Difference between revisions of "אוצר:בקשות מהמערכת"

From אוצר הספרים היהודי השיתופי
Jump to: navigation, search
(ייבוא תבנית)
(ייבוא תבנית)
 
Line 56: Line 56:
 
שלום {{א|מערכת}}, אם תוכל להציץ ב[[אוצר:ספר אורחים|ספר האורחים]] החדש שיצרתי, יש שם פונקציה שלא עובדת, האם יש אפשרות לייבא את מה שיגרום לזה לעבוד? [[משתמש:מצולות ים|מצולות ים]] ([[שיחת משתמש:מצולות ים|שיחה]]) 15:19, 30 ביוני 2020 (UTC)
 
שלום {{א|מערכת}}, אם תוכל להציץ ב[[אוצר:ספר אורחים|ספר האורחים]] החדש שיצרתי, יש שם פונקציה שלא עובדת, האם יש אפשרות לייבא את מה שיגרום לזה לעבוד? [[משתמש:מצולות ים|מצולות ים]] ([[שיחת משתמש:מצולות ים|שיחה]]) 15:19, 30 ביוני 2020 (UTC)
 
:{{א|מצולות ים}}, מה לא עובד שם? [[עמוד ראשי|האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת"]]. [[משתמש:מערכת|מערכת]] ([[שיחת משתמש:מערכת|שיחה]]) 15:34, 30 ביוני 2020 (UTC)
 
:{{א|מצולות ים}}, מה לא עובד שם? [[עמוד ראשי|האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת"]]. [[משתמש:מערכת|מערכת]] ([[שיחת משתמש:מערכת|שיחה]]) 15:34, 30 ביוני 2020 (UTC)
 +
::{{א|מערכת|אכן}} עכשיו עובד. לא יודע מה היתה הבעיה, אם היתה. [[משתמש:מצולות ים|מצולות ים]] ([[שיחת משתמש:מצולות ים|שיחה]]) 07:02, 1 ביולי 2020 (UTC)
 +
 
[[קטגוריה:אוצר]]
 
[[קטגוריה:אוצר]]

Latest revision as of 07:02, 1 July 2020


שגיאות פרמטריות בתבנית:תיבת ארכיון

לא נמצא templatedata תקין

בדף זה נרכז בתקופה הקרובה בקשות ורעיונות לשיפור המיזם. נבחן את כל ההצעות והבקשות ונגבש את רשימת הדברים שנרצה לבצע. במקביל ננסה בעזרת מומחים לדבר ליישם את הנדרש.

סקריפט להתראות על שינויים ברשימת המעקב[edit]

אשמח אם תהיה אפשרות לייבא לאוצר את סקריפט 88 בויקיפדיה העברית. עמיאל - שיחה 23:07, 12 במאי 2020 (UTC)

עמיאל, הפתרון הוא פשוט להעתיק את הקוד לדף משתמש:עמד/common.js. אתה מעדיף שאייבא אותו כמות שהוא כדי שתוכל להסתפק בשורה קצרה? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:37, 20 במאי 2020 (UTC)
אני לא מוצא את הבשורה הגדולה בסקריפט הזה, אבל ייבאתי אותו בכל זאת. כדי להשתמש בו צריך להכניס לדף הנ"ל את השורה:
importUserScript(88);
מן הסתם אתה יודע. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:41, 20 במאי 2020 (UTC)
לא עבד לי הסקריפט, אז העתקתי את כל הטקסט כמו שכתבת בהתחלה, ואז הוא התחיל לעבוד. אבל לא לגמרי: בסקריפט המקורי בויקיפדיה, כשלוחצים על הכוכב קופץ חלון קטן שמכיל תקציר של רשימת המעקב, אך באוצר לא קורה כלום כשלוחצים עליו. אולי צריך להוסיף איזה תכונה שלא קיימת עדיין באוצר? עמיאל - שיחה 15:55, 3 ביוני 2020 (UTC)
כנראה. ואני לא יודע מה הוא. לומדים כל הזמן. אנסה לברר. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:57, 4 ביוני 2020 (UTC)

תבנית בעריכה[edit]

מי אדיר ומערכת, מה דעתכם ליצור תבנית מסגנון תבנית:בעריכה שתעזור למניעת התנגשויות, בתבנית אפשר שיהיה כתוב משהו כמו: דף זה בעריכה. כדי למנוע התנגשויות נא לסכם עם פלוני אלמוני בדף שיחתו לפני העריכה. וכשיוסיפו אותה יוסיפו כמו: {{בעריכה|ישראל קלר}} ישראל קלר (שיחה) 19:07, 19 במאי 2020 (UTC)
ישראל, יש תבנית דומה - {{בעבודה}}. מי אדיר (שיחה) 20:33, 19 במאי 2020 (UTC)
תבנית {{בעבודה}} מספיקה, לא כדאי להרבות תבניות. ישנה תבנית אחרת בוויקיפדיה שנקראת {{בעבודה מתמשכת}} שמאפשרת לאחרים לערוך אבל מצד שני מודיעה ללומדים שהערך הזה עדיין לא משהו. אולי נייבא אותה בהמשך. אני חושב שבדף שבראשו מתנוססת הבהרת {{OCR}} אין צורך בכפל הזה. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:47, 20 במאי 2020 (UTC)
{{בעבודה}} מצויינת. לא הכרתי אותה ולכן הצעתי ליצור חדשה, אבל אולי כדאי להוסיף אופציה של שם העורך, משהו כמו {{בעבודה|פלוני אלמוני}} כדי שיהיה אפשר ליצור קשר עם העורך, ולתאם איתו.
לגבי דפים שמשתמשים ב{{OCR}}, זה שצריך לערוך אותם זה לא אומר שמשהו עושה את זה באותו הרגע.
ישר כח!
ישראל קלר (שיחה) 13:23, 20 במאי 2020 (UTC)
בעזרת ה' אולי אסדר את זה. בינתיים, לחיצה קלה על הקישור 'גרסאות קודמות' תעזור לגלות מי העורך הפעיל העיקרי בדף. והמהדרין מן המהדרין, רושמים בתקציר העריכה אירוע חשוב כמו 'הנחת תבנית בעבודה', וכן נהגו בכל גלילות מדיה ויקי יע"א. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 13:43, 20 במאי 2020 (UTC)

אפשרות להגהה מול טקסט הספר[edit]

זו אפשרות שתהיה מאד יעילה בכתבי יד ובדפים שהומרו בOCR או שלא הוגהו. הרעיון הוא, לעשות משהו כמו מרחב עמוד שיש בויקיטקסט, אבל עם שדרוג קטן: לעשות מרחב בו הדף עצמו יראה כמו כל דף רגיל, עם קישור (בסוף הדף או בהתחלה) לקובץ המקורי ממנו הועתק הטקסט. רק כשיפתח חלון העריכה, יפתח לצידו הקובץ ממנו הועתק הטקסט, ויהיה אפשר להגיה על פיו. זה הרבה יותר נוח מאשר לעבוד בשני מסכים, וככה גם מי שלא יודע בדיוק איפה למצוא את הקובץ המקורי באינטרנט, יוכל להעתיק ממנו ולהגיה על פיו בקלות. עמיאל - שיחה 15:55, 3 ביוני 2020 (UTC)

לא כל כך הבנתי, אתה מציע לעשות מרחב עמוד (זו הרחבה קיימת במדיה-ויקי) אבל: א. להסתיר את הדף המקורי ולהציג אותו רק בתצוגת עריכה, כך שלא יצטרכו אחר כך להעביר את הדף ממרחב עמוד למרחב הרגיל - אלא הכל יישאר במרחב הרגיל. ב. לאפשר להציג פה באמצעות צפיין דפים ממקורות נוספים שאינם של ויקימדיה (למשל מאתר 'כתיב').
אם לזה התכוונת, אז כך: אפשרות א' מסובכת מאד ואני לא רואה איך אנחנו עושים את זה בתקופה הקרובה. אפשרות ב' זו הרחבה קיימת במדיה-ויקי ואני שוקל ברצינות לייבא אותה בקרוב. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 09:02, 4 ביוני 2020 (UTC)

תבניות שכיחות בסרגל העריכה[edit]

מערכת, יש אפשרות להוסיף בסרגל העריכה כפתור שמוסיף בראש הדף את התבנית {{ניווט כללי עליון}}, ובתחתיתו תבנית {{ניווט כללי תחתון}}? (ואנא הגב גם לבקשות הקודמות שלי). עמיאל - שיחה 08:23, 4 ביוני 2020 (UTC)

שלום עמיאל, ישנה אפשרות כזו והיא חשובה מאד, אלמד אותה ואוסיף בעז"ה. מיד בודק את הקודמות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 08:57, 4 ביוני 2020 (UTC)
תודה רבה! מחכה כבר לראות את המשאלות מתגשמות! עמיאל - שיחה 09:13, 4 ביוני 2020 (UTC)
עמיאל, האם בוצע לשביעות רצונך? על הדרך הוספתי שם עוד דברים מועילים. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:06, 4 ביוני 2020 (UTC)
זה גם טוב, היה עדיף אם בלחיצת כפתור אחת שתי התבניות היו נוצרות, אחת למעלה ואחת למטה וככה היה אפשר להניח אותם בדפים רבים במהירות, אבל אם זה מסובך אז אוותר על זה. דבר נוסף: התבניות {{ציטוט}} ו{{הפניה לדף מורחב}} לא קיימות ו{{מפנה}} עובדת חלקית כיוון שהתבנית {{פירושון}} אינה קיימת. כל שאר התבניות מועילות מאד. עמיאל - שיחה 11:14, 4 ביוני 2020 (UTC)
אבדוק ואנסה לטפל. מן הסתם אפשר לסדר להכניס את שתי תבניות הניווט בבת אחת, אבל חשוב גם להשאיר בנפרד כי לפעמים רק אחת מהן חסרה. תאורטית אם אדע כיצד לעשות זאת, אולי נאחד את התבניות הללו והוראה אחת "תבנית ניווט כללי עליון" תורה לו את מה שמורות שתי התבניות, כרגע הן מבוססות מיקום. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:27, 4 ביוני 2020 (UTC)

אפשרות מעבר בין עמודים בדפי שיחה[edit]

אשמח אם מישהו יצור אפשרות מעבר בין דפי שיחה ["עמוד קודם", ו"עמוד הבא"], להקל על מעבר בין העמודים. בן עזאי (שיחה) 22:57, 6 ביוני 2020 (UTC)

פורום חדש-לעורכים הרוצים להו"ל את יצירותיהם[edit]

- הועבר לדף אוצר:אולם דיונים

תבנית OCR[edit]

ראוי שתהיה אפשרות להוסיף לתבנית ה-OCR קישור לספר המודפס לאפשר הגהה מהירה למי שיחפוץ בכך. בדף המאיר לעולם/יג הוספתי קישור מחוץ לתבנית, אבל בתוך התבנית זה יהיה יפה הרבה יותר. מצולות ים (שיחה) 07:31, 11 ביוני 2020 (UTC)

תבניות משתמש[edit]

ראיתי שבאתרי ויקי אחרים יש כל מיני תבניות משתמש יפות, גם כאלה שמבטאות מי זה העורך וגם כאלה חביבות שמשרות אווירה יותר קלילה. את הראשונות ממש כדאי להכניס גם לכאן כי יותר נחמד לעבוד ולהתכתב עם דמויות "מוכרות", את השניות זה עניין שנתון לשיקול דעת אם לעשות אוירה יותר קלילה מתאים באתר כזה. מאיר (שיחה) 11:41, 18 ביוני 2020 (UTC)

גם בוויקי תבניות המשתמש לא נוצרו בידי "ראשי הקהילה" ביורוקרטים, מפעילים ובנש"קים. אלא על ידי הקהילה. כל אחד יכול ליצור או לייבא תבנית שהוא אוהב (אם זה מוויקיפדיה יש להדגיש בדף התבנית קרדיט לעורכיה שם, ולכתוב שהיא משוחררת כאן ברישיון זהה לזה שבו שוחררה שם). כמובן שראוי לזכור שאנחנו "מתעסקים בקדשים" ולכן האווירה צריכה להישמר בהתאם. מה שתורם לאווירה טובה ונחמדה - משובח. הלצות תפלות - פחות. האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 11:55, 18 ביוני 2020 (UTC)

קיטרוג כפול[edit]

קטגוריה:בבלי: שבת כפולה עם קטגוריה:תלמוד בבלי: שבת. ראיתי גם כמה דפים שיש בזה שאין בזה ואולי גם להפך, אם אפשר לבדוק את זה. סטנדר פלטפורמת לימוד (שיחה) 11:46, 24 ביוני 2020 (UTC)

איזכור הקטגוריה גרם להכנסת דף זה עצמו לקטגוריה המדוברת... בכל אופן הענין טופל. תודה על העדכון. מי אדיר (שיחה) 12:17, 24 ביוני 2020 (UTC)
כדי שהדף לא יכנס לקטגוריה שהבאת יש להוסיף נקודותים בתחילת הקישור לקטגוריה. ישר כח! ישראל קלר (שיחה) 20:52, 25 ביוני 2020 (UTC)

ייבוא תבנית[edit]

שלום מערכת, אם תוכל להציץ בספר האורחים החדש שיצרתי, יש שם פונקציה שלא עובדת, האם יש אפשרות לייבא את מה שיגרום לזה לעבוד? מצולות ים (שיחה) 15:19, 30 ביוני 2020 (UTC)

מצולות ים, מה לא עובד שם? האוצר בהרצה. "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". מערכת (שיחה) 15:34, 30 ביוני 2020 (UTC)
אכן עכשיו עובד. לא יודע מה היתה הבעיה, אם היתה. מצולות ים (שיחה) 07:02, 1 ביולי 2020 (UTC)