שיחת משתמש:דוד הנופל

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

Movicon-regards.gif
שלום לך דוד הנופל, וברוך בואך לאוצר הספרים היהודי השיתופי!

חן חן לך, על הצטרפותך לקהילת האוצר. אם תרצה לקרוא קצת על צורת העריכה באוצר, תוכל להיכנס לכאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.

תוכל גם לפתוח כל דף שהוא, לזהות בתוכו את הדבר אותו אתה רוצה לדעת כיצד לעשות, לדוגמא: הערה או קישור, ואז להיכנס לחלונית ה'עריכה' המופיעה בצד שמאל למעלה ולראות כיצד נעשה הדבר באמצעות קוד המקור של האוצר.

באופן כללי תוכל פשוט להתחיל לערוך, לכתוב או להוסיף כל דבר שנראה לך מתאים. נזק לא יקרה מזה, ותמיד אפשר לתקן.

לשאלות עם העורכים, לחץ כאן. לרשימת הספרים הקיימים כרגע ב'אוצר' לחץ כאן.

כדאי מאד להקדיש זמן לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך. בהצלחה רבה ומופלגה!

בברכה,


אם יש לך שאלה מכל סוג שהיא, תוכל לשאול אותה כאן או בדף השיחה שלי, ואני אשמח לעזור. בהצלחה! סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:49, 14 באוקטובר 2019 (UTC)

תודה. כבר שאלתי בשיחת משתמש:אויצרניק, אבל אשמח לכל תשובה. תבניות העוגן ששמתי, נועדו לאפשר קישור ל"דיבור המתחיל", רעיון שראיתי פה באיזה מקום, כבר לא זוכר איפה, ונהניתי. יש לאתר הזה פוטנציאל יפה, ואני רואה פה ושם משתמשים חדשים, יש לקוות שזה יהיה טפטוף מתמשך ותתגבש פה קהילה. אני הייתי בעבר באתר אחר מבוסס ויקי והקהילה (תחושת הקהילה, ועצם האנשים) - זה מה שעושה את ההצלחה של האתר. דוד הנופל (שיחה) 20:58, 14 באוקטובר 2019 (UTC)

תשפ"א[edit]

כעבור שנה. אני רואה שהאתר התפתח מאוד. משתמש:אויצרניק ומשתמש:סיני ועוקר הרים, מה דעתכם לעשות איזה מיזם לקראת חג הסוכות? הלימודים במוסדות מורידים הילוך, ואולי גם יהיה סגר. אם כמה מאתנו במקביל ילמדו דברים שקשורים למסכת סוכה או להלכות סוכה, אולי נוכל גם לציין מקבילות וכדומה. דוד הנופל (שיחה) 15:41, 11 בספטמבר 2020 (IDT)

סליחה על ה"פלישה", אני בעד. זה רעיון מעולה. ונשכלל גם את פורטל:חג הסוכות. אחשוב על רעיונות אחרי שבת אי"ה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:08, 11 בספטמבר 2020 (IDT)
מצטרף בחום. סיני ועוקר הרים (שיחה) 23:55, 12 בספטמבר 2020 (IDT)
מרים את הכפפה. בימים הקרובים אתמקד בחג הסוכות וענייניו, מזמין את כולם. אנא הצטרפו גם שניכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:32, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
אתכם. עדיין לא החלטתי אם להיכנס ללמוד את המסכת גפ"ת, או רק לתרום פה ושם מן המפרשים כדי להצטרף למאמץ המשותף. אויצרניק (שיחה) 05:39, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
תודה לרב מערכת על ההפניה לכאן, אי"ה נעלה גם אנחנו לפחות חלק מחיבורו של רבנו משה בצלאל לוריא עמ"ס סוכה (הייתה הפתעה נעימה לגלות שתחילת החיבור הוקלדה בידי אחד ממשתמשי האוצר לפני שנתיים). מכון דעת מבינים (שיחה) 20:03, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

תוספות סוכה[edit]

שלום, אם אתה מזדמן לכאן (בדף התרומות היה נראה שאתה מופיע רק באזור סוכות ולא רק מתמקד בענייני סוכות כמו שכתבת בדף שלך - או שיש לך משתמש נוסף? לא משנה) - גמרתי עכשיו להעלות את רש"י למסכת סוכה מוקלד בדקדוק מש"ס וילנא הישן בתוספת הרבה הערות חשובות מגליון ש"ס וילנא. היה נראה לי בתחילת עבודתי שהתוספות כבר הוקלדו, כעת אני רואה: א. שאתה זה שהקלדת את מה שיש - ועל כך יישר-כח! ב. שעצרת בדף כח. ומשם עד סוף המסכת אין לנו תוס' על סוכה (אף שכמובן יש בנדפס).

הייתי משאיר לך את השלמת המלאכה, אבל אם אתה אכן מגיע לכאן רק בסביבות סוכות או חדלת מלפקוד את האתר, חבל שללומדי הדף היומי (בעוד זמן לא רב) לא יהיו כאן תוספות נגישים ולכן אמשיך להקליד ותעצור אותי אם אתה רוצה לעשות את זה או שכבר הכנת וכדומה. אויצרניק (שיחה) 13:01, 7 באפריל 2021 (IDT)

אויצרניק, אני עודדתי בשעתו את ר' דוד להצטרף לאוצר (דיברתי אתו באלול והוא הגיע כנראה לכבוד סוכות וטעמו ונימוקו עמו), אין לי מושג אם הוא נרשם גם בשם נוסף כדי לשמור על אנונימיות או משהו, ואין לנו שום בעיה עם זה שמשתמש פותח כמה 'ניקים' מסיבותיו הוא, אם הוא לא מצהיר על כך כנראה שהוא לא רוצה ליצור זיהוי ביניהם.
לעצם העניין אשלח לר' דוד הודעה, אני מניח שהוא הקליד תוך כדי לימודו ולא תהיה לו התנגדות שתמשיך אותו. ובהזדמנות זו "מזל טוב!" על הסיום של מסכת סוכה עם רש"י. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:15, 7 באפריל 2021 (IDT)
מערכת תודה, אכן הרמנו כאן כוסית לרגל המעמד ולהצלחת האוצר. חילך וחילינו לאורייתא! תעדכן (ובמחילה, רבי דוד, לא התכוונתי 'לחפור', הכל בידידות ולהגדיל תורה בישראל). אויצרניק (שיחה) 13:25, 7 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:אויצרניק, תודה על ההתחשבות, בהכירי את עצמי אני פשוט חושש מלהתמכר לאתר מעבר לכפי יכלתי ורצוני לכן גדרתי את עצמי לתקופה מסוימת בשנה. לך אכול בשמחה לחמך כי כבר רצה אלקים את מעשיך. חזק וברוך. ותודה למשתמש:מערכת שמקפיד לעדכן אותי מעת לעת על מה שהולך כאן, אם כולם ינהגו כמותו, בשורת האוצר תתפשט בקצב מהיר יותר. היו שלום בינתיים. דוד הנופל (שיחה) 00:08, 8 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:אויצרניק, אני מרשה לעצמי לחזור לכאן לתקופת לימוד מסכת סוכה בדף היומי, בהנחה שזה נכנס בגדר הנ"ל. דוד הנופל (שיחה) 13:20, 11 ביולי 2021 (IDT)