אוצר:בקשת ספרים

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to navigation Jump to search

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף חיפשת ספר או דף מסויים ב'אוצר' ולא מצאת? כאן תוכל לבקש מחברי הקהילה להעלות אותו לאוצר.

רוצים להגיה ספר מהמרת OCR? רוצים להקליד ספר ואין לכם את המהדורה הדיגטלית שלו? תוכלו לבקש זאת כאן מחברי הקהילה שישמחו לסייע לכם.

רוצים לציין הערות ומראי מקומות על דף מסויים והוא לא קיים, גם את זה תוכלו לבקש כאן [אתם יכולים כמובן לתרום אותו בעצמכם, אם אין לכם כח חברי הקהילה ישמחו לעזור לכם].

אם יש לכם טקסט מוקלד או מידע על טקסט מוקלד בנחלת הכלל ברשת, ואתם רוצים לפצל אותו לדפים רבים במהירות, גשו לדף אוצר:העלאה אוטומטית.

משנה למלך הלכות חמץ ומצה[edit]

פעם ראשונה שאני רואה את הדף הזה. אשמח אם יעלו את הספר משנה למלך על הלכות חמץ ומצה - שואלין ודורשים (קצת יותר מ) שלושים יום קודם הפסח. תודה רבה! שואלין ודורשין (שיחה) 20:25, 10 במרץ 2019 (UTC)

Men770, בזכותך! שואלין ודורשין, אם אחד החברים לא יתנדב להקליד את הספר, אשתדל להשיגו (לא הספר כולו, אבל הלכות פסח לפחות. הלכות קרבן פסח התחיל להקליד סיני ועוקר הרים לפני זמן מה). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:32, 10 במרץ 2019 (UTC)
תודה רבה על ההענות המהירה, אני מתעתד ללמוד את הספר ואשמח תוך כדי לכתוב גם הערות אם יהיו. שואלין ודורשין (שיחה) 22:08, 10 במרץ 2019 (UTC)
התחלתי להעלות, כרגע משהו התחלתי בתקווה להמשיך במלאכה בהמשך. סיני ועוקר הרים (שיחה) 21:43, 11 במרץ 2019 (UTC)

השלמת תוספות רי"ד[edit]

התחלתי להעלות הערות על שולי התוס' רי"ד על מסכת שבת, בדף הזה לדעתי חסר כמה שורות חשובות בטקסט. אם מישהו יכול להעלות טקסט מוגה מחדש או להמציא לידי קישור למהדורת צילום של ספר כזה המשוחררת מזכויות יוצרים, זה יהיה לתועלת רבה. תודה רבה! מכון עטרת התורה (שיחה) 22:32, 20 במאי 2019 (UTC)

נודע ביהודה תניינא חושן משפט סימן סג[edit]

ראיתי באינדקס שיצרתי שחסר לנו באוצר נודע ביהודה/תניינא/חושן משפט/סג, האם מאן דהוא יכול להקלידו או שהוא עם זכויות יוצרים כלשהן, בתודה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:58, 27 באוגוסט 2018 (UTC)

באיחור עדין. בוצע לפני די הרבה זמן. כנראה בלי לשים לב לבקשתך. מהדורה קמא (שיחה) 20:01, 27 בדצמבר 2018 (UTC)
טוב מאוחר מלא כלום. תודה רבה, לא הייתי צריך את זה באופן אישי אלא לצורך השלמת האינדקס כך שמימד הזמן לא משפיע לרעה על התוצאה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:24, 27 בדצמבר 2018 (UTC)

מסכת נדה[edit]

האם ישנה אפשרות למישהו להעלות את מסכת נדה ו/או ראשונים על המסכת? ספרא (שיחה) 21:08, 7 בספטמבר 2019 (UTC)

אני אשמח לעזור. האם יש לך טווח דפים מסויים שתרצה שאעלה? ש"ס יידן (שיחה) 21:10, 7 בספטמבר 2019 (UTC)
כמובן שמה שיותר יותר טוב אולם בשביל ההתחלה את פרק האשה שהיא עושה ואת פרק בא סימן, תודה רבה! ספרא (שיחה)
אקח את האתגר... מקווה כמה שיותר מהר. ש"ס יידן (שיחה) 21:15, 7 בספטמבר 2019 (UTC)

מהרש"א חידושי הלכות, מסכת סוכה דף ל עמוד א[edit]

הדף הזה חסר משום מה. מישהו יכול לדאוג לזה? סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:11, 15 באוקטובר 2019 (UTC)

התחיל כעת לעלות, מקוה לגמור עוד מעט. ש"ס יידן (שיחה) 12:39, 15 באוקטובר 2019 (UTC)
תודה תודה, איזו מהירות :) סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:43, 15 באוקטובר 2019 (UTC)

קישורים לספרים ללא זכויות יוצרים[edit]

מחפש קישור למהדורה מודפסת של טור ללא זכויות יוצרים, להגיה על פיה את המהדורה שלנו. מי אדיר (שיחה) 14:39, 30 באוקטובר 2019 (UTC)

וכן קישור לתלמוד בבלי מסכת בבא בתרא, עם כלל המפרשים. מי אדיר (שיחה) 18:11, 30 באוקטובר 2019 (UTC)

משניות[edit]

לפי איזו מהדורה נרצה להגיה את המשניות שבאוצר? איזו מהדורה נחשבת למהדורה מוסמכת שאפשר לסמוך עליה (אפשרי גם כמה מהדורות להשוואת גירסאות). תודה רבה! מצולות ים (שיחה) 05:14, 23 במרץ 2020 (UTC)

מהדורת המשנה לפי כתב יד קאופמן בהוצאת האקדמיה ללשון העברית. מתי שיש טעויות בכתב היד הם תיקנו על פי נוסח שונה. טרם יצא על קדשים טהרות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

קישור לרמב"ן שבת ללא זכויות יוצרים[edit]

אני מתעתד להעלות בימים הקרובים הערות על ראשונים בסוגיות "מבשל" שבמסכת שבת. לשם כך דרוש לי קישור לרמב"ן ללא זכויות יוצרים כדי ש"על הדרך" אגיה את הרמב"ן אצלנו ואבדוק תקינות העלאתו. תודה. מכון עטרת התורה (שיחה) 03:56, 22 באפריל 2020 (UTC)

מכון עטרת התורה, ראשית תודה רבה, זכות הרבים תלויה בכם. שנית, כבקשתך: כאן קישור למהדורת תרפ"ח (ר' איסר זלמן), שנחשבת חופשית, ואפשר להגיה על פיה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 05:34, 22 באפריל 2020 (UTC)
אתגייס גם אני למאמץ, כך יוכל המכון להשקיע את כל זמנו בהעלאת המ"מ הנוספים. מי אדיר (שיחה) 09:40, 22 באפריל 2020 (UTC)

ר"ן נדרים[edit]

אני מעוניין לכתוב על הר"ן בנדרים האם ישנו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

ר"ן/נדרים זה המקום שאתה צריך לחפש... ואכן כרגע כל הקישורים אדומים, דהיינו לשאלתך האם ישנו, התשובה היא לא. אבל העורכים ישמחו לסייע לך ולהעלות אותו לאוצר בכדי לזכות להערותיך. האם תוכל לכוון אותנו על איזה דפים תתחיל לעבוד? סיני ועוקר הרים (שיחה) 20:23, 6 במאי 2020 (UTC)
מההתחלה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי
תודה לאויצרניק שנטל את המלאכה על שכמו (או צירוף מקרים מדהים?). נדרים ב. כבר עלה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 16:37, 7 במאי 2020 (UTC)
שום צירוף. לא חזרתי לדווח כי אני באמצע להקליד את ההמשך. אבל זה לבקשת האלמוני כמובן. אני עצמי לומד עכשיו עירובין (במסלול "תרי דף") ואשתדל למצוא זמן להגיה ולהעלות את זה מוקפד וטוב. העליתי רש"י ותוס' על כמה דפים במנחות בשביל הפורטל:ציצית, שלא יהיו שם אדומים. בתכנית שלי ללמוד עכשיו - ולהקליד תוך כדי - דווקא מסכתות שחסרות כאן. אבל אני לא בטוח שיהיה לי כח ללמוד גם עם תוס', השם יעזור. אויצרניק (שיחה) 16:48, 7 במאי 2020 (UTC)

עין איה[edit]

יש למישהו אפשרות להעלות את עין איה על ברכות? תודה! אליה (שיחה) 18:23, 16 במאי 2020 (UTC)

לא מצאתי טקסט של עין איה זמין חופשי ברשת. למעשה, לפי דעתי הספר ערוך ולכן זכויות היוצרים יפוגו בזמן מות העורך ולא נמדדות מזמן פטירת המחבר. אם תמצא משהו בנושא הזה, אנא כתוב כאן. מהדורה קמא (שיחה) 19:25, 16 במאי 2020 (UTC)
אז איך יש את זה בויקיטקסט? אליה (שיחה) 20:16, 16 במאי 2020 (UTC)
א. אני לא יודע (יש חלקים גם בספריא, אולי גם הם מוויקיטקסט), אולי קיבלו אישור מבעלי הזכויות. ב. לא ברורה לי דיה מערכת הבדיקה של ויקיטקסט, ומה הדרישות שלהם בנושא זכויות יוצרים. אני אישית מעלה (בצורה אוטומטית) רק טקסטים שהמקור שלהם גלוי ושנאמר שהם חופשיים ברישיון נחלת הכלל (הרישיון הזה לא מחייב אפילו לספר מאיפה לקחת את הטקסטים, אבל בגלל בקשת אחדים ממייסדי האתר הזה <מערכת כתב לי על כך בשעתו בדוא"ל, ואולי גם באתר עצמו> אני רושם את המקור בעת העלאת הגרסה הראשונית, ולתוספת זהירות אני מוסיף את {{פורסם בנחלת הכלל}} בתחתית העמוד כדי שאם מישהו יזהה שהמקור שלנו הטעה אותנו והטקסטים לא חופשיים, נוכל להסיר אותם מיד. הלומדים שלנו ודאי לא ירצו ליהנות ממה שאינו כשר וישר, ודאי לא בעת לימוד תורת אלקים חיים. מהדורה קמא (שיחה) 20:30, 16 במאי 2020 (UTC)
ראו את הדיון בנושא בויקיטקסט. לא היה לי כוח לקרוא את הכל, אבל לפי המעט שקראתי מכון הרצי"ה (שהם בעלי הזכויות על הספר) דרשו מויקיטקסט למחוק את הספר מהאתר, ולבסוף הושגה איזו פשרה (אולי בעזרת עורך דין או משהו) ונמחקו ההגהות שנכתבו על ידי המכון. עדיין לא נראה לי שדעתם של בעלי הזכויות נוחה מפרסום הספר. עמיאל - שיחה 22:24, 16 במאי 2020 (UTC)
לדעתי הענייה זו דוגמה לחוסר זהירות מובהק. אנחנו בעז"ה נשתדל להימנע ולנקוט בכלל: "אם יש ספק אין ספק" (למרות שבמקרה הנוכחי נראה שסתם כך אין ספק, ולו צלו של ספק). יש לנו מספיק ספרים בספרותנו הענפה שמשוועים להגהה וההדרה, ושהעלאתם לרשת בצורה שתהיה זמינה לכל צורב לעיון חופשי ולהוספת מראי מקום וקישורים פנימיים, תהיה עילוי נשמה גדול הן למחברים והן למשתמשים שיעשו זאת...
אני שוקד בימים אלו על יצירת רשימות ספרים, ואינדקס כללי, שיאפשרו לנו להתמקד בספרות החשובה שחסרה. כמובן שאלו לא תהיינה רשימות מחייבות, בסוף זה מיזם התנדבותי וכל אחד לומד "במקום שלבו חפץ", אבל הן תוכלנה לעזור למי שרוצה להתחיל לעשות משהו, ולפעמים לא יודע מאיפה להתחיל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:30, 17 במאי 2020 (UTC)

פירוש המשנה לרמב"ם[edit]

נמצא בספריא בנחלת הכלל (גם ההקדמות). עמיאל - שיחה 23:34, 3 ביוני 2020 (UTC)

מצטרף לבקשה, זה ספר יסוד ממעלה ראשונה. מקווה שההגהה סבירה, וכך או כך זה עדיף מהמצב הנוכחי. מהדורה קמא, תטפל בזה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:43, 3 ביוני 2020 (UTC)

נשמת אדם[edit]

בבא מהדורה קמא תודה רבה על העלאת ספר חיי אדם אך עדיין חסר את ספר נשמת אדם שהוא חלק בלתי נפרד מספר חיי אדם. וכמדומה הוא נמצא בספריא בנחלת הכלל, אשמח מאד אם תוכל לנצח על המלאכה ולסיימה. יודע ספר (שיחה) 12:05, 8 ביוני 2020 (UTC)

יודע ספר, קוראים לי מהדורה קמא ולא בבא קמא (בדיוק מהסיבה שלשמה התכנסנו, אני מעלה גרסאות ראשוניות של ספרים). העליתי גם נשמת אדם, עדיין לא עבר בקרה טכנית וקישורים לסימנים המקבילים בשו"ע, ועדיין לא סידרתי את התבנית שתקשר בין החיי אדם לנשמת אדם, ובין החכמת אדם לבינת אדם. זה יבוצע במהלך הערב או הימים הקרובים. מהדורה קמא (שיחה) 13:12, 9 ביוני 2020 (UTC)

פורטל:תרי"ג מצוות[edit]

שלום וברכה! אני עוסק כרגע בהקמת פורטל:תרי"ג מצוות, אך כדי שאוכל לעשות קישורים כראוי ולעבוד באופן רציני על החומר בלי להצטרך לקפוץ מהמקום כל רגע ולהביא ספרים ע"מ לערוך מתוכם, אני מבקש בזאת מכל מי שיכול, להעלות בהקדם את הספרים של מוני המצוות, בפרט החינוך [1], שמשום מה המנ"ח נמצא והוא לא, וכן את השאילתות עם שאילת שלום ועמק שאלה, סמ"ג עם ברית משה ומשנת אברהם. רס"ג יראים עם תועפות ראם, חרדים, אזהרות רשב"ג עם זוהר הרקיע, ספר של"ה הק' סמ"ק עם רבינו פרץ, כל מה שאין עדיין מהרשימה אשמח מאוד אם תכניסו. תודה רבהשבח המצוות (שיחה) 09:30, 14 ביוני 2020 (UTC)

בוצע בוצע יראים + תועפות ראם.
בוצע בוצע ביאור רי"פ פערלא על ספר המצוות לרס"ג - ממנו נוכל לדלות את כל ספר המצוות לרס"ג.
לגבי שאר הספרים, אם אין מהדורה חופשית זמינה שלהם באתרים כמו ספריא, כדאי לבקש בצירוף עם קישור למהדורה ישנה (ב-HebrewBooks או באוצר החכמה) כדי שמי שירצה להקליד יוכל לעשות זאת בקלות. מהדורה קמא (שיחה) 09:53, 14 ביוני 2020 (UTC)
עוד זאת "משנת אברהם" הוא ביאור של מחבר בן זמננו, הזכויות שמורות, וגם אם לא היו שמורות לא היה הספר נכנס לכאן כדין שאר ספרי מחברי זמננו. מהדורה קמא (שיחה) 09:55, 14 ביוני 2020 (UTC)

נודע ביהודה[edit]

הנה הספר כולו נמצא באוצר, אך ההקדמות אינן, אקדמות אולי ישאך לבך ליטול המלאכה הנכבדה הזאת על כתפיך, ונמצאת מזכה הרבים. תורה לשמה (שיחה) 07:10, 15 ביוני 2020 (UTC)

מאד ארצה. מקווה למצוא זמן. אקדמות (שיחה) 19:30, 30 ביולי 2020 (IDT)

ראשונים בסיסים על פ"ק דביצה[edit]

אם מישהו יכול להעלות את הראשונים הבסיסים על מסכת ביצה, ובפרט על פ"ק דביצה, [בדיעבד גם OCR, גם מוכן לשלם תשלום סימלי על עזרה בעניין]. בן עזאי (שיחה) 17:00, 21 ביוני 2020 (UTC)

ערב טוב, בעזרת השם נדיבי לב מתוך עורכי האוצר ישמחו לסייע ולהעלות את המפרשים הנדרשים. תוכל ליצור דף מסכת ביצה בדומה לדף מסכת ברכות ועוד דפים דומים, שם תרכז את רשימת המפרשים המוכרים והנדרשים על המסכת, ככה יקל על העורכים לדעת מה יש ומה אין וכדאי שיהיה. בנוגע לתשלום הסמלי האוצר כולו נערך בהתנדבות וטוב שכך, העורכים ראויים לתשלום גבוה ורובם אף עורכים תורניים ביום-יום ומשכורתם גבוהה אך למרות זאת מפנים את זמנם לקיים דברי חז"ל מה אני בחינם אף אתה בחינם ותורמים מזמנם ומרצם עבור קהל הלומדים די בכל אתר ואתר. עם זאת, אפשר יהיה בכדי לקדם את המיזם הספיציפי הזה לערוך מעין תחרות-תמריץ בין העורכים ואולי אף לגרום בכך לעורכים חדשים שצריכים את העידוד הקל הזה בכדי להצטרף ללגיונו של מלך. כדאי שתפנה למייל המערכת עם הרעיון הזה. מי אדיר (שיחה) 20:59, 21 ביוני 2020 (UTC)
אם מישהו יוכל לציין איזה קישור לכתב יד או ספר בהוצאה ישנה ללא זכויות יוצרים או כל כיו"ב לחידושי הרא"ה עמ"ס ביצה וכן לחידושי בן הרמב"ן על מסכת הנ"ל, הדבר יהיה לעזר רב. [לאחמ"כ יתאפשר גם תשלום כספי על הקלדת הטסקט אפילו במחיר מלא]. בן עזאי (שיחה) 12:47, 23 ביולי 2020 (UTC)

ערוך השולחן, או"ח[edit]

שלום אשמח אם מישהו יוכל להעלות OCR של ערוך השולחן אורח חיים (את הסימנים הראשונים בתור התחלה) אשמח להתחיל להגיה אותו...

ואם אפשר גם את הקדמת המחבר (זה נדפס בתחילת חושן משפט - ספרו הראשון מהרביעייה...) יישר כוח! אליה גלמן (שיחה) 09:29, 1 ביולי 2020 (UTC)

התחלתי להעלות. עשיתי את זה על עשרת הדפים הראשונים. את השאר תוכל לעשות בעצמך בתוכנה הזאת. בהצלחה! ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 10:46, 1 ביולי 2020 (UTC)

קרבן נתנאל[edit]

מהדורה קמא, תוכל להעלות מספריא את הפירוש קרבן נתנאל של רבי נתנאל וייל (בנחלת הכלל)? עמיאל - שיחה 09:01, 23 ביולי 2020 (UTC)

כן, בוודאי. הוא ויתר מפרשי הרא"ש (פלפולא חריפתא, תפארת שמואל, דברי חמודות) נמצאים בטיפול אצלי מזה זמן. מהדורה קמא (שיחה) 10:58, 23 ביולי 2020 (UTC)

סידור התפילה[edit]

ראיתי שאין כאן בכלל את התפילות על נוסחיהן (ספרד אשכנז וע"מ). אשמח אם מישהו יוכל להעלות. יושב פלשת (שיחה) 18:42, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

גם אני מצטרף לבקשה זו. שלמה 1 (שיחה) 18:44, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

רבנו יונה על פרקי אבות[edit]

בנחלת הכלל בספריא. מתייג את מהדורה קמא. בתודה מראש, עמיאל - שיחה 09:57, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

עמד, בוצע בוצע. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:10, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

חמישה חומשי תורה[edit]

חלק גדול מחמישה חומשי תורה חסר כאן. האם מותר לי להעלות אותו מתוך ויקיטקסט?? או שהצוות יעלה אותו?? אחיה יאיר (שיחה) 14:33, 12 בנובמבר 2020 (IST)

אחיה יאיר, ברוך הבא! התנ"ך כבר הועלה לאוצר. ראה תנ"ך/בראשית, תנ"ך/שמות, תנ"ך/ויקרא, תנ"ך/במדבר ותנ"ך/דברים ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:40, 12 בנובמבר 2020 (IST)
ומויקיטקסט אסור להעלות כי הרישיון שבו הטקסטים מועלים שם אינו תואם את הרישיון שבו מתפרסם התוכן באוצר. ודרך אגב, ישראל קלר, תתקן את הקישור בחתימה שלך. עמיאל - שיחה 14:48, 12 בנובמבר 2020 (IST)
תוקן. תודה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 14:51, 12 בנובמבר 2020 (IST)
תודה רבה לך ישראל קלר. אני פשוט רגיל למראה ולחיפוש בויקיטקסט ולכן לא מצאתי. אחיה יאיר וודקה (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה

ספרות חב"ד[edit]

זו אחת הספריות העשירות בארון הספרים התורני. אמנם הזכויות הן בחזקת 'קה"ת', אך חזקה עליהם שיסכימו - אם רק יתדברו עימם.

יש סיכוי?

סערצע (שיחה) 12:53, 17 בנובמבר 2020 (IST)

משער שמדובר בטקסטים שנמצאים באתר הזה. אפשר לפנות במייל למנהל האתר (chabadlibrary.org@gmail.com) ולבקש אישור להעלות. מערכת? עמיאל - שיחה 13:40, 17 בנובמבר 2020 (IST)
אכן, חלק גדול מהספרים המדוברים מצויים שם, אך עדיין אי"ז שלם (לדוגמא, סדרת 'תורת מנחם'). סערצע (שיחה) 13:50, 17 בנובמבר 2020 (IST)
אני לא מכיר כ"כ את ספרי חב"ד, אבל תורת מנחם יש שם?... עמיאל - שיחה 14:30, 17 בנובמבר 2020 (IST)
עד חלק נ... לפני כחודש וחצי י"ל חלק ע. זאת מלבד הסדרה המקבילה של השנים תשמ"ב־תשנ"ב, שאינה מצוי' שם כלל (כאן מצוי חלק קטן ממנה). סערצע (שיחה) 14:37, 17 בנובמבר 2020 (IST)
קה"ת הוא גוף קנייני-מסחרי ואינו מאשר. אנחנו חושבים על הקלדה של ספרות חב"ד הקדומה יותר (אדמו"רים ראשונים) שעדיין לא קיימים במקומות אחרים בטקסט בר-חיפוש, ואי"ה זה עוד יבוא. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 01:15, 22 בנובמבר 2020 (IST)

קדושת לוי[edit]

בנחלת הכלל בספריא. מהדורה קמא. בתודה מראש, עמיאל - שיחה 19:31, 3 בדצמבר 2020 (IST)

הלכות בכורות למהרי"ט אלגאזי[edit]

מישהו יודע היכן אפשרי להשיג באופן פיזי או מקוון מהרי"ט אלגאזי על הלכות בכורות להרמב"ן מכל הוצאה ישנה [שאין עליה זכויות יוצרים] שהיא, [ובפרט מהדו' פרשבורג]. בן עזאי (שיחה) 20:26, 29 בדצמבר 2020 (IST)

בן עזאי, נסה את זה (ליוורנו תקנ"ד). האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:30, 29 בדצמבר 2020 (IST)
והנה מהדורת וילנה תרכ"ו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:35, 29 בדצמבר 2020 (IST)
והנה מהדורת ההמשך של דפוס וילנא - שהוכנסה לתוך הש"ס. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:38, 29 בדצמבר 2020 (IST)
ייש"כ עצום, כל תוספת תעזור. בן עזאי (שיחה) 00:08, 30 בדצמבר 2020 (IST)
צילום איכותי בהרבה של מהדורת וילנה תרכ"ו
צילום איכותי של מהדורת פרסבורג
עוד משהו? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:29, 30 בדצמבר 2020 (IST)
צילום מקור של מהדורת וילנה תרמ"ה
כתב יד של תחילת הפירוש האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:36, 30 בדצמבר 2020 (IST)

פירוש יפה תאר על מדרש רבה[edit]

כחלק מהקלדת פרשת דרכים נראה שפירוש יפה תאר על מדרש רבה הוא חוליה משלימה. האם אי מי יוכל לקשר אותי למהדורה שאפשר להמיר ממנה ולתקן. תורה לשמה (שיחה) 12:21, 24 בינואר 2021 (IST)

יפה תואר השלם ישנו בכמה דפוסים ובכרכים נפרדים: בראשית - מהדורת פראג תמ"ט באתר "HebrewBooks"; שמות - מהדורת פיורדא ?? באתר "HebrewBooks"; ויקרא - וילהרמשדורף תע"ד באתר "HebrewBooks". יש ברשת עוד מהדורות, חלקן לא קריאות. אולי כדאי לרכז הכל בדף מיוחד, דך השער של יפה תואר השלם#מהדורות דפוס, למשל. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 12:32, 24 בינואר 2021 (IST)
כבר דובר באולם דיונים על כך שבגלל אורכו של הפירוש הוא קוצר בדפוסים השונים. לפי מה שידוע לי מהדורה קמא עובד על העלאת הקיצור שנדפס בדפוס וילנא. הנה מהדורה קריאה יותר של יפה תואר על בראשית - וינציאה שנ"ז באתר "HebrewBooks". יש מהדורה עוד יותר קריאה באוצר החכמה במהדורת צילום של וגשל באתר "אוצר החכמה", אבל אני לא יודע אם מותר להעתיק. עמיאל - שיחה 12:39, 24 בינואר 2021 (IST)
מערכת ועמד חן חן לכם, באמת הענות מהירה. אני כבר התבלבלתי, אני חושב שהמחבר מספיק חשוב בשביל להעלות את המהדורה המורחבת שלו. אולי תחליטו בשבילי מה המהדורה הכי טובה. תורה לשמה (שיחה) 12:44, 24 בינואר 2021 (IST)
ודאי שמספיק חשוב בשביל להעלות את המהדורה המורחבת, כוונתי הייתה שאם כוונתך להעלות את הקיצור אל תטרח בכך. לדעתי המהדורה האחרונה שקישרתי אליה היא הכי טובה, אבל אני לא יודע אם מותר להעתיק משם, אולי מערכת יפסוק... עמיאל - שיחה 12:51, 24 בינואר 2021 (IST)
מוגשל ודאי אי אפשר, הם מכון ששומר על זכויות היוצרים שלו והם עשו עבודה טובה בכל המפרשים. תורה לשמה (שיחה) 12:53, 24 בינואר 2021 (IST)
אכן, אבל במקרה המדובר הם לא עשו כלום מלבד צילום וריטוש. עמיאל - שיחה 12:56, 24 בינואר 2021 (IST)
אה, לא שמתי לב שהכוונה למהדו"צ. מעניין אם הפירוש המקוצר הוא אותם מילים ממש אלא שדילגו על מילים ואם כן אפשר להשתמש בו כבסיס להגהה או שמדובר בתמצות. תורה לשמה (שיחה) 13:00, 24 בינואר 2021 (IST)
הקלדה מצילום מותרת. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:44, 24 בינואר 2021 (IST)

מגילת אסתר[edit]

אם צריך עזרה, אשמח לעזור. תא שמע (שיחה) 17:16, 15 בפברואר 2021 (IST)

ראה תנ"ך/אסתר. בברכה, יהושע (שיחה) 20:35, 15 בפברואר 2021 (IST)
תודה. תא שמע (שיחה) 20:56, 15 בפברואר 2021 (IST)

תקלין חדתין[edit]

שלום, אני חדש כאן ורוצה לעזור בעריכת הספר החשוב "תקלין חדתין". האם אפשר להעלותו או להפנות אותי למהדורות שאפשר להעתיק מהם. תודה רבה. יעקב דינר (שיחה) 09:28, 4 באפריל 2021 (IDT)

אולי זה יעזור לך. מסכת שקלים דפוס וילנא. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:10, 4 באפריל 2021 (IDT)

במדבר רבה[edit]

לצורך יצירת ערכי הנשיאים באתר המכלול, אודה מאד אם תשלימו את במדבר רבה. ברוכים מקימי התורה הזאת. 84.110.37.235 17:16, 11 באפריל 2021 (IDT)

התחלתי... תורה לשמה (שיחה) 18:03, 11 באפריל 2021 (IDT)
ראוי שתכוון איזה פרשיות יותר חשובות לך, כיון שפרוייקט כזה יקח זמן ולכן אם יש לך משהו ספציפי שיעזור לך יהיה קל יותר להעלותו. תורה לשמה (שיחה) 18:15, 11 באפריל 2021 (IDT)

פרי הארץ[edit]

שלום. רציתי להוסיף בעריכה להשתתף בעריכת הספר פרי הארץ להרה"ק רבי מנחם מנדל מוויטבסק. אשמח אם ספר זה יועלה לכאן לתוך הדף פרי הארץ שעדיין לא נוצר. [עדיף כמובן את המהדורה שמשלבת בין המאמרים של הספר פרי הארץ למאמרים של הספר פרי עץ, אם כי בכל המהדורות האחרונות כבר שולבו המאמרים ואיני יודע אם קיימת מהדורה דיגטלית נפרדת של הספרים. תודה. השפל באמת (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה

התחלתי להעלות ראה פרי הארץ, האם תרצה שאעלה תחילה את פרשיות השבוע הקרובות? תורה לשמה (שיחה) 15:31, 9 ביוני 2021 (IDT)
תודה. לא משנה מה קודם. יכול להיות שיותר טוב את הפרשיות הנוכחיות. השפל באמת
חלק מהפרשיות זמינות ב'ספריא' (יש שם חלק מוויקיטקסט שלא מתאים, אך יש חלק מדפוס קאפוסט שהוא חופשי בנחלת הכלל. עוד מעט אשתדל להעלות מעט.
וחשוב מאוד: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. מהדורה קמא (שיחה) 20:19, 9 ביוני 2021 (IDT)

לבושי שרד - יורה דעה[edit]

- הועבר מהדף שיחת אוצר:בקשת ספרים

אני צריך לבושי שרד על יורה דעה סימן כו הובא בפתחי תשובה יו"ד סימן ק ס"ק ב. תודה רבה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

ברשותך אעביר את הבקשה לדף הבקשות עצמו. מיד. מהדורה קמא (שיחה) 00:22, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
- סוף העברה
מצוי באוצה"ח. סערצע (שיחה) 00:44, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
שם פתוח רק למנויים. אי"ה אחד מבני החבורה יעלה זאת באוצר לתועלת הלומדים. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:50, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
אגב, האם מצאת את זה שם? כי אני לא מוצא בתוך הספר את סימן כו. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:53, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
אכן, בשל הקושי באיתורו - ציינתי לעמוד המדויק (ע' 184 בעמודי אוצה"ח). סערצע (שיחה) 00:56, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
לא כל כך הבנתי איך הספר בנוי, מה זה החידושי דינים, ומה הם ההערות/הסברים שלצידם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 00:59, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
דינים מלוקטים, ועליהם הרחבות בשולים. יש גם חלק נוסף של הלכות יו"ד, המופיע בתחלת הכרך. סערצע (שיחה) 01:08, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
הדינים נכתבו ע"י רדש"א, וההרחבות? סיני ועוקר הרים (שיחה) 01:10, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
ככל הידוע לי, גם הן נכתבו על־ידו. סערצע (שיחה) 01:19, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
הקלדתי את ההלכה המדוברת, לעת עתה בדף נפרד, כי לא ברירא לי מהם ההערות המופיעות עליו. ואם אכן כולם צריכים להיכנס לדף, נראה שעדיף להפריד כל הלכה בפני עצמה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 01:05, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
ייש"כ. נראה שכרגע עדיף להשאיר זאת כך, עד להגעתו של מי שישקיע בכך מרץ וכחות מתאימים. סערצע (שיחה) 01:08, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
כמדומה שעיקר כוונת ה'פתחי־תשובה' היא דוקא להערות־השולים... סערצע (שיחה) 01:10, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
אם אין כפילות בין הליקוטים לסימנים (כלומר שהליקוטים/קונטרסים הם רק על סימנים שאין עליהם בתחילת הספר) כדאי כמובן להאחיד את הסקטור השני של שמות הדפים ולכתוב לבושי שרד/יורה דעה במקום חידושי דינים הנכתב כעת. מהדורה קמא (שיחה) 01:16, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
אינני בטוח בכך. יש לוודא זאת טרם שינוי. סערצע (שיחה) 01:19, 17 באוקטובר 2021 (IDT)

אם תוכלו לכתוב כאן היכן בדיוק נמצא הסימן הזה ובאיזה ספר תודה. כפי שאכן העירו כפי הנראה עיקר כונת הפתחי תשובה להערות שם. האם אפשר להעלות למערכת את התשובה עם ההערות תודה רבה. רוצה (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה

שם הספר הוא "לבושי שרד" ומכיל שלשה קונטרסים. הקונטרס השלישי הוא דינים מלוקטים השייכים לחלק יורה דעה. המצויין לעיל לעמוד 184 מדפי הספר באוצר החכמה, הוא מהספר שנדפס בסדילקאב תקצ"ג. בראש העמוד מופיע "חידושי דינים ליו"ד", ויש בו בצד אחד חידושי דינים ומסביב להם הערות ותוספות. מדובר בהרבה הערות ולכן אנכי הקטן לא אזכה לסייע למר בבקשתו. אולי עורך אחר יוכל לקחת את זה על עצמו ולהעלות גם את ההערות. תורה לשמה (שיחה) 14:20, 17 באוקטובר 2021 (IDT)

חידושים מראשי הישיבות על המסכתות הישביתיות[edit]

אשמח מאוד אם יעלו לאוצר חידושים מראשי הישיבות כגון ר"נ, ר' דוד,ר' אליהו ברוך, ר' שמואל,וכו' על המסכתות הישיבתיות כגון ב"ק ב"מ ב"ב גיטין קידושין וכו'. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי

אנחנו אכן מעלים את ספרי גדולי הדור הקודם זצ"ל (עד בני גילו של רא"ל שטינמן ויבלחט"א ר"ח קניבסקי) אבל כל חידושי ראשי הישיבות יצאו במהדורות קנייניות (למעט חידושי רבי אליהו ברוך קמאי שלא ידעתי שנדפסו, אשמח לקבל קישור למהדורה מודפסת) ולכן איננו יכולים להעלותם מבלי לקבל את הטקסט והרשות להעלותם מבעלי הזכויות. אם כב' קשור לאחד מבעלי הזכויות וייטיב חסדו עמנו ועם כלל ציבור הלומדים לקשרם עמנו ולהביא להעלאת הספרים לכאן, יברכוהו טובים. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 00:23, 30 בנובמבר 2021 (IST)

קישור לחידושי רבי עקיבא אייגר ללא זכויות יוצרים[edit]

מישהו יכול להעלות קישור לחי' רע"א עמ"ס חולין ללא זכויות יוצרים ? בן עזאי (שיחה) 20:09, 11 בדצמבר 2021 (IST)

מה המקור של חידושי רע"א לחולין? אם המקור הראשון בדפוס הוא דו"ח תניינא של זילברברג (תרצ"ב) זה כנראה עדיין לא בנחלת הכלל, הרב זילברברג נפטר בארה"ב רק בתשכ"ג ועוד לא עברו 70 שנה מפטירתו. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:24, 11 בדצמבר 2021 (IST)
יכול להיות שכתב היד של זה - כדאי להשוות - זמין ברשת כאן. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 20:27, 11 בדצמבר 2021 (IST)
תודה רבה, אשמח אם יועלה קישור למהדו' הרב זילברברג הנ"ל, אנסה ליצור קשר עם מי מיורשיו. בן עזאי (שיחה) 20:30, 11 בדצמבר 2021 (IST)
יש לזכור שהגר"ש פישר ועוד ערערו על אמינות חי' רעק"א לחולין.
אגב, ענין ה70 שנה הוא ענין חוקי, יש לו גם תקפות הלכתית??להועיל לאחריני (שיחה) 02:12, 2 באוגוסט 2022 (IDT)
לגבי ערעורם של הגר"ש פישר ודעימיה על חי' רע"א לחולין - אנא ציין מקור שבו התפרסמו הדברים כדי שנוכל לתת לכך ביטוי במבוא שנכין עם התקדמות העלאת חידושי רבי עקיבא איגר על הש"ס בצורה כלשהי (ליקוטים מהתשובות כבסיס, כמקובל, ואולי מחידושי השו"ע וספרים שונים כאשר יתאפשר).
המקור הוא בקובץ צפונות ג עמ' סט [אח"כ השיבו לו ולא עמדו דבריהם]. הכוונה כמובן למהדורת הרב זילברברג ולא למהדורות אחרות.להועיל לאחריני (שיחה) 04:04, 3 באוגוסט 2022 (IDT)
אין בהלכה מקור ל-70 שנה, אבל לחומרא ייתכן שיש להתחשב בכך גם להלכה, כי אנשים עשו דברים אדעתא דמנהג המדינה. בכל מקרה ההנחה היסודית שלנו שדברי תורה אינם ככל חכמה שבעולם ואין סייעתא דשמיא משימוש אסור בהם, לכן רוצים להשתמש בחומר שהוא 'גלאט' מהבחינה הזו ואם יש חוסרים, נשלים אותם יחד בכח הציבור ולתועלת הציבור. השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:22, 2 באוגוסט 2022 (IDT)
בן עזאי, דרוש וחדוש תניינא בהיברובוקס. עמיאלשיחה • ה' באב ה'תשפ"ב • 10:37, 2 באוגוסט 2022 (IDT)
עמד ייש"כ, למעשה זה אכן עוזר לי חלקית, וגם ישנו באוצר החכמה בצילום ברור ויפה יותר. בן עזאי (שיחה) 13:42, 2 באוגוסט 2022 (IDT)

טעמא דקרא[edit]

ראיתי שיש טעמא דקרא למרן שר התורה זצוק"ל על בראשית, האם יש תכנית להעלות לכאן את כל הספר. רציתי לכתוב את ההודעה הזו בפני עצמה ולא הצלחתי סליחה.מים חיים (שיחה) 12:39, 4 במאי 2022 (IDT)

קיבלתי רשות ממרן זללה"ה להעלות את כל הספר ואני עובד על זה - להכינו ולהכניס קישורים. בעז"ה הכל ייכנס (אבל הזכויות לשימוש מחוץ לאתר שמורות לבני מרן שיחיו). טעמא (שיחה) 14:01, 4 במאי 2022 (IDT)

אור זרוע[edit]

האם מישהו יכול להעלות את ספר אור זרוע לאתר ? בן עזאי (שיחה) 22:50, 28 במאי 2022 (IDT)

Sije ייש"כ על ההעלאה. בן עזאי (שיחה) 03:01, 30 במאי 2022 (IDT)
לא אני העליתי אלא משתמש:מעלין ולא מורידין. ייש"כ. יהושע (שיחה) 03:13, 30 במאי 2022 (IDT)
משתמש:מעלין ולא מורידין תודה רבה ויישר כוחך. בן עזאי (שיחה) 22:04, 15 ביוני 2022 (IDT)

הגהות יד אברהם על שו"ע[edit]

האם מישהו יכול להעלות הגהות יד אברהם על השו"ע לאתר ? [כמדו' יש בספריא]. בן עזאי (שיחה) 09:49, 2 ביוני 2022 (IDT)

Sije בן עזאי (שיחה) 18:02, 10 ביוני 2022 (IDT)
בוצע מושך בשבט (שיחה) 22:53, 11 ביוני 2022 (IDT)
מושך בשבט, תודה רבה! השתתפו בעריכה והגהה! "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:24, 11 ביוני 2022 (IDT)

חידושי הרמב"ן עמ"ס חולין[edit]

האם מישהו יכול להעלות חידושי הרמב"ן עמ"ס חולין. בן עזאי (שיחה) 18:02, 10 ביוני 2022 (IDT)

בן עזאי, ישנו זה מכבר, ראה רמב"ן/חולין. הרשימה שם לא הייתה מעודכנת ועדכנתי אותה כעת. אויצרניק (שיחה) 18:34, 10 ביוני 2022 (IDT)
אויצרניק תודה רבה, אבל עדיין חסר מדף ק והלאה. בן עזאי (שיחה) 22:16, 11 ביוני 2022 (IDT)

מאירי עמ"ס חולין[edit]

האם מישהו יכול להעלות מאירי עמ"ס חולין. בן עזאי (שיחה) 01:45, 15 ביוני 2022 (IDT)

מושך בשבט Sije פונה לעזרתכם, [כמדו' שג"ז ישנו בספריא]. בן עזאי (שיחה) 21:58, 15 ביוני 2022 (IDT)
צהריים טובים, המהדורה בספריא אינה בנחלת הכלל ולכן לא אוכל להעלותה... מושך בשבט (שיחה) 13:13, 16 ביוני 2022 (IDT)
מושך בשבט תודה רבה, אם תוכל לפחות לומר לי מה הרשיון שלה שם. בן עזאי (שיחה) 13:40, 16 ביוני 2022 (IDT)
נדמה לי שCreative Commons, אבל לא בטוח מושך בשבט (שיחה) 15:19, 16 ביוני 2022 (IDT)
תוכל להעלותה כמהדורה זמנית, ראה לחם משנה למשל עכ"פ (שיחה) 16:17, 16 ביוני 2022 (IDT)
בוצע, סליחה על העיכוב. בבין הזמנים יש לי יותר זמן אז אם יש עוד ספר שצריך להעלות תאמר לי... מושך בשבט (שיחה) 23:14, 2 ביולי 2022 (IDT)
מושך בשבט תודה רבה, הפעם כבר נעזרתי בצורה אחרת, לפעם הבאה, מקווה להסתייע בך. בן עזאי (שיחה) 00:07, 3 ביולי 2022 (IDT)
מושך בשבט, ייש"כ על כל ההעלאות. אם יש לך זמן אולי פתח עינים לחיד"א עמ"ס ברכות. אולי כדאי לעשות רשימה של כל הספרים שבספריא שלא הועלו ולהעלותם בהמשך הזמן. אעיר גם שלא הועלה הרמב"ן שהעיר עליו בן עזאי לעיל. עכ"פ (שיחה) 05:40, 3 ביולי 2022 (IDT)
אין בספריא רמב"ן על חולין אחרי דף צ"ט. עמיאלשיחה • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 09:04, 3 ביולי 2022 (IDT)
עכ"פ למעשה גם במהדורה ישנה באוצר החכמה יש רק עד דף ק' ומשום נובע מה שאין גם בספריא, ולכן אשמח אם מישהו יוכל להעלות קישור למהדורא אחרת של הרמב"ן עמ"ס חולין שאפשר להקליד ממנה. בן עזאי (שיחה) 09:06, 3 ביולי 2022 (IDT)
בן עזאי, אין מקור בלי זכו"י, כי מדף צט י"ל לראשונה בתשט"ו, מה שכן ניתן לעשות הוא להקליד מחדש ע"פ כתב[י] היד. עכ"פ (שיחה) 10:19, 3 ביולי 2022 (IDT)
עכ"פ ויש קישור לאיזה כת"י ? בן עזאי (שיחה) 20:24, 3 ביולי 2022 (IDT)

בן עזאי, כ"י פריז, כ"י לונדון עכ"פ (שיחה) 22:49, 3 ביולי 2022 (IDT)

דרכי משה על שו"ע יורה דעה[edit]

האם מישהו יכול להעלות דרכי משה על שו"ע יו"ד ? בן עזאי (שיחה) 02:58, 12 ביולי 2022 (IDT)

מושך בשבט Sije משתמש:מעלין ולא מורידין שוב פונה לעזרתכם. בן עזאי (שיחה) 22:39, 14 ביולי 2022 (IDT)
בן עזאי, אני לא יודע איך להעלות הרבה סימנים בבת אחת. אם אתה רוצה איזה סימן מסויים, תגיד לי איזה סימן ואנסה להעלותו. בברכה, יהושע (שיחה) 23:06, 14 ביולי 2022 (IDT)
יהושע, אני צריך על הלכות תערובות, לעת עתה לכה"פ מסימן צ עד סימן ק"י. בן עזאי (שיחה) 23:51, 14 ביולי 2022 (IDT)
בן עזאי, בוצע. שבת שלום! מושך בשבט (שיחה) 17:24, 15 ביולי 2022 (IDT)
מושך בשבט ייש"כ, שתזכו להמשיך להגדיל תורה ולהאדירה. בן עזאי (שיחה) 00:57, 17 ביולי 2022 (IDT)

שני לוחות הברית[edit]

ספר שני לוחות הברית, גם במהדרותו החדשה, זקוק לההדרה. חסרים מראי מקומות בציטוטים מספר הזוהר ועוד ואין הפניות למקומות אחרים בספר. אשמח אם יעלו אותו לאתר, ואולי אגב הלימוד בו אשקיע בו קצת. שחרחר (שיחה) 12:41, 21 בנובמבר 2022 (IST)

שלום שחרחר, האם מהדורת עוז והדר עדיין אינה מספקת? תוכל לפרט? (לא קשור לאוצר הספרים, סתם שואל ברמה האישית, באוצר הספרים תמיד אפשר להמשיך ולההדיר ולהוסיף שכלולים וקישורים פנימיים ותגיות וכדומה). מהדורה קמא (שיחה) 00:29, 25 באפריל 2023 (IDT)

יד מלאכי[edit]

אשמח אם ימצא מי שיעלה את הספר ואשתדל להגיהו וכו' הר יונה (שיחה) 23:14, 3 בדצמבר 2022 (IST)

חברה מחזירי עטרה ליושנה[edit]

שלום רב, אשמח אם יהיה אפשרות להעלות ספר זה של רבי עקיבה יוסף שלזינגר זצ"ל. מדובר בספר לא גדול בכלל! תודה רבה, יהודה

שלום יהודה וברוך הבא. תן קישור למהדורה סרוקה של הספר והסבר למה אתה חושב שהתוכן שלו חשוב יותר מספריו האחרים של המחבר שעדיין אינם כאן, אולי זה ידרבן מישהו להקליד ולההדיר אותוח. מהדורה קמא (שיחה) 00:27, 25 באפריל 2023 (IDT)