חתם סופר/פסחים/נא/ב

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

< עמוד קודם · עמוד הבא >
מעבר לתחתית הדף

לדף הבבלי
צורת הדף


עיון בפרויקט 'מפרשי האוצר' מבית 'אוצר החכמה' על דף זהלדף זה באתר "על התורה" לדף זה באתר "ספריא" מידע וקישורים רבים על דף זה ב'פורטל הדף היומי' לדף זה באתר "ויקיטקסט" לדף זה באתר "הכי גרסינן" לשינויי נוסחאות של התלמוד הבבלי, האתר כולל תמונות והעתקות של כל עדי הנוסח לתלמוד: קטעי גניזה, כתבי יד ודפוסים קדומים. האתר כולל גם סינופסיס ממוחשב לכל התלמוד במספר תצוגות המאפשרות להבליט ללומד שינויים שהוא מעוניין בהם. All content on the FGP portal is the property of The Friedberg Jewish Manuscript Society לדף זה באתר "שיתופתא"דפים מקושרים


צור דיון על דף זה
לדיון כללי על דף הגפ"ת הנוכחי


מפרשי הדף

רבינו חננאל
רש"י
תוספות
ריטב"א
תוספות רי"ד

חי' הלכות מהרש"א
מהר"ם
מהרש"ל
פני יהושע
חתם סופר
רש"ש


שינון הדף בר"ת
שאלות חזרה


חתם סופר TriangleArrow-Left.png פסחים TriangleArrow-Left.png נא TriangleArrow-Left.png ב

דף זה הועלה אוטומטית, ייתכנו שגיאות בתחביר קוד הדף. נא לא להסיר את התבנית לפני בדיקת תקינות ידנית
אם הכל בסדר - נא הסירו תבנית זו מן הדף

אין בזו משום שינוי מחלוקות. וה"פ ואל ישנה מפני המחלוקות מה שאמרנו שנותנים עליו חומרי מקום שיצא משם א"צ לשנות זה הדין מפני המחלוקות כי אין כאן מחלוקות דכמה בטלני איכא בשוקי. והנה הרא"ש וכן תו' לקמן הוכיחו מכאן דמשום מחלוקות יכול להקל ג"כ ובזה ניחא מה שהיה קשה לי מה ראה ר"ח דמוקי ברייתא בכותאי ובמנהג שאינו חשוב דלמא מיירי בשדעתו לחזור דלפניהם לא יתיר אבל בצינעא יתיר וכמו שפי' הר"ן משנתינו ג"כ אבל לפי הנ"ל א"ש דה"ל לאשמועינן רבותא טפי דאפי' דברים האסורים לו ואחרים נהגו בהם היתר אל יאסרם בפניהם דיכול להקל מפני המחלוקות כנ"ל אע"כ במנהג שאינו חשוב איירי שאז אינו יכול להקל על עיקור הדין חלילה דוקא כשנהגו להחמיר על דין תורה אבל ח"ו לשמוע להקל וכיון דבמנהג שאינו חשוב איירי א"כ ע"כ בכותי' שנו דבת"ח יתירם לפניהם מכאן ראיה למה שכ' פר"ח דאין לשמוע כלל למנהג נגד הלכה להקל דלא כמהרי"ק והמג"א הביאו סו"ס תר"ץ ע"ש דליתא וכן עיקר:


אוצר הספרים היהודי השיתופי מקפיד מאד על שמירת זכויות יוצרים: הגרסה הראשונה של עמוד זה לא הוקלדה בידי מתנדבי האוצר, אך פורסמה ברשת תחת "נחלת הכלל" (Public domain).

אם אתם בעלי הזכויות ולדעתכם המפרסם הפר את זכויותיכם והטעה אותנו באשר לרישיון, אנא פנו אלינו (כאן) ונסיר את הדף בהקדם.

< עמוד קודם · עמוד הבא >
מעבר לתחילת הדף