שיחת משתמש:יהודה

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוך הבא[edit]

חן חן לך, על הצטרפותך לקהילת האוצר. אם תרצה לקרוא קצת על צורת העריכה באוצר, תוכל להיכנס לכאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן. תוכל גם לפתוח כל דף שהוא, לזהות בתוכו את הדבר אותו אתה רוצה לדעת כיצד לעשות, לדוגמא: הערה או קישור, ואז להיכנס לחלונית ה'עריכה' המופיעה בצד שמאל למעלה ולראות כיצד נעשה הדבר באמצעות קוד המקור של האוצר. באופן כללי תוכל פשוט להתחיל לערוך, לכתוב או להוסיף כל דבר שנראה לך מתאים. נזק לא יקרה מזה, ותמיד אפשר לתקן. אני גם זמין כאן לכל שאלה שהיא... בהצלחה! סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:39, 9 בספטמבר 2019 (UTC)

הי, שלום. אם אתה לא פעיל ביותר בכל האתרים שהזכרת בדף המשתמש, נשמח אם תהיה פעיל ביותר כאן, כאן זה "תורה אורגינל"... בלי מעטפות... ובלשון הפרסומת: לא מדברים, לומדים! כה לחי, להגדיל תורה ולהאדירה. אוצר האוצר (שיחה) 14:22, 9 בספטמבר 2019 (UTC)
מצטרף לברכות. זהו שנמנו חבריו לדבר מצוה ונמנה עמהם. אויצרניק (שיחה) 12:41, 10 בספטמבר 2019 (UTC)

נחלת הכלל[edit]

שלום רבי יהודה, ראיתי שהעלית את החפץ חיים מנוקד, לפי התבנית "ממקור שבנחלת הכלל". במצב כזה כדאי לרשום מהו המקור בנחלת הכלל (כמו שלמשל נוהג לעשות מהדורה קמא שהעלה חומר רב מ'ספריא'), רושמים בתקציר העריכה את שם המקור. בעבר זה הציל אותנו משגיאות כשהתברר למשל שבדיוק אותו דף שהועלה אצלנו לא פורסם במקור ב'נחלת הכלל' שזה רישיון חופשי הרבה יותר גורף, אלא ברישיון שדרש תנאים מסוימים כמו קרדיט ובעלות מסוימת על יצירות נגזרות. טקסטים כאלו אנחנו נמנעים מלהעלות לאתר בשלב זה, מאחר שעיקר עבודתנו העתידית תהיה בההדרה והוספת הערות ומראי מקומות וכדומה, ואנחנו לא רוצים להטיל מראש מגבלה על כל מה שניצור כאן בעתיד. זו הסיבה לכך שלעת עתה לא הועלו לכאן חומרים מ"תורת אמת" ומ"ויקיטקסט" שהרישיון שלהם אינו מאפשר העתקה גורפת נטולת זכויות. אוצר האוצר (שיחה) 08:10, 11 בספטמבר 2019 (UTC)

העתקתי אותו מספריא. יישר כח על ההערה.--יהודה (שיחה) 10:44, 11 בספטמבר 2019 (UTC)
תודה על ההבהרה. המקור בעייתי. הדף הזה בספריא לקוח מוויקיטקסט כפי שתוכל לראות שם כשתלחץ על המילים חפץ חיים, הקדמה, יתחלף תוכן הדף ותראה שכתוב: מחבר: רבי ישראל מאיר הכהן, נוצר/נערך בראדין (1873 לספירה), Chofetz Chaim, he.wikisource.org. עד כאן לשונם, הקטע המודגש הוא אתר ויקיטקסט. כדי שנוכל להעתיק לאוצר היהודי השיתופי צריכות להופיע שם המילים "נחלת הכלל". אוצר האוצר (שיחה) 08:18, 12 בספטמבר 2019 (UTC)

מתגעגעים[edit]

מתגעגעים אליך, יהודה. Face-smile.svg מי אדיר (שיחה) 09:12, 14 במאי 2020 (UTC)