שיחת אוצר:תבנית/אולם דיונים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Revision as of 12:23, 19 January 2021 by מערכת (talk | contribs) (יצירת דף עם התוכן "==דוגמה לתבנית שהוסרה== {{הועבר|מ=שיחת תבנית:עץ יוסף/דף פרק}} {{א|מערכת}}, {{א|מי אדיר}}, {{א|מושך...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

דוגמה לתבנית שהוסרה[edit]

- הועבר מהדף שיחת תבנית:עץ יוסף/דף פרק

מערכת, מי אדיר, מושך בשבט ועמד. התבנית הזו היא דוגמה ללמה צריך אולם דיונים לתבניות כמו שיש בוויקיפדיה. באמצעות התבנית הזו נוצרו המון עמודי אינדקס מקומי מיותרים (אף אחד לא יעבור למצוא את פסקה יג בפרשתא ג בלי לדעת מה כתוב בה). עמד הציע רעיון לדפים מכלילים בשיחת משתמש:מערכת#הכללת פסקאות מדרש רבה ומפרשיו בדפי הפרשות, רעיון מעולה אם כי אולי מסובך לביצוע. אני רואה שם דיון כדי לחסוך המוני גרסאות כפולות ומשולשות של עמודים, והנה בהינף יד נוצרו המוני עמודים מיותרים בגלל שלא נערך דיון מקדים כמו שצריך. אנחנו צריכים לזכור שלא כל הכותבים כאן הם יוצאי ויקיפדיה, וכדי שמקרים כאלה לא יישנו אנחנו חייבים להקים אולם דיונים לתבניות ולאסור העלאת תבניות חדשות שעשויות לשמש בדפים רבים, ובוודאי לאסור יצירת דפים רבים בלי דיון מקדים. מהדורה קמא (שיחה) 19:08, 18 בינואר 2021 (IST)

בלי להיכנס לדיון מה צריך לעשות ספציפית במדרש רבה, אומר שאני מסכים שבשביל להכליל תבנית חדשה בהמון דפים צריך לעשות דיון מוקדם, וקיים כבר הדף אוצר:תבנית/אולם דיונים, (פעם ניסיתי לפתוח שם דיונים, אבל הדף לא מוכר ואף אחד לא מבקר בו). את עצם יצירת התבניות אני לא חושב שצריך להגביל, אם היצירה היא לצורכי ניסויים בלבד (כמו שיצרתי את התבנית {{מדרש רבה}}). עמיאל - שיחה 19:20, 18 בינואר 2021 (IST)
מהדורה קמא, באיזה מובן הדפים האלו מיותרים? עדיף להשאיר קישור אדום עד שנחליט מה לעשות? אפשר להפוך את התבנית לתבנית כמו {{מדרש רבה}}--מושך בשבט (שיחה) 19:23, 18 בינואר 2021 (IST)
מושך בשבט, התבנית הנוכחית מיותרת ואין צורך להעתיק אותה מ{{מדרש רבה}}. {{מדרש רבה}} מייועדת גם למפרשי המדרש, כולל עץ יוסף. עמיאל - שיחה 19:29, 18 בינואר 2021 (IST)
ביקשתי שימחקו את כל הדפים (דרך מיוחד:מחיקה מרובה (ושיחסמו אותי) מושך בשבט (שיחה) 19:33, 18 בינואר 2021 (IST)
מושך בשבט מחיקה לא מחוייבת המציאות אבל כדאית בשביל למחוק גרסאות מיותרות מההיסטוריה, אבל למה לחסום? אתה רוצה לנטוש בגלל טעות חד פעמית? עמיאל - שיחה 19:37, 18 בינואר 2021 (IST)
מצטרף לשאלה, מושך בשבט, למה חסימה? טעויות קורות לכולן, וכאן זו אפילו לא טעות, אלא משהו שאפשר לחשוב כך והיה נחסך במחשבה משותפת, זה הכל. מהדורה קמא (שיחה) 19:40, 18 בינואר 2021 (IST)
אני מאד מבין את מושך בשבט, היתה כאן בלא כוונה נימה שיכלה להתפרש כמשהו אישי, ולא היא. מושך בשבט עושה עבודה יפה מאד, יתכן ושגה באופן נקודתי במקרה הזה אבל עדיין תרומתו לאוצר באופן כללי בלתי ניתנת להכחשה. הוא גם מייצג את האוצר בצורה נהדרת במקומות נוספים וללא ספק תורם גם בעקיפין לעריכות נוספות (רק נזכיר שכמה עורכים באו לאוצר בעקבותיו). אני קורא למפעילים לא לכבד את בקשתו לחסימה (ישראל, סליחה, אבל איני מוכן לתת יד לזה). סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:42, 18 בינואר 2021 (IST)
מהדורה קמא, אני לא רוצה להיכנס לאמירות "זה אשמתך" וכד', וגם איני ראוי להוכיח גדולים ממני, אבל בכל זאת אומר שיתכן שהדיון הנוכחי הוא רק הקש ששבר את גב הגמל, ויתכן שהדיון האחרון בדף שיחתך או דיונים נוספים הוסיפו אש למדורה. אני לא אומר שלא צדקת בדבריך שם, אבל יתכן שמושך בשבט נפגע והרגיש זלזול בעבודתו, כמו שמבטאת המשנה שהוא השאיר בדף המשתמש שלו "שלי שלי ושלך שלי. רשע". עמיאל - שיחה 19:49, 18 בינואר 2021 (IST)
ייתכן, אנצל את הבמה להתנצל עמוקות בפני ישראל היקר, הוא היה כאן רוח חיה ואני מקווה שהוא יחזור. אהיה הראשון לסייע לו בכל שירצה.
הדינמיקה יותר מורכבת, אבל בהחלט ייתכן שאני לא מהאנשים שניחונו באורך הרוח המספיק. ההנחה שעומדת בבסיס מיזמים שיתופיים כאלה היא שמי "שראה את האור" במטרות האתר, בדרך כלל לא יירתע, או יירתע ויחזור, כשייתקל באנשים שמתנהגים לא יפה כמו שהתנהגתי אני. וה' הטוב ירחם עלי ויכפר בעדי. בכל אופן בזכות אנשים כמוך, עמיאל, ישובו רבים ויבואו עוד רבים אחרים ותרבה הדעת בישראל. תודה על הערתך, אני מעריך אותה באמת. מהדורה קמא (שיחה) 19:56, 18 בינואר 2021 (IST)
איזה הספד... אחרי הכל אתה לא אדם רע ואני גם לא טלית שכולה תכלת... אני גם מתנצל אם לפעמים הייתי קצר רוח כלפי מושך בשבט היקר. עמיאל - שיחה 20:02, 18 בינואר 2021 (IST)
(לפני התנגשות)עמד, חכם עדיף מנביא:) אכן זה היה הקש ששבר את גב הגמל. כבר כמה ימים שקלתי לפרוש בגלל העניין של זכויות יוצרים (מותר לקחת תוכן ממקומות אחרים ואסור לקחת למקומות אחרים). --מושך בשבט (שיחה) 20:04, 18 בינואר 2021 (IST)
אחרי התנגשות: מהדורה קמא, אתה לא צריך להאשים את עצמך בפרישתי, אתה התנהגת בסדר גמור. מעולם לא הבנתי את הרעיון באוצר ש"עדיף לחכות זמן רב עד שאויצרניק יגמור להקליד את התוספות ובינתיים...".
לגבי ה"שלי שלי ושלך שלי", זה לא רק השיחה האחרונה עם מהדו"ק. הייתה פעם שיחה בדף השיחה של מערכת: "לא הייתי מאשר שום דבר שאינו לימוד אישי באוצר הספרים היהודי השיתופי". --מושך בשבט (שיחה) 20:04, 18 בינואר 2021 (IST)
למען הסר ספק, הדיון הזה הוא לא הבעיה. זה לגיטימי לגמרי לכעוס על יצירה של 100 דפי הבל. אני מבקש סליחה ממהדורה קמא על רושם השוא שיצרתי --מושך בשבט (שיחה) 20:10, 18 בינואר 2021 (IST)
מושך בשבט, זה קצת להוציא את הדברים מהפרשנות הנכונה שלהם. זה נושא שנדון כל כך הרבה פעמים והוא נכון לגבי כל אתר. גם ויקיטקסט לוקחים טקסטים מאחרים חלקם בלי אישור (אתר דעת, פרוייקט השו"ת) ומנגישים ללומדים עם הגבלות (קרדיט למשל), לדעתי זה הרבה יותר חמור, כמובן במקרה של ירידה מזכויות היוצרים הקודמות, אבל גם במקרה של הוספה והחמרה, כי בסופו של דבר הטקסט היה חופשי והנה מעתה הוא צריך להיות עם קרדיט למי שלא יצר את הטקסט. הגבלת הזכויות באוצר נועדה לצורך אחר לחלוטין, והוא ריכוז כל המאמצים לההדרה של הטקסט ולכן אין טעם שכל טקסט יעבור ממקום למקום. במקרה של מהדורה קמא הוא בכלל מעלה רק דברים שיש בספריא וכיון שהוא מאמין בחזון של אוצר הספרים הוא רוצה שהתועלות שהוא מוסיף יהיו "בלעדיות" לאוצר הספרים ואולי כך הם יגרמו למשתמשים להצטרף לאוצר, זה טבעי וזה מובן לחלוטין. כמובן שגם לחשוב אחרת מותר אבל לא הייתי מגדיר אף אחד כ"רשע" בגלל דעה שונה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:11, 18 בינואר 2021 (IST)
לא התכוונתי להגדיר אותו כרשע, הוא רב צדיק וחשוב:) אתם יכולים לראות גם את מה שכתבתי לו כאן: "איזהו בן העולם הבא וכו'". הבעיה שלי היא בין היתר הרעיון של לא לקחת חומר שמשתמש עבד עליו לאתר אחר. למה? מושך בשבט (שיחה) 20:19, 18 בינואר 2021 (IST)
מושך בשבט הנה עוד פרוייקט יפה שארגנת... בנוגע לשאלתך "למה", נראה לי שאם באמת האוצר יהיה עם כמות נכבדת של טקסטים מוגהים ומוערים לא יהיה בעיה לאפשר גם לאתרים אחרים להנות מהמידע החשוב הזה (אני כותב מסברת עצמי) הרי כמו שמאפשרים לאדם בודד להנות ממנו כך גם אתר אחר ומאי שנא (ובפרט אתר כמו ויקיטקסט שהוא אתר חינמי) בדיוק כמו האוצר, אלא מאי? אם כבר בשלב הראשוני כל מה שיעלה כאן יועתק אוטומטית גם לאתרים אחרים, הדבר ימנע מהאוצר להתקדם בצורה משמעותית ובכך להצליח בשאיפתו לההדרה תורנית. אחדד יותר, ברור שמי שמחפש טקסט בשלב הזה גם אם הוא טקסט תורני יחפש אותו בספריא כי שם יש הרבה יותר חומר כרגע, אם האנשים יכנסו לשם לא יהיה מי שיתחיל לכתוב הערות שוליים על הספרים כאן (שזה חזון אחד של האוצר). אבל אם לדוגמה ספר בשם "ראש העין" יהיה קיים רק באוצר, הרי שכל מי שיחפש את הספר "ראש העין" יכנס לאוצר יחשף לרעיון ובהחלט יתכן וירצה להשתתף בו. מבין את כוונתי? סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:26, 18 בינואר 2021 (IST)
"תנוח דעתך שהנחת את דעתי" (שבת קנב ב, מנחות ק א) --מושך בשבט (שיחה) 21:57, 18 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עכשיו יש לי עוד סיבה לא לערוך כאן. הספר הראשון שהעליתי ימחק כולו. --מושך בשבט (שיחה) 23:18, 18 בינואר 2021 (IST)

מושך בשבט, ראיתי שהעלת ספר וכל כך שמחתי, שמחתי שהצלחת לשים הכל מאחוריך ולצעוד קדימה, שמחתי לראות "גבר" שיודע להתעלות מעל האגו הטבעי ולצעוד חדור מטרה לקראת המטרה הגדולה שאליה כולנו שואפים אך לא כולנו מצליחים להגיע. ונשכתי את שפתי כשראיתי את שארע, אין אין אין דבר יותר מרגיז מלראות את מעשה ידיך טובעים בים, רק זאת תדע שאין כאן אף לא אחד שאומר באותה שעה שירה, אתה עצם מעצמנו ובשר מבשרנו, אם הצלחת לעשות זאת על ספר בני אהובה תוכל לעשות זאת על ספר אחר (שעמד או מהדו"ק או מערכת יאמרו לך שלא עלה עדיין לאוצר) ושמך יחרט עליו באותיות של דם ויזע. לפעמים יש זמים לא קלים, סוג של ימי שנאה, "שבע יפול צדיק" ודווקא על ידי זה "וקם". למענך למעננו ולמענו יתברך - תמשיך להתמיד, אתה אות ומופת. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:06, 19 בינואר 2021 (IST)
- סוף העברה

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הותרתי את השיחה הזו כאן בשביל התיעוד, בעוד חצי דור נהנה לראות את חבלי הלידה, איך הרגזנו והתרגזנו על דברים מובנים מאליהם. בכל מקרה כדאי להקפיד על נועם שיח ועל 'מאן דסני עלך לחברך לא תעביד', כולנו נמצאים פה כדי ליהנות תוך כדי הרבצת תורה בהיקפים גדולים ולכן האינטרס שלנו משותף ולא לעומתי. כך או כך, אולם דיונים לתבניות קיים פה זה מכבר, צריך רק להשתמש בו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:22, 19 בינואר 2021 (IST)