שיחה:חנוכת התורה

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

העלאה לפי אותיות[edit]

מי אדיר, כדאי לשקול שוב את אופן העלאת הספר. בספר המקורי מופיע כל פירוש במספור רציף ללא הפרש בין פרשה לרעותה, כשמלבד זאת ישנן כותרות לפי פרשיות. המלצתי היא להעלות את כל הספר באופן רציף [חנוכת התורה/א, חנוכת התורה/ב וכן הלאה], כשבמקביל ניצור הפניות לפי פרשיות לאות שבה מתחילה הפרשה המדוברת. ניתן גם ליצור אחר כך דפים שיכילו את כל הטקסט על פרשה מסויימת באופן שלחיצה על עריכה תוביל את העורך למקום המתאים, אך פונקציה זו מתאימה לא רק בספר זה אלא למעשה בכל דפי המקרא ופרשניו המופיעים כעת באוצר לפי פרקים ולא לפי פרשיות. למדן (שיחה) 09:19, 9 בדצמבר 2019 (UTC)

מסכים איתך, נחכה לפעילותו של הבוט מעלין ולא מורידין בעניין. מי אדיר (שיחה) 14:30, 9 בדצמבר 2019 (UTC)
בוצע, כעת יש צורך בהתאמה הפרשיות לאות הראויה. שים לב שדף חנוכת התורה/נח קיים, ויש להפנות רק את הדף חנוכת התורה/פרשת נח. מעלין ולא מורידין (שיחה) 23:33, 9 בדצמבר 2019 (UTC)
תודה רבה, תכף ומיד. מי אדיר (שיחה) 10:21, 10 בדצמבר 2019 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מציף את הדיון מחדש, למדן, מעלין ולא מורידין, מי אדיר, עמד - מי שנגעו בדף הזה, וסליחה מכל מי ששכחתי. לדעתי מה שעשה אברהם ברוכוביץ בדף חנוכת התורה/קכח ודומיו, ואז התאפשר ליצור דף כמו: חנוכת התורה/פרשת בהעלותך, זו הדרך הנכונה לטפל בספר חנוכת התורה, ואחר כך יהיה אפשר ליצור הפניות לפי פרקים. אבל לסדר מראש לפי פרקים ספר מהסוג הזה, זה פחות לעניין, כי יש "ווארט" אחד לכל פרק בערך, וזה לא פרשן שיטתי על הפרקים. במקביל לדעתי (מערכת, זה אפשרי?) כדאי ליצור תבנית נפרדת לסרגל פרשת שבוע, שתהיה נפרדת מסרגל תנך. ואז יהיה ניתן לסדר בתוכה ניווט כמו שצריך, והיא תציג דפים מקבילים של מפרשים מהסגנון הזה שהולך על הפרשה ולא על הפרקים. מה דעתכם? אויצרניק (שיחה) 08:02, 11 במאי 2020 (UTC)

ראו לדוגמא שפת אמת/פרשת נח, שם ישנה תבנית סרגל כזאת. יהושע (שיחה) 12:21, 24 בספטמבר 2021 (IDT)