אוצר:קישורים ישירים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

באוצר הספרים היהודי השיתופי לנגד עינינו טובתו של הלומד, לשם כך הנחנו בדפים רבים סמליל שנועד לקשר למאגרים ואתרים אחרים שיש בהם כדי להועיל בצורה משמעותית ללומד. להלן פירוט קצר על מאגרים אלו. חושבים שיש מאגר מועיל שלא קישרנו אליו? צרו קשר בדף השיחה (כאן)

מפרשי האוצר[edit]

Mefo.logo.png

"מפרשי האוצר" פרויקט הדגל מבית "אוצר החכמה", קושר לכל דפי הש"ס ומפרשיו שזמינים בפרויקט. הקישור מתעדכן לפי קצב התקדמות הפרויקט, אך החל מחודש תמוז תש"פ הוא משמש רק את הלומדים שהם גם מנויי הפרויקט.

על התורה[edit]

Alhatora.logo.png

פרויקט 'על התורה' מנגיש דיגיטלית מהדורות משובחות רבות של ספרי יסוד, כעת ישנו באוצר הספרים היהודי השיתופי קישור מכל דף של התלמוד ומפרשיו ומכל דף של התנ"ך ומפרשיו לדף המקביל בפרויקט 'על התורה'.

פורטל הדף היומי[edit]

PoHadlogo.jpg

בפרויקט 'פורטל הדף היומי', קישרו היזמים בעבודה מאומצת ומתמשכת לחומרי עזר רבים סביב הדף היומי. באמצעות הקישור מכל דף בש"ס ומפרשיו, נוצרה גישה קלה ללומדי אוצר הספרים היהודי השיתופי, מכל דף בש"ס שבו הם עסוקים, גם אם אינו הדף היומי, לאוצרות המונגשים בפורטל.

הכי גרסינן[edit]

FJMS.logo - מזערי.png

פרי שיתוף פעולה של אוצר הספרים היהודי השיתופי ו-FJMS - אגודת פרידברג לכתבי יד יהודיים – טורונטו, קנדה. שהואילה באדיבותה לסדר עבורנו קישורים ישירים לדפי ההשוואה של פרויקט 'הכי גרסינן' המשותף לאגודה ול"פרויקט פרידברג לחקר הגניזה" (FGP). (משתמשים שאינם רשומים לפורטל הפרויקט, יקבלו את ההודעה מאירת הפנים "ברוכים הבאים אוצר הספרים היהודי השיתופי").

אתר הכי גרסינן לשינויי נוסחאות של התלמוד הבבלי כולל תמונות והעתקות של כל עדי הנוסח לתלמוד: קטעי גניזה, כתבי יד ודפוסים קדומים. האתר כולל גם סינופסיס ממוחשב לכל התלמוד במספר תצוגות המאפשרות להבליט למשתמש שינויים שהוא מעוניין בהם. האתר כולל גם את אוצר כתבי היד של הספרות התלמודית בעריכת פרופ' יעקב זוסמן עם מאות תיקונים. המנהל האקדמי היה ד"ר מנחם כ"ץ.

כל התוכן בפורטל ה-FGP הוא רכוש אגודת פרידברג לכתבי יד יהודיים.

באמצעות סמליל הקישור, יכול כל לומד לגשת ישירות מכל אחד מדפי התלמוד הבבלי (וגם ממפרשיו) באוצר הספרים היהודי השיתופי, להשוואת גרסאות בין כל עדי הנוסח לתלמוד הזמינים בפרויקט על דף זה. למשתמשים רשומים ישנו מגוון רחב יותר של אפשרויות בפורטל פרידברג.

מקראות גדולות הכתר[edit]

Keter.logo.png

פרויקט "מקראות גדולות הכתר", מנגיש ללומדים מלבד את טקסט התנ"ך ורבים ממפרשיו גם צילומי צבע ברזולוציה גבוהה מאוד של "כתר ארם צובא". קישור לפרויקט קיים באמצעות סמליל ייעודי, מ בכל דף מדפי התנ"ך ומפרשיו באוצר הספרים היהודי. אם קיים צילום של כתר ארם צובא על פרק זה, הכתר אינו שלם וישנם פרקים שאבדו לפני ביצוע הצילומים, לחיצה על הסמליל תוביל את הלומד באוצר הספרים היהודי השיתופי ישירות לתצוגת צילום ה"כתר".