שיחת משתמש:Shlomo

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא[edit]

שלום.

חן חן לך, על הצטרפותך לקהילת האוצר. אם תרצה לקרוא קצת על צורת העריכה באוצר, תוכל להיכנס לכאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן. תוכל גם לפתוח כל דף שהוא, לזהות בתוכו את הדבר אותו אתה רוצה לדעת כיצד לעשות, לדוגמא: הערה או קישור, ואז להיכנס לחלונית ה'עריכה' המופיעה בצד שמאל למעלה ולראות כיצד נעשה הדבר באמצעות קוד המקור של האוצר. באופן כללי תוכל פשוט להתחיל לערוך, לכתוב או להוסיף כל דבר שנראה לך מתאים. נזק לא יקרה מזה, ותמיד אפשר לתקן.

עד כאן ההודעה הלקונית הרגילה הנהוגה כאן. כעת הערה בנימה אישית: אני מרשה לעצמי להניח שכאשר תכניס כאן בהערות שוליים חלק ממה שתעלה בעמל רב בעיונך בסוגיות, תשמח שיתנוסס עליהם (בהיסטוריית הגרסאות) שם פחות יומרני. או שלא? בקיצר, יכול להיות שתעדיף לבחור שם אחר שישמש אותך בפעילות בבית המדרש המקומי, זה בסדר גמור ונקבל את זה בהבנה. לילה טוב, ושוב תודה וברכה על הצטרפותך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:07, 9 בספטמבר 2019 (UTC)

מערכת, כמעט נעלבתי. זו לא הודעה לקונית אלא הודעה שנכתבת שוב ושוב במחשבה רבה לקבל את העורכים החדשים שבאוצר באותו סבר פנים שקיבלו אותי... בכל מקרה 'שלמה המלך', גם אני מצטרף לאיחולים ולברכות ואני זמין כאן לכל שאלה נוספת. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:12, 9 בספטמבר 2019 (UTC)
כפי ששמי מורה, שמי הוא שלמה. המכלולאי מ'המכלול' האהוב. אגב דיברו עליכם היום :) ודרך זה הגעתי לכאן.

יתכן שאני יתרום מעט, אבל לא באופן קבוע. המכלולאי זה תוספת ל'שלמה המלך' של המכלול, שנבחר מהסיבה ש'שלמה' היה תפוס, ומעוד סיבה השמורה עימי, ומכיוון שבויקיפדיה לדוגמה גם שלמה המלך היה תפוס, עשיתי לי כבר מנהג לפתוח בשם 'שלמה המלך המכלולאי'. שאלתי היא:

  1. מה אתם מייבאים מויקיפדיה, ומי? (אם צריך יש לי נסיון)
  2. האם אפשר להעלות מתורת אמת?
  3. בשם חבֵרַי: האם יש סיכוי לשת"פ בינכם למכלול?

בברכה, שלמה המלך המכלולאי (שיחה) 20:24, 9 בספטמבר 2019 (UTC)

שלום שלמה, תודה שבאת. (בשם חברי: כל כותב חדש מרחיב את מעגל הקשרים כאן, ואינו דומה שונה פרקו בבית מדרש ובו מאה כותבים, לשונה פרקו וכו' מאה ואחד).
לשאלותיך (וזה כבר בשם עצמי):
1. עד היום ייבאו רק תבניות כשהיה צריך.
2. הטקסט בתורת אמת הוא קנייני, ייתכן שביום מן הימים יהיה שת"פ אתם ונוכל להשתמש בטקסטים שלהם, בינתיים אנחנו לא מעלים שום טקסט שאינו ב"נחלת הכלל", כלומר שאין לו בעלים רשמי בעל דרישות כלשהן, הן על הטקסט עצמו (קרדיט וכדומה) והן על נגזרות שלו. למרות זאת אנחנו נותנים קרדיט למי שהשתמשנו בשירותיו כדי להעלות טקסטים (כמו ספריא) כדי להכיר בטובתו של חברנו. מתוך אמונה שתורה נקנית שלא כשאר חכמות, בעבודת המדות ובין אדם לחברו.
3. אני אישית בעד שיתופי פעולה, תחום הפעילות של שני האתרים אינו משיק, איזה סוג של שת"פ עלה בדעתך? מעניין לשמוע. אוצר האוצר (שיחה) 21:15, 9 בספטמבר 2019 (UTC)
אז מאיפה כן מביאים את הטקסט? מקלידים?!--שלמה (שיחה) 02:30, 13 בספטמבר 2019 (UTC)
רוב הטקסט יובא ממקורות בהם הוא היה משוחרר ברשיון נחלת הכלל. למעשה יש עוד חומר רב שעדיין לא עלה, אך גם אין צורך להעלות אותו ידנית, כיון שיש בוט שעושה את זה בצורה הרבה יותר מהירה. למעשה מיצג ה'שינויים האחרונים' כפי שהוא כיום באוצר הוא מטעה, כיון שה'אוצר' אינו מאגר ספרים אלא בעיקר פלטפורמה לההדרת ספרים, ולכן העלאת הטקסטים היא חלק די מזערי מחזון המיזם. כמובן שכל טקסט שעולה הוא ברכה לאוצר, ולכן אנחנו משתמשים בהמרת OCR כדי להביא את הטקסט לרמה סבירה של הגהה, ואז מגיהים אותו ידנית. אם תרצה לעבוד על ספר מסויים, תוכל לבקש אותו בדף אוצר:בקשת ספרים ויהיה מי שיעלה אותו כבר אחרי המרת OCR, לך ישאר רק להגיה אותו מול המקור. כמובן שיש גם הרבה שמקלידים (גם אנכי מקליד מדי פעם, ויש עוד הרבה כפי שאפשר לראות בתקצירי העריכה) אבל לא זה עיקר החזון. סיני ועוקר הרים (שיחה) 08:11, 13 בספטמבר 2019 (UTC)

אוצר האוצר, אני מתכווין לדוגמה להאם אפשר להעתיק מהערכים שפה? --שלמה (שיחה) 23:29, 14 בספטמבר 2019 (UTC)

סליחה על ההתערבות. להעתיק אפשר רק לשימוש אישי. מאחר שהמכלול הוא פרויקט ציבורי זה לא יתאפשר. מה שכן, הערכים כאן אינם מותאמים למכלול בסגנונם, הסגנון כאן הוא תורני ו"כבד" יחסית למי שמחפש אנציקלופדיה עברית שוטפת, מי שיכתוב ערך מקביל במכלול או בוויקיפדיה על אותו נושא, יוכל לתת קישור לערך אצלנו עבור אותו חלק מהקוראים של האתרים הנ"ל שמעוניין יהיה להרחיב את ידיעותיו בחומר ה"קשה" יותר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:51, 21 בספטמבר 2019 (UTC)
מערכת, בשביל זה אני לא צריך אישור... 😉 --שלמה (שיחה) 23:04, 21 בספטמבר 2019 (UTC)

הכנסת האוצר לפורטל הקורונה במכלול[edit]

אי אפשר לערוך במכלול בלי חשבון ואין לי שם, אז אני משאיר לך את ההודעה כאן. כדאי להכניס לפורטל קורונה - לימוד מקוון, גם האוצר שהוא כלי יעיל מאד ללימוד מקוון כפי שנוכחת לראות. מאיר (שיחה) 21:39, 26 במרץ 2020 (UTC)

תוספות גיטין ב עמוד א[edit]

בוקר טוב, אולי אפשר לבקשך להעלות גם את תוספות גיטין ב עמוד א, כתבי עליו הערות ויש שם גם הרבה מראי מקומות שאוכל להטמיע כהערות שוליים. בני הנעורים (שיחה) 11:02, 25 בדצמבר 2020 (IST)

אשתדל.--שלמה (שיחה) 11:10, 25 בדצמבר 2020 (IST)
בוצע--שלמה (שיחה) 11:34, 25 בדצמבר 2020 (IST)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה!. בני הנעורים (שיחה) 07:56, 28 בדצמבר 2020 (IST)

תוספות שבת ד ב[edit]

לשם מה נוצר הדף? סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:26, 10 בינואר 2021 (IST)

כדי שיהיה לי קישור לצורת הדף שממנה אני מקליד. אל תדאג, בעז"ה היום הדף יושלם.--שלמה (שיחה) 20:27, 10 בינואר 2021 (IST)
צורת הדף של היברובוקס אי אפשר להקליד ממנה. תוכל להקליד מצורת הדף באתר הדף היומי. בהצלחה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:31, 10 בינואר 2021 (IST)

שולי הגליון[edit]

שים לב שלאחרונה (איני ידוע בדיוק מתי) החברים הפסיקו להכניס את תבנית שולי הגליון בדף חדש שנוצר, אלא רק כשמכניסים עליו הערות שוליים. סיני ועוקר הרים (שיחה) 09:46, 11 בינואר 2021 (IST)

בסדר, תודה.--שלמה (שיחה) 10:14, 11 בינואר 2021 (IST)
ר' [[אוצר:אולם דיונים#{{שולי הגליון}}]] --מושך בשבט (שיחה) 10:37, 11 בינואר 2021 (IST)