קרית ספר/מלכים/יא

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search

דף זה הועלה אוטומטית, ייתכנו שגיאות בתחביר קוד הדף. נא לא להסיר את התבנית לפני בדיקת תקינות ידנית
אם הכל בסדר - נא הסירו תבנית זו מן הדף


קרית ספר TriangleArrow-Left.svg מלכים TriangleArrow-Left.svg יא

< הקודם · הבא >
מעבר לתחתית הדף


משנה תורה להרמב"ם והשגות הראב"ד


נושאי כלים

מגדל עוז


מפרשי הרמב"ם

מקורי הרמב"ם לרש"ש
קרית ספרדפים מקושרים

א[edit]

המלך המשיח עתיד לעמוד ולהחזיר מלכות בית דוד ליושנה ובונה המקדש ומקבץ נדחי ישראל ומחזיר כל המשפטים כמו שהיו קודם ומקריבים קרבנות ועושים שמיטין ויובלים שהם תלויין בישיבת כל ישראל על אדמתם כדכתיב יובל היא לכל יושביה. וכל מי שאינו מאמין בו או אינו מחכה לו ככופר בתורה ובמשה רבינו ובשאר הנביאים שהרי התורה העידה עליו ושב ה' אלהיך את שבותך ורחמך ושב וקבצך וגו' אם יהיה נדחך בקצה השמים וגו' והביאך וגו' והנה אלו הכתובים ראויים לגלותינו זה הארוך כדכתיב ושב ה' וגו' ושב וקבצך ובגלות בבל לא היו מפוזרים בכל העמים והיה אחריו גלות ולא נתקיים והביאך ה' אלהיך וגו' וירשת והטיבך והרבך מאבותיך עד ביאת משיח ואלו הכתובים כוללים כל מה שכתוב בנביאים בענין ביאת המשיח. ואף בלעם ניבא בשני המשיחים במשיח ראשון והוא דוד ובמשיח אחרון שעומד מבניו וכשם שנתקיימה נבואתו במשיח ראשון תתקיים באחרון. ואף בערי מקלט כתיב ואם ירחיב ה' אלהיך וגו' ויספת לך עוד שלש ערים וגו' ודבר זה לא נתקיים ולא נכתב לתהו.

ג[edit]

אין מלך המשיח צריך לעשות אותות ומופתים אלא כשיעמוד מלך מבית דוד הוגה בתורה ועוסק במצותיה וכופה את ישראל לעשות כן ולוחם מלחמות ה' ועושה ומצליח הרי זה בחזקת משיח והאומות כשיראו הצלחתו יחזרו וידעו כי שקר נחלו אבותם ויעבדו את ה' ביחד כדכתיב אז אהפוך כל העמים שפה ברורה לקרוא כלם בשם ה' ולעבדו שכם אחד:


< הקודם · הבא >
מעבר לתחילת הדף

אוצר הספרים היהודי השיתופי מקפיד מאד על שמירת זכויות יוצרים: הגרסה הראשונה של עמוד זה לא הוקלדה בידי מתנדבי האוצר, אך פורסמה ברשת תחת "נחלת הכלל" (Public domain).

אם אתם בעלי הזכויות ולדעתכם המפרסם הפר את זכויותיכם והטעה אותנו באשר לרישיון, אנא פנו אלינו (כאן) ונסיר את הדף בהקדם.