שיחת משתמש:הדרן

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים[edit]

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 23:46, 7 בינואר 2021 (IST)

אה, אני רואה שאתה בקי ורגיל בקוד ויקי, בהצלחה רבה גם באוצר, אשמח לשתף איתך פעולה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 23:46, 7 בינואר 2021 (IST)
👍יישר כח!. הדרןבשם ה' נערוך ונצליח 14:29, 8 בינואר 2021 (IST)

מנטר[edit]

ראיתי שביקשת הרשאת מנטר, ההרשאה הזו כעת לא שימושית, היא נועדה לאפשר סימון עריכות כבדוקות וזה די מיותר כעת. אם תמצא את עצמך מנטר בקביעות את דף השינויים האחרונים ומתקן שגיאות שביצעו משתמשים חדשים (וישנים), זו תהיה סיבה טובה להשתמש בהרשאה הזו ואני אעניק לך אותה בשמחה (ההרשאות כאן אינן סמל סטטוס, אני 'מפעיל מערכת' בלי שום ייחוס, זה רק טכני לשימושים נצרכים). כדי לעקוב אחרי מידת הצורך שלך בניטור, תוכל לציין לעצמך בכל תקציר של עריכה שבה תיקנת משהו שמשתמש אחר/חדש עשה ונתקלת בו במהלך ניטור השינויים האחרונים, במילה 'ניטור', ואז תוכל כעבור תקופה לראות מה תדירות פעולות הניטור שלך. שבת שלום ובהצלחה! חזק ונתחזק. מהדורה קמא (שיחה) 15:56, 12 בפברואר 2021 (IST)

אכן, כפי שבאמרתי, בקשה זו נועדה אך ורק למען שיפור האתר ולא בכדי כבוד וכדו'. אעשה כדבריך. בברכת התורה, הדרן (שיחה) • 07:27, 14 בפברואר 2021 (IST)

בראשית רבה[edit]

ישר כח על העלאת פרשה ד', ועוד עם ניקוד! שתי הערות: א. מה מקור הטקסט? להבא כדאי לציין זאת בתקציר העריכה. ב. בגלל שקיולי נוחות ואילוצים טכניים, עריכת מדרש רבה ומפרשיו לא מתבצעת דרך דפי הפרשות (בראשית רבה/ד) אלא דרך דפי משנה שלהם לפסקאות: בראשית רבה/ד/א, בראשית רבה/ד/ב וכן הלאה. בדפי הפרשות מניחים רק את התבנית {{מדרש רבה}} והיא שואבת את הטקסט מדפי המשנה ומציגה אותו בצורה המתאימה בדף הפרשה. תוכל להיכנס לדף בראשית רבה/ג, ללחוץ על הקישור עריכה ליד כותרת פיסקא "א", ולראות שהקישור יוביל אותך לעריכת הדף בראשית רבה/ג/א. אשמח אם תעביר את הטקסט למקומות המתאימים. אם לא - אעשה זאת אני... עמיאל - שיחה 09:37, 14 בפברואר 2021 (IST)

כמדומני שגם ראוי לוותר בשלב זה על הניקוד. הטקסט המנוקד היחיד באוצר הוא התנ"ך ולכאורה כך ראוי בשלב זה לעשות בכל הספרים. מתייג את מערכת. ושוב, תודה על העריכות הנפלאות. מי אדיר (שיחה) 09:42, 14 בפברואר 2021 (IST)
במהלך עבודתי אכן נתקלתי בכך ואעבוד על זה בל"נ. המקור הוא מספריא. בברכת התורה, הדרן (שיחה) • 09:49, 14 בפברואר 2021 (IST)
אם המקור הוא ספריא כדאי שתראה את מה שכתבתי לקולמוס בדף שיחתו. מעניין שלא שמתי לב עד עכשיו שיש שם מדרש רבה מאתר דעת בנחלת הכלל. אולי רק בזמן האחרון זה הפך להיות בנחלת הכלל. מהדורה קמא ידעת על זה? עמיאל - שיחה 09:57, 14 בפברואר 2021 (IST)
ומאיפה בספריא? יש לך קישור למקום המדוייק שמנו לקחת את הטקסט? נראה לי הטקסט המנוקד שלהם מוגן בזכויות יוצרים ואינו בנחלת הכלל. עמיאל - שיחה 10:04, 14 בפברואר 2021 (IST)
לא ידעתי על זה. בודק שם. מהדורה קמא (שיחה) 12:59, 14 בפברואר 2021 (IST)
אז ככה: בראשית רבה של דעת הוא לא בנחלת הכלל, למיטב ידיעתי, וזו מהדורה מפוסקת ומאונטרת בצורה שונה מהרגיל. יש שם בנחלת הכלל מהדורת לבוב, אבל כפי הנראה זה רק חלקי (נסה להוריד ולראות), המהדורה העיקרית שם היא תורת אמת וויקיטקסט שאינן חופשיות. מהדורה קמא (שיחה) 13:03, 14 בפברואר 2021 (IST)
מהדורה קמא, הורדתי את מהדורת לבוב ובאמת יש שם רק פרשה אחת. אבל הורדתי גם את המהדורה שכתוב עליה שהיא מתוך אתר דעת ובנחלת הכלל, ואמנם היא לא הייתה מחולקת לשורות כמו בדעת, אבל הפיסוק היה זהה למהדורה שבאתר דעת. לכאורה אם כתוב עליה "בנחלת הכלל", למה שיהיה אסור להשתמש בה? מ"מ, נראה שהדף בראשית רבה/ד צריך להימחק בכל מקרה כיוון שהוא מתוך המהדורה המנוקדת של תורת אמת. עמיאל - שיחה 13:18, 14 בפברואר 2021 (IST)
עמד, הבעיה באתר דעת שגם ויקיטקסט לקחו ממנו, ללא רשות, הוא הרים קול מחאה וזעקה והם לא ממש התייחסו וטענו שאין לו זכויות יוצרים בגלל שהוא רק הקליד ועוד טענות כאלה שעל פניו אין להם כל תוקף משפטי. השאלה האם ספריא הלכו בעקבותיהם בלי לקבל את הסכמתו או שפנו אליו והוא הסכים להם (אולי תמורת תשלום כפי שעשו עם מחברים אחרים). מי אדיר (שיחה) 13:24, 14 בפברואר 2021 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בכל מקרה,מערכת, מי אדיר וכו' - מה כן אפשר להשקיע? אני טוב בעיקר בהבאת ערכים כגון פירוש אונקלוס וכו' - מה צריך ? בברכת התורה, הדרן (שיחה) • 15:14, 14 בפברואר 2021 (IST)

מה הכוונה הבאת ערכים? ספריא שהיא המקור העיקרי כבר מטופלת במסירות על ידי מהדורא קמא, עמד ומושך בשבט, אולי הם צריכים עזרה אבל לא נראה לי. שאר הספרים פתוחים, אם תרצה תוכל לעדכן ואעלה במהדורת OCR כל ספר שתרצה להגיה. מי אדיר (שיחה) 13:16, 15 בפברואר 2021 (IST)