שיחה:ילקוט שמעוני

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

שמות הדפים[edit]

משתמש Do2or יצר תחילה דפים עם התחילית "ילקוט שמעוני/בראשית" ושוב חזר בו והוסיף בקשת העברה בכל דף ודף [אגב, בקשת העברה יש לרשום באוצר:בקשות ממפעילים ולא בראש הדף שאותו רוצים להעביר. ראשית, כך יגיעו לזה יותר מהר, ובפרט שככה יוכלו למחוק את זה יותר מהר]. למה לחלק את זה לפי חלקים (א,ב,ג וכו') ולא לפי ספרים (בראשית, שמות וכו')? מכתב גם את מערכת, מי אדיר, עמד ואויצרניק. סיני ועוקר הרים (שיחה) 01:00, 8 בספטמבר 2020 (IDT)

המדרש ילקוט מחולק לרמזים, מספר הרמזים מתחיל מתחילת חומש בראשית באות א' עד פרשת וזאת הברכה ממשיך ברצף האותיות עוקבות, ובנביא מתחיל שוב מאות א' עד סוף כתובים ברצף אותיות, ואם נחלק את הדפים לפי חומשים בראשית שמות וכו', לדוגמא מי שירצה להטמיע קישור לרמז קס"ב שחלקו הראשון הוא עדיין נמצא בבראשית סוף פרשת ויחי וממשיך ג"כ לפרשת שמות, יבזבז הרבה זמן בחיפוש לאן להפנות וכן על זה הדרך בשאר החומשים, שמתי לב בזמן העבודה והוכרחתי לשנות את כל הה' חומשי תורה לחלק א' והנ"ך לחלק ב', עדיין חלוקת הפרשיות ישאר במתכונת הנוכחית, (כתבתי הודעה באולם דיונים כי לא ידעתי לאן להפנות הבקשה) --Do2or (שיחה) 01:09, 8 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מסכים עם Do2or ששיקול המספור הרציף גובר. אפשר בעת ההעברה להשאיר הפניות גם מהצורה ילקוט שמעוני/בראשית/קכד שישמשו את מי שיוסיפו קישורים פנימיים מכל מיני דפים ולא יזכרו את החלוקה של תורה/נ"ך שבילקוט. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:57, 8 בספטמבר 2020 (IDT)
מעתיק את דברי מערכת מאוצר:אולם דיונים הרלוונטים לכאן: יותר מצאה חן בעיני ההצעה ילקוט שמעוני/תורה/מספר הרמז, ילקוט שמעוני/נ"ך/מספר הרמז, מאות א' וב' סתמיות. עשינו בעבר דבר כזה בשו"ת חתם סופר ונורא קשה לזכור בעל פה, מה זה א' ומה זה ב' וג' וכו'. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת.
האם ישנה אפשרות להחלפה מרוכזת של הדפים? או שצריך פשוט להעביר אחד אחד? מי אדיר (שיחה) 08:59, 27 בספטמבר 2020 (IDT)