שיחת משתמש:הר יונה

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר בדף אוצר:הדרכה כללית. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא בדף אוצר:ברוכים הבאים.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמחו לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:30, 21 ביוני 2022 (IDT)

תודה רבה. אין לי באמת מושג בעריכת ערכים, אני מניח שיש צורת כתיבה, אם יש הכל מסודר אשמח מאד לקבל. הר יונה (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה
אל תדאג אין צורך בידע מוקדם, אתה פשוט יכול לערוך, וזה לא רק ערכים אלא כל דבר שקשור לההדרה תורנית. זה יכול להיות הערות אישיות בכל נושא, או הוספת מראי מקומות בספרים קיימים, וכן הערות שוליים [למשל ראית נודע ביהודה שמתרץ קושיה של רשב"א, אתה יכול לציין זאת בשולי הגליון של הרשב"א וכדומה]. תוכל להציץ אוצר:הדרכה כללית זה ודאי יעזור לך כשלב ראשון. ומשם תתקדם למדריכים המפורטים יותר. בהצלחה! סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:06, 21 ביוני 2022 (IDT)
אם אני מקליד בוורד ומעביר אמורה להיות בעיה? בבית אין לי גישה לאינטרנט לכן אני מעוניין בעת הצורך והרצון להקליד ולהעביר. הר יונה (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה

מראי מקומות ביד מלאכי[edit]

האם היד מלאכי עצמו מציין נקודה לעמוד א' ונקודתיים לעמוד ב' או שאתה מוסיף? לדעתי בכלל כדאי להכניס את הדפים לתוך סוגריים עגולות גם אם המחבר עשה זאת בתוך הטקסט, ככה מקובל וזה יותר נח לקריאה בעין. מערכת מה דעתך? ש"ס יידן (שיחה) 13:59, 12 ביולי 2022 (IDT)

יישר כח ש"ס יידן על ההתייחסות כמובן שביד מלאכי מופיע כנד ב או נד א ולא נקודה ונקודתיים אבל לדעתי ראוי לשנות למקובל כמו שראשי תיבות אני פותח בהרבה מקרים וכמובן מה שלא צוין בעקרון נכנס כממ לגבי הסוגרים תלוי בשיקול הדעת של המערכת אשמח לשמוע הר יונה (שיחה) 21:33, 12 ביולי 2022 (IDT)
באופן כללי ביד מלאכי ובספרים דומים, הא' והב' (ולפעמים גם הג' והד') מפנים לפעמים לעמודות ולא לעמודים (כל דף של ספר) מחולק ל-4 עמודות. לכן, כשרוצים לבצע המרה לצורה אחרת, בין בסוגריים בין כמו במקור, חייבים לוודא שהמקור נשאר מובן מדויק ונגיש. אם וידאנו זאת, אין בעיה לשנות למקובל. כשאין עתותינו בידינו לבדוק את זה, עדיף להיצמד למקור כדי לא להיות פחות טובים ממנו. ככה המערכת בנויה שתלך כל הזמן ותשתפר, ללא נסיגות. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:35, 13 ביולי 2022 (IDT)

ספורנו[edit]

צהריים טובים. תודה על הבדיקה והוספת הממ ופתיחת הקיצורים וכו וכו. אם תוכל להציץ גם בחזקוני, ולזהות מתי בטעות האלו 'ספורנו' במקום 'חזקוני' ולהפך, זכור לי שהיתה טעות בהעלאה שלהם בעבר. אין צורך בבדיקה של כל פרק, אבל כמדומי שחומשים שלמים התחלפו להם. גמח"ט מצולות ים (שיחה) 13:57, 3 באוקטובר 2022 (IDT)

לא מאמין שאספיק כרגע גם את החזקוני בקושי מוצא זמן לספורנו מה שכן אקח לתשומת ליבי אם יהיה פרק שאינו תואם את הספורנו לבדוק האם הוא מהחזקוני הר יונה (שיחה) 21:34, 3 באוקטובר 2022 (IDT)

דף מראי מקומות[edit]

תודה על המציאה בדף שיחה:תנ"ך/תהילים/קכח. במקרה שאתה מצטט דברי אחרים, כדאי לרשום ישר בדף מראי מקומות/תהילים/קכח ולא בדף השיחה. חורף בריא! מי אדיר (שיחה) 21:53, 18 באוקטובר 2022 (IDT)

תודה רבה. לא ידעתי היכן אמור להיות העדפתי לרשום ולא לשכוח אולי תעביר הר יונה (שיחה) 08:37, 19 באוקטובר 2022 (IDT)
בוצע בוצע. מי אדיר (שיחה) 09:23, 19 באוקטובר 2022 (IDT)