שיחת משתמש:מערכת/ארכיון 4

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


תבנית:צבע רקע[edit]

האם מותר לייבא (באמצעות העתק הדבק) את התבנית הזו מוויקיפדיה? אני לא יודע האם התבנית הזו מוגנת שם בזכויות יוצרים. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה 13:02, 10 בינואר 2021 (IST)

אני יכול לייבא עם הקרדיטים הנדרשים, אבל אני לא בטוח שזה נחוץ כאן. לשם מה? מה לדעתך יכול להשתפר כאן עם צבעי רקע? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:11, 10 בינואר 2021 (IST)
אני רוצה להשתמש בה לדף המשתמש שלי. אל תבזבז את זמנך על זוטות שכאלו. תגיד לי בבקשה איזה קרדיטים צריך לשים ואני אעתיק. בתודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה 13:46, 10 בינואר 2021 (IST)
ייבאתי, העניין הוא שלי זה לא לוקח זמן. תשתמש לבריאות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:05, 10 בינואר 2021 (IST)

תבנית משהו זמני[edit]

שלום, לא הייתי פה תקופה ופתאום אני מגלה את תבנית:רמבם זמני, נחמד. אולי תעשה כזו גם לשולחן ערוך? נראה לי לא פחות נחוץ. כמובן שאני מקווה לאשלים, אבל זה יקח עוד זמן גם אם יצטרפו אלי עוד אחרים. אוצר האוצר (שיחה) 15:08, 12 בינואר 2021 (IST)

אוצר האוצר, רעיון! באמת רציתי להתקשר אתך לשאול מה קורה... תודה רבה על כל תרומותיך המשובחות! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:10, 17 בינואר 2021 (IST)

ויקי-אהבה[edit]

שלום. האם הויקי-אהבה הקיים באתרי ויקי אחרים לא מופעל כאן באופן מכוון? או שזה לא קיים בלי סיבה מיוחדת? בתודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בי"ח בתשרי ה'תשפ"ד 10:14, 14 בינואר 2021 (IST)

פה זה ויקי אהבת תורה... האוצר הוא מקום מפגש רציני לקהילה רצינית של עורכים תורניים, הוא פתוח לכל אחד אבל יש בו קוד קהילתי גבוה ולא כדאי למהר לאמץ כל שטות'ניקיות רק בגלל שהיא קיימת "באתרי ויקי אחרים". מדיה-ויקי זו פלטפורמה, זה אינו המאפיין העיקרי של האתר ואין כל קשר בין 'והגית בו יומם ולילה' - באיכות הגבוהה ביותר, ובין "אתרי ויקי אחרים". אז זה לא קיים, ואני ממליץ להמשיך כך. מהדורה קמא (שיחה) 10:36, 14 בינואר 2021 (IST)
כפי שכבר הצעתי בעבר, אולי אפשר לייבא ויקי-שכוייח, אבל במקום לתת בקלווה וכו' לתת דברים תורניים/ משהו בארמית... בכל מקרה יש דברים יותר חשובים (לדוג': העלאת ספרים) --מושך בשבט (שיחה) 10:55, 14 בינואר 2021 (IST)
תודה רבה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בי"ח בתשרי ה'תשפ"ד

הכללת פסקאות מדרש רבה ומפרשיו בדפי הפרשות[edit]

לאחר שמהדורה התחיל להעלות לאוצר את מפרשי המדרש, ואנחנו מקווים שגם המדרש עצמו יעלה בקרוב, נראה לי שמתבקש ליצור תבנית דומה ל{{שו"ת הרא"ש}} שעשינו בעבר, כך שנוכל להכליל את כל הפסקאות של פרשה מסויימת בדף אחד (דף הפרשה, למשל מתנות כהונה על בראשית רבה/א). הבעיה בהכללה כזו היא תבניות הניווט, הועלה אוטומטית ופורסם בנחלת הכלל, שנמצאות בכל הדפים, ואמורות להיות מוצגות רק פעם אחת בדף הפרשה. לענ"ד אפשר לפתור את הבעיה בשתי דרכים:

דרך א (ככה עשינו בשו"ת הרא"ש): ביצוע של מאות עריכות בדפי המדרש בהם מקיפים את התבניות הנ"ל בתגית "noinclude". הבעיה בדרך הזאת היא שהיא דורשת המון עריכות, וגם אם עושים אותם בAWB, זה מוסיף המון טקסט לדפים, וגרסה נוספת ביומן ההיסטוריה.
דרך ב: הוספת תנאי בדפי תבניות הניווט על הספר הספציפי, שיבטל את הצגת התבניות בדפים ששלא קיים בהם סקטור שלישי (כלומר שיש בהם רק שני סקטורים), וזה פשוט וקל. הבעיה בדרך הזו היא התבניות {{פורסם בנחלת הכלל}} ו{{הועלה אוטומטית}}, שבהם אין דפים לכל ספר בנפרד. לכן, בשביל לבצע את הדרך הזו, נצטרך להוסיף תנאי ספציפי בדפי התבניות הללו, שיבטל את הצגתם בדפים שיש בהם שני סקטורים בלבד. התנאי הזה חוסך מאות עריכות ולכן אני מאד רוצה להשתמש בו בשביל לבצע את הפרויקט הזה, אבל בגלל שאני חושש מעומס של קריאות למשתנים על הדפים, אני שואל אותך האם זה אפשרי וכדאי, או שתנאים כאלה יכולים להעמיס על הדפים בקריאות למשתנים נוספים, ועדיף להשתמש בדרך הראשונה והארוכה.

מתייג גם את מהדורה קמא שמן הסתם יתעניין בדיון הזה. בברכה, עמיאל - שיחה 12:25, 17 בינואר 2021 (IST)

נ. ב. כתבת בשיחה של מהדורה קמא שאתה עמוס, אז אני מקווה שאני לא מעמיס עליך יותר. ודרך אגב, אם לא תמצא זמן לטפל בסרגל הצד של המדרש, נראה לי שאני גם יכול לעשות את זה. עמיאל - שיחה 12:39, 17 בינואר 2021 (IST)
לצורך ניסוי ודוגמה, הכנסתי את התנאים הנצרכים בתבניות {{הועלה אוטומטית}}, {{פורסם בנחלת הכלל}}, {{ניווט כללי עליון/מתנות כהונה על בראשית רבה}}, ו-{{ניווט כללי תחתון/מתנות כהונה על בראשית רבה}}, יצרתי את התבנית {{מדרש רבה}}, והכללתי אותה בדף מתנות כהונה על בראשית רבה/א. (עשיתי גם עיצוב נוסף בדף מתנות כהונה על בראשית רבה/ב). מה דעתך על כל הנ"ל? עמיאל - שיחה 14:11, 18 בינואר 2021 (IST)
עמד, תודה! תודה!
מתחיל מהסוף: שתי הדוגמאות יפות, השנייה יותר אינטואיטיבית (נראית כמו כל הדפים האחרים) וגם לא מתערבת באיך לקרוא לחלוקה השנייה 'פסקה' או סימן או משהו אחר.
דרך א יותר "נכונה", כי החרגות ותנאים בתבניות שלא קשורות ישירות לנושא, זה פרוביזורי מדי. כדי לבצע את דרך א' נצטרך להכין דוגמה של מה שצריך לעשות, ולבקש ממהדורה קמא שבכל הדפים שעדיין לא העלה, יעלה מראש ככה. זה לא באמת "המון טקסט" אלא כמה תווי פתיחה וסגירה, לא כן? לכן אני בעד הדרך הראשונה והארוכה.
לגבי סרגל המדרש, אני לא חושב שיקח המון זמן להכין אותו, זה אמור להיות מועתק (כדי לשמר עיצוב אחיד) מסרגלי הצד הקיימים (באותו מבנה: תבנית:סרגל מדרש, תבנית:סרגל מדרש/פנים ותבנית:סרגל מדרש/תיעוד), מפרשי המדרש יוצגו לפי סדר א"ב. אם תרצה להכין אותו, אודה לך מאד כמובן. אם תרצה שאכין רשימת מפרשי המדרש (כולל מעבר למה שיש בספריא) אעשה זאת. ועוד נקודה בהקשר הזה - הסרגל הזה בגלל ההכללות אמור להיות טיפה'לה מורכב יותר - לאפשר ניווט (עם סרגל מלא) בתוך הדפים בעלי שלושה סקטורים למי שיעדיף כך.
האם יש הסכמה על צורת החלוקה? נצמדים לספריא?
כל הכבוד על ההירתמות, ותודה למהדורה קמא וליתר החברים הנהדרים בהזדמנות זו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:25, 18 בינואר 2021 (IST)
מושך בשבט, אנא קרא את השיחה פה, נראה שזה די מייתר את מה שאתה עושה כעת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:30, 18 בינואר 2021 (IST)
לגבי הוראות, אני יכול לעשות כמו שעשיתי פעם בשפת אמת, כזה התכוונתם? אעלה עוד מעט דוגמה ותאמרו (כיתוב: עמד). מהדורה קמא (שיחה) 19:11, 18 בינואר 2021 (IST)
(אחרי התנגשות)
בקשר לדוגמאות, גם אני יותר בעד הדרך השניה, ונראה לי שאעשה כך גם ב{{שו"ת הרא"ש}} כשיהיה לי זמן.
אני מקבל את דעתך ומשחזר את העריכות שביצעתי בדפי התבניות הנ"ל, בעיקר אחרי שראיתי עד כמה הניסוי הזה היה מוסבך ומסבך את התבניות שגם ככה מסובכות כ"כ...
לגבי סרגל המדרש, עדיף שאתה תעשה אותו כי אתה רגיל ומנוסה בכך, אבל אם אני אראה שאתה מתעכב אולי אעשה זאת במקומך.
לגבי צורת החלוקה, לי ברור שבחלוקה לפסקאות בחמשה חומשי תורה כדאי להיצמד לחלוקה החדשה יותר של ספריא. אבל החלוקה של ספריא בחמש מגילות (שמחלקת לתתי פסקאות, למשל מתנות כהונה על שיר השירים רבה/א/א/א) מוזרה ביותר וכמעט ולא ראיתי דפוסים שמחלקים כך. לדעתי יש לעשות חלוקה לפסקאות בלבד, כמו שעשו כבר בעבר באיכה רבה/א (אם כי אפשר להשאיר את הדפים בחלוקה של ספריא בתור הפניות לדפים בצורה המקובלת).
מהדורה קמא, ראיתי מה עשית בשפת אמת. לא צריך ליצור קישורים לעריכה כמו שעשית שם, אלא רק לעטוף את התבניות העליונות והתחתונות בתגית "noinclude". הקישורים לעריכה יתווספו על ידי התבנית הייעודית שנייחד לכך. עמיאל - שיחה 19:19, 18 בינואר 2021 (IST)
נ. ב. מהדורה קמא, שמתי לב שהדפים שאתה מעלה מכילים פעמים רבות רווחים כפולים או אנטרים מיותרים. אין אפשרות לתקן את זה תמיד לפני ההעלאה? עמיאל - שיחה 19:21, 18 בינואר 2021 (IST)
לגבי קישורים לעריכה - מעולה. לא חשבתי על כך, תודה עמד, אז אולי כשאסיים עם מפרשי המדרש אחזור להשלים את השפת אמת ונסיר אוטומטית את הקישורים ההם.
לגבי הנ"ב, זו פאשלה שלי, בדרך כלל לפני שאני מתחיל לטפל בטקסט המקורי אני מבצע החלפה שמסירה את כל הרווחים הכפולים. לפעמים נוספים רווחים כאלה בגלל בעיה מובנית בתוכנה שאיתה אני משתמש בשביל ההעלאה המרובה. אבל רואים אותם רק בקוד מקור וגם אותם נסיר בעתיד כשנתחיל להפעיל בוט החלפות קבוע (לא שווה להריץ רק בשביל זה החלפה רוחבית שתרבה גרסאות מיותרות). מהדורה קמא (שיחה) 19:47, 18 בינואר 2021 (IST)
בוצע בהצלחה במתנות כהונה על בראשית רבה/א. אני מצפה לאישורך להוסיף את התגית המדוברת ע"י בוט בכל דפי המדרש ומפרשיו באמצעות AWB. עמיאל - שיחה 20:40, 18 בינואר 2021 (IST)
עמד, אני חושב שגם אני יכול לאשר את זה. ראית שהטמעתי את התגית בדפים החדשים שהעליתי? (ואגב, אם אתה כבר מריץ את הבוט, אתה יכול באותה גרסה להסיר גם את הרווח הכפול המדובר). בהצלחה עם זה. מהדורה קמא (שיחה) 21:42, 18 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ראיתי, מעולה! אריץ את הבוט בעז"ה מחר, ואסיר גם את הרווחים הכפולים. אח"כ אצטרך להריץ את הבוט על כל הדפים הראשיים של הפרשות ולהוסיף בהם את התבנית {{מדרש רבה}}. מאשר גם את זה? עמיאל - שיחה 21:57, 18 בינואר 2021 (IST)

סתם במקרה נכנסתי לכאן, אם כבר רוצים לעשות סדר בכל מה שנוגע לאישורים על שינויים מקיפים בדפי האוצר, צריך לעשות זאת בכל המקרים ובכל העורכים. עמד תרים את הכפפה (או שאני אעשה זאת אם תדריך אותי מה בדיוק צריך לעשות) תפתח את הדף, אולי נעשה זאת בשלב זה בדף אולם דיונים שהוא נגיש לכולם ויכול לכלול בעת הזאת את כל הדיונים הלא רבים שיש באוצר. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:09, 19 בינואר 2021 (IST)
באמת עדיף שהדיונים האלו יהיו באולם דיונים, אבל זה תלוי במבקרים באולם, האם הם יגיבו לבקשות הרצה או שמפעילי הבוטים יצטרכו לחכות שנים עד שתהיה תגובה. נראה לי שמה שחשוב זה לכתוב נהלים ברורים איך ומתי אפשר לעשות כאלו דברים, בדף אוצר:בוט או בדף אחר. כדאי שהנהלים יהיו פשוטים ולא יהיה צריך יותר מדי בירוקרטיה בשביל להריץ בוט, אבל בכל זאת צריך שיהיה סדר וכללים. מערכת יותר מוסמך לעשות זאת ויודע יותר טוב ממני מה לכתוב, לכן נצטרך לחכות עד שהוא יתפנה ויבצע את כל המשימות הרבות שאנו מטילים עליו על לא עול בכפו... עמיאל - שיחה 00:39, 19 בינואר 2021 (IST)
אפשר להתחיל עם משהו בסיסי ונאשר יחד, אם ייראה משהו לא מוסכם נעלה שיקולים לכאן ולכאן ונחתוך. בכל אופן אשתדל להתפנות לזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:26, 19 בינואר 2021 (IST)

{{משתמש ביצע עריכות}}[edit]

האם יש אפשרות לפרמטר היוצר עדכון אוטומטי של התבנית?? תודה מראש. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ ההודעה הזו נכתבה בי"ח בתשרי ה'תשפ"ד 14:22, 17 בינואר 2021 (IST)

לא משהו שאני מכיר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:30, 18 בינואר 2021 (IST)
נראה לי אחיה מתכוון לסקריפט 13 בויקיפדיה העברית. כדאי לייבא אותו גם לאוצר. עמיאל - שיחה 19:30, 18 בינואר 2021 (IST)
כן.
עמד, תוכל לעשות זאת? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 23:27, 18 בינואר 2021 (IST)
צריך הרשאת עורך ממשק. לדגש חזק יש כזו והוא יודע לעשות זאת. אולי הוא יענה לבקשה למרות שהוא לא כ"כ פעיל כעת. עמיאל - שיחה 23:29, 18 בינואר 2021 (IST)
לא הבנתי, הוא היחיד עם ההרשאה הזו?? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 23:40, 18 בינואר 2021 (IST)
גם למערכת שאנחנו כעת מדברים בדף שיחתו יש את ההרשאה, אבל נראה לי שדגש חזק יותר מתמצא ומבין בסקריפטים של ויקיפדיה. עמיאל - שיחה 23:43, 18 בינואר 2021 (IST)
שלום, לעת־עתה אינני פנוי רוב הזמן. קיבלתי תיוג ורציתי לסייע, אבל בעיה: אינני במקומי הקבוע, וסנן האינטרנט המקומי לא נותן להיכנס לאתר ויקיפדיה. ייבאתי את הדף המבוקש דרך ממשק האוצר, אבל אני צריך לבדוק משהו ב־config של ויקיפדיה העברית, ואת־זה, כמוסבר, אינני לעשות. מקווה שבהמשך החודש אתפנה לכך. בברכה. דגש חזק - שיחה 22:17, 19 בינואר 2021 (IST)
זה לא דחוף כ"כ, אבל בכל מקרה תודה רבה על המאמץ לסייע! עמיאל - שיחה 22:19, 19 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תודה רבה לך! אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 09:15, 20 בינואר 2021 (IST)

@[edit]

--מושך בשבט (שיחה) 20:21, 18 בינואר 2021 (IST)

נראה לי שאני לא אמור להתערב אבל... מה פירוש? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞ שִׂיחָה ۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 09:18, 19 בינואר 2021 (IST)
אחיה יאיר וודקה, אל דאגה, מושך בשבט מעדכן את מערכת על שליחת דוא"ל. מי אדיר (שיחה) 09:59, 19 בינואר 2021 (IST)
בשביל הפרוטוקול: קראתי והעברתי וכו וכו. שבוע טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:34, 23 בינואר 2021 (IST)

עזרה[edit]

ב"ה, שלום וברכה.

בס"ד הגעתי לאתר 'אוצר', ושמח ע"כ שישנו אתר שברצונו להיות לעזר לבית ישראל, וברצוני לעזור למיזם חשוב זה.

אך במה צריך בעיקר לעזור? ביצירת ערכים, או הקלדת ספרים וכיו"ב? וכמו כן, מהיכן אפשרי להעתיק חומר? יישר כח מראש. הדרןבשם ה' נערוך ונצליח 20:59, 23 בינואר 2021 (IST)

שלום, יצירת ערכים היא דבר מבורך. כמו כן כתיבת הערות שוליים לספרים קיימים (וגם כאלו שעדיין אינם קיימים, ניתן ליצור דף שיחה לדף שאינו קיים ולהניח שם את ההערות), ההערות בסגנון הערות השוליים של מכוני הספרים החשובים, דהיינו הגהות או ציון לספרי ראשונים ואחרונים שעסקו בדברי מחבר הספר שלפנינו.
למעשה, ההצעה שלי היא לקפוץ למים ותוך כדי כך לראות מה אתה הכי אוהב לעשות, וכמו שאמרו שאין אדם למד אלא במקום שלבו חפץ. בהצלחה! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:54, 23 בינואר 2021 (IST)
אוקיי, יישר כח. כמו כן אשמח שתתייחס לשאלתי מהיכן יש להתיק וכו'. תודה. הדרןבשם ה' נערוך ונצליח 22:29, 23 בינואר 2021 (IST)
לא כתבתי על זה, כי לא זו עיקר פעילותנו, ב"ה ישנם הרבה אתרים שמעלים טקסטים ברמות עיבוד שונות. אם בכל זאת חשקה נפשך להקליד או להעתיק טקסטים - אפשר להעתיק מכל טקסט שפקעו זכויות היוצרים שלו, באחד משני אופנים: א. הזכויות פקעו, כגון שחלפו 70 שנים ממות המחבר ז"ל. ב. כשבעלי הזכויות מסרו את הזכויות לציבור ברישיון תואם ל"נחלת הכלל" (ולא רשיונות אחרים שיש בהם כדי לבלבל ולהטעות את הציבור בתנאים מתנאים שונים). אם אתה מסופק לגבי משהו ספציפי, תוכל לשאול כאן, או בדף המיועד לכך (עדיף, כי אז התשובות ישרתו משתמשים נוספים). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:33, 23 בינואר 2021 (IST)

{{משתמש פרויקט עריכה שבועי}}[edit]

זה בסדר שיצרתי את התבנית?? נראה לי כדאי שהשותפים בפרויקט יכניסו לדף המשתמש שלהם (באם יצרו אותו) את התבנית ע"מ שקוראי האוצר יידעו למי לפנות בנוגע לפרוייקט... אם כבודו חושב שהתבנית איננה מתאימה לאוצר, בבקשה תמחק אותה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 10:52, 24 בינואר 2021 (IST)

יישומון[edit]

אני מנסה להחדיר צ'אט לאתר (בעקבות דיון עם עובר אורח, עמד, מצולות ים, סיני ועוקר הרים), ואני נזקק לשם היישומון של האוצר (אם קיים). תודה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 13:28, 24 בינואר 2021 (IST)

נראה לי שדבר כזה צריך לעבור אצל מערכת לפני הביצוע שלו בפועל. תוכל לעמדו איתו בקשר במייל. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:50, 24 בינואר 2021 (IST)
שלחתי לו דוא"ל. (לגבי חתימתי, זו הפעם האחרונה שהיא נראית כך ;-)) אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ היום י"ח בתשרי ה'תשפ"ד 14:24, 24 בינואר 2021 (IST)
לא נראה לי שאפשר להחדיר צ'אט לאתר ולתפעל אותו בלי גישה לשרתי האתר. זה לא אמור לעבוד כך כמובן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:43, 24 בינואר 2021 (IST)
אין שום בעיה. אם תוכל בבקשה לטפל בעניין. בתודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ 18:34, 24 בינואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לא משנה. מי אדיר טיפל בעניין. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ 19:08, 24 בינואר 2021 (IST)

תנאי מפרשים כללי - מפרשי מדרש רבה[edit]

בגלל צורת שמות הדפים של המדרש ומפרשיו, נאלצתי לכתוב בתבנית:תנאי מפרשים כללי תנאים רבים למפרשי המדרש, שלדעתי מכבידים מאד על הקוד של התבנית. לכן ניסיתי ליצור את התבנית:תנאי מפרשי מדרש רבה, אבל משום מה זה לא עבד לי, וכשניסיתי להטמיע אותה בתנאי מפרשים כללי הסרגל הוסר מכל דפי המדרש. יש לך מושג למה? עמיאל - שיחה 14:38, 24 בינואר 2021 (IST)

אבדוק אי"ה בהמשך. הפתרון הוא ליצור תבנית ניווט כללי עליון ייעודית לכל אחד ממפרשי המדרש ולעקוף את תבנית תנאי מפרשים כללי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:39, 24 בינואר 2021 (IST)
תדדה. דרך אגב, דף השיחה שלך עבר את ה100,000 בתים. נראה לי הגיע הזמן לארכב... עמיאל - שיחה 19:03, 24 בינואר 2021 (IST)

תוספת ליפה עינים[edit]

בדף בבלי/פסחים מופיע קישור ליפה עינים, אני יכול להקליד את זה אבל לא יודע האם לציין זאת ביפה עינים על פסחים או על בבא מציעא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 15:11, 24 בינואר 2021 (IST)

איפה? סיני ועוקר הרים? לא ראיתי שם קישור ליפה עינים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:40, 24 בינואר 2021 (IST)
אה. ראיתי, זה מתאים ליפה עינים על פסחים ועוסק בדבריו שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:42, 24 בינואר 2021 (IST)

מדיה ויקי:Group-autopatroller[edit]

מותר לי לקבל הסבר לגבי מהותו של הדף? הוא לא מכיל שום תוכן היוצר משהו מועיל אלא רק את המילים: "בדוקי עריכות אוטומטית" או משהו כזה. בתודה מראש, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 18:25, 31 בינואר 2021 (IST)

אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה, אאל"ט הדף גורם לכך שמשתמשים יקבלו הודעות מסגנון "נוספת לקבוצה "בדוקי עירכות אוטומטית"" במקום "נוספת לקבוצה autopatroller" --מושך בשבט (שיחה) 21:52, 31 בינואר 2021 (IST)
זה דף תרגום של מערכת מדיה-ויקי. אבל במיזמים גדולים יותר של מדיה-ויקי כמו 'ויקיפדיה' יש יותר 'מבינים' בדברים כאלה, שמן הסתם ישמחו להשביע את רצונך יותר ממה שתמצא פה בתחומים הללו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:35, 1 בפברואר 2021 (IST)
תודה רבה. מערכת, נראה לי שהבנתי... אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 09:15, 1 בפברואר 2021 (IST)

רשימת סקריפטים[edit]

האם יש באוצר רשימת של כל הסקריפטים הקיימים? (על מנת להריץ כמה מהם ביחד). תודה, אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 13:50, 1 בפברואר 2021 (IST)

אחיה יאיר וודקה, בדף מיוחד:סקריפטים רשומים כמעט כל הגאדג'טים באתר, ואפשר להריץ אותם דרך ההעדפות. מלבדם קיימים באוצר מספר סקריפטים בודדים, מדיה ויקי:סקריפטים/88.js‎, מדיה ויקי:סקריפטים/89.js (שדרוג של 88), ומדיה ויקי:צביעת תחביר.js (אולי יש עוד אחד או שניים שפספסתי). עמיאל - שיחה 15:39, 1 בפברואר 2021 (IST)
מה שעמד אמר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:56, 1 בפברואר 2021 (IST)
ניסיתי לטעון כמה ביחד, ולא עבד אפילו אחד... (גם אחרי רענן). אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 09:36, 2 בפברואר 2021 (IST)
למה כזה חשוב שתהיה בדף שורה אחת בלבד? מה מפריע לך שיהיו שתיים או שלש שורות? קריצה עמיאל - שיחה 09:42, 2 בפברואר 2021 (IST)
ממש לא אכפת לי, מצידי אלף. רק איך אני עושה את זה?? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 09:48, 2 בפברואר 2021 (IST)
תרשום בדף הסקריפטים שלך את השורה הבאה:
importUserScript(89);
importUserScript(צביעת תחביר);

השורה הראשונה (סקריפט 89) אמורה להוסיף לך כוכב בפינה השמאלית העליונה שלך המסך להתראות מרשימת המעקב, והשורה השניה אמורה לעשות צביעת תחביר, אבל לא ניסיתי את הסקריפט הזה ולכן אני לא יודע אם הוא עובד בפועל. עמיאל - שיחה 10:04, 2 בפברואר 2021 (IST) ────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עמד, אני יכול להוסיף לשם גם סקריפט שאין באוצר? ואם כן איפה? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 10:08, 2 בפברואר 2021 (IST)

כן, עליך לרשום בדף הנ"ל את השורה הבאה:
mw.loader.load('//כתובת&action=raw&ctype=text/javascript');

את המילה כתובת תחליף בכתובת הURL של הסקריפט (לא כולל https://), ראה דוגמא בשורות הראשונות בדף הסקריפטים שלי. עמיאל - שיחה 10:16, 2 בפברואר 2021 (IST)

ניסיתי, ולא עובד אף אחד מהסקריפטים. לא הרשומים, ולא של ויקיפדיה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 10:25, 2 בפברואר 2021 (IST)
אחיה יאיר וודקה, טעות שלי. תכניס לדף הסקריפטים שלך את 7 השורות האחרונות בדף הסקריפטים שלי ואז כמעט כולם יעבדו (חלקם פשוט לא מותאמים לאוצר, למשל הסקריפטים של עריכה מהירה ושל חתימה לא נראה לי יעבדו לגמרי (או חלקית). עמיאל - שיחה 10:45, 2 בפברואר 2021 (IST)
לא עובד. נראה לי שאני לא יודע כיצד לסדר את זה... יש סיכוי שאתה עוזר לי? תודה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 11:11, 2 בפברואר 2021 (IST)
לא הגיוני שלא עובד. רעננת את הדף? מה למשל לא עובד? עמיאל - שיחה 11:14, 2 בפברואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

כלום. גם לא 88/89.אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ 11:15, 2 בפברואר 2021 (IST)

שלחתי לך מייל. עמיאל - שיחה 11:17, 2 בפברואר 2021 (IST)

תקלה אפשרית[edit]

"מערכת העביר את הדף משתמש:מושך בשבט/רש"י עלבראשית רבה לשם משתמש:מושך בשבט/רש"י על בראשית רבה בלי להשאיר הפניה: למניעת תקלה אפשרית"

מה התקלה האפשרית? מושך בשבט (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתם

מערכת חשב כנראה שהבוט יוצר דפים על בסיס שם הדף. העובדה היא שלבוט לא מעניין מה שם הדף שממנו הוא שואב את התוכן, ולכן זה באמת לא משנה, אבל סתם כדאי לקרוא לדפים בשמות מתאימים להם... עמיאל - שיחה 20:36, 8 בפברואר 2021 (IST)
כן. כמו שעמיאל אמר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:48, 8 בפברואר 2021 (IST)

הפיכת מילים ארמיות לעבריות[edit]

שלום. אני עוסק כעת בהקלדת רש"י על התנ"ך, ושמתי לב שרש"י מביא הרבה מילים ארמיות בפירושו. מהן גם לא כ"כ מובנות למי שאינו בקיא דיו בארמית. מה לעשות איתן? להשאיר אותן כמות שהן או לתרגם אותן? תודה רבה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ ט' באדר ה'תשפ"א ۞ 11:46, 21 בפברואר 2021 (IST)

להשאיר כמות שהן. אנחנו לא מתערבים בפירושי הראשונים, אולי בעתיד נעשה מילון ארמי עברי שבהצפת עכבר יהיה אפשר לראות מה הביאור, אבל להשאיר כמו במקור. גם המרכאות לציטוטי הפסוקים לא מקובלות ברש"י, תיצמד למקור, ואפשר להדגיש ככה את הציטוטים מהפסוק עצמו בתחילת כל קטע. מערכת (שיחה) 11:50, 21 בפברואר 2021 (IST)
באמת התחלתי לתקן את זה...
אני עושה את זה עם עוד מישהו.
ראה רש"י/חגי/ב. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ ט' באדר ה'תשפ"א ۞ 11:51, 21 בפברואר 2021 (IST)
מצוין. באופן כללי, כדאי תמיד להביט על דפים דומים באתר ולהשוות את העיצוב, כדי שהאתר ימשיך להיראות יפה יותר מכל הבלגן שהולך ברשת. מערכת (שיחה) 12:49, 21 בפברואר 2021 (IST)
רש"י מביא הרבה בפירושו מילים בלע"ז. להשאיר אותן בתוך או להסיר אותן, כי לא נראה לי שמישהו שילמד את זה זה יעזור לו, וזה בכלל בצרפתית עתיקה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 12:09, 22 בפברואר 2021 (IST)
להשאיר, בעתיד נבחן כיצד לשלב (אולי בתבנית מונחון) הסבר ללעזים הללו. או שנעיר עליהם בהערות שוליים, יש ספרות ענפה שעוסקת בזה, החל מספרו המצויין של ד"ר קטן וכלה במחקריו של א"מ גלאנצר. מערכת (שיחה) 12:11, 22 בפברואר 2021 (IST)
תודה. עוד משהו, ב"תבניות להוספה", אפשר להוסיף את התבנית של מראי מקומות? יש לה שימוש רב מאוד. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 12:14, 22 בפברואר 2021 (IST)
לא הבנתי: על אלו תבניות אתה מדבר? {{ממ}} ומה עוד? מערכת (שיחה) 12:48, 22 בפברואר 2021 (IST)
כן. זהו. תודה. ועוד משהו בקשר אליה, אפשר להכניס קישור אוטומטי בפרמטר? אם אתה מבין את כוונתי. אני יכול לעשות זאת בעצמי, אבל שואל אם אפשר לעשות את זה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 12:50, 22 בפברואר 2021 (IST)
אתה מתכוון להטמיע את הקישור הפנימי לתוך התבנית? זה לא תמיד טוב, לכן לא עשינו את זה. לפעמים לא כל הטקסט בתוך הממ צריך להיות קישור. מערכת (שיחה) 13:26, 22 בפברואר 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

טוב... תודה. אבל אני עדיין לא רואה את המ"מ בקטגוריה שלתבניות להוספה. ועוד משהו, זה מאוד לא נוח להכניס את הממ. אי אפשר להריץ כמה דקות בוט שיבצע את זה?? אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 13:43, 22 בפברואר 2021 (IST)

לא הבנתי אותך לגמרי כנראה. מה זה קטגוריה שלתבניות להוספה? ומה לא נוח להכניס? אפשר לעשות כמעט כל דבר טכני עם בוט, אבל מה?
אנא הסבר לי ברחל-בתך-הקטנה, או תן דוגמה. מערכת (שיחה) 13:51, 22 בפברואר 2021 (IST)
מערכת, אני אסביר. בסרגל העריכה יש אפשרות להפניה, כותרת, חתימה, הוספת קישור, וכו'. יש גם אפשרות ל"תבניות להוספה". אתה צריך להגדיר היכן שהוא שיהיה שם גם את הממ. אני לא יודע איפה. אולי עמד יחכימנו. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 14:01, 22 בפברואר 2021 (IST)
אה. אטפל. מערכת (שיחה) 14:18, 22 בפברואר 2021 (IST)
אחיה יאיר וודקה, בוצע בוצע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:22, 22 בפברואר 2021 (IST)
כל הכבוד! ראיתי. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ י' באדר ה'תשפ"א ۞ 14:33, 22 בפברואר 2021 (IST)

שמות הקודש[edit]

מה המדיניות כאן לגבי שמות הקודש (כגון יו"ד ה"א)? תודה. אֲחִיָּה יָאִיר ווּדְקָה ۞שִׂיחָה۞ דפים משניים ۞ תרומותיי ۞ ט' באדר ה'תשפ"א ۞ 19:07, 21 בפברואר 2021 (IST)

לוגו חדש[edit]

הלוגו

שלום וברכה. מצו"ב לוגו שעצבתי, אולי עדיף להחליף את הנוכחי אליו. אור זרוע (שיחה) 18:09, 24 בפברואר 2021 (IST)

אור זרוע, א. תודה רבה זה נראה נהדר. ב. היינו שמחים להשתמש בו אבל לשם כך יידרשו שני דברים: א. האם יש לנו זכות להשתמש בגופן הזה? (איזה גופן זה?) ב. להתאים את הצבעים של המילים, שתהיינה בשני הצבעים. מערכת (שיחה) 18:40, 24 בפברואר 2021 (IST)
בעצם על ב. אפשר לוותר, אם אתה חושב שמבחינה מקצועית יותר יפה ככה. מערכת (שיחה) 18:41, 24 בפברואר 2021 (IST)
תודה. בנוגע לא: הפונטים מכאן. לפי מה שהבנתי, נראה לי שמותר להשתמש. ב: לענ"ד הצבעים שבחרתי הם יותר טובים. אור זרוע (שיחה) 18:45, 24 בפברואר 2021 (IST)
מקבל את עמדתך. הנחת את דעתי לגבי הפונטים. התוכל לדאוג שהמילים יתחילו וייגמרו במקביל לספרים כפי שזה בנוכחי? מערכת (שיחה) 18:47, 24 בפברואר 2021 (IST)
ככה זה טוב? אור זרוע (שיחה) 18:55, 24 בפברואר 2021 (IST)
קרוב למושלם! תודה רבה רבה. תרגיש חופשי להציע הצעות, אנחנו לא ממש חזקים בגרפיקה כפי שאתה בוודאי רואה, ועדיין רוצים לתת ללומדים תורה מפוארת בכלי מפואר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:12, 24 בפברואר 2021 (IST)
לא תרצה להחליף את הסמל הנוכחי למה שהצעתי? אור זרוע (שיחה) 13:39, 25 בפברואר 2021 (IST)
ארצה כן, העברתי את זה לביצוע. מערכת (שיחה) 14:10, 25 בפברואר 2021 (IST)
אני לא בטוח, אבל אולי אני יכול להחליף. יצרתי על זה מדריך בויקיפדיה. אני צריך בשביל זה בחזרה את הרשאת עורך ממשק. --מושך בשבט (שיחה) 15:11, 25 בפברואר 2021 (IST)
זה אמור להיות פשוט מאוד, למחוק את התמונה הנוכחית ולהחליף אותה בתמונה שיצרתי. בהצלחה! אור זרוע (שיחה) 15:15, 25 בפברואר 2021 (IST)
זה יושב בתיקייה בשרת, לא באתר, והגישה שלי לאותה תיקייה מוגבלת משום מה. בטיפול "המחלקה" הטכנית. שכחתי שגם לנו יש גרסה שקופה. והכי טוב היה אם היינו יוצרים גירסה וקטורית. עכ"פ זה בטיפול ותודה על המאמץ לכולם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:12, 25 בפברואר 2021 (IST)
אור זרוע, הצלחתי להעלות את זה לשרת, אבל ברזולוציה הזו זה יוצא נורא. כרגע אין כלל אפשרות להעלאת גרסה וקטורית. בודק את זה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:10, 1 במרץ 2021 (IST)

בדוק[edit]

תודה על האמון. אשתדל לא לאכזב. המגיה (שיחה) 00:38, 25 בפברואר 2021 (IST)

תודה לך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:18, 25 בפברואר 2021 (IST)

עריכתך בדף שו"ת הרא"ש/כז/ח[edit]

בעריכה זו הוספת את תבנית שולי הגליון, על אף שהתבנית קיימת כבר כחלק מהניווט התחתון בשו"ת הרא"ש. לא שיניתי את זה בגלל שאני חושב שאולי עדיף למחוק את שולי הגליון מכיוון שהדבר גורם לכך שהיא מונחת מתחת לתבנית "פורסם בנחלת הכלל". לאחר מכן אוכל להריץ בוט שיוסיף את שולי הגליון במקום המתאים בכל דף שקיימת בו התבנית הערה, תוספת, או התג ref. עמיאלשיחה • 15:30, י"ד באדר ה'תשפ"א • 15:30, 26 בפברואר 2021 (IST)

לא התכוונתי לכך. פעל כמיטב הבנתך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:46, 27 בפברואר 2021 (IST)
עשיתי כמיטב הבנתי... תודה על האמון. עמיאלשיחה • 23:29, ט"ז באדר ה'תשפ"א • 23:29, 27 בפברואר 2021 (IST)

הרשאות[edit]

תודה על האמון ועל שינוי ההרשאה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:29, 28 בפברואר 2021 (IST)

שתי הערות[edit]

א. עריכותיך האחרונות בדף תבנית:סרגל בבלי/פנים גרמה לכך שכל דפי הבבלי במסכת סוטה נכנסו לקטגוריה:דפים עם יותר מדי קריאות למשתנים הגוזלים משאבים. אני יודע שזו בעצם בעיה כללית בכל התבניות שיש לנו בניווט העליון, שיש בהם תנאים מסובכים שגוזלים משאבים. משאיר את העניין לטיפולך. ב. במקביל (אולי בגלל אותה עריכה בדף הנ"ל, אע"פ שזה לא נראה כך), כל דפי הבבלי במסכת סוטה נכנסו לקטגוריה:בבלי: סוטה. בברכה, עמיאלשיחה • 10:33, י"ז באדר ה'תשפ"א • 10:33, 1 במרץ 2021 (IST)

אנסה לבדוק מה זה אמור להביע. לגבי גזילת משאבים - תיארתי לעצמי שזה יקרה, אבל בכל הדפים ולא רק במסכת סוטה. יש לי שני פתרונות אפשריים: א. לפצל את סרגל בבלי למסכתות ולהפחית עומס. ב. ליצור רשימות מדויקות של תוכן הספרים המופיעים בסרגל (על איזה דפים יש את הספר) ואז לגרום שהתבנית לא תשתמש בתנאי #אם אלא תקבל רשימות מדויקות (זה יגרום שיופיעו גם קישורים אדומים בסרגל הצד, כמובן שאפשר להחיל את הפתרון הזה רק על ספרים שיש לנו מהם את רוב החומר וכך למזער את הנזק של ה"אדמת").
לגבי הבאג של הקטגוריה, זו חידה מעניינת, זה נוצר כנראה מהסרת 'בבלי' מתנאי מפרשים כללי, אבל עדיין אני לא מבין למה בדיוק הדפים הללו לא מצייתים לתנאי הכללי של "ניווט כללי עליון", יש לך רעיון? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:02, 1 במרץ 2021 (IST)
עמד, אכן משום מה דפי בבלי סוטה לא "הבינו" את התנאי ב{{ניווט כללי תחתון}} ש"הסביר" לתבנית שמדובר בדף "בבלי". כעת קיבלו הסבר מפורט. אולי זה רעיון עבור כל הספרים הקבועים (וזה חוסך משאב 1/100). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:24, 1 במרץ 2021 (IST)
פתרון מעניין, אבל הוא חוסך שתי קריאות בלבד, וברגע שיתווספו עוד שני ספרים ל{{סרגל בבלי/פנים}}, דפי מסכת סוטה יחזרו לתוך הקטגוריה, יחד עם מסכתות רבות נוספות (למשל בדפי מסכת יבמות יש כעת בדיוק 100 קריאות). אגב, ניסיתי להוסיף תנאי של #קיים באחד מדפי מסכת יבמות (שיש בהם בדיוק 100 קריאות), ופתאום קטרוג הדף השתנה. לא יודע למה זה קורה, אבל הקריאות המרובות הם אלו שלא נותנות לתוכנה להבין את התנאי שב{{ניווט כללי תחתון}}.
בקשר לפתרונות האפשריים לבעיית הקריאות, לא לגמרי הבנתי מה פירוש "לפצל". אולי אתה מתכוון שהקריאה לספרים שמפרשים רק מסכת אחת תהיה רק בדפי אותה מסכת? הכנסתי בעבר כמה תנאים כאלה (בעריכה זו) אם ידוע לך על עוד ספרים ברשימה שקיימים רק על מסכתות מסויימות, כדאי להוסיף את התנאי הנ"ל גם אצלם, כדי לחסוך קריאות נוספות. אבל הפתרון הזה הוא גם כמותי וזמני, וגם 70 קריאות יכולות להקשות על טעינת הדף בחיבורים איטיים.
הפתרון השני שהצעת, על אף מורכבותו ויצירת הרשימות שהוא דורש, נראה לי יותר יועיל להפחתת הקריאות המרובות. אני לא רואה נזק גדול בקישורים לדפים שלא קיימים, אם הדפים האלו הם דפים שאמורים להיות קיימים ועוד לא הוקלדו. אדרבה, זה דווקא יכול לעודד את הלומדים ליצור את הדפים "האדומים". עמיאלשיחה • 13:41, י"ז באדר ה'תשפ"א • 13:41, 1 במרץ 2021 (IST)

כפילות בתבניות גימטריה[edit]

(פוצל מהדיון הקודם)

אגב, בלי שום קשר לנושא המדובר, ראיתי כעת שקיימות שלש תבניות זהות לכאורה - {{מספר לאות}}, {{גימטריה לתבניות מספר לאות}}, {{גימטריה מספר לאות}}. אשמח אם תסביר לי את הצורך בשלשתם, או פשוט תמחק את המיותרות. עמיאלשיחה • 13:43, י"ז באדר ה'תשפ"א • 13:43, 1 במרץ 2021 (IST)

מחקתי אחת, את {{גימטריה לתבניות מספר לאות}} לא מחקתי, אני לא זוכר מה מיוחד בה ("לתבניות") ואני רואה שהיא בשימוש רב. אם יש לך רעיון מה הסיפור, נוכל להחליט למחוק. תודה על הסדר שאתה עושה שם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:50, 1 במרץ 2021 (IST)
נראה לי שתיקנתי את זה ויקח זמן לתבנית להתעדכן. תוכל לתת לי באופן זמני (ליום נגיד) הרשאת מפעיל כדי שאוכל לעדכן את התבנית? כמובן שלא אשתמש בהרשאה לשום צורך אחר. עמיאלשיחה • 14:20, י"ז באדר ה'תשפ"א • 14:20, 1 במרץ 2021 (IST)
הסבר הבקשה: העדכון דורש את "עקיפת ההגבלה על קצב הפעולות", שקיימת רק אצל מפעילים ובירוקרטים. עמיאלשיחה • 14:23, י"ז באדר ה'תשפ"א • 14:23, 1 במרץ 2021 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אין לי מושג מה 'תוקן', אבל אתה בהחלט ראוי להרשאה הזו, בינתיים היא זמנית, ותודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:25, 1 במרץ 2021 (IST)
תודה. נראה שבכל זאת יקח לזה זמן להתעדכן, ורק עוד כמה ימים יהיה אפשר לדעת אם התבנית הזו נצרכת.
אגב, משהו מוזר שגיליתי במקרה לאחר קבלת ההרשאה ואני חושב יש לשנות, הוא שמפעילי מערכת יכולים לשנות את כל הרשאות המשתמש, כולל הרשאת בירוקרט, מעלים, בודק, ובוט! מה שאומר שאני יכול לעשות את עצמי בירוקרט, או להסיר לך ולשאר הבירוקרטים את הרשאות הבירוקרט! אף על פי שהמפעילים הם משתמשים אמינים ואין חשש שינצלו את הרשאותיהם לרעה, אני לא חושב שאפשר להעלות על הדעת כזה אבסורד, וממליץ לתקן את זה מהר. עמיאלשיחה • 15:17, י"ז באדר ה'תשפ"א • 15:17, 1 במרץ 2021 (IST)
תודה על שימת הלב, זה אכן מוזר ומטריד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:37, 1 במרץ 2021 (IST)
עמד, הבנתי למה זה קרה, תוכל לבדוק מה המצב כעת? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:36, 1 במרץ 2021 (IST)
עכשיו זה תוקן ורק בירוקרטים יכולים לשנות הרשאות. עמיאלשיחה • 16:39, י"ז באדר ה'תשפ"א • 16:39, 1 במרץ 2021 (IST)
מעולה. תודה על המשוב. אין כמוך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:41, 1 במרץ 2021 (IST)
לאחר זמן התבנית עודכנה וכעת אין דפים המשתמשים בה. אשמח אם תמחק אותה. עמיאלשיחה • 10:30, ו' בניסן ה'תשפ"א
מחקתי. מקווה שאת הנכונה. ממש תודה על המעקב והתזכורת, זה מאד חשוב לתפקוד המערכת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:27, 19 במרץ 2021 (IST)

הוספות לסרגל בבלי[edit]

שלום, אם אתה עדיין בשטח (מקודם הופעת בדף השינויים אחרונים): אבקש להוסיף לסרגל הצד של הבבלי את הספרים "מים חיים" של הפרי-חדש על הבבלי (נדפס בסוף ש"ס וילנא) וכן את הספר "פתח הבית - דבר בעתו" של ר' אברהם טיקטין. אויצרניק (שיחה) 22:32, 6 במרץ 2021 (IST)

אויצרניק, אני בשטח, אבל עסוק במשהו. אטפל בזה מאוחר יותר, ואם לא - תזכיר לי. באופן כללי מפרשים שאין מהם על כל דף, כדאי ליצור להם דף אינדקס מפורט שבו יירשמו רק הדפים שיש מהם מאותו מפרש (אפילו אם עדיין אינם אצלנו, קישורים אדומים), ואז אוכל לרשום לתבנית שיוצרת את סרגל הצד להתייחס למפרש זה רק בדפים המסוימים הללו, זה יקל על התבנית ועל פעולת האתר כולו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:19, 6 במרץ 2021 (IST)
אויצרניק, לא הגעתי לסרגל, אבל בינתיים יצרתי את דף האינדקס מים חיים/פסחים. אם תתן לי קישור למהדורת דפוס מקוונת של 'פתח הבית' (יש רק על פסחים?) אולי אצור גם לו אינדקס דומה ואז אגש עם הנתונים הללו להכנסת התנאי לסרגל הניווט. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:13, 8 במרץ 2021 (IST)

@ (2)[edit]

--212.76.97.130 10:52, 7 במרץ 2021 (IST)

הגבתי שם. תודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:06, 7 במרץ 2021 (IST)
שלחתי עוד מייל --2.53.151.103 18:02, 10 במרץ 2021 (IST)
ראיתי עכשיו והגבתי. תזכה למצוות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:01, 10 במרץ 2021 (IST)

הגדה של פסח[edit]

שלום, שלחתי לך לדוא"ל את התכנית לפיצול הגדה של פסח, כך שיהיה אפשר להעלות הגדות של פסח רבות לפי מתווה מסודר וזה יאפשר לעשות סרגל ניווט כמו במפרשי הבבלי, שבו יוכלו לעבור בין הגדות מקבילות. אם החלוקה תהיה מקובלת עליך תכתוב לי בבקשה כאן או שם ואתחיל להעלות את ההגדה שהקלדתי (על פי הגדת שיח יצחק, אבל רק טקסט ההגדה עצמה וההערות המעשיות) בתור בסיס. זה דבר חשוב שיהיה. רק מה, אני חלש מאד בעיצוב בקוד ויקי, מניח שיש פה מי שידעו לעצב את זה או אתה עצמך אם אתה יודע. צריך משהו בסיסי, בעיקר מרכוזים והדגשות. המגיד (שיחה) 12:32, 7 במרץ 2021 (IST)

הופ. הפתעה. כשדברתי אתך לא חשבתי שתהיה כה מעשי וכה מהיר. אעבור על התכנית ואשתדל לתת תשובה מהר. תודה רבה! (ואם כבר נרשמת, אתה יכול כמובן להצטרף לחגיגה כולה). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:36, 7 במרץ 2021 (IST)
המגיד, החלוקה שלך נראית הגיונית (אולי כדאי לחסוך פיצול יתר ולעשות למשל את "מוציא מצה" בעמוד אחד, אני לא מאמין שבאיזושהי הגדה יש מספיק חומר בנפרד על שני הסימנים הללו). ועוד הערה: לדעתי הדף הראשי הגדה של פסח יכלול את כל ההגדה ברצף אחד לתועלת המעיינים שלא ירצו 'לדפדף' בצורה של "הכללה". ועוד: אתה יכול להעלות חופשי לפי החלוקה שלך, מקסימום נראה בעתיד שיש משהו שצריך להוסיף או להזיז, נעשה זאת. או כמו שאמרו בוויקיפדיה: היו נועזים... האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:02, 7 במרץ 2021 (IST)
העליתי את הכל. ראה טיוטה:הגדה של פסח והבחן שלמרות פיצולים קטנים ממש, התוצר הרציף נראה מצוין (זה חייב לקבל עיצוב לפחות כמו דפי התנ"ך, וכן גם סידורי תפילה, כי בניגוד לשאר ספרים, זה ספר שאנשים רגילים לצורתו כשל סידור עם גופנים בגדלים משתנים ושאר מאפייני סידור, וזה גם טקסט מנוקד שלא כל הגופנים עושים לו טוב). סיימתי. לילה טוב. המגיד (שיחה) 20:11, 7 במרץ 2021 (IST)

אגמ זמני[edit]

הברקה! נאשער (שיחה) 22:34, 7 במרץ 2021 (IST)

תודה, נאשער. ראיתי את השימוש שעשית בתבנית, זה רעיון טוב אבל עבודה קשה מדי כשהיא לא נעשית 'על הדרך'. הייתי מציע כשנתקלים בתוך כדי לימוד בסימן מסוים, לקשר אליו. או לקשר מדי פעם כמה סימנים בודדים לפי הסדר, והקטגוריות משמשות ממש כתגיות. בעתיד אם מישהו ילמד את סוגיות 'ציצית', יקבל קטגוריה גדושה בשו"תים, שמן הסתם יהיה ניתן למיינה בהמשך לתתי-נושאים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:15, 8 במרץ 2021 (IST)

שולחן ערוך[edit]

הי מערכת, אני רואה שהשו"ע כולו זמין בנחלת הכלל מדפוס למברג (בעבר היה נראה לי שיש רק מהדורה מוויקיטקסט או משהו קנייני אחר), אתה רוצה שאטפל בזה? אני עומד להעלות משהו אחר, אבל אחר כך אוכל לטפל, נניח בתחילת שבוע הבא. מהדורה קמא (שיחה) 01:39, 11 במרץ 2021 (IST)

לא. תודה אבל אין צורך, מישהו כבר מטפל בזה (מה שעלה מאנונימי היה מדגם לבדיקה, זה מישהו שאני מכיר וסומך עליו). אתה יכול להמשיך בנחת במה שתכננת. שוב תודה ולילה טוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:51, 11 במרץ 2021 (IST)

שדרוג סרגל הבבלי[edit]

חזרתי לבית לבין הזמנים, וראיתי את השדרוג המדהים של התבנית! כל הכבוד וישר כח עצום!!

א. נראה לי שהפונט של הקישורים גדול מדי ואולי כדאי להקטינו. בדפי הבבלי עצמם הפונט גדול עוד יותר בגלל הגדלת הפונט באופן כללי בכל הדף.
ב. האם יש בתכנון לשנות את תצוגת שאר הסרגלים באתר לתצוגה זו, או שזה דווקא בבבלי?
ג. עוד שאלה לא קשורה, האם יש חובה כלשהי לחתום עם תאריך לועזי או שאפשר לחתום את התאריך עברי בלבד? כך: עמיאלשיחה • 15:43, ד' בניסן ה'תשפ"א

עמיאלשיחה • ד' בניסן ה'תשפ"א 15:44, 17 במרץ 2021 (IST)

עמד שלום,
שמח שאהבת את הסרגל החדש.
א. אנסה עוד מעט להקטין.
ב. לאחר תקופת הרצה, נשנה את כל הסרגלים, מחכה לקבל עוד תלונות ולדייק את הסרגל.
ג. אין פה שום חובות (מה שידוע לי), כל אחד חותם איך שנעים ונוח לו. המחויבות היחידה שאפשר לשאוף אליה היא מחויבות לדייקנות הההדרה ואולי גם לאחידות כלשהי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:29, 17 במרץ 2021 (IST)

תודה[edit]

מצאתי עכשיו את ההזמנה שלך בדוא"ל שלי, אני משער שייתכן ששלחת באותה תקופה (דצמבר 2019) הזמנות לעוד אנשים ולכן ייתכן שלא תזהה אותי כעת. ומבחינתי טוב שכך. אהובה עלי האנונימיות. אשתדל לתרום בתחומים שמעניינים אותי בגבולות אוצר הספר התורני כמובן. תודה על ההזמנה, האתר נראה מתפתח יפה. --אלבטרוס (שיחה) 12:13, 4 באפריל 2021 (IDT)

הי, תודה שבאת אלבטרוס, ניסיתי וניסיתי לנחש, לא מצליח לזהות. אולי כשתתקדם בעריכות אוכל לזהות דפוס כלשהו. בינתיים העלית לי רעיון ישן ליצור תבנית מידע שתאפשר לנווט לקריאה בוויקיפדיה(לנטפרי:המכלול)/אנציקלופדיה יהודית על נושאים מתאימים. אולי אטפל בזה בערב ואראה לך דוגמה על אחד הדפים של צמח דוד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:53, 4 באפריל 2021 (IDT)
אלבטרוס, אני מקווה שתאהב את מה שתראה בדף שיצרת, ואם כן: א. תאמר לי. ב. תוכל להשתמש הלאה. תודה על מה שכבר העלית, זה יפה מאד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:06, 5 באפריל 2021 (IDT)
ידעתי שלא תאכזב! מאוד מאוד מאוד אהבתי. זה אתגר לזהות את כל הדברים המתאימים לקישור שעדיין לא קושרו שם, אולי אעשה את זה בעצמי, אולי אעלה עוד קצת טקסט של גנז, ממש אהבתי את הרעיון ואני תמה על עצמי כוויקיפד איך לא חשבתי להציע את זה. אלבטרוס (שיחה) 15:44, 5 באפריל 2021 (IDT)

תבנית מידע[edit]

כדאי לעשות תיאום בין תבנית אישים לתבנית מידע, אני משער שאפשר להפיק מכך תועלת רבה. מי אדיר (שיחה) 01:47, 5 באפריל 2021 (IDT)

רעיון. בינתיים תבנית אישים נועדה בעיקר לסמן איפה יש אישיות, אני עדיין לא יודע בדיוק איך נציג את המידע, ולכן הכיוון הזה הוא בהחלט רעיון. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:49, 5 באפריל 2021 (IDT)
את דעתי הענייה אציג: הבו דלא לוסיף עלה לקשר לוויקיפדיה בענייני אישים. אני לא רוצה להתבטא בחריפות אבל ויקיפדיה היא לא המקום המתאים לקרוא בו על חז"ל ראשונים ואחרונים, מילא על ערים ומלחמות, אבל על רבנים? הפתרון לערכי אישים צריך להיות פנימי או עם אתר/בסיס נתונים חיצוני ייעודי. זו דעתי, הענייה כאמור. והמסופק יעשה שאלת חכם ושכמ"ה. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 23:15, 5 באפריל 2021 (IDT)

אגרות שמואל[edit]

מדהים. ראיתי שקישרת לספר הזה בכמה דפים (למשל: תפארת ישראל - יכין/סנהדרין/י), הספר סיקרן אותי, ביקשתי מאשתי וקיבלתי אותו כמתנה לחג הפסח בהפתעה. ממש משובח. אני מקווה להביא מהערותיו בסגנון שהבאת אתה בדף הנ"ל ככל שאמצא דברים חשובים לציון (מצאתי דבר אחד, אבל אולי יהיו עוד). יישר כח. אברהם יגל (שיחה) 17:56, 9 באפריל 2021 (IDT)

תודה. שבת שלום. באמת ספר טוב, אולי גם אני אמשיך לקשר ממנו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:02, 9 באפריל 2021 (IDT)

מורה צדק - בציעת הפת/אורח חיים/קסו[edit]

שלום, נעים לחזור ולגלות פעילות שוקקת. ברכותיי. העליתי עכשיו את הספר הנ"ל, אשמח אם תסדר שיופיע בסרגל נושאי כלי השו"ע, זה רק סימנים קסו-קסח. תודה מראש. אוצר האוצר (שיחה) 14:49, 22 באפריל 2021 (IDT)

הי, טוב לפגוש אותך, כמובן וכמובן שאטפל בזה.
אם כבר מדברים, אני כבר לא זוכר מה יצא בשעתו עם השו"ע, זכור לי שעבדת על זה אבל הטקסט זמין בנחלת הכלל, היה דיבור שאולי מהדורה קמא יעלה את כל מה שחסר, ואז כשתגיע לזה תבצע ההעלאה מחדש, במצב כזה השוואת הגרסאות תוכל לעזור לך למצוא טעויות אם יהיו הבדלים בין ההקלדה שלך לזו של ספריא. אם אתה לא מתנגד מסיבה כלשהי, אבקש ממנו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:52, 22 באפריל 2021 (IDT)
תודה. אין שום בעיה, אני עובד על זה כבר תקופה ממושכת ברקע תוך כדי לימוד, ואין לי שום ענין שהגירסה הראשונה תהיה על שמי, אז אדרבה ואדרבה שיעלה ויזכה את הקהל. אוצר האוצר (שיחה) 14:53, 22 באפריל 2021 (IDT)

זכויות יוצרים[edit]

כפי שהבנתי, באוצר יש אפשרות להעלות ספרים תוך שמירה על זכויות היוצרים. האם הדבר נכון גם לגבי כתיבת ערכים? כלומר, האם אני יכול לכתוב ערך באתר, ולהעתיק אותו לאתר אחר, תוך שחרור זכויות היוצרים או תרומה לעמותה פרטית כל שהיא? יישר כח על העמדת בית מדרש חשוב זה. --שמש מרפא (שיחה) 13:59, 7 במאי 2021 (IDT)

שמש מרפא, שלום. כל דבר שכתבת כאן, נשאר שלך, אתה רק מאפשר לנו להשתמש בו הלאה ולשמור לעצמנו את הזכויות על יצירות נגזרות (כלומר לא מגביל אותנו לגבי המשך השימוש), אבל כמובן שאנחנו לא מונעים ולא יכולים למנוע ממך להשתמש בו שוב ולשים אותו באתר אחר באיזו צורה שתרצה. הדרך ההפוכה תהיה בעייתית, אם פרסמת באתר אחר שבו אתה מתחייב על משהו לגבי החומר הזה, תהיה לנו בעיה לארח אותו אם הוא לא מתאים לתנאי הרישיון כאן. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:01, 9 במאי 2021 (IDT)
מממ, השאלה היא אם ההגבלה הזו מונעת ממני את האפשרות לתרום את החומר למישהו אחר. אסביר למה כוונתי: אני כותב באתר ערכים תורניים (בין השאר) באתר "המכלול". האתר הנ"ל שומר לעצמו את הזכויות על הערכים, כך שכל חומר שנתרם שם בעצמם שייך לגוף המפעיל את האתר. עלה בדעתי לנצל את העובדה שאצלכם התכנים נכתבים בצורה תורנית וחופשית יותר, חשבתי ליצור את הערכים בצורה גולמית אצלכם, ואז לעבד אותם לערכים במכלול. עכשיו, עד כמה שנתתי לכם את אפשרות השימוש, לכאורה אני לא יכול לתרום את החומר לאתר, מכיוון שאז זה מתנגש עם זכויות השימוש שלכם (כמובן שאישור יכול לפתור את העניין, אבל זה מסרבל). ויל"ע בזה. --שמש מרפא (שיחה) 04:34, 11 במאי 2021 (IDT)
אם הכוונה היא ליצירת טיוטה כאן, ולהשאיר אותנו עם הטיוטה - זה סתם לא יפה... אבל אם אתה מתכוון לכתוב כאן בסגנון 'שדי חמד', ואחר כך להשתמש במה שכתבת כאן כבסיס לכתיבה אנציקלופדית-"חילונית" במכלול או בוויקיפדיה, אני לא רואה שום בעיה: א. אנחנו לא לוקחים את הזכויות שלך (אני לא בטוח שהם יכולים לעשות זאת, אבל אולי). ב. מאחר שסגנון הכתיבה שם שונה בתכלית (אם הבנתי נכון) אז מדובר על שימוש בידע ולא העתק/הדבק, ולכן - כל עוד לא מדובר בהעתקה שיטתית של מבנה התכנים, אני לא חושב שאפשר יהיה למנוע ממישהו, גם לא מישהו שלישי, להשתמש במידע שזמין כאן ולכתוב ערכים או מאמרים על פיו בכל מקום - כשם שעושים את זה על פי ספרים.
אני מניח שבעתיד כשיצטבר כאן גוף ידע משמעותי בנושאים תורניים, יהיה זה מעשה שבשגרה לבסס ערכים אנציקלופדיים בוויקיפדיה ובנותיה על מידע שזמין כאן, תוך השארת הפניה ב'קישורים חיצוניים' לכאן, עבור מי שירצה להרחיב ולהעמיק את עיונו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:06, 11 במאי 2021 (IDT)
כמובן שלא. כוונתי לסגנון התורני יותר, אלא שביחס למלול זה טיוטה, וכך יצאו כולם נשכרים ב. אתה צודק עקרונית, אבל זה יוצר כאב ראש עבורי כי אצטרך לוודא שהשכתוב יסודי מספיק. יישר כח --שמש מרפא (שיחה) 12:19, 11 במאי 2021 (IDT)
תרשו לי להתערב - הכתיבה התורנית ההדוקה (סגנון אנציקלופדיה תלמודית) היא השלב המאוחר יותר בהתפתחות הטקסט, אנציקלופדיות כלליות שכונו פה "חילוניות" הם לא 'מתקדמות' יותר אלא פשוט מנגישות מידע ברמה נמוכה יותר לשוק הנמוך יותר (לבעלי אוריינות נמוכה יותר), זה אומר עם יותר מלל ובשפה יותר קלה, זה כל ההבדל, זה לא יחס של טיוטה וטקסט סופי אלא שני דברים שונים. אברהם ברוכוביץ (שיחה) 15:48, 11 במאי 2021 (IDT)
בכל מקרה, נראה לי מערכת שבשביל הרעיון של שמש מרפא הוא בהחלט יכול להשתמש בפלטפורמה שלנו כבסיס מידע לפני עריכת הערך בכל אתר אחר. השכתוב אינו צריך להיות יסודי כי כפי שכבר כתבת האוצר לא "משתלט" על הזכויות יוצרים של הטקסט עצמו שאותו יצר העורך הכותב. לגבי עריכת התוכן, אני מאמין שגם בצורתו הגולמית שמש מרפא לא מתכוון לכותבו בצורה "לא יפה" וכפי שהוא עצמו מעיד, וגם איני מטיל ספק ביכולתם של העורכים המובחרים באוצר לערוך ולשדרג את הדברים לאורך זמן. סיני ועוקר הרים (שיחה) 15:52, 11 במאי 2021 (IDT)

@ (3)[edit]

--היהודי שִׂיחָה תרומותיי ח' בסיוון ה'תשפ"א 13:11, 19 במאי 2021 (IDT)

טופל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 14:01, 19 במאי 2021 (IDT)

שו"ת מהרי"ק[edit]

ההערה התמימה שלך על הדפים החסרים התבררה כפארסה די רצינית. כל סדר הסימנים של המהרי"ק היה מבולבל בצורה לא רגילה. אחרי סדרת העברות החלטתי להעביר בעדיפות ראשונה בדיקה טכנית על כל המהרי"ק. אדווח כשאשלים. מהדורה קמא (שיחה) 13:32, 7 ביוני 2021 (IDT)

אני רואה. ורואה שעוד לא הסתיים. המון שעות. ההערה שלי הייתה תמימה לחלוטין לא העליתי על הדעת באיזה היקף מדובר. מה אגיד? כל הכבוד. זכות הרבים תלויה בך ידידי הטוב. לילה טוב. מקווה עוד להגיע לכאן הערב. נראה כבר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:34, 7 ביוני 2021 (IDT)
הושלם. בוצע בוצע. באתי לדווח לך והנה אני מוצא פה מחמאות תבנית:מסמיק. כעת ברצינות: ב"ה שמצאנו את זה, ה' יתן כח לבדוק את כל מה שהעלינו, כי למשל דבר כזה, זה ממש ברדק. מהדורה קמא (שיחה) 21:40, 7 ביוני 2021 (IDT)

@ (4)[edit]

תגובת מערכת ויקישיבה: שלום רב ישראל,

אנחנו נשמח לדון בשיתוף פעולה בין שני האתרים. אכן עבודה משותפת של שני מאגרי המידע עשויה לסייע להנגשת תורה ולהפצתה.

צריך כמובן לדון כיצד בדיוק יתבצע שיתוף הפעולה, אך אנו נשמח לבדוק את העניין.

בברכת התורה,

מתנאל ראט ויקישיבה, עורך ראשי

--מושך בשבט (שיחה) 22:45, 27 ביוני 2021 (IDT)

כפי שמתנאל כתב, צריך לגבש הצעה ספציפית לשיתוף הפעולה הזה. ככלל, אנחנו בעד ריכוז כוחות ליצירה תורנית רחבה ככל האפשר של ספרות תורנית מוערת ומוהדרת בסגנון המכונים התורניים הגבוהים הקיימים (להוציא פרשנות עממית ודרשנות דומה מהסוג הנפוץ ברשת, אלא היצמדות לכתבי רבותינו. תודה על מאמציך ישראל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:14, 28 ביוני 2021 (IDT)
השאלה אם אתם רוצים. אם כן, אפשר ליצור דף במרחב "אוצר" ולדון בו על כך. --מושך בשבט (שיחה) 17:50, 28 ביוני 2021 (IDT)
כנ"ל לגבי ויקיסוגיה --מושך בשבט (שיחה) 16:35, 30 ביוני 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


"ביזור הכוחות התורניים, וזמן העורכים בין אתרים רבים הוא דבר שפוגע באינטרס של כלל הלומדים. אם היה מוצע שיתוף פעולה כלשהו שבסופו של דבר יתן ללומדים ערך מוסף, הייתי עושה בשביל זה הכל" (מקור) --מושך בשבט (שיחה) 16:35, 30 ביוני 2021 (IDT)

יפה ותודה רבה. זה מגדיר בדיוק את טווח השת"פ הרצוי. כל שיתוף פעולה שיתן ערך מוסף ללומדים ולא יביא לביזור הכוחות התורניים וזמן העורכים הוא מתקבל ומבורך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:08, 1 ביולי 2021 (IDT)
אתה לא חושב שאיחוד של האוצר עם ויקיסוגיה וויקישיבה יתן ערך מוסף ללומדים? --מושך בשבט (שיחה) 18:40, 2 ביולי 2021 (IDT)
מה נקרא איחוד? שהכל יהיה תחת אותו דומיין? למחוק שניים מתוך השלושה ולהעביר את כל הגולשים לכאן? מה שאנחנו מציעים, לפי הבנתנו וטעמנו כמובן, הוא דבר מאד פשוט: מקום אחד שבו תרוכז חזית הההדרה התורנית של ארון הספרים היהודי. מבחינת החזון, יש מקום בשוליו לפרויקטים מסגנון ויקיסוגיה וויקישיבה, אבל אנחנו מנסים לרכז את חוד החנית במקום הנ"ל וכמובן נשמח עם כל מי שיצטרף. הצעה קונקרטית לא שמעתי. (תוכל להבחין מתשובתו של מתנאל שגם הוא לא דיבר על איחוד, אלא על שיתוף פעולה בנקודות ההשקה של המיזמים, חוד החנית של ויקישיבה שונה כמובן) שבת שלום ותודה רבה! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:36, 2 ביולי 2021 (IDT)
כן. שהכל יהיה תחת אותו דומיין. לסגור שניים מתוך השלושה ולהעביר את כל הגולשים לכאן. מושך בשבט (שיחה) 10:31, 4 ביולי 2021 (IDT)
ייתכן שזה יקרה מתישהו בצורה טבעית (כולל האגף התורני של ויקיטקסט), אבל אני לא מאמין שמישהו יעשה את זה בהחלטה מודעת בשלב הזה. עד אז, מוטב להתמקד בשיתופי פעולה כמו הפניות ויצירת אקו-סיסטם תורני איכותי ברשת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:07, 4 ביולי 2021 (IDT)
"אני לא מאמין שמישהו יעשה את זה בהחלטה מודעת בשלב הזה" , למה לא? אם האוצר ירצה אפשר להציע להם, אבל נראה שהאוצר לא רוצה, אז אף אחד לא יעשה את זה בהחלטה מודעת... מושך בשבט (שיחה) 18:38, 23 ביולי 2021 (IDT)

הוספת תגית[edit]

אשמח אם תיכנס לדף מיוחד:תגיות ותוסיף תגית בקשות_ממפעילים, או שתיכנס למדיה ויקי:Gadget-DeleteRequest.js ותמחק את סוף שורה 40 (, tags:בקשות_ממפעילים) מושך בשבט (שיחה) 18:38, 23 ביולי 2021 (IDT)

הוספתי את התגית. עמיאלשיחה • ט"ז באב ה'תשפ"א • 23:57, 24 ביולי 2021 (IDT)
תודה לשניכם! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:54, 25 ביולי 2021 (IDT)

כמה שאלות[edit]

שלום וברכה, מספר שאלות:

א. עיקר עבודתי כאן, כעת, הוא בהגהת נוסח הגמרא ורש"י ע"פ כת"י ודפו"י. מכיון שלא קיבלתי תוכחה על השינויים שערכתי (בעיקר בזבחים דף נד ואילך) תחושתי שעבודתי רצוייה כאן. דרכי לתקן תיקונים בסוגריים מרובעות ועגולות, כשתיקונים קלים אינם מצויינים כלל, ושינויים אחרים בהערות. למעשה חשבתי שעדיף לתקן כל התיקונים בפנים בלי להעיר (למעט שינויי נוסחאות) וליצור תבנית בו כתוב שהדף מוגהת ע"פ דפוסים ישנים ו/או כתבי/כתב יד בהפנייה לאותו דף נוסח וילנא טהור. התועלת בה א. יותר קל על התורם והלומד בלי הרבה סוגריים ב. לא אצטריך להעיר בהערה שבדפו"א הוקף תיבה זו במקום שהוא טעות ג. הרבה פעמים הנוסח מעורב וצריכים להעיר שהנוסח כאן לפי כת"י הספרדיים וכו' (שהרי אין זה טעות ממש) ועדיף שהפנים יהיה נוסח אשכנזי טהור עם הערות מנוסח הספרדי וכיוצ"ב. ד. ניתן להשאיר נוסח וילנא עם הטעיות הקלות. מה דעתכם?

ב. כשהדף תוקן ע"פ כת"י האם צריך לשמור תבנית פורסם בנחלת הכלל?

ג. יצרתי דף חשק שלמה/זבחים/נה/א ואם שקיים שם הסרגל הבבלי בסרגל עצמו לא צוין לחשק שלמה, איך מתקנים את זה?

ד. מעלתו של האתר, לדעתי, הוא שאין התחייבות להשלים, וע"כ שוה לההדיר מה שביד העורך. אמנם נראה שאין זה כ"כ שוה לההדיר ספרים שכבר הוהדרו, ולמשל הרי"ף כולו נמצא מוגה היטב באתר על התורה (הזכויות למכון המאור) וכן הרבה ספרים חשובים שם (כמו ר"י מיגש בבא בתרא, רש"י על התורה, על כל אחד צויין בעליו). האם אפשר שיתרמו הספרים למאגר בתמורה שיקבלו התיקונים מהעורכים כאן חינם להדפיס במהדורתם? כמו"כ נ"ל שכדאי לשאול מיורשי הרמ"י בלוי לרשות להעלות ספריו לכאן, וכן זכרון יעקב, שניהם ראיתי שנתנו רשות בעבר.

ה. האם יש דרך להחליף הערות שוליים בוורד להערות בויקי או להיפך?

ייש"כ עכ"פ (שיחה) 21:58, 27 ביולי 2021 (IDT)

א. בדפי הבבלי הרגיל נשתדל להשאיר את נוסח דפוס וילנה ולהגיה רק בהערות. אבל בהחלט רעיון טוב להכין דף מקביל במבנה בבלי מוגה/זבחים/נד/א - שבו אפשר לתקן בפנים, אבל אם עושים זאת חייבים לקבוע כללי ההדרה כדי שאנשים יבינו מה הולך.
ב. דף שתוקן ברמה של הקלדה מחדש - כלומר הכל נבדק מול המקור - ניתן להסיר את תבנית נחלת הכלל (הסיבה היא שבעיקרון כלל אין חובה לשים את התבנית, זה רק נועד להסב את תשומת לב הגולשים שהם יכולים להשיג במקום כלשהו את הטקסט המקורי - שאינם יכולים לקחת מכאן).
ג. את הסרגל אסדר אי"ה ואם אשכח, אנא הזכר לי.
ד. גם ספרים שהוהדרו, הוהדרו במגבלות הדפוס וכאן יש פוטנציאל לההדרה טובה יותר ורחבה יותר. ההצעות שהצעת הן הצעות מעולות ובאופן עקרוני אנחנו כמובן פתוחים להסכמים כאלו כדי להעמיד כמה שיותר טקסטים מוגהים לטובת הלומדים.
ה. יש דרך. בשעתו מישהו השתמש כאן בפקודת מאקרו בוורד שהפכה את כל הערות השוליים למבנה ההערות של מדיה-ויקי.
רצו"ב הפקודה - תוכל להריץ אותה על טקסט מדגמי ואז לראות מה צריך לשנות כדי להתאים בדיוק:
Sub foot2inline()
Dim oFeets As Footnotes
Dim oFoot As Footnote
Dim oRange As Range
Dim szFootNoteText As String

' Grabs the collection of FootNotes
Set oFeets = Word.ActiveDocument.Footnotes

' Iterates through each footnote
For Each oFoot In oFeets
 
  
  
  szFootNoteText = oFoot.Range.Text
  
  'Start search from beginning of document
  Selection.HomeKey Unit:=wdStory
  Selection.Find.ClearFormatting
  
  With Selection.Find
    .Text = "^f" ' Looks for all footnotes
    .Forward = True
    .Wrap = wdFindStop
  End With
  
  Selection.Find.Execute
  ' Delete the footnote
  oFoot.Delete
  
  'Insert the footnote text
  'Here you do whatever format tickles your fancy
  Selection.Text = "{{הערה|" + szFootNoteText + "}}"
  
  'CHANGE COLOR HERE. Color code is below.
  'Selection.Font.Color = 6299648
  
  'Disables undo to save memory on very large documents.
  ActiveDocument.UndoClear
  Next
  End Sub

מקווה שעזרתי. מושך בשבט, כמדומה שזה עניין אותך בעבר ולא מצאתי בשעתו את הקוד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:27, 28 ביולי 2021 (IDT)

החלפתי הקוד להתאים לאתרא דילן, אבל זה מופיע מעט בשיבוש בגלל שמהפך חלק מהקוד להערה.... ייש"כ!
א. לדעתי לפחות באתר הזה נכון שהלומדים ילקחו המוגה לעיקר כי אין ענין ללמוד שגיאות, כמו בכל הראשונים שהוהדרו כיום שמתקנים בפנים, ואם שיש תועלת בנוסח וילנא הרי אין להציגו כעיקר. למעשה ההחלטה בידכם, אבל אני מבקש שתחשוב ע"ז עוד.
ד. בדוגמא של הרי"ף, זה היה עבודה של כמה וכמה שנים שככה"נ לא תוכפל כאן, ואם שבציון מ"מ והערות מסתמא מהדורת האוצר יעלה על כולנה, מבחינת נוסח כנ' יהיה גרוע. ועל מערכת האוצר האחראים עליו לבא להסכמים אם אפשר, ואין מזרזין אלא מזורזין, מגלגלין זכות ע"י זכאי.
עוד שאלה: האם אפשר לעצב הדפים שלא יהיו השורות רחבים כ"כ, וכמו בתנ"ך?
ייש"כ על הכל! אכן ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת... עכ"פ (שיחה) 02:17, 28 ביולי 2021 (IDT)
סידרתי את השיבוש.
א. נוסח וילנה לא יהיה 'עיקרי' אלא ברירת מחדל (בדרך כלל לצורך ציטוט) כשיהיו לנו נוסחאות אחרות (מוגה. ונציה. משהואחר) הם יוצגו בשווה בסרגל הצד וכל לומד יוכל לבחור בקלות, הנוסחאות האחרות לא תהיינה מוסתרות.
ד. אנחנו כמובן נשתדל בענין זה, וככל שהאוצר יתרחב הנושא הזה יהיה יותר קל כמובן.
עיצוב: בהחלט, לטקסטים יסודיים זה מאד חשוב. אגב, בחזון העתיד של האתר, נצטרך לגייס תקציב לשם כך, אני מאד רוצה להכין כמה חבילות עיצוב בסיסיות, שכל אחד יוכל בהעדפות שלו באיזה סטייל 'צורת הדף' הוא יקבל את הטקסטים שלו. אחד אוהב לראות בשני טורים, בכתב רש"י או וילנא וכו' וכו', וכן יכולת להגדיר את רוחב השורות בכל עמוד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:26, 28 ביולי 2021 (IDT)
רק להעיר שכשיהיו שתי נוסחאות הרי בהכרח א' מהן יהיה עיקרי דהמציינים הערותיהם ודאי ירצו לכתוב ע"ג נוסח הברירת מחדל, והאחרים יישארו בלתי מוערים (ולדעתי גם עדיף שיצטטו מנוסח מתוקן). לכן לדעתי עדיף דרכי כעת, להגיה בפנים ע"י סוגריים, מלקבוע לנוסח המתוקן מחוץ למחנה בדד ישב. ואם רצון כבודו שאפסיק בדרכי זה הרי יבקשנו וכל מה שאומר לך בעה"ב עשה. (אגב אין שום תועלת בנוסח ויניציאה, הוא נמצא חינם יחד עם כתה"י באתר הכי גרסינן.) עכ"פ (שיחה) 19:27, 28 ביולי 2021 (IDT)
א. בניגוד לכל הספרים, בבבלי עצמו לא יהיו הרבה "מציינים הערותיהם" כי יש רק הערות נוסח מכת"י וכדו'. הערות בלימוד מקומן בדף מראי מקומות או בדף השיחה.
ב. דעתי האישית היא שבברירת המחדל כדאי שיהיו כמה שפחות סוגריים (גם מרובעים וגם עגולים).
ג. לכאורה אם יהיה נוסח אחד של בבלי מוגה בבלי מוגה/ברכות/ב/א, אפשר יהיה לדון בו כדרכה של תורה, איזו גירסה להעדיף וכדומה, וכך יתפתח איזשהו ריתחא דאורייתא סביב שאלות הנוסח בידי המעוניינים בכך. בדף השיחה יוכלו לדון לא רק בכתבי יד אלא גם בדברי ראשונים ואחרונים שמהם מוכח נוסח פלוני, וכך יוכלו להכריע בצוותא איזה נוסח יישאר ב"פנים" ואיזה יוזכר בהערות שוליים למשל. אם זה יהיה כך, אינו מוכרח כל עיקר הוודאות דכת"ר שיחי' שירצו לכתוב ע"ג נוסח הברירת מחדל, אלא ירצו לכתוב ע"ג נוסח ה'ברירת מחדל של ההגהות' דייקא.
ד. לגבי נוסח ונציה, יש אפשרות שם ללמוד כסדר רק את נוסח ונציה? או לעשות חיפוש על עמוד שלם בדפוס ונציה? אם כן, זה אכן מיותר אא"כ יהיו למישהו הערות שוליים שמתאימות לנוסח ונציה דווקא. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 02:28, 29 ביולי 2021 (IDT)
א., ג. לגבי הבבלי נראין דבריכם, רק שטוב שיהיה תבנית המבליט ללומדים שזה רק נוסח וילנא עם קישור לנוסח המוגה (לבד מעל הסרגל). אמנם ברש"י ותוס' כבר נכתבו כמה הערות עם מראה מקומות והפניות ושם טענתי עומדת במקומה.
ב. מפליא עדינות תגובתכם בדרך נעימה ונכבדה, "דעתי האישית"! דברי חכמים בנחת. בל"נ נשתדל לתקן הדבר כשהפרטים יתבררו, כנ"ל.
ד. יש שם כמה אופציות קריאה וחיפוש, אבל בכלל אין נוסח ויניציאה יותר מיוחדת מנוסח כל כתב יד אחר כך שאין טעם להביאו בנפרד. עכ"פ (שיחה) 09:26, 29 ביולי 2021 (IDT)
לגבי רש"י ותוס' - אה"נ, ועשית כחכמתך, היסטוריית הגרסאות נשמרת ואם ביום מן הימים יחשבו חברי הקהילה שיש ענין בהצגת הנוסח המדויק של וילנא כדי לאפשר לאנשים לעשות חיפוש בנוסח המוכר להם, נוכל לקחת מהגרסאות הקודמות וליצור דף נפרד.
באופן כללי ההצעה שלכם יותר טובה כי היא תאפשר למשל לפתוח ראשי תיבות. אמנם גם זה הוא טעם לשמור בדף נפרד הגי' המקורית של וילנא כי במקרה ששגינו בפתיחת ר"ת - ושמרנו בנפרד את הנוסח המקורי עם הר"ת סגורים - הנה נוכל לדעת לבטח שלא 'הזקנו' ללומדים, ואילו אם לא נשאר בנפרד נוסח המקורי, ויש רק הפתוח עם הטעות שלנו, נמצא שמסרנו ללומדים דבר פחות ראוי ממה שהיה לפני שבאנו... האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:58, 29 ביולי 2021 (IDT)
סוף דבר, בבלי עשיתי כדבריך ויצרתי כמה דפים, עי' בבלי מוגה/זבחים/נג/ב והלאה, ואני מבקש מכבודו שיטפל בסרגלים לשני הדפים. ואבקש מכבודו עוד לייצר שני תבניות: לבבלי שזה נוסח וילנא וקישור לנוסח המוגה, כנ"ל, ותבנית לרש"י ותוס' שעמוד זה הוגה ע"פ כת"י וקישור לנוסח וילנא. ייש"כ! (ואגב, כל פתיחת ראשי תיבות שלי ע"פ כת"י) עכ"פ (שיחה) 10:42, 29 ביולי 2021 (IDT)
עכ"פ, עשיתי ככל אשר ציויתני בענין הסרגלים, חושבני, אם שכחתי משהו - תקן אותי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:33, 29 ביולי 2021 (IDT)
ייש"כ, ממש מוירעדיק! (אולי ראוי להוסיף לדף הבבלי (דפוס וילנא)). האם יש מדריך ליצירת תבניות או שצריך שהמערכת ייצרו? עכ"פ (שיחה) 21:37, 29 ביולי 2021 (IDT)
איזה סוג של תבנית תרצו ליצור? אמורים להיות מדריכים, זה די דומה לכל מה שיש בוויקיפדיה. אם קיים צורך כזה אשמח ליצור מדריך, בינתיים כוח האדם כאן די מוגבל ולכן המציאות היא שדברים נוצרים לפי דרישה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:11, 1 באוגוסט 2021 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

צהריים טובים, אם אפשר שאלה שלא קשורה לאוצר... יש אפשרות לשנות את המאקרו כך שכל פעם שיש סוגריים הם יועברו להערת שוליים (או כל פעם שכתוב {{הערה|...}} תודה רבה! מושך בשבט (שיחה) 16:25, 14 ביוני 2022 (IDT)

אתה שואל מושך בשבט? ודאי שיש אפשרות כזו. אני לא כ"כ בקי טכנית אבל זה אמור להיות פשוט. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:18, 18 ביוני 2022 (IDT)
מצוין, תודה מושך בשבט (שיחה) 13:41, 21 ביוני 2022 (IDT)

בעיה בדפי ה-css האישיים[edit]

כשראיתי את הדיון בפסקה הקודמת על עיצובים בבחירה אישית, ניסיתי ליצור אפשרות שעל ידי כתיבת קוד מסויים ב-common.css הפרטי, הטקסט יהיה צר יותר בדומה לתנ"ך, על ידי הכנסת אלמנט סרק עם מאפיין פרטי לתבנית:ניווט כללי עליון. הדבר המוזר שקרה הוא שכשהכנסתי את הקוד המתאים למשתמש:עמד/common.css‎, לא קרה כלום, וכשהכנסתי אותו למדיה ויקי:Common.css לניסוי כדי לראות אם הבעיה היא גם שם, העיצוב בכל דפי האתר השתנה! (כמובן לכמה רגעים כי מיד ביטלתי את השינוי. מקווה שזה בסדר שעשיתי את הניסוי על ה-Common.css הכללי). בעבר ניסיתי להכתיב למשתמש:עמד/common.css‎ עיצובים נוספים והם לא עבדו. יש לך מושג מה הבעיה? עמיאלשיחה • כ"א באב ה'תשפ"א • 21:31, 29 ביולי 2021 (IDT)

אני לא יודע. אבל אבקש ממשתמש:Davidnead שינסה להסביר לי, כשימצא זמן לכך. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:11, 1 באוגוסט 2021 (IDT)
אגב, עמד, יכול להיות שיהיה רעיון טוב להכניס למערכת בקרת השגיאות האוטומטית הנהדרת רשימה של שמות ספרים שהם רק על בבלי למשל ואז אם סקטור2 לא יהיה זהה לאחת משמות המסכתות התקניות נקבל הודעת שגיאה, למשל במקרה של פני יהושע/בכרות/יג/א תהיה הודעת שגיאה, וכן כשהמקשר שכח להכניס את פרט המסכת ורשם פני יהושע/יג/א - המסכת יג אינה תקינה. מה דעתך והאם מורכב מדי לבצע את זה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:11, 1 באוגוסט 2021 (IDT)
תודה. בקשר לשאלתך, מדובר במהלך פשוט ביותר ואפשר לעשות אותו גם בתנ"ך ובמשנה. בעריכה הזו הוספתי את פני יהושע, ובאותה צורה אפשר להוסיף את שאר המפרשים. הבעייה היא שהתבנית:ממ/תיקון שגיאות קצת ארוכה וקשה למצוא בתוכה את המקום שבו אפשר להוסיף את זה. אני אנסה לפשט אותה לכמה תבניות, ואולי אפילו להעביר אותה לפורמט לואה. עמיאלשיחה • כ"ד באב ה'תשפ"א • 18:23, 1 באוגוסט 2021 (IDT)
אין כמוך. תודה רבה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:28, 1 באוגוסט 2021 (IDT)

מהר"צ חיות/יבמות[edit]

את האמת עשית לי חשק. הקלדתי עוד כמה. דף היומי זאגער (שיחה) 23:35, 2 באוגוסט 2021 (IDT)

תודה. בשמחה! האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:34, 4 באוגוסט 2021 (IDT)

בקשה[edit]

אפשר להקדיש את הלימוד בימים הקרובים באתר לעילוי נשמת דסי הדסה בת ציפורה צפירה שנפטר אתמול (באמצעות הודעה בSitenotice מושך בשבט (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתם

סליחה על ההתערבות. כמובן שאפשר, אבל זה שזה יהיה רשום לא הופך את הלימוד באמת לעילוי נשמתה (נפטרה, נכון?) - הייתי מציע לך לפנות לדוא"ל המערכת ולהציע תרומה כלשהי להחזקת האתר בימים הקרובים ואז זה באמת יהיה לעילוי נשמתה. מהדורה קמא (שיחה) 13:09, 5 באוגוסט 2021 (IDT)
שלום, כשכתבתי את ההודעה מיהרתי והפסקתי באמצע, אז הנה ההודעה המלאה: אפשר להקדיש את הלימוד בימים הקרובים באתר לעילוי נשמת דסי הדסה בת ציפורה צפירה שנפטרה אתמול (באמצעות הודעה בSitenotice או בעמוד הראשי) תודה רבה!מושך בשבט (שיחה) 23:25, 5 באוגוסט 2021 (IDT)
מהדורה קמא, אני קצת פחות בקטע של תרומה בתור תלמיד בישיבה תיכונית.. אני יכול לתרום בהעלת ספרים לאוצר:) מושך בשבט (שיחה) 23:25, 5 באוגוסט 2021 (IDT)

מושך בשבט, בשמחה ובאהבה. מי לנו תורמים לאוצר יותר מהמשתמשים הקבועים והפעילים? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 02:09, 6 באוגוסט 2021 (IDT)

מושך בשבט, שמחנו לסייע בענין עילוי הנשמה עשרת הימים האחרונים, מי יתן ותתעלה נשמתה ותגיע לכסא הכבוד ותעמוד לקץ הימין בתוך שאר כל הצדיקים והצדקניות ובלע המות לנצח. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:31, 17 באוגוסט 2021 (IDT)

מאקרו לוורד[edit]

שלו"ב, האם ידוע למר קוד מאקרו להחליף הדגשות בוורד לקוד הויקי? תודה רבה עכ"פ (שיחה) 02:21, 10 באוגוסט 2021 (IDT)

ברכו"ש, קוד מאקרו לא, אבל החלפה פשוטה כן: בתיבה 'חפש את' להשאיר ריק וללחוץ Ctrl+B, זה יגרום לו לחפש את כל הטקסט המודגש במסמך. בתיבה 'החלף ב' לכתוב את מילת הקסם '''^&''' - שפירושה הדגשה בקוד ויקי ובתוכה "הטקסט בתיבה חפש את". התוצאה צריכה להיות שכל המודגשים בוורד יודגשו בקוד ויקי. נסה את זה על חלק קטן מהטקסט ותראה אם זה עובד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:31, 10 באוגוסט 2021 (IDT)
כנראה זה עובד, ייש"כ! עכ"פ (שיחה) 19:35, 10 באוגוסט 2021 (IDT)

נושא בפורום לתורה[edit]

ראה כאן למה אין אתם באוצר, ב'פורום לתורה'. עכ"פ (שיחה) 00:12, 17 באוגוסט 2021 (IDT)

יפה. יישר כח! הלוואי יתלבנו הדברים ונוכל לגרום לעוד ועוד ליהנות מהאוצר ולהנות לאחרים מפרי תנובתם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:17, 17 באוגוסט 2021 (IDT)
עכ"פ, ראיתי את דבריך בקשר לעומס בעמוד הראשי, חושב להעביר אותו לעמוד שער הקהילה, כי משתמשים ותיקים פחות נרתעים מהגודש. ולשים בעמוד הראשי רק אייקונים גדולים ונוחים לניוווט. ראה כאן טיוטה. אני מקווה שבעתיד יהיו לנו יותר דפי הסבר מזמינים ואז נוכל לחלק אותם לנושאים ובעמוד הראשי יישארו רק 3 אייקונים (לימוד, עריכה וכדומה) ולחיצה על כל אחד מהם תוביל לשער אחר שבו יהיו הסמלים שקשורים לאותו נושא. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:47, 19 באוגוסט 2021 (IDT)
שלחתי לכם מייל בענין בדיוק עכשיו. עכ"פ (שיחה) 17:58, 19 באוגוסט 2021 (IDT)
עתה ראה כאן. עכ"פ (שיחה) 08:06, 20 באוגוסט 2021 (IDT)
יפה מאד! הבנתי את הענין. אני צריך ללכת עם זה למעצב מומחה שיציע לנו איך פותרים את זה, אפשר לסדר שיציג תמונה מסוימת למשתמשי מחשב, ותמונה אחרת למשתמשי מובייל, וצריך לסגור את התמונות ב-SVG כך שמי שיש לו מחשב גדול ייראה לו עדיין טוב (אצלי האותיות כבר מטושטשות קצת).
אבל לעיקר הדבר, האם לדעתכם עצם זה שמיד כשנכנסים רואים בעצם רק 'פרסומת' של האוצר, יגרום למשתמשים להבין יותר טוב מה זה האוצר? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:59, 20 באוגוסט 2021 (IDT)
לדעתי יתכן ויתבוננו בתמונה שבעיצוב ויבינו טוב יותר, או אפילו שלא יתבוננו אבל יש כאן כבר גאווה דקדושה האומרת יש לנו כאן משהו חשוב, הצטרפו. וגם לא יתבלבלו כ"כ ויגרום להם לשוטט קצת כאן ולא לפסוק בעמוד הראשי. אולי. ה' יהיה בעזרנו. עכ"פ (שיחה) 10:05, 20 באוגוסט 2021 (IDT)
ראה כאן. עכ"פ (שיחה) 19:10, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
זה כבר קרוב למה שיש היום, אני חושב לעשות רק את החצי התחתון של זה ומשם להפנות לדפים עם ההסברים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 19:17, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
לא כן דעתי. הרי מי שנכנס לאתר אינו רוצה 7 אייקונים קופצים עליו כשאינו יודע לאן ללחוץ, זה גורם רק לבלבול. תחילה צריך הרבה שקט עם ציווי ברור: היכנס לאוצר! ואח"כ כשכבר נמצא כאן יכול לאט לשוטט ולעיין בשאר המקומות. עכ"פ (שיחה) 19:50, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
אני מקבל את דעתו של עכ"פ באופן חלקי. אני גם חושב ש7 אייקונים זה הרבה מדי וצריך להחליט בשלב ראשון מהם ה3 דברים המרכזיים שאותם נרצה שעורך יראה עם כניסתו לראשונה למערכת. אבל מצד שני עמוד שהוא סך הכל הקדמה לבלבול שיווצר בשלב הבא הוא גם לא תועלתי. באתרי ויקי אחרים ראיתי שישנה אפשרות שמשתמש חדש יקבל חלון קופץ שיסביר לו מה לעשות, זה רעיון לא רע. אפשר גם ליצור באנר יפה שיהיה כתוב בו, פעם ראשונה שלך באוצר? מתבלבל? לחץ כאן, ושם יהיה הסבר קל יותר. מי אדיר (שיחה) 19:53, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
הרב מי אדיר, איזה בלבול יש ב"שלב הבא"? 7 אייקונים הוא רק בלבול למי שנכנס מיד לאתר ואינו יודע מה לעשות, אבל 7 אפשריות לאחר שהוא כבר נמצא כאן אינו בלבול. עכ"פ (שיחה) 19:57, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
'היכנס לאוצר' זה מבחינת רוב האנשים כמו קישור לאתר, הרי הוא בשלב הזה לא יודע מה הוא אמור לעשות באתר ולא סיפקת לו כל מידע על מה בדיוק קורה כאן. אם ניתן לו כבר בהתחלה כמה נקודות עיקריות הוא יוכל להתקדם איתם ולהבין עוד פרטים בהמשך. מי אדיר (שיחה) 20:05, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
אני חושב שמשתמש חדש ברגע הראשון שנכנס לאתר אינו רוצה לראות הסברים ארוכים. בדרך הזה הוא נכנס פשוט לארון הספרים ומתעניין, אז חוזר לעמוד הראשי ורואה שיש כפתור אודות ומדריך, וכעת הוא מוכן לקבל דברים יותר ארוכים, אבל לא לפני שישוטט קצת ויתעניין. עכ"פ (שיחה) 20:13, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
הנה קיבלנו הדגמה יפה של "כך אין דעותיהם שוות". אני מעביר את כל הנושא לטיפול מקצועי, סקרי עומק ודעת קהל וכדומה, ובהמשך נעמיד כמה אפשרויות ונסגור את העניין. בינתיים נחזור לתלמודנו. ייש"כ לכולם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:32, 22 באוגוסט 2021 (IDT)
אם יורשה לי, מנקודת מבט של אחד ש(עדיין) אינו מהפעילים ביותר כאן, לדעתי הבעיה הגדולה זה שהציבור לא מבין מה בדיוק מהות האתר. יש כאן הרבה בלבול בגלל שיש 'קצת מהכל'. אני למשל במשך הרבה זמן חשבתי שעיקרו של האתר הוא כמין ויקיטקסט תורני, אחרים עלולים לחשוב שזו פלטפורמה להפצת חידו"ת. כל העניין לענ"ד אינו מספיק ברור. כדאי שתדגישו יותר את העיקרון של "עריכה תורנית משותפת". הייתי אפילו מרחיב על החזון של ליקוט וסידור של כל עיקרי החומר התורני הקיים (ואולי אני טועה?) --שמש מרפא (שיחה) 23:53, 5 בספטמבר 2021 (IDT)
אתה לא טועה, ואי"ה עוד נגיע להרחבת חזית ההסברה. הכל לפי מסת הפנאי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 02:18, 9 בספטמבר 2021 (IDT)

@ מייל[edit]

שלחתי לך מייל. תודה רבה. מעלין ולא מורידין (שיחה) 15:07, 5 בספטמבר 2021 (IDT)

ביקורת[edit]

אני לא בטוח שכאן המקום הנכון, אבל לא הביישן למד: אשמח אם תוכל להציץ על ההערה שהוספתי בדף בית יוסף/אורח חיים/תרמו. האם סגנון כזה מקובל כאן? יישר כח. --שמש מרפא (שיחה) 23:55, 5 בספטמבר 2021 (IDT)

סליחה על האיחור בתגובתי, עדיין לא התפניתי לעיין כדבעי. בגדול - כל הערה שהייתה מוצאת מקום בשולי גליוני הספר במהדורות של המכונים הגדולים - מתאימה, הערות האחרונים וציונים לעיון נוסף וכדומה. חידושים עצמיים ("אייגענע'ס"), בדף השיחה, ובדרך כלל הדיון יעלה מקורות מתאימים לאזכור בשולי הגליון או נוסח מוסכם. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 02:15, 9 בספטמבר 2021 (IDT)

סמ"ק[edit]

שלום וברכה, הכנתי בטיוטה את הסמ"ק, אשמח אם במידה ויהיה לך זמן תיצור את התבניות החסרות ({{סמ"ק/הגהות רבינו פרץ}}, {{סמ"ק/הגהות חדשות}}, {{ניווט כללי עליון/סמ"ק}} ו{{ניווט כללי תחתון/סמ"ק}}) , ותשלח מייל כשתגמור כדי שאדע להעלות את הספרים. תודה רבה! --מושך בשבט (שיחה) 21:49, 30 בספטמבר 2021 (IDT)

אבדוק את זה (מה צריך ואיך לבצע), תודה רבה רבה. אתה לא באמצע עם 'צדקת הצדיק'? (רק שואל, אם נמאס לך - גם בסדר כמובן) השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 22:36, 30 בספטמבר 2021 (IDT)
השלמתי את צדקת הצדיק, תודה על התזכורת --מושך בשבט (שיחה) 15:59, 1 באוקטובר 2021 (IDT)
תודה על זה. ועוד לא בדקתי. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:01, 3 באוקטובר 2021 (IDT)

תרגומי עונג שבת לרש"ר הירש[edit]

ראיתי את התרגומים האחרים, אני אוהב את סגנונו של רא"א מילייקובסקי, אבל התרגומים האחרים גם טובים, בפרט מצאה חן בעיני ההקדמה של רי"א הירשוביץ לתרגומו, אולי אקליד אותה. כעת אני עובד על משהו משל רשר"ה לחנוכה. ברכות על הצלחת האתר. שבוע טוב. אופנהיימר (שיחה) 22:06, 23 באוקטובר 2021 (IDT)

נרשמתי. תודה[edit]

תודה על התבנית ועל ההדרכה. אשתדל ליישם את הרעיון שלי בהמשך. קצת עמוס בימים אלו, כשדיברנו היה רגוע יותר. ToraMusic (שיחה) 23:36, 27 באוקטובר 2021 (IDT)

יפה. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:05, 29 באוקטובר 2021 (IDT)

עין זוכר[edit]

סיימתי, אודה לך אם תוכל ליצור תבנית עליון ולגרום שתהיה בכל דף כותרת כמו: מע' המ' אות קלה. המשך יום נפלא. מהדורה קמא (שיחה) 03:38, 5 בנובמבר 2021 (IST)

תזכיר לי בתחילת השבוע הבא אם לא אגיע לזה בעצמי. תודה על כל עזרתך למען המפעל הקדוש והיקר הזה. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 16:02, 5 בנובמבר 2021 (IST)

מהרש"א[edit]

תודה רבה על ה"נשיאה בעול", אבל לא הלכתי לשום מקום. אני כאן ואני מטפל בזה הלאה, פשוט נתקלתי תוך כדי דיבור בסוגיא מעניינת ושקעתי בה. עוד מעט אמשיך. מהדורה קמא (שיחה) 23:06, 17 בנובמבר 2021 (IST)

אני רואה שאני עדיין מתעכב, אבל שוב - אני מרגיש ממש בנוח לעשות את זה, אל תטרח. מהדורה קמא (שיחה) 23:39, 17 בנובמבר 2021 (IST)
מהדורה קמא, בסוף לא אני ולא אתה עשינו את זה. האמת שרק רציתי לעזור, אני רואה שאתה ממש מוסר נפש על זה ומשתאה. מה שאני מציע הוא שאני לא אתערב, אבל בתמורה - אתה תספק לי מטלות תחזוקה מתוך הנצרך כדי שאתן כתף מתי שאני יכול. שוב תודה עצומה על הכל וסליחה על ההפרעה אמש. זה באמת בא מכוונה טובה. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:54, 18 בנובמבר 2021 (IST)

זבח השלמים - יומא[edit]

שלום, אנא ראה דף זה, מסתמא אפשר לסדר שסרגל הבבלי יציג אותו, לא רציתי להכניס לסרגל עם תנאי כללי כי זכרתי שכתבת פעם משהו שזה מסרבל את כל האתר, האמנם? בכל אופן אם תוכל לסדר איזה תנאי שיציג את זה רק בדף הספציפי, זה יהיה נהדר. מהדורה קמא (שיחה) 00:34, 19 בנובמבר 2021 (IST)

בוקר טוב, אי"ה אטפל בזה בהמשך הבוקר. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 03:35, 19 בנובמבר 2021 (IST)

שו"ת תורת אמת[edit]

חשבתי לכתוב אצלי באתר על התורת אמת ולהעלות לכאן שער ספרו, בסוף נמלכתי והעליתי 'כתר המלך', אך אויה - עשיתי זאת בדף שפתחתי בשביל תורת אמת. אני לא רוצה להעביר כי אז נשארת הפניה, ולא ליצור מחדש כי יהיה כפול. מה לעשות? תודה על העזרה. אישי ישראל (שיחה) 18:16, 22 בנובמבר 2021 (IST)

אטפל בזה, תודה לך. אם תרצה תוכל בינתיים לעצב את הטקסט בדומה לשערי ספרים אחרים שיש באוצר, זה די פשוט. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:21, 22 בנובמבר 2021 (IST)
תודה על המענה המאד מהיר (5 דקות!). אני עסוק כעת במשהו אחר, אבדוק בהמשך שסודר וסליחה על ההפרעה. אישי ישראל (שיחה) 18:29, 22 בנובמבר 2021 (IST)
סידרתי, ומיגו דזכי לזה גם הכנתי אינדקס לתורת אמת. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 21:45, 22 בנובמבר 2021 (IST)