אוצר:בקשת ספרים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
(Redirected from אוצר:בקשת דפים)
Jump to navigation Jump to search

חיפשת ספר או דף מסויים ב'אוצר' ולא מצאת? כאן תוכל לבקש מחברי הקהילה להעלות אותו לאוצר.

רוצים להגיה ספר מהמרת OCR? רוצים להקליד ספר ואין לכם את המהדורה הדיגטלית שלו? תוכלו לבקש זאת כאן מחברי הקהילה שישמחו לסייע לכם.

רוצים לציין הערות ומראי מקומות על דף מסויים והוא לא קיים, גם את זה תוכלו לבקש כאן [אתם יכולים כמובן לתרום אותו בעצמכם, אם אין לכם כח חברי הקהילה ישמחו לעזור לכם].

משנה למלך הלכות חמץ ומצה[edit]

פעם ראשונה שאני רואה את הדף הזה. אשמח אם יעלו את הספר משנה למלך על הלכות חמץ ומצה - שואלין ודורשים (קצת יותר מ) שלושים יום קודם הפסח. תודה רבה! שואלין ודורשין (שיחה) 20:25, 10 במרץ 2019 (UTC)

Men770, בזכותך! שואלין ודורשין, אם אחד החברים לא יתנדב להקליד את הספר, אשתדל להשיגו (לא הספר כולו, אבל הלכות פסח לפחות. הלכות קרבן פסח התחיל להקליד סיני ועוקר הרים לפני זמן מה). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:32, 10 במרץ 2019 (UTC)
תודה רבה על ההענות המהירה, אני מתעתד ללמוד את הספר ואשמח תוך כדי לכתוב גם הערות אם יהיו. שואלין ודורשין (שיחה) 22:08, 10 במרץ 2019 (UTC)
התחלתי להעלות, כרגע משהו התחלתי בתקווה להמשיך במלאכה בהמשך. סיני ועוקר הרים (שיחה) 21:43, 11 במרץ 2019 (UTC)

השלמת תוספות רי"ד[edit]

התחלתי להעלות הערות על שולי התוס' רי"ד על מסכת שבת, בדף הזה לדעתי חסר כמה שורות חשובות בטקסט. אם מישהו יכול להעלות טקסט מוגה מחדש או להמציא לידי קישור למהדורת צילום של ספר כזה המשוחררת מזכויות יוצרים, זה יהיה לתועלת רבה. תודה רבה! מכון עטרת התורה (שיחה) 22:32, 20 במאי 2019 (UTC)

נודע ביהודה תניינא חושן משפט סימן סג[edit]

ראיתי באינדקס שיצרתי שחסר לנו באוצר נודע ביהודה/תניינא/חושן משפט/סג, האם מאן דהוא יכול להקלידו או שהוא עם זכויות יוצרים כלשהן, בתודה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:58, 27 באוגוסט 2018 (UTC)

באיחור עדין. בוצע לפני די הרבה זמן. כנראה בלי לשים לב לבקשתך. מהדורה קמא (שיחה) 20:01, 27 בדצמבר 2018 (UTC)
טוב מאוחר מלא כלום. תודה רבה, לא הייתי צריך את זה באופן אישי אלא לצורך השלמת האינדקס כך שמימד הזמן לא משפיע לרעה על התוצאה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:24, 27 בדצמבר 2018 (UTC)

מסכת נדה[edit]

האם ישנה אפשרות למישהו להעלות את מסכת נדה ו/או ראשונים על המסכת? ספרא (שיחה) 21:08, 7 בספטמבר 2019 (UTC)

אני אשמח לעזור. האם יש לך טווח דפים מסויים שתרצה שאעלה? ש"ס יידן (שיחה) 21:10, 7 בספטמבר 2019 (UTC)
כמובן שמה שיותר יותר טוב אולם בשביל ההתחלה את פרק האשה שהיא עושה ואת פרק בא סימן, תודה רבה! ספרא (שיחה)
אקח את האתגר... מקווה כמה שיותר מהר. ש"ס יידן (שיחה) 21:15, 7 בספטמבר 2019 (UTC)

מהרש"א חידושי הלכות, מסכת סוכה דף ל עמוד א[edit]

הדף הזה חסר משום מה. מישהו יכול לדאוג לזה? סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:11, 15 באוקטובר 2019 (UTC)

התחיל כעת לעלות, מקוה לגמור עוד מעט. ש"ס יידן (שיחה) 12:39, 15 באוקטובר 2019 (UTC)
תודה תודה, איזו מהירות :) סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:43, 15 באוקטובר 2019 (UTC)

קישורים לספרים ללא זכויות יוצרים[edit]

מחפש קישור למהדורה מודפסת של טור ללא זכויות יוצרים, להגיה על פיה את המהדורה שלנו. מי אדיר (שיחה) 14:39, 30 באוקטובר 2019 (UTC)

וכן קישור לתלמוד בבלי מסכת בבא בתרא, עם כלל המפרשים. מי אדיר (שיחה) 18:11, 30 באוקטובר 2019 (UTC)

משניות[edit]

לפי איזו מהדורה נרצה להגיה את המשניות שבאוצר? איזו מהדורה נחשבת למהדורה מוסמכת שאפשר לסמוך עליה (אפשרי גם כמה מהדורות להשוואת גירסאות). תודה רבה! מצולות ים (שיחה) 05:14, 23 במרץ 2020 (UTC)

מהדורת המשנה לפי כתב יד קאופמן בהוצאת האקדמיה ללשון העברית. מתי שיש טעויות בכתב היד הם תיקנו על פי נוסח שונה. טרם יצא על קדשים טהרות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

קישור לרמב"ן שבת ללא זכויות יוצרים[edit]

אני מתעתד להעלות בימים הקרובים הערות על ראשונים בסוגיות "מבשל" שבמסכת שבת. לשם כך דרוש לי קישור לרמב"ן ללא זכויות יוצרים כדי ש"על הדרך" אגיה את הרמב"ן אצלנו ואבדוק תקינות העלאתו. תודה. מכון עטרת התורה (שיחה) 03:56, 22 באפריל 2020 (UTC)

מכון עטרת התורה, ראשית תודה רבה, זכות הרבים תלויה בכם. שנית, כבקשתך: כאן קישור למהדורת תרפ"ח (ר' איסר זלמן), שנחשבת חופשית, ואפשר להגיה על פיה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 05:34, 22 באפריל 2020 (UTC)
אתגייס גם אני למאמץ, כך יוכל המכון להשקיע את כל זמנו בהעלאת המ"מ הנוספים. מי אדיר (שיחה) 09:40, 22 באפריל 2020 (UTC)

ר"ן נדרים[edit]

אני מעוניין לכתוב על הר"ן בנדרים האם ישנו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

ר"ן/נדרים זה המקום שאתה צריך לחפש... ואכן כרגע כל הקישורים אדומים, דהיינו לשאלתך האם ישנו, התשובה היא לא. אבל העורכים ישמחו לסייע לך ולהעלות אותו לאוצר בכדי לזכות להערותיך. האם תוכל לכוון אותנו על איזה דפים תתחיל לעבוד? סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:23, 6 במאי 2020 (UTC)
מההתחלה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי
תודה לאויצרניק שנטל את המלאכה על שכמו (או צירוף מקרים מדהים?). נדרים ב. כבר עלה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:37, 7 במאי 2020 (UTC)
שום צירוף. לא חזרתי לדווח כי אני באמצע להקליד את ההמשך. אבל זה לבקשת האלמוני כמובן. אני עצמי לומד עכשיו עירובין (במסלול "תרי דף") ואשתדל למצוא זמן להגיה ולהעלות את זה מוקפד וטוב. העליתי רש"י ותוס' על כמה דפים במנחות בשביל הפורטל:ציצית, שלא יהיו שם אדומים. בתכנית שלי ללמוד עכשיו - ולהקליד תוך כדי - דווקא מסכתות שחסרות כאן. אבל אני לא בטוח שיהיה לי כח ללמוד גם עם תוס', השם יעזור. אויצרניק (שיחה) 16:48, 7 במאי 2020 (UTC)

עין איה[edit]

יש למישהו אפשרות להעלות את עין איה על ברכות? תודה! אליה (שיחה) 18:23, 16 במאי 2020 (UTC)

לא מצאתי טקסט של עין איה זמין חופשי ברשת. למעשה, לפי דעתי הספר ערוך ולכן זכויות היוצרים יפוגו בזמן מות העורך ולא נמדדות מזמן פטירת המחבר. אם תמצא משהו בנושא הזה, אנא כתוב כאן. מהדורה קמא (שיחה) 19:25, 16 במאי 2020 (UTC)
אז איך יש את זה בויקיטקסט? אליה (שיחה) 20:16, 16 במאי 2020 (UTC)
א. אני לא יודע (יש חלקים גם בספריא, אולי גם הם מוויקיטקסט), אולי קיבלו אישור מבעלי הזכויות. ב. לא ברורה לי דיה מערכת הבדיקה של ויקיטקסט, ומה הדרישות שלהם בנושא זכויות יוצרים. אני אישית מעלה (בצורה אוטומטית) רק טקסטים שהמקור שלהם גלוי ושנאמר שהם חופשיים ברישיון נחלת הכלל (הרישיון הזה לא מחייב אפילו לספר מאיפה לקחת את הטקסטים, אבל בגלל בקשת אחדים ממייסדי האתר הזה <מערכת כתב לי על כך בשעתו בדוא"ל, ואולי גם באתר עצמו> אני רושם את המקור בעת העלאת הגרסה הראשונית, ולתוספת זהירות אני מוסיף את {{פורסם בנחלת הכלל}} בתחתית העמוד כדי שאם מישהו יזהה שהמקור שלנו הטעה אותנו והטקסטים לא חופשיים, נוכל להסיר אותם מיד. הלומדים שלנו ודאי לא ירצו ליהנות ממה שאינו כשר וישר, ודאי לא בעת לימוד תורת אלקים חיים. מהדורה קמא (שיחה) 20:30, 16 במאי 2020 (UTC)
ראו את הדיון בנושא בויקיטקסט. לא היה לי כוח לקרוא את הכל, אבל לפי המעט שקראתי מכון הרצי"ה (שהם בעלי הזכויות על הספר) דרשו מויקיטקסט למחוק את הספר מהאתר, ולבסוף הושגה איזו פשרה (אולי בעזרת עורך דין או משהו) ונמחקו ההגהות שנכתבו על ידי המכון. עדיין לא נראה לי שדעתם של בעלי הזכויות נוחה מפרסום הספר. עמיאל - שיחה 22:24, 16 במאי 2020 (UTC)
לדעתי הענייה זו דוגמה לחוסר זהירות מובהק. אנחנו בעז"ה נשתדל להימנע ולנקוט בכלל: "אם יש ספק אין ספק" (למרות שבמקרה הנוכחי נראה שסתם כך אין ספק, ולו צלו של ספק). יש לנו מספיק ספרים בספרותנו הענפה שמשוועים להגהה וההדרה, ושהעלאתם לרשת בצורה שתהיה זמינה לכל צורב לעיון חופשי ולהוספת מראי מקום וקישורים פנימיים, תהיה עילוי נשמה גדול הן למחברים והן למשתמשים שיעשו זאת...
אני שוקד בימים אלו על יצירת רשימות ספרים, ואינדקס כללי, שיאפשרו לנו להתמקד בספרות החשובה שחסרה. כמובן שאלו לא תהיינה רשימות מחייבות, בסוף זה מיזם התנדבותי וכל אחד לומד "במקום שלבו חפץ", אבל הן תוכלנה לעזור למי שרוצה להתחיל לעשות משהו, ולפעמים לא יודע מאיפה להתחיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:30, 17 במאי 2020 (UTC)

פירוש המשנה לרמב"ם[edit]

נמצא בספריא בנחלת הכלל (גם ההקדמות). עמיאל - שיחה 23:34, 3 ביוני 2020 (UTC)

מצטרף לבקשה, זה ספר יסוד ממעלה ראשונה. מקווה שההגהה סבירה, וכך או כך זה עדיף מהמצב הנוכחי. מהדורה קמא, תטפל בזה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:43, 3 ביוני 2020 (UTC)

נשמת אדם[edit]

בבא מהדורה קמא תודה רבה על העלאת ספר חיי אדם אך עדיין חסר את ספר נשמת אדם שהוא חלק בלתי נפרד מספר חיי אדם. וכמדומה הוא נמצא בספריא בנחלת הכלל, אשמח מאד אם תוכל לנצח על המלאכה ולסיימה. יודע ספר (שיחה) 12:05, 8 ביוני 2020 (UTC)

יודע ספר, קוראים לי מהדורה קמא ולא בבא קמא (בדיוק מהסיבה שלשמה התכנסנו, אני מעלה גרסאות ראשוניות של ספרים). העליתי גם נשמת אדם, עדיין לא עבר בקרה טכנית וקישורים לסימנים המקבילים בשו"ע, ועדיין לא סידרתי את התבנית שתקשר בין החיי אדם לנשמת אדם, ובין החכמת אדם לבינת אדם. זה יבוצע במהלך הערב או הימים הקרובים. מהדורה קמא (שיחה) 13:12, 9 ביוני 2020 (UTC)

פורטל:תרי"ג מצוות[edit]

שלום וברכה! אני עוסק כרגע בהקמת פורטל:תרי"ג מצוות, אך כדי שאוכל לעשות קישורים כראוי ולעבוד באופן רציני על החומר בלי להצטרך לקפוץ מהמקום כל רגע ולהביא ספרים ע"מ לערוך מתוכם, אני מבקש בזאת מכל מי שיכול, להעלות בהקדם את הספרים של מוני המצוות, בפרט החינוך [1], שמשום מה המנ"ח נמצא והוא לא, וכן את השאילתות עם שאילת שלום ועמק שאלה, סמ"ג עם ברית משה ומשנת אברהם. רס"ג יראים עם תועפות ראם, חרדים, אזהרות רשב"ג עם זוהר הרקיע, ספר של"ה הק' סמ"ק עם רבינו פרץ, כל מה שאין עדיין מהרשימה אשמח מאוד אם תכניסו. תודה רבהשבח המצוות (שיחה) 09:30, 14 ביוני 2020 (UTC)

בוצע בוצע יראים + תועפות ראם.
בוצע בוצע ביאור רי"פ פערלא על ספר המצוות לרס"ג - ממנו נוכל לדלות את כל ספר המצוות לרס"ג.
לגבי שאר הספרים, אם אין מהדורה חופשית זמינה שלהם באתרים כמו ספריא, כדאי לבקש בצירוף עם קישור למהדורה ישנה (ב-HebrewBooks או באוצר החכמה) כדי שמי שירצה להקליד יוכל לעשות זאת בקלות. מהדורה קמא (שיחה) 09:53, 14 ביוני 2020 (UTC)
עוד זאת "משנת אברהם" הוא ביאור של מחבר בן זמננו, הזכויות שמורות, וגם אם לא היו שמורות לא היה הספר נכנס לכאן כדין שאר ספרי מחברי זמננו. מהדורה קמא (שיחה) 09:55, 14 ביוני 2020 (UTC)

נודע ביהודה[edit]

הנה הספר כולו נמצא באוצר, אך ההקדמות אינן, אקדמות אולי ישאך לבך ליטול המלאכה הנכבדה הזאת על כתפיך, ונמצאת מזכה הרבים. תורה לשמה (שיחה) 07:10, 15 ביוני 2020 (UTC)

מאד ארצה. מקווה למצוא זמן. אקדמות (שיחה) 19:30, 30 ביולי 2020 (IDT)

ראשונים בסיסים על פ"ק דביצה[edit]

אם מישהו יכול להעלות את הראשונים הבסיסים על מסכת ביצה, ובפרט על פ"ק דביצה, [בדיעבד גם OCR, גם מוכן לשלם תשלום סימלי על עזרה בעניין]. בן עזאי (שיחה) 17:00, 21 ביוני 2020 (UTC)

ערב טוב, בעזרת השם נדיבי לב מתוך עורכי האוצר ישמחו לסייע ולהעלות את המפרשים הנדרשים. תוכל ליצור דף מסכת ביצה בדומה לדף מסכת ברכות ועוד דפים דומים, שם תרכז את רשימת המפרשים המוכרים והנדרשים על המסכת, ככה יקל על העורכים לדעת מה יש ומה אין וכדאי שיהיה. בנוגע לתשלום הסמלי האוצר כולו נערך בהתנדבות וטוב שכך, העורכים ראויים לתשלום גבוה ורובם אף עורכים תורניים ביום-יום ומשכורתם גבוהה אך למרות זאת מפנים את זמנם לקיים דברי חז"ל מה אני בחינם אף אתה בחינם ותורמים מזמנם ומרצם עבור קהל הלומדים די בכל אתר ואתר. עם זאת, אפשר יהיה בכדי לקדם את המיזם הספיציפי הזה לערוך מעין תחרות-תמריץ בין העורכים ואולי אף לגרום בכך לעורכים חדשים שצריכים את העידוד הקל הזה בכדי להצטרף ללגיונו של מלך. כדאי שתפנה למייל המערכת עם הרעיון הזה. מי אדיר (שיחה) 20:59, 21 ביוני 2020 (UTC)
אם מישהו יוכל לציין איזה קישור לכתב יד או ספר בהוצאה ישנה ללא זכויות יוצרים או כל כיו"ב לחידושי הרא"ה עמ"ס ביצה וכן לחידושי בן הרמב"ן על מסכת הנ"ל, הדבר יהיה לעזר רב. [לאחמ"כ יתאפשר גם תשלום כספי על הקלדת הטסקט אפילו במחיר מלא]. בן עזאי (שיחה) 12:47, 23 ביולי 2020 (UTC)

ערוך השולחן, או"ח[edit]

שלום אשמח אם מישהו יוכל להעלות OCR של ערוך השולחן אורח חיים (את הסימנים הראשונים בתור התחלה) אשמח להתחיל להגיה אותו...

ואם אפשר גם את הקדמת המחבר (זה נדפס בתחילת חושן משפט - ספרו הראשון מהרביעייה...) יישר כוח! אליה גלמן (שיחה) 09:29, 1 ביולי 2020 (UTC)

התחלתי להעלות. עשיתי את זה על עשרת הדפים הראשונים. את השאר תוכל לעשות בעצמך בתוכנה הזאת. בהצלחה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:46, 1 ביולי 2020 (UTC)

קרבן נתנאל[edit]

מהדורה קמא, תוכל להעלות מספריא את הפירוש קרבן נתנאל של רבי נתנאל וייל (בנחלת הכלל)? עמיאל - שיחה 09:01, 23 ביולי 2020 (UTC)

כן, בוודאי. הוא ויתר מפרשי הרא"ש (פלפולא חריפתא, תפארת שמואל, דברי חמודות) נמצאים בטיפול אצלי מזה זמן. מהדורה קמא (שיחה) 10:58, 23 ביולי 2020 (UTC)