מנחת שי/איוב/כח

< הקודם · הבא >
מעבר לתחתית הדף


תנ"ך
רש"י


אלשיך
מנחת שי
מצודת דוד
מצודת ציוןפרק זה עם מפרשים ואפשרויות רבות במהדורה הדיגיטלית של 'תנ"ך הכתר' (כולל צילום באיכות גבוהה של כתר ארם צובא בפרקים שבהם הוא זמין)לפרק זה במקראות גדולות שבאתר "על התורה"לפרק זה באתר "תא שמע"


דפים מקושרים

מנחת שיTriangleArrow-Left.png איוב TriangleArrow-Left.png כח

דף זה הועלה אוטומטית, ייתכנו שגיאות בתחביר קוד הדף. נא לא להסיר את התבנית לפני בדיקת תקינות ידנית
אם הכל בסדר - נא הסירו תבנית זו מן הדף


דEdit

מעם גר. המ"ם במאריך ובמקף בין תי המלות:

דלו מאנו. בעל פתח דברי כתבו בדף פ"ו עם אותם הם מלעיל וכ"כ הראב"ע בס' צחות דף קע"ז וכן במסורת דלו ב' א' מלעיל וא' מלרע וסימן דלו מאנו נעו. דלו עיני למרום (יעיה לח) קדמאה מלעיל:

וEdit

יצא לחם. היו"ד במאריך:

חEdit

לא הדריכוהו. במסרות כ"י ב' חד חסר וחד מלא וסימנם כתרו את בנימין (שופטים כ). בני שחץ ע"כ. ולא מסיימי הי ניהו חסר והי ניהו מלא ואולם בספרים מוגהים ההוא דשופטים חסר ודאיוב מלא והכי נמסר בהדיא במסרא דדפוסא הכא וההם:

לא עדה . בדפוסים ישנים כתוב ולא עדה בוא"ו אבל בספרים מדוייקים כ"י בלא וא"ו וכן הוא בשרשים שרשש עדה ובפירושי המפרשים:

יאEdit

ותעלמה. לית וחסר ומפיק ה"א ובפרקי רבי אליעזר חלון יש ברקיע ושמו תעלומה ומשם תולדות השמש בתקופתו ולכן מפיק ה"א לתפארת לא לכנוי וכ"כ רד"ק במכלול דף ל"ב ודף רכ"ח ובשרשים וכ"כ הר"ש ב"ר צמח ועיין מ"ש ביחזקאל כ"ב:

יבEdit

והחכמה מאין תמצא. הוא"ו בגעיא בס"ס:

ואי זה. במקצת ספרים שתי מלות ובלא מקף ובמקצת פרים במקף וכן במסורת ד' דסמיכי וסימן ואי זה מקום מנוחתי. ואי זה אשר מלאו לבו דמגלה. והחכמה מאין תמצא. והחכמה מאין תבא דלקמן בהאי סימן:

כEdit

והחכמה ומאין תבוא. הוא"ו בגעיא בס"ס:

כוEdit

בעשתו. בספרים מדוייקים חסר וא"ו וכן במסורת ב' חסר וסי' שמאול בעשתו לעיל סי' כ"ג. בעשתו למטר חק:

לחזיז קלות. בס"ס כן כתיב חסר וףא"ו קדמאה וכן נמנה במסורת תהלים כ"ג עם ו' מלין דכתיבין כן:

כזEdit

ראה. מפיק ה"א וכן במסורת ג' פסוקים דכל מליהון מפקין ה"א וסימן מזוני דשבת בהכנה. וביאורם שארה כסותה ועונתה. כל משושה חדשה ושבתה וכל מועדה (הושע ב׳:י״ג). אז ראה ויספרה וגו':

כחEdit

הן יראת אדוני. בכמה ספרים כ"י מצאתי שבתחלה ונכתב בשם ההויה ואח"כ הגיהו בשם של אדנות וכן כתוב בספר היכל ה' דף ע"ב השם הזה כתוב באל"ף דל"ת וכך מצאתיו בספרים מדוייקים ע"כ גם במסרה גדולה נמנה במנין קל"ד וזהו והאחרון שבהם:


< הקודם · הבא >
מעבר לתחילת הדף
Information.svg

אוצר הספרים היהודי השיתופי מקפיד מאד על שמירת זכויות יוצרים: הגרסה הראשונה של עמוד זה לא הוקלדה בידי מתנדבי האוצר, אך פורסמה ברשת תחת "נחלת הכלל" (Public domain).

אם אתם בעלי הזכויות ולדעתכם המפרסם הפר את זכויותיכם והטעה אותנו באשר לרישיון, אנא פנו אלינו (כאן) ונסיר את הדף בהקדם.