנאל:, ודאי שצריכות להשתנות לקטגוריה:אברבנאל והם נוצרו בגלל טעות כלשהי (אני לא יודע של מי, אולי של מערכת באחת התבניות). כל טוב. עמיאל - שיחה 14:15, 26 במאי 2020 (UTC)
שלום לכולם, יצרתי את 100 הקטגוריות הראשונות ברשימה, כאשר ברור שחלק מקטגוריות אלו נצרכות. באופן כללי, כאשר משהו עורך/ מוחק את אחת מהקטגוריות, כדי לפני כן להיכנס לדפים שנמצאים בקטגוריה הזאת ולמחוק מהם את הקטגוריה. הסיבה שיצרתי את הקטגוריות, היא שהקטגוריות האלו ברובן נצרכות וטובות (מסגנון: קטגוריה:אבן האזל/הלכות שכנים), ולדעתי במצב כרגע, כדאי קודם כל ליצור קודם כל את כל דפי הקטגוריות שיש בהם לפחות 2 דפים, לאחר מכן להוסיף קטגוריות עם דף אחד בלבד שמתאימות ולמחוק את המיותרות, ובסוף לעדכן את העץ. אשמח לשמוע מה דעתכם ומה דעת המערכת על כך. תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:12, 26 במאי 2020 (UTC)
בניגוד לוויקיפדיה, כאן ההפניות לרוב הקטגוריות אינן נמצאות בגוף הערכים אלא מחושבות בתוך תבנית ניווט תחתון. ולכן אין שום סיבה ליצור אותן כשלא ברור שלא מדובר בטעות וכשלא משייכים אותן מראש לעץ הקטגוריות. מנגד, אין כל מניעה ליצור קטגוריה עם דף אחד, אם היא נצרכת והיא במבנה כמו שצריך ומקוטרגת כמו שצריך למקומה בעץ הקטגוריות. זה לא מסובך לעשות את זה טוב. לגבי "אבי הנחל: בראשית", אם יש גם על שמות, אז לא נכון למחוק את זה אלא להשאיר ולקטרג תחת "אבי הנחל" הכללי. מקווה שמישהו יעשה סדר. אני לא אגיע לזה, גם ככה בעומס ומנסה להעלות את השו"ע ומשנ"ב הנחוצים מאד בצורה מוגהת ומדויקת. אוצר האוצר (שיחה) 16:19, 26 במאי 2020 (UTC)
אוצר האוצר, למה לדבר תאורטית? אבי הנחל זה ספר של ר"ח פאלאג'י על אגדת בראשית ולא על ספר בראשית, אז אכן אם יש קטגוריה:אבי הנחל, אין טעם בקטגוריה הנמוכה יותר. מהדורה קמא (שיחה) 16:36, 26 במאי 2020 (UTC)
ליצור קטגוריות נוספות? אילו? לגבי מה שאוצר האוצר כתב: "מנגד, אין כל מניעה ליצור קטגוריה עם דף אחד, אם היא נצרכת והיא במבנה כמו שצריך ומקוטרגת כמו שצריך למקומה בעץ הקטגוריות." גם אני כתבתי את זה, אבל צריך להיזהר כי לפעמים קטגוריות עם דף אחד זה טעות. לסיכום: אילו דפים ליצור ואיך? איך משתמשים בעץ הקטגוריות? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:11, 26 במאי 2020 (UTC)
ערב טוב.
א. שים לב שאתה מכתב את דף השיחה שלי, אז אני לא מקבל על זה שום איתות. תכתב את משתמש:מהדורה קמא או {{א|מהדורה קמא}}, ואז אקבל איתות.
ב. אם חשקה נפשך לעסוק במלאכת הקטגוריות (ובכל משהו שהוא חדש לך בתחום המדיה-ויקי), תתחיל תחילה קמעא קמעא בחיקוי של מה שאתה רואה שאחרים עושים, ומהר מאד תגלה את ההיגיון שמאחרי הדברים ותוכל "לחדש" ולהוסיף נופך משלך. חלק מהדברים פה באמת לא מוסברים מספיק, אולי אשב לכתוב הדרכה או אציע למי אדיר, מערכת ויתר החברים שיש להם ותק במיזמי ויקימדיה, לעשות זאת. יש כל כך הרבה דברים שנראים למי שבא מ"שם" כה מובנים מאליהם, שלפעמים לא שמים לב שלרבים וטובים אין מושג בנישות הללו. מה שחשוב הוא שתעשה מה שכיף לך, כי אף אחד לא משתתף במיזם התנדבותי בלי להנות. אני נהנה לעשות סדר, אבל לפעמים זה משעמם לי ואז אני מנסה לעשות משהו אחר, ליצור משהו שיועיל ללומדים כמו דף ההשוואה הזה, שמאד חסר ללומדי הספר המודפס, או פשוט ללמוד באחד הדפים ולתקן אם מצאתי שגיאה. מהדורה קמא (שיחה) 19:29, 26 במאי 2020 (UTC)
תוכל ליצור לך דף משתמש? זה שאין דף משתמש מיצר אי סדר בדפים. זה מה שאני עושה באופן כללי בכל העריכה באוצר. מעולם לא הכרתי את קוד ויקי, והתחלתי לערוך באוצר רק לפני כחודש, אז אני משתדל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:07, 26 במאי 2020 (UTC)
ישראל, אולי תוכל להסביר לי איזה "אי-סדר" נוצר מכך שאין לי דף משתמש? צבע אדום אינו אי-סדר.
אני הולך למחוק את הדף חומר עזר/ראש השנה, כי הוא יוצר אי-סדר. אנא הסבר לי מה רצית לעשות שם? אולי אפשר לעשות זאת בקלות בצורה תואמת לכלל האתר. מהדורה קמא (שיחה) 06:09, 27 במאי 2020 (UTC)
רואה עכשיו שעשית את זה בהרבה מסכתות, ככלל לא מניחים תבנית חדשה בהרבה דפים בלי לדון על הנוסח שלה מראש, למשל במקרה הזה אף אחד לא יודע מה זה "כדי לסדר את האינדקס" ומה הכוונה "יש להסתכל בדף המקושר" (יש בדף הזה בערך 30 קישורים, מי הוא הראוי לתואר "הדף המקושר"? אתמהה. מהדורה קמא (שיחה) 06:13, 27 במאי 2020 (UTC)
א. כשאני מכתב משתמשים זה נראה כך: שלום לכולם. ב. נראה לי שכרגע הדף מצויין. ישר כח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:56, 27 במאי 2020 (UTC)
א. זו כמובן אינה תשובה, מה שאתה עושה כשאתה מכתב אותם כך במקום בצורה נורמלית: "ישראל קלר, מהדורה קמא, מה דעתכם?" זה מה שעושה אי-סדר....
בחיוך כמובן.
ב. גם לי נראה. מישהו השקיע בעיצוב שם... לילה טוב וחג שמח! מהדורה קמא (שיחה) 18:18, 27 במאי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, הבעיה היא זה שהדף צבעוני. לילה טוב וחג שמח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:01, 27 במאי 2020 (UTC)

ברכות - 1000 עריכות!!![edit]

רציתי לברכך, ערב חג השבועות תש"פ, שתזכה להמשיך להגדיל תורה ולרוממה, בהרבצת תורה מופלאה דרך "אוצר הספרים היהודי השיתופי". 1000 עריכות בפרק זמן קצר כל כך, זה משהו ששמור רק ליחידים, אשריך! מצולות ים (שיחה) 07:43, 28 במאי 2020 (UTC)

תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 07:46, 28 במאי 2020 (UTC)
1,000 עריכות! לא יאומן. ערב חג מתן תורה, שא ברכה. ישראל, אני מקווה שאתה משאיר לעצמך גם קצת חיים, זו אמנם הרבצת תורה וכל זה, אבל חשוב מאד לשמור על עצמך, חיי חברה וכל זה. יצאתי נודניק, אבל בכל זאת. סומך עליך שתשמור על האיזונים חג שמח! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:49, 28 במאי 2020 (UTC)
זה בסדר, אני מקפיד על חיי חברה (אני לומד עד חמש ברוב הימים). אשתדל לשמור על האיזונים😉. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:59, 28 במאי 2020 (UTC)

תודות על תודות[edit]

תודה רבה על הפרגון! אתה מודה לי על כל עריכה שנייה, שנייה אחרי שאני מפרסם אותה!קריצה עמיאל - שיחה 17:04, 3 ביוני 2020 (UTC)

אני מודה בעיקר על עריכות של: תיקון שגיאת הקלדה שלי או עריכה ארוכה שמוסיפה (לדוגמא: עריכות בשו"ת הרא"ש).
תוכל לראות שאני לא מודה לך על עריכות בדף המשתמש שלך קריצה.
בכל מקרה זה מגיע לך 😀.
שכוייח על המשך האינדקס!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:33, 3 ביוני 2020 (UTC)
דרך אגב, אתה מכיר את הכלי "חיפוש והחלפה"? הוא מאד מועיל בשכפול אנדקסים והקלדתם במהירות. עמיאל - שיחה 18:12, 3 ביוני 2020 (UTC)
לא. איך משתמשים בו? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:12, 3 ביוני 2020 (UTC)
זהו כלי פשוט להפעלה והוא קיים גם במסמכי וורד. בחלונית העריכה הוא נמצא בקצה השמאלי של הסרגל "מתקדם" בסמל של זכוכית מגדלת ועיפרון על נייר. השימוש בו הוא פשוט: בחלון שנפתח אתה ממלא חיפוש של: X, החלפה ב: Y. ולוחץ "החלפת הכל" למטה. באותו רגע כל המופעים של "X" בדף שאתה עורך - מתחלפים ב-"Y". אפשר להשתמש בזה גם על מנת למחוק את כל המופעים של מילה מסוימת בטקסט. ב"חיפוש של" לכתוב את הדבר שאתה רוצה למחוק, ואת "החלפה ב" להשאיר ריק. דוגמא לעריכה שנעשתה בעזרת הכלי אתה יכול לראות בעריכה הזו, בה החלפתי את כל הבטויים "כתב יד הכתב והמכתב" ב"הכתב והמכתב (ריינס)".
על מנת ליצור את האינדקס של סימן ס"ו בשו"ת הרא"ש, אני פותח דף ריק (לאו דווקא פותח, אני יכול להשתמש רק ב"יצירת קוד מקור" בלי ללחוץ על פרסום השינויים. אם יותר נוח לך לעשות זאת באמצעות דף חדש, תפתח דף במרחב המשתמש שלך ותעשה שם מה שאתה רוצה), ומעתיק לשם למשל את הטקסט הבא, שלקוח מהאינדקס של סימן ו':
'''[[שו"ת הרא"ש/ו|{{עוגן1|כלל ו}}]]:''' [[שו"ת הרא"ש/ו/א|א]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ב|ב]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ג|ג]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ד|ד]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ה|ה]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ו|ו]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ז|ז]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ח|ח]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/ט|ט]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/י|י]] • [[שו"ת הרא"ש/ו/יא|יא]]
אח"כ אני עושה "חיפוש של: שו"ת הרא"ש/ו" ומחליף ב:"שו"ת הרא"ש/סו". מחליף את המילים "כלל ו", ב"כלל סו", ומעתיק את הטקסט למקום בו הוא צריך להימצא בדף שו"ת הרא"ש. ככה ביצעתי את העריכה הזו. בהמשך אני מחליף את "שו"ת הרא"ש/סו", ב"שו"ת הראש/סז", מוחק את הסעיפים ה' עד י"א, כיוון שהם לא קיימים בסימן ס"ז, ואם בסימן הבא יש יותר סעיפים, אני מעתיק מחדש מסימן גדול יותר, וכן הלאה בכל הסימנים.
מקווה שהסברתי ברור, ושהכלי יהיה לך לעזר. עמיאל - שיחה 19:28, 3 ביוני 2020 (UTC)

{{שו"ת הרא"ש}}[edit]

למה השתמשת בה רק בחלק מהדפים? עמיאל - שיחה 19:29, 6 ביוני 2020 (UTC)

ר' עמיאל, שבוע טוב, לא הספקתי הכול, מקווה להמשיך מחר, אבל נראה לי שבמקום התבנית כדאי כל פעם להעתיק מקוד המקור של התבנית את הסעיפים המתאימים. תראה מה עשיתי כאן וכאן. נראה לי הכי מתאים. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:36, 6 ביוני 2020 (UTC)
א. מסכים איתך, זה באמת לא נראה טוב שיש המון קישורים ריקים. אבל אולי במקום לעבוד כפול, נמתין עם זה קצת ולא ניצור דפים חדשים עד שהתבנית תהיה מוכנה לשימוש מלא. בינתיים יש עוד הרבה עבודה נוספת בשו"ת הרא"ש ובמקומות אחרים באוצר.
ב. אני לא רב... עמיאל - שיחה 19:41, 6 ביוני 2020 (UTC)
זה לא הרבה עבודה, זה העתק הדבק. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:44, 6 ביוני 2020 (UTC)
אם אתה רוצה לא אכפת לי, שים לב לתוספת שעשיתי בדף שו"ת הרא"ש/כג. עמיאל - שיחה 19:50, 6 ביוני 2020 (UTC)
כן, תודה רבה! מחר אני מקווה להמשיך. ישר כח!-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:51, 6 ביוני 2020 (UTC)

הכתב והמכתב (ריינס)/א[edit]

לא נכון להניח שם את התבנית. זה דף נצרך על מנת שלא יהיו קישורים אדומים ועל מנת שתהיה היררכיה בין הדפים בספר. מתאים להניח אותה רק בדפים כעין כתב יד הכתב והמכתב/א שהם הפניה שגויה שנוצרה לאחר העברת הדף, או בדפים שרק אתה ערכת. עמיאל - שיחה 16:04, 7 ביוני 2020 (UTC)

אז למה הוא ברשימת המחיקה? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:59, 7 ביוני 2020 (UTC).
הוא לא ברשימת המחיקה, כתב יד הכתב והמכתב/א שהפנה אליו נמצא ברשימת המחיקה. עמיאל - שיחה 17:16, 7 ביוני 2020 (UTC)

שאלתך בדף השיחה של העמוד הראשי[edit]

כדאי להעביר לדף אוצר:עורכים שואלים, אבל לא כדאי למחוק סתם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 06:02, 9 ביוני 2020 (UTC)

סיני, כבר תיקנתי את זה בעצמי. זה שאלה לא חשובה בכלל. אבל אם תרצה אתה יכול להעביר. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:26, 9 ביוני 2020 (UTC)

דפוס קרימונה[edit]

ישראל יקירי, תודה על ההעברה, אבל היא בוצעה בצורה שגויה. הצורה המבחינה בשמות הערכים היא סוגריים, כך: שו"ת מהר"ם מרוטנבורג (דפוס קרימונה) ולא באמצעות נקודתיים (נקודתיים משמשות כהבחנה של part - חלק ממשהו גדול יותר). אודה לך אם תתקן, ועוד יותר אודה אם תעשה לך מנהג לפני שינויים גדולים (שנוגעים לדפים רבים) להתייעץ באמצעות פתיחת דיון בדף השיחה המתאים או באולם הדיונים. תודה על הכל. אין כמוך. שבת שלום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:48, 12 ביוני 2020 (UTC)

מערכת, אשתדל לתקן. ממילא עדיין לא ביצעתי את השינוי בכל הדפים אז אשתדל להמשיך בשבוע הבא. בד"כ אני לא עושה שינויים גדולים (והפעם היה לי ברור שהשינוי נצרך, רק לא ידעתי שלא מתאים הנקודותיים). שבת שלום! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:18, 12 ביוני 2020 (UTC)
נהדר! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:19, 12 ביוני 2020 (UTC)

פנייה לעורכים חדשים[edit]

שבוע טוב ישראל היקר. בשנה האחרונה (לפחות) משתמש סיני ועוקר הרים נטל על עצמו את קבלת הפנים לעורכים החדשים, בטח גם כשבאת אתה הוא זה שקיבל את פניך. הוא עושה את זה בצורה נפלאה, מנחה ומסייע בכל הנדרש, ועורכים רבים ציינו גם במייל המערכת שקבלת הפנים שלו נתנה להם את החשק לפעול, ובפרט הרגיעה אותם שהעריכה באוצר היא פשוטה מאד ולא מסובכת כפי שאפשר אולי לחשוב במבט ראשון. מאחר ששמתי לב שאתה פונה בעצמך לעורכים חדשים במטרה לסייע להם (וטוב שכך, עורכי האוצר אוהבים להושיט יד לעזרה לכל מאן דבעי), ראיתי לנכון לומר לך שלפעמים ריבוי ההודעות וההצעות לפרוייקטים כאלו או אחרים יכולים לגרום לעורך להירתע. בא ניתן לסיני לעשות את העבודה. אם אתה רואה שעברה תקופה של שבוע והעורך לא מוצא את עצמו, תוכל כמובן להציע את עזרתך, אבל במיידי אני חושב שכדאי לנו לאפשר לסיני להמשיך במלאכה שהוא כל כך טובה בה. תודה ושבוע נפלא. מי אדיר (שיחה) 21:57, 13 ביוני 2020 (UTC)

בוקר טוב, אני יודע שסיני עושה את קבלת הפנים, ותוכל לראות שאני לא זה שיוצר את הדף "ברוכים הבאים" אלא סיני. כרגע מה שעשיתי הוא הסבר קצר על העריכה, כי המשתמש כבר ענה לסיני, והיה צריך להסביר לו על חתימה והזחה. מדריכי העריכה באוצר לא מסבירים מספיק טוב איך להשתמש בקוד ויקי ולכן אני עשיתי את זה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 03:58, 14 ביוני 2020 (UTC)
ידעתי גם ידעתי שסיני הוא שפתח את הפסקה, אבל עדיין אין צורך להוסיף במיידי מידע על אופן החתימה וההזחה וכו', זה גורם עומס מיותר על העורך הטרי (ראה שיחת משתמש:איש המפתחות וד"ל). שיחזרתי גם את עריכתך בדף שיחתו של איתמר - מחקת משם את תבנית שולי הגליון, למרות שהיא נועדה להסביר לאיתמר את אופן השימוש בה. באופן כללי - אל לך לבצע שינויים בדפי שיחה של אחרים. יש לך מה לומר להם? תפתח פסקה חדשה, תוסיף תגובה וכו', שינויים - לא כדאי. יש כל כך הרבה מה לעשות במרחב הראשי שזה מיותר. תודה רבה. מי אדיר (שיחה) 05:59, 14 ביוני 2020 (UTC)

צל"ש עקבי[edit]

אין מה לומר, מגיע לך צל"ש מיוחד על העקביות שלך. יום אחרי יום אתה מוצא את הזמן להופיע, להשפיע ולשדרג את כל האוצר בכמה רמות. החל מפעילותך בקטגוריות, פרוייקט העריכה היומי ומדריך העריכה המתהווה. כל זה במקביל ליום לימודים רגיל - מדהים! מי אדיר (שיחה) 20:05, 16 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:53, 17 ביוני 2020 (UTC)

2000 עריכות[edit]

ברכות. מצולות ים (שיחה) 07:49, 17 ביוני 2020 (UTC)

תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:51, 17 ביוני 2020 (UTC)

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.תודה על השיעורי בית[edit]

תודה על צילום האייקון, בחזותי הכל יותר מובן.

ניסיתי ובהצלחה, אלא שלמעשה צריך לבטל את דף המקור (שאינני יודע היכן הוא מאוכסן) ולהשאיר רק את הדף שברשימת הערכים ששם מקומו הטבעי, וממילא גם לבטל את ההפנייה. רק חששתי לעשות את זה לבד. האם מכאן ואילך לשתול את הערכים שלי ישירות ברשימת הערכים, או עדיף שמישהו יעבור עליהם קודם לפני שהם נכנסים כערך מן המנין? איתמר (שיחה) 08:58, 17 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר עושה עבודת קודש בהכוונה, בהחלט מגיע לו ברכות על כך. איתמר, כל דף שיצרת תוכל להגיע אליו בקלות על ידי רישום שמו בחלונית החיפוש (בצד שמאל למעלה). בכל מקרה שאינך יודע כיצד למחוק וכדומה תוכל לפנות לדף אוצר:בקשות ממפעילים ולכתוב שם את בקשתך, ישמחו לעשות זאת.
מכאן ולהבא תוכל ליצור דפים דרך רשימת הערכים או דרך כתיבת שם הערך שתרצה ליצור בחלונית החיפוש (עם הקידומת ערך/שם הערך) ואז ליצור את הדף. אחרי שיצרת אותי תכנס לרשימת הערכים ותעדכן את הערך החדש שנוצר שלא ייאבד. מי אדיר (שיחה) 22:13, 17 ביוני 2020 (UTC)

בית המדרש - הדף היומי[edit]

לילה טוב. כשאתה מעביר מדף אוצר:בית המדרש/דף היומי לדפי שיחה, שים לב לחלק בין שיחה:בבלי לשיחה:רש"י. ש"ס יידן (שיחה) 21:36, 17 ביוני 2020 (UTC)

בסוף עשיתי את זה בעצמי, אבל תשים לב בפעמים הבאות. ש"ס יידן (שיחה) 17:19, 18 ביוני 2020 (UTC)
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:39, 18 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריה:שו"ת מהר"ם מרוטנבורג: דפוס קרימונה - למחיקה[edit]

שלום ישראל, אנא זכור לבקש את מחיקת ההפניה הנ"ל, לאחר שאתה גומר להשתמש בה לשם העברת הדפים למבנה השם החדש. אין צורך בקטגוריית הפניה לדפי ההפניה, וברגע שתגמור להעביר היא אמורה להישאר ריקה. מהדורה קמא (שיחה) 13:14, 18 ביוני 2020 (UTC)

בשמחה, אני לא משתמש בה אלא בספר עצמו. לכן שיחזרתי את העריכה שלך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 13:17, 18 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריה:אוצר הספרים היהודי השיתופי[edit]

רציתי להעיר לך על זה, אבל אני רואה ששמת לב לבד והעברת ל"אוצר". תזכור לבקש את מחיקת הקטגוריה בדף אוצ:במ. עוד רגע אני כותב לך הסבר קצר-ארוך על AWB בדף השיחה פה. ככה יהיה לך יותר נוח. עמיאל - שיחה 11:00, 19 ביוני 2020 (UTC)

ר' עמיאל, תודה על התזכורת. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:08, 19 ביוני 2020 (UTC)

הסבר על AWB[edit]

בתוכנה ישנם ארבעה חלונות עיקריים: חלון עליון ריק שמשמש להצגת שינויים (כפי שתראה). ושלש חלונות עריכה. החלון השמאלי עם הכותרת "Make list" משמש לבחירת דפים לעריכה. יש שם כמה אפשרויות לצורת הבחירה ("Source"), והברירת מחדל היא לפי קטגוריה, מתחת יש שם תיבה קטנה למילוי שבצידה כתוב "Category" (קטגוריה), שם אתה צריך לרשום את שם הקטגוריה בה נמצאים הדפים באתה רוצה לערוך, וללחוץ על הכפתור "Make list". בריבוע התחתון הגדול קופצת רשימה של הדפים בקטגוריה, ואם אתה רוצה להסיר דף מהרשימה אתה לוחץ עליו ואז לוחץ על "Remove" (זה הכפתור השמאלי מבין שני הכפתורים שיש שם למטה, עוד אל בדקתי מה עושה הימני). ניתן גם להוסיף דפים בודדים בשורה הקטנה שמתחת הכפתור "Make list", וללחוץ על "+".

החלון האמצעי משמש לכתוב את רשימת ההחלפות שאתה רוצה לעשות, בערך באמצע שלו יש כיתוב "Find and replace" וצריך ללחוץ על הריבוע שלידו. אחר כך אפשר לעשות החלפות בכמה צורות. אני יודע להשתמש רק בכפתור האמצעי, "Advanced settings" (נראה לי הכוונה החלפות מתקדמות). כשלוחצים עליו נפתח חלון אפור, ושלוחצים על הכפתור בצד שמאל למטה ("New Rule"), נפתחים חלון עם שתי מלבנים, שבראשו יש שני כפתורים, "Find", ו"If". צריך ש"Find" יהיה לחוץ, ואז פשוט במלבן העליון אתה כותב את הטקסט שאתה רוצה להחליף, ובמלבן התחתון אתה כותב במה אתה רוצה להחליף אותו, אפשר להזין רשימה של החלפות, כשכל לחיצה על הכפתור "New Rule" תפתח חלון חדש עם מלבנים ריקים למילוי. בחלון המוארך בצד שמאל יש רשימה של כל ההחלפות ("Rule"), ולחיצה על אחת מהן תפתח את החלון של ההחלפה המדוברת. ההחלפות יבוצעו לפי הסדר בו הם רשומות בחלון המאורך, כך שאם אתה רוצה שאחת ההחלפות תבוצע בסוף, אתה יכול לגרור אותה למתחת ההחלפה האחרונה ברשימה.

בסוף אתה פשוט לוחץ על איקס, ולוחץ על הכרטיסיה "Start", אתה כותב תקציר עריכה בתיבה ליד הכיתוב "Default Summary", ולחיצה על הריבוע שליד הכיתוב "Lock" תקבע את תקציר העריכה לבלתי ניתן לשינוי בטעות, אחר כך, תלחץ על Start ויקפוץ לך החלון של כניסת משתמש, תלחץ על "Login" ואז תראה את קוד המקור של הדף הראשון (אתה יכול ללחוץ על דף אחר כדי לראות אותו). ברשימה בחלון בצד ימין (לאחר השינויים שנעשו על ידי התוכנה), ותוכל להוסיף שינויים ידנית. בחלון העליון יוצגו ההבדלים בין הגרסאות. שים לב, השינויים עוד לא נשמרו. אם אין שינויים, יהיה כתוב "No changes".

אם השינויים לא מוצאים חן בעיניך, אתה לוחץ על "Skip" והדף המוצג מוסר מהרשימה. אם השינויים נעשו כמו שצריך. אתה לוחץ על "Save" (שמירה), ובאותו רגע מתבצעת עריכת הדף המוצג בחלון הימני, ותוכל לראות את השינויים בדפדפן האינטרנט (אם תפתח אותו). אחר כך התוכנה עוברת לדף הבא ברשימה, ואתה בודק גם אותו וכו'.

אבל לפני שאתה עושה עריכות במסות גדולות כמו שעשיתי בלילה האחרון שהייתי פה, תעשה כמה עריכות ניסוי במרחב המשתמש שלך או בכמה דפים בודדים, ותראה שאתה מבין איך זה עובד. לפי איך שהבנתי ממהדורה קמא, נצטרך לעשות דף דיונים מסודר שרק בו יוחלט על שינויים שיהיה אפשר לעשות באמצעות התוכנה. אולי גם נצטרך לעשות הרשאה מיוחדת לשימוש בתוכנה כמו שעושה קרן ויקימדיה.

בהצלחה! עמיאל - שיחה 11:01, 19 ביוני 2020 (UTC)

ממש תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:13, 19 ביוני 2020 (UTC)

עזרה[edit]

קטגוריה:עזרה, קטגוריה:אוצר - עזרה. מה ההבדל? שבת שלום! עמיאל - שיחה 15:48, 19 ביוני 2020 (UTC)

בכלל, הנושא של קטלוג כפול כנראה לא מוכר לך די הצורך. הדף "אוצר:שער הקהילה" לא צריך להיות מקוטלג גם בקטגוריה-הבת קטגוריה:אוצר - קהילה וגם בקטגוריה-האם קטגוריה:אוצר. זהו 'קטלוג כפול' במובנו הרע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:58, 19 ביוני 2020 (UTC)
ישראל, אנא בטל את כל העריכות שבהן נוספה "קטגוריה:אוצר" שהיא קטגוריית על, לדפים שכבר היו בקטגוריות הבנות שלה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:13, 19 ביוני 2020 (UTC)

(התנגשות- נכתב במקור לפני התנגשות)

לגבי קטגוריה:עזרה, קטגוריה:אוצר - עזרה- מחקתי את אחת מהן. תודה רבה!
לגבי הקטגוריה:אוצר נכתב שם: "כאן ירוכזו כל הדפים במרחב שם "אוצר" ולכן אני מוסיף את כל הדפים שתחת השם "אוצר". שבת שלום!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:16, 19 ביוני 2020 (UTC)

(לאחר התנגשות)

שלום וברכה, חשבתי לחלק את העבודה לשלושה חלקים:
# הכנסת כל הדפים שמתחילים ב"אוצר" לקטגוריה:אוצר כדי שלא יאבדו.
# הוצאת הדפים שנמצאים בקטגוריה נוספת מקטגוריה:אוצר.
# הכנסת שאר הדפים לקטגוריה מתאימה (אסכם איתך לפני).
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:19, 19 ביוני 2020 (UTC)
למה ככה??? (הרוב המוחלט של הדפים הללו כבר מקוטלגים לקטגוריות טובות) אפשר לקצר הליכים: 1. הכנסת כל הדפים שמתחילים ב'אוצר' ואינם נמצאים בקטגוריה שמתחילה ב'אוצר' לקטגוריה:אוצר כדי שלא יאבדו. 2. מיון הדפים הללו בתוך קטגוריה אוצר - אלו מהם שמתאימים לקטגוריות-בנות שלה יוכנסו אליהן ואלו שלא, יישארו בה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:22, 20 ביוני 2020 (UTC)
ברור, לזה התכוונתי, אני לא מתכוון להכניס דפים שבעוד קטגוריה. אשתדל בהמשך השבוע. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:24, 20 ביוני 2020 (UTC)

מה אתה עושה?[edit]

למה שינית את השם של {{שו"ת הרא"ש}}? לא רק שהשם החדש מסורבל ולא ברור, אני לא מצליח לחשוב על סיבה טובה לעשות את זה ועשרות עריכות מיותרות בעקבות העריכה הזו. אשמח מאד שתסביר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:56, 21 ביוני 2020 (UTC)

שלום וברכה,
אני רוצה להתאים את התבנית הזאת לכמה ספרים. באמת זה שם לא טוב, ותוכל לראות שביקשתי ממהדורה קמא, שם מתאים לתבנית. את ההעברה אתמול התחלתי, ולא רציתי להפסיק באמצע, אבל אל תדאג, בע"ה בהמשך השבו אתאים יותר את התבניות, אתן לתבנית שם יותר טוב ואכניס אותה לדפים.
בהתחלה, התבנית שייכה אוטומטית את הדפים לקטגוריה:שו"ת הרא"ש, והיה צריך לדאוג שזה לא יקרה, ולכן שיניתי את זה כך שהאינדקס יתאים לספרים נוספים.
לסיכום, בע"ה בהמשך השבוע אטפל בזה.
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:44, 22 ביוני 2020 (UTC)
ישראל קלר, הכל טוב, אבל לא כך עושים את זה. "סוף מעשה במחשבה תחילה", קודם מתכננים ואחר כך עושים. מי אמר שצריכה להיות תבנית אחידה לכל הדפים שבאים במבנה דומה לשו"ת הרא"ש? ומכח ההנחה הזו בעצם הוצאת את שו"ת הרא"ש מהקטגוריה שלו! ורצת להחליף בכל הדפים! היה צריך לדאוג שזה לא יקרה. אנשים רבים מאוד משתמשים באוצר מדי יום, ואי אפשר להשאיר אותו במצב של "אמצע שיפוצים" בלי סיבה טובה ממש.
מה שהיית צריך לעשות במצב כזה הוא ליצור תבנית-תאומה שתתאים לדרך השם, ואחר כך לבקש ממי שיכול לעשות זאת לחשוב על אפשרות של איחוד התבניות הללו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 05:55, 22 ביוני 2020 (UTC)

הצעה: פרויקט מרובה עריכות[edit]

ישראל שלום, הטמעתי את תבנית שו"ת הרא"ש המקורית לתוך תבניות הניווט ובכך ייתרתי אותה, בעזרת ה' אשב אתך לחשוב איך אמור להיראות הספר דרך ה' ואז נטמיע גם בו את האפשרות הזו בלי צורך בתבניות נוספות.

בינתיים נוצרה כפילות: התבנית {{שולי הגליון}} בדפי סימני שו"ת הרא"ש נהייתה מיותרת, הטמעתי גם אותה בתבנית {{ניווט כללי תחתון}}. עברתי כעת על כל הסימנים של כללים א-ד, והסרתי את התבנית באמצעות החלפה פשוטה: חפש את "{{שולי הגליון}}" החלף בכלום. ראה למשל עריכה זו. התסכים/תרצה לעשות זאת (אפשר בקלות עם הכלי החצי-אוטומטי) על כל שאר הסימנים (כמה מאות עריכות לפי אמדן ראשוני שלי)? אם תרצה, מעולה. ואם זה משעמם אותך, תרגיש נוח לענות לי לא, ואמשיך במלאכתי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 07:47, 22 ביוני 2020 (UTC)

מערכת, אני יכול בשמחה לעשות את זה, רק תכתוב לי באיזה דפים בדיוק לעשות. באופן כללי, רוב העריכות שאני עושה באוצר הן טכניות, כך שלא מרתיעה אותי משימה כזו, ועל הדרך זו גם הזדמנות בשבילי להתאמן על AWB. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:30, 22 ביוני 2020 (UTC)
אתה יכול להכניס לרשימה את כל הדפים שתחת קטגוריה:שו"ת הרא"ש ולחפש בהם {{שולי הגליון}}, זה ימצא רק בדפים שעדיין לא מחקתי.
לגבי דרך ה', מצאתי פתרון אחר וראוי יותר, אין צורך לכפול את תצוגת החומר לחלקיו. עושים את זה רק במקרים נדירים כמו שו"ת הרא"ש שבהם יש ספרים כאלה שמפנים רק לכלל ולא לסימן, ואז המשתמש צריך דווקא את כל סימני הכלל ברצף (זה קורה בדרך כלל כשהחלוקה התחתונה יותר נוצרת מסימנים קצרים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:01, 22 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, עשיתי טוב את ההחלפות? ודרך אגב, תוכל להוסיף בתבנית {{משתמש ביצע עריכות}} פרמטר לAWB (כמו שניסיתי ולא הצלחתי).
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! ישראל קלר (שיחה) 13:53, 22 ביוני 2020 (UTC)
זה נראה מעולה. אתה יכול להעתיק ממה שעשה עמיאל, זה לא חייב להיות בתבנית הכללית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:56, 22 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, תסתכל בדף של עמיאל. כתוב בגדול "4700 באמצעות awb, ואני רוצה שזה לא יהיה כתוב בצד אלא רק בתיבה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:00, 22 ביוני 2020 (UTC)
אז תזיז את זה לתא השמאלי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:46, 22 ביוני 2020 (UTC)

קישורים לספר?[edit]

שלום ישראל, הוספת קישורים לספר המקורי ב"כרתי" אבל לעמוד אחר. שמת לב? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:40, 26 ביוני 2020 (UTC)

לשנות? לא שמתי לב... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:42, 26 ביוני 2020 (UTC)
תראה, חשבתי ששמת לב והחלטת שאין לך כח לתת קישור מדויק, וגם קישור כללי לספר יותר טוב מכלום. אם יש לך כח לתת קישור מדויק, זה ודאי יועיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:43, 26 ביוני 2020 (UTC)
אם בשלב כלשהו יהיה לי זמן להוסיף קישור לכל עמוד בנפרד אעשה את זה, אבל בינתיים אני רוצה להוסיף קישור כללי. עוד רגע אגמור עם הניווט ואעבור לזה. תוכל להעתיק לפה קישור לספר עצמו? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:44, 26 ביוני 2020 (UTC)
בצורה שבה הכנסת את זה בחלק מהדפים כך {{OCR|קישור=https://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=8189&st=&pgnum=2}} . זה מקשר לאחד מדפי ההקדמה. את המספר 2 אפשר להחליף בכל סימן לעמוד המתאים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:52, 26 ביוני 2020 (UTC)
מה שעשיתי בינתיים טוב? (הספקתי בינתיים עד לה- זה יותר מסובך למצוא באיזה דף בספר מופיע כל סימן. שבת שלום! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:10, 26 ביוני 2020 (UTC)
מעולה, נהדר. אין כמוך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:27, 26 ביוני 2020 (UTC)

מדריך חדש[edit]

שלום, אני רואה שאתה באמצע ליצור מדריך חדש. אני גם סבור שיש מקום לשפר את המדריך הקיים, אבל אני חייב לומר לך שאיני רואה (ואני משער שכך יסברו גם שאר העורכים) מקום לשני מדריכים זה לצד זה, באתרי ויקי אחרים יש ריבוי של מדריכים והדבר גורם לכאב ראש לא קטן. לא הבנתי גם מדוע במרחב הראשי צריך להיכתב שם המשתמש שיצר את הדף בכותרתו, בשביל זה יש היסטוריית גירסאות שמלמדת את מי שמתעניין בכך - מי יצר את הדף. מה גם שאין הגיון להעמיד לרשות הציבור מדריך חלקי בשעה שיש מדריכים מושלמים יותר. לכן אבקשך להעביר בשלב זה את המדריך למרחב המשתמש שלך, שם תעבוד עליו ואולי תפנה גם לעורכים אחרים שיעירו הערות כך שתוכל לשפר את המדריך עוד ועוד. כשתגיע לעת שהמדריך יראה בעיניך מושלם תוכל להציגו בפני העורכים ואם יוחלט שאכן הוא עדיף מהמדריך הקיים - נחליף את הישן בשלך, במידה ולא - נשלב את ההוספות או שנשאירו במרחב המשתמש שלך למי שיחפוץ לעיין בו ולהרחיב את ידיעותיו. מי אדיר (שיחה) 17:11, 28 ביוני 2020 (UTC)

מי אדיר, נראה לי שישראל התכוון ליצירת טיוטה, אעביר לשם המתאים. אפשר יהיה לשפץ יחד בטיוטה עד שיגיעו למשהו מוסכם ואם כולם יסכימו שהוא יותר טוב מהמקורי, אפשר יהיה להחליף, או להעביר את הקטעים היותר טובים למקורי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:45, 28 ביוני 2020 (UTC)

(התנגשות) (לפני התנגשות)

מי אדיר, המדריך שאני יוצר הוא מדריך טכני בניגוד למדריך השני שעוסק באוצר באופן כללי. תוכל לראות לדוגמא כאן איזה סוג מדריך אני מכין. לגבי יצירת הדפים, תוכל לראות שיצרתי בהתחלה את הדפים במרחב המשתמש שלי, אבל גיליתי שזה יוצר בעיה עם התבניות ולכן שיניתי. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:50, 28 ביוני 2020 (UTC)
במחשבה שנייה, המקום המתאים בהעדר מרחב טיוטה הוא שם. אשים בראש הדף הבהרה: "דף זה הינו טיוטה פרטית, אפשר לדון בדף השיחה" וכדומה. ונעשה קטגוריה של טיוטות מרחב אוצר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:52, 28 ביוני 2020 (UTC)
מערכת, אני לא חושב שבשלב הזה שהדף עדיין בוסרי למדי (ובודאי שאר הקישורים שהוא מפנה אליהם) ראוי שיהיה כדף אוצר קלאסי, מרחב המשתמש לדעתי מספיק מכובד בשלב ההכנה, כשהמדריך יהיה מוכן נוכל בהחלט להעבירו. מי אדיר (שיחה) 20:15, 28 ביוני 2020 (UTC)
כפי שכבר כתבתי, תוכל לראות שיצרתי בהתחלה את הדפים במרחב המשתמש שלי, אבל גיליתי שזה יוצר בעיה עם התבניות ולכן שיניתי.אני לא חושב שזה בעיה להשאיר את זה כדף אוצר קלאסי כי השם של הדף הוא אוצר:טיוטה למדריך עריכה (ישראל קלר), ומפורש בכך שזה לא דף רגיל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:08, 29 ביוני 2020 (UTC)