Difference between revisions of "שיחת משתמש:סיני ועוקר הרים"

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search
(טורי אבן: פסקה חדשה)
(לרצות ודאי שארצה)
 
Line 133: Line 133:
  
 
שלום בשנה שעברה התחלת להעלות את הדף [[טורי אבן/מגילה/ב/א|הזה]], תרצה להשלימו? [[משתמש:אוצר האוצר|אוצר האוצר]] ([[שיחת משתמש:אוצר האוצר|שיחה]]) 21:13, 9 בפברואר 2020 (UTC)
 
שלום בשנה שעברה התחלת להעלות את הדף [[טורי אבן/מגילה/ב/א|הזה]], תרצה להשלימו? [[משתמש:אוצר האוצר|אוצר האוצר]] ([[שיחת משתמש:אוצר האוצר|שיחה]]) 21:13, 9 בפברואר 2020 (UTC)
 +
:לרצות ודאי שארצה, השאלה עם עתותי בידי. אקווה שבהמשך אגיע גם לזה. [[משתמש:סיני ועוקר הרים|סיני ועוקר הרים]] ([[שיחת משתמש:סיני ועוקר הרים|שיחה]]) 21:14, 11 בפברואר 2020 (UTC)

Latest revision as of 21:14, 11 February 2020

שאלה[edit]

שלום, אני רואה שרק את פה עכשיו, אז שואל: מה דעתך על מה שעשיתי באחיעזר? חילקתי כל ס"ק לפרק נפרד בגלל בעיה שיוצר המסנן אינטרנט שלי, אבל עכשיו זה נראה לי טוב ככה לכתחילה. מה דעתך על זה? יקיר כהנא (שיחה) 12:29, 6 במרץ 2018 (UTC)

נראה מצויין, באופן זה נוכל לקשר ביתר קלות לדברי האחיעזר. אבל אם כן איני בטוח שיש צורך לכתוב גם את האות בגוף הטקסט עם סוגר עגול. אגב, האם כל דבר שנכתב בדף השיחה שלי שולח לי התראה על כך, או שיש דרך לסמן לי על הודעה המיועדת עבורי בדף השיחה או בכל דף אחר. סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:34, 6 במרץ 2018 (UTC)
אני חדש פה, אבל בוויקיפדיה כל הודעה שבדפ"שך יוצרת הודעה, וכן אם הוזכרת במקום אחר בשם המשתמש המלא שלך "[[משתמש:סיני ועוקר הרים]]". אויצרניק (שיחה) 12:41, 6 במרץ 2018 (UTC)
וסליחה על ההתערבות בשיחתכם. גם זה מקובל בוויקיפדיה. :) אויצרניק (שיחה) 12:41, 6 במרץ 2018 (UTC)
תודה רבתי, להפך התערבותך נצרכת, בסופו של דבר אנחנו עובדים על פלטפורמה דומה לויקיפדיה ככה שדווקא מעניין יהיה להשתמש בידע שרכשו משתמשים שם. סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:43, 6 במרץ 2018 (UTC)

אבודרהם[edit]

הי, שמתי לב שכבר התחלת לעבוד על הערות באבודרהם, אשמח אם תעיף מבט על העבודה שלי, אני ממשיך מאיפה שהפסקת. או שבכלל לא הפסקת? מי אדיר (שיחה) 12:00, 15 במרץ 2018 (UTC)

האמת שאני מתכנן להמשיך ולהעיר, אבל זה לא סותר לעבודתך, היא מקצועית ומרשימה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 12:50, 15 במרץ 2018 (UTC)

למה הוסר?[edit]

כדי לצמצם נפח ולרענן את התבנית. אתה צודק שהשמעתתא ראוי להיות מוזכר שם עדיין. בעתיד נעשה משבצת נוספת שתציג "פרויקטים נבחרים". רעיון? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 10:29, 16 במרץ 2018 (UTC)

יש אמת בדברים, אבל אנחנו צריכים לזכור שמסגרת חדשות לא נועדה רק בשביל לספק את סקרנותם של באי האתר, אלא גם ובעיקר כדאי לגרום להם להטות כתף ולעזור לשאר הכותבים בעבודתם. לכן פרוייקט פעיל שעובדים עליו ממש דבר יום ביומו כדאי שיוותר בעמוד השער. בתודה סיני ועוקר הרים (שיחה) 21:31, 17 במרץ 2018 (UTC)
'חדשות' נועדה לספק חדשות. אולי בעתיד ניצור 'לוח מודעות' לדברים שצריך 'לגרום להם להטות כתף'. ומשבצת נוספת ל'פרויקטים נבחרים'. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 23:38, 17 במרץ 2018 (UTC)

מקורות למליצות[edit]

אני לא בטוח שמתאים לתת מקורות למליצות שכיחות כמו אלו שנהוג לשים בראש התשובות. ואם כבר, אז גם "הנמצא כזה איש" הוא על משקל הכתוב, וגם "מזה בן מזה" הוא לשון גמ', ורוח אפנו משיח ה' הוא לישנא דקרא. נאשער (שיחה) 11:36, 2 באפריל 2018 (UTC)

צודק. האמת שהפסקתי בגלל זה [מצד אחד זה באמת שכיח ומוכר, מצד שני בפלטפורמה שלנו (הלא נדפסת) אין בעיה של מקום וכמה הערות בראש כל מכתב לא יזיקו ואולי אף יועילו מתי שהוא]. מחכה לשמוע את דעת הרבים. סיני ועוקר הרים (שיחה) 11:39, 2 באפריל 2018 (UTC)

תבנית:זכרון יוסף/יורה דעה/סוף[edit]

שלום, עשיתי טעות והכנסתי את הדף הזה כתבנית. אתה יכול להעביר אותו לדף רגיל ולמחוק את התבנית? או להסביר לי איך עושים, כי כשאני מנסה להעביר הוא לא נותן לי אפשרות לא להשאיר הפניה = למחוק. אין סיבה להשאיר את התבנית הזו כהפניה. נאשער (שיחה) 13:45, 23 במאי 2018 (UTC)

נאשער, תבורך על העלאת התשובות החשובות הללו. מחיקת דף היא הרשאה טכנית מורכבת שניתנת למפעילי מערכת (משהו טכני), טיפלתי בזה בינתיים. אחרי תקופה באוצר הספרים השיתופי כשתתרגל למערכת הזו, אם תרגיש שהרשאה כזו יכולה לעזור לך בעבודתך באוצר, דבר איתי ואסדר לך את ההרשאה הזו. כרגע עדיף שרק משתמשים בודדים יוכלו לבצע פעולה קיצונית כזו כמחיקת דף, כדי לאפשר פיקוח מינימלי על מחיקת דפים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:50, 23 במאי 2018 (UTC)
הבנתי, תודה רבה, בדיוק ראיתי בשינויים אחרונים שהעברת ובאתי לכתוב לך תודה רבה בדף השיחה שלך, אז עדיף שנעשה את זה פה. וסליחה סיני על ההפרעה. נאשער (שיחה) 13:53, 23 במאי 2018 (UTC)

דרוש הטקסט בבלי/בבא מציעא/י/א[edit]

שבוע טוב, למדתי בשבת קצת מהסוגיא בבבא מציעא דף י. (קנין ד' אמות) אם תעלה את הטקסט אוכל להעיר בעז"ה קצת מן הדברים שנוספו ע"כ בראשונים ובאחרונים.

אריוך, ביקשת קיבלת, הדף זמין. אויצרניק (שיחה) 21:23, 25 באוגוסט 2018 (UTC)
אויצרניק, תודה, אמנם ראיתי רק מאוחר, התחלתי קצת, אמשיך בימים הקרובים אי"ה.
מעולה, א. שים לב בבקשה לשינוי שעשיתי. בדפי הש"ס אנחנו מעדיפים לא לקשר מתוך הטקסט אלא כמראי מקומות, תוכל לראות דוגמה למשל בירושלמי/סוטה/א/א. ב. כדי לייחס את דבריך בדפי שיחה לעצמך, רצוי לחתום בסוף כל הודעה שלך על ידי הוספת התווים ~~~~. אויצרניק (שיחה) 22:49, 25 באוגוסט 2018 (UTC)
אריוך ואויצרניק אני רואה שאתם מסתדרים מצויין בלעדי... אגב, יש דף ייעודי לבקשות מסוג זה, ראו כאן. שבוע טוב והמשך לימוד פורה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:29, 26 באוגוסט 2018 (UTC)

תיקון שגוי...[edit]

עריכתך זו הייתה שגויה, זה אכן היה בבא קמא... אויצרניק (שיחה) 14:09, 1 בנובמבר 2018 (UTC)

צודק, התבלבלתי בעקבות כותרת הדף. סיני ועוקר הרים (שיחה) 10:54, 5 בנובמבר 2018 (UTC)

אינדקסים נצרכים[edit]

ערב טוב, אני רואה שלקחת את ענין האינדקסים כפרוייקט. אז שים לב להעלאות האחרונות של 'מהדורה קמא' - 'הפלאה' ו'תרומת הדשן' אם תמצא זמן אולי תוכל לעשות לאנדקס אותם. תודה רבה. מי אדיר (שיחה) 22:03, 19 במרץ 2019 (UTC)

אעשה מיד את האינדקס על הפלאה, תרומת הדשן ימתין עוד קצת. הרצים יצאו דחופים והעת דחוקה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 09:03, 20 במרץ 2019 (UTC)

זה שוב פעם אני :) יצרתי דף חדש מפרשי תלמוד בבלי - אם תוכל לסייע לי ביצירת האינדקסים שם, זה ממש יקדם אותנו. סוף סוף יוכלו להגיע לספרים רבים דרך העץ בעמוד הראשי. מי אדיר (שיחה) 19:37, 26 במרץ 2019 (UTC)

אוי, באמת לא הייתי כאן הרבה זמן. אשתדל לעשות זאת בהקדם האפשרי. תודה רבה על יצירת האינדקס הכללי זה בהחלט מקצר לי את העבודה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 14:43, 27 במרץ 2019 (UTC)


פורטל:בין המצרים[edit]

תודה על ההוספות המרובות. העיצוב עדיין בעייתי, אני אישית לא הצלחתי לסדר אותו. אולי כדאי כרגע להעלות את הפורטל בדומה לפורטלי המסכתות (לדוגמא: פורטל:מסכת ברכות). מי אדיר (שיחה) 06:45, 22 ביולי 2019 (UTC)

כן, גם אני זנחתי את זה בעקבות העיצוב. מסכים איתך לגמרי שהפורטלים הפשוטים עדיפים בשלב זה. בעתיד מן הסתם יבוא מאן דהו שמייבין בעיצוב בקוד ויקי ויעצב לנו כאן משהו מושקע יותר. סיני ועוקר הרים (שיחה)

העתקה מהיברובוקס[edit]

כבר שאלתי על זה. עכשיו ראיתי שבעיקרון מעתיקים רק מספריא. אבל אם יש ספרים במהדורת צילום בהיברובוקס ואני מעתיק אותם לכאן בכתיבה, יש בזה איזה בעייה חוקית? אולי יש תנאים מסויימים שנצרכים.--יהודה (שיחה) 13:43, 9 בספטמבר 2019 (UTC)

אכתוב לך כאן מה שאני יודע בענין זה, לא עניתי בדף זכויות יוצרים כי אני לא כל כך מבין בזה וגם אני מחכה לתגובת ה'מבינים'. בכל מקרה, עד כמה שידוע לי כל ספר שעברו 70 שנה ממות מחזיקי הזכויות (המחבר או המוציא לאור אם מדובר בהדפסה מאוחרת), פגו זכויות היוצרים עליו ואפשר להעתיקו. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:50, 9 בספטמבר 2019 (UTC)

אני רק שאלה[edit]

שלו' רב לכבודו. רציתי לתהות על קנקנו של המיזם - כמה שאלות:

  • מה הוא יתן שלא יוכלו למצוא ב wikisource? ועוד בעניין זה, האם פשוט להעתיק מה שרוצים משם לכאן מותר מבחינת ז"י?
  • מה חזון המיזם?
  • האם האופי כאן הוא חרדי בהגדרה? אם כן, האם כלל חרדי \ פוליטיקלי קורקט חרדי \ אחר?
  • של מי הזכויות על הטקסטים כאן?

משנכנס אדר (שיחה) 13:05, 11 בספטמבר 2019 (UTC)

ברשותך אענה את מה שאני יודע, ואם טעיתי אשמח שסיני יתקן אותי
אנחנו מקווים להיות יותר טובים מוויקיטקסט גם ברמת הגהת הטקסטים, אבל הפרויקטים שונים במהותם: המיזם הזה עוסק בההדרת ספרים ושואף לרתום את הפלטפורמה הזו של מדיה-ויקי להביא את ארון הספרים היהודי קרוב ככל האפשר לשלמות. ברגע שאנחנו לא כבולים לספר המודפס, אין סיבה שתיקון שגיאות יחכה למהדורה הבאה, ניתן להוסיף הערות שולים ובהן הפניות חשובות מהסוג שמקובל להוסיף במהדורות המוערות של המכונים המקצועיים, ניתן לקשר פנימית ולאפשר ללומד לעבור בקלות למקום מבוקשו, למצוא סטטיסטית את הספרים הנחוצים ביותר לההדרה וכהנה רבות. זה פלוס מינוס עונה על שתי שאלותיך הראשונות. ומכאן תשובה גם לשאלה השלישית: כפי שכתוב בעמוד הראשי האופי כאן הוא אופי של 'בית המדרש', נכתב רק על ידי לומדי בית המדרש עבור לומדי בית המדרש, ישנן הגדרות שונות ל'חרדי', אבל ללומדי בית המדרש יש הגדרה ברורה, ולכן ישנם 'חרדים' שלא יתאימו לכאן וישנם 'דתיים' שיתאימו מאד.
כעת לגבי זכויות יוצרים (סוף שאלה 1, ושאלה 4): אנחנו רוצים ליצור מצב שבו האוצר מאגד את הזכויות על מה שנוצר בו, הסבר מורחב לכך: אוצר:אודות#הערה באשר לזכויות יוצרים. זה מונע אותנו מלהשתמש בטקסטים של ויקיטקסט שבהן יש דרישה לקרדיט ושיתוף ברישיון תואם למקור, תנאי שחל גם על יצירות נגזרות. אנחנו מאמינים שבכח האדם המוגבל שעומד לרשותנו, מיזמי הקלדה גדולים כמו 'ספריא' יעשו את העבודה טוב מאתנו בתחום הזה, ולכן אנחנו 'מצטמצמים' לתחום הייעודי של עורכים תורניים: הגהה איכותית יותר, תוספת מראי מקומות והערות שוליים, וכל מה שנצרך ללומד (אפשרויות ניווט ועוד).
זה מה שאני יודע, אבל למעט הרשמיות הפורמלית, אנשים כמוני וכמוך כותבים פה, ואני מניח ש'תשועה ברוב יועץ' וכל רעיון יתקבל בברכה. אוצר האוצר (שיחה) 15:00, 11 בספטמבר 2019 (UTC)
אופי של "בית המדרש" הגדרה שאני מתחבר אליה אך לדעתי היא מעורפלת מדי. רק לשם המחשה, יש בתי מדרש המכשירים רבניות ורבאייז, ולכאורה ברור שאין כוונתך שיערכו כאן על פי דעתם המשובשה. לאחר ההמחשה, קיים גם תחום אפור שהוא הבעייתי יותר כמובן.
לגבי השאלה האחרונה (שלא נענתה) ארצה אולי להרחיב - 1). של מי האתר? 2). של מי התכנים? (במילים אחרות עבור מי אנו עמלים כעורכים כאן, האם לטובת הכלל, לטובת בעלים שיכולים לנווט את הספינה כרצונם ללא מחוייבות לקהילת העורכים, וכו', או אולי כל עורך יקבל מעמד X או Y וכיוב' שיקנה לו A, B ו C)
הערה נוספת - בינתיים (מהמעט שראיתי), מתרכזים בהקלדת/העתקת טקסטים שנמצאים נגישים באופן חפשי במקום זה או אחר, האם יש כוונה להתרחב מעבר לטקסט של ספרים וקישורים פנימיים? כלומר לכתוב ערכים כמו בויקיפדיה על רבנים, על מקומות, על סוגיות הלכתיות וכן הלאה?
משנכנס אדר (שיחה) 16:28, 11 בספטמבר 2019 (UTC)
אני רואה שהתפתחה כאן סוגיא שלמה בלעדי ;), בכל אופן אענה גם את חלקי. אתרים המהווים מאגרי טקסט קיימים למכביר, חלקם חינמיים וחלקם לא, חלקם שיתופיים וחלקם לא. ה'אוצר' הוא לא מאגר ספרים אלא בעיקר פלטפורמה המאפשרת ההדרה של ארון הספרים היהודי. במילים גסות: להשוות ואחר כך גם לעקוף את ארון הספרים הדיגיטלי לארון הספרים הפיזי, כי במצב העכשווי בכל מאגרי הספרים הדיגיטליים, איכות הטקטס ירודה מאד, מה גם שאין בהם את כל שלל ההערות, המקורות, הקישורים ושאר מטעמים שעליהם דיבר אוצר האוצר.
מאחר שעיקר העבודה כאן היא לההדיר את הספרים בצורה של הספרות המודפסת, קל מאד למצוא מקבילות שישרתו אותנו כמצפן. יש ברוך ה' מכונים רבים שעשו ועושים את עבודתם נאמנה ולנו לא נותר אלא להביט מהצד ולשפר את הדרוש שיפור (אגב, כמה מהעורכים באוצר הם בכירים ממש במכוני הספרות המודפסת, אם אפשר לכנות זאת כך, וגם הם הצטרפו אלינו ברוך ה'). מכאן גם תשובה לשאלה על אופי המיזם, הרעיון של 'בית המדרש' אותו הציג 'אוצר האוצר' בא לבטא (אני מקווה שאני מדייק) את הרעיון שאני מעלה, על פיו יש לנו מספיק דוגמאות לעבודתנו. כפי שתוכל לראות ב'שולי הגליון' אנחנו לא מכניסים כלל חידושי תורה של העורכים, אלא אך ורק מקורות והערות מגדולי הדורות שעברו בדומה למכונים התורניים כנ"ל. כמובן שאופן ההצגה של הדברים משתנה בין אדם לאדם, אך אין זה קשור למעמדו הדתי, ואנו מקווים שהעורכים באופן כללי יגבשו את אופן העמדת הדברים כבשאר מיזמי ויקי.
כנגזרת ישירה מכך, כמובן שכל ההחלטות המהותיות באוצר יגבושו על ידי חברי האוצר בדומה לשאר מיזמי הויקי. זכויות היוצרים נשארות ל'אוצר הספרים היהודי השיתופי' בכדי לאפשר שיתופי פעולה כפי שהאריך בטו"ט אוצר האוצר. סיני ועוקר הרים (שיחה) 17:20, 11 בספטמבר 2019 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שלום לכולם, אהיה לפה לשאר "מייסדי" האתר.

אנחנו קבוצת אנשים, לומדים, חלקנו נושאי משרות, חלקנו (חלקם עורכים פעילים ברמות שונות באתר) עורכים תורניים במיטב מכוני הספרים, שמטבע הדברים פועלים במיזם כזה בלי שמם המפורש. חלקנו בעלי ניסיון ויקיפדי ארוך וחלקנו התנסינו בעריכת קוד מדיה ויקי רק כאן. הצד השווה שבכולנו שאנחנו מאמינים ברעיון הזה, כפי שהוא מנוסח באוצר:אודות. ושאנחנו פתוחים לשיפורים. לגבי "בעלות" (של מי האתר? של מי התכנים? ובניגוד ל"למי אנו עמלים") פורמלית אנו חייבים שיהיה גוף משפטי (איש פרטי או חברה או עמותה) שמשלם את אחזקת האתר על כל הכרוך בה ושמחזיק מעשית בבעלות עליו, כדי שנוכל להתקשר עם בעלי זכויות ולהתחייב מולם לשמור על זכויותיהם (או למשל להציע למכון פלוני להשתמש בהגהות שנעשו כאן על ספר פלוני, בתמורה לתרומת טקסטים שלהם לאוצר) מה שברור הוא שכל עוד נוכל לשאת בעול אחזקת האתר נעשה זאת (במצב הנוכחי העלויות אינן בשמים, אבל אנחנו מקווים שהוא יתפתח ויגדל, וסמוכים ובטוחים שתמיד נמצא מי שירצו לתת יד להחזקתו באוויר) ושמטרתנו היא לתת לעולם התורה שאנו חלק ממנו, ולא לקחת. כל שאר הסוגיות פתוחות מבחינתנו, ואנחנו בעיקר רוצים לוודא שהארון ישא את עצמו, ויגבש סביבו את עיקר המאמץ המשותף של עורכים תורניים מתנדבים למטרה שלשמה התכנסנו. (חשש אפשרי יכול להיות מצב שכיח שבו מישהו מנסה לעשות 'אותו דבר רק יותר טוב' בהנחה שאם יתחיל מאיפה שאנחנו סיימנו, מצבו בוודאי יהיה טוב יותר, אך זה מתכון ברור לפיצול הכוח ומסמוס כל הרעיון האדיר שעליו אנו חולמים. במצב שבו אין אפשרות פשוט להעתיק את כל האתר קומפלט, אנחנו מבטיחים לעצמנו שכל הכוחות יאוחדו במסגרת אחת, ושאנשים יבואו להשפיע ולתקן מבפנים. להגדיל תורה ולהאדירה. (הערת אגב: זו הסיבה שכרגע אנחנו לא רואים לנכון להתרחב לדברים שאינם תורניים פרופר, רקחות וטבחות לחכמה (הכלל - דברים שנהוג לעשות בתוך בית המדרש). לערכים תורניים ישנו מרחב "ערך" ר' ערך:רשימת ערכים, אבל הסגנון בו שונה מאנציקלופדיות ודומה יותר למאספים כמו שדי חמד).

כרגע התגבשה קהילה לא גדולה, אבל לאחר שהרעיון הפשוט והעצום של המיזם יחלחל לציבור, אנחנו מניחים שתהיה כאן תעבורה גדולה של תלמידי חכמים עורכים, חלק יערכו טיפין טיפין וחלק ימצאו את שאהבה נפשם ויקבעו מושבם בבית מדרש זה, ואז יהיה מקום לכנס ועדת היגוי של תלמידי חכמים בעלי שם שיוכלו לנווט בשאלות עקרוניות. כבר באנו בדברים עם כמה מגדולי התורה המפורסמים, אבל כל עוד שהביצה לא נולדה, לא היה טעם בכל זה, אנחנו לא מחפשים פרסום ורעש אלא תועלת בלבד.

ערב טוב (מקווה שעניתי לשאלותיך משנכנס אדר ותרבה בשמחת התורה). ונחזור לתלמודנו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 17:39, 11 בספטמבר 2019 (UTC)

נ.ב. כבר הגיעו לידינו טקסטים קנייניים שבעליהם מקפידים שלא למוסרם למיזמים חופשיים לחלוטין, אך החליטו לזכות את הרבים מתוך אמון ב"אוצר" לשימוש אישי של הציבור: כובע ישועה, אילת השחר, משאת המלך, ספרי הגר"ח קניבסקי. ואנחנו מנסים כל העת להשיג נוספים (כמובן בעדיפות לטקסטים חופשיים), ולסיים את העלאת מה שכבר קיבלנו. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 18:01, 11 בספטמבר 2019 (UTC)

דף שיחתך[edit]

כתבת "הסיבה שאני כאן: פרוייקט בעל הקף ועומק לא נתפס, שלא קיים כיום לא בספרות המקוונת ולא בזו המודפסת." .

לצערינו, כרגע זה כלל לא נכון. בויקיטקסט יש יותר.

בברכה,--שלמה (שיחה) 19:13, 14 בספטמבר 2019 (UTC)

נאלצתי להיכנס לקוד המקור כדי לראות מה כתבת, כי תבנית 'הדגשה' אינה קיימת באוצר. בנוגע לעצם הדברים, הסיבה שהגעתי היא כי אני צופה מה יהיה באוצר, איני רואה את האוצר במצבו העכשווי אלא כפרוייקט. וכפרוייקט יש כאן הרבה פוטנציאל לעבודה אמיתית לעורכים תורניים ולומדי תורה בכל מקום שהם. ראה לדוגמא: אוצר:דפים לדוגמה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:24, 14 בספטמבר 2019 (UTC)
תודה, יצרתי.--שלמה (שיחה) 23:25, 14 בספטמבר 2019 (UTC)

אחרוני זמנינו בשולי הגליון[edit]

מועדים לשמחה. ראיתי את עריכותיך בדף משנה ברורה/אורח חיים/תרלט. ראשית, הדברים נפלאים. שנית, במצב העכשווי שחסר כל כך הרבה חומר בסיסי בודאי שאין מקום לאחרוני זמנינו בשולי הגליון. הדברים ראויים אך יש לכותבם בדף השיחה שם. יישר כח. מי אדיר (שיחה) 19:47, 14 באוקטובר 2019 (UTC)

שומע, מבין, מקבל. אעביר למקום המתאים. חג שמח. סיני ועוקר הרים (שיחה) 19:53, 14 באוקטובר 2019 (UTC)

{{ערך מורחב}} = {{הפניה לערך מורחב}}[edit]

שתי התבניות הללו עשויות לשמש אותך בפיצול ערכים גדולים מדי. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:22, 16 באוקטובר 2019 (UTC)

תודה רבה, אני רואה שאתה עוקב באדיקות אחרי הפעולות שלי ;) . מה ההבדל בין שתי התבניות? סיני ועוקר הרים (שיחה) 09:26, 16 באוקטובר 2019 (UTC)
ניסיתי ולא הצליח לי, תוכל להציץ? ערך:סוכה#אכילה, שתיה ושינה חוץ לסוכה
זו אותה תבנית. משתמשים בקצרה יותר, הפרמטר ערך/ערכים חשוב למקרה שיש שני ערכים או יותר. במקרה רגיל עושים שימוש בתחביר: {{ערך מורחב|ערך=שם הערך}}, הטמעתי בתבנית את העובדה שצריך ללכת למרחב 'ערך', ולא צריך להכניס את זה בקוד. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:35, 16 באוקטובר 2019 (UTC)

רשימת ספרים בספר שם הגדולים[edit]

שלום לך

רציתי להעיר לך על פרויקט שאני מקליד בוויקיטקסט. שם הגדולים להרב חיד"א ונוסף בו הגהות מרחיבות של הרב קרענגיל. סיימתי את הקלדת חלק ב' של דברי החיד"א על ספרים ואני באמצע תהליך של הקלדת רשימת ספרים נוספות בהגה של "פליטת ספרים" להרב קרענגיל.

חשבתי אולי רשימות הספרים האלו יכולים לעזור לך ביצירת דף עצים על ספרים שברצונך להוסיף לאתר כאן בעתיד. בברכה, דניאל--Roxette5 (שיחה) 00:19, 7 בנובמבר 2019 (UTC)

אפשר לדבר טלפונית? או במייל פרטי?[edit]

אולי נוכל לעזור אחד את השני או אולי פשוט לדבר על כך שיש בינינו חזון הדדי. בכל אופן, אם תרצה אני פנוי. אני מניח שיש לך הראשות לשלוח לי מייל פרטי במידה ותרצה. תודה. --Roxette5 (שיחה) 00:32, 7 בנובמבר 2019 (UTC)

בשלב זה אין אפשרות ליצירת קשר בין העורכים באמצעות מייל, אבל תוכל לשלוח מייל לכתובת הראשית של האוצר WikiJewishBooks@Gmail.com ולבקשם להעביר לי את ההודעה. אשמח ליצור איתך קשר. סיני ועוקר הרים (שיחה) 06:25, 7 בנובמבר 2019 (UTC)

ניווט כללי עליון בברכות[edit]

חשבתי שהבנתי את כל הקודים, והעתקתי מדפים אחרים, אבל בכל אופן הסרגל צד לא עובד לי בדף מהרצ חיות שהעליתי. מה פספסתי? דף היומי זאגער (שיחה) 14:11, 29 בדצמבר 2019 (UTC)

ברוך הבא בשם ה', יש צורך להוסיף את המפרש בדף התבנית ואז היא שואבת את זה בכל הדפים אוטומטית, אני לא כל כך מבין בזה, מערכת כמדומני יצר את זה והוא מכותב להודעה שלי כעת ויטפל בזה בהקדם מן הסתם, כדרכו. סיני ועוקר הרים (שיחה) 14:50, 29 בדצמבר 2019 (UTC)
יפה! מיד מוסיף, מוזר שלא הוספתי מראש. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:57, 29 בדצמבר 2019 (UTC)
תוכל להוסיף גם "חדות יעקב"? פירוש חשוב, רע"א בגלהש"ס מצטט אותו. דף היומי זאגער (שיחה) 21:02, 30 בדצמבר 2019 (UTC)
הוספתי. תודה תודה על הפירוש החשוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:04, 31 בדצמבר 2019 (UTC)

שאלות חזרה / מבחן אמריקאי וכל זה[edit]

נראה כמו תוספת מבורכת, אבל כדאי ליצור דף שירכז את כל אלה לפי מסכתות: ברכות/שאלונים ומבחנים נגיד. אוצר האוצר (שיחה) 08:33, 7 בפברואר 2020 (UTC)

מה בעניין זה? מכתב גם את המשתמשים שיצרו שאלונים/מבחנים: מי אדיר, מרדכי דב זינגר וישראל קלר. אוצר האוצר (שיחה) 22:09, 8 בפברואר 2020 (UTC)
שבוע טוב, לא אני הכנסתי את הרעיון, הרעיון הוא של מי אדיר. רק עשיתי כמה שינויים נצרכים בהתאם למה שהיה נראה לי. בכל מקרה אשתדל ליצור אף הדף הזה... סיני ועוקר הרים (שיחה) 08:26, 9 בפברואר 2020 (UTC)

טורי אבן[edit]

שלום בשנה שעברה התחלת להעלות את הדף הזה, תרצה להשלימו? אוצר האוצר (שיחה) 21:13, 9 בפברואר 2020 (UTC)

לרצות ודאי שארצה, השאלה עם עתותי בידי. אקווה שבהמשך אגיע גם לזה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 21:14, 11 בפברואר 2020 (UTC)