שיחת משתמש:קולמוס

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי.
תוכל להשתמש גם בפונקציית הצ'אט שלנו לקבל מענה מיידי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 22:32, 11 בפברואר 2021 (IST)

חזק וברוך. קולמוס (שיחה) 07:58, 12 בפברואר 2021 (IST)

אבן עזרא מספריא[edit]

שים לב שחשוב להקפיד לבחור במהדורה שפורסמה שם ברשיון נחלת הכלל, כיון שיש שם שתי מהדורות. יישר כח. מי אדיר (שיחה) 09:04, 14 בפברואר 2021 (IST)

בסדר גמור, תודה רבה! בכבוד רב, קולמוס. (שיחה
שלום וברוך הבא! אם יורשה לי להתערב, ראיתי שאתמול העלית רמב"ן מספריא והיום אבן עזרא. העלאת טקסטים מספריא זה דבר מבורך וטוב, אבל אם אתה רוצה לתרום לאוצר בגדול - מומלץ לעסוק בהעלאת טקסטים אחרים, או במיזם מראי המקומות, ערכי האוצר, או מיזמים נוספים שראיתי שאתה רוצה להשתתף בהם. למספר משתמשים כאן יש בוטים שמעלים מספריא ספרים שלמים במהירות (תוכל להתרשם בדף מיוחד:תרומות/עמד, מיוחד:תרומות/מהדורה קמא, ומיוחד:תרומות/מושך בשבט), ופשוט חבל שהזמן היקר של עורך מוכשר ופעלתן כמוך, יתבזבז על דברים טכניים שמחשב יכול לעשות לבד ומהר... אם אתה בכל זאת רוצה לזרז את תהליך העלאת ספרים מסויימים מספריא - תוכל לבקש בדף אוצר:בקשת ספרים או בדף אוצר:העלאה אוטומטית/טקסטים בטבלה שבפסקה "טקסטים שדורשים עריכה". בברכה, עמיאל - שיחה 09:39, 14 בפברואר 2021 (IST)
עמיאל, אני חושב שאתה מתבלבל בין משתמש קולמוס למשתמש הדרן. הדרן הוא שהעלה את הרמב"ן. מי אדיר (שיחה) 09:40, 14 בפברואר 2021 (IST)
שניהם העלו. הדרן את פרק ב' וקולמוס את ג' ו-ד'. עמיאל - שיחה 09:42, 14 בפברואר 2021 (IST)
בסדר גמור, אקבל את הצעתך, ואתמקד באיכות האתר, ומראי מקומות וכו'. אולי אח"כ אבקש חשבון בוט, כדי שאוכל להעלות במהירות ספרים וכו'. בכל מקרה כעת אני גם מתמקד בקידום פרוייקט של קטגוריה ערך/רשימת ערכים נצרכים לרווחת המשתמשים. בכבוד רב, קולמוס. (שיחה) 09:52, 14 בפברואר 2021 (IST)
לא צריך בשביל זה בדווקא חשבון בוט. אנחנו אפילו מעדיפים שהדפים החדשים יוצגו בשינויים האחרונים ולכן עושים את זה מהחשבון הראשי. אלו סקריפטים או תוכנות להעלאה מהירה, וכתבתי הוראות הפעלה בדף אוצר:העלאה אוטומטית איך להפעיל את הסקריפט שאני משתמש בו. אולי יהיה לך לעזר בעתיד, לאחר שתשוטט קצת באוצר ותכיר את הפורמט של הטקסטים כאן, ואז תוכל להחיל אותו על טקסטים אחרים. החלטתך להתמקד באיכות האתר וכו' היא מעולה. ישר כח! עמיאל - שיחה 10:01, 14 בפברואר 2021 (IST)

חתימתך[edit]

ראיתי שחתימתך בדף אוצר:לוח מודעות אינו תקין (בלי קישורים). יש לתקן החתימה בדף ההעדפות שלך. בברכה, יהושע (שיחה) 22:04, 14 בפברואר 2021 (IST)

עכשיו זה בסדר? תודה רבה! קולמוס (שיחה) 13:22, 15 בפברואר 2021 (IST)
כן, תודה רבה. יהושע (שיחה) 20:29, 15 בפברואר 2021 (IST)

העלאה מספריא[edit]

שים לב כשמעלים מספריא יש לנקות את הטקסט מכל מיני חלוקות ושינויים שספריא הטמיעו בתוך הטקסט שלהם מסיבותיהם הם. לדוגמא - החלוקה לאותיות בתוך הקדמת הרמב"ם אינה קיימת במקור ואין צורך שתהיה אצלנו. מי אדיר (שיחה) 14:48, 1 באפריל 2021 (IDT)