שיחת משתמש:מערכת/ארכיון 2

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


שומר דף בבלי[edit]

שלום, קפצתי לבקר. האתר מתפתח להפליא, קבלו את ברכותיי. שימו לב שבבלי/שבת, מדף ב' ע"א ועד דף ע"ו ע"א, נשארה הצורה הישנה "יישור לשמאל" במקום הפתרון הנאה של {{שומר דף בבלי}}. אולי אפשר להריץ בוט שיסדר את זה. טיפה מן הים (שיחה) 11:12, 7 בינואר 2020 (UTC)

תודה רבה. אשתדל לטפל בזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:57, 9 בינואר 2020 (UTC)

טקסט חלופי[edit]

איזו הפתעה טובה! יש לי בדיוק איך להשתמש בתבנית עכשיו. סייעתא דשמיא. יישר כחך! אויצרניק (שיחה) 08:59, 9 בינואר 2020 (UTC)

אויצרניק, תודה לך על החריצות וההתמדה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:00, 9 בינואר 2020 (UTC)
אתה לא מבין אותי, כבר עשרים דקות כמעט שאני מנסה לחשוב איך לפתור את הבעיה שם בלי הערת שוליים, ופתאום אתה צץ ומתעסק עם התבניות הללו שאני ניסיתי לשים (מונחון. שלא עובדת כפי שבוודאי שמת לב), ופתרת את זה יפה. תודה תודה, שוב תודה! אויצרניק (שיחה) 09:02, 9 בינואר 2020 (UTC)

העתקת רעיונות[edit]

אני לא רוצה להיות הולך רכיל ח"ו, אבל ראיתי בכל מיני אתרים שמעתיקים ממש רעיונות של האוצר. אז אני מעדכן כי אני חושב שזה ממש אסור. מצולות ים (שיחה) 04:59, 24 באפריל 2020 (UTC)

גם אני ראיתי את זה, מצולות ים מתכוון כנראה למיזם החיקוי "פאר תחת אפר" שעלה בימים האחרונים באתר של חברת "תא שמע - ג'ואיש אופיס", כנראה בעקבות פרסום בפורומים תורניים על קיומו של המיזם הוותיק כאן "אוצר:מיזמים/ספר תחת אפר". אבל לדעתי אפשר להבחין בקלות בין תכלת לקלא אילן, והכי חשוב להתמקד ולהמשיך לייצר רעיונות משובחים לתועלת ציבור הלומדים. אם גם בעלי אותו אתר יבינו את זה, יצאו כולם נשכרים, ואולי יום אחד יהיה איזה איחוד בין הפרויקטים וכל החומר יעמוד בצורה ממוקדת במקום אחד לטובת כלל לומדי התורה.
שורת סיכום: קנאת סופרים תרבה חכמה, ואם מישהו מעתיק מפה רעיונות זה בשורה התחתונה סימן טוב - סימן שהרעיונות יפים. אברהם יגל (שיחה) 07:32, 24 באפריל 2020 (UTC)
חברים. תודה על ה"פטריוטיות". עזבו את כל זה במטותא. קנאת סופרים תרבה חכמה כמו שציטט יפה ר' אברהם שליט"א. אם מישהו עושה משהו שלא כדין או שלא כחוק זה לא בסדר, אבל בשלב זה אנחנו לא עוסקים בדברים כאלו אלא ב"בנין". שהמקום הזה יהיה נוח ומזמין, חדשני ויצירתי, לתועלת חובשי בית המדרש. כל עוד אנחנו מתקדמים נדע שאנו עושים את תפקידנו בעולמנו, להרבות כבוד שמים. כה לחי, חזקו ואמצו, ה' עמכם. וכמובן: שבת שלום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:21, 24 באפריל 2020 (UTC)
מוצ"ש פרשת תזריע ומצורע, בבחינת "מעין המאורע".
לכבוד הרבנים הנכבדים דפה, שלומם ישגה.
הופעתי לגלות את הוצאת השם הרע שמתנהלת כאן מאחרי הלקעים.
אמנם הרב מצולות ים אינו רוצה להיות הולך רכיל, אך לצערי זו משמעות דבריו, ואף גרוע מכך, הוצאת שם רע ממש.
בראשית יש לציין כי האתר שלכם עלה בראשית 2018, בזמן יחסית מקביל לעליית אתר אופיס יהודי לרשת. אני על כל פנים התוודעתי אליו לפני פחות משנה, כשראיתי את מה שנכתב בעמוד עורכים שואלים. (אז לא צורך להתייחס להאשמות).
כמובן שלהאשים אותנו בחיקוי (שכמובן האשמה של מצולות ים אינה מסתכמת במיזם פאר תחת אפר כפי המשתמע מלשונו) הינו דבר מגוכח.
מי שמצוי קצת יודע שבכדי להקים מערכת ויקי לא לוקח 8 שנים, אלא מספר דקות. גם אינו דורש השקעה כספית מעבר לכמה עשרות עד מאות שקלים בשנה.
לעומת זאת פיתוח תוכנה אמיתית שאינה מתבססת על מערכות קוד פתוח הינו דבר שלוקח שנים, כאשר אפיונה של התוכנה יכול לערוך חודשים רבים של עבודה, ולאחר מכן כניסה למהלך ארוך ומייגע של פיתוח התוכנה מ-0, דבר הדורש משאבים עצומים ויגיעה רבה. (אנקדוטא מעניינת, קלא אילן הינו תחליף זול לתכלת שעלותה יקרה מאוד).
לכן וודאי שפרוייקט תא שמע אינו מועתק מהאוצר הנוכחי, ויש להניח שאף קדם לו.
למעשה כשנחשפתי לראשונה לאוצר, אף שיש קווי דמיון לתוכנת תא שמע, לא התרעמתי חלילה, וכפי שציינו כאן, קנאת סופרים תרבה חכמה, ומיניה ומיניה יתקלס עילאה.
בחודשיים האחרונים עלה פרוייקט נוסף לרשת שממש משתמש ברעיונות שהוצגו לראשונה בעמוד תא שמע באתר שלנו, והם אף מציינים שהם הראשונים להקים פרוייקט כעין זה, דבר שאינו נכון בעליל. אבל שוב, קנאת סופרים תרבה חכמה, ואני שמח שמאלצים אותנו לחדש רעיונות שאינם יכולים להיות מיושמים ע"י תוכנות קוד פתוח, והציבור יוצא נשכר.
לגופו של עניין. מעולם לא העתקתי אף אות בודדת מהאוצר, וכפי שיעיד על כך דווקא המיזם עליו הצבעתם, כאשר אצלנו מספר הספרים המוקלדים כפול, ואף אחד אינו מקביל לספר שהוקלד אצלכם (למעט תורה תמימה שלקחתם מספריא).
השימוש בפסוק "פאר תחת אפר" לשואה הינו נפוץ, כפי שניתן לאתר בגוגל בקלות, וגם מיזמים להנצחת גדולי ישראל שנספו בשואה הינם דבר נפוץ, וכפי שהרב מצולות ים וודאי יודע מהיכרותו עם אתר אישי ישראל.
לא אכחיש כי הרעיון למיזם להקלדת ספרים של גדולי ישראל שנספו בשואה הופיע לראשונה כאן, ואראה כי טוב, ובמסגרת מיזמים תקופתיים שעולים אצלנו, כגון מיזם מפרשי ההגדה, מיזם מפרשי מגילת אסתר וכו', ביום השואה עסקנו בהקלדת ספרים אלו. כבוד הרב מצולות ים חושב שזה אסור, אך כמובן עליו להביא סימוכין לדבריו (ולשאול את עצמו מה ההבדל בין זה לבין שדי חמד).
אני שמח שהרב מערכת לא התרגש מהנסיון לעורר מדנים בין אחים.
לסיכום אבהיר שאני לא שולל אפשרות לשת"פ שונים, ושכמובן אשמח עכ"פ בהצלחתכם ובכל ריבוי כבוד שם שמים. ומעין הפתיחה, יה"ר שמיניה ומיניה יתקלס עילאה.
בברכת שבוע טוב
מנהל אופיס יהודי. --81.2.149.73 19:10, 25 באפריל 2020 (UTC)
שבוע טוב ומבורך, כבוד המנהל.
אשתדל להתייחס בקיצור לנקודות שהעלת כאן. זמן עליית האתר הזה קודם לאתר אופיס יהודי על כל שלל 'רעיונתיו' לכתוב בזמן יחסית מקביל זה כמובן בדיחה ודבר שמצד עצמו מעורר תהייה ושאלה. בנוגע לזמן פיתוח האתר, כמובן שפיתוח אתר ויקי לוקח פחות זמן, אבל פיתוח הרעיון כשמדובר ברעיון מקורי אכן לוקח המון זמן, בשונה מפיתוח תוכנה שאולי קצת קשה יותר טכנית (ועדיין לא ראינו שאכן קרה כזה דבר) אבל לא קשה רעיונית כשמדובר בחיקוי לכאורה. אגב, אני עוד הסתפקתי אם דבר זה אסור אבל מהתגובות שראית במקום שבו הדבר נדון אתה יכול כמובן לזהות שהשטח לא אוהב את זה, בלי להיכנס לפן המשפטי שקיים בודאי. לרמוז בדבריך על כך שאולי אוצר הספרים הוא חיקוי של תא שמע, זו בדיחה אומללה וברוך ה' שאצלנו הכל מתועד ואין אפשרות להנדס לאחור כפי שאפשר בתוכנות שאינם חינמיות. השימוש בפסוק פאר תחת אפר הוא נפוץ אבל השימוש במיזם פאר תחת אפר להקלדת ספרות קדושי השואה במקום מיזם ספר תחת אפר להקלדת ספרות קדושי השואה אינו נפוץ כל כך, כפי שניתן לראות גם את זה מהתגובות המופתעות של משתמשי אותו פורום שבו עלה הדיון על כך. אחרי שאני רואה שמיזם זה הועתק כאן לא אתפלא שמיזם מפרשי ההגדה ומגילת אסתר וכדומה הם מן הסתם איסוף של הגדות מספריא ושאר אתרים (גם אתרים בעלי זכויות יוצרים) בשונה מאתר זה שאינו לוקח משום מקום שיש לו זכויות יוצרים ולכן יש לו אולי פחות ספרים אבל הוא גלאט. מה גם שאוצר הספרים אינו מתעתד להיות מאגר ספרים גרידא אלא משקיע בעיקר בעריכה, הערות שוליים ודיונים תורניים (מעניין, שגם בתוכנה שלכם קוראים לדפים 'ערך' 'דף שיחה' וכדומה למרות שלא מדובר בתוכנה של קוד ויקי ומן הסתם היה אפשר למצוא לכך שמות מתאימים יותר, נקודה למחשבה). בכל מקרה אני אשמח, ומן הסתם גם שאר חברי האוצר, לקדם כל שיתוף פעולה חינמי ושיתופי שבא לטובת ציבור הלומדים ולא על חשבון ציבור הלומדים. בהצלחה רבה בכל מעשיך. מצולות ים (שיחה) 20:42, 25 באפריל 2020 (UTC)
רק מילה נוספת, לא אמשיך לדון בנדון זה כאן, גם ככה זה יותר מדי, יראה הציבור וישפוט ואני אמשיך לעסוק בשלי בלימוד ובהוספת ערכים והערות לתועלת הלומדים. מצולות ים (שיחה) 20:46, 25 באפריל 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לאחר התנגשות עריכה

טוב ויפה יקירי. שיהיה לך שבוע טוב, אני מציע שתירשם עם שם למערכת.
אין ספק שלפתח תוכנה הוא הליך ארוך אם אדם אחד עושה אותו, והוא גם יקר. לפני העלאת האתר שלנו השתעשענו אף אנו במחשבות בכיוון הזה, אבל לאחר ייעוץ אסטרטגי מעמיק, החלטנו שהעתיד נמצא ברשת, ואי"ה בתוך מספר שנים מסנני האינטרנט יצליחו להגיע לרמה כזו שתאפשר ליותר ויותר תלמידי חכמים להתחבר, ליהנות ולהנות אחרים מעמלם.
לכן החלטנו ללכת על אתר, השימוש ב"מדיה-ויקי" נבחר בשל אפשרות העריכה האינטואיטיבית, אבל הקמת האתר בצורה מקצועית שתאפשר שימוש חלק לאלפי המשתמשים (כן ירבו. אנחנו נערכים עכשיו בשל עלייה חדה בתנועת המבקרים כנראה בשל הקורונה) היא לא עניין של כמה דקות ועלותה גבוהה.
נשמח כמובן לקבל קרדיט על רעיונות האוצר, וכמובן ביקורת על מה שעשינו ומה שנעשה כדי שנוכל להשתפר לתועלת חובשי בית המדרש כולם.
בכל אופן, יישר כוחך וחילך לאורייתא, ומיניה ומיניה יתקלס עילאה. שבוע טוב ומבורך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:49, 25 באפריל 2020 (UTC)
מצולות ים כבודו עבר מלא רוצה להיות רכיל וכו' למוציא שם רע של ממש וחבל על כך.
מערכת אין לי שום ביקורת על האופן בו אתם החלטתם ליישם את חזונכם. שיהיה המון בהצלחה. חבל לי שלא כל העורכים המשתתפים באוצר אינם בעלי דרך ארץ כמותך. לא חשבתי שדבר כעין זה מצריך קרדיט ובעז"ה אשתדל.--81.2.149.73 20:58, 25 באפריל 2020 (UTC)
יפה מאד. אני מתאר לעצמי שמצולות ים ראה מה שהיה נראה לו כעוול ורגז על כך, ובעזרת ה' נקווה שהעתיד יוכיח שלא כך הוא הדבר ותרבה הדעת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:02, 25 באפריל 2020 (UTC)

איך אפשר לפנות להצעת עדכונים?[edit]

? ישראל קלר (שיחה) 14:17, 3 במאי 2020 (UTC)

שלום, תוכל לכתוב את ההצעה בדף אוצר:בקשות מהמערכת. ככה אני עושה. מי אדיר (שיחה) 14:21, 3 במאי 2020 (UTC)
ישראל קלר, אפשר כאן ועדיף בדף אוצר:בקשות מהמערכת, שם זה נשמר ומטופל. לא הבנתי מה הכוונה "הצעת עדכונים"? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:45, 3 במאי 2020 (UTC)

דף מבחנים ושאלות חזרה[edit]

הסיבה שהוספתי קישור, היא שאי אפשר להכניס תשבץ לאוצר. את התשבץ אני הכנתי. לגבי זה ששמתי את כל השאלות, זה רק בגלל שעדיין לא הספקתי להוסיף בתור קישור. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:47, 10 במאי 2020 (UTC)

הכל בסדר, יקירי. כפי שכתבתי בתקציר העריכה, סידרתי את הקישורים. הסיבה שהסרתי את הקישור החיצוני לתשבץ הייתה שהדף הזה אינו פורטל לכל ענייני הדף היומי, והקישור לתשבצים הנהדרים מתאים מהדף "חומר עזר ללומד" על אותו דף. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 06:48, 10 במאי 2020 (UTC)
איפה נמצא "חומר עזר ללומד"? ראיתי שכשפותחים את הדף יש קישור לשאלות, אבל לא ראיתי חומר עזר. ישראל קלר (שיחה) 08:46, 10 במאי 2020 (UTC)
ישראל קלר, צריך ליצור את הדף במקומות בהם הוא לא קיים. תקליד בחלונית החיפוש חומר עזר ללומד/ברכות/ב/א - ותקבל או תיצור את הדף. בהצלחה. מי אדיר (שיחה) 09:03, 10 במאי 2020 (UTC)
מה שמי אדיר אמר. יום נפלא לשניכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:09, 10 במאי 2020 (UTC)
ישר כח! יצרתי את הדפים. --ישראל קלר (שיחה) 09:35, 10 במאי 2020 (UTC)
ישראל קלר, שני דברים: א. במבנה הנוכחי של הדף שיצרת שאינו כולל את פרט העמוד, אף אחד לא יגיע לשם כי תבניות הניווט מפנות בין דפים זהים והמבנה הכללי של דפי הש"ס ומפרשיו כולל את הפרט הזה. ב. כשאתה יוצר דף עזר ללומד, כדאי להסתכל בדפים דומים שכבר נוצרו, כרגע אין לנו דף כזה ממש עשיר בתוכן, אבל עדיין תוכל לראות בדף חומר עזר/ברכות/ד/א למשל, תבניות שלא הנחת, וקישור לאתר מעניין שיכל להתאים (בשינוי מתאים) גם לדף שיצרת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:45, 10 במאי 2020 (UTC)
מערכת, ניסיתי לשנות בדף לז. כעת זה טוב? --ישראל קלר (שיחה) 09:50, 10 במאי 2020 (UTC)
כן. יותר טוב. כאמור אפשר להעשיר את הדף בחומר נוסף, קישור לשיעורים וכדומה. כל מה שאתה מוצא תוך כדי לימודך שעוזר לך ונראה לך שיעזור גם לאחרים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:52, 10 במאי 2020 (UTC)
כרגע ערכתי גם בדף לח, אשתדל למצוא חומר נוסף. ישר כח!--ישראל קלר (שיחה) 09:55, 10 במאי 2020 (UTC)
העברתי ללח/א, אם יהיה הרבה חומר וחלקו כפול גם על עמוד א וגם על עמוד ב, פשוט נכפיל את הדפים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:01, 10 במאי 2020 (UTC)
איך אני מוסיף קובץ?--ישראל קלר (שיחה) 10:04, 10 במאי 2020 (UTC)
שיחת משתמש:מי אדיר#הוספת קובץ - ? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:24, 10 במאי 2020 (UTC)

דף בקשות ממפעילים[edit]

יש איזו סיבה שלא קיים באתר דף בו אפשר לבקש מבעלי הרשאות לעשות פעולות שמשתמש רגיל אינו יכול לעשות, מחיקה, שחזור, הגנה, חסימה, נתינת הרשאות, ועוד? (ראה דף כזה באתר ויקיפדיה) אני יכול ליצור את הדף הזה לבד, אבל אני ממתין לאישורך.

עד שיהיה כזה דף, אשמח אם תמחק את הדף חידושי הר"ן/גיטין, שהוא כפילות עם ר"ן/גיטין. וכן את הדף טיוטה:רא"ש/ברכות. תודה מראש, עמיאל - שיחה 22:23, 9 במאי 2020 (UTC)

אין סיבה וטוב שהערת. אין כמוך. שמתי דף כזה בסרגל הצד. בהמשך אוסיף את התבניות המתאימות כדי שזה "ייראה טוב". בינתיים אפשר לבקש שם במקום הרגיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:14, 10 במאי 2020 (UTC)

תבנית ניווט כללי עליון[edit]

התבנית הנ"ל משבשת את מראה הדפים וזה די מכוער. נתקלתי בזה כאן, אבל זה כנראה קיים במקומות נוספים. אולי יש מה לעשות. מוסר-ניק (שיחה) 08:40, 13 במאי 2020 (UTC)

התבנית היא עובדה קיימת, מוסר-ניק, משהו לא טוב בגלישה של הכותרת ואולי צריך לטפל בזה איכשהו, ובכלל - אני לא בטוח שבדף השער יש צורך בתבנית הזו. היא מתאימה לשערים של ספרים על מסכתות וכדומה ששם הלומד לפעמים רוצה לראות אלו עוד ספרים זמינים על אותה מסכת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:55, 13 במאי 2020 (UTC)

עריכת שיחת משתמש מהמכשיר נייד[edit]

בדף השיחה שלי אפשר לערוך מהמכשיר נייד רק את התבנית {{מעבר לתצוגת מחשבים - עריכה}} ואת מה שבסוף הדף. ישראל קלר (שיחה) 10:47, 17 במאי 2020 (UTC) ישראל קלר (שיחה) 10:47, 17 במאי 2020 (UTC)

ישר כח על התיקון ישראל קלר (שיחה) 10:51, 17 במאי 2020 (UTC)

תבנית {{סיני}}[edit]

 1. התבנית ממש טובה ומועילה.
 2. התבנית {{להשלים}} מתאימה לדפים של חומר העזר?
 3. שוב ישר כח!

ישראל קלר (שיחה) 11:33, 17 במאי 2020 (UTC)

התבנית להשלים הוסרה. מעתה יש להשתמש רק ב{{חלקי}}.
אין סיבה להשתמש בתבנית הזו שלא למטרות שלשמן נוצרה = איתות שחסר טקסט בדף שאמור להיות בו. ליצור דף ריק עם תבנית השלמה/חלקי - לא טוב. להניח תבנית חלקי רק כדי להראות שהדף לא מושלם - גם לא טוב, אנחנו אף פעם לא נהיה מושלמים, תמיד שואפים להוסיף ולשכלל.
לאיזה שימוש למשל התכוונת? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:38, 17 במאי 2020 (UTC)
התכוונתי לזה שנוסיף תבנית בדפי חומרי העזר, שהדפים עדיין לא מושלמים וכדאי להוסיף קישורים וכו'. לא אוסיף את התבנית. ישראל קלר (שיחה) 11:42, 17 במאי 2020 (UTC)
התבנית {{סיני}} מתאימה לכל הש"ס? ישראל קלר (שיחה) 11:44, 17 במאי 2020 (UTC)
לא משנה, בדקתי בדף של התבנית וראיתי על מה יש אותה. ישר כח! תבנית מאוד מושקעת. ישראל קלר (שיחה) 11:46, 17 במאי 2020 (UTC)

(התנגשות)

עדיף לא ליצור את הדפים (מלבד מה שיצרתי על תחילת מסכתות), כל עוד אין לנו עוד משהו לתת ללומדים.
התבנית מתאימה לכמעט כל הש"ס, הסתייגויות תוכל לראות בדף התבנית (חלק מהמסכתות לא קיימות או קיימות חלקית, ובחלק אחר כתובת האתר לא מצייתת לחוקיות כלשהי ולא ניתן (לא כדאי) להתאים לה תבנית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:47, 17 במאי 2020 (UTC)
בסדר. רק אגמור את מה שהתחלתי במסכת ברכות. ישראל קלר (שיחה) 11:58, 17 במאי 2020 (UTC)

העברת שאלות מgoogle forms לקוד ויקי[edit]

איך אפשר?ישראל קלר (שיחה) 13:01, 18 במאי 2020 (UTC)

מורידים את הטופס למחשב, ועושים החלפות עד שמתקבל קוד תואם לקוד של השאלונים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:32, 19 במאי 2020 (UTC)

רעיון פרוייקט יומי[edit]

שלום, חשבתי שאפשר לעשות בכל יום "פרוייקט יומי". הפרוייקט יכול להיות משהו בסגנון: השלמת עריכה לספר מסויים וכו'. אני חושב שככה יהיה אפשר לקדם פרויקטים שבלי זה היו נזנחים. יהיה אפשר להוסיף בעמוד ראשי קישור לפרוייקט. אשמח לשמוע מה דעתכם. ישראל קלר (שיחה) 12:57, 17 במאי 2020 (UTC)

אני בעד. רעיון טוב, ובלבד שאלו יהיו פרוייקטים קטנים, שכל אחד יידרש לעשות בשבילם כמות קטנה יחסית של עריכות. אולי כדאי לתייג גם את אברהם ברוכוביץ, אברהם יגל, עמד, מהדורה קמא, סיני ועוקר הרים, אוהב ספר, יודע ספר, דניאל הללי. זהו, יש עוד פעילים (רבים וטובים) אבל אלה מי שהצלחתי להיזכר בהם הרגע. אויצרניק (שיחה) 13:00, 17 במאי 2020 (UTC)
אשמח לקבל שמות של פעילים נוספים. רשמתי בינתים רק 2 שזכרתי באותו הרגע ואת מה שאויצרניק כתב. ישראל קלר (שיחה) 14:25, 17 במאי 2020 (UTC)
Symbol support vote.svg בעד אני בעד חזק. אכנס לזה בכל הכח. לדעתי כדאי בשלב ראשון לקחת ספרים קטנים (עד 30 עמודים בנדפס) מישהו יתנדב להעלות או סי אר, כמה נוספים יגיהו, חלק יכניסו מראי מקומות והערות שוליים. רעיון נהדר. מי אדיר (שיחה) 14:51, 17 במאי 2020 (UTC)
ומה דעת המערכת על כך?--ישראל קלר (שיחה) 10:48, 18 במאי 2020 (UTC)
רעיון מעולה, ישראל. מי אדיר, אולי תרכז את הפרויקט? תיצור דף ייעודי, ואולי זה יביא לידי שימוש סוף סוף את "שער הקהילה"? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:16, 18 במאי 2020 (UTC)
מי אדיר, במידה ותרכז את הפרוייקט, הייתי מציע:
 1. ליצור דף של הצעות לפרוייקטים.
 2. להוסיף קישור לפרוייקט היומי בעמוד הראשי במקום טוב.
 3. בתור רעיון לאחד הפרוייקטים הראשונים, אפשר לעשות כל יום פרוייקט השלמה של דפי עזר בנושא מסויים. ישר כח!
אשמח לקחת את הפיקוד על הפרוייקט, אחשוב איך בדיוק ובעזרת השם במהלך היום אעלה את הדפים הרלוונטים ונתחיל להתניע את המהלך. קרדיט לישראל קלר על הרעיון. מי אדיר (שיחה) 13:21, 18 במאי 2020 (UTC)
עוד הצעה: אפשר להוסיף סרגל התקדמות- לכמה אחוזים מהיעד היומי הגענו. ישראל קלר (שיחה) 13:28, 18 במאי 2020 (UTC)
זה רעיון טוב אבל צריך להבין איך לעשותו, כי תחילה יש לקבוע מה יהיו הנתונים בכל פרוייקט ומה יהיה יחס הניקוד שלהם. מי אדיר (שיחה) 13:29, 19 במאי 2020 (UTC)
אני בפנים. חברים. הפרויקט כבר התחיל? אברהם ברוכוביץ (שיחה) 14:26, 19 במאי 2020 (UTC)
ר' אברהם, התחיל. ראה בבקשה בסרגל הצד, או אוצר:פרויקט עריכה שבועי. בהצלחה עם המיזם הזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:35, 19 במאי 2020 (UTC)
תודה, הולך לראות ולהצטרף. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 14:37, 19 במאי 2020 (UTC)
"הפרוייקט למחר:
ספר אהל יהושע לרבי יהושע הלר. כולם מוזמנים! מי אדיר (שיחה)" ישראל קלר (שיחה) 15:37, 19 במאי 2020 (UTC)

מחיקה[edit]

איך אני מודיע לך על דף למחיקה (למשל תרגום ירושלמי )? תודה!אליה (שיחה) 19:13, 19 במאי 2020 (UTC)

בדף אוצר:בקשות ממפעילים ישראל קלר (שיחה) 19:16, 19 במאי 2020 (UTC)
אכן, ויש גם גישה מהירה (מלבד בסרגל הצד): אוצ:במ. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:48, 20 במאי 2020 (UTC)

ייעוץ[edit]

שלום עליך מורי ורבי, גמרתי עכשיו ללמוד פ"ק דעירובין, והקלדתי תוך כד"כ את פירש"י והעליתי לטובת כלל הלומדים. כעת אני מתלבט האם לעשות 'חזרה' ואז ללמוד עם תוספות (שגם אין כאן בינתיים) ולהעלות תוספות, או להמשיך להמשך המסכת עם רש"י (שזה לכאורה חוסר יותר קריטי כאן) ואז אם יישאר לי כח בסוף המסכת לחזור ולשנותה עם תוספות? שואל בתור עצה טובה לעצמי, וכמובן שאשמח מאד אם זה יעלה בקנה אחד עם טובת האוצר, אבל "חייך קודמים" כמו שאומרים. שוב תודה על כל הרעיון, אני ממש מרגיש שזה מדרבן אותי. אויצרניק (שיחה) 08:07, 21 במאי 2020 (UTC)

אין כמוך! ותודה על התודות. אני לא יודע איך אתה מרגיש 'בשל' עם הפרק הראשון. אם אתה מרגיש בשל ולגמרי בעניינים, זה הזמן להכות בברזל בעודו חם וללמוד עם תוספות, כי בסוף המסכת זה כבר 'קשה עתיקא מחדתא'. לאוצר הספרים אין 'אינטרס' בשאלה הזו, למעשה אנחנו חייבים ללומדים שלנו שיהיו כאן כל ספרי הראשונים, ודאי וודאי בסיסיים כל כך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:39, 21 במאי 2020 (UTC)

תאריך- תש"פ או התש"ף?[edit]

שלום, ראיתי את התיקון שלך בתבנית: חדשות, וראיתי ששינית את התאריך. מצ"ב קישור למאמר בנושא.. אפשר לשנות לשנת התש"ף? -- ישר כח!ישראל קלר (שיחה) 15:05, 25 במאי 2020 (UTC)

אפשר להשאיר. (בכל מקרה, מי ששינה היית אתה, ולא שינית את כל המופעים של תש"פ, לכן שיניתי לשם האחידות. אך כאמור אפשר להשאיר תש"פ, וכבודה של האקדמיה במקומה מונח. זה ערך מספרי ואין שום משמעות לשאלה הזו). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:10, 25 במאי 2020 (UTC)

יומן רישום משתמשים[edit]

שלום וברכה, יש באוצר יומן לרישום משתמשים? זכור לי שראיתי פעם שיש אבל אני לא זוכר איך נכנסים אליו.-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 07:29, 28 במאי 2020 (UTC)

בוקר טוב, אני לא יודע בשביל מה זה יכול להיות שימושי, אבל זה נמצא ברשימת היומנים (או בדרך ישירה: כאן). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:30, 28 במאי 2020 (UTC)
זה יכול לעזור כשרוצים לכתב משתמשים. יש יומן עם רישום לפי כמות עריכות? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:02, 28 במאי 2020 (UTC)
בשביל לכתב אנשים כדאי להשתמש במיוחד:משתמשים פעילים ולא לעבוד קשה עם היומן.
כמות עריכות זה מידע אישי (אדם עשוי שלא להנות מכך שכולם ידעו כמה קצת הוא ערך, או כמה הוא 'מכור' ועורך המון). זה רשום לכל אחד ב"העדפות" אבל לא גלוי לכולם (אפשר כמובן להציג את התרומות ולספור אבל זה פחות נגיש). אין יומן מסודר כזה למיטב ידיעתי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:26, 28 במאי 2020 (UTC)
תודה רבה! דרך אגב, כשנכנסים לתרומות של משהו, אפשר להיכנס לדף שערך, להיכנס לגרסאות קודמות ולראות כמה עריכות. חג שמח! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:43, 28 במאי 2020 (UTC)
לא הבנתי את זה, אשמח אם תסביר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:35, 30 במאי 2020 (UTC)
כתבת ש:"כמות עריכות זה מידע אישי (אדם עשוי שלא להנות מכך שכולם ידעו כמה קצת הוא ערך, או כמה הוא 'מכור' ועורך המון). זה רשום לכל אחד ב"העדפות" אבל לא גלוי לכולם". אפשר לדעת בקלות מהי כמות העריכות של מישהו על ידי כניסה בתצוגת ניידים לדף האחרון שערך בו, וללחוץ על העירכה שביצע. תנסה ותראה. (לדוגמא: לך יש 7354 עריכות).-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:45, 30 במאי 2020 (UTC)
אה. יפה. מה שהיה חסר לי הן כנראה המילים 'בתצוגת ניידים'. תודה על המידע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:04, 30 במאי 2020 (UTC)

דפים ללא קטגוריה[edit]

שלום וברכה, אשמח אם תבדקו את הדף הזה, נראה לי שיש בו דפים שבאמת משוייכים לקטגוריה מסויימים. את העריכה שלי בספר מחברת מנחם ביצעתי כי היה רשום שזה דף ללא קטגוריה. באופן כללי, אשמח לדעת לאילו דפים צריך להוסיף קטגוריה, כי כרגע יש הרבה דפים ש"מחכים" לקטגוריה. תודה רבה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:06, 28 במאי 2020 (UTC)

יש בעיה עם הדף הזה כי הוא לא מזהה קטגוריות כלולות בתבנית. אני מציע להניח בינתיים לנושא של הקטגוריות, שנמצא כעת בטיפולו של מהדורה קמא אם הבחנתי נכון בתקופה האחרונה, ואחרי שיגמור את בניית עץ הקטגוריות הבסיסי, נכין דפי הדרכה וכולם יוכלו לסייע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:35, 30 במאי 2020 (UTC)

קטגוריות[edit]

זה נחמד מה שאתה עושה שם, שתי הערות ששמתי לב אליהן: א. לא השארת מקום לתרגומי התנ"ך (אונקלוס, יב"ע, ירושלמי). ב. אין קטגוריה לספרי דקדוק (כמו מחברת מנחם שהשקעתי בה זמן לא מבוטל)? מהדורה קמא (שיחה) 11:32, 31 במאי 2020 (UTC)

מהדורה קמא היקר, א. אין כמוך. ב. תודה על התיקונים החשובים, אטפל בהכל אי"ה לקראת ערב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:31, 31 במאי 2020 (UTC)
תודה שטיפלת.
אנא ראה עריכותיי האחרונות. נוצרה שם לולאה אינסופית בקטגוריה של ספרי המצוות, לכן חשוב להקפיד על היררכיה גם כשאין הרבה מה לשים בקטגוריות הביניים בינתיים (למשל בקטגוריה "מפרשי ספר יראים" כל עוד אין לנו ווי העמודים ומפרשים חשובים נוספים). מהדורה קמא (שיחה) 07:42, 2 ביוני 2020 (UTC)
ראיתי. תודה. טוב שיש מי שבודק אותי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:07, 2 ביוני 2020 (UTC)

האות א' ליד שם הדף[edit]

זה חדש זה שכתובה האות א' בגופן מיוחד כזה ליד שם הדף? (בראש הכרטיסיה) בכל מקרה זה מעולה. מזל טוב לנו! עמיאל - שיחה 20:01, 2 ביוני 2020 (UTC)

כן, זה חדש וזה יפה, וזו לא רק אות א' אלא גם אות י', וזה לא רק בראש הכרטיסיה, אלא באפליקציות שונות ובדף ההיסטוריה של הדפדפן - בדוק וראה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 06:28, 3 ביוני 2020 (UTC)
יפה! בדף ההיסטוריה זה ממש טוב, נוכח, ואפשר לראות בקלות את כל הדפים שפתחתי ב'אוצר'. תודה! אויצרניק (שיחה) 07:53, 3 ביוני 2020 (UTC)
ישר כח! רעיון מצויין! מה דעתכם לנסות לשלב בלוגו את האות א' ככה? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 15:56, 3 ביוני 2020 (UTC)
בלוגו הגדול? כבר הכינונו דוגמה כזו, אולי ננסה בימים הקרובים ואם זה לא ייראה מכוער נורא נשאיר את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:46, 3 ביוני 2020 (UTC)

{{שו"ת הרא"ש}}[edit]

א. מה דעתך?

ב. התבנית הנ"ל בעז"ה תהיה מאד שימושית אם אתה או מישהו אחר שמבין בתבניות יגדיר לה פרמטר של מספר הסימנים הקיימים בכלל, (וכך למשל בדף שו"ת הרא"ש/ו ימחקו סימנים ל"א ול"ב שלא קיימים) או (זה עדיף) שהתבנית תדע את זה בעצמה ע"פ מספר דפי המשנה שיש לדף בו היא מונחת. אשמח אם תעשה זאת או שתסביר לי כיצד מגדירים כזה תנאי. עמיאל - שיחה 13:31, 5 ביוני 2020 (UTC)

עמד, יפה מאד. יש לי מחשבה להגדיר דבר כזה (פרמטר שבו נזין את מספר הסימנים) עבור האינדקס הכללי של שו"תים למשל. שהתבנית תדע בעצמה לפי רשימת דפי המשנה, זה משהו שמתאים ללואה ולא לשפה הרגילה של מדיה ויקי. אולי יום אחד זה יהיה אפשרי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:09, 8 ביוני 2020 (UTC)

שו"ת מהר"ם מרוטנבורג (דפוס קרימונה)[edit]

תוכל לעבור ולראות שלא שכחתי כלום? (את ההעברה אשלים בע"ה בהמשך השבוע.)-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:13, 15 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר, סליחה על ההתערבות, המרתי את האינדקס הראשי למבנה החדש, וכך תוכל בקלות לראות מה עדיין לא הועבר. אבל אני מבין מהסוגריים שלך שהשאלה על "לא שכחתי כלום" עוסקת בנושא אחר ולא בעצם ההעברה? מהדורה קמא (שיחה) 07:04, 15 ביוני 2020 (UTC)
ישראל, משהו שאני צריך לעשות עדיין? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:20, 15 ביוני 2020 (UTC)
השאלה היא אם כל הקישורים טובים. את המבנה החדש תכננתי להשלים בסוף. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:10, 15 ביוני 2020 (UTC)
הקישורים איפה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:27, 15 ביוני 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שלום וברכה, ראיתי שהעברת כמה דפים משו"ת המהר"ם, שאותו התחלתי להעביר כבר לפני מספר שבועות. מבחינתי זה בסדר, אבל אולי כדי לשמור על אחידות מבחינת דפי ההפניה. כרגע הפכתי את הדפים שמחקת לדפי הפניה, אם תעדיף למחוק את כל 314 דפי ההפניה אתה יכול... -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:54, 13 ביולי 2020 (UTC)

אדרבה, אני מעדיף שאתה תסיים להעביר הכל. אם נרצה למחוק את ההפניות אחר כך, נמחק. על פניו הן לא מזיקות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:56, 13 ביולי 2020 (UTC)

כמה הצעות[edit]

שלום וברכה, מה דעתך לייבא מוויקיפדיה העברית את:

 1. תבנית "בעבודה מתמשכת". יכולה להועיל כשמשהו יוצר אינדקס וכו'.
 2. ויקי-אהבה: מאחר וזה בוויקיפדיה ולא באוצר הספרים היהודי, צריך קצת לעבוד על זה (אפשר לשנות את השם). לדעתי כדאי לייבא משם את "מותאם אישית", "אותות ומדליות" ואולי חלק מהכוכבים. ככה העורכים יוכלו "לפרגן" אחד לשני.
 3. האופציה ליצור טיוטה בצורה מהירה (למעלה משמאל, ליד העדפות וכו').

ומוויקיטקסט את ההרשאות הבאות:

 • סקור עריכות אוטומטית
 • עורך
 • חסין חסימות IP
 • מפעיל מערכת
 • ביורוקרט
 • סוקר
 • בוט
 • בודק
 • דייל

לאחרונה יש הרבה דפים מוגנים (כמעט שילשתם את כמות הדפים המוגנים בתוך יום, ולדעתי כדאי גם לתת הרשאות). ועוד שאלה לסיום. מי משתמש במייל של המערכת? רק אתם, או גם מהדורא קמא ומי אדיר? תודה רבה וסליחה על ההפרעה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:11, 16 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר, אשיב על ראשון ראשון:
יוצרי האתר הזה צברו כל אחד למעלה מעשר שנות פעילות בוויקיפדיה העברית והאנגלית ומיזמי מדיה-ויקי נוספים. ולכן:
אנחנו משתדלים לא לייבא משם מה שנתפס בעינינו כמיותר או כילדותי. התרבות של בית המדרש שונה מהתרבות "שלהם" (כסמל, כמובן שרבים מהכותבים והקוראים שם באים מבית המדרש ומתרבות זהה).
תבנית "בעבודה מתמשכת" לא שונה מהותית מספיק מתבנית "חלקי" ולכן כמו את תבנית "להשלים" לא ייבאנו.
רגשונים וכוכבי אהבה: לא ייבאנו מן הטעם האמור. אבל כמובן שזה לא פסול באופן גורף, ואם אחד מחברי הקהילה רוצה לייבא סמל ולהעניק עיטור למישהו, אדרבה ואדרבה. זה מראה על מדות טובות ועשוי לעודד את היצירה כאן באווירה נחמדה.
לגבי טיוטה: אני לא חושב שיש לעודד יצירת טיוטות יותר מיצירת דפים תקינים, אלו כמו אלו אפשר ליצור בקלות רבה באמצעות שימוש בתיבת החיפוש כרגיל. גם לא קיים אצלנו מרחב השם 'טיוטה'.
אוסף ההרשאות שהזכרת מוויקיטקסט, הוא בעינינו סמל הסיאוב והבלבול. אפילו בוויקיפדיה העברית לא השתגעו עד כדי כך. אנחנו סולדים מיצירת היררכיית הרשאות כמו גם מחסימות. ההרשאה היחידה שרלוונטית לנו היא 'בדוק עריכות אוטומטית' שבשל תקלה טכנית לא הצלחנו עדיין לייבא. יש לנו שני ביורוקרטים פעילים + ביורוקרט לא פעיל שמפעיל את התוכנה. הרשאות מפעיל יינתנו לפי הצורך הטכני (כשיהיה הרבה מה למחוק וכדומה, אז ולשם כך יהיה "כדאי לתת הרשאות") ולפי ותק ופעילות במערכת, אך לא כסמל סטטוס. בניגוד למקובל בטעות במיזמי ויקי אחרים, אנחנו שואפים לקונצנזוס והסכמה ולא למנגנוני מחלוקת-הצבעה למיניהם. הסטטוס באוצר הספרים היהודי השיתופי יתגבש לפי איכות עריכותיהם של העורכים. מהר מאד תוכל לזהות מי חרוץ, מי תלמיד חכם, מי בקי בהלכה, במפרשי המקרא וכהנה.
לא אמורים להיות דפים מוגנים במרחבי התוכן אם לא הושחתו. דפים הוגנו רק כאשר יש להם השלכה על העמוד הראשי או על עיצוב דפים רבים.
המייל של המערכת משמש רק את המערכת (בחשבון שלי) ואינו חשוף לעין זר. מייל זה משמש אותנו גם להתקשרויות ושיתופי פעולה ואנחנו מקפידים על פרטיות כל העומדים עמנו בקשר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:34, 16 ביוני 2020 (UTC)
נ"ב התאהבת ב"כפתור לחיץ" אבל נורא מעצבן לקבל כפתור ש"לא עובד", וזה לא אמצעי הדגשה מקובל. אנא שים לב לכך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:34, 16 ביוני 2020 (UTC)

העתקה מויקיטקסט[edit]

מותר להעתיק מויקיטקסט דברים מסגנון דפי הסבר על הרשאו וכו' (אם כותבים בתקציר העריכה קרדיטים)? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:25, 19 ביוני 2020 (UTC)

כן. כמו מוויקיפדיה. לא רק קרדיט, אלא לכתוב שהטקסט הזה משוחרר ברישיון זהה לרישיון המקור. אבל תפעיל שיקול דעת, לא כל דבר שיש שם צריך להיות גם כאן. הנושאים החשובים כאן הם העריכה התורנית וכל מה שמקל עליה. אני לא רואה כעת צורך בדפי הסבר על הרשאות למשל. אבל אם אתה רואה כן, תוכל לעשות זאת, תוך שיקול דעת ובהתאמה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:30, 19 ביוני 2020 (UTC)

העלאת תמונות[edit]

אני רוצה להעלות כמה תמונות לצורך הדף עזרה:AWB. חלקן ייבוא מויקישיתוף וחלקן צילומי מסך שאני עשיתי. האם אני יכול לקבל הרשאת מנטר על מנת שאוכל להעלות אותם,או שאצטרך לבקש זאת ממכם? (אם הבנתי נכון רק מנטרים ומפעילים יכולים). בנתיים הנחתי תבנית {{תמונה להוספה}} אע"פ שהיא אינה קיימת. דרך אגב, יש כבר מספר דפים המקושרים אליה וממתינים להעלאת התמונות השייכות אליהם. עמיאל - שיחה 12:40, 19 ביוני 2020 (UTC)

אגלה לך את האמת: יש לי בעיה עם הרשאת מנטר, לא הצלחתי להפעיל אותה. מי שמטפל לי בצד השרת הבטיח לי לסדר את זה, אזכיר לו. מה שמיובא מוויקישיתוף אפשר לקשר כרגיל ולא צריך להעלות לשרת שלנו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:42, 19 ביוני 2020 (UTC)
הבנתי. אז איפה אפשר לבקש ייבוא מויקישיתוף? עמיאל - שיחה 13:09, 19 ביוני 2020 (UTC)
עמיאל, לא צריך לבקש, אתה פשוט מכניס את שם הקובץ בצורה המקובלת והוא כבר כאן, זה חלק מהיופי באתרי מדיה-ויקי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:45, 19 ביוני 2020 (UTC)
תודה רבה! עמיאל - שיחה 14:08, 19 ביוני 2020 (UTC)

פרסום באנטרנט[edit]

רציתי שיהיה בעמוד הראשי של ויקיטסקט קישור לאוצר, ותראה מה כתבו לי. כדאי שתסביר להם למה אנחנו כן מתאימים. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:47, 20 ביוני 2020 (UTC)

ישראל יקירי, כל הכבוד שאכפת לך ושאתה רוצה להביא את בשורת האוצר לכמה שיותר אנשים. אבל, אם אנחנו לא ראויים, לא מגיע לנו להתפרסם. לכן אנחנו לא משקיעים בלפרסם את עצמנו, וככל שאנחנו נהיים יותר טובים, יותר באים לכאן. התחלנו עם מספר כותבים בודדים וכל הזמן נוספים חדשים כפי שאתה רואה. והעיקר - אנחנו מכוונים גם לקהל לומדים שאינו עורך כאן בקביעות, אבל ידע להגיע לכאן ולשתף את הציבור ב'מציאות' שמצא, תוספות ומראי מקומות וכדומה. ההמונים שתורמים קצת, הם אלו שתרומתם מצטברת ומועילה מאד.
לגבי ויקיטקסט, יכול להיות שהם מחוייבים לאידאל של קרן ויקימדיה בדבר תוכן חופשי לשימוש מסחרי. אנחנו רואים בעצמנו תוכן חופשי במובן הזה שהתוכן שלנו עומד בצורה חינמית לכל לומד. אבל הוא אכן לא חופשי, אם הגדרת החופש כוללת אפשרות להעתיק את האתר גם שלא לצורכי לימוד ואם בחובו טמונה אפשרות של הרס האוצר וחזונו באמצעות העתקה של כל התוכן ויצירה של אתר 'דמוי אוצר' שיגרום לפיצול כח העריכה ולהורדת שני האתרים לטמיון.
לכן, אם המקום שבו הם מבשרים על אתרים אחרים בעלי תוכן חופשי נועד לעזור ללומדים ולגולשים, הם אמורים לכלול בו גם אתרים כמונו.
אך אם המקום הזה לא נועד לעזור לגולשים אלא רק לקדם את אג'נדת התוכן החופשי לכל שימוש, תהיה להם בעיה לפרסם את הקישור. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:11, 20 ביוני 2020 (UTC)
אחר הדברים האלה, נכנסתי לעמוד הראשי שם ואני רואה שהם מקשרים ל'ספריה' שגם הוא מכיל טקסטים של 'תורת אמת' שאסורים לשימוש מסחרי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:13, 20 ביוני 2020 (UTC)
ישראל, משום מה הם חושבים שם שלקחנו טקסט כלשהו מאצלם. מה שכמובן אינו נכון, הרישיון שלהם אינו מאפשר לנו להשתמש בחומר שנמצא אצלם, הוא דורש שחרור ברישיון תואם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:31, 20 ביוני 2020 (UTC)
נכון, תרצה להסביר להם למה זה לא נכון? ראיתי שעמד כבר מנסה, אבל אם תזדהה שם בתור המערכת יותר יקשיבו לך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:42, 21 ביוני 2020 (UTC)
כפי שכתבתי, אנחנו לא עוסקים בזה ומשתדלים להשתפר בעצמנו כדי שנהיה באמת שווים. Face-smile.svg האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:07, 21 ביוני 2020 (UTC)

פסקי הרא"ש[edit]

תראה איזה חשק עשית לי עם הניווט החדש. בשעתו לא העליתי את כל פסקי הרא"ש הזמינים, עכשיו אני משלים. תודה על זה. מהדורה קמא (שיחה) 11:01, 23 ביוני 2020 (UTC)

מעולה. אין כמוך. אגב - זה גם נותן מבנה קטגוריות טוב, מה שמקל על יצירתן בלי חשש שנצטרך למחוק בעתיד. אז אם תמצא זמן ואני לא אגיע לזה, אתה יכול <קריצה> לעשות גם את זה... האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:21, 23 ביוני 2020 (UTC)

ניווט כללי עליון[edit]

למה בדף רא"ש/הלכות קטנות/ציצית הניווט הוא: רא"ש TriangleArrow-Left.svg הלכות קטנות TriangleArrow-Left.svg ציצית TriangleArrow-Left.svg רא"ש/הלכות קטנות/ציצית מה זה סוף הניווט פה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 04:40, 24 ביוני 2020 (UTC)

לפי איך שהבנתי לא אמור להיות דף כזה (בפסקי הרא"ש, מבנה כותרת הדפים שאמורים לקבל תבנית ניווט כללי עליון אמור לכלול או 2 סקטורים או 4 סקטורים. דף במבנה שאתה מציג כאן, הוא דף נפרד לפרק, זה לא אמור לקרות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:46, 24 ביוני 2020 (UTC)

תנ"ך[edit]

במכשיר נייד רואים את זה כשכל אות בשורה נפרדת. תסתכל לדוגמא ממכשיר נייד כאן או בכל מקום אחר. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 07:53, 26 ביוני 2020 (UTC)

ישראל קלר, מה זה "במכשיר נייד"? בדקתי אתמול ב-12 מכשירים ניידים. אתה מדבר על שעון של שיומי ברוחב 1.2"? על איזה מכשיר נייד? נצטרך להגדיר בהוראות ה-Mobile.css לא לאפשר את ההוראות החדשות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:10, 26 ביוני 2020 (UTC)
אני בדקתי הבוקר במכשיר גלקסי. אשתדל לשלוח לך צילום מסך. למה התכוונת :נצטרך להגדיר בהוראות ה-Mobile.css לא לאפשר את ההוראות החדשות"? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 08:11, 26 ביוני 2020 (UTC)
שבתצוגת ניידים החומש ימשיך להיראות כמו בעבר. או שאמצא פתרון מיטבי שיספק גם את הניידים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:13, 26 ביוני 2020 (UTC)
אוקיי. ישראל קלר, אשמח אם תבדוק שוב, זה נראה לי כעת משופר בהרבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:14, 26 ביוני 2020 (UTC)
אבדוק עוד כמה דקות. עכשיו אח שלי לומד דף יומי שם אז אבדוק בהמשך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 08:22, 26 ביוני 2020 (UTC)
אין לחץ. דף יומי קודם לכל. אחר כך, יותר קרוב לשבת, מקווה שכבר יהיה מוכן לך ה"שניים מקרא" של פרשת השבוע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:24, 26 ביוני 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עכשיו זה טוב. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:59, 26 ביוני 2020 (UTC)

טוב, או נהדר? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:59, 26 ביוני 2020 (UTC)
הבעיה היחידה (שהיא לא רק בתנ"ך אלא בהרבה דפים) היא שהניווט שבמחשב הוא צדדי בנייד נמצא לאורך הדף (בע"ה אשלח תמונה בהמשך היום במייל). ועוד משהו, משום מה כל הטקסט מיושר לשמאל (יכול להיות שהבעיה במכשיר ולא באתר) חוץ מזה זה נהדרקריצה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:11, 26 ביוני 2020 (UTC)
ואם כבר אז עוד שאלה, יש אופציה להוסיף טקסט שיופיע רק בתצוגה ניידת? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:16, 26 ביוני 2020 (UTC)
אני מניח שכן. אני מקווה למסור את העיצוב לניידים למישהו רציני שיעשה סדר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:23, 26 ביוני 2020 (UTC)
לפי מה שכתבו לי בוויקיפדיה מה שצריך לכתוב הוא:
<span class="mobileonly">החלף בטקסט שלך</span>.
-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:28, 27 ביוני 2020 (UTC)
תודה רבה. מעתה, אם יש בעיה כלשהי בנייד, תגיד לי ואנסה לתת הוראות נפרדות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:40, 27 ביוני 2020 (UTC)
ואם תצטרך משהו שיבדוק האם זה עובד בכל המכשירים תוכל לפנות אליקריצה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:43, 27 ביוני 2020 (UTC)

{{מעבר לתצוגת מחשבים}}[edit]

תוכל להוסיף שם את התנאי:

<span class="mobileonly">החלף בטקסט שלך</span>

כך שזה יופיע רק בתצוגת ניידים? תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:31, 27 ביוני 2020 (UTC)

בוצע. תודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:41, 27 ביוני 2020 (UTC)
עכשיו זה עובד מצויין. ישר כח! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:43, 27 ביוני 2020 (UTC)

קטגוריה:ערך[edit]

אולי כדאי להוסיף בתבנית {{ניווט כללי תחתון}}פרמטר שיאפשר אי-שיוך לקטגוריה? תוכל לראות שקטגוריה:ערך מלאה בדפים, וא"א לבטל את זה. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:27, 30 ביוני 2020 (UTC)

אין צורך, זה יסתדר מאליו כשאגמור להגדיר תבנית ניווט ייחודית למרחב הזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:30, 30 ביוני 2020 (UTC)

סדר תבניות[edit]

אני צודק ש{{ניווט כללי עליון}} לפני {{הועלה אוטומטית}}? ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:15, 2 ביולי 2020 (UTC)

בדרך כלל כן, אבל לא קריטי. ודאי לא נקדיש עריכות רק כדי לסדר דבר כזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:38, 2 ביולי 2020 (UTC)

Cat-a-lot[edit]

עוד לא טיפלת בעניין? עמיאל - שיחה 13:54, 3 ביולי 2020 (UTC)

עמד, יש איזה טריק טכני שמישהו עשה כדי לסדר את זה, אבל אני לא אוהב טלאים. אם תגיד לי שיש לך משהו חשוב לסדר באמצעות זה, אתאמץ להתקין את הטלאי שאותו אחד הציע, ולו זמנית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:47, 4 ביולי 2020 (UTC)


שלחתי לך מייל[edit]

אשמח אם תסתכל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:53, 7 ביולי 2020 (UTC)

אה. אני רואה עכשיו. מיד בודק. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:15, 7 ביולי 2020 (UTC)
למה הדף משתמש:מערכת/יצירת דפים מרובים.js משמש? יכול להיות שהוא יעזור לי בייבוא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:34, 8 ביולי 2020 (UTC)
ניסיתי פעם להשתמש אתו כדי להעלות ערכים מקובץ וורד שקיבלנו ממחבר אחד. זה לא עבד. אין לי מושג איך מפעילים את זה. גם מערכת לא הצליח לעשות עם זה כלום לפי מיטב זכרוני, והיום אני משתמש בתוכנה מיוחדת של מישהו כדי להעלות ספרים מספריא. מהדורה קמא (שיחה) 12:59, 8 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, מהדורה קמא זכר נכון, אני העליתי את הדף בשבילו, בדקתי לפי הוראותיו, לא קרה כלום, זה פשוט לא עובד. אתה יכול לנסות להעתיק למרחב המשתמש שלך ולראות אם זה עובד איכשהו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:11, 8 ביולי 2020 (UTC)

משום מה נעלם לי הדף של ייצוא דפים מהאוצר[edit]

איפה הוא? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 19:57, 7 ביולי 2020 (UTC)

שלום ישראל, דף של ייצוא? אתה מתכוון למיוחד:ייבוא אולי? כתבתי לך בצהריים דוא"ל על זה. ענית לי? בודק מיד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:14, 7 ביולי 2020 (UTC)
אני מתכוונן לייצוא (Export). ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:12, 8 ביולי 2020 (UTC)
כן? וראית אותו פה? או במיזמי מדיה-ויקי אחרים? כי זה דף שימושי בעיקר עבור אתרים בעלי תוכן חופשי לשימוש ציבורי או מסחרי, אם אני לא טועה הוא כלל לא נוצר, או נוטרל, באוצר הספרים היהודי השיתופי העומד לשימוש אישי חופשי, והרישיון שלו לא מאפשר ייצוא סיטונאי לאתרים אחרים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 06:45, 8 ביולי 2020 (UTC)

עכשיו תורי לנדנד[edit]

מזכיר לך את יצירת תבניות הניווט למחברת מנחם - הגעת רק עד י. וראה עריכה קודמת שלי בדף זה, תקן אותי אם טעיתי. מהדורה קמא (שיחה) 13:02, 8 ביולי 2020 (UTC)

מיד, אני כבר גומר את כ' ומעלה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:10, 8 ביולי 2020 (UTC)

הרמב"ם היומי[edit]

שלום, אשמח אם תעבוד על הדף כך שיכיל את המפרשים של הרמב"ם. המפרשים הקיימים הם:

תודה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 16:59, 8 ביולי 2020 (UTC)

הוספתי. מה דעתך ודעת ש"ס יידן? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:11, 8 ביולי 2020 (UTC)
לי זה נראה פצצה, צריך להסיר את מה שלא רלוונטי (כמו ראשי תיבות, וצורת הדף, ממה שראיתי עכשיו). אולי נעצב קצת וזהו. גם הדף של הדף היומי צריך עוד שיפוץ אבל בינתיים לא הגעתי לזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:35, 8 ביולי 2020 (UTC)

ניווט במחברת מנחם[edit]

אם תרצה שאשנה בדפים הפנימיים של המחברת את הניווט העליון לניווט של מחברת מנחם תודיע לי. ישר כח על יצירת התבניות! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:43, 9 ביולי 2020 (UTC)

ישראל, תודה וטוב ששאלת! נס שלא עשית משהו כזה. בכל המרחב הראשי יש, ואמורה להיות, רק תבנית אחידה אחת לניווט עליון והיא {{ניווט כללי עליון}}, חלילה להחליף. התבנית הזו "יודעת" אוטומטית כיצד להתנהג בדפים שבהם היא נמצאת, ואם היא לא יודעת, צריך לאלף אותה, לא להחליף אותה. אגב - בכל הדפים שלהם יצרתי תבנית כזו, היא עובדת. תראה למשל מחברת מנחם/ג/גבע, התבנית בתוך הדף נשארה {{ניווט כללי עליון}} ובכל זאת אתה לא רואה שם את סרגל הניווט של הבבלי אלא את סרגל הניווט המיוחד של מחברת מנחם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:58, 9 ביולי 2020 (UTC)
מערכת, איזו הפתעה נעימה. קפצתי לפה לרגע ואני רואה שהיה לך ליל שימורים... תכל'ס יצא יפה. ממש תודה. מהדורה קמא (שיחה) 09:32, 9 ביולי 2020 (UTC)
ראה תבנית:ניווט כללי עליון/מחברת מנחם/ר - העתקתי אותך ושיניתי להתאמה. תגיד לי אם זה יצא טוב ואשלים את השניים האחרונים. כבר לא נעים לי. מהדורה קמא (שיחה) 18:51, 9 ביולי 2020 (UTC)
שתהיה בריא! אתה רואה שאני באמצע לעשות זאת. אל תעשה לי הפתעות כאלה, במטותא. כבר בודק אם עשית טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:53, 9 ביולי 2020 (UTC)
תשמע, זה נראה בסדר. זה עובד היטב בדפים שבדקתי. כבר עשיתי חצי עבודה בעצמי וזה היה תואם, אז כנראה תפסת את הפרינציפ. לסלק את ידי מהמחברת? אתה משלים את העבודה? יש עוד משהו שצריך להוסיף לניווט שם? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:03, 9 ביולי 2020 (UTC)
לא משהו שאני חושב עכשיו, אולי אפשרות ניווט בין המחברות.
איזו שטות היתה ההפתעה הזו. באמת לא נעים לי. פשוט לא יכלתי לראות אותך עושה את זה ידנית יממה שלמה. מהדורה קמא (שיחה) 19:24, 9 ביולי 2020 (UTC)
עזוב.
אני לא מבין, אתה עושה את זה? או מעלה רשב"א? אגב - אתה יודע שזה לא רשב"א מסתמא, ר' אלחנן כותב על זה ב"ידיעות נכבדות" בתחילת קובץ הערות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:46, 9 ביולי 2020 (UTC)
סליחה. אני אעשה את זה. הכנתי את הרשב"א להעלאה ביממה האחרונה אז כבר העליתי אותו, עוד מעט אסדר את הניווט. אני יודע שזה לא רשב"א, חושב איך להדגיש את זה, אבל לא חושב שזה צריך להיות בשם של הדפים. מהדורה קמא (שיחה) 19:51, 9 ביולי 2020 (UTC)

הצעה- להוסיף לתבנית "ניווט כללי תחתון"[edit]

אפשר להוסיף אופציה שרק אם אין את התבנית הערת שוליים ויש את התבנית הערה תתווסף התבנית שולי הגיליון? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:52, 3 ביולי 2020 (UTC)

אם תעשה את זה אוכל למחוק את {{שולי הגליון}} מדפי הרשב"א -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 18:35, 4 ביולי 2020 (UTC)
אין לי רעיון איך לעשות את זה, למרות שמן הסתם זה לא משהו מסובך. מכל מקום - כדאי להעלות את עצם הרעיון שלך, לקבוע כמדיניות לא להשאיר {{שולי הגליון}} בדף שאין בו הערות שוליים - באולם הדיונים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:49, 4 ביולי 2020 (UTC)
אפשר להוסיף את זה בתור פרמטר בתבנית {{ניווט כללי תחתון}}, כך שיהיה אפשר לבחור האם ההערות יופיעו בתור הערות שוליים או ב{{שולי הגליון}}. בוויקיפדיה שאלתי ועונו לי ש"תבנית יכולה להתנהג בצורה שונה לפי מרחב השם בו היא מוצבת, ואפילו לפי שם הדף עצמו, אבל אין לה גישה לתוכן הדף מחוץ לתבנית, ולכן אינה יכולה לשנות את התנהגותה לפי נוכחות או היעדרות תבניות אחרות בדף.". -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 05:51, 5 ביולי 2020 (UTC)
מה שהם ענו לך, ישראל היקר, הוא שאני יכול לכתוב לתבנית תנאי כזה: אם את יושבת במרחב פלוני תעשי כך, ואם במרחב אלמוני תתנהגי אחרת. אבל זה עדיין לא נותן לי קצה חוט, וברור לי שישנו, לגבי איך כותבים את התנאי שאתה מציע שאמור להיות מנוסח בערך כך "אם יש בחדר אנשים מחברה פלונית, תתנהגי ככה. אם אין כאלה, תתנהגי אחרת", שזו כבר רמה יותר מורכבת של תנאי. להפשטה נוספת: בראשון אנחנו אומרים לתבנית לבדוק נתון אחד במקום מסוים, בשני אנחנו אומרים לה להריץ חיפוש על הדף ואז להתנהג בצורה מסוימת לפי הפלט של החיפוש. שוב - אני זוכר שיש משהו כזה, אבל לא זוכר עכשיו.
בגדול, התחברתי לעמדה שלך שכברירת מחדל לא תהיה כותרת שולי הגליון, ואנחנו נוסיף מתי שיהיו הערות. כשאדע בעתיד איך עושים את הנ"ל, נוכל לתת לבוט ההחלפות / כפתור בדיקה, לבדוק האם בדף יש הערות שוליים ולא תבנית שולי הגליון. (כרגע המערכת מתריעה גם כשיש שולי הגליון, למרות שכבר סידרתי את זה פעם אחת. שבה לסורה). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:19, 7 ביולי 2020 (UTC)
אפשר למחוק את התבנית מדפי הרשב"א ועוד? אפשר לברר בויקיפדיה איך יוצרים בוט כזה. דרך אגב, שלחתי לך עוד מייל. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 09:01, 9 ביולי 2020 (UTC)
הי יקירי, אותיות גדולות זו צעקה, אותיות מודגשות אף הן, בושתי ונכלמתי שגרמתי לך לצעוק כל כך. למעשה: לא כדאי להשקיע בזה זמן, אבל בהחלט אפשר להסיר (שלחתי עותק של התשובה במייל). לילה טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:03, 12 ביולי 2020 (UTC)
לא התכוונתי לצעוק, בסך הכל רציתי שתשים לב בין כל עשרות השיחות האחרות. אין כל סיבה להתבייש, אם משהו צריך להתבייש זה מי שהכלים אותך. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:08, 12 ביולי 2020 (UTC)
אין כמוך. שוב סליחה והכל בסדר. מטרתנו משותפת להגדיל תורה ולהאדירה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:13, 12 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ובחזרה לעניין של בוט הערות, שאלתי בויקיפדיה איך עושים את זה ותראה מה כתבו לי. תוכל לנסח עבורי את השאלה למשתמש שהפנו אותי אליו שם? תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:05, 14 ביולי 2020 (UTC) ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שאלתי שם ועונו לי משהו שלא כ"כ הבנתי עם בסיס הנתונים במאגר. תוכל לראות מה כתבו לי שם?תודה

ישראל קלר2 (שיחה) 06:16, 15 ביולי 2020 (UTC)

זכויות יוצרים על האינדקס[edit]

אתה מאשר להשתמש באינדקס לויקיטקסט? (שואל לאחר מעשה- לאחר שמצולות ים הפנה את תשומת ליבי לעניין). -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:36, 9 ביולי 2020 (UTC)

אני לא יודע אם יש זכויות יוצרים על כל פיפס. יש מתחם סבירות.
אבל בגדול אם נדרש אישור לא הייתי מאשר שום דבר שאינו לימוד אישי באוצר הספרים היהודי השיתופי. זה אני אומר לך אישית לא במיוחד להקשר הנוכחי: אני חושב שביזור הכוחות התורניים, וזמן העורכים בין אתרים רבים הוא דבר שפוגע באינטרס של כלל הלומדים. אם היה מוצע שיתוף פעולה כלשהו שבסופו של דבר יתן ללומדים ערך מוסף, הייתי עושה בשביל זה הכל. כל עוד לא נשיג מכך דבר מלבד שכפול נוסף של המידע ועוד שעות עבודה של עורכים שמתבזבזות, זה חבל ומיותר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:24, 9 ביולי 2020 (UTC)
מערכת, אני לא חושב שכדאי לאשר שימוש אפילו חלקי בתכנים, תבניות ועיצובים מהאוצר. אי אפשר להיכנס כל פעם לנישה הזאת האם כאן ספציפית כן או לא. יש כלל ברור "שימוש אישי בלבד", ואין גם שום סיבה להמשיך להשקיע משאבים בויקיטקסט בכל מה שנוגע לארון הספרים היהודי התורני. אני כותב את זה על דעתי האישית אבל נראה לי דברים פשוטים מאד. מצולות ים (שיחה) 16:55, 9 ביולי 2020 (UTC)
צריך להפעיל שיקול דעת. אני לא התייחסתי לוויקיטסקט ספציפית, אלא באופן כללי. מטרות האוצר ברורות מאד, כל מה שיש בו משוחרר לשימוש אישי ולא מסחרי, ואכן אין לנו סיבה להחריג משהו מסוים לטובת תועלת לא ברורה של העמדת המון עותקים של אותו חומר ברשת. אתרי אינטרנט אינם קופסאות נפרדות. לכל גולש שיכול לגשת לוויקיטקסט ישנה אפשרות לגשת גם לספריא וגם לאוצר הספרים היהודי, ולכן שכפול אינו דבר נכון. כל זכות הקיום שלנו היא העובדה שאנחנו מגיהים את החומר, מוסיפים לו הערות וציונים, הופכים אותו למקושר יותר, ויוצרים לו ניווט יעיל ונעים. וזה גם החזון של יוצרי ספריא. אם נשאיר את הטקסט במצבו המקורי - מה עשינו? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:08, 9 ביולי 2020 (UTC)

רשב"א[edit]

אמנם עשיתי את העריכות, אבל אל דאגה, למדתי איך מפעילים בAWB בוט. (דרך אגב, אני עורך את זה מכאן ולא מהחשבון שלי כי החשבון שלי באמצע עריכה. ישראל קלר (שיחה). 06:26, 13 ביולי 2020 (UTC)

דרך אגב, תרצה לתת לי זמנית דגל בוט כדי שלא אציף את רשימת השינויים האחרונים? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:59, 13 ביולי 2020 (UTC)
קיבלת. תגיד לי מתי לבטל את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:00, 13 ביולי 2020 (UTC)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! זה משנה משהו מיוחד שאני צריך לדעת? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:01, 13 ביולי 2020 (UTC)
לא, למעט זה שאת העריכות של בוטים בדרך כלל רק אני מנטר (כי שאר המשתמשים לא רואים אותן כברירת מחדל, אז אנא הישמר). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:03, 13 ביולי 2020 (UTC)
ועוד משהו, במקום התגי br שמהדורה קמא הוסיף, לשים 2 אנטרים או את {{ש}}? Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:04, 13 ביולי 2020 (UTC)
שני אנטרים כמובן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:06, 13 ביולי 2020 (UTC)
תודה רבה! עוד מעט אני רוצה להפעיל את הבוט. יש ספרים מסויימים שאתה יודע שצריך להחליף בהם את התגים האלה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:08, 13 ביולי 2020 (UTC)
ועוד משהו, אם כבר אני מטפל בתגים, אני רוצה לטפל גם בסדר של הניווט ו{{הועלה אוטומטית}}. איך בדיוק לשים אותם? (כולל האנטרים) -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:12, 13 ביולי 2020 (UTC)
לא. שים לב שבינתיים כל העריכות שלך על מצב בוט. ירדת למחתרת... האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:14, 13 ביולי 2020 (UTC)
(לאחר התנגשות) הועלה אוטומטית למעלה ואחריו ניווט כללי עליון, לא משנה כמות האנטרים ביניהם, אני מקווה שלאט לאט נבצע בדיקה טכנית על כל הספרים ונסיר את התבנית הזו. מהדורה קמא עבד כבר על כמה ספרים. ואני מתכוון בעצמי לגמור לעבור על הנ"ך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:14, 13 ביולי 2020 (UTC)
ומה לגבי תגי br? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:16, 13 ביולי 2020 (UTC)
כתבתי. ירידת 2 שורות. (n/). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:17, 13 ביולי 2020 (UTC)
השאלה היא באיזה ספרים. למה התכוונת (n/)? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:18, 13 ביולי 2020 (UTC)
אינני יודע לגבי ספרים מסוימים, כאמור. הסימן /n כמדומני מסמל ירידת שורה, אם אתה משתמש בהחלפה רגולרית. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:25, 13 ביולי 2020 (UTC)
אני משתמש בהחלפה של AWB. פשוט הגדרתי לו להחליף ל2 אנטרים. יש עוד החלפה שכיחה נצרכת (אני עובד על מאות/אלפי דפים). -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:27, 13 ביולי 2020 (UTC)

רשב"א על מסכת נידה[edit]

שלום וברכה, את התבנית {{שולי הגליון}} הוספתי כי ראיתי לפני כן בדף התרומות של מכון עטרת התורה. שהם הוסיפו שם הערות. מתברר שבהתחלה מי אדיר יצר את הדפים, לאחר מכן מכון עטרת התורה הוסיפו הערות, אבל אח"כ מהדורה קמא יצר מחדש את הדף מתוך ספריא.

תוכל לשחזר את ההערות של מכון עטרת התורה?

תודה רבה!

-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:24, 13 ביולי 2020 (UTC)

כמובן. נס ששמת לב. מהדורה קמא, שים לב!!! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:26, 13 ביולי 2020 (UTC)

שינוי שם משתמש[edit]

תוכל לשנות את השם של משתמש:ישראל קלר (מייל) למשתמש:ישראל קלר2 כדי שאני לא ארד למחתרתקריצה? -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:18, 13 ביולי 2020 (UTC).

אני לא חושב שאני יודע איך עושים את זה. אז 2 אפשרויות: א. לחכות שאלמד. ב. ליצור משתמש:ישראל קלר בוט ואז אעביר לו את הדגל. האפשרות השנייה מומלצת, אבל תצטרך להקפיד לבצע ממנו רק עריכות שנחיצותן ברורה ושהן טובות, כי כאמור זה פחות מנוטר. סומך עליך כמובן, אבל אתה אל תסמוך על עצמך אלא פתח עיניים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:27, 13 ביולי 2020 (UTC)
תוכל ללחוץ על המילים "לשנות את השם"? אני מעדיף שלא ליצור חשבון חדש. הדף נקרא מיוחד:שינוי שם משתמש ועשית את זה פעם לבן עזאי. Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!-- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:31, 13 ביולי 2020 (UTC)
יפה! אני כעת נזכר שעשיתי את זה לבן עזאי, זה היה כרוך בהתקנה של הרחבה על השרת (כלומר: לעזרת מומחה) ופרח מזכרוני לגמרי. כעת כבר היה קלי קלות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:37, 13 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ממש תודה רבה, אבל תוכל בכל זאת לשנות את השם של ישראל קלר בוט ל"ישראל קלר2" ולהחזיר לי את ההרשאה כי אני מעדיף לערוך מהחשבון שלי בד"כ... סליחה על הנדנוד! ישראל.

לא הבנתי. אשנה בחזרה בשמחה, אבל בשביל מה בכלל להחזיק 2 משתמשים? אם כך האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:41, 13 ביולי 2020 (UTC)
בחשבון "ישראל קלר2" אני רוצה להשתמש רקבימים הקרובים כשאני ארצה שהשינוי יופיע ברשימת השינויי האחרונים באופן כללי אני מעדיף להישאר "ישראל קלר". ממש תודה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:42, 13 ביולי 2020 (UTC)
אז הרגיל יישאר בוט? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:44, 13 ביולי 2020 (UTC)
כן. והשני יהיה רגיל. תודה רבה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:45, 13 ביולי 2020 (UTC)
בוצע. לעבודה ולמלאכה... יום טוב האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:46, 13 ביולי 2020 (UTC)
עכשיו יש לי חוג אז אעשה את זה באמשך היום. ממש תודה על כל העזרה! -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 11:49, 13 ביולי 2020 (UTC)
תודה לך! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:52, 13 ביולי 2020 (UTC)

עדכון[edit]

אם זה מעניין אותך, כרגע אני מפעיל בוט להחלפה בין התגית br לאנטרים, ושינוי סדר התבניות "ניווט עליון" ו"הועלה אוטומטית". הבוט אמור לפעול על 5333 דפים. "בשם ה' נעשה ונצליח" --ישראל קלר2 (שיחה) 13:28, 13 ביולי 2020 (UTC)

ישראל קלר, ישראל קלר2, אני לא יודע אם זה כדאי. שינוי סדר התבניות לא תורם מאומה והוא יכביד מאד על השרת. כל גרסה של דף נשמרת, וזה אפילו לא שינוי קוסמטי. בהנחה שבעת הבדיקה נסיר בכלל את תבנית "הועלה אוטומטית" זו עריכה מיותרת שתתבצע גם כך בהמשך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:16, 13 ביולי 2020 (UTC)
מה שחשוב זה הbr שאני לא יודע באיזה דפים בדיוק יש אותו (לפי דף השיחה של מהדוקה קמא) ישראל קלר2 (שיחה) 14:40, 13 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, ישראל קלר2, זה באמת חשוב, אולי תכניס גם החלפה של כל 2 רווחים לרווח אחד, זה יסיר רווחים מיותרים ויחסוך עריכות בעתיד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:54, 13 ביולי 2020 (UTC)
א. אתה מתכוון לסתם רווחים? תוכל לתת לי דוגמא לדף שבו יש אותם?
ב. לגבי ההחלפות שעשיתי היום, האמת היא שלא נשארתי להשגיח על הבוטקריצה, מתברר שהמחשב החליט לאתחל את עצמו באמצע פעולתו של הבוט, ולכן עצרתי באמצע תועפות ראם. בע"ה מחר אני מקווה להמשיך.
ג. מה דעתך ליצור רשימת החלפות שכיחות שאני אכניס אותם לדפים שמהדו"ק העלה?
ד. עד כמה העומס על השרת מפריע?
ה. מה הרשאת בוט משנה? את השינויים שלי ראיתי גם ברשימת השינויים האחרונים.
ו. ממש תודה רבה על כל העזרה היום!
ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 17:06, 13 ביולי 2020 (UTC)
ככה. על ראשון ראשון:
א. רשב"א/נדה/יב/ב - היכנס למצב עריכה וחפש שני רווחים ברצף. קל.
ב. כל הכבוד. לשניכם.
ג. לא רק לדפים שלו, בוויקיפדיה יש בוט החלפות, אני מתכוון להעלות דף מסודר ואז להגיה ידנית מדגם מייצג של דפים שהגיעו מספריא וכדומה, ולייצר רשימת החלפות קבועה שתרוץ נניח פעם בחודש על כל המרחב הראשי. על ההחלפה המדויקת נדון יחד, כל מי שירצה להשתתף בדיון, ותשועה ברוב יועץ, בוויקיפדיה נמנעו כך "אסונות" גדולים, כשמישהו העלה פתאום סברה לגבי מה יכול להידפק אם נריץ החלפה XYZ. למשל. אם תרגיש, ונרגיש גם אנו, שכל ההחלפות שלך רצות 'חלק' ואין חשש מיוחד, כמובן שאשמח מאד שתריץ אתה את אותו בוט החלפות. זה תפקיד רגיש ובעל אמון רב (גם בוויקיפדיה) ואם תתאים לו זה יהיה נהדר. (זה יקח קצת זמן עד שאתארגן על זה, אבל אל דאגה. לא מדי הרבה זמן).
ד. העומס על השרת הוא לא עומס חישובי, אלא פשוט אוסף של דפים, לא ממש מפריע כי המקום לא עד כדי כך מוגבל אבל תחשוב על הרצה כזו על כל המרחב, זה כמו הכפלת נפח המידע, כשתכל'ס המידע המוצג ללומד לא גדל כלל, שווה? (זו הסיבה לכך שהחלפות סיטונאיות בוויקיפדיה מרוכזות לבוט ההחלפות הנ"ל, זה מרכז בדרך כלל כמה שינויים בכל עריכה ומצמצם את הנזק שבהרצה פרטית של כל החלפה בנפרד).
ה. כנראה שצריך להגדיר משהו ב-AWB כדי שזה לא יופיע, את כל העריכות שעשית ישירות בממשק שלנו בדפדפן האינטרנט שלך, אתה לא רואה ב'שינויים אחרונים' בלי לבחור באפשרות להציג בוטים.
ו. ממש היה לי לעונג. אני רק חושש שאתה גונב לעצמך את כל שעות הפנאי. שמור על עצמך יקירי.
האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:30, 14 ביולי 2020 (UTC)

עדכון (2)[edit]

שלום וברכה,

עכשיו אני מריץ בוט של:

עכשיו הצלחתי להריץ את הבוט כך שהוא לא יופיע ברשימת השינויים האחרונים. אם תרצה לראות תוכל ללחוץ על "הצגת בוטים".

אני לא בטוח שהבוט יפעל על כל הדפים שהועלו אוטומטית כי הAWB נתן לי כמות עגולה של דפים, אבל אני מקווה שזה יעבוד.

דרך אגב, לגבי 2 החשבונות שלי, בחשבון הזה (ישראל קלר2) אני משתמ רק תוך כדי שהבוט שלי מבצע עריכות, כי אני דואג שעוד עריכות יעצרו אותו.

אם תצטרך עוד עריכות כאלו, אני יכול בקלות לעשות. כפי שכבר אמרתי לך, אני לא נשאר באופן קבוע להשגיח על הבוט (אבל אני עושה בקרה טכנית בהתחלה).

תודה רבה!

--ישראל קלר2 (שיחה) 11:28, 14 ביולי 2020 (UTC)

דרך אגב, מתברר שהעניין של הרווחים הכפולים נפוץ לפעמים. תסתכל לדוגמא בעריכה שלי כאן: העמק דבר/בראשית/כד וכאן: בני אהובה/אישות/ה. --ישראל קלר2 (שיחה) 12:18, 14 ביולי 2020 (UTC)
סליחה על ההתערבות - "אני לא נשאר קבוע להשגיח על הבוט (אבל אני עושה בקרה טכנית בהתחלה)". ואיך אתה מוודא שהבקרה הטכנית אכן כיסתה את כל האפשרויות? אם אתה מריץ עריכה שנוגעת לאלפי דפים, אולי כדאי לפתח מנגנון בקרה כלשהו, יעוץ עם עורך נוסף או משהו. מהדורה קמא (שיחה) 14:29, 14 ביולי 2020 (UTC)
מהדורה קמא, אני כותב בסה"כ שלוש החלפות, וכמובן שגם מדי פעם אני בא לבדוק שהבוט עובד טוב. --ישראל קלר2 (שיחה) 06:24, 15 ביולי 2020 (UTC)
עוד משהו, תראה כאן. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 12:06, 20 ביולי 2020 (UTC)

תבנית שיצרתי בויקיפדיה[edit]

מצ"ב קישור. מה דעתכם? --ישראל קלר2 (שיחה) 16:08, 15 ביולי 2020 (UTC)

חמוד. מה שהיה יותר מועיל לוויקיפדיה עצמה, היה לייבא רשימה של מקורות תורניים שמצוטטים שם ולא קיימים ברשת, ולהקליד אותם אצלנו, כך שאפשר יהיה לקשר לתועלת מי שקורא את הערכים הרלוונטיים שם. מהדורה קמא (שיחה) 16:40, 15 ביולי 2020 (UTC)
חמוד מאד. עכשיו צריך לגרום לכמה שיותר משתמשים בתבנית... קריצה. מי אדיר (שיחה) 15:07, 16 ביולי 2020 (UTC)
נכון. לך יש שם חשבון? --ישראל קלר2 (שיחה) 15:46, 16 ביולי 2020 (UTC)
יש לי משהו, אני לא כל כך רוצה להזדהות עם המשתמש שלי כאן, אבל כשזה יהיה בשימוש יותר נפוץ אוסיף את התבנית לרשימת התבניות שלי :) מי אדיר (שיחה) 23:11, 16 ביולי 2020 (UTC)
בסדר גמור. -- ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 08:02, 17 ביולי 2020 (UTC)
ישראל קלר, לא נתת את דעתך על כך שמערכת יצר את התמונה של הלוגו ואנו צריכים את אישורו להתיר את השימוש בלוגו בתבנית הזו. מערכת? עמיאל - שיחה 12:41, 21 ביולי 2020 (UTC)
שלום חברים, שימוש בלוגו של האתר לצורך ערך ויקיפדי וכדומה, הוא שימוש הוגן. אני יודע שלפי כללי ויקיפדיה בתבניות משתמש לא משתמשים בשימוש הוגן (ולכן יכול להיות שיום אחד מישהו ידרוש מכם שם להסיר את הלוגו או להעלות אותו עם אישור OTRS), אבל אם הנושא המוסרי הוא שעומד כאן לשאלה: אני מסכים כמובן בלב שלם.
ואם כבר מדברים על לוגו, ראיתי שעמיאל יצר שם "טיוטה:אוצר הספרים היהודי השיתופי" וישראל קלר יצר טיוטה אחרת, אבל משום מה בחר לשים שם קובץ אחר באיכות ירודה יותר. וכנראה לא הבחין שכבר קיים קובץ בשרת שם.
כך או כך, עזבו אתכם, מה שאתם עושים פה חשוב עשרת מונים. ללמוד וללמד. אין כמוכם חברים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:58, 21 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני מסכים שמה שאנחנו עושים פה חשוב עשרת מונים. לכן כשגיליתי את האוצר נטשתי כמעט לגמרי את כל המיזמים הקודמים שפעלתי בהם. אבל בדיוק בגלל זה אני רוצה להפיץ את בשורת האוצר למקומות נוספים...

דבר נוסף: אשמח אם תכתוב במפורש שאתה מתיר לפרסם את הלוגו ברישיון חופשי הכולל גם שימוש מסחרי. רק ככה יהיה אפשר להשתמש בלוגו בתבנית ללא "שימוש הוגן". (ודרך אגב, לפני מספר דקות מישהו כבר דרש את זה ממנו...) סליחה על ההטרחה ותודה רבה! עמיאל - שיחה 13:08, 21 ביולי 2020 (UTC)

אם מספיק שאכתוב את זה כאן, אז לא אתנגד: אני מסכים לפרסם את לוגו האוצר ברישיון חופשי הכולל גם שימוש מסחרי, הכולל אפשרות להשתמש בלוגו כמות שהוא ללא שינויים, וממילא בתנאי רישיון דומים (אני חושב שזה תואם לרישיון 3.0 או 4.0 שם). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:11, 21 ביולי 2020 (UTC)

בבלי ראשי תיבות/עירובין[edit]

שלום, מהדו"ק ייבא עבורי דפים, אבל לא כולם משוייכים לקטגוריה:בבלי ראשי תיבות: עירובין. תוכל לטפל בזה? תודה רבה! ישראל קלר2 (שיחה) 13:33, 21 ביולי 2020 (UTC)

אנסה. אני חושב שזו בעיה מוכרת של עדכון קטגוריות, ואם כן, אתייעץ ואבדוק מה ניתן לעשות. מדי פעם זה קורה שיש דיליי כזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:43, 21 ביולי 2020 (UTC)

מדיה ויקי[edit]

אהלן. יש לי איזה שינוי או שניים לעשות במרחב מדיה ויקי. הייתי מבקש הרשאת עורך ממשק, אבל זו לא קיימת אצלכם. אז אם אפשר לקבל הרשאת מפעיל לכמה שעות, שבסיומה תסיר אותה (אצלכם בירוקרט יכול להסיר). תודה, דגש חזק (שיחה) 13:38, 21 ביולי 2020 (UTC)

דגש חזק, בשמחה רבה, רק אשמח כמובן לדעת קודם את אופי השינויים המוצעים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:44, 21 ביולי 2020 (UTC)
בגדול הגדרות שמות של הרשאות עם קישורים לדפי העזרה הרלבנטיים. דגש חזק (שיחה) 13:52, 21 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, אתה זמין? יצרתי את ההרשאה המבוקשת ואשמח להעניק לך אותה. תן לי טווח זמן פעולה (סליחה על ה"חשדנות", אני בטוח שברגע שנכיר אותך קצת יותר נשמח להיעזר בך ביתר חופשיות, זו רק זהירות מתבקשת, המטרה שלנו היא להרביץ תורה באיכות ואנחנו חוששים מכאבי ראש ואיבוד זמן שעלולים להיגרם מפעולות לא זהירות) ואתן לך את ההרשאה, אנא פעל בזהירות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:33, 21 ביולי 2020 (UTC)
עכשיו כן. מה זה "זמן פעולה"? כשאסיים אודיע. אתה יכול להכיר אותי לפי זה. דגש חזק (שיחה) 15:44, 21 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, סודר. השתמש לתועלת ובשם ה' נעשה ונצליח! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:15, 21 ביולי 2020 (UTC)
תודה. בעזרת ה' מחר. דגש חזק - שיחה 22:45, 21 ביולי 2020 (UTC)
בגדול עשיתי מה שהייתי צריך. טיפלתי במיוחד:רשימת הרשאות לקבוצה ותרגמתי את שמות ההרשאה כך שיקשרו לדפי העזרה הרלבנטיים. על הדרך גם נתתי שם להרשאה שיצרת – מניח שעורך ממשק הוא השם הכי מוצלח שמצאתי כרגע. אם תרצו עזרה נוספת, אפשר לשלוח אליי דואר אלקטרוני כאן או דרך ויקיפדיה. דגש חזק - שיחה 11:55, 22 ביולי 2020 (UTC)
תודה רבה! נשמח לראותך תמיד. בכל המרחבים. שנזכה ללמוד וללמד לשמור ולעשות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:30, 22 ביולי 2020 (UTC)
בשמחה. יש לכם בעיה בשרת – אני מנסה להגדיר דוא"ל, אבל לא מקבל את מייל האימות. דגש חזק - שיחה 12:51, 22 ביולי 2020 (UTC)
הבעיה מוכרת לי, בינתיים לא היה לנו שום מניע לסדר את זה בדחיפות. נגיע לזה. תודה על ההערה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:14, 22 ביולי 2020 (UTC)
דווקא זה דבר חשוב יחסית (לדעתי)

כפילות בהרשאת מנטר[edit]

בקוד התוכנה יש שתי קבוצות משתמשים. אחת מוגדרת בתוכנה "patroller" (לצורך העניין הרשאה א') והשנייה מוגדרת בתוכנה "מנטר" (לצורך העניין ב'). מעבר לעובדה שלא מקובל להגדיר בתוכנה קבוצות בעברית, אלא מגדירים אותה באנגלית, ומתרגמים אותה בתצוגת ממשק האתר (כל היתר מוגדרים כ"sysop" [מפעיל מערכת], "bureaucrat" [בירוקרט], "interface-admin" [עורכי ממשק]), קבוצה ב' חסרת משמעות: אין לה כל הרשאה באתר. מבדיקה שלי, שני משתמשים מחזיקים אותה, וזה מיותר ומבלבל. ראה מיוחד:רשימת משתמשים/מנטר. אז כדאי להסיר את הרשאה ב' מהם ואם יש צורך להוסיף להם את הרשאה א'. דגש חזק - שיחה 14:26, 23 ביולי 2020 (UTC)

יטופל. זה קרה באשמתי. תודה על ההערה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:44, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מניח שעשית משהו, כי עכשיו אי־אפשר למצוא אותם... בכל מקרה מדובר על אוצר האוצר ומי אדיר. דגש חזק - שיחה 18:04, 23 ביולי 2020 (UTC)
אני מקווה שזה קשור למה שאני עשיתי. :) האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:45, 25 ביולי 2020 (UTC)
עדיין צריך להסיר את הקבוצה השגויה מהשניים האלה. הקבוצה שלהם חסרת משמעות. דגש חזק - שיחה 07:40, 26 ביולי 2020 (UTC)
דגש חזק, "מי אדיר" לא היה מוגדר מנטר, אבל היו שניים אחרים, הסרתי מהם את "בדוק עריכות אוטומטית" לאור דבריך. האם הבנתי אותך נכון? מהדורה קמא (שיחה) 07:50, 26 ביולי 2020 (UTC)
לא. אשמח אם מערכת ייתן לי הרשאת מפעיל זמנית לכמה שעות ואסדר זאת בעצמי. דגש חזק - שיחה 08:36, 26 ביולי 2020 (UTC)
טופל. תודה לשניכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:28, 26 ביולי 2020 (UTC)
מעולה. דגש חזק - שיחה 10:46, 26 ביולי 2020 (UTC)