שיחת משתמש:יהודי כשר

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Revision as of 17:17, 7 May 2021 by עמד (talk | contribs) (→‎כתוב על עצמך: פסקה חדשה)
Jump to navigation Jump to search

ברוכים הבאים

שלום רב, ברוך הבא בשם ה'. תוכל לקרוא על אופן העריכה באוצר כאן. הדרכה מפורטת יותר תוכל למצוא כאן.
הכלל הראשון שכדאי לך לדעת כשאתה מתחיל לערוך באוצר, הוא - שאין לך ממה לחשוש, פשוט תתחיל לערוך! אתה לא יכול להרוס אלא רק לבנות ולהוסיף עוד נדבכים לבנין המפואר. העורכים שכבר נמצאים באוצר ישמח לסייע לך ולכוון אותך בתרומותיך באוצר, בהצלחה! אני זמין לכל שאלה, כאן או בדף השיחה שלי.
תוכל להשתמש גם בפונקציית הצ'אט באוצר לקבל מענה מיידי. סיני ועוקר הרים (שיחה) 13:40, 19 באפריל 2021 (IDT)

עזרה

הבנתי ממשתמש מי אדיר שאתה מעוניין לבצע שינוי מסויים ואתה רוצה לדעת איך עושים זאת. תוכל לכתוב לי כאן מה תרצה לעשות? סיני ועוקר הרים (שיחה) 23:01, 25 באפריל 2021 (IDT)

ראה ליקוטי מוהר"ן. בהצלחה. סיני ועוקר הרים (שיחה) 01:09, 26 באפריל 2021 (IDT)

תגובה

בקשר לשינוי כמדומה לי שהבנתי איך עושים.

אם תוכלו בבקשה לעקוב אחר השינויים שאני עושה והדפים שאני מוסיף, ולתת לי משוב אם כך עושים, ואם יש דרך מדוייקת יותר. אין לי סבלנות 'ללמוד את שפת הויקי' כלשונכם מתחילתה ועד סופה, ואני מעדיף פשוט לקפוץ למים ותוך כדי עבודה ללמוד את השפה.

אם תוכלו בבקשה לוודא שאני מקבל עדכון במייל על כל תגובה שלכם.

בברכת התורה וזיכוי הרבים

תודה

אני רואה שכן חסר לי הדרכה בשינוי אותו אני רוצה לעשות.
בדף הזה:

https://wiki.jewishbooks.org.il/mediawiki/wiki/%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%99_%D7%9E%D7%95%D7%94%D7%A8%22%D7%9F

צריך להסביר שכל רפ"ו הסימנים האלו זה רק חלק א של ליקו"מ, ויש גם ח"ב שעוד לא הוכנס.
הוספתי בהצלחה את הכותרת חלק א.
אבל לכאו' צריך לשנות את הקישור של כל סי' וסי'.
כמו שבשו"ת הרשב"א לדוג' בקישור לח"א סי' קע כתוב א לפני קע, א"כ גם בליקו"מ יש להוסיף 'א' לכל א' מ 286 הסימנים.
אחרת איך יהיה הבדל בין הקישור של סי' א בח"א בליקו"מ לבין סי' א שבח"ב בליקו"מ.
האם יש דרך פשוטה יותר ?
איך שיהיה אשמח בל"נ לעשות זאת, אחר שאקבל הדרכה מרבותינו ה'ויקיים'.
קודם כל, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. שנית, באתרים ספריא וויקיטקסט השאירו את כותרות הסימנים של חלק א "ליקוטי מוהר"ן סימן קע", ובח"ב כתבו "ליקוטי מוהר"ן תנינא סימן קע". אינני מכיר כ"כ את הספר ואינני יודע אם הפתרון טוב ונכון מבחינת חלוקת הספר, אבל כדאי לבדוק את האפשרות הזו. עמיאלשיחה • י"ד באייר ה'תשפ"א • 12:29, 26 באפריל 2021 (IDT)
מה שהבנתי שאתם אומרים זה בעצם, שבח"א של ליקו"מ הקישור יישאר כמו שהוא, ובחלק ב יהיה הקישור - א.
האם נכון?
זה הגיוני, כי בד"כ כשמציינים ליקו"מ הכוונה לחלק הראשון.
באותו נושא- איך בעצם עושים זאת בפועל?
מה שהבנתי זה ככה:
נכניסם לפה - https://wiki.jewishbooks.org.il/mediawiki/index.php?title=%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%99_%D7%9E%D7%95%D7%94%D7%A8%22%D7%9F&action=edit&section=1
מוסיפים [לפני השורה 'ניווט כללי תחתון'] ככה:
===חלק ב===
ואז כדי לכתוב את סי' שבחלק ב כותבים א, נכנסים לדף הזה, ומתחילים.
האם מדוייק?
--יהודי כשר (שיחה) 12:42, 26 באפריל 2021 (IDT)
הבנת נכון. בהצלחה במשימה.
אגב, שים לב שבדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. אם יש לך שאלות אתה מוזמן לפנות אלי או (אם לא אהיה זמין) לשאר עורכי האוצר. עמיאלשיחה • י"ד באייר ה'תשפ"א • 13:35, 26 באפריל 2021 (IDT)

כמה דברים שכדאי לך ללמוד בכל זאת

אתה צודק בקשר לגישה של "לקפוץ למים", ככה לומדים יותר בקלות את הדברים. עם זאת כמה דברים קטנים שיועילו לך מאד:

  1. כשאתה מסיים לכתוב משהו בדפי שיחה, תכתוב בסופו 4 טילדות, כזה: ~~~~, אם תעשה זאת המערכת תחתום במקומך את השם שלך, את התאריך והשעה.
  2. קישור לדפים בתוך האתר נעשה בצורה פשוטה וללא צורך בהעתקת כתובת הURL שלהם. לדוגמא לדף ליקוטי מוהר"ן אתה כותב [[ליקוטי מוהר"ן]] והתוצאה תהיה ליקוטי מוהר"ן.
  3. אנטר אפשר לעשות על ידי "דאבל אנטר" - כלומר, לחיצה כפולה על מקש אנטר. או באמצעות תבנית "ש", אתה כותב {{ש}} והתוצאה תהיה הורדת שורה. בהצלחה! מי אדיר (שיחה) 13:42, 26 באפריל 2021 (IDT)
בנוגע למספר 2 - לא הבנתי על מה אתם מדברים. כשאני פותח דף חדש שעדיין לא קיים ? אני לא יודע מה זה הכתובת הזאת שכתבתם באנגלית. יהודי כשר (שיחה | תרומות | דפי משנה) לא חתמ/ה
אני מדבר על דף קיים. כשאתה רוצה לעשות קישור לדף קיים אתה לא צריך להעתיק את הכתובת באנגלית שנמצאת למעלה, אלא רק לכתוב את שם הדף ולהוסיף לו סוגריים מרובעות כפולות וזהו. מי אדיר (שיחה) 14:18, 26 באפריל 2021 (IDT)
הבנתי תודה--יהודי כשר (שיחה) 22:23, 26 באפריל 2021 (IDT)

ליקוטי מוהר"ן

ראוי לכתוב בתקציר העריכה מהיכן מועתק/מוקלד/מוגה הטקסט, כדי למנוע בעיות של זכויות יוצרים. עורך תורני (שיחה) 23:34, 6 במאי 2021 (IDT)

כתוב על עצמך

שלום וברכה! ישר כח על עבודתך לשיפור ולקידום האוצר! שים לב שלרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העבודה שלך באוצר. אין עניין דווקא בהצגת פרטים אישיים, תוכל להציג את עצמך בלא לחשוף פרטים אישיים. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה לדף "משתמש:יהודי כשר". יצירת הדף תקל על הנפגשים בעריכותיך לדעת מי עומד מולם, ותסיר את הקישור האדום המציק מעריכותיך. עמיאלשיחה • כ"ה באייר ה'תשפ"א • 17:17, 7 במאי 2021 (IDT)