שיחת משתמש:שמש מרפא

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 04:11, 20 בינואר 2021 (IST)

השקול כרבה וכרב יוסף, שלום שלום לרחוק ולקרוב, יישר כוחכם. שמש מרפא (שיחה) 20:01, 20 בינואר 2021 (IST)
תודה על ערך/תקיעת היובל - אם אתה לא חושב לדייק את המקורות או להרחיב בימים הקרובים, ניתן להעביר את הערך למרחב המשתמש משתמש:שמש מרפא/ערך/תקיעת היובל. שם ברכה. שבת שלום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:59, 4 בפברואר 2021 (IST)

השלמה משיתופתא[edit]

שלום, נאלצתי לשחזר את עריכתך מאחר שהטקסט בשיתופתא הוא קנייני. שים לב שכל טקסט שנמצא שם (נכון לעכשיו), קיים במקור בספריא וניתן להעתיקו לכאן משם (אם הוא משוחרר בנחלת הכלל, יש שם גם דברים שלא) אך לא משיתופתא, כל עוד אין לנו רשות כזו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:14, 8 במרץ 2021 (IST)

אתה בטוח? להבנתי זה לקוח מספריא, שהוא בנחלת הכלל כידוע, וכיצירה נגזרת גם הטקסט בשיתופתא בנחלת הכלל. סתם קצת מוזר כל העניין הזה, אין אף הבדל זערורי בין מה שאני יצרתי למה שמופיע כעת. --שמש מרפא (שיחה) 00:02, 9 במרץ 2021 (IST)
אני אנסה לעשות סדר.
א. אתה כתבת שזה נלקח משיתופתא, בשיתופתא אין אפשרות לעקוב אחרי שינויים שנוצרו שם (אם יש כאלו) ומאחר ששיתופתא קנייני, לא כדאי לקחת את הסיכון שהוסיפו שם משהו והוא הועתק לפה.
ב. "ספריא, שהוא בנחלת הכלל כידוע" - לא נכון. ספריא מחזיק חומר מכל הסוגים גם ברישיונות אחרים, ומספק מידע לגבי הרישיון לגבי כל ספר בנפרד בדף הספר. שיתופתא מקרין משם גם ספרים שחוסים בצל רישיונות אחרים. אנחנו נמנעים מכל מה שהוא לא 'נחלת הכלל'.
ג. "כיצירה נגזרת גם הטקסט בשיתופתא בנחלת הכלל" - אני בטוח, ותסכים איתי, שאף אחד ממנהלי שיתופתא לא יחתום על הפרשנות המשפטית הזו. יצירה נגזרת היא משהו מאד מוגדר והיא לא כוללת כל דבר, לכן בעייתי להסתמך על פרשנות כזו.
ד. "אין הבדל..." נכון, בדקתי כעת את הפער בין הגרסה שלך ושל ברוכוביץ ואכן אין הבדל, זה אומר שכנראה שיתופתא לא הכניסו שינויים לטקסט של ספריא, על כל פנים לא בקטע הזה.
אני מניח שמערכת התכוון גם הוא בערך לדברים מעין אלו שאמרתי, ואם לאו - יבוא ויתקנני ואודה על האמת ולא אבוש. כך או כך, תודה לך שמש מרפא (אתה נכד שלו?) על שבאת לכאן ועל כל תרומותיך. מהדורה קמא (שיחה) 00:20, 9 במרץ 2021 (IST)
א. אאל"ט שיתופתא לא מכניסים שינויים בכלל, זו לא המטרה שלהם.
ב. התכוונתי שהטקסט הזה בנחלת הכלל, שם לא כן לא היו מעתיקים את שאר העמודים.
נכד של מי? אם של הרשר"ה, לא זכיתי. --שמש מרפא (שיחה) 00:52, 9 במרץ 2021 (IST)
של הרשר"ה אכן. יפה שידעת. לילה טוב ובעיקר להתראות כאן. מהדורה קמא (שיחה) 02:24, 9 במרץ 2021 (IST)